Hontenisse moet zuiniger worden Musical Koewachtse scholieren had veel succes Axel wil meer aandacht voor de slechte vervoerssituatie „BROMTOL" GAAT WEER VOOR OVERLAST ZORGEN Nieuw-Namen krijgt aardgas Kerstfeest voor Zonnebloem Gemeentebestuur deelt kalenders uit MEER LEEGSTAANDE HUIZEN Door stijj energieverbruik Onenigheid vertraagt streekplan KV O vierde zilveren jubileum stad streek gemeenteraad tijdens begrotingsbehandeling Echtpaar Lub wint eerstn vliegreis naar Mallorca Huist Vlissingen Axel Clinge ALS RAAD AKKOORD GAAT Koewacht Terneuzen G.S. dringen aan op oplossing hotel Noordzee DRS. H. VOGEL: (Van een onzer verslaggevers) HONTENISSE De gemeenteraad van Hontenisse heeft woensdagmiddag bfj de behandeling van de begroting voor 1974 aangedrongen op een zuiniger beleid met het oog op het nog steeds toenemende begrotingstekort. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Ongeveer 60 Zon nebloem-ziekenbezoeksters en Zonnebloemgasten waren gis termiddag in het door talloze kaarsen sfeervol, verlichte Ge- zellenhuis in Axel bij elkaar gekomen om voor het eerst gezamenlijk het kerstfeest te vileren. Mevrouw C. Roetandis, voor zitster wam die Axeüise afdaling van de Zomnéblaem, opende deze feestelijke middag met het kieirateiromigelBe weird vi gelezen. Bij de koffie en die kerststol was eir ruimschoots tijd een baibibeflltj'e met elkaar te maken tot mevrouw M. van Maarte veld een modern kerstverhaal ging dadhitiig Ben Jaiasje wijn of frdls werd Or ook nog geech/omkein, terwijl daarna de zelfi balkjes w« tte aanwezigen. De wijkver pleegsters van de beidle kmisveireniigungen wiairem er etfi kapelaan Herman kwaim ooik nog even kijken hoe liet feest verliep in die door hem graitis beschikbaar gestelde zaal. „We bestlaan mu bijna een Jaar in Axel en hoewdl we zo nu en dan last hebben van kinderziekten, kunnen we toch zeggen, dat het allemaal fijn loopt", aldus m evrouw Hoe- tods, „we ziljin don ook van pan vooir het kersitf&esit vam vozend jiaor ook die doktoen, dor mee en pastoor wist te no- diigan". (Van een onzer verslaggevers* HULST „God jongens: ve gaan naar Mallorca". Deze vreugdekreet slaakte gistera vond mevrouw K. Lub aan het Van Ceulenplein In Hulst, toen «ecretarls Bergmans van de Hulster middenstandsvereni- Ung haar kwam vertellen, dat ze de hoofdprijs had gewon nen in de Sint-Nicoiaasactie. Toen het grote woord er uit was, bleek het ijs snel gebro ken en werd de deputatie van oe middenstandsvereniging zeer gastvrij binnengelaten, waar de heer Bergmans de üelegenheid kreeg om het echtpaar Lub wat uitgebreider We te spreken. Als voorproef- Jl °p de bomende reis kreeg mevrouw Lub een fruitmand! f> overhandigd. De hoofdprijs van de actie staat uit een vliegreis voor personen naar ™h-Augustine bij Palma op Spaanse eiland Mallorca met „50 gulden zakgeld. Ver- worden er de komende nog eens 10 vliegreizen oor twee personen uitgedeeld V1W vliegreizen voor 1 per- nn ik prijswinnaars zullen >L ï"(?art tegelijk vertrek- 11 en blijven 8 dagen weg. drh»dse, Na de stadhuis- Hnirf u®at de bridgeclub hmnenkort weer van c'Cihoren- Donderdag 27 de- one„ houdt de club een errS Paren-drive, voor het cluhoJÏ uden in bet nieuwe role. w' bet sociaal-cultu- hazor,061! De Prijzen zijn Deoiü' fazanten en konijnen. dor^,ame Ttaat open voor ie- Z paar. Inleggeld 10 gulden sint de wedstrijd be- uiterfri. uur' °PSave tot 'ecretaria t december bi3 bet