me et alles) Mr Reizen voor bejaarden Progressieven: jachthavenplan pas na studie laten uitvoeren zeeuws Naar smaakje aan sluiting gevangenis in Middelburg f U itslagen volleybal „Aanzienlijke besparing*' ANSEN DANSEN anscursus „ELEGANCE" ante Dongen stad streek Lewedorp Vlissingen Westdorpe Grontmij Verkoop van kinderzegels valt tegen Voorstel Voorlichting raadsleden over welzijnswerk Exploitatie Daling Vervoer Jeugd en Muziek en Zilveren Schor Donderdag 20 december 1973 ZATERDAG 22 DECEMBER begint er weer een in het VERENIGINGSGEBOUW Wilhelminastraat te St.-Jansteen van de 7. Dhr. en Mevr. van Goethem, klassieke en moderne dansen. i 19.30 uur. iELLIGHEID EN SFEER IMERKEN ONZE AVONDEN -n opgaven bij RANDEN, Wilhelminastraat 39 Telefoon 01140 - 2290. EESTER VAN DONGEN aakt bekend rad op 13 december 1973 een uit heeft vastgesteld overeen- van de Wet op de Ruimtelijk aarvoor het bestemmingsplan I, 2e herziening" wordt vj*S' oegrensd wordt door het Wn- de rivier „de Donge", de be de Heuvelstraat, de Kerkstraat nvoordestraat, de Hertog 3an- Ihelminastraat; i, waarvoor het bestemming" wordt voorbereid en dat be ioor de rivier „de Donge, bestemmingsplan „West H en 3, waarvoor het bestemming" g Mgr. Schaepmanlaan" w0 dat begrensd wordt aan de Bolkensteeg, een klem g noordzijde van de Hoge Hai fbuigend tot de achterperceeis lercelen aan de Hoge Ham e van een gedeelte van de o deel te van de Procureurweg, ende over de achterperceeJ ouwterreinen, de woningen, scholencomplex, gelegen an de Mgr. Schaepmanlaan tGGg. de daarbij behorende tekenm ïeden voor iedereen ter inww uis, afdeling ruimtelijke ol men. Hoge Ham 62 te Dong >er 1973. ester van de gemeente Dong®" ooijman. ALTERNATIEVE PLANNEN VOOR JACHTHAVEN SCHOONDIJKE De stichting Open Bejaardenwerk West- Zeeuwsch-Vlaand eren organiseert komende zomer een tweetal va kantiereizen voor bejaarden uit de streek. Een eerste reis die vorig jaar met 45 personen werd gemaakt, is zo goed bevallen, dat men het experiment dit jaar heeft uitgebreid. Bedoeling is eetn Rójnrieiis en een reis naar Luxemburg te houden. Bejaarden die hier voor interesse hebben kun nen zich bij die bekende adres sen opgeven en -indien ge wenst- volgens eem spaarpLam sparen voor deze reizen. Hier bij is een amniuieriings verzeke ring opgenomen zodat iin geval van -onverhoopte ziekte- het reisgeld merendeels terug komt. Er kunnen bij deze reizen maximaal 50 personen mee. De kosten zijn: Rijnreis onge veer ƒ310,-, Luxemburg onge veer ƒ220,-. De Rijnreis gaat met de bus naar Arnhem en dam per boot de Rijn af en weer via een bustocht Arnhem. Voor de ex- tijdens de Rijnreis moet bijbetaald worden. In de Luxemburg-reis zijn reeds drie excursies inbegrepen. De Rijnreis is van 27 mei tot 1 juni, de Luxemburgreds van 10 juni tot 15 juni. NKV De afdeling Lewe dorp van het NKV houdt de jaarlijkse wildkaartwedstrijd op donderdag 20 december in café De Goede Verwachting. De culturele commissie van de afdeling is ook klaar met de organisatie van de jaarlijkse feestavond. Deze zal worden gehouden op vrijdag 1 februa ri 1974 in het verenigingsge bouw te Lewedorp met mede werking van „The Old Came- rads". (Van een onzer verslaggevers) BRESKENS Door de Stichting Jachthavenbelangen Breskens zijn een tweetal alternatieve plannen ingediend voor de inrichting van de nieuwe Jachthaven. Eén is ont worpen door de stichting zelf en een door de Grontmij- Alle raadsleden van de gemeente Oostburg hebben giste ren de plannen ontvangen. Ook het college van B. en W. heeft zoals door ons gemeld deze plannen ontvan gen. „Het is duidelijk geworden", aldus het stichtingsbestuur in een brief aan het college, „dat de begroting van Provinciale Waterstaat (1,7 miljoen. Red.) door de stijgende kosten aanmer kelijk overschreden zal worden". Het bestuur is van mening dat door zijn plannen een aanzienlijke besparing bereikt kan wor den en vraagt daarom dat zijn plannen