Piet Everaerd trimmer v het Competitie Zeeuwse damclubs JAN RAAS SNELSTE IN ROLLENDUEL KAPELLE Damtoeriiooi scholieren Koos Qggel te sterk voor de AY '56-atleten CORA HOOGSTRATE ÏN GROOTSE VORM Vooral Geva; voor zonde! techni Gaston Thuy in vorm Wiskerki' finalist hoofdklas Platjouw naar de ereklasse Pro/koers s-Graven- polder Talentvol sport ■■lllllillllli (Van 0112 BREDA -Brekei deuren, dat zijn landse bioscoopl voorgeschoteld lcr nese knokfilm ga* ten nemen supei tegen veel robuus plaren. Vooral de trokken tot die kr onverslaanbaar zi zij in de films tocl met vervaarlijk o| VIERDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 17 DECEMBER 1973 10 KLOK VALT UIT BIJ DUEL OP ROLLEN VOOR TRIMMERS (Van onze sportmedewerker) KOEWACHT Het zat de toerclub Hulst zaterdagavond in de tweede wedstrijd op rollen die meetelt voor de wintercompetitie op home-trainers verreden bij A. de Vlieger in het Belgische Koewacht allemaal niet mee. Na enkele wedstrijden viel de „klok" die beide fietsen met het bord aansluit uit, zodat van de ene fiets het aantal verre den meters niet meer viel af te lezen. De organisators besloten dan ook maar om de normale tweede wedstrijd voor de wintercompetitie op home-trainers naar een latere datum te verschuiven. Nu kwaimetn. de remmers sflleohlts eenimiaiail op de fiets, in een oirudienlilnige wedstrijd. Was Gaisitiom. Thuy uit Sit.-JainEibeem iar de eerste wedstrijd met bij, zalberdiaigaivioind was hij wel vain die pairtij. Dat Mj niet voioir mists gekomen was be wees blij tosn hij aijin 250 meter moest „fietsen". Hij koerst im veel voiikskoierEien. maar ook op de rollen reed hnj ail zijn coiniouinneimtan op achter stand. Hij liet een 13.6 sec. voor aileh en geen enkele au staat bemiaidiaretn. rentie voor da aer, dfilt diotor het omltbreken vain de Branden uiit Hij kon wegens ziekte mieit aanwezig zijn en zijn tijd vain 13.5 sec. dit in de eerste wedstrijd speelde Thiuy niu helemaal in de kaart. De plaatselijke deelnemer W. Maiitans, ook een groot kans hebber voor de eindzege hij diet din. de eerste wedstrijd een itiljd van 13.7 sec. afdrukken bleef ver onder de maat. Hij illiet over de 250 m een tijd afdrukken van 14.5 sec., toich altijd nog goed voor een eor- vollle tweede pllaiaits. Zijn tijd wais taah krap, want de Axe- Qlaiair Viain de Volde werd derde met een tijd van 14.6 seconde. Was het wedstrijdelement er walt uit door het wegvafen de etrue fiets, de trimmers er toch moig eens fel En dat konden de Oiuweirs ©r was vaell waarderen. Men enthousiast mee, vooral toen „veteraan" piet Everaerd uit Hulst ook nu weer de sterkste bleek in die categorie 35-jiamigien en ouder. Hij moest voor zijn veei jongere clubse- miooit Thuy winnaar in de categorie tot én met 32 jaar -*~ niat veei onderdoien. Werd Thuy eerste Sn oen tijd van 13.6 sec., Piet Everaerd reed islecihits 0.1 sec. langzamer. En dat ils voor een bijna tien jaar oudere triimmer een bijzonder goed resultaat. Hij kreeg vam die toeschouwers dan ook een weflivardiianid lajDidaiujs Ook hier hadden weer enke le „talentvolle oudjes" die wel aan de eerste wedstrijd hadden meegedaan het la ten afweten. Zo waren de Belg Baert uit St.