Vrije Zeeuw Geen drijvende blok ken fa briek in Oosterse/lelde BINNENSCHIP VOOR VLISSINGEN GEZONKEN Zittende Statenleden van PvdA weer verkiesbaar ILL Verwerking mosselen stilgelegd VAN HECK BV SYSTEEMBOUW W.-Zeeuwsch- Vlaming op zestiende plaats 't Zevende autoloze zondag geeft triest beeld te zien Geslaagd symphonic- concert ■■■BI ftlst j$Éa Eerste Zeeuwse diploma's voor recreatiesportleiders m streek Goes AUTODIEVEN GEPAKT SCHEPEN IN MOEILIJKHEDEN IN GENT Betoging tegen Orcle der Geneesheren Café-Restaurant v Teveel zand Bolkampioen gehuldigd 'f. 1 feil SÉPHI KALVER- BiHBÉ DRIELING IN HULST Bouwt utiliteitswerken, zoals fabrieken en Industriehallen in systeembouw met muren van baksteen elementen. Botsing Omhoog DS'70 Zeeland: Storm wijst op noodzaak afsluiting Oosterschelde Maandag 17 december 1973 stad 3 1 fERNEUZEN Luxortheater 20 w. Ontsnapt uit kamp Mckens^ VLISSINGEN Alhambra 20 uur: vuist vol dynamiet 14 j, WESTDORPE Galerie Troutzaerte, expo» tie Uniies vam de experiment*" I ie afdeling van de Porseitevr» Fles uit Delft. Geopend van 9.00-18.0 uur. Zondag Van I 14.00-18.00 uur 's avonds ook na afspraak (tot 31 dec.) Va- der nog schilderijen, pastelj I en aquarellen van zeven kun stenaars (zelfde ope den) tan. 31 december. IJZENDIJKE Streekmuseum, expositie I van amateuristische kunst uit I West- en O.-Zeeuwsch-Vlaan-1 dieren met schilderijen, I nitnigen, keramiek, beeldhouw-1 werk en wandkleden (t.m. 141 fehruari 1974). Geopend van I 14.00-16.00 uur. ANTWERPEN KNS 20 uur: Het jaar I van de cup. KVD 20 uur: I Als ik een vuiur was (toneel) I Ringtheater, Pastorystraat 1 23. 20 uur: H. ccumbaitiimento di tancredo e clorinda. Volkenkundig Museum, Gil-1 dekamerstraat 2-6, collectie Wiegersma Nederlandse voJfa- kunst, Geopend daig. van 10.00-17.00 uur. Maandag ge- (t.m. 5 januari). 20.15 uur Gi-1 GENT Kon. Opera las Karsenty. Brand In Goes is brand I uitgebroken in de bloemen- handel Prima Vera aam de I Reigerstraat. Door kordaat op-1 treden van de Goese politie I kon uitbreiding van de brand I worden voorkomen. De politie I was namelijk snel op de pli des oniheils aanwezig en met poederblus-apparaitem de brand bedwingen. De brand was ontstaan in het magazijn, waar mien 1 was kerststukjes gereed te ma ken. De hond, die eveneens in I het magazijn aanwezig was, I liep een aldaar geparkeerd I staande Solex om. Uit de So-1 lex liep benzine en deze tot aam het kacheltje, dat in I het magazijn stond te branden.1 In een mum vam tijd was dtl benzine, de Soiex en enktll andere voorwerpen aan hél bramden. Het magazijn is et| gendom van de heer J.P.Wi I Samdee. De heer Sandee is W gen brand verzekerd. (Van eën onzer verslaggevers) HULST De van Hulst heeft zaterdagnacht! eem vieral jonge autodieven I gepakt. Toen een patrouille-1 wagen op de Grote Kerkwet een personenauto zag staan en J een kijkje wilden nemen, re den die inzittenden ineens wel I Na een korte achtervolgBJ I slaagden de politiemannen er I bij de Sirtte Brugstraat in, dj auto tot staan te brengen. Het I was een Belgische auto, waar-1 in vier jongelui, in de leertijd I van 16 tot 19 jaar zaten. bleken de auto te hebben stolen bij garage De Clerq te Ha-mme (B). Na verhoor te* ven zij toe een week eerder I ook al een personenauto te hebben ontvreemd. Het viert® werd gistermiddag overgedw* gen aan de Belgische M®* wacht. tschappü De Stem B V. el 01150-7920 (4 lijnen): HULST: (3 lijnen): GOES: Klokstraat J. en 13 30-17.00 uur. 19 00-21 00 uur, tel. 01600*®'J'; 100-49900; zondag 20.00-22.00 uui 40-3751 of 01150-6297: Midd®1' uguf'yn, Kantoor Nleuwïtrw» tel 01150-5745 