Weinig optimisme aan vooravond vredesconferentie over Midden-Oosten: Partijen na 25 jaar rond de tafel ITALIË OPGESCHRIKT: „VLIEGENDE SCHOTELS Huwelijk in ere houden „NEDERLAND IS EEN OUDE JONGEJUFFROUW' Israel v, Coer voor Gevecht Clay- Frazier belangrijk voor Foreman FIFA geef een mil|o< Hoe betaalt u dat dineetje van f67,50 met 2 gulden en 3 centen op zak? Laat de Amro Bank het maar opknappen! HOOGLERAAR WIL RAADSLIEDEN VOOR WELZIJN RIJ VAKBONDEN LID BAADER- MEINHOF GROEP VEROORDEELD Chaos op trans atlantische vluchten Tunesiër in Kopenhagen binnenland rWwtTHMM Nieuwe situatie Oliecrisis Bestand Resolutie 242 r>r> JETS' BALLON RADAR GEEN BENZINE VOOR PAN AM Dinsdag 18 december 1973 In Genève gaan waarschijnlijk eind deze week na een kwarteeuw van strjjd sedert de aanvaarding van het V.N.-plan tot verdeling van Palestina, partijen aan de conferentietafel zitten om via rechtstreeks overleg te pogen tot werkelijke vrede in het Midden-Oosten te ko men. De Israëlische vice-pre mier, Yiga) Allon, noemde de nog te volgen weg „meer een mars over een mijnenveld", dan „een wandeling in het park". De minister van bui tenlandse zaken, Abba Eban, was optimistischer. Na het bestand van 22 oktober ver klaarde hij dat Israël nu ten minste de belofte had gekre gen da^ rechtstreeks zou worden onderhandeld. Daar voor heeft het vier oorlogen gevoerd. Hij zei toen echter ook: „Eér, ding zullen wij niet aanvaarden, terugkeer naar de grenzen van voor de oorlog van 1967. De Israë liërs zijn er meer dan ooit van overtuigd dat het van belang is grenzen te hebben die verdedigd kunnen wor den". Voor Egypte was bevrij ding van alle bezette gebie den echter de inzet van de oorlog die op 6 oktober be gon. Daarom wil heit dat in Genève een vast schema wordt uitgewerkt dat Israël tot geleidelijke terugtrekking verplicht. Israël liet weten dat de kwestie van zijn krijgsge vangenen in Syrië de hoogste prioriteit had. Het dreigde zelfs in Genève niet met de Syriërs aan tafel te gaan zit ten als niet tevoren een lijst van deze gevangenen zou worden ingediend en het in- ternatiaamle Rode Kruis geen toestemming zou krijgen hen te bezoeken. In diplomatieke kringen vermoedde men dat Syrië de kwestie van de krijgsgevangenen wilde ge bruiken als pressiemiddel om terugtrekking uit de bezette gebieden te bewerkstelli gen. Na de onafhankelijkheids oorlog van 1948, de veldslag in de Sinaï in 1956 en de zesdaagse oorlog in juni 1967, was het de 18-daagse oorlog van oktober dit jaar die tenslotte de stoot gaf tot de vredesconferentie. De strijd in de Sinaï en op de Hoogte van Golan die wel de proeftuin van een nieuwe wereldoorlog zijn genoemd en de rol die beide super machten daarbij speelden, hebben de politieke situatie in het strategisch, belangrijke gebied zo ingrijpend gewij zigd dat van een terugkeer naar de oude situatie geen sprake meer kan zijn. Het was een oorlog die in ver band met de Amerikaans- Russische detente geen wer kelijke overwinnaar zou mo gen opleveren. Op 22 oktober kwam het tot een bestand na aanvaar ding door de Veiligheidsraad van een Amerikaans-Rus sisch voorstel. De Egyptische troepen bevonden zich toen op de oostelijke oever van het Suezkanaal in de Sinaï. De Israëlische militairen hadden een bruggehoofd op de westelijke oever. Toen het laatste schot was verklonken, begon zich ech ter pas goed de macht te manifesteren van een geheel nieuw strijdmiddel het politiek-economische oliewa pen diait de Arabische lan den voor het eerst hadden aangewend om druk op Is raël en diens vrienden uit te oefenen. Nooit tevoren was de we reld zo rechtstreeks gecon fronteerd met