-Niklaas en Bijvanck uit Sas van Gent respectievelijk tweede en der de na de eerste wedstrijd niet van de partij, zodat Ever aerd het nu helemaal gemak kelijk had. J. Thuy eindigde nu op een tweede plaats. Hij reed de 250 m in een tijd van 17.0 see. In die grote prijs „De Vlie ger" voor nieuwelingen alleen uit Koewacht, werd R. de Let ter eerste. Hij had voor die 250 m een tijd nodig van .16.0 sec. Pater Göddie, die enige ama teur wilalrenner in het gezel schap iilett een tijd voor ziah afdrukken van 15 .0 sec. Aan het efinide van de avond ont ving Piet Everaerd uit Hulst de 'titel „Trimmer van het jaar 1973". Hiervoor kreeg hij uiit handen van mevrouw Hen driks een trui met de gebrui kelijke Benieliux-kue. Uitsla gen: 1 G. Thuy, St.-Jlarais'teen, jc.; 2 W. Martens, Koe- 14.5; 3 B. v. d. Veilde. 14.6; 4 en gelijk W. v. Koewaohit, 15.0; J. van Laimswaiarde, 15.0; 15.0; G. Wij- Koiewacht, 16.0; 5 A. 't HDoiek, 16.2; 6 A. van Hamsweeirit. 15.3; 7 W. Thoen, Koewacht, 15.4; 8 A. die Eeyter, Axel, 15.5; B, Thomas, Westdorpe, 15.5; E. de Riijcfce, Sas van Gewt, 15.5; 9 A. die Boo, 16.4; 10 K. v. Meurs, Axel, 1(6,5; 11 J. v. Laar, St.-Jianslteen, 17.5. Ouder dam 32 jiaar: 1 P. Everaerd, Hulst, 13.7; 2 J. Thuy, St- Jansteen, 17.0; 3 G. PoMHat, Huilat. 17.7; 4 H. Niooliaais, St- jainisteara. 13.1. De aspiranten in actie tijdens de rollenwedstrijden in Kapelle. (Van ker). onze sportmedewer.- AAGTEKERKE-'sG-RA- VENPOLDER Damuitslagen clubcompetitie Zeeuwse Dam' bond hoofdklas Aagtekerke- Goes: F. Blaas - J. Sinke 11, J. Engelvaart - H. Verpoest 11, A. Willemse - C. van Biem-en 11, J. Maranus - W. Dekker 11, A. Francke - C. Rijk 11, S. Blaas - J.. Schot 02, E. Bos-selaar - C. de Klerk 11, A. Jonigepier - G. Gorsse 11, J. Houmes - M. van Riet 11, M.C. de Smit - W. Krijger 11. Totaal/uitslag 9—11. Ie klas: Gravenpolder 3 - Tholen 1 J.K. Versluijs - P. Niewenhuizen 2O, J. Zeegers - J.A. van Akkeren 11, C. Schrijver - C. Droogers 11, A. Blankenburg - P. C. van de Velde 02, J. van der Does W.A. Boogaard 20, N. de Winter - S. Schot 1—1, P Geelhoed - A. Lindeniberg 0 2. De laatste twee borden wa ren niet opgekomen en wer den dus reglementair 11 ge geven. De totiaaliuitslaig werd daardoor'll9. hakker van de supportersclub had deze succesvolle avond met een kort woord geo pend. (Van onze sportmedewerker) KAPELLE De wedstrijden op home-trainers in De Ar restee in Kapelle en georganiseerd door de supportersclub van de Kloetingse amateur Tonnie Huijzen trokken grote belangstelling. Bij de profs en amateurs die samen reden bracht Jac Raas de snelste tijd op de klok namelijk 29.1 over 750 meter. Hij was daarmee vijf seconden sneller dan Tonnie Huijzen die tweede werd. De uitslag luidt verder: 3 Verhesen Bergen op Zoom 29.9, 4 T. Veerman Terneuzen 29.9, 5 Jan de Jager Biezelinge 30.5, 6 Ko Tolhoek Yerseke 30.8, 7 C. Bal Kwadendamme, 32.4, 8 W. Westdorp Heinkens- zand 32.5, 9 C. Spaans 's-Gra- venpolder 32.6, 10 H. Harinck 's-Heer Abtskerke 32.8. Daar achter kwamen nog Melsen, Blok, Witkam en Merriën- boer. Uitslag nieuwelingen: 1 L. de Jager Biezelinge 500 meter in 19.6, 2 Reinier Kole Goes 19.8, 3 A. Pauwe Yerseke 19.9, 4 Peter Hellemons Halsteren 20.1, 5 W. Jeremiasse Wemel- dinge 20.4, 6 H. Nieuwdorp Wemeldinge 