Bezwaar tegen nieuw Doe-het-zelf-centrum De Stem /De Vrije Zeeuw ,Ik ben slachtoffer geworden van - ambtelijke stommiteit' Penibele situatie hotel Noordzee Kerstfeesten van Leger des Heils aaatjgiaigiFi] Spaarloon VERONGELUKTE VROUW AFKOMSTIG UIT SAS VAN GENT Kleurig protest van kleuters in Terneuzen Bejaarden vierden sfeervol kerstfeest Provincie steunt Terneuzen Eigenaar Supermarkt Terneuzen: stad streek Heikant Nieuw Namen HINDERWETZITTING IN TERNEUZEN Terneuzen Zuid-Chemie huldigt jubilarissen ais eenvoudigste informatiesysteem Woensdag 19 december 1973 5 '■"an een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De heer Abr. Kayser, eigenaar van de O.K. Markt in de Terneuzense wijk Driewegen, welke supermarkt volgens het gemeentebestuur zonder schriftelijke bouwvergunning en in strijd met het bestemmingsplan is opgericht, zegt met overtui ging: „Er is niet gebouwd, er is een tussenmuur weggebroken en in de daardoor ontsta ne ruimte hebben we onze bestaande winkelruimte uitgebreid. Al 25 jaar ben ik in Driewe gen kruidenier, eerst als kleine zelfstandige, daarna veertien jaar als filiaalhouder van A. en K.P.J. De afdeling Eedie van de K.P.J. heeft tijdens haar algemene ledenvergade ring besloten voortaan ook open te staan voor gehuwdie leden tot 30 jaar. Hieraan is de restrictie verbooden dat zij geen deeil mogen uiiltmaken van het bestuiur. Het lidmaat schapsgeld wend gesteld op f 10,- par persoon per jaar. Bolling Te Eedle werd de derdie dubboMiinig gehouden bij mevrouw De Geeter. Er waren tl bollens aanwezig. De uiiltsliag was: 1. K. Goethads-R. Schoon- acter-C. de Croocik, 2. E. de Vreeze-P. Haiegemain-R. van Maeie, 3. J. Btoradleel-B. de Vnand-C. van Rile, 4. A. Blom- deel-J. de Meij-A. Minnaert (ADVERTENTIE) een aktuele introduktie van kollektief sparen met 61/2% rente De nieuwe Spaarloonwet biedt zowel werkgevers als werknemers ver rassend veel voordelen. Zij geeft de werknemers bijvoorbeeld kans om bijna ongemerkt een mooi belastingvrij spaarpotje te vormen. Terwijl er ook voor de werkgevers belangrijke voordelen aan ver bonden zijn. Spaarloon kan dus voordelig zijn! NMS service De Nederlandsche Middenstands Spaarbank, een dochter van de NMB, heeft van deze nieuwe regeling elk aspekt in al zijn konsekwenties bestudeerd. Zij wil u graag met haar kennis en grote ervaring op het gebied van spaar regelingen van dienst zijn. Een folder met alle gegevens over Spaar loon ligt voor u klaar en wordt u gaarne toegezonden. nederlandsche miodenstandsbank Poitbus 321, Amsterdam. Teleloon 020 21 13 00, toestel 2323. O. Toen de O.K. Markt in april van dit jaar in het pand trok heb ik er geen geheim van ge maakt. Een week voor de ope ning kwamen ze van de ge meente zeggen dat ik geen bouwvergunning had. Ik blijf er bij dat de hele verbouwing is besproken en onder toezicht van een opzichter van bouw en woningtoezicht is uitge voerd. Die opzichter heeft me uitdrukkelijk gezegd dat er voor die interne verbouwing geen vergunning van het ge meentebestuur is vereist". De rechtskundige adviseur van de heer Kayser, de heer W. Jurriëns voegt er aan toe: „De heer Kayser mocht aanne men dat die opzichter namens de gemeente optrad. Bedoelde opzichter was meermalen be trokken bij verbouwingen die sinds 1962 in de zaak van de heer Kayser hebben plaats ge had. De laatste tijdelijke ver gunning die de heer Kayser van B en W ontving dateert van 12 maart 1969 en loopt op 12 maart 1974 af. Je zou kun nen stellen dat de heer Kayser teveel op de betreffende op zichter van bouw- en woning toezicht heeft vertrouwd. Mo gelijk dat die opzichter een stommiteit heeft uitgehaald, maar daar mag de heer Kay ser toch niet het slachtoffer van worden". Zoals bekend is inmiddels tegen de heer Kayser proces verbaal opgemaakt wegens het bouwen zonder schriftelijke toestemming van het gemeen