ontwikkelin gen die verband hielden met de strijd in het Midden-Oos ten. Nederland kreeg te ma ken met een vliegtuigkaping (de KLM-Boeing Mississippi op 25 november). Voorts was het, buiten de V.S., het enige land dat zich geplaatst zag voor een olieboycot. Maar landen overal ter wereld on dervonden de weerslag van de olieproduktievermindering die in januari 30 procent zal bedragen en die leidde tot een crisissituatie in het al jaren dreigende energiete kort. Voor Nederland met zijn ruim drie miljoen auto's be gon het op 4 november met niet rijden op zondag (even als tijdens de Suezcrisis in 1956 toen er echter slechts en 300.000 auto's waren). Dit voorbeeld werd gevolgd door acht Europese landen. Ingrijpender gevolgen waren echter maatregelen zoals benzinedistributie, moeilijk heden voor de werkgelegen heden en grondstoffentekor- ten in de petrochemische in dustrie in tal van landen. Reizen van gezanten met bijzondere missies (van mr. P. Renardel de Lavalette op 28 oktobei en dr. J. van Royen op 13 november) naar Arabische landen en het on derhoud van minister R. Lubbers (Economische Za ken) in Brussel met Arabi sche olieministers (op 1 de cember) brachten geen wij ziging in de boycot jegens Nederland na de onderteke ning door Nederland van de verklaring van de EEG op 6 november inzake het Midden- Oosten. Daarin werd o.m. de me ning uitgesproken dat een vredesregeling in het bijzon der gebaseerd moet zijn op o.a. de noodzakelijkheid voor Israël de territoriale bezet ting te beëindigen die het sedert het conflict van 1967 heeft gehandhaafd. Overigens hadden de ge beurtenissen in het Midden- Oosten nadelige gevolgen voor de samenwerking bin nen de EEG en de NAVO. Aam Arabische zijde daar entegen sloten de landen zich hechter aaneen, met uitzon dering van Libië, welks lei der, kolonel Gadaffi, ver klaarde „hoogst razend" te zijn dat hij niet voor het begin van de strijd was ge raadpleegd door Egypte, het land waarmee hij op 1 sep tember een unie had willen aangaan. Op een topconfe rentie var 16 Arabische lan den op 26 november werd de strategie met het oog op het komende vredesoverleg be paald. Besloten werd Egypte en Syrië feitelijke en morele steun te verlenen. Voorts werd de Palestijnse Bevrij dingsorganisatie (PLO) er kend als de enige vertegen woordigster van het Pales tijnse volk, aanvankelijk voor Koning Hoessein van Jordanië een reden niet naar Genève te gaan. Hoesseir is voorstander van een verenigd Arabisch Koninkrijk Dit zou moeten bestaan uit Palestina op de westelijke Jordaanoever met Jeruzalem als hoofdstad en Jordanië op de oostelijke oever met als hoofdstad Am man Op 15 maart 1972 maakte hij dit voorstel be kend. Dit plan werd door de Palestijnse verzetsorganisa ties verworpen. De Palestijnse verzetslei ders hebben inmiddels ook intensief overleg gepleegd, o.m. in Moskou, maar hebben tot dusver nog niet het defi nitieve standpunt t.a.v. de vredesconferentie bepaald. PLO-leider Yasser Arafat verklaarde op 3 december dat het doel van de Pales tijnse revolutie is: het vesti gen van een democratische staat op het totale grondge bied van Palestina. Het Egyptische dagblad Al Achram schreef op 12 de cember dat 82 landen zich bereid hebben verklaard een Palestijnse regering in bal lingschap te erkennen zo de ze zou worden gevormd. Aan het diplomatieke en politieke front werd druk overleg gepleegd. Arabische en Israëlische leiders reisden naar Washington en Arabi sche landen herstelden be- 0 Onderhandelingen bij kilo- meterpaal 101 tussen Gamassy voor Egypte) en Yariv (voor Israël), zwaar bewaakt door Finse V.N.