KNWU-CONSUL BEN IJSEBAERT: „Olie -crisis treft ook de wielersport" USEBAERT„KRITIEK NIET TERECHT" Trofee voor Jan Raas ui parijs weten ze wel wat lekker BEGRIP Hulsterloo-voorsitter „KNVB last veel te vlug af Vierde zege voor biljartteaoi GBC Deelnemers tweede klas bandstoten Platjouw in actie IS! SPONSORS VOOR COUREURS Rollenduel Biervliet Cross-titelstrijd sport n* Vr'idag 21 december 1973 (Van onze sportredactie) TERNEUZEN Ben IJse baert, consul van de KNWU in Zeeland is verontwaardigd over de uitspraak die Arjaan de Schipper, sportcommissie- lid van de KNWU heeft ge richt onder meer aan het adres van IJsebaert, tijdens de bijeenkomst in Aarden burg waarop Frans van Tu- renhout de mededeling deed dat Trico Noble op zou hou den te bestaan als wieler ploeg. De Schipper toonde zich daar nogal verbolgen over het feit, dat niet één afge vaardigde van de wielervere nigingen in Zeeland en ook beide consuls de moeite niet hadden genomen om naar Aardeniburg te komen „ter wijl Trico Noble toch zoveel voor de Zeeuwse wielersport heeft betekend". IJsebaert: „Die bijeenkomst was zater dagmorgen. Ik kwam pas vrijdagavond aan de weet dat Trico Noble zou stoppen. En dan niet via Van Turen- hout zelf, maar via een sportjournalist, die me opbel de om commentaar hierop. Als Van Turenhout graag ge had zou hebben dat ik er bij was in Aardenburg dan zou hij me tenminste hebben kunnen uitnodigen. Ik heb geen uitnodiging ontvangen dus ik ben niet gegaan. Van Turenhout weet me altijd te vinden voor allerlei wieier- zaken. Dan weet hij mijn telefoonnummer wel. Dan had hij me nu toch ook wel in kunnen lichten". (Van onze sportredactie). 's-HEERENHOEII Jan Raas, vorig seizoen nog rij dend voor Trico Noble en vol gend seizoen uitkomend voor Van Erp, is winnaar geworden van de Trofee Caballero. Raas ontving de prijs deze week uit handen van Caballeromanager Van den Enden. Hij eindigde op een gedeelde eerste plaats ieder met veertig punten-met (Van onze sportredactie) AXEL De Zeeuwse bil jartliefhebbers kunnen de eer ste Zeeuwse erekiasser de Axelaar Theo Platjouw bin nenkort op „eigen terrein" aan het werk zien. Platjouw heeft namelijk ingeschreven voor het toernooi in het beker-ka der 38-2 van het district Zeeuwsch-Vlaanderen vaon de Koninklijke Nederlandse Bil jart Bond. Diit toernooi wordt op 7, 8, 9 en 15 januari in Hotel Cen traal in Sluis afgewerkt. Grote sbitouitotar om dit toernooi toch te laten verspellen dólt seizoen aanvankelijk w-as er weinig animo om die angamtoaltiie voor dlit kaldertoemooi ter hand te wemem iö Thjeo Tas uit Sduiis. De volgende spelers zullen deelnemen aan dit toernooi voor de baste spdliems van Zeeuwsch-Vfeiawdleran: Frank de Rijk (Hulat), Theo Flat jouw (Axel), Tominde van Ee nenaam (Terneuzem), Peter Snelders (Sas van Gent), Louis Dallinga (Sluiskil, Robert Olayisseinis (Sas van Gent) en Theo Veriimdie (Zaamslag). Fons van Katwijl uit Oploo, maar Raas bleef eerste omdat hij meer overwinningen boek te het afgelopen seizoen. De tweede Zeeuw in de „top-tien" van het Caballero- klassement was Wim de Waal uit Axel, die volgend seizoen de profkleuren van Raleigh gaat verdedigen. De Waal ein digde op de zevende plaats. De uitslag van de Trofee Caballero luidt: 1 Jan Raas 's- Heerenhoek 40 punten, 2 