ODI speelt vrijdag en zaterdag blijspel Fiehuiqua wint toernooi zaalvoetbal Belangrijkste schade wordt met man en macht hersteld POLITIE DOET INVAL IN ZEVEN SEXBIOSCOPEN STATENLEDEN WILLEN STREEKPLAN VOOR OOST-ZEEUWSCH-VLAANDEREN „DOLLE BOEL OM VOETBALPOOL" Scheldegalm boekt succes met uitvoering SCHADE AAN DIJKEN «P BEVEEANDEN VALT MEE Gevaar Trog Agrarische studiedag stad streek Vaste brandstoffen Oliebollen regen over St. Jansteen Hulst BROMFIETSER BREEKT POLS Oliebollenactie in Kloosterzande „GEEN REKENING HOUDEN MET ZEEHAVENINDUSTRIE NKV-vrouwen vierden kerstfeest Alfons Saman overleden Vrijwilligers gevraagd voor kerstherberg Uzendjiike Dinsdag 18 december ly/J (Van een onzer verslaggevers) VOGELWAARDE Het wordt vrijdagavond in het dorpscen trum van Vogelwaarde een „dolle boel om de voetbalpool". Dat verwachten tenminste de spelers van de plaatselijke ama teurtoneelvereniging „ODI" van wie op deze avond het gelijk namige toneelstuk van de Engelse auteur Philip Hing in premiere gaat. „ODI" (Ontspanning Door Inspanning") werd vorig jaar opgericht als een logisch ver volg op de toneelactiviteiten van de „katholieke werkende jongeren". Nagenoeg alle oud- KWJ spelers gingen mee naar de nieuwe toneelclub, die al vanaf de allereerste uitvoering kan bogen op veel succes. Vol gens Robert de Klerk, een van de leden, is de belangstelling voor het amateurtoneel in Vo gelwaarde eerder stijgende dan dalende. Dat leidt men af uit het feit, dat de eerste uit voering van vorig jaar de inte resse had van 300 bezoekers en de reprise van 100. Gezien die belangstelling worden er dit jaar twee uitvoeringen achter elkaar gegeven, name lijk vrijdag en zaterdag. De bezetting bestaat uit ze ven personen en die rollen worden wat „ODI" betreft vertolkt door Mariette Stal- laert, Robert de Klerk, Ria Coolsen, Theo Jansen, Trees de Klerk-de Theye, Wim Janssen en Gerard van Ste- vendaal. Met de repetities is men pas vorige maand begon nen, en ze werden dan ook met de nodige voortvarend heid ter hand genomen. Sinds november zijn de acteurs van „ODI" tweemaal per week in let dorpscentrum te vinden, (ADVERTENTIE) Grote sortering Relatiegeschenken Drankenhandel BROER PLUYM Hemelstr. 13. St.-Jansteen Telefoon 01140 - 2635 waar het toneelstuk vrijdaga vond ook in première gaat. Overigens houdt het met deze twee uitvoeringen niet op. Robert de Klerk: „We wil len het komend voorjaar nog een toneelspel op de planken brengen". Daarmee is ODI een van de weinige amateurclubs, die het voor elkaar boksen om zioh tweemaal jaarlijks aan het publiek te presenteren. „Dat moet kunnen", zo vindt Robert de Klerk. Hij is niet ontevreden over de prestaties en zeker niet oer die van re gisseur Riohard Burggrave, die dit jaar het heft voor wat ODI betreft voor het eerst in handen heeft genomen. „Ri chard is een hele goeie. Dat moet je er echt wel even bij zetten", dicteert Robert, die verder van mening is, dat het verhaal van Philip King een boeiend toneelspel is gewor den. „Toen we het boekske begonnen te lezen, vonden we er eerst zelf niks aan. Maar het gaat om het spel. Als dat. goed gebracht wordt is het heel leuk". Aan ODI zal het overigens niet liggen. De bezetting be staat uit d beste spelers die de toneelclub uit Vogelwaarde voor handen had. Daarnaast kan men nog beschikken over vijf nieuwe spelers, die nog niet op de planken hebben ge staan, maar het komend jaar ongetwijfeld de gelegenheid krijgen om hun capaciteiten op dit gebied te bewijzen.Op 19 januari treedt ODI nog op in de Belgische gemeente Elks- aarde. Behave een aantal goede acteurs, beschikt de amateurtoneelvereniging ook over een uitstekende ploeg de corbouwers, bestaande uit Fred Jonkheym, Peter de Kort, George Vink en Jo Jans sen. „Daar hebben we veel van verwacht en die verwach ting is uitgekomen ook", zo meent Robert. De voorstellingen vrijdag en zaterdag