tebestuur en het handelen in strijd met de agrarische be stemming van Driewegen. De heer Kayser heeft zijn fors uit de kluiten gewassen kruide nierszaak verhuurd aan VE- MEX B.V., een volle dochter van A en O Brabant-Delta B.V. te Tilburg. Deze heeft het pand weer onderverhuurd aan de O.K. Markt B.V Alle recente verwikkelingen ten spijt blijkt de O.K. Markt een uitgebreide klandizie te hebben. De heer Jurriëns: „Voor mij staat het vast dat broodnijd in het spel is. De concurrentie ziet met lede ogen hoe goed de O.K. Markt draait en heeft het balletje aan het rollen gebracht". In eerste instantie zal de affaire van de al of niet clan destien gebouwde supermarkt voor de kantonrechter dienen. „We vechten het tot in hoogste instantie uit. Bovendien zit er naast de strafrechtelijke ook een civielrechtelijke kant aan deze bijzonder gecompliceerde zaak. Voor beide partijen zou het het beste zijn indien men tot een compromis kon komen. Want dat de bestaande super markt gesloten of zelfs afge broken zal moeten worden zie ik niet zo gauw zitten", aldus de heer Jurriëns. Feestavond De afdeling Heikant van de algemene be- Jaardenbond houdt donderdag 20 december in het vereni gingsgebouw in Heikant een feestavond. Op dit feest dat om halftwee begint, zal de voorzitter van dg bond, A. van der Knaap uit Hulst, en de penningmeester Alf de Bruij- ne, aan de leden een kerstsur prise aanbieden, waarna de dag met gezelschap spelen wordt doorgebracht. Shows Op zondag 23 en 30 december worden er in het paroohiehuis drive-in shows gehouden met medewerking van The 5the Generation 2. De bijeenkomsten beginnen om 20.00 uur. Tritsen De supportersclub „Hulsterloo" houdt haar tradi tionele kersttritsing in café Picavet op 21, 22, en 23 de cember. De finale is op zondag 23 december. Er zijn vele prij zen. O Hotel Noordzee aan de rand van de „afgrond". (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT De vrouw die maandagmiddag te Sas vau Gent werd gedood toen zij bij het oversteken van een weg door een vrachtauto werd aangereden en waarvan de politie de indentiteit niet kon vaststellen, is naar gister morgen is bekend geworden, de 59-jarige mevrouw I.M. Wijne-Moeffaert uit Sas van Gent. Maandagmiddag was zij te voet van Westdorpe, waar zij bij familie op bezoek was ge weest, teruggekeerd naar Sas van Gent. Toen zij niet thuis kwam is haar echtgenoot 's avonds bij de betreffende fa milie navraag gaan doen. Daar kon men echter alleen meede len dat zijn vrouw om onge veer kwart voor vijf vertrok ken was .Toen de heer Wijne na een nacht vol ongerustheid dinsdagmorgen het bericht van de verongelukte vrouw in Dagblad de Stem las, heeft hij zich met de politie in verbin- ging gesteld en kwam hij tot de ontstellende ontdekking dat de verongelukte zijn vro-uw (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Tegen de bouw van het nieuwe doe het zelf-centrum van de firma J. C. de Bree aan de Oranjestraat in Terneuzen is een bezwaar schrift op grond van de hin derwet ingediend door de heer J.M.P. Standaert die aan de Oranjestraat woont. Diens be zwaar was gegrond op eventu ele hinder die hij zou kunnen ondervinden van het geluid veroorzaakt door de machines in de werkplaats van het doe het-zelf-centrum. De heer Stah- daert was ook de enige die op de hinderwetszitting in het stadhuis zijn bezwaarschrift mondeling toelichtte. Namens de firma De Bree gaf de heer J.N. Paulisse een uiteenzetting van de voorzie ningen die zullen worden ge troffen om de geluidshinder zo veel mogelijk te beperken. Hij merkte nog op dan nimmer klaobten waren ontvangen over geluidshinder door de be staande werkplaats van het doe het zelf-centrum aan de Bastionstraat. Het nieuwe doe het zelf- centrum aan de Oranjestraat heeft een oppervlakte van 950 vierkante meter. Wanneer de hinderwetvergunning wordt afgegeven