Tabakcti. ™evrouw Aronson, zuoakstraat 23, Hulst. Het raadslid P. Mangnus was bij de begrotingsbehande ling overigens de enige, die een algemene beschouwing hield. Hij had berekend, dat het begrotingstekort van Hon tenisse sinds 1971 van 225.000 gulden tot 557.000 gulden in 1974 is gestegen. Als gevolg daarvan moesten de belastin gen in diezelfde periode dras tisch worden verhoogd. Diverse belastingen verdub belden en andere stegen zelfs meer dan 100 procent. Als belangrijkste oorzaken van het gat in de begroting noemde de heer Mangnus dè gemeentelijke herindeling en de grote tekorten op de haven van Walsoorden en het recrea tieterrein De Vogel, die in 4 jaar zijn gestegen van respec tievelijk 95.000 tot 193.000 en van 60.000 tot 95.000 gulden De heer Mangnus kwam in zijn betoog tot de volgende conclusies: Het recreatieterrein De Vogel moet worden afgestoten om verdere verliezen te voor komen. De gemeenteraad moet zich bezinnen over de vraag of de bouw van een nieuwe kleu terschool van 400.000 gulden in Vogelwaarde werkelijk, wel zo urgent is, temeer omdat het aantal geboorten in de ge meente is gedaald van 149 in 1969 tot 90 in 1973. Het aantal kleuters zal de komende jaren evenredig afnemen en in dit kader vroeg de heer P. Mang nus zich af of het verstandig zou zijn om een geheel nieuwe school te bouwen. Hij bleek geporteerd voor een tijdelijke oplossing en nam een sugges tie van de heer Schelfhout over. om kleuters uit Vogel waarde per schoolbus te ver voeren naar de kleuterschool in Hengstdijk. Deze school heeft een groter aanbod kleu ters hard nodig om het voort bestaan te verzekeren. Boven dien is de afstand tussen de beide plaatsen slechts 3 kilo meter. De voorstellen met betrek king tot de kleuterschool en- het recreatiepark vonden bij de gemeenteraad en B. en W. geen genade, hoewel burge meester Somers met betrek king tot de kleuterschool en sdhool toezegde, dat het colle ge op dat punt attent zou zijn. De heer Mangnus kwam tot slot tot de conclusie, dat de gemeentelijke herindeling ge zien de financiële consequen ties heeft gefaald en dat voor de gemeente Hontenisse schaalvergroting c.q. gewest vorming het enige redmiddel zou zijn om uit de impasse te komen. De heer A. Perdaen stelde voor om het tekort op de be groting aan te pakken door een interne reorganisatie door te voeren en de buikriem strak ker aan te halen. Een voorstel van P. Mangnus om het goede voorbeeld te geven door in ieder geval de nieuwjaarsre ceptie (kosten: 400 gulden) af te schaffen werd door de ge meenteraad verworpen. Overigens tot grote spijt van burgemeester Somers van wie die receptie ook niet zonodig bleek te hoeven, hoewel hij toegaf dat deze gelegenheden erg belangrijk 'zijn om het contact met de bevolking te onderhouden. In dezelfde raadsvergade ring werd met overgrote meerderheid besloten om het verzoek van peuterspeelzaal „Dreumesland" om subsidie niet in te willigen. Alleen de heren Mangnus. Menu, Roctus en Rademakers waren er voor om dit wel te doen. Nieuwjaarsreceptie Zoals gebruikelijk zal het college van b. en w. van Vlissingen in 1974 een nieuwjaarsreceptie houden, waarbij alle belang stellenden welkom zijn. De ontvangst van b. en w. wordt gehouden op woensdag 2 janu ari van half vijf tot zes uiur in de Burgerzaal vam het stad huis. Voor de musical bestond zeer veel belangstelling. (Vam onze correspondent) KOEWACHT Leerlingen van de zesde klas