22.1. Anet Kole uit Goes reed als enige dame bij de nieuwelin gen en realiseerde een tijd van 23.9. Uitslag adspiranten: 1 R. Petit Halsteren 500 meter in 20.4, 2 Ruud Kouijzer Goes 22.2, 3 A. Polak Heinkenszand 22.2, 4 W. Hoondert Heinkens zand 23.00. Jeugdrenners 250 meter: Peter Beenhakker Wemdlinge 16 seconden, 2 Johny van Hoorn Kapelle 16.3. Tussen de bedrijven door draaide het rad van avontuur en na de rollen wedstrijden werd er gedanst tot 2 uur. Voorzitter A. Been- (Van onze sportmedewerker) GOES In de Goese Am bachtschool hield de Goese damclub zaterdag een scholie- rendamtoernooi waarvoor 110 jongens en meisjes zich achter de borden plaatsten. Het voortgezet onderwijs bracht vijf 5-talIen in de strijd en bij het lager onderwijs waren dit er zeventien. De Goese Ambachtsschool wend voor de vierde achter eenvolgende maal winnaar bij het voortgezet onderwijs. Op de tweede plaats kwam de Mavo 1. Het Goese Lyceum 1 werd derde terwijl Ambachts school 2 de vierde plaats in casseerde voor het Christelijke Lyceum 2. Het betroffen hier allemaal scholen uit Goes. Bij de lagere scholen werd De Bellefleur Goes eerste en kwam daardoor in het bezit van de door Dagblad De Stem uitgeloofde beker. Tweede werd de Kohnstamschool eveneens uit Goes en Belle fleur 2 eindigde als derde. Op de vierde plaats kwam de Goese Mariusschool die had ingeschreven met het hoogste aantal leerlingen (30) en als vijfde eindigde de Christelijke basisschool uit 's-Heer Hen drikskinderen. Alle speelsters of spelers die behoorden tot de vijf 5-tallen die doordrongen tot de finale ontvingen een medaille. De anderen kregen een ballpoint. Drie spelers van de Ambachtsschool wonnen al le vier gespeelde partijen. Dit waren: P. Versluijs, L. Geel hoed en C. Vermeulen. Bij de lagere scholen won F. Won- dergem van de Mariusschool vier keer. (Van onze correspondent) 's-GRA VENPOLDER Het wielercomité 's Gravenpolder heeft zaterdag tijdens het sa menstellen van de prof-wieier - kalender in Breda definitief de datum van zaterdag 31 au gustus toegewezen gekregen. Er komen de dag in 's-Gra- venpolder behalve profs ook amateurs en junioren aan de start. Coördinator van de profron de wordt oud-wielrenner Jan Janssen met wie het 's-Gra- venpolderse comité reeds lang contact had. Er wordt naar gestreefd om uiteraard een zo sterk mogelijk rermersveld aan de start te brengen met minstens één vedette. Secretaris André de Vos. „Het i/s bijzonder gunstig voor ons dat Sittard een dag na ons een ronde voor beroepsren ners houdt. Buitenlandse ve detten zijn nu eenmaal ge makkelijker te contracteren als ze twee, in plaats van maar één koers in Nederland kun nen rijden. Jan Janssen zal er zeker alles aan doen om diver se bekende renners te strik ken". Secretaris De Vos alsmede voorzitter Gerrit Blom zijn ui termate goed te spreken over de medewerking van de auto riteiten wat bestreft de wie lerronde op 31 augustus. Men kreeg de beschikking over een geheel nieuw parkoers met start en finish ip de Goese straatweg. Vooral dit punt van vertrek e aankomst is natuur lijk veel attractiever dan voor heen. De renners hebben een veel bredere aanloop voor een eventuele eindsprint en er kan ook heel wat meer publiek een plaats