-soldaten. Ook deze conferentie zal zich naar verwachting in zo'n grim mige sfeer afspelen. De voorbereidingen voor de lang verwachte vredesconferentie over het Midden-Oosten ver lopen erg moeizaam. Oorspronkelijk zou men vandaag in Genève be ginnen, maar om niet of ficieel bekend gemaakte redenen is de opening een paar dagen uitge steld. Waarschijnlijk be ginnen de onderhande lingen tussen de partijen die betrokken zijn bij het conflict tussen Israël en de Arabische landen, pas vrijdag 21 decem ber. Een reden voor het uitstellen zou kunnen zijn dat Israël niet rechtstreeks met Syrië wil onderhandelen. Mo gelijk spelen ook moei lijkheden bij de organi satie een rol. Verder kunnen er volgens woordvoerders van de Verenigde Naties niet genoeg veiligheidsmaat regelen genomen worden rond deze uiterst belang rijke conferentie. trekkingen. Negenentwintig Afrikaanse landen verbraken hun betrekkingen met Israël. Maar de grillige bestands lijnen en de troepenconcen traties in het Suez-gebied maakten botsingen welhaast onvermijdelijk. Om het be stand te redden ging de Amerikaanse minister Kis singer op 5 november naar het Midden-Oosten en op 13 december ondernam hij een reis naar zeven landen in dit gebied ten einde de vredes conferentie te redden. Beide partijen, weer tot de tanden gewapend met het modernste materieel, verkeerden na tal van incidenten die slachtof fers eisten, in staat van hoge paraatheid. Verscheidene ma len waarschuwden zij dat de strijd elk ogenblik zou kun nen worden hervat. Het eerste overleg van ir^ir.hI ÏTltnla: Kissinger met beide partijen leidde tot overeenstemming over een akkoord tot stabili sering van het bestand dat op 10 november zou worden getekend. Maar Israël eiste nog opheldering over garan ties inzake opheffing van de blokkade in de Straat van Bab el Mandeb aan de in gang van de Rode Zee, wel ke waterweg van groot be lang is voor de invoer van olie en andere goederen in Israël. Na verkregen ophel dering werd het akkoord op 11 november getekend in een tent bij kilometerpaal 101 aan de weg Cairo-Suez. Het was voor het eerst in 24 jaar (in 1949 op Rhodos na over eenstemming over de wapen stilstand) dat Israël en Egyp te samen een document on dertekenden. Op grond wam dit akkoord kon op 15 november worden begonnen met de uitwisse ling van krijgsgevangenen per vliegtuig, waartoe voor het eerst in 25 jaar recht streekse vluchten tussen bei de landen werden uitge voerd. Op 22 november was de uitwisseling voltooid. Punt 2 van het bestandsak koord leverde echter grote moeilijkheden op. Dit betrof de terugkeer naar de be standslijnen van 22 oktober. Het overleg daarover bij ki lometerpaal 101 werd op 29 november afgebroken. Op 6 december verklaarde Kissinger dat om een vrede af te dwingen, de V.S. zelfs wilden overwegen permanent Amerikaanse en Russische troepen in het Midden-Oos ten te stationeren. De V.S. stonden tevoren zeer afwij zend tegenover deelneming vam dergelijke troepen aan de VN-noodmacht in dat ge bied. Op 25 oktober had de wereld een dag vol spanning beleefd na aanwijzigen dat Moskou op verzoek van Cai ro troepen zou sturen voor toezicht op het bestand. Amerika had daarop beducht voor een confrontatie van de supermogendheden een alarmsituatie voor militaire bases over de wereld ver spreid afgekondigd. De vredesconferentie is een uitvloeisel van de oproep van de Veiligheidsraad in re solutie 338 van 22 oktober onderhandelingen te begin nen om tot een rechtvaardige en blijvende vrede te komen. Voorts zou moeten worden begonnen met de tenuitvoer legging van resolutie nr. 242 van 22 november 1967. De bekende resolutie nr. 242 is in de afgelopen