van de lage re schooi in Koewacht hebben dinsdag- en woensdagavond in de aula van hun school de musical „De tovenaar van Alkmaar" op de planken ge bracht. De beflainigstelliiinig blieelk bij voorbaat al zo groot, dialt beslo ten moest worden oom twee uitvoeringen te geven. Op alle twee de avonden blleek de zaal toit op de laatste pteais' bezet. sprak ondermeer /ij zer R, Lammens opiemtagswaorc! ziljin uiiit. De prestaties zesdie-fcliaissens vilei hitj de ouders zeer goed in de smaak. Alle jonge deelnemertj es gaven zich met hart em zdtel over aan die musi cal, waiajrvam die zanig werd verzorgd door de leerlingen vam de vijfdie klas, onder led* dimg vam onderwijzer Jae Smeets. Het muzikale gedeelte werd verzorgd doior B. v.d Siljpt, liid vam hst aohaollibp- stuuir em de oudercommilsisdie (Van onze correspondent) NIEUW-NAMEN De ka tholieke vrouwenorganisatie Nieuw-Namen heeft op waar dige wijze haar zilveren jubi leum gevierd. Hoogtepunt was een bescheiden huldiging van de leden, die al 25 jaar deel uit maken van de KVO. De avond begon met een eucharistieviering in de St.- Jozefkenk, die werd voorgegaan door pastoor J. Mangnus, de geestelijk adviseur. Daarna was er een souper in café Thilleman, waaraan door 80 leden werd deelgenomen. De voorzitster, mevrouw M. J. Vercouteren gaf daarbij een kort historisch overzicht en bracht hulde aan de geestelijk adviseur, die al 25 jaar deze functie vervult en daarvoor een herinneringstegel ontving, evenals de 13 leden, die hun zilveren jubileum vierden. Dat waren: mevr. M. Vercauteren- Kegelaer, de eerste voorzit ster, mevr. C. Ferket-Plas- schaert, mevr. Ph. Weemaes- de Bodt, mevr. L. Bruysrogge- Gillis, mevr. M. Kegelaer- Buysrogge, mevr. M de Dec- kere-d'Haens, mevr. A. Kerck- haert-Verdurmen, mevr. M. Kegelaer-Ferket, mevr. A. van Duyse-v. d. Voorde, mevr. M. van Duyse-d'Haens, mevr. Ph. d'Hollander. mevr. J. van We- semael-van Roeyen en mevr. L. Smet-Vereecken. De kringvoorzitster mevr. De Winter-Cornelissen wenste de vereniging geluk en zei dat Nieuw-Namen als een van de eerste afdelingen het zilveren iubileum kon vieren Namens het centraal bestuur uit Tilburg was mej. R Vermeer aanwe zig, die de vereniging vooral met haar ledenaantal, namelijk 53, gelukwenste. De avond werd besloten met een cabaret door zuster Josefa uit Ham- me. Afscheid Gisteren is er op de ohnilsiteSiljike mavo in Axed afscheid genomen va» de heen- D.K. Bouwman, dliie gedu rende 'a,ö jaar aam deze sdhool les heeft gegeven in Neder llande en Domltis. Die heer Bouw man, diile eenzelfde fumiotuie gaiait uitoefenen in Assen, wordt per 1 januari 1974 ver- vaimgetn door de heer P. de Bliaey uit Temienzem, dliie daar voor werkzaam was aan de lagere sohooil ..Warande" te Axel. Volkskerstzang Dinsdaga vond waren ongeveer 400 be- lanigstfciilanden naar he<t kerk gebouw aan die Karbdreef ge komen om de jaarlijkse vols te maken. Dit nogal te- gen-, wamt het vonng jaar lag dial getal wél 250 a 300 hoger. bijzonder goed en sfeervol k zij de muziiek- soliste mevrouw Risseeu-w, die zang- giroiep van hielt N.C.V.B., me vrouw H. die Feyter-lia Gaisse en offlganiist J. Smiles. De spre ker van d-e avond, die heer J.T.G. Vaan. had ziij-n toespraak een actueel tintje gegeven daoir te -spreken over het on derwerp „Euiergiiecnilsiiis en -taah llilchit". Kaarten In café 't Voske werd een kaartwedstrijd ge houden, waaraan d-o-or zestig personen werd