vinden. De wielerwedstrijden in 's- Gravenpolder worden evenals vorig jaar onder andere weer gesponsord door Dagblad De Stem. 9 De Roo (links) in actie tegen 't Gilde toen alles nog perfect Uierkte in het rollenduel in Koe wacht. De Roo won deze race. 0 Ko Tolhoek, de ex-wielrenner die op een fraaie derde pi» beslag legde in het clubkampioenschap van AV'56. (Van onze sportmedewer ker). GOES De Goese atletiek vereniging AV '56 had zater dagmiddag het weer mee tij dens het clubcrosskampioen- schap, de wedstrijdloop voor scholieren en de prestatieloop voor iedereen. Alles speelde zich af in Goes-Zuid met start en finish aan de Van Hertum- weg. Het clubkampioensahap voor senioren leverde een onbe twiste zege op voor Koos Og- gel die de 5000 meter aflegde in 18 minuten en 53 seconden. Piet de Dreu (2e) liet 19.30 voor zioh afdrukken en Ko Tolhoek eindigde als derde in 19.48. Afwezig bij deze senio renloop waren onder andere Marien van Prooyen en Kees van Daten. Uitslagen jongens A: 1. Bernhard Reusink 5000 meter in 20.32 2. Harry van Rooyen 21.00, 3 Anton de "Wit te 22.11. Jongens B (3000 me ter) 1. Eddy de Kort 12.02, 2 Frans de Boer 12.38, 3 Peter Steenbakker 13.40. Jongens C: (1500 meter) 1. J. de Bart 5.48, 2 Paul Snel 6.24, 3 J. de Keijzer 6.24. Jongens D: (1000 mieter) l.'Cees de Munck 4,30, 2 Jan Koomen 5.00, 3 John Koster 5.04. Jongens pupillen: 1000 meter 1. René Zweedijk 4.22, 2 Harry Klompe 4.25, 3 Nic van Houten 4.29. Meisjes B: 1. Sylvia Hogeman (1000 meter) in 4.33.5 2 Marja de Jong 4,44. Meisjes D (500 meter) 1. Marieke van de Wolf 2.06, 2 Jacquelien de Bie 2,07, 3 Magto Spelier 2.10. Meisjes pupillen (500 meter) 1. Inge v. d. Wolf 2.14, 2 Els van Noord 2.20, 3 Ingrid Bakker 2.21. Scholierencross jongens 1618 jaar( 1. C. Spaans Goese Lyceum 3000 meter in 12.30, 2 Klaas Bruin Casembroot sohool 12.42, 3 J. Koeman Landbouwschool 13.03. Jongens 1415 jaar: 1. D. Zweedijk ITS 2000 meter in 9.13, 2 J. Gilman LTS 9.14, (Van onze turnmedewerker) ZIERÏKZEE De kring kampioenschappen voor jeugd- turnsters afdeling topsport van de Zeeuws Brabantse Turn kring, zaterdag op voortreffe lijke wijze door de gymnas tiekvereniging Deltasport uit Zierikzee in de sportzaal aan de Mulockstraat te Zierikzee georganiseerd, is uitgegroeid tot de topwedstrijd van de Ze bra. Door de intensievere trai- ningsmogelijkheden, die thans kunnen worden geboden is het turnpeil van deze 11- tot 15- jarige jeugdturnsters tot boven dat van de dameskeurturnsters uitgestegen. Dat geldt in hoge mate voor de 15-jarige Cora Hoogstrate en de 14-jarige An ja Lagrauw, beide van Deltasport Zierikzee en vor de 13-jarige Annelies Clarisse van VTV Vlissingen. De moeilijkste onderdelen aan brug ongelijk en op de even- wichtsbalk worden haast spe lenderwijs uitgevoerd. Abso luut hoogtepunt van de wed strijd vormde echter de vrije oefening van Cora Hoogstrate, door de jury met 9,05 punt beoordeeld, en haar oefening op de evenwichtsbalk, die haar 8,45 punt opleverde. Mede doordat Anja Lagrauw na, een kleine inzinking, ver oorzaakt door een hardnekkige knieblessure, op verrassende wijze is teruggekomen, vorm de zij tezamen met Cora Hoogstrate en Annelies Claris- se een drietal dat wat presta