Ajax fysio-therapeut Jan Sensationele nederlaag 1 Schelde Sport WALTER FERREIRA BLIJ MET CONTRACT M.C. Fielmisqua winnaar toernooi Geen Zeeuwse Halex-winst van Gorp: Remise Wïersma In Tilburg bij Willem II sport Lavona, VilELLb Sherry VVoer>: tsdag 19 december 197 17 .MET ELKE DAG IN AMSTERDAM' (Van onze sportredactie) BREDA Madrid, daar had de nieuwe fy sio-therapeut van Ajax, Bredanaar Jan van Gorp in feite op dit ogenblik moeten zitten. Immers, in de Spaanse hoofdstad zal Euro pacupwinnaar Ajax in een vriendschappeiijke wedstrijd tegen Real vanavond het loon (140.000 gulden) van de roem oogsten. Maar gisteravond was diezelfde Jan van Gorp te vinden in zijn praktijk aan de Baronielaan te Breda, waar hjj zijn dagelijkse arbeid verrichtte. „Ik had meegekund, maar mjjn praktijk liet niet toe, dat ik naar Madrid ging", stelde Jan van Gorp nuchter. Een Jan van Gorp. die afge lopen zaterdag werd voorge steld aan de spelers van de Amsterdamse formatie en daarmee twee en een halve maand van onderhandelingen afsloot. „Het grote struikel blok was gewoon mijn prak tijk in Breda, die ik niet wil de opgeven. Niet zal opgeven ook, want ik zal beslist niet elke dag in Amsterdam zijn. AMSTERDAM (ANP) De eerste ronde van het vijfde internationale suikerdamtoer- nooi, dat dinsdag te Amster dam begon, had een produk- tief verloop want niet minder dan vier van de zes duels eindigden in een overwinning, De nieuwe Russische kampi oen Anatoli Gantwarg speelde een vandaag aan de dag mo dern geheten openingsspel van de jeugdige Amsterdammer Jeroen Goudt koel zakelijk tegen en naarmate de partij vorderde was het duidelijk dat de Rus het beste van het SDel had. Toen de Nederlander met zijn voortzetting 4944 dacht nog wat aan zijn positie te kunnen verbeteren besliste Gantweg de partij snel in zijn voordeel. Ook de jeugdige Nikolai Metsjanski, tweede achter Gantwarg de partij snel in zijn kampioenschap startte goed door een overwinning op de Zwitser Jan Cazemier. Frank Drost speelde sterk aanvallend tegen de Surinaam se kampioen Herman Pershad, die met de voorpost van zijn tegenstander op veld 23 niet goed raad wist. In een veel betere positie voor de jonge Fries doorzag Pershad een heel envoudige dam combina tie niet. Ook de Amerikaan Smith won door een dam combinatie maar dat was wel een heel venijnige waar van de Italiaan Laporta het slachtoffer werd. Wiersma kwam tegen Baba Sy biet verder dan een remise. Na een partij waarin de Fries wel voortdurend het beste van het spel had maar de Senega- lees steeds het juiste tegenspel vond. Ook Hermelink en Mos- tovoy tekenden remise aan na een zeer onregelmatige par tij. De uitslagen van de eerste ronde zijn: Wiersma (Ned) - Baba Sy (Senegal) 11, Mostovoy (fr.) Hermelink (Ned) 11, Smith (VS - Laporta (Italië) Cazemier (Zwits) Metsjanki (Su) 0—2. Goudt JNed) - Gantwarg (Su) 02, Drost (Ned) - Pershad (Suri- »ame) 2—0. Afgesproken is, dat ik in ieder geval zaterdags en zondags ter beschikking sta. en de andere dagen worden nog nader beke ken". Dat Jan van Gorp tot een akkoord kwam met Ajax betekende wel, dat hij een ex tra man voor zijn druk be klante praktijk in Breda moest aannemen. „Die gaat binnenkort beginnen en dan kan ik de tijd, die ik normaal bij NAC aan het voetbal be steedde, wijden aan Ajax. De 31-jarige Jan van