algemeen-ren kantoor Kromme "eele 4, Bl 01180-7438 redacteur MM» 01100-3405 sant Kloket"8 e jliinshot 35 Goes rerl 9. in Berkel kantoor Nieuweo i tel 01150-4868: redacteur v- Stpc -traat 14. Hulst tel van acteur W Z-Vlaanderen' j_ctie rg tel 01170-3370: sportte» 2594 Axel tel 01155-2237 IIE: tel 01150-6297. tel 01100 4316 (Van een onzer verslaggevers) XËRNEUZEN Zoals wij retas eerder meedeelden gaat gijliswaterstaat voor de bo dembescherming in de Ooster- jchelde z.gn. blokkenmatten „ebruiken. Uit de laatste afle vering van het Driemaande lijks Bericht Deltawerken blijkt nu dat men met de ge dachte heeft gespeeld om de blokken te gaan maken in een drijvende fabriek, die telkens daar zou kunnen worden ver ankerd waar de bodembe scherming moet worden aan. •ebracht. Na produktie zouden de blokkenmatten meteen kunnen worden afgezonken. Het idee van de drijvende fabriek heeft men echter spoedig vaarwel gezegd omdat de te verwach ten produktie te gering is om de hoge investeringen te rechtvaardigen. Bovendien kan in zo'n fabriek geen voorraad worden gemaakt en bij slecht weer ligt het bedrijf stil. Inmiddels is er voor de blokkenproduktie een fabriek gebouwd aan de werkhaven Sophiapolder op de Noordbe- velandse wal. In oktober is daar al proefgedraaid. Bij nor male werktijden zal één ploeg per week gemiddeld drie stukken van elke 200 meter lang kunnen afzinken. Dit be tekent dat de fabriek per uur 14 meter aan blokkenmat moet leveren. Elke vierkante meter van zo'n mat weegt ongeveer 200 kilo. De fabriek kan ook elke dag een mat leveren en dan kunnen er voor het afzin ken twee ploegen worden in gezet. De vervaardiging van de matten zal volgens een In- pende-band-systeem geschie den In het nu verschenen Drie- maandelijkse Bericht wordt ook uitvoerig aandacht besteed aan het ontwerp voor de sluis in de Oosterscheldedam. Deze sluis komt op Noordland en gaar volgens het ontwerp be staan uit twee groepen van drie kokers, die elk 220 meter lang zijn. Iedere koker heeft een keel van 4,5 bij 6 meter en de bovenkant van de vloer ligt 12.5 meter beneden N.A.P. De sluis wordt zo diep moge lijk gelegd omdat daardoor ge makkelijker het zoute water kan vzorden afgevoerd. Ook de golf aanval op de schuiven neemt dan af. Onderzocht wordt nog hoe de hodem aan weerszijden van de sluis moet worden beschermd. Bovendien moet er in het sluizencomplex een voorziening worden aan gebracht voor het in- en uitla ten van vis Een onderzoek wordt ook ingesteld naar de oorzaak van de plaatval in de Roggenpiaat, begin april van dit jaar. Vol gens het Driemaandelijkse Be richt wordt dit onderzoek van primair belang geacht voor dp grondmechanische problema tiek van de afsluiting van de Oosterschelde. „Men dient er immers een inzicht in te krij gen in hoeverre langs de stei ler wordende oevers van de werkeilanden en van de dam- aanzetten bij Noord-Beve land en Schouwen ook derge lijke vallen verwacht kunnen worden en in hoeverre soort gelijke vallen verwacht kun nen worden langs de randen van de toekomstige bodembe scherming, die straks - in de kritieke fase van de sluiting - de afsluitdam zou moeten be schermen tegen ondermij ning," zo wordt door Rijkswa terstaat meegedeeld. (Van enz corersponden) Ten gevolge van de storm zijn er' tijdens het weekeinde verschillende schepen in moei lijkheden geraakt. Zondagmor gen is voor Vlissingen het 999 ton metende binnenschip, „Grindcrwald" uit Bazel, gela den op weg naar de Zuidche- mie te Sas van Gent gezonken, Schipper K. Grinwis, zijn 14- jarige zoon, de twee 20-jarige matrozen en de loods uit Dor- (Van onze correspondent) GENT