jaren tal van malen onderwerp van discus sie geweest. Zij vroeg het sluiten van een rechtvaardige en duurzame vrede op basis van terugtrekking uit (de) bezette gebieden en erkende grenzen. Tot de belangrijkste pogin gen om vrede te bewerkstel ligen behoorde het viermo- gendhederioverleg van 1970 binnen de V.N. Voorts was er het plan van de toenmali ge Amerikaanse minister van buitenlandse zaken William Rogers in de zomer van 1970 dat voorzag in een geleidelij ke terugtrekking door Israël uit bijna alle bezette gebie den. Mie pogingen recht streeks vredesoverleg tot stand te brengen bleven ech ter zonder resultaat. Pas een vierde bloedige oorlog die duizenden mensenlevens kostte, miljarden guldens aan materiaal vergde en een veel groter bedrag aan schade voor de nationale economieën van de betrokken landen, bracht partijen aan de confe rentietafel. Over duur en verloop van de conferentie durven waar nemers nauwelijks voorspel lingen te doen. Verwacht wordt echter dat men zich op de openingszitting voorname lijk zal bezighouden met procedurekwesties, daar Is raël voor zijn verkiezingen van 31 december geen ver plichtingen van belang wil aangaan. Ook is bekend dat de Egyptische en Syrische staatshoofden, Sadat en As sad, bij de uitwerking van hun strategie rekening heb ben gehouden met de moge lijkheid van een mislukking van het overleg. En wat de verwachting van de bevolking van Israël betreft, inzake de uitkomst van het overleg: deze is me rendeels pessimistisch. Uit een onderzoek van de pu blieke opinie bleek dat 70 nrocent van de ondervraag den van mening was dat het overleg niet tot een werkelii- ke vrede zal leiden. Dat is anders dan de on 1 december j.l. overleden vader van het moderne Israël, David Ben Goerion meende. Hij ver- k'aarde onlangs in 7Mn laat ste vraaggesprek: „Eens zal er vrede met de ArabG-he landen komen. Ik ben er niet zeker van of dit binnen zes maanden of binnen een jaar zal vebeuren, maar vrede zal er komen". (ADVERTENTIES) U kunt de gerant kwalijk aanbieden voor 67,50 borden te gaan afwassen in de keuken. Nee, in zo'n geval is het heel wat comfortabeler als u betaalcheques bij u hebt. Betaalcheques zijn net zo goed als gewoon geld. U kunt er overal alles mee betalen. En u kunt er ook geld mee opnemen: u schrijft dan gewoon een cheque aan uzelf uit (tot 100,-), die u bij elk bankkantoor, ook in 't buitenland, kunt verzilveren. Na enige tijd worden alle door u per betaalcheque betaalde bedragen van uwAmro Privérekening afgeschreven. De nummers en bedragen worden op uw dagafschrift stuk voor stuk keurig vermeld. Zo weet u altijd precies hoeveel u hebt uitgegeven. Betaalcheques één van de voordelen van een Amro Privérekening. Als cliënt van de Amro Bank kunt u daar gebruik van maken. Laat die bank wat harder vooru werken: (Van onze correspondent) ROME Het is met „vliegen de schotels" net zoiets als met verschijningen: achteraf ver tellen een paar mensen dat ze iets of iemana gezien hebben: het is zelden of nooit te con troleren behalve in een aantal uitzonderingsgevallen. De wetenschappelijke en mili taire wereld erkent een aantal gevallen van „UFO's" de En gelstalige afkorting van „Niet geïdentificeerde vliegende voorwerpen"; de kerkelijke wereld heeft imposante heilig dommen opgericht op plaatsen waar inderdaad verschijningen hebben plaatsgevonden. In Italië zien veel mensen „ze" weer vliegen. En met die ze worden dan die geheimzinnige „vliegende schotels" bedoeld. Italië is een land rijk gezegend met „zieners". De koel verkla rende wetenschap ondervindt hier, en zeker in nog zuide lijker landen, levendige con currentie