Gorp, die volgens het medisch team van Ajax het grote voordeel heeft, dat hij als ex-voetballer de taal van de voetballers spreekt, ziet zijn verbintenis met Ajax (al moet die nog getekend worden) als een soort compensatie voor de ja ren die hij door zijn onwillige knieën in de topsport zal moe ten missen. Van Gorp, die in het begin van deze zomer werd geopereerd aan zijn knieën (meniscus) hoorde toen al van de beide behandelende geneesheren dat het voetbal wel eens voor hem tot de on mogelijkheden zou kunnen gaan behoren" Dat was de dag na de operatie. Maar ja. dan komen er mensen die zeg gen: ach, jongen probeer het toch en dan wil je er niet aan. Zeker niet als je tien jaar achtereen in de top hebt mee gedraaid. Ik ben weer gaan trainen, maar het ging echt niet meer. Dat voelde ik goed". Via zijn blessure is Jan van Gorp in feite uitgegroeid tot uniek in het Nederlandse voetbalwereldje, want hij blijft als speler nog twee jaar onder contract bij NAC. Maar juist die blessure verhindert hem aan zijn contractuele ver plichtingen van het spelen van wedstijden te voldoen. Van daar dat hij nu als voetballer in de ziektewet loopt. En aan de andere kant dus dat is aan te nemen een lucratief contract zal tekenen bij Ajax voor de rest van het lopende seizoen. Maanden, die hij ziet als een geweldige kans om ervaring op te doen in de sportfysio-therapie. Van Gorp: „Ik heb de laatste anderhalf jaar als fysio-therapeut de blessures van de andere NAC- spelers behandeld. Daar heb ik natuurlijk al ervaring mee opgedaan. Daarnaast volgde ik een cursus van het genoot schap van fysio-therapie, die speciaal gericht was op de be handeling van sportblessures. Dus ik kom niet helemaal on gewapend in de strijd, maar toch vind ik deze kans erg belangrijk voor mijn toekomst. Zeker nu ik het actieve voet bal wel kan vergeten". Jan van Gorp heeft de me dische apparatuur van Ajax aan een uitgebreide „inspec tie" onderworpen voordat hij zijn ja-woord gaf. „Het is on gelooflijk wat daar allemaal tot je beschikking staat", zegt de opvolger van Nico Kat, die op zijn beurt weer de opvol ger van Salo Muller was". Je denkt van te voren wel aan bepaalde apparaten, maar bij Ajax hebben ze werkelijk al les wat je maar kunt beden ken". Een erfenis van Salo Muller, een man, die Jan van Gorp hogelijk kan waarderen en die hij ook niet ziet als een concurrent. Van Gorp: „Elke speler moet volgens 'mij vrij blijven in zijn keus naar wel ke fysio-therapeut hij gaat. Maar ik ben er van overtuigd dat ik het vertrouwen van de Ajacieden wel zal winnen. Ze ker, omdat ik nog met die jongens in het veld heb ge staan". Dat Jan van Gorp zijn uit verkiezing dankt aan het feit, dat Ajax-trainer George Kno bel hem kent van zUn tiid hij RBO, daar wi! Van Gom met aan". Het zal wei enigszins meegesneeld h»bben. maar de eindbeslissing is genomen door het medisch team van Ajax. En daar ben ik blij mee..." ROB VAN BEURSEN Jan van Gorp: „Geweldige kans om ervaring op te doen" (Van onze volleybalmedewerker) TERNEUZEN Watney's- Taktika heeft in de eerste klas heren van de Zeeuwse volley- valcompetitie bij de heren het ongenaakbaar geachte Roelofs- Schelde Sport een eerste ver rassende nederlaag toege bracht. Roelofs-Schelde Sport startte goed met een sterke aanval, waartegen Watney's Taktika in de tweede