Wethouder opent kerst-inn Oostburg Bejaarden van grensgemeenten waren bijeen Een oorvijg voor de onheilsprofeten Kerstmis is de tijd om ootmoedig ielen VOORBEREIDINGEN K LAAR Jachthaven plan krijgt vaste vorm „Op visite" stad streek Geen bezwaar tegen appartementen Onbeslist duel in basketbal competitie Aardenburg Westdorpe MEVROUW VAN AARTSEN: Zelfdiscipline door NETTY VAN ZALINGE Sociale gang Overgang Vriendschap Breskens Sluiskil Kerstconcert in Brugge Woensdag 19 december 1973 Y (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG-BRESKENS Tijdens een bespreking op het Oostburgse gemeentehuis zijn „en stedebouwkundige be zwaren ingebracht tegen plan nen om op de zeewering in Breskens, naast het bestaande hotel De Milliano een 7 ver diepingen tellend appartemen tengebouw te bouwen. Om de bouw hiervan moge lijk te maken zal de raad van Oostburg een voorbereidings- besluit moeten nemen, dat vermoedelijk in de januariver gadering zal worden voorge legd. Het college van B. en W. moet de plannen nog bespre ken maar de stedebouwkundi ge had als voorwaarde wel gesteld dat het gebouw niet hoger dan 25 meter mag wor den. De bouw van het appar tementengebouw wordt ter hand genomen door de n.v. Apartotei. (Van onze correspondent) OOSTBITRG In het bas ketbal eindigde hij de heren na het verstrijken van de nor male speeltijd de wedstrijd Christelijke Mavo-Globe Trot ters met een score van 31-31. Reglementair zou een verlen ging van vijf minuten moeten volgen, maar door tijdnood, een ander sportevenement moest op dat ogenblik in de sporthal De Veerhoek begin nen, was dit niet mogelijk. KWL 1 won van LTS (30- 19) en Leraren bleef aan de kop van de ranglijst door een 48-26 overwinning op Eloy. Stand:Leraren 4 4 0 0 8. 157- 97. KWL 1: 3 3 0 0 6. 118-40. LTS 5 3 0 2 6'. 160-116. Soos 3 tere 4 1 1 2 3 103- 124. KWL 2: 4 1 0 3 2. 96-106. Christelij ke Mavo 3 01 2 1 52-84. Eloy 40040 79-180. Bij de dames blijft KWL 1 met ruim verschil winnen. De meisjes van het Koningin Wil- heimina Lyceum scoorden in drie wedstrijden bijna 300 maal uitslagen dames: Operatie- Christelijke Mavo 8-14. Eloy 1- Eloy 2 66-8 KWL 1-Soos 76-1. Programma voor 22 decem ber. Dames. KWL 1 - Eloy 1. HSY-Christelijke Mavo. Ope- ratie-Eloy 2. Heren. KWL 1- Leraren. Soos-LTS. Christelij ke Mavo-Eioy. Granaat gevonden Bij werkzaamheden in die buiuirt van de Maiagdenweg nabij Draaibrug werd een motrbier- Sraoaait van ca. 35 ceratiimeter aangetroffen. De miijmoprui- mmgsdieinst werd van de vondst pp de hoogte ge- (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG De organisatie van de kerst-inn die op 24, 25 en 26 december in het voormalig Oostburgse ziekenhuis wordt gehouden, is nagenoeg rond. Maandagavond werden de taken, die zich op deze dagen voordoen om de mensen bezig te houden, verdeeld onder de diverse vrijwillig (st) ers. „Alleen voor de vroege uurtjes, zo van 06.30-10.00 uur blijkt het erg moeilijk mensen te krijgen", aldus een der leden van de werkgroep, die reeds vanaf half oktober met de voorbereidingen van dit experiment voor Oostburg bezig is. O „Het wachten is nu op de bezoekers. Wij hebben eerlijk gezegd nog geen idee hoeveel mensen van de kerst-inn ge bruik zullen maken. Wei heeft een maatschappelijk werkster gemerkt dat er verschillenden zijn die van deze mogelijkheid om er tijdens de kerstdagen even tussenuit te zijn, gebruik