Slechts 300 bezoekers in Eindhoven Henk Wullems: Ban doorbreken Competities in gevaar GEULEMANS BEHEERST DE STRIJD VOLLEDIG rrico WINST HAÏTI SCHENK EN KELLER GESTART Uitslagen Vooral uwfoank- assurantiezaken. DOOR OLIE-CRISIS T1N0 TARAK TEKENT BIJ RALEIGH WELKE GEDAËHTE IS BONTWOAKa? l Jan Doggen klopt Anreiter met gemak Kaas met ster-allures BONT MAAKT ZO BLIJ'. de vrouw die alles van bont weet ABSOLUTE i JLPUNT VOOR WISO (Van onze sportredactie) EINDHOVEN Het einde van de WISO lijkt steeds sneller in zicht te komen. Na een matig bezocht toernooi in Alkmaar en de debacle die het tweede evenement in Den Haag opleverde, leek gisteravond in Eindhoven het absolute nulpunt bereikt. Van de 4.000 toe" schouwers die nodig waren om quitte te spelen, kwamen er daar nl. 300 opdagen Natuurlijk wezen de bestuursleden van de WISO op het inderdaad bar-slechte weer rond het aanvangsuur, maar men was redelijk genoeg om te erkennen dat dit maar van zeer geringe invloed op de publieke belangstelling geweest zal zijn. Wel was men optimistisch over de belangstelling voor het tweede deel van de kleine meerkamp, die vanmiddag wordt afgewerkt. De heer H. J van Marle, secretaris van de WISO, zei te verwachten dat er dan minstens 3.000 tot 4.000 mensen zullen komen. Of er iets van deze progno ses zal uitkomen, b lijft de vraag, zoals het ook steeds twijfelachtiger wordt, of de prof-schaatsers na dit toernooi in Eindhoven nog veel te doen zullen hebben. Want nog steeds is het pro gramma voor de komende maanden maagdelijk schoon. Alle hoop is gevestigd op de schoonvader van Kees Ver kerk, de heer Bernander, die in Noorwegen koortsachtig aan het werkt schijnt te zijn c*m (Van onze sportredactie) EINDHOVEN Ard Schenk is gisteravond niet gestart op het derde WISO-toernooi, dat in Eindhoven is begonnen. Hij zal op advies van dokter Cees Lap enkele tegen het bed moeten houden wegens midden oorontsteking. zou niet het risic en, dat hij eventueel zlijin ge plande trateitogist/rtp naar Inzeil zou moeten mis sen door, terwijl hij nog niet volledig hersteld te, alweer op het dtjs te ver schijnen. Het bestuur van de WISO heeft overigens gisteren uit de kramt het nieuws vam Schenk's ab sentie moeten vernemen. °e grote kampioen uit te afgelopen jaren, die het tot nu toe bedroe vend slecht deed im de twee WlSO-toernioüdem, chenien de profs s o ok ln leze week hun tenten hadden opgeslagen. Schenk was niet de enige afwezige gisteren w Eindhoven. Ook Er- tetd Keiler liet verstek Saam wegens verpMchtin- j>®, dóe hij in Münehen ted. Iets waarvoor hij de van gekregen verzuimde id itn publiek te lichten over de af wezigheid vam zowel Schenk als Kelder. wel WISO nog enkele contracten af te sluiten. Inmiddels blijk teen van de vier sponsors van de WISO zeer ontevreden over de ma nier waarop de profgroep met zijn belangen omspringt. De heer Piet Sieben, werk zaam bij een Heerlens Marke ting Bureau, dat de belangen van de sponsor Centurion be hartigt, zegt: „Dat er zo wei nig mensen komen, daar kan de WISO niet veel aan doen. Maar er zijn andere dingen die een bestuur wél in handen heeft. Zoals de reclameborden en het dragen van reclame door de rijders. Daar klopt weinig of niets van". De heer Sieben, die v ertelde dat zijn opdrachtgever f 35.000 aan de WISO heeft betaald voor dit jaar, heeft dan ook een boze brief aan het bestuur geschre ven waarin om opheldering wordt gevraagd. De Zweed Hasse Boer j es won op de eerste wedstrijddag in de sprintersklasse de 500 meter in de redelijke tijd van 39.58 seconden. De Amerikaan Blatchford klasseerde zich verrassend als tweede in een tijd van 39.99 seconden. De overige rijders bleven allen boven de veertig seconden. De 1000 meter leverde een over winning op voor de Noor E- riksen in een tijd van 1.23.14. Hasse Boerjes bleef met een tijd van 1.23.83 goed volgen. Bij de all-rounders bleek Roar Grönvold hij ging al leen over