van sterrenwiche laars en verbaasd-gelovige mensen De afgelopen weken is er vooral in Piemonte in het noorden van het schiereiland veel deining geweest naar aanleiding van tientallen ver klaringen van mensen dip ,iets" gezien hadden. Hierop volgen de min of meer hekende beschrijvingen: plat, ovaal, lichtend, met diepe kleuren van violet naar rood, ongelooflijk snel en geluidloos. Op diverse plaatsen in Pie monte is. of zijn deze vliegen- ne voorwerpen duidelijk ge zien. zelfs gefotografeerd door een attente amateurfotograaf die zijn geluk niet opkon toen z'n fot.o goed gelukt bleek. Maar ook sportvliegers hebben vanuit hun Piper's „de vlie gende schotels" duidelijk ge zien. Vlet de kennis van hun zaken hebben ze bij hoog en bij laag volgehouden dat het onmogelijk vliegtuigen konden »iin ereweefit Dat bleek een paar dagen daarna pijnlijk goed te klop pen. Wat voor velen onherroe pelijk een nieuwe vliegende schotel was geweest, bemand met wie-weet-wat-voor-we- ïens-met-boze-plannen bleek achteraf een Franse Droefhal. Ion geweest te zijn. Het van rood materiaal ge maakte ballonnetje was mid den november in de buurt van Lyon opgelaten. Een lampje dat door een batterij gevoed werd zorgde ervoor dat de ballon ook 's nachts zichthaar was. De ballon, voorzien van een helder en reflecterend plastic huidje, is de afgelopen weken wat uit de koers geraakt en zodoende boven Piemonte te rechtgekomen. Lichtend was de ballon die snel hoogte verloor, in een boom geland waar een tuinder ze gevonden had inclusief het kaartje dat aan de ballon was gehecht en waarin im het Frans olies werd verduidelijkt Pijnlijker was een en ander voor radartechnici, die eerder hadden verklaard dat ze ge boeid gekeken hadden naar het niet te identificeren stipje op hun schermen. Volgens hen zouden de afmetingen van de voorwerpen overeen komen met die van een DC8 zij het in iets andere vorm. De snel heid werd berekend „mach 4" wat neerkomt op zo'n vijfdui zend kilometer per uur. Een snelheid die is voorbehouden aan raketten en soortgelijk tuig. In de heldere luchten rond de Middellandse Zee is misschien meer te zien dan in het vaker bewolkte nonrdwesten van Eu ropa. Laten we het daar maar op houden. Alle andere vergelij kingen vallen misschien min der vriendelijk uit, tenzij de Italiaanse zieners uitkijken naar de wijsheid brengende ster uit het oosten... UTRiECHT Elk vakbonds- lid heeft getoerd zijn botnd te vinden voor een airbeidsge- scihiill, miaiar het is ou de teak ■van die vakbonden, naast h/uin kader vain juridische raadslie den, sooiiaile naiadistocten voor de wefllziijnBzorg aan te stel len''. Dit zeli prof. dr. J. A Weijel, bijzonder hoogleraar in die sociale verzekeringskixn de aan de Gemeewiteadj'ke Uri versiteiit van Amsterdam bi, de herdenking in Utrecht vair bet 69-jarig bestaan van „Her- wonoen Levenskracht", de NKV-verendigCnig ter bevorde ring van de volksgezond heid. Hij verklaarde dat het hem In bet contact met „Herwon nen Levenskracht" en het NKV diuddelSjk is gewonden, dat ook nu weer de vakbon den de meest gerede organisa ties zijn om een fundamentele bijdrage te toveren aan het niet materiële vraagstuk vain het maatschappelijk welzijn. De sociale raadslieden van de vakbonden zouden de va der miet zijn zorgen over zijn zoon in de puberteit, de vrouw met zorgen over haar man, de oudere arbeider die aanvoelt dat het met zijn bedrijf, waar hij al jaren werkt, mis gaat, kunnen helpen of duuntoren naar de juiste hulpverlener. ,.En hier liitgt dan direct de grote welzij nstaiak voor de vakbonden om deze eigen mensen in deze liuin opgedron gen situatie bij te