willen maken", aldus de heer Van Acker, een der initiatief nemers. De ruimten in het zieken huis zijn reeds van zitjes voorzien, verschillende gezel schapsspelen liggen al op be oefenaars tp waditen. De loka len die nu nog een vrij kale indruk maken zullen door middel van kerstbomen, kerst takken en wandversieringen „aangekleed" worden om het idee van een huiskamer zoveel mogelijk te benaderen. Allerlei activiteiten zijn voor de kerstdagen al vastge steld. Er zijn speciale ruimten voor ontmoeting, creativiteit, film- en dia vertoningen en een opvangruimte voor peuters en kleuters. In de ontmoetings ruimte wordt ook een t.v. op gesteld en kunnen koffie, drankjes en broodjes worden verkregen. O MOERKERKE <B( Dl zaal Carina te Moerkerke (B) kwamen 755 bejaarden bijeen uit uit Aardenburg, Maldegem, Moerkerke, St.-Laureijns en St.-Margriete, de gemeenten die samenwerken in een grenscontact. Het initiatief werd hiertoe genomen door de feestcomité's uit deze gemeen ten en gesteund door de ge meentebesturen. Vanuit Aardenburg was er eon honderd man sterke dele gatie. De dieeliniemerB werden getrakteerd op betegkile brood jes niet koffie, terwijl de mid dag weird doorgebracht met conferences, muziek, zang en oen dansje. De oudsite aanwezige wend gehuldigd. Het was mevnouw M. die Muijmcfk-Verpamke (ruim 95 j>aar) Uit Aarden- burg. Het echtpaar dat het langst getrouwd was, de heer en mevrouw W. de Bnuijne (55 jaar) was ook uit Aardiemburg. G. van Que- fceflibargbe van Moerkerke ont ving die Orde van de Aanden- bungse Kikker, evenais de hieer G. Gervooyse, voorzitter van hi t Moerkerkse feestcomi té. Op de terugweg legden de Nederlandse bejaarden nog eens aan in Moerkerke, waar een traktatie wachtte aangebo den door het Aardemburgse bedrijf Tnico Nofole. Achteraf is gebleken dat een opkomst van 755 bejaarden te massaal ils. De oomité's willlen met dit experiment doorgaan, zij het dan op een kleiner schaal. Die contacten hebben intussen wet geleid tot de sug gestie om bejaarden in de te huizen wet meer met elkaar in contact te brengen, zodiat ook op dit terrein tot uitwisseling kan worden gekomen^ (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG De raad van Oostburg krijgt donderdag avond een voorstel te behan delen om de plannen voor de uitbreiding van de Breskense Jachthaven besteksklaar te la ter maken door provinciale waterstaat. Op het laatste nippertje - vrijdag na kantoortijd - (het raadsvoorstel was toen de deur al uit) werden nog twee alternatieve plannen hiervoor ingediend door de stichting Jachthavenbelangen Breskens. Deze alternatieven maken mo menteel nog onderwerp van studie uit en zullen vermoede lijk donderdagavond ook ter sprake komen. Er is echter wel enige haast bij geboden, want - aldus het Oostburgse college - bestek en begroting moeten zo snel mo gelijk naar de provinciale Vanachter het raam van een restaurant aan de rand van het bos kijken we naar buiten. Naar een reusachtige eikeboom die tot in de klein ste sprieten zijn hemelwijde vertakkingen laat zien. Ja- Sers tillen uit de achterbak van hun auto de dode lijven van hazen, konijnen, fazan ten en een enkele bosduif. fij verwisselen hun groene Jasjes voor een colbertje, hij- lSen hun dubbelloopsgeweer een foedraal en wippen naar binnen voor een ver warmend cognacje. Op het bosPad heeft iemand brood gestrooid, Grote zwermen spreeuwen