Fons van Katwijk Oploo 40 punten, 3 Frits Schür Hoogezand 39 punten, 4 Fedor den Hertog Ermelo 35 punten, 5 Jan Aling Bladel 32 punten 6 Wil van Helvoirt Tilburg 31 punten, 7 Wim de Waal Axel 31 punten 8 Aad van den Hoek Dirks- land 29 punten, 9 Cees Priem Goes 28 punten 10 Piet van Katwijl Mill 23 punten. Piet van Katwijk arriveerde wat later op de prijsuitreiking in Breda, omdat Van Katwijk in de middaguren eerst een profcontract had ondertekend bij Friso-1. (Van onze sportredactie) TERNEUZEN De cyclo- crosscompetitie zoals die door Jan van Stee, voorzitter van de wielervereniging Theo Middelkamp was voorgesteld mag dan definitief van de baan zijn alleen op tweede kerstdag in Axel gaat de cy- clo-cross door het provinci aal kampioenschap cyclo-cross is niet van de wielerkalender geschrapt. Het paxmiracdiaile kampioen schap zal óp 19 januari in Dishoek bdj Koudekerks wor den gehouden. De organisatie vam deze titelstrijd is in han den vam het wMercamité Wal aheren. (ADVERTENTIE) De Fransen zijn levensgenieters en ook eet-kunstenaars. Vandaar dat wijPommes Parisiennes op de Hollandse markt hebben gebracht. Van die leuke, vódr- gebakken mini-aardappeltjes, een lust voor't oog en een luxe in de mond. Verwen uw hele gezin es met die knapperige Pommes Parisiennes; maak van® 't warm-eten een feestmaal! eer diepvriesprodukt Informaties: 02503-7241 0( Postbus 43 Hoofddorp (Van onze sportredactie) TERNEUZEN „De olie-crisis treft ook de wieler sport. Ik voorzie de grootste problemen als straks het wielerseizoen begint. Wie moet de juryleden vervoeren? Ik kan me voorstellen dat de juryleden afzonderlijk niet staan te gillen om te mogen rijden als ze ieder maar vijf tien liter benzine per week krijgen. Daar ben je zo door heen. Ik wil straks tijdens de kalendervergadering in Ka- pelle op 13 januari aan de wielercomité's voorstellen dat ieder comité afzonderlijk verantwoordelijk is voor het vervoer van de juryleden en consul. De comités moeten er dan maar voor zorgen dat de juryleden en consul op gehaald en thuisgebracht worden. Een andere oplossing zie ik voorlopig niet", zegt Ben IJsebaert consul van de KNWU in Zeeland. Die olie-crisis heeft toch al meer klappen aan de Zeeuwse wielersport gegeven. Dat Ka- vero gestopt is als sponsor is een rechtstreeks gevolg van de weinig populaire maatregelen van de Arabische oliesheiks. IJsebaert: „En dan zijn we natuurlijk ook Trico Noble kwijtgeraakt. Dat was een harde klap voor de Zeeuwse wielersport. Nu zitten we he lemaal zonder een enkele sponsor. We gaan een moeilij ke tijd tegemoet". IJsebaart maakt zich terecht zorgen over de rfioeilijke situ atie waarin de Reeuwse wie lersport zich momenteel be vind. Belangrijkste oorzaken van die malaise: De terugtrekking van Tri co Noble en KAVERO als sponsors vam wielerploegen. Het onderling gekrakeel tussen de twee wielervereni gingen in Zeeland. Jan van Stee, voorzitter van de wieler vereniging Theo Middelkamp zei nog maar enkele dagen geleden tijdens de jaarverga dering dat samenwerking met de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen tot de onmogelijkheden moet worden gerekend. Het vertrek van Gijs Veerman als voorzitter van de wielervereniging Zeeuwsch- Vlaanderen. De hervormingsmaatrege- len van de KNWU om de