tievermogen betreft praktisch aan elkaar gewaagd was. Het peehduiveltje en de vorm van de dag moesten voor de eindklassering de doorslag geven. Annelies Clarisse was van het drietal de enige die met pech te kampen had. Wel licht geplaagd door de zenu wen was haar oefening op de evenwichtsbalk door enkele mislukkingen maar matig. Zij verspeelde op dit onderdeel 1,2 punt en heeft geen kans gekregen dat verschil in te lopen. Cora Hoogstrate en An ja Lagrauw turnden vlekke loos. Wel bleek dat Anja Lagrauw enige moeite had met de verbindingen tussen de in haar vrije oefening voorko mende moeilijkp maar sbu- bliem uitgevoerde onderdelen- series. Ook de 13-jarige Sjoukje Koster van Deltasport en de 14-jarige Marlies Goedemondt van Volharding Goes moeten tot de uitblinksters van de wedstrijd worden gerekend. Wendy Moens van VTV Vlis singen, het vorige jaar derde in de afdeling wedstrijdsport, waagde de stap naar de afde ling topsport en eindigde nu op de zesde plaats, eveneens een zeer goede prestatie. Opmerkelijke prestaties le verden verder, zij het op een wat lager niveau, de 11-jarige Abke Westrate en de eveneens 11-jarige Petra de Leeuw bei de van Volharding Goes. De uitslag van de wedstrijd was: Kampioene Cora Hoog strate Deltasport Zierikzee 33,8 p., 2 Anja Lagrauw Del tasport 32,3 p., 3 Annelies Cla risse VTV Vlissingen 31,7 p., 4 Sjoukje Koster Deltasport 29,75 p., 5 Marlies Goede mondt Volharding Goes 28,35 p., 6 Wendy Moens VTV 26,6 p., 7 Anke Weststrate Volhar ding 25,9 p., 8 Petra de Leeuw Volharding 24,- p., Anita Does Deltasport 23,85 p., 10 Petra Kas VTV 23,5 p. en 11 Ellen Bookelaar Volharding 20,85 P. In de ochtenduren turnden niet mihder dan 29 jeugdturn sters in de afdeling „wed strijdsport" om het Zebra kampioenschap, waaronder eveneens een aantal van zeer jeugdige leelftijd. Verrassend was hier het wel bijzonder goede turnen van de 13-jarige Linda van Dis van VTV Vlis singen. Zij zag kans op de vier wedstrijdonderdelen in totaal 3,35 punt voorsprong te nemen op de waarlijk niet slecht turnende Mariska Go- vers van Volharding Goes. Een prestatie die het zeker recht vaardigt het volgend jaar die tweede en Mariska Govers de vierde plaats. Voor beide meisjes dus een vooruitgang in bet eindklasse ment. Liza de Witte WIK St. Annaland de kampioene van 1972, deed het dit jaar minder goeden moest met de diende plaats genoegen nemen. Goed was ook het optreden van de jeugdturnsters van Prins Hen drik Breda, waarvan niet min der dan zeven bij de eerste elf van het eindklassement ein digden. De voornaamste uitslagen zijn: Kampioene Linda van Dis VTV Vlissingen 31,5 p., 2 Marriska Govers Volharding Goes 28,15 p., 3 Linza de Wit te WIK St. Annaland 26,4 p., 4 D. Loefsen Prins Hendrik Bre da 24,7 p., a p. Dolman Prins Hendrik 24,3 p., 6 M. Maar- schalkerwaard Prins Hendrik 24,05 p., 7 A. Kleerkoper Prins Hendrik 24,- p., 8 Marl- anna de Hondt Volharding 23,8 p., 9 K. Jaspers Prins Hendrik 23,7 p., 10 M. Braat Prins Hendrik 23,55 p., 11 K. van Gils Prins Hendrik 22,7 p., 12 M. Hoondert Turnlust Overzande 21,8 p., 13 Anke Groenewege WIK 21,3 p., 14 C. Kaiser Volharding 19,1 p., en 15 S. de Feyter Volhar ding 19,- p. 3 G. Lans LTS 9.17, Jongens I 1213 jaar: 1. J. v. d. Zaln Pr. Irene-school 1000 meter ii 4.32, 2 E, Giljam LTS 4.33,3 j H. de Jongh Anne Franks®»!! 