duiken er in gllj- ri t op a^- N*et onmiddel- "Jk. Van de hoogste takken wippen zij naar de struiken, e échter bij het brood lig- Sen en daar tussen de al aoïe bladeren kwetteren zij tte boodschap aan elkaar Poor, dat er wat te halen valt. Welke onheilsprofeten nebben ons toch wijs kunnen teaken dat het leven zijn glans verloren heeft? „We aijn voor alles blind gewor- en, dicht Hans Lodeizen. tegenover ane rampzalige lArSpel"ngen ("De wereld 00Pt naar haar einde. De komeet Kohoutek en de olie crisis zijn daar de voorver schijnselen van) staan de zon, de sneeuw, de eikeboom en het glas wijn bij goede vrienden. Wie zijn wij ge worden dat er zo gretig ge luisterd wordt naar mensen die beweren dat de zon nog maar op halve kracht schijnt, dat de sneeuw niet meer is wat zij geweest is en dat de boom in het voorjaar geen bladeren meer krijgt. Aan onze zeurpieterijen over de buurvrouw, die zo hard met de poort slaat, over de auto van de buurman die altijd op ons plekkie staat, hebben we een crisisdimen sie gebreid, die sommigen onder ons Werkelijk doet ge loven dat We aan de voora vond staan van iets rampza ligs, iets dat alles wat wij in ons leven tot nog toe hebben doorstaan in vreselijkheid nog zal overtreffen. Of jeremieert de wel- vaartsmens alleen maar eer der dan die welke op houten banden zestig, zeventig kilo meters moest fietsen om aan een zakje aardappelen te ko men Als dr. Michael Zylberberg in zijn dagboek over het Wairschause ghetto nog de moed heeft om een notitie te maken over de zon die als een te laat wonder over de oude binnenstad hangt, wie zijn wij dan geworden dat we op een autoloze zondag de zon niet meer voor vol aanzien en in de sneeuw de bedrieglijke witheid van een wasmiddel vermoeden? Buiten zoeken kippen naar voedsel in de dampende paardemest en Lesther steekt zijn grijze kop naar buiten voor zijn wekelijkse aaitje en voor de mededeling dattie braaf is. We drinken een glas wijn bij vrienden en toosten op de komeet KShou- tek die zoek mag blijven. We toosten ook op de vele kleine dingen die het leven de moeite waard maken. Op de eikeboom, op het regenwater, in het schoteltje afgevallen bladeren, waarin de hemel zich minlscuul weerspie gelt. Als onze ouders, de men sen die met hun karretjes, hun sleetjes en hun aftandse fietsen voor ons op pad gin gen om aan een beetje eten te komen, ons nu eens kon den zien jeremiëren. We kre gen een oorvijg en we ver dienden ze ook nog. Tijdens de üui zullen upueuens veizoxgu women uooi net ZUMA-operettei£oor, net jongerenKoor isresxtens, net DejaameiiKoor en ue groep xoung reopie uit i^resiteiiö „jJe mensen die Komen moe ten eenuar niet nu>ug ^evanen women met anenei activitei ten ais ze daar geen zin in neuoen /.o weru inaannaga- vona tijdens een vergaaernig jjjgemerKi. „/.e moeten rustig Zicnzeii Kunnen zijn en wij wmen net zo nuisenjK moge iijK maKen De Kerst-inn zaï ook nacjits geopend zijn. „.tiet Kan geueuren nat iemand na de udcntmis D.v. geen wi neeit om naar nuis te gaan. Dn mocht iemand een siaapzaK oij zien neooen dan Kan nij rustig een dutje doen speciaal oeu- aen neerzetten voor over nachten zal de werKgroep niet doen". De Kerst-inn zal aan de vooravond van. ivtasums om 19.00 uur woruen geopend door de uostourgse wetnouuei J. J. Vergouwe, die de Kerst- inn een „praentig ïnitiatiei" vindt dat nopenjK zal aan slaan. Kerstavond Het