de baan op de 500 meter de snelste. Zijn landgenoot Tveter eindigde op de tweede plaats. De 3000 meter werd gewon nen door de Noor Tveter in een tijd van 4.20.32. Grönvold werd op deze afstand tweede. Evenals in Den Haag en Alk maar was ook deze keer Kees Verkerk op deze afstand de beste Nederlander. Met een tijd van 4.25.10 eindigde hij op de derde plaats. In het algemeen klassement bezet Verkerk de vijfde plaats. Door zijn betere sprint kon Jan Bols hem in het algemeen klassement nog net voor blij ven. Sprinters, 500 meter: 1. Has se Börjes (Zwe) 39.58 sec, 2. Neil Blatchford (VS) 39.99, 3. Leo Linkovesi (Fin) 40.05, 4. Ivar Eriksen (Noor) 40.30, 5. Seppo Hanninen (Fin) 40.33, 6. Ove König (Zwe) 40.67, 7. Gregory Lyman (VS) 41.10 Sprinters 1000 meter: 1. Eriksen 1.23.14, 2. Börjes i.23.83, 3. Hanninen 1.24.12, 4. König 1.24.70, 5. Linkovesi 1.24.83, 6. Lyman 1.25.29, 7. Blatchford 1.25.61 Klassement na twee afstan den: 1. Börjes 81.495 punten, 2. Eriksen 81.870, 3. Hanninen 82.390, 4. Linkovesi 82.465, 5. Blatchford 82.795, 6. König 83.020, 7. Lyman 83.745. Allrounders, 500 meter: 1 Roar Grönvold (Noor) 40.19 sec, 2. Björn Tveter (Noor) 40.56, 3. Willy Olsen (Noor) 40.76, 4. Jan Bols (Ned) 40.99, 5. Kees Verkerk (Ned) 41.36,, 6 Johnny Höglin (Zwe) 41.62, 7 Jappie van Dijk (Ned) 42.75. Allrounders, 3000 meter i Tveter 4.20.32, 2 Grönvold 4 21.52, 3 Verkerk 4.25.10, 4 Olsen 4.25.41. 5 Bols 4.26.00. 6 Höglin 4.26.14, 7 Van Dijk 4.27.23. Klassement na twee afstan den: 1 Grönvold 83.777 pun ten, 2 Tveter 83.947, 3 Olsen 84.995, 4 Bols 85.323, 5 Ver kerk 85.543, 6 Höglin 85.977, 7 Van Dijk 87.288. (Van onze sportredactie) BREDA „We moeten de ban doorbreken. En juist zondag tegen Go Ahead Ea gles hebben we daar de kans voor". Dat zegt NAC-trainer Henk Wullems. Een Henk Wullems, die geen blessure problemen meer kent. Al blijft het volgens hem een gegeven, dat Vermeulen en Delmotte nog niet op hun oude niveau terug zijn. „We (ADVERTENTIE) moeten niet vergeten, dat die "jongens een hele tyd stilgelegen hebben. En dan kan je niet verwachten dat ze direct weer een foutloze wedstrijd spelen", aldus Wullems, die voor morgen wel winstkansen ziet voor zijn formatie., Wullems hoopt, dat NAC morgen dat kleine beetje ge luk heeft wat tot nu toe in dit seizoen constant heeft ontbro ken. Wullems: „Als je NAC toch ziet voetballen dan doen we toch qua techniek en tak- tiek niet onder voor menige ploeg die beter staat in de eredivisie. Maar steeds komen we weer pech tegen. En dat knaagt aan het zelfvertrouwen van de spelers. Als trainer kun je dan wel steeds weer gaan zeggen: nu gaan we er tegenaan, maar op het laatst helpt dat ook niet meer. Nee, tegen Go Ahead zullen we moeten winnen, wil het elftal het zelfvertrouwen weer terug krijgen. En ten slotte hebben we Go Ahead geklopt voor de beker. Waarom zóu dat zondag dan niet kunnen voor de com petitie" Wullems hield er gisteren nog rekening mee, dat hij mo gelijk kon beschikken over ae Pool Willim, die een dezer da gen naar Breda zou komen, maar dat bleek valse hoop. NAC-secretaris Speekenbrink: „Willim hoort maandag pas of hij een paspoort kan komen halen. Heeft hij dat eenmaal, dan komt hij direct, want de andere 'papieren zijn allemaal m orde" Vooi zondag hoeft Henk Wullems dus niet te rekenen op Willim. Zoals hij ook met kan beschikken over Gerard van den Dries, die tijdens de training gebesseerd raakte. 