deelgenomen. De uilslag: 1 E. de Vos - A. Vlaeminek; 2 V. van Puyvelde - R. de Cock; 3 D. van den Berghe - J. Willaert; 4 Fl. de Vos - Rob van der Kele, 5 Jos van de Kelen - H. Smet. Steun De jongeren van West dorp e hebben een bedrag van 250 gulden bijeengebracht voor de gehandicapten van Zeeland. Het bedrag is tijdens een bijeenkomst in Clinge door de leider van de West- dorpse jeugdsoos, de heer Spiessens, overhandigd aan de gehandicaptenorganisatie, af deling Zeeland. Tijdens de zelfde bijeenkomst verzorgde de volksdansgroep Hava Na- guil-la uit Kloosterzande een dem-onstraitie. Biljarten De handicap- biljartcompetitie die in d-e Troubadour wordt gehouden, is n>u op de helft. De stand van dit moment luidt als volgt: 1 J. Bolssens, 4 partijen en 6 punten, 2 W. Romgens 4- 6, 3 R. de Vos 5-6, 4 H. de Cock 3-4, 5 F. Ras 5-4, 6 P. Bolssens 3-3, 7 Jos Ivens 4-3, 8 Rob Willaert 2-2. 9 Adrie Willaert 3-2, 10 E. IJsebaert 2- 0, 11 B. Hasebroeek 1-0. Pakwerker De honden- dressuurclub Saefthinghe heeft op haar oefenterrein aan de Bisschopdreef een examendag gehouden voor twee kandida ten, namelijk P. Ferket uit Clinge en W. Veeke, eveneens uit Clinge. Beide kandidaten moesten met vijf honden uit Brabant en drie van de club Middel burg en een van de club Saef thinghe oefeningen uitvoeren voor 't diploma van afdelings- oakwerker. D-e keurmeesters A. Sweeres uit Breda en P. Meisen uit Halsteren en D Vtinderhoud uit Domburg ston den voor de taak om beide sandidaten te beoordelen. De voorzitter van de afdeling Zeeland, D. Minderhoud. maakte in café Weemaes de uitslag bekend. P Ferket had de proeven met goed gevolg afgelegd, maar de andere kan didaat moest worden afgewe zen. Voorzitter Minderhoud pree? vooral ook de goede prestatie van de leden van de club Saefthinghe. Carnaval Zaterdag zal de -arnavalsstichting De Kriéke- putters een carnavalsavond houden in het gemeenschaps centrum Malpertuus. Er treden verschillende artiesten op, on der wie Jan Boezeroen, Cock van der Palm. het duo De Piraten, combo Wil de Bras en het kwintet De Jumbo's. (Van een onzer verslaggevers) HULST Als de gemeente raad aanstaande vrijdag ak koord gaat met de voorwaar den, die de Provinciale Zeeuwse Energiemaatschappij daaraan stelt zal Nieuw-Na men op korte termijn worden aangesloten op het aardgas- net. Daarvoor is het nodig; dat de gemeente 280 aansluitingen garandeert van de in totaal 350 aansluitbare woningen. De ervaringen leren, dat in de kleinere plaatsen, meestal 80 procent van de bewoners aan sluiting op het gasnet wensen. Veel zal er volgens B. en W. in dit geval van afhangen, hoe de situatie rond de oliecrisis zich ontwikkelt. Verwacht wordt, dat er met het oog op die oliecrisis in Nieuw-Namen veel belangstelling voor een aansluiting op het gasnet zal bestaan. Voor elke aansluitba re woning, waarvan de bewo ner besluit om geen aardgas te nemen, moet de gemeente Hulst de PZEM 75 gulden per jaar betalen. Bij de aanleg van leidingen zal de gemeente voor de definitieve bestrating moeten zorgen. De kosten van deze werkzaamheden in Nieuw-Namen worden ge raamd op ruim 20.000 gulden. Schieting Aan de sehie- ting om paling in café G. van Rumste, hebben 61 schut ters deelgenomen. De hoge vo gel was voor P. v. d. Steen in Koewacht. De eerste zijvogel voor P. de Scheppen uit Moer- beke in België en de tweede voor Roza Sagers uit Axel. De vliegende vogel werd gescho ten door Vital