bestuur van de personeelsvereniging van het bedrijf van Aug. de Meijer organiseert voor de le den met hun huisgenoten een kerstavond. Deze zal worden gevierd op zaterdag 22 decem ber in het restaurant De Halle te Axel. Ook wordt een kleine verloting gehouden, waarvoor de organisator, de heer George Totté uit Westdorpe, een aan tal fraaie prijzen heeft verza meld. Een bekend orkest zal de muziek verzorgen tijdens het feestelijk bal, dat na af loop van het officiële gedeelte wordt gehouden. Het is de groep „Stone Stars. Topbiljart In het kader van de Zeeuwsch-Vlaamse topbiljartcompetitie heeft de Westdorpse vereniging ,,'t Raedhuys" een verrassende overwinning geboekt tegen O.- N.A. uit Hulst. Met 12-8 moes ten de Hulstenaren, nogal te leurgesteld, naar huis keren. De individuele uitslagen lui den: W. Allonsius - E. Wenz- ler 2-0, R. Pollet - Ch. de Wolf 1-1, J. Martinet - Fr. Wenzler 2-0, J. van der Goes - L. Segers 0-2, M. van Lent - P. Wenzler 1-1, F. van den Abeele - J. de Wilde 1-1, R. van Acker - E. Luijckx 1-1, M. Teirlijnck - A. Picavet 2-0, K. Vonck W. Jacobs 1-1, M. Pluijm M. de Wit 1-1. Door deze overwinning heeft de club van Westdorpe een zeer goede prestatie geleverd, en zullen in de rangschikking weer enkele plaatsen stijgen. Er was veel publieke belang stelling Missiekaarting De Missie actiegroep van pater Sarneel heeft een prijskaarting gehou den, waarvoor een grote be langstelling bestond. De uit slag luidt: 1. G. van den Abee le 48 punten, 2. Ph. de Guch- teneire 48, 3. H. Dobbelaert 45, 4. R. Audenaerd 43, 5. O. Hemelsoet 43, 6. J. Verlinde 43, 7. R. de Meijer 42, 8. Ph. van Acker 41, 9. H. Baert 40, 10. R. de Wijze 39, 11. Mevr. Baert 36, 12. F. de Bakker 36, 13. A. van Dam 35, 14. W. Dumez 33, 15. A. de Krijger 32, 16. G. dt Block 32, 17. G. van Kwikkelberghe 31, 18. A. Strijdonck 31, 19. M. van Dam 30 punten. De actiegroep van pater Sarneel zal nog enkele activiteiten op touw zetten, waaronder een fancy-fair. De kalkoen die werd „vertritst" is gewonnen door de heer H. van Dorsselaer. Karabljnschieting De buurtvereniging St. Albert or ganiseert zaterdag 29 decem ber in de zaal van het Oud Raedhuys, bij J. van der Goes, een grote karabijnschieting. Iedereen kar hieraan deelne men. De geweren, waarmee iedere deelnemer mag schie ten, zijn nog beter dan de vori ge wedstrijd. Voor dit evene ment, dat om halfacht begint, bestaat 'n grote belangstelling, voornamelijk uit België, waar deze sport zeer populair is. De leden van de vereniging St. Albert hebben voor de tot standkoming van deze wed strijd heel veel werk verricht. Iedereen mag ook altijd op hun medewerking rekenen. Vandaar de geweldige publie ke belangstelling voor de club. Geslaagd Te Sluiskil slaagde voor het examen che misch vakman, de heer Sonnv Pluijm uit Westdorpe. „Het is niet moeilijk om mild te denken over anderen. Je hebt zelf zoveel gebreken, dat je die van je mede mens ook moet kunnen accepteren. Ieder mens heeft zijn schaduwzijde. Daarom vind ik dat je niet mild ge noeg kunt zijn. Het is vaak zo, dat als je de achtergrond hoort van iemand, die hij jou niet zo goed over is geko men, je jezelf achteraf vaak schaamt over je gedachten". Deze hardop uitgesproken filosofie zo vlak voor Kerst mis, komt uit de mond van de echtgenote van Zeelands eerste burger mevrouw C. van Aartsen-Stap. Op 1 oktober van het vol gende