staan door psychologische hulpverlening" aldus prof Weijel. Dinsdag 18 december 197: FRANKFORT (DPA) Een rechtbank in Frankfort heeft de 34-jarige Marianne Herzog veroordeeld tot 27 maanden gevangenisstraf we gens het lidmaatschap van de misdadige Baader-Meinhof- groep, samenzwering tot mis daad en het bezit van verval ste identiteitspapieren. De be klaagde was niet op de rechts zitting verschenen. Ze wil haar cel pas verlaten als „de deur zich naar de vrij heid opent". Omdat Majianne Herzog al 24 maanden ïn voor arrest zit komt ze meteen op vrije voeten. Een van de punten van de aanklacht, namelijk dat Mari anne Herzog medeplichtig was aan twee bankovervallen in Kassei, kon niet bewezen wor den en werd ingetrokken. LONDEN (UPI) De Amerikaanse luchtvaartmaat schappij Pan American Air ways heeft in Londen meege deeld, dat zij tegen eerste kerstdag in Londen geen vliegtuigbenzine meer heeft en alle vluchten vanaf Heath row dientengevolge moet stop zetten. Een woordvoerder van Pa- nam zei, dat sluiting van Pa- nams diensten vanuit Londen tot chaos in het transatlanti sche verkeer zou leiden, wat door de directie van Heathrow werd beaamd. British Arways deelde mee dat zij 200 van de tot 31 december voo-rziene 440 vluch ten laait vervallen. DOOR: GREET BUCHNER Er zijn protesten binnenge. komen op het stukje praatgm. pen, waarin ik stel dat je ,]j vrouw eventuele emancipatie, dromen maar moet laten «artn als de man, die in alle arge loosheid getrouwd is met een onnozel doetje, niet mee kt komen. Gesimplificeerd komt deze stelling erop neer dat ik bij eventuele conflictsituaties het huwelijk stel boven it persoonlijke ontplooiingskan- sen van de vrouw. Daar zijn heel wat brief. schrijfsters het niet mee eens. Ze hebben daar hun eigen ar gumenten voor. De twee meest aangeroerd: zijn: „Hoe kan een vrouw die piepjong trouwt en zich tot op de dag van haar huwelijk ner gens druk over gemaakt heeft nu weten dat ze in later jaren geen vrede zal hebben met dt haar toebedeelte taak minnares, moeder en huis houdster?" En: „Waarom zouden «rou teert wel het huwelijk in stond houden, als mannen bij bosjes dag met het handje zeggen tegen hun wettige echtgenote, I op het moment dat ze aan hts moeizaam verworven statui eert mooie stoeipoes of een eni. diete tante toe willen voegenV Vooropstellend dat niet al leen eik mens ,maar «oonl ook elk huwelijk weer anders is en dat het daarom «rijttel onmogelijk is om alle mets a en huwelijken onder een hoedje te vangen, wil ik mijn stelling toch wat nader toe lichten. 'Zoals esk volwassen mem heb ik in.de. loop der jaren a mijn eigen hiërarchie mi waarden opgebouwd en gens dit lijstje staat het hum- lijk boven de persoonlijke out- plooïngsmogelijkheden van de vfipuyi, maar óólc. can de mar Het huwelijk zoals het juni tioneert als instituut tuaarbir nen man en vrouw rust verzorging vinden, ook als til ziek zijn, ook als ze aan ou derdomskwalen gaan lijden et als instituut voor het brengen en opuoeden pan dt volgende generatie, mag mo menteel dan ter discussie sir- men heeft er tot dan toe nies beters voor bedacht. Dus vind ik dat je het in t'i moet houden, kost wat het W, omdat afbraak ervan, zonder goed functionerend alternatief dat minstens een of twee ge» raties beproefd is, chaos bete kent. Nu leven we gelukkig een geëmancipeerde maatschap- pij waarin elk mens zijn eigen mening erop na mag hoafa Daarom zijn er ook mogelijk- heden tot echtscheiding voor dn partners die niets meer in h>" huwelijk zien. Maar of de plotselinge toe treding tot de orde van ie Dolle Mina's nu werkelijk een reden is om het huwelijk te «erbreket