de Schepper uit Moerbeke. die ook de meeste vogels (vier stuks) in zijn be zit kreeg. Aan de bejaardenschieting bij J. de Guchteneire, die te vens als koningsschieting was bedoeld, werd door 56 bejaar den deelgenomen. Na een ver woede strijd bleek er niemand in te zijn geslaagd om de ko ningsvogel of de zijvogels in zijn bezit te krijgen. Op dins dag 15 januari wordt de strijd om de koningstitel voortge zet. Verder moet de gemeente gra tis grond beichikbaar stellen voor een gasregelstation. Ook dat stuit bij B. en W. niet op bezwaar, omdat de gemeente in Nieuw-Namen voldoende grond in eigendom heeft. De PZEM zal voor de werkzaam heden in Nieuw-Namen een acw-subsidie vragen, zodat het project mogelijk uitgevoerd kan worden in het kader van de werkloosheidsbestrijding. Verwacht wordt, dat begin volgend jaar met de aanleg van de transportleiding begon nen kan worde» (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Het ge meentebestuur van Ten-neuzen gaat kalenders uiltdleiem aan de bevolking van dleze gemesmte. In fedlbe is het een uitgave van „Teirmeuzen Informatie" in ka- lendeirvioa-m. Op de tweemraan- diélijikse kalenderbladen wordt een overzicht gegeven van de inkomsten en uitgaven ven de gemeente in 1974, van het be leid daft B em W voor ogen staat, waar het geld voor de gemeentebuishoudiimig vandaan komt en waar het vooir is be stemd. Verder is een investe ringslijst ten bedrage van 4,5 miljoen opgenomen en wordt een toelichting gegeven op de venschiElliendie tairiiefsverhogiiin- gen in 1974. De nieuwe kalen' dier, die voorzien is van een korte inleiding vergezeld van een nieuwjaarswens van bur gemeester J.C. Aschoff, zal begin 1974 huis aan huis in de gemeente Temeuaen worden bezorgd. Filmliga Terneuzen Don derdag 20 december om 20 uur vervolgt de Filmliga Terneu zen haar serie voorstellingen in het Luxortheater met als hoofdfilm Family Life van re gisseur Ken Loach, een gedra matiseerde documentaire over een geestesziek meisje. In het voorprogramma worden de korte films Panta Rhei van Bert Haanstra en .The stranger left no card van Wendy Toye vertoond. Van een onzer verslaggevers) AXEL Het gemeentebe- .uur van Axel komt op voor e benzinebelangen van de leeuwsch-Vlamingen. Gisteren s er een brief verstuurd aan ie Kamer van Koophandel iet het verzoek de moeilijke ïgging van Zeeuwsch-Vlaan- •ren onder het oog van de egering te brengen, en er op tvijzen dat een extra-rant- oenering van benzine hier 'el op zijn plaats zou zijn. )ok werd gevraagd kontaki ip te nemen met de andere regio's om zo het gezamenlijk "—zoek kracht bij te zetten Loco-burgemeester D. J. Oggel las de brief tijdens de weke lijkse persconferentie in het 3tadhuis voor. Ook het ontbre ken van een spoorlijn, de slechte busverbindingen, het ontbreken van een vaste oe ververbinding en de noodzaak van eigen vervoer werden hierin naar voren gebracht, waarbij werd opgemerkt, dat de grote steden extra uitkerin gen krijgen, zodat men in Zeeuwsch-Vlaanderen van een ichteruitstelling moet spre ken. De cijfers van leegstaande huizen in de maand december agen heel wat hoger dan die var de maand ervoor: 23 krot ten, 28 oude woningen, 2 be jaardenwoningen en 36 goede voningen. De leegstaande goe de huizen liggen voornamelijk in het westelijk gedeelte van de stad. Zeven oude woningen in de Juiianastraat worden binnenkort gesloopt. B en W staan in principe positief tegenover het verzoek van de zweefvliegtuigclub E.