jaar, zet haar echtge noot een streep on lei' negenjarige loopbaan als commissaris van ue Kuiiiiia-.i in Zeeland. In die 9 jaar ls het echtpaar van Aartsen „Zeeuw met de Zeeuwen" geworden, zoals mevr. van Aartsen zegt. Op 1 oktober zullen ze de ambtswoning op het Abdijplein in Middelburg gaan verruilen voor de „AI- bertine Hoeve" in Kloetingc. „Want natuurlijk blijven we in Zeeland wonen. We zijn zo gehecht geraakt aan dit land. dat we het niet meer willen missen", zegt me vrouw van Aartsen. Voor de heer van Aartsen is deze beslissing heel goed te begrijpen, omdat hij van origine een Zeeuw is. Me vrouw van Aartsen komt uit Den Haag, waar ze aanvan kelijk verpleegster was. Ze venentwintig jaar geleden, zei ze ja tegen haar echtge noot die toen wethouder van Den Haag was. Het leven is na die dag een grote leer school voor haar geworden. „Vooral in het begin, heb ik het wel eens moeilijk ge had. Van nature ben ik nogal spontaan. Je zegt dan wel eens dingen, waarvan je ach teraf denkt, dat had ik beter niet kunnen doen. Maar als ik teruk kijk op mijn leven als wethoudersvrouw, minis tersvrouw en als echtgenote van de commissaris van de koningin, dan kan ik alleen maar zeggen: Het was een heerlijke tijd. Niet altijd even gemakkelijk. In het be gin, toen mijn man wethou der van Den Haag was en onze twee kinderen nog klein waren, was het vaak moeilijk, om je tijd zo eer lijk mogelijk te verdelen tussen je man, kinderen en het werk. Soms vraag ik me wel eens af: Heb ik de kin deren niet te kort gedaan? Als ik daar later met hen over sprak, dan zeiden die: Moeder je schuldgevoelens zijn overdreven. Maar toch", zegt ze, „moet je van ijzer en staal zijn als je je leven voor honderd procent naar ieders wens kunt indelen. Mij is het niet altijd gelukt, ook al heb ik het wel op recht geprobeerd". „Je leert veel in de loop van de jaren. Je hebt jezelf een soort zelfdiscipline opge legd. Ik zie mezelf nog zitten op de publieke tribune in de Tweede Kamer, waar mijn man als minister van Ver keer en Waterstaat en iater als minister van Volkshuis vesting zijn begroting verde* digen". „Als hij dan zo fel werd aangevallen en beledigd, dan voelde ik dikke tranen in de hoeken van mijn ogen opko men. Naast me zaten dan de fijn gevonden. Als ministers- vrouw loop je meer achter je man aan. Maar als echtgeno te van de commissaris van de koningin, sta je naast je persmensen. Ik zat me dan krampachtig flink te houden, want dat verwachten ze toch van de vrouw van een minis ter! Die tijd heb ik het minst man. Je probeert samen de beste weg te bewandelen. Nou moet ik ook zeggen, dat deze functie zich daar uitste kend voor leent". de kat uit de boom. Maar als je dan na jaren ontdekt, dat je een kleine plaats in hun hart veroverd heb, geloof maar, dat je je dan gelukkig voelt. Ik hou van mensen. Ik vind het heerlijk, om mensen 0 Mevrouw van Aartsen. Na de val van het kabinet Marijnen, waarin de heer Van Aartsen minister van Volkshuisvesting was, werd hem gevraagd de post te aanvaarden, als commissaris van de koningin in Zeeland. „De beslissing was niet moeilijk. Direct na aankomst in Middelburg, werden we opgeslokt door het werk. Voor onze kinderen verliep de overgang minder plezie rig". Vooral voor de toen 12- jarige dochter Wilna was het allemaal niet zo makkelijk. „Mijn man kende Zeeland goed vanuit zijn werk, maar ik kende helemaal