betwijfel ik, temeer als er to halve de man ook nog knniein op de tocht komen te staar: Datzelfde geldt uitenen voor de man die zijn stata» denkt te kunnen verhop door het verruilen van «ro» nummer èèn, voor een briljanter, doorgaans ook ger vertegenwoordiger ven to vrouwelijk geslacht, en daar bij zijn eerste vrouw en h"' deren in de kou zet. Maar nogmaals dat is wr persoonlijke mening en ieder die me denkt me te kw'fj overtuigen van een beproef» afdoende alternatief voor W huwelijk, wordt dringend 0' zocht om dat ook te doet- afwachting hiervan GREET BüCHW KOPENHAGEN (ANP) Nederland gedraagt zich als een oude jongejuffrouw die door een boze Arabier is aan gerand. aldus de Tunesische minister van buitenlandse za ken, Masmoudi, op een pers conferentie in Kopenhagen. Masmoudi, diie met drie an dere Arabische ministers zijn negen Westeuiropese collega's het standpunt der Arabische landen bij de Europese top conferentie heeft uiteengezet, meende diait het Nederland, „meer dam enig amder 'and vam de Europese gemeen schap", heeft ontbroken aan solidariteit. Maar het had meer dam »rnjig ander EEG- Lamd, voorzichtig moeten zijn en aain solidariteit moeten den-ken, ".pordat het zelf de solidariteit van de anderen in- Na er terloops aiam te hebban dat zijn tend Txhw sië, uitstekende u™,»--,, met Nederland oiuderW^ verweet Masmoudi die doe® Arabische topconferentie vj Algiers naar Koperiiag» afgevaardigd, Nederland i het hardnekkig geen rW;. beeft getoomd voor het sche stamd-puint t.a.v. het c fliet in het Midden-Oostef- In wat leek op een uit»® I ging van de Nederlandse gerin-g, haar standpunt w* Kjk kenbaar te maken, J klaarde Masmoudi dat te^ tot nu toe van onbegrip gende Nederlandse _opJ zou zijn gewijzigd, dit in een gesprek van tot man, vam land tot dJUiideldjik zo-u moeten mak®- new YORK (SID) Of schoon hij al lang niet meer de grootste is, steelt hij nog steeds de show. Bedoeld wordt Muhammed Ali, alias Cassius Clay, oud-wereld kampioen boksen in het zwaargewicht. Tien jaar ge leden werd hij wereldkampi oen door de toenmalige titel houder Sonny Liston kans loos te verslaan. Vier jaar later werd hem de titel afge nomen, omdat hij weigerde zijn militaire dienstplicht te vervullen. In maart 1971 kreeg Ali de kans om de titel terug te winnen in een gevecht met Joe Frazier. On danks voorspellingen dat hij Joe wel even een pak slaag zou geven, verloor hijdoor technisch knock-out in de vijftiende en laatste ronde. Op 28 januari 1974 krijgt Ali gelegenheid revanche te no men. Rond de huidige wereld kampioen George Foreman, is het sinds zijn opzienbaren de overwinning op Frazier, in februari van dit jaar, erg stil. Slechts een keer heeft hij daarna in de ring gestaan en wel in Tokio tijdens een demomstraitiepartij tegen Joe King Roman (die hij gemak kelijk won). Foreman wacht op een aanbieding om zijn titel op het spel te zetten- maar er zullen astronomische Zurich (SID) De finan ciële commissie van de Inter nationale Voetbal Federatie (fifa) heeft de Chileense voetbalbond een voorschot van ruim 175.000 gulden gegaran deerd en onderzoekt mogelijk heden om het bedrag aan te vullen tot 400.000 gulden. Helmut Kaser, de secretaris van de fifa beklemtoonde echter dat het geen vooruitbe taling is op de uitkering die Chili door zijn deelneming aan het wereldkampioenschap in West-Duitsland zal krijgen, noch een vooruitlopen op een -r -o yrv$ 'tv ittfv «WW.. .V. Deze PEUGEOT 104 waarde 8.. Yfng; versnellingspookje; draaistrai vier portieren; rondom veiligheids '•tofe week één van de weekhoof ft» Nationale Puzzelactie (tb.v. de trant.

de Stem | 1973 | | pagina 10