wie lersport weer gezond te maken die op het nodige verzet stui ten. Fedor den Hertog heeft het kort geding tegen de KNWU gewonnen, waardoor de vlotte doorstroming van de amateurs naar de profs wordt vertraagd. Eerst moet de zaak in hoger beroep worden be handeld. Ben IJsebaart, wielerenthou- siast in hart en nieren wil er graag punt voor punt op in gaan. IJsebaart: „Dat KAVERO en Trico Noble gestopt zijn is na tuurlijk heel erg voor de Zeeuwse wielersport. Vooral Trico Noble was een begrip in Zeeland. Ik vind het alleen jammer dat het bestaan van een wielerploeg van één of twee renners moet afhangen. Bij Trico Noble heeft men het toch tenslotte doen voorkomen alsof men gestopt is alleen vanwege het feit dat De Waal en Raas prof zouden worden en door de rol die Jeremiasse in het geheel gespeeld heeft. Ik moet eerlijk zeggen, dat ik die kritiek op Jeremiasse volledig onjuist acht. Voorts kan ik De Waal alleen maar gelijk geven, dat hij prof is geworden. Trico Noble heeft tochaltijd gezegd, dat als ze prof wilden worden daaraan alle medewerking zou worden verleend. Nou dan? Voorts is TERNEUZEN De kalen dervergadering van de KNWU waarop de Zeeuwse wielera- genda wordt vastgesteld wordt op zondag 13 januari in café restaurant De Caisson in Ka- pelle gehouden. De vergade ring, waarop met de wielerco mité's eveneens de nieuwe reglementen van de KNWU zullen worden doorgenomen, begint om 15.00 uur. het juist de bedoeling van de KNWU dat amateurs als De Waal vlot doorstromen naar de rijen van de profs. Het zou eigenlijk het mooiste zijn als een sponsor zowel een ama teur als een profsectie had. Dan kon het argument om te stoppen omdat de amateur- ploeg te weinig klasse heeft niet langer steekhoudend zijn. Nu moet je als KNWU in feite blij zijn dat een talentvolle amateur overstapt naar de profs en aan de andere kant moet je het betreuren dat door zo'n overgang een sponsor er het wielerbijltje bij neer gooit". Wat het verwijt van Jan van Stee, voorzitter van de wielervereniging Theo Middel kamp aan het adres van de 0 Ben IJsebaert: gndering wielervereniging Zeeuwsch- Vlaanderen betreft; ook daaro ver heeft IJsebaert als Zeeuw se consul van de KNWU zo zijn eigen mening. IJsebaert: „Met kreten als „samenwer king is onmogelijk tussen de twee wielervereniging" kom je geen steek verder. Het zou natuurlijk het meest ideaal zijn als er in Zeeland slechts één wielervereniging was. Dan zou het tevens mo gelijk moeten zijn een club- sponsor te vinden. Dan wordt het aantrekkelijk voor zo'n sponsor, om een vereniging te adopteren. Nu is het toch al weinige talent dat Zeeland te bieden heeft verdeeld over twee verenigingen. Van de an dere kant zie ik ook wel in dat één vereniging in Zeeland altijd een wensdroom zal blij ven. Dat is een utopie. Het mentaliteitsversehil tussen de bevolking van beneden en bo ven de Schelde is nu eenmaal hemelsbreed. Dat praat je zo een-twee-drie niet weg. Daar om is het van belang dat er bij de verenigingen, die we nu hebben goed kader komt. Er zijn capabele mensen genoeg in Zeeland, maar jammer ge noeg stellen ze ziah niet alle maal beschikbaar. Ik vind het bijvoorbeeld bijzonder' jammer dat Gijs Veerman opstapt als voorzitter van de wielervere niging Zeeuwsch-Vlaanderen. Dat is een groot