set met een sterk blok en tactisch erg sterk spel al een goed verweer had gevonden en de stand nu in evenwicht kon brengen. In de derde set zette zich dit nog door, totdat Watney's bij de stand 412 even wegzakte waarvan Roelofs-Schelde Sport gebruik maakte en met de erg sterke aanval naar een 1512 setwinst speelde. Het als geheel sterk opere rend Watney's gaf zich niet gewonnen en bleef Roelofs onder druk zetten om daarmee de Terneuzenaren conditioneel door de knieën te krijgen. In de vierde set be gon zich dit al te manifesteren en kon Watney's via 1115 de stand weer in evenwicht bren gen. In de laatste en beslissen de set had Watney's dan ook geen enkele moeite meer met (Van onze sportredactie) TILBURG Het humeur van Walter Ferreira is even zonnig als dat van het klimaat van het land waar hi) is geboren. De uit Angola afkomstige voetbalreiziger (hü heeft acht Jaar in Portugal gespeeld, ging vervolgens naar Volendam, verhuisde toen naar FC Antwerp en is onver wacht bij Willem II opgedoken waar hij afgelopen zondag tegen Cambuur debuteerde), lacht veelvuldig en geeft nu reeds te kennen dat het hem bij zijn nieuwe voetbalpa troon en in zijn nieuwe omgeving goed bevalt. Ferreira (hij scoorde tegen Cambuur eenmaal en had een groot aandeel in twee andere doelpunten, is door een gelukkig toeval bij Willem II terecht gekomen. Ferreira, die bij FC Ant werp niet aan de bak kwam omdat de Belgische eerste di visie ploeg reeds drie buiten landers onder contract had, kon zich niet met deze gang van zaken verenigen en greep zelf naar de telefoon om rle eventuele interesse bij een paar Nederlandse oefenmees- (Van onze sportmedewerker) OOSTBURG De organise rende zaalvoetbalclub MC iFe- huiqua uit Oostburg is voor eigen publiek winnaar gewor den van het eerste grote inter nationaal „Jerome de Pré-zaal voetbaltoernooi", dat gespeeld werd in de sporthal „De Veer- hoek" in Oostburg. In poule A werd het team van de organi serende vereniging MC Fie- huiqua winnaar. Het won zijn eerste wedstrijd van Jan Vis ser Boys met 50, terwijl Peugeot een 61 - nederlaag kreeg te incasseren. Tegen SV IJzendijke ging het heel wat moeilijker, maar ook deze wedstrijd werd met een 32 overwinning afgesloten. In poule B werd het Bel gische team „Verzekeringen Baljouw" winnaar. Alleen te gen het team van de Vetera nen Hulst kwam de overwin ning bijzonder moeilijk tot stand. Na een felle strijd werd het dan toch een 54 over winning. In de wedstrijd tegen S.Z.G. '73 werd het een 40 zege, en ook Casanova uit Til- ADVERTENTIE) Wat mooi is heeft kleur. Kleur verandert u, faakt u mooier. Wel eens een andere nake-up geprobeerd? Nieuwe kleur aan uw gezicht gegeven? Gebruik dan ook een tantes? h^ark'eurspoe'in9- Het effekt is Alle 25 tinten Lavona laarkleurspoelingen worden op basis van een verzorgende crème gemaakt. Deze zorgt voor het herstel van de natuur lijke glans van uw haar en geeft tevens een egale dekking. Uw Lavona-adviseur kan u precies vertellen welke kleuren bij uitstek voor uw haartype geschikt zijn. Tube voor 2 behandelingen f 3,- een belofte voor mooier haar burg moest een 30 nederlaag incasseren. De grote finale Verzekerin gen Baljouw tegen MC Fiehui- qua werd het klapstuk van de middag. Na de normale speel tijd was dë stand 3-3, zodat er verlengd moest worden. Het publiek