- Z.A.C. over het gebruik van pen vliegstrip op het opgespo ten gebied. Op 25 en 26 december wordt er in de Breda Bar van Axel een vogelshow gehouden, waarvoor de gemeente een be ker ter beschikking heeft ge steld. Ook de duivenvereni- ging Nieuw Leven in Koe wacht krijgt een beker, als daar op 25 december een dui- venshow wordt gehouden. Verder werd bekend ge maakt dat het openluchtzwem- bac nog niet van de lijst wordt geschrapt, komen Toni Boltini op 7 mei en de Helldri- vers in juli naar Axel, komt er een nieuw reclame-informa tieboekje en wordt in de week van 2 tot 7 januari te Koe wacht het gebruikelijke zituur van de gemeente gehouden in verband met de aanvragen om extra benzin». erop, dat de omwonenden be grip hebben voor de situatie", zoals blijkt uit de brief, die men aan de gedupeerde bewo ners heeft gestuurd. Op 15 januari zullen ze op een speciale bijeenkomst nog uitvoeriger worden geïnfor meerd. De heer De Waal wil dat moment niet afwachten en overweegt een schadeclaim in te dienen op grond van over treding van de Hinderwet. (Van een «nier verslaggevers) HULST Het stijgende energieverbruik in de wintermaan den is er volgens een brief van de Provinciale Zeeuwse Ener giemaatschappij de oorzaak van, dat de bewoners van de Hul- stemieuwlandweg de komende maanden rekening moeten hou den met geluidsoverlast van de zogenaamde „bromtol". „Bromtol" is een minder vleiende naam, die de betrok ken bewoners hebben gegeven' aan het transformatorstation van de PZEM in de Hulster- nieuwlandweg. Het station be- sitaait uit twee transformatoren die een diep, monotoon, onaf gebroken bromgeluid laten ho ren als ze in bedrijf zijn. Naar aanleiding van die geluidso verlast zijn de betrokken be woners er een groot aantal ja ren geleden via gerechtelijke procedures in geslaagd om de PZEM te dwingen een van de twee transformatoren in te bou wen. De andere zou slechts in noodgevallen in bedrijf zijn. Daarmee leek het probleem van de geluidshinder opge lost. Vorig jaar stak het plotse ling de kop weer op, toen de tweede (niet ingebouwde) transformator in bedrijf werd gesteld in verband met be paalde noodzakelijke werk zaamheden. Onmiddellijk kwamen de omwonenden weer in het geweer. Ze schakelden politie en gemeente in en kre gen tenslotte van de gemeen tesecretarie de verzekering, dat de PZEM via de hinder wetvergunning gedwongen zou worden om ook de tweede transformator in te bouwen als de overlast zou blijven voort duren. Zover kwam het niet, want de ellende bleek van tij delijke aard en een aantal we ken na de eerste protestbrie ven werd de „bromtol" weer buiten bedrijf gesteld. Sinds deze week evenwel krijgen gemeente en politie weer boze telefoontjes te ver werken van bewoners aan de Hulsternieuwlandweg, omdat de „bromtol" zich inmiddels weer doet gelden. Vooral de heer D. de Waal op nummer 10 is bijzonder verontwaar digd. Hij werkt in ploegen dienst en moet zijn versmade naehtrust overdag inhalen. Op dit moment lukt hem dit niet meer, omdat het monotone ge zoem van de niet ingebouwde transformator hem uit zijn Slaap houdt. Hij heeft er dan ook geen goed woord voor over, dat het apparaat weer in werking is gesteld. De vrien delijke excuusbrieven van de PZEM, waarin wordt meege deeld, dat de ellemde weer wel heel de winter kan duren, hebben op hem geen indruk gemaakt. De heer De Waal: „Het is ongelooflijk. Overal lees