verlies. Vindt daar maar eens een goed'e op volger voor. Dat moet een Problemen bespreken tijdens kalenderner- kr-achtige figuur zijn, vooral in de moeilijke tijd die voor de deur staat". IJsebaert ziet zeer goed in dat de Zeeuwse wielersport een lastige tijd tegemoet gaat. IJsebaert: Tijdens de kalen dervergadering in Kapelle zal een en ander zekei^ter sprake komen. Daar zullen we de eer ste moeilijkheden moeten trachten te overwinnen". TON KOOMEN. (Van onze sportredactie) BIERVLIET In zaal Brac- ke in Biervliet worden zater dagavond 22 december rollen- wedstrijden gehouden voor volkskoersers, trimmers, lief hebbers en schoolgaande jeugd. De jeugdafdeling vain de WiieJerverenjiigiMg Zeeuwsch- Vtoamderen zal miedewemkimig vertonen aiain diesze wedstrijden op höme-lfcrialiinierts, die om biailf zevein bagfemiein. Na -afloop van die rolflemwedstrij-den zijn er aantoekkeiliijkie prijzen te ver- dtileinien bij hat raid van avon tuur. (Van onze sportmedewerker) NIEUW-NAMEN Een van de veie Zeeuwsvlaamse kleine voetbalverenigingen die het in het Zeeuwse voetbalwereldje zeker zo doed doet als hun even zo groot aantal grotere „broertjes", is het eerste elftal uit het grensdorp Nieuw-Na- men. Met negen punten uit acht wedstrijden staat het eer ste team uit Nieuw-Namen ge naamd Hulsterloo, in de eerste klasse van de KNVB-afdeling Zeeland op de derde plaats. Voor het Nieuw-Namense voet balelftal zeker geen slecht re sultaat, nadat men vorig jaar promoveerde naar deze eerste klasse. Vooral niet omdat wei nigen verder zullen weten dat Philippine momenteel aan de leiding staat met twaalf pun ten uit acht wedstrijden, zodat Hulsterloo halfweg de huidige competitie beslist nog niet is uitgeschakeld in de strijd om de titel. Daaraan denkt hieit bestuur van do voetbalvereniging nog niet. De vele jaren waarin heit team Hulsterloo „slag" heeft moeten leveren om de tfiltel, ligt aillle spelers en bestuur nog vers am heit geheugen. Verschiiffiienide competities zaïg men de titel im die tweede klasse net voorbij de neus gaain, maar aan het einde van de competitie '72-'73 lukte het eindelijk. Men nam de huidige competitie serieus op en de resultaten zijn tot heden toe zeker niet slecht. Maar deson danks blijft Hulstenlao „ge bukt" gaan onder de druk van de g-roteirie verenigingen. Zij immens meer beto-ng- en pubidiaitedit, maai hun prestaties moge hoog gewaardeerd De persoon, doe de dat H-uteiterloo lemaail bovenop kwam hij bouwde allies opnieuw op is ongetwijfeld voorzitter Blom- maent. Hij was het die aan het begin van de competitie '72-73 de zware taak op zijn schou ders nam om het bestuur van Hulsterloo uit een impasse te halen. Dit nadat er onderlinge moeilijkheden waren ontstaan, waar ook de spelers de dupe van zouden gaan worden. Nu zegt voorzitter Blom- maert daarover: „Ik ben blij dat ik me toen voor het be stuur heb opgegeven. Laten we eerlijk zijn, het zou toch jammer zijn geweest, als een vereniging door trammelant zou verdwijnen. Het werd tij dens de vergadering aan me gevraagd of ik me kandidaat voor het bestuur wilde stellen en dat heb ik dan ook maar gedaan". Lachend zegt hij: „Ik zei nog tegen mijn vrouw: „Ik doe mijne goeie stropdas maar aan, want ik moet nog naar de vergadering van de voetbal". Zijn „goeden" stropdas zou hem lialter ook niet misstaan, wamt hij zou in die toekomst de voorzittershamer moeten hanteren. Blommaert: „En nu doe ik het met liefde en ple zier. Als je er eenmaal inzit, ga je er mee slapen en srtia je er mee óp". Maar bij veirvo'llgt: „Ik zit nog in zoveel vereni gingen". E.n je vrouw? „Oh, die vdnidt allies goed, dat is zo'-n braaf mens". V®n de acht gespeelde wed strijden won Hulkierioo afle thuiswedstrijden, maar verloor daarentegen alle uitwedisltrij- den. Uiit tegen Koewacht, Aar- denburg, Schoondijke en Wal cheren werd het -een neder laag. Blommaert: „In enkele uitwedstrijden hebben we ook wel eem beetje pedh gehad, normaal was bat zeker niet teveel geiweest ails wie samen met Philippine aan de leiding hadden gestaan. Maair we zijn dik tevreden, we moeten in ieder geval niet bang zijn voor degradatie". En hij kan ook tevreden zijn. Samen met de andere bestuursleden bracht hij op nieuw rust in de vereniging. En ook de stap naiair de eerste klasse bleek geen hindernis tie zijn. Blommaiart: „Nee, dart viel mee. Het gaat hier wat smellier, alleen enkele cliuibs liggen ons niet. Ze spélen veel te bard, de namen kon je welnamen moet ik zeker niet noemen". „Binnen enkele weken krijgt Hulsterloo er weer een nieuwe en goede kracht bij. Dan zal Van der Heyden een oud-Hulsterloo-speler op nieuw zijn debuut maken in het eerste team. Een kracht die men zeer goed kan gebrui ken en dat is ook de mening van voorzitter Blommaert en zijn mede-bestuursleden. De Hulsterloo-supportere on dergebracht in een grote sup portersclub met als voorzitter Leonard van Viierberge, de vurigste van allen denken ai aan een titel, maar voorzit ter Blommaert nog niet. Blom maert: „Laten we maar niet te ver vooruit lopen". Toch zou hij graag nog en kele dingen veranderd zien, maiar of diie ooit verwezenlijkt zullen wórdien valt te betwij felen. Blommaert: „Het is ge woon jammer dat hier de wedstrijden soms worden af getast, terwijl het veld er goed bijligt. Zulke dingen zouden ze naar mijn mening moeten overlaten aan de consult. In België begint men aan de competitie en alleen bcuj heel slecht weer wordt de zaak af gelast. En andiens gaat men gewoon door. Nee, ik vind dat ze hiler n-oga! Vlug zijn met afgelasten. Voetballen is uit eindelijk toch een winter sport. Je moet soms eeins kij ken hoeveel verenigingen er nog spelen, ondanks dat de KNVB het geheel afgelast. En ilk weet nltet hoe het bij een andere club is, maar bdj ons willen de jongens gewoon élke week voetballen. Bdlj ohs wordt dan ook dikwijls de vraag gesteld: weet de KNVB hoe het veld in Nieuw-Namen er bijÉigt. Niet alleen bij ons, maar ook bij véle andere ver enigingen* Ik geloof het niiiet, de vriendschappelijke wed strijden zij,n hier toch wel een sprekend voorheellid van". [Van onze sportredactie). GROENENDIJK De bil jartvereniging WBC uit Wals oorden is er niet in geslaagd de Groenendijkse biljartclub GBC een nederlaag toe te brengen in het kader van het jubileum-nederiaagtoernooi van GBC. In café „Het Wapen van Zeeland" van W. Meys zegevierde GBC met 16 ca ramboles verschil. Met betekende de overwinning voor GBC, j,! eerder won van „Ons Vtt. maak" uit Lamswaarde met i caramboles verschil, van Groene Laken uit Vu Gent met 51 caramboles v» sohi'l