in het dorpshuiscen trum beginnen om 20.00 uur De toegangsprijs bedraagt 3 gulden en voor kinderen 1 gulden. Plaatsbespreken is mogelijk in café Stallaert Bosschestraat 98. Vogelwaarde (Van onze correspondent) OOSTBURG Onderver- jkeld in twee poules werd za- ™aS door acht teams deelge - domen aan het Jerome Depréz '"«voetbaltoernooi. Doordat van de twee ingeschreven "«gisehe teams, Nationale «ik, Brussel, niet kwam op- aSfn, werd te elfder ure als- 2 een team gevormd, dat der de naam Jan Visser °ys, de opengevallen plaats jidam en zich zowaar nog in »Lii0gste regionen in het '"«klassement wist te klasse- ten. De publieke belangstelling yl sporthal De Veerhoek r "it sportevenement was bevredigend en vanaf de Une werden de diverse earns iuid do0r hun suppOT. 3 aangemoedigd. Winnaar in poule a werd wori ,De Bruggenaren tjrtal hun wedstrijden, al d»,lMe Veteranen Hulst in driS8 en beslissende wed- ,J„„ felle tegenstand, maar Joel™, t uiteindelij'k met één °«punt verschil (4-5). rlP°ule b was het M C iljJ®,3 dat, eveneens onge- onLbeslaS wist te leggen de eerste plaats. 'a^rrmPn: Poule a. Cassano- 1-0 qJS?8^" Ve'eranen Hulst Gz '73. Bailyue 0-4. Cassanova- Bailyue 0-5. Vet. Hulst- SGZ '03. 4-1. Cassano va- SGZ '73. 1-2. Vet. Hulst- Baiilyue 4-5. Einstand poule a: Bailyue 3 3 0 0 6. Veteranen Hulst 310 2 2: Cassanova 3 1 0 2 2: SGZ '73: 3 1 0 2 2: Uitslagen poule b: M C Fie huiqua- Jan Visser boijs 5-3. S V IJzendijke- Jan Visser boijs 2-4. Peugeot- M C Fiehuiqua 1-6. Peugeot- Jan Visser boijs 3-3'. S V IJzendijke- Peugeot 3-0. M C Fiehuiqua- S V IJ zendijke 3-2. Eindstand poule b: M C Fie huiqua 3 3 0 0 6: Jan Visser boijs 3 1 1 1 3: S V IJzendijke 3 1 0 2 2: Peugeot 30121: Daar voor dit toernooi drie bekers waren beschikbaar ge steld werd om de derde en vierde plaats gespeeld de wedstrijd Jan Visser boys - Veteranen Hulst. De veteranen waren in hun poule als tweede geëindigd dank zij een beter doelgemiddelde. De boijs won nen met 5-3. De finale tussen M C Fiehuiqua en Bailyue eindigde na een spannend duel met een 5-4 overwinning voor de Oostburgse formatie. Eind stand toernooi: 1 M C Fiehui qua. 2 Bailyue. 3 Jan Visser boijs. 4 Veteranen Hulst Na afloop werden door de heren L Groosman en J Depréz de nrii7on in de winnende teains uitgereikt. (ADVERTENTIE) FOKKE's VERENIGDE STEENKOLEN- EN OLIEHANDEL, B.V. HULST Telefon 01140 - 4151 (Van een onzer verslaggevers) SINT-JANSTEEN De vijf nog overgebleven horecabe drijven in Sint-Jansteen, na melijk café het Kuipken, café Sport, café de Oude Arend, café de Halve Maan en café de Kroon, hebben spontaan gereageerd op het verzoek van de stichting Steens Karnaval om alle kosten te dragen, die zijn verbonden aan de oliebol lenactie op oudejaarsdag. De kosten voor de bereiding van de duizenden oliebollen zijn bepaald niet gering. Daar naast zal de exploitant van het Kuipken zorgen v oor de ingre diënten en het materiaal om de oliebollen te bakken. Ze worden voor consumptie klaar „gestoomd" in café de Kroon ln samenwerking met vrijwil ligers van de carnavalsstich- ting. Het zal op oudejaarsdag in ieder geval vroeg dag zijn, want men hoopt al in de na middag om 15.00 uur alle ge gadigden te hebben voorzien. Aan de verkoop zullen de car navalsverenigingen „de Plak kers" en „de Brouwers" via huis-aan-huis bezoek hun me dewerking verlenen, terwijl de raad vain elf via luidspre kers en geluidswagens de no dige reclame zullen maken. Vanaf 10.00 uur 's morgens kunnen oliebollen telefonisch worden besteld via 01140-3123. De leiding van de actie is ln handen van prins Carlos van Inghelosenberghe, die zich nu gesterkt ziet door eendrachtige samenwerking om het volgen de carnaval in Sint-Jansteen weer te laten slagen. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE De toneelgroep „Scheldegalm" uit Kloosterzande heeft haar jaar lijkse toneelstuk met groot succes in première zien gaan. Dat de groep in Kloosterzande erg populair is, blijkt wei uit het feit, dat vrijdagavond on danks het slechte weer, de zaal (hotel Van Leuven) bom vol zat. Evenals zaterdag moest bo vendien een groot aantal men sen genoegen nemen met een staanplaats. Opgevoerd werd zoals we ook eerder al schreven het toneelstuk „Mijn huis is mijn cel". De cors en belichting waren tot in de kleinste details met zorg uitgewerkt, zodat het spel vol ledig tot zijn recht kon ko men. De hoofdrol werd op boeiende wijze vertolkt door W. Asselman, die evenals de andere medespelenden, de ge hele zaal wist te boeien. De regie was in handen van de heer L. van Goethem. Voorlo pig zal de toneelgroep dit stuk nog driemaal opvoeren en wel op 4 januari in het bejaarden huis in Groenendijk, terwijl 5 januari een bezoek wordt ge bracht aan de Belgische ge meente Eksaarde in het kader van het uitwisselingsprogram ma tussen deze gemeente en Hontenisse. Op 26 januari gaat het gezelschap naar Nieuw- Namen. De uitslag van de lo terij, die is gehouden om de kosten van de voorstellingen te dekken, zal nog worden be kendgemaakt. 0 Zandverplaatsing bij Cadzand. CADZAND-GOES Hoe krachtig wind en zee hebben toegeslagen tijdens de onver wachte storm vorige week, blijkt uit de ravage die on der meer is aangericht aan de zeewering te Cadzand. Hele stukken duin zijn weg geslagen evenals tientallen meters geasfalteerd voetpad, dat zomers frequent voor wandelingen wordt gebruikt. Nabij hotel Noordzee kijk je over de rand loodrecht een soort afgrond in. Paaltjes met prikkeldraad hangen doelloos langs de afgekalfde duinen. Bij de Westdam in Cad zand is de bazaltglooiing als het ware verzet en puilt enigszins naar buiten. „Een forse schadepost, die storm", aldus een woordvoerder van het waterschap Het Vriie van Sluis, gisteren. Met man en macht werd ook gisteren gewerkt aan de voornaamste herstelwerk zaamheden. In allerijl heeft het waterschap 500 vracht- wagerüaddngen fosforslak- ken besteld bij Hoechst. In de Groedse Duintjes werken grommende carterpillars aan de versteviging van de zee wering, hoewei hier het ge vaar niet zo groot is, omdat de eigenlijke kustverdedi ging meer landinwaarts ligt. Tijdens de storm is achter het Strandhotel een mijn ko men bloot te liggen, die gis teren door middel van een ontploffing door de mijnop- ruimingsdiienst onschadelijk werd gemaakt. Ook kwamen zwaar verroeste geweren te voorschijn, toen de bescher mende laag zand waaronder zij jarenlang waren begra ven, was verdwenen. Bij ho tel De Blanke Top kan men het strand niet meer op. want het pad is totaal ver dwenen. De stormschade aan de dij ken van Zuid- en Noord-Be veland, Schouwen-Duiveland en Tholen blijkt achteraf nogal te zijn meegevallen. Na inventarisering bleken hier en daar wat dijkgiooiin- gen te zijn beschadigd. Haif januari hopen de water schappen deze schade her steld te hebben. Op Tholen is er een ge taxeerde schade van onge veer 6500 gulden aan de glooiingen. Op Zuid-Beve land bedraagt de schade een kleine tienduizend gulden. Het gaat hier om een bescha digde dijkglooiing van 440 vierkante meter, verspreid in kleine gedeelten. Het waterschap De Brede Watering van Zuid-Beveland heeft zaterdag slechts op en kele plaatsen noodherstellin- gen moeten verrichten. De gaten zijn voornamelijk ge vallen in de steentaluds aan de voet van de dijken. De schade bij de machine fabriek Maaskant te Bruinis- se bedraagt zo'n vier a vijf ton. De schade bij de scheeps- en jachtwerf van de firma Duivendijk valt nog niet te taxeren. Evenals bij de firma Maaskant hebben hier een groot aantal elektro motoren onder water gestaan. De machinefabriek Maaskant verwacht dat het ongeveer een week zal duren eer de zaak weer normaal zal draai en, Volgens de heer P. J. Troost, boekhouder van deze fabriek kan de schade wel uitgesmeerd