dat in groten getale was opgekomen veerde" recht toen MC iFehuiqua een 43- voorsprong nam. Het Belgische team kwam terug, maar de MC Fiehuiqua-verdediging hield stand. Net voor het ver strijken van de tijd liep het team van de organiserende vereniging uit naar 53, en toen geloofden de spelers van die Belgische club er niet meer in. Voor de tweede en derde plaats kwamen de veteranen van Hulst en het team Jan Visser Boys in het veld. Hier werd het een 42 zege voor Jan Visser Boys, die zich hier mede verzekerden van een fraaie derde plaats. Na afloop werden in de foyer van de sporthal „De Veerhoek" de prijzen uitgereikt. Uitslagen: Casanova - Vete ranen Hulst 10, SV IJzendij ke 3—0, SZG *73 - Verzeke ringen Baljouw 04, MC Fie- huiqua - Jan Visser Boys 50, SV IJzendijke - Jan Visser Boys 24, Verzekeringen Bal jouw - Casanova 30, Vetera nen Hulst - SZG '73 41, Peugeot - MC Fiehuiqua 16, Casanova - SZG '73 12, IJ zendijke - MC Fiehuiqua 2—3, Veteranen Hulst - Verzekerin gen Baljouw 45, Peugeot - Jan Visser Boys 33. Eindstand 1. MC Fiehuiqua (Oostburg), 2. Verzekeringen Baljouw (Brugge) (B), 3 Jan Visser Boys (Oostburg), 4. Veteranen Hulst uit Hulst. Doelsaldo andere teams: Casa nova (Tilburg 25), SV IJ zendijke (IJzendijke, 77), Peugeot (IJzendijke, 412), SZG (Schouwen en Duiveland, ters te polsen. Hieronder be vond zich ook trainer Henk Wullems van NAC (Ferreira: „Wullems had wel interesse, maar hij wacht op de komst van de Pool Willim") die hem adviseerde om contact op te nemen met Willem Il-tramer Jan Brouwers Ferreira: „Na het telefoontje met mijnheer Brouwers was het binnen de kortste keren rond. Mijnheer Maas (eigenaar van een drukkerij in Tilburg die zich vast heeft voorgeno men om het betaald voetbal in Tilburg van de ondergang te redden red.) was het onmid dellijk met Brouwers eens en hij heeft alle formaliteiten met Volendam en FC Antwerp afgehandeld". Walter Ferreira voelt zich uiterst gelukkig met deze gang van zaken. De Por tugees. die uit Volendam ver trok omdat zijn louter Portu gees sprekende vrouw er niet kon wennen, vindt dat zijn voetbaltalent bij FC Antwerp is miskend. Bij Willem II wil hij in het half jaar dat hij onder contract staat, bewijzen dat hij niet voor niets in nage noeg alle Portugese vertegen woordigende elftallen heeft gespeeld. Ferreira: „Ik heb bij Antwerp een aantal oefenwed strijden gespeeld, waarin ik drie doelpunten scoorde. Om dat ik op dat moment gewel dig in vorm was. was ik er vast van overtuigd dat ik in het eerste elftal zou komen. Doordat men echter de voor keur gaf aan andere buiten landers, wilde ik daar zo spoe dig mogelijk weg. Ik heb niets tegen FC Antwerp. Ze waren in België erg vriendelijk, maar als voetballer wil je meer dan op de reservebank zitten" En die mogelijkheden ziet Ferreira bij Willem II wel zit ten, ondanks de ongunstige positie die de Tilburgse club momenteel op de ranglijst van de eerste divisie inneemt. Fer reira: „Willem II voetbalt heus niet slecht. Er zitten een paar verschrikkelijk grote talenten in de ploeg. Maar doordat er veel jeugdige spelers staan op gesteld, heeft Willem II geen sterke mentaliteit. Door al de tegenslagen die men de laatste jaren heeft gehad, heeft de ploeg steeds onder de dwang van het moeten winnen ge speeld Dat is voor jonge voet ballers niet vol