zal het pand eind januari 1974 geopend wor den. Tegen de bouw van een au- toherstelinrichting en een ben zinepomp met opslag voor LPG, stookolie en benzine bij de firma J.C. van Driel aan de Haarmanweg in Terneuzen was een schriftelijk bezwaar binnengekomen van de firma H.M.C. van de Zande, die een magazijn heeft aan de Indus trieweg. Het bezwaar was ge richt tegen de aanwezigheid van de brandstoftanks nabij het magazijn van de firma Van de Zande. Geen bezwaar werd ingediend tegen de bouw va-n een herstelinrichting voor motoren en een auto-wasinrich ting in het garagebedrijf D.P. Mann-aert aan de Roosevelt- laan in Terneuzen-Zuid. (Van een onzer verslaggevers) CADZAND Doelloos han gen, ten westen van het uit wateringskanaal in Cadzand- Bad, airasteringspaaltjes van wat voor de stormen een duin wandelpad was, aan prikkel draad te slingeren. Flinke stukken duin zijn weggesla gen. en duidelijk is waarom hotelier P. Faas van hotel Noordzee een telegram heeft (Van onze correspondent) TERNEUZEN Bij het Peuterhof, het buurthuis de Bolster en het Gildenhuis te Sluiskil, hebben enkele hon derden peuters, geassisteerd door hun moeders, dinsdag morgen om elf uur een even groot aantal ballons opgela ten om mee te protesteren in de landelijke actie, waarmee de aandacht gevestigd wordt op de tweeduizend kindercen tra in Nederland, waarvan er binnenkort vele zullen moeten sluiten wegens geldgebrek. In de kindercentra (peuter speelplaatsen, kinderdagver blijven en crèches) krijgen de kinderen ruimte, die zij in de woonblokkendozen niet heb ben en spel- en ontwikke lingsmogelijkheden. Niet ieder kan daarvan gebruik maken omdat er veel te weinig van dergelijke gelegenheden zijn en de kosten niet door alle ouders kunnen betaald wordien. Duivenverkoping Zater dagmiddag om half vijf wordt in het clublokaal van de post duivenvereniging De Een dracht aan de Baandijk een totale verkoping gehouden van het hok duiven van de heer Prince. 101 duiven zullen als alles naar wens verloopt van eigenaar verwisselen, waarbij de provinciale overwinnaar van de wedvlucht vanuit Tours, gehouden op 9 juni van het afgelopen seizoen. De re den van deze totale verkoping zijn de langdurige werkzaam heden in het buitenland van deze liefhebber. Als bijzonder heid zal de bekende oud-keur meester en duivenhouder de heer R van de Veke uit Zaamslag aanwezig zijn voor het verstrekken van inlichtin gen omtrent ras en resultaten van de vogels. tv an een onzer verslaggevers TERNEUZEN Evenals °orgaande jaren houdt het des Heils in Terneuzen eer kerstfeesten voor jong en oud. Woensdag 19 decem- ii en za'erdag 22 december de traditionele Kerst- i V'eer °P straat staan, n„? j de Hema en bij het strg^Stadhuis in de Noordstr. vPe °Pkrengst hiervan en gehouden huis-aan-huis „r,i is bestemd voor de e kerstfeesten: Dins- 18 december om 19.30 uur zal do ?en nhventsdienst wor de? ®eh°uden door het Leger 's met medewerking i_ het muziekkorps uit Goes, do-j ze "Ter Schorre". Don- gavond om 19.30 uur j 'feest voor de dames van ij vr°uwenbond Leger des a, i, en voor andere bêlang- decom^en' Vrijdagmiddag 21 hoi j van 16 tot 19 uur bo, r ,en kerstfeest voor de 7o, j hoven de 65 jaar. zaterdagmiddag 22 december om 14 uur een algemeen kin derkerstfeest voor jongens en meisjes van af 4 jaar van alle richt,ingen...Kaarten hiervoor kunnen afgehaald worden in Donze Visserstraat 61 Terneu zen. Bij veel belangstelling zullen er twee kerstfeesten worden gehouden, het tweede om 4 uur. Zondag 23 december vierde adventswijdingsdi-enst. Iedereen is hartelijk welkom. Om 13.30 uur zondagsschoolkerstfeest. Om 17 uur zondagsschool kerstfeest voor kinderen, ou ders en belangstellenden. Eer ste kerstdag v.m. 6 uur kerst nachtdienst voor iedereen. Eerste kerstdag 's middags vijf uur gezinskerstfeest. Tweede kerstdag is de zaal van het Leger des