De betoging, die aterdag te Gent gehouden is, om de artsen te steunen die in Merksem (Antwerpen) en Me- relbeke patiënten verzorgen tegen wat men noemt terugbe- tilingstarieven, d.w.z. tegen bedragen die volledig door de liekenfondsen worden terug betaald, is alhoewel luidruch tig, zonder incidenten verlo pen. Er waren ongeveer 500 deed- semers. De manifestatie begon. I jtr auto in die Gentse raimdige- aante Meneütoefce, waiair enike- 1 artsen vetrandgd met hiun patiënten in een patiënlteniraiad wlgens genoemde miodiaildteii- ten actief zijn. In heit centrum van Gent werden daaimia de vfe spandoeken ontplooid. Deze warein over het algemeen gericht tegein de Belgische Or is der Geneesheren, die de progressieve artsen uit Merk sem en Merelbeke vooir het garechit bracht wegens omeer- ïjke concurrentie. Enlkalie sprekende slogants: Orde van Geneesheren, blijf vam onze toilers af, en Weg imet die torde der Geneesheren. .Natfen vonid in een aiudilto- tiirn van die Gentse UnfijvsrtsiL Mt een bijeenkomst plaats. De Merelbeekse artsen stél den, diat aan hun optreden Sffin enkele idtologie ten Windslag ligt. Deze verkfloiriing own onverwacht aan voorn enkele aanwezigen, die wiltcbem ®9n betogen tegen een bij eenkomst Van tegenstanders 7® liberalisering van abo-nt.us h België. (ADVERTENTIE) Hansweert 9.27—22.04. Terneuzen 8.50—21.35. Vussingen 8.33—21.07. «emeldkige 9.57—22.40. Vooruitzichten voor dinsdag en woensdag, opgesteld door ™t KNMI op zondag om 18 JJft tijdelijke weersverbete- met opklaringen, maar woensdag weer kans op regen, atselijit lichte vorst in de en ochtend. Weersvoor- ichten in cijfers gemiddeld ver Nederland. Voor Aantal uren zoo fc.temp: van or tot 3 graden Max. temp! Jeer non-maai tot 2 uren zon: 1 tot 5. ongeveer nor- oirndier nor- Se Periode van Jk: 70 procent. tot 2 graden on- 0p een diro- iministems 12 Kans op een etmaal: 30 pro- Voor woensdag: Aantal Min. Maar, Jkal Kaïrus op een droge pert ly™1 mtwatens 12 uur: 80 trooo" L„ ,'nis..0P e«n geheel MïnT"' U""en zoin: Vot 3. - "top: omstreeks normaal, ^temp: omstreeks nor- '°g etmaal: 30 pr-ooent. Bierkaaistraat 8 - HULST Telefoon (01140-3444) DE zaak voor 'n gezellig dineetje - bijeenkomsten - vergaderingen SPECIAAL WEEKEND MENU voor 15, Bediening en B.T.W. inbegrepen Keuken open tot 22.00 uur Dinsdags gesloten Zondags geopend (Van onze correspondent). YERSEKE In een spoed- bijeenkomst van de handelaars en exporteurs van verse mos selen en van de mosselconser- venfabrieken is zondagmiddag besloten alle verzending verwerking van mossels stil te leggen. Dit is gebeurd om de mossels wat rust en gelegenheid te ge ven om 't binnengekregen zand en slib kwijt te raken. Door de hevige storm en de harde stroom is er veel zand losge woeld. Om te voorkomen, dat een produkt zou worden afge leverd, dat niet geheel zand vrij is, kwam men tot deze beslissing. Hoe lang deze situ atie zal duren, zal van dag tot dag door de betrokkenen wor den bezien. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De ze vende autoloze zondag was, vooral wegens het slechte weer, een uiterst troosteloze aangelegenheid. Alleen kerk gangers en enkele mensen, die op familie- of ziekenbezoek gingen, waagden zich buiten. Het aanbod van het z passagiers 09 se rijverbod toit gisteravond In Kuitaoirt pSWte de bestuurder van een bestelauto aan, die niaair hij zeii met „een mon delinge ontheffing" rondreed. In Middelburg werd een twee de overtreder gesignaleerd. Dit was iemand die, naar hij verklaarde, geen taxi had kunnen krijgen, het aanbod van passagiers op het openbaar vervoer was, wat