te houden. Wanneer ze met een doelpunt achter kwamen, was Willem II al bij voorbaatverloren. Ik hoop daar met mijn routine iets aan te kunnen doen. Ik krijg van trainer Brouwers een vrije opdracht. Bij Volen dam was ik verplicht in de spits te spelen. Het hele elftal speelde op mij. Ik moest daar de doelpunten maken. Bij Wil lem II ligt dat anders. Ik speel 0 Walter Ferreira: heb". nu op het middenveld en ik heb daardoor een spelverde- lende taak. Tegen Cambuur lukte het concept van trainer Brouwers volledig. Ik heb zelf veel plezier in deze speelwij ze. Ik zal me in het half jaar dat ik voor Willem II speel volledig inzetten. Ik hoop dat ook betere resultaten komen en dat het publiek dat zal „Ik wil bewijzen dat ik wat in mijn mars waarderen door de weg naar het Tilburgse sportpark weer terug te vinden. Wat er na dat half jaar gebeurt, zien we dan wel weer. Niemand kan in de toekomst kijken, maar het is heel goed mogelijk dat ik bij Willem II blijf. Dat hangt na tuurlijk niet alleen van mij af. HARRY VERMEULEN (Van onze taf eltennismedewerker) CULEMBORG Ondanks de goede hoop op overwinnin gen waarmee de zes Zeeuwse finalisten voor de Halex-acht- kampen in Culemborg aantra den, is er geen eindoverwin ning behaald. Wilfried Dumez speelde echter voortreffelijk bij de jongens-junioren en wist zes van de zeven partijen te winnen. Hij won o.a. van Anne Vlieg (Groningen) in drie games. Doch tegen zijn eeuwige rivaal Theo Louwers moest hij zich in twee games gewonnen geven. Vlieg won op zijn beurt van Louwers, waardoor genoemde spelers gedrieën op de eerste plaats eindigden. Door het betere ga- me-gemiddelde van Vlieg werd deze eerste, terwijl Wil fried Dumez als tweede ein digde. Bij de meisjes-junioren was Middelburgse Joke Roelse (M.Z.) present in de eind strijd. Zij kon het tegen de nationale concurrentie onvol doende bolwerken en wist slechts een partij te winnen, waardoor zij op de gedeelde zesde plaats terecht kwam. Marian Wagemakers van het Ettense Tanaka werd grandioos winnares voor Sylvia Ver boort. Zeeuwsch-Vlaming An- dré Louwen leek in de jon- gens-pupillenklasse onver vaard op de eerste plaats af te stevenen en was als enige spe ler na vijf ronden nog onge slagen. In de laatste twee par tijen werd hij echter nog ge klopt door De Groot (Avanti) en Van Gasteren (Seta), waar door Louwen met de derde plaats genoegen moest ne men. Meisj es-pupil Sterre Blanc- kaert eveneens van Sinl Aloy- sius, wist in haar finale twee partijen te winnen, waardoor zij op de zesde plaats beland de. Clubgenoot Erik Kindt be haalde eveneens een zesde plaats bij de jongens. In de jongste categorie: de welpen, waarbij hij begon met een zege op Renee Quadt, die later als winnaar uit de bus zou komen. Tenslotte wist Vi vian Blanckaert als vijfde ver tegenwoordigster van Sint- Aloysius bij de meisjes-wel pen de ere-plaats te behalen. Zij verloop alleen van de late re winnares Timmermans en bemachtigde daardoor een fraaie tweede plaats, hetgeen beslist een uitstekend natio naal debuut genoemd mag wor den. Roelofs-Schelde Sport dat geen verweer meer had voor het erg goede en stabiele spel van Watney's Taktika, dat uit eindelijk verdiend met 23 zegevierde. Kikkers kon alleen de eer ste set winnen van een vrijer en beweeglijker spelend Voor waarts, dat op de beslissende