ernstig bestudeert mo gen worden. Open Hof In „Open Hoof" te Vlissingen bestaat op 20 december vanaf 20.00 uur gelegenheid tot het zelf maken van kerststukjes. Op 26 de cember (tweede kerstdag) is er een kerst-inn. Het gebouw staat dan voor iedereen open van 10.00-24.00 uur. Voor jong en oud zal er wat te doen zijn. Op 29 december wordt in „O- pen Hof" te Vlissingen de laatste zaterdagavond gevierd van het jaar met oliebollen, bisschopswijn, bingo en dan sen. De oliebollen worden ge bakken vanaf 20.00 uur. WESTDORPE Met ingang van januari a.s. krijgt West- dorpe elke dinsdag de be schikking over een bibliobus. Komende zaterdag zal deze yoorziening feestelijk worden jugewijd. Om 13.45 uur maakt "e rijdende bibliotheek, voor afgegaan door de drumband en wajorettenpeloton de Flamin go's, een rondgang door West- horpe. Omstreeks half drie is hr een bijeenkomst in cafeta- ha Emans waar mejuffrouw vogelenzang, directrice van de bibliotheek te Middelburg, een Uiteenzetting zal geven over «e werkwijze van de biblio bus. Tevens bestaat voor be langstellende gelegenheid de bibliobus te bezichtigen. (Van onze correspondent) HULST In de dames eer ste klasse van de bedrijfsvol- leybalcompetitie te Hulst ver drong Mavo 1 Watneys 1 van de derde plaats, dankzij een iets beter setgemiddelde. SC Morres kwam op gelijke hoog te met koploper Clitex Sport, maar het Hulster team heeft een wedstrijd meer ge speeld. Na enkele zwakke weken deed EIV het nu heel wat beter ter, hun twee gespeelde wed strijden werden evenzovele overwinningen. SC Morres en Watneys mcesten in een recht streeks duel uitmaken wie het dichtst bij Clitex Sport zou blijven, het was Morres dat zich iets de meerdere toon de. Watneys 1 en Morres 1 heb ben beide hard voor de zege geknokt, want verlies bracht met zich mee dat de achter stand op Clitex Sport drie punten zou bedragen en vooral voor Watneys dat twee wed strijden meer heeft gespeeld, zou dit met zo best zijn. Hoe fel de Watneys-meisjes ook van zich afgebeten hebben, zij waren niet opgewassen tegen een completer Morres dat met 12 zegevierde. EIV had het dan wel niet zo breed tegen GVC getuige de setstanden 13—15 6—15 13—11, maar de overwinning heeft het zeker verdiend. Ook in zijn tweede wedstrijd ditmaal tegen Hako Daf had EIV het helemaal niet breed, maar opnieuw slaagde het er in via 12, zijn tweede zege binnen een week te be halen. KPJ 1 kreeg het op het laatst eigenlijk nog onnodig lastig tegen Olmulo, maar het plattelandsjongerenteam bleef toch overeind en won met 3 1. Tweede klasse: Dankzli een overwinning op KPJ 2 en de nederlaag van SC Mo-rres 2 tegen 'Watneys 2 klom CVC van de vijfde naar de derde plaats op de ranglijst. Het Clingese team domineerde zijn tegestander van begin tot eind en drukte zijn overwicht uit in 0-4 cijfers. Edah bv was geen partij voor Voorwaarts 1 en verloor dan ook kansloos met 40 Tussen Morres 2 en Watneys 2 werd het een boei end duel dat lang onbeslist bleef. Va 515 1512 en 13—15 eindigde deze strijd op een 12 zege voor Watneys 2 Koplper Kemortel Sport maak te geen fout tegen een dapper Mavo 2 dat een 03 nederlaag niet kon voorkomen. Mavo 3 tegen Neckermann tenslotte eindigde op een royale 40 zege vo >r Mavo 3 Het plan van de stichting zou uitmonden in een uitgaaf van iets minder dan een mil joen. Hierbij wil men de jacht haven indelen met drijvende steigers, geleid langs stalen buizen. De schepen komen hierbij evenals thans het ge val is in de bestaande jachtha ven aan ankerkettingen ven- wijdig aan de steigers. Dit systeem sluit aan op de be staande installaties, die tot op heden goed hebben voldaan. Experimenten zoals dompelpa- len worden vermeden. „Wij betwijfelen het nut van dwarssteigers of lamoenen op onbeschutte plaatsen, die aanleiding kunnen zijn voor belangrijke schade aan sche pen", aldus het bestuur, dat vindt dat op zijn manier een maximum aantal ligplaatsen wordt bereikt. Door dit