0 Jan Bols, na de eerste wedstrijden op de vierde plaats. (Van onze sportredactie) BREDA Het wordt voor de sportverenigingen steeds moeilijker om de problemen, die de oliecrisis met zich meebrengt het hoofd te bie den. De meeste clubs, die door het invoeren van de autoloze zondag, aangewe zen z(jn op het huren van autobussen, kunnen het nu al financieel byna niet meer bolwerken. Nu op 7 januari begonnen zal worden met de benzinedistributie zal ook de competitie in het gedrang komen. Vooral de jeugdcom- petitie waaraan door duizen den jongeren wordt deelge nomen, komt dan in grote moeilijkheden. Momenteel is het bondsbe- stuur van de KNVB in overieg met hst ministerie van Econo- EEKLO (ANP) Raymond Ceulemar.s blijft de strijd om het Europese kampioenschap driebanden beheersen. Ook vrijdag was de grootmeester uit MecheJen weer geweldig op dreef in de Eeklose meu belfabriek waar de titelstrijd wordt gehouden. Tegen de Fransman Albert Lasserre, die tot nu toe evenals zijn landge noot Richard Bitalis een voor treffelijke indruk maakt, speel de Ceulemans geruime tijd met een moyenne van bijna twee. Lasserre was bepaald niet bereid zich zomaar te laten slachtofferen, maar deson danks greep hij toch weinig naar het wapen van de carot- te. De Fransman, die na 18 beurten a: zeven oaramboles achterstond, kwam met een serie van vijf weer dichtbij: 2120. Ceulemans antwoordde echter op zijn beurt magistraal gespeelde serie van 13, die ongelukkig afbrak op een „klos". Het publiek in de zaal maakte zich toen de Vlaming de 10 zo opvallend gemakke lijk passeerde ail op voor een recordprestatie. Aangezien Ceulemans' Euro pese serierecord n.l. op 17 staat, was het inderdaad niet denk beeldig dat de Belg die pres tatie zou evenaren of verbete ren gezien de superioriteit waarmee hij de ballen over het laken stuurde. Bij 13 brak de serie echter af. Ceulemans zelf scheen ook teleurgesteld. Hoewel hij eerst nog een serie van vier maakte, zakte hij di rect daarna toch weg. Een tijdlang scoorde hij maar een purat per beurt maar sloeg in de slotfase toch nog een keer toe. Met een reeks van zeven maakte hij in de 40e beurt de partij uit, waarmee hij precies een gemiddelde van 1% kreeg. Jan Doggen kreeg een ge makkelijke tegenstander in Wolfgang Anreiter. De Oosten- njker kreeg ook nu weer zoals tn alle partijen tot dusverre in het tweede gedeelte van de ontmoeting een terugslag. Tot dan toe had Anreiter, die een «erie van zeven een beurt la ter liet voigen door een „drie" vrijwel gelijke tred kunnen houden: 2217 Doggen, die als oudste in het toernooi een opvallend fitte indruk maakt, 0 Raymond Ceulemans: superieur. (ADVERTENTIE) rit et vergeten...Frïco eten bleef zonder haperen doorgaan en besliste met series van 6, 4 en 5 de partij uiteindelijk in 49 beurten. De Nederlandse AMSTELVEEN (ANP) Peter Post heeft zijn Neder lands-Britse Ti-Raleigh ploeg voor het nieuwe wielerseizoen compleet. Na het tiental ren ners waarmee eerder overeen stemming was bereikt, volgde eerder deze week de Brit Sid Barras en vrijdagmiddag com pleteerde Tino Tabak (27) het twaalftal dat in de grote weid- strijden 7a I uitkomen door bij Peter Post thuis zijn handte kening onder het contract te plaatsen. Tabak zal voor Post de band zijn tussen Nederlandse en Britse rijders, doordat hij na een zestienjarig verblijf in Nieuw-deeiand foutloos Engels spreekt. Tabak krijgt de func tie van wegkapitein en zal daardoor mede in de gelegen heid zijn, de jonge profs als De Waal en Hordijk te adivse- ren. De Nederlandse wegkampi- oen van 1972 aanvaardt de min of meer ondergeschikte poistie in de ploeg, waarvan René Pijnen de kopmain is, „Ik ken mijn beperkingen en ik weet dat een renner als Pijnen gewoon meer klasse heeft dan ik. Mijn vroegere ploeggenoten zullen kunnen bevestigen dat ik altijd bereid ben te doen wat nodig is, op mijn beurt reken ik er op dat men het cck voor mij doet als de kans daar is". kampioen bereikte met 1.224 zijn hoogste partijigemididelde uit het toernooi. Luilo Dielis, de enige over gebleven concurrent van Ceu lemans had totaal geen moeite met Machado. De Portugese kampioen, die vrijwel nooit verdedigend speelt, deed het ook tegen Dielis niet. Het was een vlotte partij, die in 55 beurten beëindigd werd. Dielis scoorde een serie van tien. De uitsiagen luiden: Doggen (Ned) 60 1.224, Anreiter (Oost) 34 0.693, Rico (Spa) 51 0.836, De Paepe (Bel) 60 0.983, Thögersen (Den) 60 1.052, Miillcr (W-Dld.) 50 0,877, Lasserre (Fra) 32 0.800, Ceu lemans (Bel) 60 1.500, Hebert (Zwe) 37 0.569, Bitalis (Fra) 60 0.923, Dielis (Bel) 60 1.090, Machado (Port) 43 0.781. De stand na de zevende ron de is als volgt: 1 Ceulemans 14 1.609, 2 Dielis 14 1.068, 3 Bitalis 10 0.975, 4 De Paepe 10 0.921, 5 Lasserre 9 0.944, 6 Doggen 8 0.977, 7 Thögersen 8 0.896, 8 Muller 5 0.905, 9 Rico 2 0.846, )0 Machado 2 0.820, 11 Anreiter 2 0.764, 12 Hebert 0 0.637. (ADVERTENTIE) misehe Zaken en het ministe ns van Verkeer en Rijkswa terstaat om tot een aanvaard bare oplossing te komen. Daarna zal in overleg met de afdelingsbesturen richtlijnen worden verstrekt aan de vere nigingen. Volgens Baronie-secretaris Mulders zullen er o-p korte termijn concrete voorstellen uit de bus moeten komen. „Zoals het nu gaat, is er geen enkele vereniging die het fi nancieel kan blijven volhou den. Normaal moeten we op zondag één bus hiuren. Door die autoloze zondag zijn dat er nu drie a vier geworden. Dat kost enorm veel geld. Als op zeven januari die distributie op gang komt, wordt het hele maal moeilijk. We hebben vrij veel jeugdelftallen. Meestal worden die spelertjes door de ouders van de jeugdleden ver voerd. Maar het is natuurlijk begrijpelijk dat dit na zeven januari ook niet meer moge lijk is. Momenteel zijn we be zig met allerlei acties, zoals bingo-avonden e.d. op touw te zetten om toch wat gelid bij elkaar te krijgen. Als nu blijkt dat de verenigingen bij na geen financiële steun zuilen krijgen moet er toch naar een andere oplossing gezocht wor den. Voor de jeugd zou dan misschien een rayoncompetitie ingesteld kunnen worden. Maar we zullen eeirst moeten afwachten wat de KNVB gaat doen. Dan kan er weer verder gepraat worden". De hockeybond heeft <!e verenigingen de vrijheid gege ven om eventueel uit te wij ken naar de zaterdag. Tot nu toe Is de bond. voor wat de benzine-distributie betreft, nog niet met concrete voorstellen gekomen. C. Dielen van de Bredase hockeyverenxging hierover: „Om op zaterdag te spelen is natuurlijk erg moei lijk, want dan komt de jeugd tn de knel te zitten. Het zal trouwens voor de jeugd na --ven Januari toch erg moei lijk worden. De jeugd zal veel meer aangewezen zijn op het ooenbaar vervoer. En dat gaat uiteraard veel geld kosten". Het bestuur van de KNVB- afdeling Zeeland is van me ning dat de competities, on danks de vele moeilijkheden zoveel mogelijk doorgang moeten vinden. Om de vereni gingen zoveel mogelijk tege moet te komen zullen op korte termijn rayonvergaderingen gehouden worden met de ver- enigingsoesiluurders om de problemen door te spreken en zoveel mogelijk aan de wen sen van Oe clubs tegemoet te komen. Vooruitlopend op de distributiemaatregel hebben de compe+.ixieleiders van de afde ling Zeeland besloten pro gramma's vaist te stellen op tweede kerstdag, zaterdag 29 december en zondag 30 de cember. PORT AU PRINCE (ANP) Haïti heeft in Havanna in het kwalificatietoernooi voor het wereldkampioenschap voetbal 1974 zijn vierde achter eenvolgende zege geboekt. Guatemala weird met 21 ver slagen. De ruststand was 11. Voor Haïti scoorde Sannon in de 27e en 73e minuut. Voor Guatemala Monterroso in de vierde. Er waren 25.000 toe- schouwers De stand is thons 1. Haïti 4- 8, 2. Mexico 3-4, 3. Honduras 4-4, 4. Trinidad 3-2, 5. Guate mala 4-2, 6. Ned. Antillen 4- 2. De gedachte dat U met een verrukkelijke, lieve, zorgzame, heerlijke vrouw getrouwd bent, die gedachte is Bont waard. Bont dat zich laat dragen overdag en als zij met U uitgaat. Bont is goed, mooi en fijn voor alles. Dora v. d. Ven heeft veel begrip voor zeer persoonlijke geschenken, die blijvend blij en gelukkig maken. Laat U zich eens vrijblijvend voorlichten. TILBURG - Heuvelstraat 44 BREDA - Eindstraat 14 DEN BOSCH - SCHAPENmarkt 17 EINDHOVEN - Demer 18 Zaterdag 15 december 1973

de Stem | 1973 | | pagina 11