Heils aan de Donze Visserstraat 61 vanaf 14 uur geopend voor hen die eenzaam zijn of zich juist in deze dagen eenzaam voelen. Iedereen is hartelijk welkom. Alle kerstfeesten worden ge houden aan de Donze Visser straat 61 in Terneuzen. gestuurd naar Provinciale Sta ten van Zeeland om nogmaals de aandacht te vestigen op de penibele situatie van zijn eta blissement. Gisteimiddag was de heer Faas met een tweetal helpers druk in de weer de voet van het ctuin waarop zijn hotel is gebouwd, te verstevigen. Ste nen werden er tegenaan ge gooid en men hoopt dat ze hier kunnen blijven liggen tot na het stormseizoen. Zoals bekend is hotel Noordzee een van de twee ho tels. die gedoemd zijn te ver dwijnen, wanneer eindelijk een besluit valt over de op Deltahoogte brengen van de zeewering in Cadzand. Plan nen die overigens niet van vandaag of gisteren dateren, maar waarover toch wel zeer snel een beslissing moet wor den genomen wil men niet het risico lopen, dat vandaag of morgen hotel en al gewoon op het strand valt. De beschadiging aan de zee wering in Cadzand trok giste ren overigens veèl belamgstel- (Van onze correspondent) TERNEUZEN In een sfeervol versierde zaal van „de Veste" hebben ruim twee. honderd Terneuzense bejaar den deelgenomen aan de kerstviering, die ook dit jaar door de Stichting Open Be- jaardenwerk werd georgani seerd, Tijdens die bijeenkomst, diie gistermiddag om half vijf be gon, werden door het bej aar- denikoor, onder leiding van mevrouw J.W. Veling-Geleijn- se kerstliederen ten gehoiw gebracht. Mevrouw C. Kempe van Striem verzorgde het litur gische gedeelte. Aain dieze, een uur durende bijeenkomst was tevens een koffiemaaltijd ver bonden. Ook vandaag (woens dag) heeft e half vijf een in ,,de soortgelijke hij- le Vesite" plaats. erd 0 Koorzang tijdens de kerstviering. BERGEN OP ZOOM Roxy 14.00 uur: Professor pas op a.l. 20.00 uur: De dag van de jakhals 14 j. Het Markiezenhof, 127 teke ningen van Bergen op Zoom tot en met de 18e eeuw. Geo pend dag. 14 tot 17 uur. (t.m. 27 januari) Stadhuis, (tweede hal), Gro te Markt, expositie kunstwerk van de maand, gouache Mas des Brats van mevr. Wegge- man-Van Loon. Geopend dag. van 8.30-12.30 uur en van 13.30-17.30 uur (t.m. 31 dec.) Stichting Etcetera, Molstraat 10a, Henk Helmantel met schilderijen geopend: maand, t.m. vrijdag 13.00-17.00 uur zat. en zond. van 13.30-18.0 uur. Vrijd. ook van 19.00-21.00 uur (t.m. 23 dec.). KLOETINGE Galerie De Verfmolen, Ex positie schilderijen van de Goëse schilder Mathiesse, geo pend van 19.00-22.00 uur, za terdagmiddag varn 13.00 - 17.00 uur (t.m. 22 dec,). KORTGENE Les Deux Chapeaux, exposi tie door de Amsterdamse foto graaf W. v. d. Jongens, met foto's uit Zeeland. Geopend ma. t.m. vrijd. 9.30-12.00 uur,, en van 14.00-15.30 uur, zat. van 9.30-12.00 uur (t.m. 24 de cember). MIDDELBURG Zeeuws Museum, Abdij- plein: Tekeningen van Zeeuw se monumenten, boerderijen en schuren van architect J. Oud. (1887-1963) Tevens col lectie prentbriefkaarten van Walcheren geopend: dag. 10- 12.30 en 13.30-17.00 uur. (t.m. 31 januari). ROTTERDAM De Doelen (Hal Grote Zaal): 12.45 uur: Koffieconcert. De Doelen (Grote Zaal) 20.15 uur: (Van onze correspondent) SAS VAN GENT De Zuid-Chemie B.V,. te Sas van Gent nouat donderdag 27 de cember orn 16.00 uur een per soneelsbijeenkomst in het cul tureel centrum „De Speye" te Sas van Gent, waar een tiental medewerkers van het bedrijf zal worden gehuldigd wegens hun 25-jarig dienstverband. De betrokken medewerkers zijn de heren J. Al uit Sas van Gent, A. Apers uit Zuid- do,rpe, R. de Bock uit Philip pine, A. dt Caluwé uit Sluis kil, R. Dhaene uit Zuiddorpe, J. Goverde uit Sas van Gent. J Geernaert uit Sas van Gent, A. de Pauw uit Sas van Gent, G. Talboom uit Zuiddorpe en P. Vex planken uit Sas van Gent. Deo Cantemus en The Young Credo Singers (Kerstconcert). De Doelen (Kleine Zaal): 20.15 uur: Pro Arte Serie. Stuttgar- ter Klaviertrio. Schouwburg: 20.00 uur: Nederlandse Ope rastichting met Rigoletto. Hof pleintheater. 