worden over een periode van enkele jaren om dat een aantal van de be schadigde machines nog wel een tijdje mee zullen gaan. De firma's in Bruinisse die schade van het water hebben krijgen geen uitkering van de verzekering. Wel hebben ze een expertisebureau in de arm genomen om precies na te gaan wat de financiële gevolgen zijn van de storm vloed van vrijdag. De vier woonwagens die vrijdag onder water kwamen te staan op het buitendijks woonwagenterrein bij Zijpe gaan verhuizen naar een zo genaamd sub-kamp bij Wes- tenschouwen. De bewoners slapen vannacht nog in het hervormd verenigingsgebouw „De Deestraat" in Bruinisse. Het besluit tot de verhuizing is in goede harmonie met de gemeente genomen omdat er hier sprake was van een noodsituatie. Gisterochtend heeft men nog even veel water gehad. Zoveel dat b.v. de veerboot Vlissingen-Breskens wegens het''hoge water en de harde wind niet kon binnenlopen, en er. evenals vrijdagavond, vertraging ontstond. Het erg ste gevaar schijnt overigens geweken. Gisteravond was het dood tij en de storm - waarschuwingsdienst had om 17 uur gezien de weersvoor uitzichten, ook geen bureau- dienst ingesteld. Vrijdagavond was men verrast door de plotselinge weersontwikkelingen. „Er deed zich plotseling een trog voor. Ook het KNMI was hierdoor verrast, omdat dit niet is te voorzien. Een trog Ls een klein gebied van lage luchtdruk, waardoor plaatse lijk storm kan ontstaan, die ook het water opzweept", al dus de heer van de Made van rijkswaterstaat in Den Haag. „Tijd om telegrammen uit te sturen hadden we niet. Die gaan meestal zes tot ze ven uur voor verwacht hoog water de deur uit. Nu heb ben we zo goed als mogelijk wat met de telefoon gewerkt, maar de situatie deed zich op een tijdstip voor dat de kan toren net gesloten, en de mensen die wij moesten waarschuwen nog net niet thuis waren". Topbiljart De Hulster topbiljarteïub Marionette hield in het café van Willy van Swaal aam de Grote Bagdjne- straat een onderlinge topbiljart- wedstrijd. De uitslag: 1 J. vam Delft 65 pat., 2 E. Bogaerd 55 pat., 3 R. Begeerd 50 prat., TERNEUZEN Maandag middag o<m 14.00 uur is de bromfietsbestuurder J.W. uit Axel op die Mr. F.J. Haarmain- weg im Terneutzeai iin botsing gekomen met een vrachtauto meft aerahainigwaigem, bestuurd diooir E.S. uiilt Aafljten. toen deze Mnfosaf het iradiustrdietierream op reed Ten gevolge van de botsing liet) die bromfietser een aaotai) verwondingen op, waaronder een gebroken pols. Hi'j werd per ambulance naar het Julio- naziiekienhuis te Terneuzen ge bracht. Beide voertuigen he pen veel schade op. (Van een onzer verslaggevers) HULST De rijkspolitie van Hulst heeft maandagmid dag met assistentie van de groep Axel en Hontenisse een inval gepleegd in zeven sex- bioscopen in Hulst. Op vijf plaatsen kwam de politie binnen op het moment, dat er voorstellingen aan de gang waren. Hier werden pro jectoren en films in beslag ge nomen en kreeg het publiek het advies om zich te verwij deren. De inval leidde nergens tot complicaties, hoewel de sex-exploitanten er wel duide lijk door werden verrast. Na de inval gingen de deu ren op slot. Tegen de exploi tanten van de vijf sex-biosco- pen is proces-verbaal opge maakt wegens het vertonen van films zonder de daarvoor benodigde vergunning. De meeste van hen hebben zich de afgelopen maanden voor het zelfde feit al voor de rech ter moeten verantwoorden. Verschillenden van hen wer- (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Donder dag 20 december wordt ln ho tel Rotterdam in Terneuzen de vijftiende Zeeuwsvlaamse stu diedag over landbouwkundige problemen gehouden door de Stichting ter bevordering van het landbouwkundig onder zoek in Zeeuwsch-VIaanderen en het consulentschap voor de akkerbouw en de rundveehou derij. Diverse buitenlandse des kundigen zullen tijdens deze bijeenkomst het woord voeren. Dit zijn de heren A.Grootes uit Duitsland, ir. P.Tilma uit Frankrijk en F.J. Willems uit België. Naar aanleiding van deze inleidingen wordt aan het eind van de bijeenkomst een discussie op gang gebracht. Dit gedeelte staat dan onder leiding van ir. L. de Wit de consulent. Aan de orde komen op deze da? onderwerpen, als de .organisatievorm in de land bouw, bedrijfstypen, onderne- mersvormen, afzet, producten, het eigen bedrijf en de per spectieven vooi de landbouw. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE De bevolking van Kloosterzande zal rond de jaarwisseling olie bollen kunnen smullen zoveel men wil. Op maandag 31 de cember zullen prins Wannes en zijn raadsleden, hun Kloo- rianen deze lekkernij te koop aanbieden. De actie is opgezet om het nodige geld bijeen te brengen voor de organisatie van het komende carnavals feest. In de loop van de maan dag zullen de prins en de raad van elf de oliebollen zelf huis- aan-huis aan de man proberen te brengen. De actie zal waar schijnlijk enige luister worden bijgezet door het plaatselijke majorettenkorps. Dat ook de buurtverenigin gen weer actief zullen zijn voor wat de bouw van wagens betreft, blijkt wel uit het gro te aantal ideeën, dat de afge lopen weken naar voren is ge bracht. De raad van elf zal binnen kort de buurten in vergade ring bijeen* roepen om samen te discussiëren over een aantal zaken. Daarna zal het pro gramma voor 1974 definitief worden vastgelegd. Begin 1974 zal de traditionele vergadering voor café-zaalhouders plaats vinden. (Van onze verslaggevers) MIDDELBURG Tijdens de eerste dag van het Zeeuwse provinciale begrotingsdebat is van diverse kanten voorgesteld om voor Oost-Zceuwsch- Vlaanderen een streekplan te vervaardigen, waarin geen re kening wordt gehouden met de vraag of er in dit gebied wel of niet ruimte voor zeehaven-in dustrie moet worden gereser veerd. Diverse fractievoorzitters wa ren van mening, dat voor Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen niet kan worden gewacht tot op deze vraag een antwoord is gevon den. Het uitblijven van een streekplan heeft de gemeente besturen in Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen al genoeg in het on zekere gelaten voor wat betreft het bepalen van hun eigen pla nologische beleid zo was de redenering. En als in de toekomst zou blijken, dat het wenselijk en mogelijk is om in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen zee havenindustrieterreinen aan te leggen, dan moet het streek plan, dat nu mogelijk wordt vervaardigd, maar veranderd worden, zo vond b.v. de heer W. Huson, fractievoorzitter van de ARP. „Liever een streekplan Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen zonder de hersenschim van een groot zeehaventerrein, dan helemaal geen streekplan", was het mot to, waaronder de heer C. van Waterschoot (PPR) de ruimte lijke ordening benaderde. In deze geest liet ook de heer J. Roodenburg (D'66) zich uit. „Als Zeeland voorlopig afziet van nieuwe industrieterreinen, dan komt op het gebied van de ruimtelijke ordening al een stuk klaarheid", zo merkte hij op. „Een streekplan wordt niet voor de eeuwigheid vastge steld, zei de heer Van Water schoot. „Het mag best de ken merken dragen van de tijd, waarin het werd opgesteld, maar eens moeten wé de Gor diaanse knoop toch ontwarren". De heer Van Waterschoot vond wel, dat vóór er een streekplan wordt opgesteld, de beslissing over een vaste Westerschelde- verbinding genomen moet zijn. Diverse fractievoorzitters wa ren het er gisteren over eens, dat in de haast voorbije zit tingsperiode van de Zeeuwse Staten nauwelijks wat op het gebied van de ruimtelijke orde ning is gebeurd, en dat wat dit betreft zeker Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen in de kou is blijven staan. De heer P. van den Bos- se (CHU) sprak voor wat de voorbereiding van het streek