niemand. Jhr. mr. de Casembroot, de vorige commissaris van de koningin was al een jaar dood. Er was dus niemand om in te werken. Ik weet nog goed, dat ik bij de eerste vergadering van plattelands vrouwen zat te bibberen als een rietje. Maar zo heb ik wel zelf „Zeeland en de Zeeuwen" kunnen ontdek ken. O, nee, hét zijn geen hardlopers. Ze kijken eerst van allerlei pluimage te ont moeten, met ze te praten om ze zo beter te leren kennen. Je kunt een goed gesprek hebben met je melkboer en aan de andere kant zijn er weer andere hoogtepunten. Zoals het bezoek van de ko ningin, die vier jaar geleden drie dagen onze gast is ge weest en vorig jaar het be zoek van prinses Beatrix en prins Claus". „De sociale kant van onze samenleving heeft altijd mijn grote liefde gehad. Vooral de oudere mens, de zieken, de mensen in nood en de eenza men. Ik heb me niet zo erg in het culturele leven ge stort. Misschien ben ik op dat gebied wel enorm tekort geschoten! Er zullen best mensen zijn, die zeggen: Is dat nu alles wat ze kon doen in die jaren? Dan zeg ik hartgrondig ja. Want alles wat er gedaan is, heb ik zo goed mogelijk proberen to doen". Er zijn heel veel mensen over de drempel van het pand Abdij 1 gegaan in die negen jaar. Een huis waar mevrouw Van Aartsen bij zonder aan verknocht is. Mij ontvangt ze in de zitkameir, een knusse vierkante ruimte,, met witgepleisterde muren, waarin naast diverse beeldi ge kastjes, zes verschillende stoelen en een klein bankje staan, die je stuk voor stuk noden ze uit te proberen. Zelf neemt ze haar gelief koosd plekje in achter het theeblad. Veel tijd heeft het echtpaar Van Aaïrtsen buiten dit huis moeten doorbrengen, als de verplichtingen elders riepen. Momenteel zijn ze be zig aan een serie afscheids bezoeken aan de diverse ge meenten. Ze kent alle burge meestersvrouwen van nabjj. „In Zeeland heb ik ook echte vriendschap ontmoet. Vriendschap is een van de mooiste dingen in een men senleven, dat merk je vooral als je ziek bent". Mevrouw Van Aartsen heeft vorig jaar maanden plat op bed moeten liggen in verband met een ernstige rugkwaal. „In die tijd heb ik ontzet tend veel nagedacht. Je had de tijd om orde op zaken te stellen en de balans op te maken. Je denkt veel aan leven en dood en de betrek kelijkheid van vele dingen. Toch was het goed, om ook die zijde van een mensenle ven eens mee te maken. Je bidt en hoopt, dat je nog een keer de kans wordt gegeven om opnieuw te beginnen. Je zou zoveel dingen anders, beter willen doen. Daarom ben ik zo blij met de kans, die me nog geboden werd. Vooral de kersttijd is een tijd om dankbaar te zijn. In deze vermaterialiseerde we reld, ontmoet je nog zoveel mensen, die zich belangeloos inzetten voor de ander, ge woon uit liefde. Kijk en dat is voor mij de ware kerstge dachte. Je viert dan de ge boorte van Christus, niet al leen dat kindje in die stal, maar van Hem, die blijd schap en vrede brengt in je hart. Ja, ik ben diepgelovig. Ik geloof in het bestaan van de levende Heer, die je hele leven met blijdschap vervult. Je moet God niet overal de schuld van geven. Hij geeft de wereld toch goed afgeleverd en kijk, wat we er van gemaakt hebben. Is Kerstmis dan niet bij uit stek de tijd om ootmoedig neer te knielen? Als mijn man me* Kerstmis het kerst evangelie leest: „Al zo lief heeft God de wereld gehad, dat hij zijn eniggeboren zoon gegeven