de treinen betreft, minder groot dan vorige week zondag. De bussen waren voi op de momenten dat de bezoekers van ziekenhuizen werden aan- en afgevoerd. (Van een onzer verslaggevers) GOES Ondanks manmoedige pogingen die vanuit de in oprichting zijnde afdeling West-Zeeuwsch-VIaanderen zijn ondernomen, is het niet gelukt om een West-Zeeuwsch- vlaming op een verkiesbare plaats op de kandidatenlijst van de PvdA voor de itatenverkiezingen van 1974 ge plaatst te krijgen. West-Zeeuwsch-VIaanderen, pittig vertegenwoordigd door mevrouw Bos, had als kandidaat de 63-jarige heer A. Hildebrandt uit Aardenburg opgevoerd. De redenen voor zijn kandidatuur: de heer Wil- debrandt vertegenwoordigt een structureel noodgenied in Zeeland, hij is visserij-des kundige van grote faam eu (tenslotte) de afdeling West- Zeeuwsch-VIaanderen verte genwoordigt zo'n 10 proeent van het ledenbestand van de Zeeuwse PvdA. Mevrouw Bos begon de West-Zeeuwsch-Vlaamse kan didaat al in het eerste stadium van de samenstelling van de definitieve kandidatenlijst naar voren te schuiven totdat tenslotte de he^r Hildebrandt op plaats nummer 16 terecht kwam - dezelfde plaats die hij ook al innam op de advieslijst van het gewestbestuur. De ontwerplijst werd, on danks herhaalde stemmingen en soms wat luidruchtige dis cussies over de procedure, on veranderd vastgesteld. Wel is een periode van herbezinning ingeluid voor de volgende kandidaatstellingen. Fractie voorzitter W. Don vond het een soort motie van vertrou wen, dat zowel de afdelingen als het gewestbestuur de zit tende PvdA-Statenfraetie in haar geheel voor de lijst 1974 had voorgedragen. Het programma waarmee de PvdA-Zeeland de verkiezingen zal ingaan onder aanvoering van W. Don als lijsttrekker, is op een aantal punten aange scherpt. Zo is in de onderwijs- paragraaf een passage opgeno men, die de stichting van een Zeeuwwse school voor middel baar beroepsonderwijs (ge richt op de recreatie) als ur gent punt eist. In dezelfde pa ragraaf is, zo bleek uit toelich tingen door de samenstellers ervan, wat nader uitgewerkt, dat de PvdA het onderwijs op het gebied van muziek (in Zeeland ondergebracht bij het instituut voor kunstzinnige vorming) minder elitair ge richt wil zien. Aan het slot van de bijeen komst werd de nota van het kabinet Den Uyl besproken. De teneur van het besproke- nen was in het begin van de vergadering al aangegeven door voorzitter Schouwenaar, die constateerde dat de PvdA, samen met andere progressie ve krachten, wederom de taak (Van onze correspondent) TERNEUZEN Voor een driekwart gevulde beneden zaal van het Zuidlandtheater te Terneuzen heeft het sym- phonieorkest van Terneuzen- se muziekschool (35 leden) on der leiding van de heer Jan Wisse voor de eerste keer een avondvullend programma ten gehore gebracht. Het programma bestond uit een solo-concert en een qua- tro-concert van Antonio Vival di, het eerste klavierconcert in C opus 15 van Von Beethoven, een werk van Joseph Haydn en de ouverture Iphegenie in Aulis van Christoph Willihald Glück. Het kwartet werd ge vormd door Anneke Almekin- dersn en Elly Scheele (viool), Wim Stadhouders (altviool) en Ellen Dieleman violoncello. Dp vioolsolisten waren Anneke Almekinders, Nellie van Luik Cora Michielsen en Raf Mijns- bergen. De uitvoering werd bergen. De uitvoering werd door de aanwezigen hoog ge waardeerd. van puinruimer op zich heeft genomen, juist zoals dat direct na de tweede wereldoorlog het geval was. De kandidatenlijst van de PvdA voor de komende sta tenverkiezingen ziet er als volgt uit: 1 W. Don, 2 J. Stenvert, 3 J. Boersma, 4 M. van Poelje, 5 