plan Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen betreft, van een mislukte pro cedure. Hij vond dat op dit ge bied men zich in de toekomst niet meer aan experimenten moet wagen. De heer Van Ommeren (SGP) stelde over het streekplan air- beid m Oost Zuid Beveland ..De gemeente Reimerswaa) schreeuwt om zekerheid". Vol gens hem waren nieuwe ideeën voor zeehavenontwikkeling bij Valkenisse en in het Zandvliet- gebied wel erg gauw van het lijstje van mogelijkheden afge voerd. den toen veroordeeld tot boe ten van 1000 gulden. De inval in de sex-bioscopen had plaats om drie uur en gebeurde over al op het zelfde moment. Met het oog op niet te voorziene ontwikkelingen werden ver schillende politie-agenten pa raat gehouden om te kunnen optreden, zodra dat nodig mocht zijn. Ze hoefden niet 3n het geweer te komen. In totaal werkten 19 politie-agenten mee aan de actie, die nage noeg een geruisloos verloop had. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT Het be stuur van de vrouwenbewe ging N.K.V. van de afdeling Sas van Gent, organiseerde zijn traditionele kerstfeest ln het verenigingsgebouw „De Roselaert" te Sas van Gent. De voorzittster mevr. Verplan ken sprak haar tevredenheid uit, dat zoveel dames gehoor hadden gegeven aan de uitno diging om gezamenlijk hier het kerstfeest te vieren. Mevr. Stofferis-Dholaege had voor alle aanwezigen zelf gebakken appelbollen meegebracht, daarbij werd een kop koffie geserveerd. Om de kerstsfeer nog wat meer te laten uitko men, werden op de achter grond mooie kerstplaten ge draaid. Mevr. Sarneel, die niet weg te denken i's uit de vrou wenbeweging in Sas van Gent had de zaal sfeervol ver sierd. Zij hield ook een boeiende lezing over het wel en wee van de vrouwenbeweging. Wie ook een daverend applaus ver diende en kreeg, was mevr. Impens, zij las een prachtig kerstvernaai voor. Hierna werd nog een verloting gehou den met aantrekkelijke prijs jes als inzet. De voorzitster uitte haar dankbaarheid over het geslaagde kerstfeest. In ja nuari 1974 zal de jaarvergade ring worden gehouden. (Van onze correspondent) SINT-JANSTEEN Na en kele dagen in het St.-Liduina- ziekenhuis in Hulst opgeno men te zijn geweest is nog vrij onverwachts overleden, de heer Alfons Saman uit de Heerstraat. Hij was 59 jaar. De heer Saman was enkele jaren geleden een van de grootste in- en exporteurs van vlas in geheel Zeeuwsch- VIaanderen. (Van een onzer verslaggevers)' TERNEUZEN De kerst- herberg 1973 wordt gehouden in het gebouw „Pro Rege" aan de Dejongestraat te Terneuzen vanaf dinsdag 25 december 's morgens om negen uur tot de tweede kerstdag 's nachts om 12 uur. Het comité Kersther berg 1973 werd dit gebouw ter beschikking gesteld, omdat het oude stadhuis momenteel voor andere doeleinden wordt ge bruikt. Het comité heeft op de eerste plaats nog een groot aantal vrijwilligers(sters) no dig, als hulp in de keuken, om te bedienen, om mensen op te vangen, voor het bedienen van de telefoon, voor de auto-op haaldienst en om als gastheer of gastvrouw te fungeren. Daar de Kerstherberg ook dit jaar een particulier initia tief is, kan het comité behalve hulp (geld kan elke middag op Zandstraat 5 te Terneuzen worden afgegeven, maar men kan ook zijn bijdrage storten op giro 2412009, ten name van Koster, J.W. Frisostraat 1 te Terneuzen, met vermelding „Kerstherberg 1973") ook goe deren in natura. zoals koffie, thee, melk, suiker, boter, bo- lerhambeleg, brood, fruit, koekies "nz. gebruiken. Vrijwilligers kunnen op woensdag 19 december a.s. om 20.00 uur zich in „Oase", Zandstraat 7 te Terneuzen melden, waar de taken zullen verdeeld worden. Schieting In het Hofzicht- theaiber werd een schieting ge houden met een deelname van '6 schutter* Uitslag: hoogvo gel A. de Baere. Vliegende vogel M. Boerman. Meeste kleine vogels (drie stuks), C. Neiis=en. M. Boemmam en A- die Baere.

de Stem | 1973 | | pagina 7