je over energiebesparing en hier komt men ineens met het ar gument, dat dat ding in be drijf moet vanwege de stijgen de energiebehoefte. Het is een stommiteit geweest van de ge meente om vergunning te ver lenen voor de bouw. Dat stati on is een onesthetisch ding, dat de omgeving ontsiert. En dan te bedenken, dat ik van de schoonheidscommissie nog geen toestemming heb gekre gen om een garage naast mijn huis te bouwen". Volgens de PZEM zal de vervelende ge schiedenis van de „bromtol" tot. het verleden behoren, zo dra men in de gemeente Hon tenisse een nieuw station heeft kunnen bouwen. De realise ring van deze plannen is door verschillende omstandigheden vertraagd, maar volgend sei zoen kan het station gereed zijn. Zolang „vertrouwt de PZEM (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Gedepu teerde Staten zullen er bij de minister op aandringen dat spoedige beslissing wordt ge nomen over het lot van hotel Noordzee van de heer Faas In Cadzand. Zoals bekend is dit hotel door' het afkalven van de dui nen haast letterlijk op de rand van de afgrond terecht geko men. De provincie heeft al voorstellen aan de minister gedaan. Het ene voorstel houdt in dat het hotel wordt afge broken, volgens het andera voorstel moet het hotel wor den afgebroken en op een an dere plaats worden herbouwd. De provincie Zeeland is voor stander van het laatste. He» woord is edhter aan de minis ter. (Van een onzer verslaggevers) VOGELWAARDE Dat het rijk en de provincie Zeeland het nog niet eens zijn over de plaats, waar in Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen industrieterreinen moeten komen, is een van de belangrijkste redenen, dat het streekplan voor dit gebied nog steeds in de ijskast ligt. Dit heeft drs. H. Vogel van de provinciale planologische dienst gezegd, tijdens een bij eenkomst van de NCB in Vo gelwaarde. De vergadering werd gehouden in het „Wapen van Zeeland" en had de be doeling om belangstellenden op de hoogte te brengen van de stand van zaken rond het streekplan. Uit het betoog van drs. Vogel bleek onder meer, dat er sinds maart van dit jaar niet veel is veranderd in de situatie. In die maand stelde de planologische dienst het zo genaamde streekplanrapport aan Gedeputeerde Staten ter hand. Het college van GS be sloot om het streekplan met het oog op de nog lopende discussies niet te publiceren. En dat is nog steeds niet ge beurd. Waar Oost-Zeeuwsch-Vlaan- deren het op dit moment mee moet doen, is het concept streekplan dat langere tijd ge leden al werd gepresenteerd. Drs. Vogel: Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen is door zijn ligging een gecompliceerd gebied, en dat maak het ontwerpen van een streekplan niet eenvou dig". Verder wees hij erop, dat Zeeuwsch-Vlaanderen vergele ken met het overige deel van Nederland sterk is achterge bleven bij de algemene groei. Overigens bleek uit het be toog van de heer Vogel Ook, dat de afgelopen tien jaar de opvattingen op planologisch gebied nogal zijn gewijzigd. In 1965 bestonden er nog plannen voor het aanleggen van indus trieterreinen of het stimuleren van bestaande gebieden bij Reimerswaal, Sloe 1 en 2, de kanaalzone, het Land van Saefiinge en Ossenisse. Goed beschouwd is daar erg weinig van overgebleven en bestu deert een door de planologi sche dienst ingestelde commis sie of de Axelse vlakte zich voor een bescheiden industrial ldsatie leent.

de Stem | 1973 | | pagina 7