sys teem worden, aldus het be stuur belangrijke besparingen verkregen. Toegang tot het ter rein kan verkregen worden via een stalen brug ten oosten van de oostelijke havendam en voor de sportvissers komt er dan een aparte hoofdsteiger met dwarssteigers. „De be staande pontons kunnen met geringe wijzigingen aangeslo ten worden op de nieuwe pon tons". De stichting biedt aan om drijvende steigers ter lengte van 550 meter gratis in bruikleen af te staan aan de nieuwe jachthaven. Het plan van de Grontmij. komt inclusief b.t.w. op rond 1,5 miljoen Hierbij wil men de nieuwe jachthaven indelen in twee afdelingen, namelijk een groep steigers ten behoeve van de sportvissers die ter plaatse van de huidige steiger- toegang op de grens met de Oosthaven wordt onderge bracht en een totaal nieuw samenstel van steigers in de vergrote havenkom met de toegangen vanaf het haventer rein langs de Oosthavendam. Voor het eerste deel wil men de huidige oude steigers gebruiken. In verband met de wisselende waterstanden moe ten ook in de nieuwe haven drijvende steigers komen die TERNEUZEN De verkoop vam kinderpostzegels in Ter- neuzen is dat jaar tot nu toe onder de verwachtingen geble ven. De opbrengst is minder dan die van voriig jaar. Het comité Kinderpostzegels in Tern-euzen heeft zijn hoop op een beter resultaat gevestigd op de verkoop van zegels en kaarten, die t-Jt en met as. zaterdag in de stand bij Al- bert Heijn in het winkelcen trum Zuidpolder plaats vindt. op hun plaats worden gehou den door geleidepalen, be staande uit de z.g. Mannes- mannbuis. Een paalafstand van 30 meter is gekozen om het uitbaggeren van de haven mo gelijk te maken. Het toepassen van achterpa- len acht men, gezien de hoge waterstanden, zeer kostbaar. Gekozen kan daarom worden uit afmeerkettingen of het toe passen van dwarssteigers. Al naargelang de gekozen metho de kan aan 55 of aan 420 schepen ligplaats worden ge boden. Tevens voorziet het Grondmij-plan in het bouwen van een havenmeesterskantoor, inclusief toiletten met septic- tank en afvoer. Als exploita tielasten per jaar voorziet het plan, 257.000 per jaar. Het college van B. en W. stelt de raad, die vanavond bijeenkomt voor, door te gaan met het door Provinciale Wa terstaat opgestelde plan, waar bij de gemeente de jachthaven inricht. Er wordt echter reke ning gehouden met de bruik bare elementen in de door de stichting overlegde plannen. Het college wijst er voorts op dat bij besprekingen steeds is uitgegaan van het plan van Provinciale Waterstaat en dat hierop de subsidietoezeggingen zijn gebaseerd. „Een plan, ge maakt door een andere ont werper, zal weer de goedkeu ring moeten verwerven van diverse instanties, hetgeen on herroepelijk een aanzienlijke vertraging tot gevolg zal heb ben". CADZAND De drie ge meentebesturen in West Zeeuwsch-Vlaanderen hebben de leden van de gemeentera den en de besturen en functio narissen van stichtingen voor Maatschappelijke Dienstverle ning, Open Bejaardenwerk en Streekjeugdcentrale uitgeno digd voor een bespreking op het vormingscentrum Hede- nesse. De bijeenkomst wordt op 11 januari 1974 gehouden in het gebouw De Open Hof en be gint om 16.30 uur. Bedoeling is dat de vertegenwoordigers van de welzijnsstichtingen in leidingen zullen houden over het werk van de stichting. Na een „wandelende broodmaal tijd met soep" wil men het beraad in een aantal groepen voortzetten. Bedoeling is de bijeenkomst rond 21. 