P. Roels, 6 A. van Overbeeke, 7 C. van Zan- ten-Leysen, 8 N. Filius, 9 A. Vaas van Oven, 10 P. Huy- brecht, 11 B. Korstanje, 12 J. Lustig, 13 R. Antonisse, 14 A. Rekveld, 15 H. Venekamp, 16 A. Hildebrandt, 17 M. Geerse- Van Egdom, De eerste tien personen van deze lijst hebben thans reeds zitting in Provinciale Staten. Voor de afzonderlijke kiesdis tricten heeft de Zeeuwse PvdA nog groepen van telkens 3 kandidaten, die in hun eigen kring optreden. In het algemene gedeelte van de vergadering nam het bestuur een voorstel van de afd. Vlissingen over, om de gemeenteraadsfracties en de Statenfractie tot een vorm van overleg te brengen, waaruit een gemeenschappelijke visie kan rollen over de vorming van een overlegorgaan van Middenzeeuwse gemeenten", die immers veel problemen met elkaar gemeen hebben. (Van een onzer verslaggevers) AARDENBURG Tijdens een gezellige mosselmaaltijd werd zaterdagavond de kampi oen 1973 van de Aardenburgse Bolclub (ABC) gehuldigd. Het was de 72-jarige heer C. Ryckaert, die tijdens deze maaltijd door wethouder J. van dar Bliek de kampioens trui kreeg omgehangen. Uit handen van mevrouw Locke- feer die haar uitstedige echtge noot verving, kreeg de heer Ryckaert een fraaie beker. De boltoekomst van de fa milie-Rij ckaert ziet er ove rigens gunstig uit, want diezelf de avond kon de heer E. Ryc kaert, zoon van de nieuwe kampioen, de wisselbeker be stemd voor de reserve-kampi oen, in ontvangst nemen. Deze wisselbeker was beschikbaar gesteld door de Tilburgse die renarts J. Bunte. Na de huldi ging en mosselmaaltijd bleef 't 88 personen tellende gezel schap nog geruime tijd bijeen, waarbij menig dansje werd gemaakt. O Monique met haar pasgeworpen drieling. (Van een onzer verslaggevers) HULST Monique een welvarende koe van landbou wer F. van de Waart uit Hulst, heeft dit weekend het lven geschonken aan een drie ling, bestaande uit twee vaar zen en een stier. Volgens veearts de Nijs uit Hulst, die bij de voorspoedige bevalling in een stal aan de Liniedijk behulpzaam was heeft hij het in zijn praktijk nog nooit meegemaakt, dat een koe een drieling ter wereld bracht. Zowel moeder-koe als de kleintjes verkeren in bla kende gezondheid. (ADVERTENTIE) (Van onze correspondent) TERNEUZEN In de sport hal 't Zwaantje te Terneuzen heeft de heer L. Simpelaar. vice-voorzitter van de Terneu- zense sportraad, aan een aan tal geslaagden het diploma re creatie-sportleider uitge reikt. Het was de eerste keer dat dit diploma, na de examens van j.l. vrijidag en zaterdag, waaraan ongeveer 150 middel bare scholieren en vrije-tijds- trimmers hun medewerking hadden verleend in Zeeland werd uitgereikt. De geslaagden, die nu in samenwerking met campinglei ders en gemeentebesturen lei ding kunnen geven bij de re creatiesport, werden door de heer Simpelaar van harte ge lukgewenst. De geslaagden zijn, de da mes J. Das-Van Kampen, M.A. van de Velde-Grootjans en P. Koozen-Haverjoeke allen uit Terneuzen en de heren C. I.ouwerse, E. Roozen A. Len- sen E. Epskamp, A. Broodman, C Dey en A. v. d. Ruit allen uit Terneuzen, L. van Houdt en P. Dieleman uit Axel, W. Westerweel uit Sluis, P. v. d Bekke uit Oostburg, J.F. Hen- iv uit Aardenburg. C. Lips uit Uzenijke en J.J. Heyboer uit Vlissingen. DRIE zuidelijke Amerikaanse staten, South-Carolina, Georgia en Tennessee, zijn door wer velstormen getroffen. Drie personen kwamen om het le ven en 43 werden gewond. Scherpenzeel (Gld.) Glashorst 92a (Industrieterrein) Tel.: 03497-2024* De kampioenen hadden tijdens het feest best even tijd om vo or de fotograaf te poseren dreclit konden worden gered en zijn