20.15 uur: To neelgroep Podium met „De Cirkel" van Somerset Maug ham. Piccolo Theater: 20.15 uur: Toneelgroep The Family, met „The Family I". WESTDORPE Galerie Troutzaerte, exposi tie Unies van de experimente le afdeling van de Porseleyne Fles uit Delft. Geopend dag. van 9.00-18.00 uur. Zondag van 14.00-18.00 uur 's avonds ook na afspraak (tot 31 dec.) Verder nog schilderijen, pas tels en aquarellen van zeven kunstenaars (zelfde openmgs- tijdien) t.m. 31 december. IJZENDIJKE Streekmuseum, expositie van amateuristische kunst uit West- en O.-Zeeuwsch-Vlaan deren met schilderijen, teke ningen, keramiek, beeldhouw werk en wandkleden (t.m. 14 februari 1974). Geopend van 14.00-16.00 uur. ANTWERPEN Volkenkundig Museum, Gil- dekamerstraat 2-6, collectie Wiegersma Nederlandse volks kunst, Geopend dag. van 10.00-17.00 uur. Maandag ge sloten (t.m. 5 januari). GENT Kon Opera 20.00 uur: Ontdek de wereld. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De ge meente Terneuzen krijgt de steun van de provincie Zee land als het gaat om het be strijden van de financiële ge volgen van de leegstand van de woningen en het verlies van uitkering krachtens een verfijningsregeling voor kleine stedelijke kernen. De gemeente Terneuzen heeft zich inmiddels ook voor steun tot de ministers van Vokshuisvesting en Ruimtelij ke Ordening en van Economi sche Zaken gewend. Onder meer is om toestemming van bevriezen var, de huur van een vierhonderd woningen ge vraagd en om financiële steun voor het opvangen van verlie zen, die op andere woningen worden geleden. „Als Terneu zen niet wordt geholpen dan komt deze gemeente flink in financiële moeilijkheden", zo stelde gedeputeerde J. van den Bos. (ADVERTENTIE) Uitgave: Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Editie Zeeland: RAYONKANTOREN: TERNEUZEN Nieuwstraat 9, tel. 01150-7920 (4 lijnen); HULST: Steenstraat 14. tel 01140-3751 (3 Ijjnen); GOES': Klokstraat 1, teL 01100-8030 (3 lijnen). KANTOORUREN: Maandag t.m vrijdag 8 15-12 30 en 13.30-17.00 uur. BUITEN KANTOORUREN: ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Breda: maandag t.m. vrijdag 19 00-21 00 uur, tel. 01600-22341; zaterdag 9.U0-12.00 uur, tel. 01600-49900; zondag 20 00-22.00 uur. tel. 01600-22341. BEZORGKLACHTEN: Zeeuwsch-Vlaanderen: tel. 01140-3751 ot 01150-6297; Midden- Zeeland 01100-4944. HUISAANSLUIT1NGEN: REDACTIE: Chef Zeeuwse redactie: S C. Augustijn, Kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen. tel 01150-7920 privé tel 01150-5745 algemeen redac teur Zeeland: A f Koopman, kantoor Kromme Weele 4, Mid delburg, tel 01180-7764 privé tel 01180 7438 redacteur Midden- Zeeland drs. J Bouwmans, tel. 01100-3405. Kam Klokstraat 1, Goes, tel 01100-8030 privé Coliinshot 35 Goe9' redacteur te terneuzen en Kanaalzone G van Berkel. kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen, tel 01150-7920, privé tel. 01150 4868: redacteur O.Z. Vlaanderen A Vertind, kantoor Steer^traal 14 Hulst tel 01140- 3751. privé tel 01140-3103: redacteur W Z -Vlaanderen- R van der Helm, Melkweg 40. Oostburg. teL 01170-3370; sportredactie Zeeiand: T. Koomen. tel 01155-2594. FOTOJOURNALIST ZEELAND: C. J. de Boer, Trumanlaan 10 Axel tel 01155-2237. ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: P Konlngs, tel. 01150-6297. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: C. Menu, tel. 01100-4316 Veel wordt gesproken over informatie-systemen. Maar vergis u niet: de hangmap is en blijft een perfekt hulpmiddel. Mits goed ingericht en ingedeeld. Vraagt u een advies in ons Informatiecentrum. 4j\ ASPA-BREDA BV steenen hoofd 14 (01600) 79338* uw gesprekspartner voor kantoorefficiency

de Stem | 1973 | | pagina 5