00 uur te beëindigen. (Van een onzer verslaggevers) CADZAND De progres sive fracties in de Oosthurgsi gemeenteraad zullen donder dagavond voorstellen om hel nchtingsplan voor jacht aven in Breskens door pro ™>eiale waterstaat te late: Uitwerken. In die uitgewerkte plamni "meten dan eventuele bruik elementen van de twe T^natiove plannen ingediemc /xm ce Stichting Jachthaven ~®"®gen Breskens, verwerk' wden. Wanneer dit uitge werkte plain dan compleet is, willen de progressieve drie dat de gemeenteraad het plan gaat behandelen om daarna oas een beslissing te nemen Het gaat tenslotte oim gro-ti sommen geld", aldus het PP1 raadslid F. Ba-arends. Er were tijdens d-e in Cadzamd gehou ien openbare fractievergade -ing overigens met veel ge :egd over de alternatievi Jannen, omdat men van het loor de gro-ndmij uitgewerkte plan niog geen kennis had cunnen nemen. Betreurd werd lot de stichting geen gebruik van de o-pen-baire fractieverga dering had gemaakt om zijn plainnen toe te lichten. „Wij kunnen er niu wedmig over zeg gen". Maar de h-eer B-aarends voelde er niets voor om belang rijke beslissingen te delege en zoals in het laatste raads- oorstel wordt aanbevoler '.aair het college de provinciale vaterstaat wil opdragen even- uéle bruikbare elementen uil ie alternatieve plannen in het eigen plan te verwerken. Het bewerkte plan zou eventuee: ;n de januarivergadering aan de orde gesteld kunnen wor den. De PPR West Zeeuwsch- VTaonderen heeft geen be zwaar tegen een gezamenlijke lijst hij de komende raadsver kiezingen in Oostburg. Dilt dealde voorzitter J. Backerra mee. „Het wordt nu wel kort dag Van de landelijke besturen moet voor 4 maant een verkla ring zijn binnengekomen en iet concept-programma en de .•oneept-liijst moeten besproken worden in de respectievelijke edenvergaderingen. Daarna sal tijdens een gezamenlijke edenvergadering het program ma besproken moeten worden, omdat anders eimmanderingen niet mogelijk zijn", aldus de heer Backerra. W-y «iS I «R-l1 -■r"T _^.j. „Kjjk, als je in een huurhuis zit en de huisbaas zegt de huur plotseling op, dan voel je je helemaal niet lek ker. Nou, zo denken wij nu er de sluiting van het huis van bewaring in Middelburg". Dit zegt de heer Den Roojjen, directeur va nhet Middelburgse huis van be waring over het feit dat hij en zjjn mensen enkele we ken geleden plotseling werden geconfronteerd met het besluit om per I januari 1974 de gevangenk te Middel burg te sluiten. Is sluiting misschien een te sterk woord? „Het is een omvorming. De gevangenis hier krijgt een andere func tie. Na 1 januari zullen al leen nog gedetineerden over dag de cellen bevolken, want 's avonds gaan ze weer terug naar Breda", vertelt de heer Den Rooijen, die er meteen aan toevoegt, dat de omvor ming toch eigenlijk op een sluiting neerkomt. Van de zesentwintig personeelsleden blijven er maar vijf in Mid delburg. Van de vertrekken de personeelsleden gaan de meesten naar Breda. De beroemde of liever: beruchte Bredase koepel gaat de functie van het huis van bewaring aan de Blau- wendijk in Middelburg over nemen. Op het ogenblik is het de belangrijkste taak van het Middelburgse „huis" om „onderdak" te bieden aan de zogenaamde „preventie ven". Dat zijn mensen, die op last van de rechter-com- missaris worden vastgehou den totdat de rechter een oordeel heeft uitgesproken. Of ze dan nog terugkomen, dat hangt van de rechter af. Veroordeelt hij een verdach te tot een gevangenisstraf van maximaal veertien da gen, dan bestaat de moge lijkheid dat die straf in Mid delburg wordt uitgezeten. Moet iemand langer dan twee weken gaan „zitten", dan komt er een andere strafgevangenis aan te pas. Ook buitenlanders tref je wel eens in het Middelburgse gevang aan. Het zijn er ove rigens maar eel weinig Die buitenlanders kun je in twee groepen verdelen: mensen, die in afawachting van een justitiële beslissing omtrent b.v. uitlevering vastgehouden worden en mensen, die wachten tot ze door de Ne derlandse autoriteiten over de grens worden gezet als bijvoorbeeld hun verblijfs vergunning -niet langer gel dig is. zijn de activiteiten afgeno men. Dat gebeurde toen op bevel van de toenmalige saatssecretaris mr. Groshei de, die in de huidige rege ring door mr. Glastra van Loon is opgevolgd. De capa citeit werd toen verminderd om het personeel van de hui zen van bewaring in het westen van het land wat te ontlasten. De bezetting van de gevangenissen