en RBC uit Rape^ met 51 caramboles - (Van onze sportredactie). AXEL Meer liefst 57 bil jartliefhebbers hebben inge schreven voor de voorwed strijden tweede klasse band stoten van het district Zeeuwsch-Vlaanderen van de Koninklijke Nederlandse Bil jart Bond. Deze voorwedstrij den moeten zijn afgewerkt vóór 29 december. De finale wordt gespeeld van 19 tot en met 26 januari in Terneuzen, waar de biljartvereniging KOT de organisatie in handen heeft. De poule-indeling voor de voorwedstrijden ziet er als volgt uit: Poule SBC, Sluiskil-: J. For tuin, A. van Puyvelde, E. He- melsoet, G. Pladdet, T. H-ame- lin-k, F. Raas en P. Ramme- loo. Poule ABC, Axel: P. Rorn- bout, A. Vinke W. van Ham, C. van de Velde en H. de Feijter. Poule Ed Horemans Axel:- C. Piasmans, P. Dieleman, J. Lensen, J. Doeselaar en A. van Dron gelen. Poule HBC, Hulst: J. Bakx, W. de Nijs, R. Bleijenberg, E. Thijs, J. de Bot en W. Bous- sen. Poule Het Groene Laken, Sas van Gent: W. Scheffer, G. Snelders, C. Verhoeven, R. Clayssens en A. Taeq. Poule WBC, Walsoorden: P. Baart, J. Andriessen, A. van den Bosch, B. Durinck, Th. Neve, E. Verdurmen en P. Du rinck. Poule GBC, Groenendijk: A. Bisschop, L. de Frel, A. van Gemert, J. Goossen, G. Joos, J. van Jole, E. Moreus, P. van Waes, D. Vogelaar, C. Pouw-els en F. Moreus. Poule DOS, Hoe,k: G. Broek hoven, J. de Meyer, J. Mi- chielsen, „C. Dieleman L. Broekhoven, P. Verhuist, J. Burfely, J. Knol, P. Taalman, O. Broekhoven en A. Hof- De gedetailleerde uitslag het duel tegen BBC luidt volgt: (de eerstgenoemd spelers vertegenwoordig» WBC). A. de Koek - G. Joos W-j; A. van den Bosch - A i3r Grimst 22-10, B. Durinok. ft Marcus 28-7, E. Verdurmen J. van Jole 20-40, E. Ba) r Pouiwels 2-0-21, R. Baart - i Bisschop 17-14, P. Baart - L de Prei 2548 en Fr, Waes - J. Goosen 49-40. Volgend j aar wordt het toet- nooi voortgezet in Groener dijk. Het programma van he jubileum-toernooi ziet ei m als volgt uit: l'l januari .-Poedelaars, Ten neuzen, 19 januari: Neutraal Terneuzen. 25 januari: ZBC Zaamslag, 1 februari EBC Rilland Bath, 9 februari Steense Car, St.-Jansteen, li februari POP, Axel, 16 febru ari, De Kroon, Hulst, 23 febru ari: Philips, Terneuzen. maart: KOT, Sas van Gent lt maart:KOT Terneuzen, li maart SBC, Sluiskil, 6' april BW, Terneuzen. 13 april; HBC, Hulst, 26 april: Ed Ho» roans, Axel II mei: Neptunes, Terneuzen. 18 mei GBK Burcht. Van Concordia Ter neuzen is nog geen datum be kend, wanneer men w: GBC aai spelen. (Van onze sportredactie) AARDENBURG VeracM- lende coureurs die vorig sei zoen de kleuren van de Aai- öenburgse breigoederenfabrkt Trico Noble verdedigde! maar door het stoppen nel sponsoren van de gebroeden Van Turenhout zonder emplooi dreigden te geraken hebbes al elders onderdak gevonden. Zoals al eerder gemeld heeS Jan Ria/as een oanitriaOt gete kend bij Jam van Erp. Torny Huyzein uólt Ktoetiuige gaat M definiiltiief miaiar die Cobaieio- stal em Leon Stobbe tekenk bij Hebno-FHaindiia. Ha»j> Giijsel heeft die kaïns een «ni traat te krijgen bSj Ketting, miaiair GijBel hesfit nog geen besiliilssilng genomen. Voor Gij- sal dis hiet nog gjeien uiitgem®!- te zaiak of hdj stopt mat wiel- remmen volgend seizoen of itolg eem jaalr alam vatstpiailrt. (ADVERTENTIE)

de Stem | 1973 | | pagina 18