te Vlissingen in hotel Pekaar in de Badhuisstraat ondergebracht. Twee van de opvarenden werden in veiligheid gebracht door de Nederlandse loodsaf- haalboot en de drie anderen door de reddingsboot Javazeo uit Bretkens. De „Grinderwald" was om tien uur vanuit Vlissingen uit gevaren, in de richting Ter neuzen. Daar het schip, gezien de weersomstandigheden on- vold'oenle met dekzeilen was afgedekt, kreeg het ter hoogte van Rithem zoveel water aan boord, dat de schipper besloot terug te keren. Het schip maakte steeds meer water en daarom werd beschutting ge zocht in de luwte van een voor anker liggend zeeschip. De sleepboot Leie van de Unie van Redding- en Sleepdienst, kwam raast de Grinderwald te liggen, maar kon niets uit richten omdat het geen pom pen aan boord had. De pomp- boot van de sleepdienst MulJer uit Terneuzen kwam te laat en na ongeveer een uur zonk de Grinderwald. Ondertussen wa ren de beide andere schepen, gewaarschuwd per marifoon langszij gekomen om de be manning over te nemen. De Grinderwald vormt, in ver band met het voor anker gaan van zeeschepen een gevaar voor de zeevaart. De plaats is gemarkeerd Zaterdagavond om halfzeven zijn voor de haven van We- meldinge de motorschepen Fenram (385 ton) uit Hingene geladen me* sojabonen op weg naar BeLgië en het 1900 ton metende' motorschip Lestro uit Willebroek (B.), geladen met ijzer met elkaar in botsing ge komen. Voor de haven van Wemeldinge was er een ge drang van veertig tot vijftig schepen. De Fenram kwam op een gegeven ogenblik dwars voor de Lestro te liggen. Het anker ,Tan dit laatste schip veroorzaakte onder de water lijn van de Fenram een gat, ten gevolge waarvan het schip begon te zinken. Om totaal zinken te voorkomen, werd het door twee sleepboten van Muller bij Wemeldinge tegen de oever gezet. De bemanning werd door de En Avant van Muller aan boord genomen. Zondagmorgen om 1.00 uur is de duizend ton metende tanker Yvonne van de rederij Verstichel uit Gent op de Zandkreïk, nabij boei 5a om hoog gevaren. Het schip is ge laden met stookolie. Zondag morgen om zes uiur werd ge tracht het schip weer vlot te krijgen, maar zonder resul taat. Zondagmiddag rond 1 uur is iln de Zandlkreek biij Kats in de Oosterscbeldie een olietain- ker aam de girond gellopen. Het is de Belgische Yvonne 1000 ton groot, geladen met stooko lie van de rederij Intermes uit Gent. Zondagavond was het de sleepboten nog niiet gelukt die Yvonne los te trekken. (Van een onzer verslaggevers) OOST-KAPELLE Het da gelijks bestuur van DS'70 Zee land is zaterdag j.l. in spoed vergadering te Oostkapelle bijeengekomen om de Ooster- schelde-problematiek te be spreken aan de hand van de o.. dat moment genoteerde er varingen met de zwaarste herfststorm sinds vele jaren, die angstige herinneringen aan de februari-ramp van 1953 heeft opgeroepen. Het bestuur nam een uit tien punten bestaande verkla ring aan. waarin het standpunt dat afdamming van de Ooster schelde uit veiligheidsoogpunt onvermijdelijk is, duidelijk wordt herhaald. Er wordt ech ter aian toegevoegd, dat de bouw vain een getijden-centra le in de dam, zoals recentelijk door de actiegroep Ooster schelde-Open" bepleit, een wenselijke zaak is uit een oogpunt vain werkgelegen- heidis-, en energiepoldtiiek. De bouw vain een dam ianigs de Schelde-Rijn verbinding is eveneens een welkom werkge- legeraheids-object. zo zegt men. De stomm vam vrijdagnacht heeft bewezen, aldus het be stuur van DS'70, dat lokale sto ringen, in tegenstelling tot wat actiegroepen beweren, wel de gelijk concrete gevaren voor de dijken inhouden.

de Stem | 1973 | | pagina 3