was van dien aard, dat het personeel het niet meer kon bijbenen. Vandaar dat uit andere in richtingen, elders in Neder land personeel werd wegge haald om de zaak in het westen te versterken. Na tuurlijk moest daardoor ook in dié gevangenissen het aantal gedetineerden omlaag. In Middelburg bleven er van de 43 slechts 18 gevangenen De heer Den Rooijen: „Maar de preventieven vor men toch de belangrijkste groep". En juist het aantal preventieven gaat de laatste tijd in aantal sterk achteruit. In vergelijking met 1972 toont de heer Den Rooijen aan dat er een daling van dertig tot veertig procent is. De belangrijkste oorzaak van deze daling is het beleid dat de rechter-commissaris- sen zijn gaan voeren. Zij zijn tegenwoordig minder kwistig ■net het in hechtenis laten ne men van een verdachte, stu ren hem eerder naar huis en zorgen daardoor voor een vermindering van de bezet ting van het huis van bewa ring. Dit is geen Middel burgs, maar een landelijk verschijnsel. Ofschoon het werk in ver gelijking met voorheen pei 1 januari meteen flink zal teruglopen, zal men zich toch met weinig moeite aan de nieuwe situatie kunnen aan passen. Al vanaf 9 mei 1972 Voor het huis van bewa ring werd het een moeilijke zaak om de exploitatie rond te krijgen. En nog. Het be- zuinigingsspook waart rond. En daarom is de sluiting van het Middelburgse huis van bewaring- op zich e econo- mi ch gezien eigenlijk niet zo vreemd. Als je het puur zakelijk bekijkt zijn er maar weinig argumenten om de ge vangenis in zijn huidige vorm voort te laten be staan. De vraag rijst echter of er niet andere, ook belangrijke aspecten vergeten zijn. De heer Den Rooijen hierover: „Ja, vanuit sociaal oogpunt bezien gaan we er zeker op achteruit". Hij kan namelijk met een aan zekerheid gren zende waarschijnlijkheid zeggen dat bijvoorbeeld de gedetineerden met hun ver huizing nar Breda er niet op vooruitgaana „De geringe bezetting bij ons had name lijk vele voordelen. Een be waker had tijd voor een per soonlijk contact met de gede tineerde. Bovendien kon de cipier de problemen van een gedetineerde meteen opvan gen". Directeur en personeel vormden samen in feite één groep sociaal werkers. Een benaderingswijze, die de heer Den Rooijen bijzonder belangrijk acht. „Vaak help je met een persoonlijke be nadering gedetineerden over hun problemen heen. En ge loof maar dat die mensen het niet gemakkelijk hebben als de celdeur voor de eerste keer achter hen dicht klapt". Middelburg is wat die per- oonlijke benadering betreft niet uniek in Nederland. Wel vinden ook de gedetineerden zelf het bijzonder jammer dat het huis van bewaring wordt gesloten en dat geld ook voor hun familieleden Voor deze familieleden if een tocht naar Middelburr vaak veel minder een pro bleem dan een reis naar Bre da. Naar aanleiding van de be richtgeving in de krant van 5 december jongstleden rond de annulering van de Jeugd en Muziekshop tijdens de nieuwjaarsweek op het „Zil veren Schor'' te Arnemui- den stellen wij vast dat het niet beschikbaar stellen van dit gebouw aan Jeugd en Muziek strijdig is met ge maakte afspraken. Bij schrijven van 10 au gustus 1973 deelden wij de toenmalige directeur van het Zilveren Schor, de heer Co- zijnsen, mee plannen te heb ben in de eerste week van januari 1974 een workshop te willen houden. Wij verzoch ten het Zilveren Schor voor lopig te reserveren tot een definitief besluit onzerzijds in september daaraanvol gend. Dan, aldus onze brief van 10 augustus, hopen wij een bespreking met de staf van het Zilveren Schor te hebben. In zijn antwoord van 17 augustus bericht de staf van het Zilveren Schor de perio de 2 tot en met 5 januari 1974 voor Jeugd en Muziek te reserveren in afwachting van ons besluit. Zodra dit bekend is, aldus dit schrij ven, zal aan Jeugd en Mu ziek een financiële overeen komst toegezonden worden. Volgens belofte delen wij in september het Zilveren Schor telefonisch ons