momenten een gespannen Kik kers de klappen toebracht en verdiend met 13 won. In een leuk duel kon IJVC in de vierde set via 1512 Mara thon nog wel een vijfde set afdwingen, maar het technisch sterker Marathon kon de strijd nog vrij gemakkelijk in zijn voordeel beslissen, om via 6 15 met 23 te zegevieren. Roelofs-Schelde Sport 2 kon in het duel tegen EWC-M 2 wel iswaar die spannende eerste set met 1816 op zijn naam schrijven, maar het bezoeken de EVVC-M2 bleek daarna toch over een gevarieerder aanvalsspel te beschikken, hetgeen het duel in 13 voor EVVC-M2 besliste. Alleen in de derde set kon Even Kijken in het duel tegen Ardito zijn aanvalskracht tonen, maar zag Ardito in de vierde set een 139 achterstand omzetten in een 1315 setwinst, wat een I3 overwinning voor Ardito betekende. Blok'73 kon Kikkers in de eerste klas dames niet verhin deren de stand weer via 915 in evenwicht te brengen, waardoor het verzet van Blok'73 gebroken was en Kik kers een verdilendle 2-3 over winning kon behalen. PZEM stond alleen de derde set af aan Wiska en won daardoor met 31. Even Kijken had geen enkele moeite met EVVC-M2 en won met 30. Een goed spelend IJVC heeft het Roelofs-Schelde Sport 1 in de tweede klas dames nog aardig moeilijk kunnen maken maar moest toch toestaan dat Roelofs- Schelde Sport met 13 kon zegevieren. Kikkers 2 won verdiend met 3—1 van SSV. Ardito 2 was te sterk voor Ovisa, dat met 03 verloor. Marathon 4 kon in de derde set Marathon 3 via 1715 nog net afhouden van een gemak kelijke overwinning, maar nu moest Marathon 3 tot de vijf de set wachten voor de wed strijd in zijn voordeel beslist kon worden. Blok'73 2 won gemakkelijk met 30 van Wiska 2. Uitslagen: dames le klas: Ardito - Watney's-Taktika 2 gestaakt bij de stand 21 (15—11 10—15 15—13 1—10), Blok'73 - Kikkers 23 (159 10—15 15—13 9—15 11—15), Even Kijken - EVVC-M2 3—0 (15—3 15—5 15—7), PZEM - Wiska 3—1 (15—2 15—5 7—15 15—9). Heren le klas: Even Kijken - Ardito 1—3 (13—15 7—15 15—4 13—15), Roelofs-Schelde Sport 2 - EVVC-M2 1—3 (18— 16 12—15 4—15 11—15), Kik kers - Voorwaarts 13 (15 11 15—17 10—15 14—16), IJVC - Marathon 23 (156 8—15 14—16 15—12 6—15), Roelofs-Schelde Sport 1 Watney's Taktika 2—3 (158 II—15 15—13 11—15 4—15). Dames 2e klas: Ardito 2 Ovisa 0—3 (9—15 2—15 13— 15), Blok'73 2 - Wiska 2 3—0 (15—2 15—10 15—6). Mara thon 4 - Marathon 3 23 (6 15 9—15 17—15 15—13 2—15), Kikkers 2 - SSV 3—1 (15—8 15—4 11—15 16—14), IJVC - Roelofs-Schelde Sport 1 13 (16—14 5—15 6—15 13—15). Heren 2e klas: Ardito 2 - Ovisa 1—3 (15—13 4—15 6 815 2—15), Blok'73 3 - CLvZ 0—3 (15—17 7—15 7—15), WIK - Savok 3—0 (15—12 (5—13 15—4), De Sterre 2 - Kikkers 2 0—3 (12—15 9—15 8—15), WIK 2 - SSV 1—3 (1—15 8—15 15—13 7—15), OVC 2 - Nivoc 2—3 (11—15 15_8 15—11 4—15 9—15). Roelofs-Schelde Sport 3 - De Sterre 1 0—3 (5—15 12—15 5—15). BOKSEN George Fore man, wereldkampioen zwaar gewicht. heeft zich bereid verklaard zijn titel op het spel te zetten in een gevecht met Ken Norton; heeft Art Rivkin, Nortons manager, gezegd. Al leen over plaats en datum be staat nog geen volledige over eenstemming. Oud-Olympisch kampioen Foreman werd we reldkampioen na een overwin ning met k.o. op Joe Frazier en werd nog nimmer versla gen. (ADVERTENTIE) Wie Spanje kent,kent Osborne sherry Calidad Superior

de Stem | 1973 | | pagina 17