4.36. Jongens 10—11 jaail (1000 meter) 1. C. de Munck I Pr. Irenesohool 4.25, 2 Gert I Jan Nijsse idem 4.29, 3 li Bakker idem 4.34. Jongens 3-1 9 jaar: 1. Rene v. d. Peijl Pr Irenesohool 2.07, 2 Wim Traasi' idem 2.11, 3 Rink Kaashoek j idlem 2,14, Meisjes 12—13 jaar! I. Anja Sorber, Prinses te neschool 1000 meter in 431, Bij deze categorie was a maar. een deelneemster. Meis-Ï jes 1011 jaar: 500 meter! A. Beltzer Pr. Ireneschool 2.09, 2 Jolanda v. d. idem 2.12 3. J. Cekker 2.15. Meisjes 89 jaar Si meter: 1. Lenie Bal Prinsj Ireneschool 3.57, 2 Iet Pla teeuw Jan Ligthartschool 3| 2 Sietske Parma Kloetin school 3.58. De Prinses Ireneschool «I met 30 leerlingen 't beste w| tegenwoordigd. Bij de pre tieloop over 5 kilometer 1 het aantal deelneemsters s| deelnemers 130. (Van onze snortmedewerker) 's-GRA VENPOLDER Omdat Evert Wiskerke in afgelopen weekend Cees r remise afdwong plaatsteer genoemde zich voor de ft om het persoonlijk damkarnjt- oenschap van Zeeland hooit klas. Dit deed ook Kammen» dank zij een remise W' Schunselaar die vorige tr® reeds zeker was van een w leplaats. In groep 1 bij de klassers verspeelde van »t, len door een remise W®| Neels zijn kans om .tot finalisten door te Flipse completeert ..- Zeegers en Koppejanjiet drie tal dat op 5 januari a® finale kan beginnen. In f®.'| 2 waren ree se, M, Oua.- stelle. De j eugd is réd» »A de finale bezig en speel®; •rJcxr rte» t-HTncvrlf* TYVndC. I ■eeds geplaatst: G®| Hakkelaar en B® I terdag de tweede i won van Schrijver en v™ hoek-Baayens bracht l~' het scorebord. (Van onze sportredactie bereid. AXEL De Axelse l»1!* ter Theo Platjouw is V eerste Zeeuw in geslaag^ ereklasse, de hoogste de biljartsport, te Platjouw speelde zich de voarwedstrijden eerste klasse Iibre groot"eJ(, in Oss ruimschoots in o. A klasse. Hij. verloor weü twee van de zes wedst™^ maar zijn moyenne van .(j 70.00 was hoog ganoeg ,(Ij tussen de sterkste h'-'J van Nederland te schar GE De komst van de Chine: knokfilm heeft gevolgen g< had voor de vechtsporten i Nederland. Immers, jui: door die films is de belang stelling voor de Aziatisch gevechtskunst enorm toegc] nomen. Bij de uitgang va een bioscoop waar een Ch nese knokfilm is vertoorn merk je dat duidelijk. Kna pen, met rode koontjes va opwinding, maken gekk bokkesprongen in een triestj poging een gevechtstechnie van hun idolen na te doe» Daarom zegt Bredanaar Le van Schukkmann, die ee| groep vrienden lesgeeft in eef Chinees-Indische gevecht! kunst: „Die films zijn vo bepaalde mensen niet goed. roepen een vorm van agressij op, die deze mensen niet kun nen uiten, omdat zij de tech nieken niet beheersen. D| films zelf stellen trouwen vaak niet veel voor. Zekef niet voor iemand, die er wa van afweet, want dan zie je a gauw dat die en die handeling volkomen onmogelijk is. Z< springen soms zo hoog, dat z( beter naar de Olympische Spelen kunnen gaan om daal ueel te nemen aan het hoog springen. Alleen Bruce Lee een van de hoofdrolspelers iri Chinese films, daar kun je van zien dat hij er verstane van heeft. En de techniek be- Een ft aai li gevoel

de Stem | 1973 | | pagina 10