besluit mee de workshop te laten doorgaan. De toegezegde financiële overeenkomst wordt niet toe gestuurd, het eerste verzoek tot een gesprek met onze do centen Willem Breuker, Han Bennink en Tom de Graaf bereikt ons in november. Aangezien het, door het Zil veren Schor voorgestelde tijdstip ('s ochtends) deze in Amsterdam wonende arties ten niet schikt, stellen wij voor het onderhoud een week te verdagen, immers dan zijn zij door optredens in Goes en Middelburg in Zeeland. Dit voorstel wordt van de hand gewezen. Vervolgens heeft een ge sprek tussen de heren Rolaf en Koot van het Zilveren Schor met enkelen onzer plaats. Tijdens deze discussie stelt eerstgenoemde zich nog al soherp op tegen de vor mende waarde van muziek beoefening (zoals in Jeugd en Muziek. als in K.N.F.- kring) als deze in zijn Zilve ren Schoir plaatsheeft. Hij is er niet van te overtuigen dat in het workshopproject van Jeugd en Muziek het beleven van actueel theater en actue le muziek (beide vloeien in elkaar) door de deelnemers mede tot een beleven van elkaar leidt. Bovendien zet hij, blijkens een aantal uitla tingen, vraagtekens achter de onzes inziens uitgesproken ge motiveerdheid waarmee onze jongelui naar de workshop romen. De heer Rolaf zit het '.oeken, wij krijgen de in- iruk van het oproepen, van :onflicten bij de deelnemers iuidelijk hoger dan de dui delijke motivatie van onze deelnemers om door samen zo goed mogelijk muziek te maken elkaar te vinden. Hij blijkt op fanatieke wijze de doelstelling van het Zilveren Schor te willen re aliseren: „Het bieden van mogelijkheden aan mensen in de samenleving om samen met hen vanuit het unieke van iedere mens op weg te gaan tot het ruimte scheppen voof nieuwe cultuur, waarbij uiterst situatief handelen en het bewust hanteren van programmamiddelen als re- flexiemogelijkheid middelen zijn om rond communicatie en conflict te komen tot een voor die mens adequate vorm van microsamenleving in relatie tot die macrosa- menlevinig". In deze onver taalbare, in sociale acade mietaal gestelde doelstelling, spreekt hem vooral, zo is on ze indruk, het conflict aan. De heer Rolaf kan niet ac cepteren dat muziekmakende mensen zonder conflicten vier dagen op zijn Zilveren Schor vertoeven. Zij moeten er zijn, desnoods verwekt worden, teneinde in groeps discussies met elkaar „uit te huilen". Tegen een dergelijke ex treme opstelling van een staf lid van het Zilveren Schor rijst, begrijpelijk verzet. De Zilveren Schor - medewerker Henk Blom doet het in zijn antwoord op vragen van. perszijde voorkomen alsof Jeugd en Muziek het voorge sprek niet gewild heeft. Deze onware uitlating is in het bovenstaande voldoende weerlegd. Jeugd en Muziek is de eerste geweest die om een gesprek heeft gevraagd. Bovendien had op 3 decem ber jongstleden in Amster dam een onderhoud tussen onze docenten en twee staf leden van het Zilveren Schor plaats (één hunner stelde zich positief op ten aanzien van onze workshop plannen). Henk Blom is er weer naast wanneer hij, blij kens het kranteverslag, zegt dat onze docenten „stomver baasd" waren toen ze op 3 december pas hoorden dat het Zilveren Schor vooraf een gesprek met hen wilde hebben. Breuker, Bennik en De Graaf waren wat dit be treft in een eerder gesprek met ons volledig ingelicht! Tenslotte: indien Jeugd en Muziek zou gewacht hebben tot binnenkomst van de door het Zilveren Sohor toegezeg de financiële overeenkomst, zo was geen enkele organisa tie, propaganda enz. mogelijk geweest. Er blijken meer in stellingen met deze noncha lante handelwijze van het Zilveren Schor moeilijkhe den te .nvdnHer i nditese den te ondervinden. Het is niet het Zilveren Schor, maar deze instellingen voor behouden om kwalijk te ne men. Het bestuur van Jeugd en Muziek: G.W. Berman. voorzitter Willemien Bijleveld. secre taresse Jeltje van der Willegen, lid Nico van den Boezem, lid. Eindredactie Bas Augustijn

de Stem | 1973 | | pagina 9