heeft, opdat ieder die in hem gelooft, niet ver loren gaat, maar het eeuwige leven heeft", dan is het voor mij echt Kerstmis. Ik weet dat er duizenden waaroms zijn, waar we geen antwoord op weten Maar zonder Christus is er voor mij geen weg Daarom hoop ik, dat Christus met Kerstmis in de harten van de mensen neer zal dalen, dan is het voor ons allen echt Kerstmis". Dolfijn Teir hoogte vain de vissersha ven in het voormalige zwembad heeft mevrouw Kos ten een dode dolfijn gevonden. Het diier, dait 2,75 meter iaog is, moet teil gevolge vain de storm vain de laatste dagen im de haven zij® aangespoeld en over de oostdam zijn binnen gekomen. Hert diier is in een koelcel opgeborgen. Hét zal naar het zoölogisch Museum im Leiden worden overgebracht;. Recreatief fonds In de vergaderzaal van de NSM in Sluiskil is ten overstaan van notaris D.H. de Graaf uit Axel de acte van oprichting bete kend van de stichting Recrea tief- cultureelfonds van de NSM. In het bestuur van het fonds hebben zitting drie ver tegenwoordigers van de direc tie en acht vertegenwoordigers van activiteitsgroepen binnen het bedrijf. Tot voorzitter werd gekozen de heer P. Pa ree. Secretaris-penningmeester IS de heer E. de Kort. Superprestatie Bij de in café Dallinga gehouden schie ting heeft de heer B. Ivens een superprestatie geleverd dooi de hoge vogel en de bei de zij vogels op zijn naam te brengen. Muw Oosting schoot de meeste vogels. Aan de schieting van de Sluiskilse schuttersvereniging namen veertig personen deel. Topbiljart Door in de fi nale het koppel Walter Koe- mans- H Claessens te verslaan mag het koppel G. de Feber - F strooband zich voor een jaar topbiljartkampioen van Siuis- kil noemen. Op de derde plaats eindigde het koppel J. Taggert - C. Bertram. De wed strijd werd gespeeld bij S. Blommert. Karting Op vrijdag 21 december wordt in café Atlant in Sluiskil een kaarting geor ganiseerd door de afdeling Sluiski Nachtmis De nachtmis op eerste kerstdag in de r.k. kerk in Sluiskil zal worden opge luisterd door het kerkkoor. De mis van 9 uur en 10.45 uur zal gezongen worden door het jeugdkoor „Players for Christ". Ballonnen actie In Sluis kil is een actiecomité gevormd voor de subsidiëring van peu terspeelzalen. Als eerste acti viteit worden op 18 december om 11 uur ballonnen opgelaten waaraan leuzen met kaartjes zijn bevestigd. Dit gebeurt bij het Gildehuis. St. Antonius Scouting Ter gelegenheid van het kerstfeest gaan de welpen en verkenners van de Rowans afdeling Sluis kil een kerstfeest houden waarbij zieken en bejaarden niet zullen worden vergeten. Na de rondgang bij bejaarden en zieken gaat de scouting het kerstmaal nuttigen in hun clublokaal aan de Gildestraat. (Van een onzer verslaggevers) BRUGGE In de Slnt-Pau- luskerk te Sint-Pieters Brugge wordt donderdag 27 december om 20.30 nur een concert ge geven door het Westvlaams Orkest en het Koor Cantabile uit Knokke-Heist (dirigent Jacques Maertens), Hieraan werken mee de so pranen Irène de Vos en Anne- Marie Dur, de tenor Luc Schaeverbeke en Jacques Van Daele, continuo. De algemene leiding berust bij Dirk Varen- donck. De grote belangstelling voor een kerstconcert in de sfeervolle Sint-Andriesabdij te Zevenkerken vorig jaar, heeft aangetoond dat een zeeir ruim publiek op grote verscheiden heid is ingesteld. Het pro gramma werd weer evenwich tig opgebouwd.

de Stem | 1973 | | pagina 9