De LangeBoidin en Bron verslagen Belangrijke winst voor St.-Aloysius Hoek opnieuw goed in vorm BOURS BEWIJST ZIJN KLASSE IN INKELLOOP ZAAMSLAG BLIJFT LIJSTAANVOERDER Louwerse en Blom in finale Fraaie winst Meerman Zege voor junioren Wies van Houte tweede Quartz Uitslagen Uitslag Onbeslist Animo sport prisma7! VIERDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 10 DECEMBER 1973 JAAP KEIJMEL BLIJKT IN GOES WEER OPPERMACHTIG (Van onze zwemmedewerker) GOES De Vlissinger Jaap Keqmel, die onlangs in Ter neuzen op verrassende wijze twee nederlagen moest in casseren, heeft zaterdagavond in het nieuwe overdekte zwembad te Goes op indrukwekkende wqze revanche ge nomen. Op het openingsnummer de 100 meter rugslag heren zwom hq op verrassende wijze de Zeeuwse rug- slagspecialist Piet Boidin (Scheldestroom), John de Lange (Luctor) en Rudie Bron (Zq) naar een fikse nederlaag. Hij noteerde zelfs een toptijd van 1.10,9 hetgeen een nieuw Zeeuws aspirantenrecord opleverde. Doordat Keijmel op de 100 meter vrije slag jongens door zijn slecnte prestatie in. Ter- neuzen niet in de beste serie was opgenomen, moest hij in de voorlaatste serie zwemmen. Verbeten zwom hij zich naar een goede tijd van 1.03.4. een tijd dde in de laatste serie ternauwernood door John de Lange met een tijd van 1.03.3 werd overtroffen. Evenals on langs in Terneuzen moest Keijmel in zijn eigen leef tijdsgroep opnieuw een neder laag incasseren. Dat gebeurde op de 100 meter schoolslag, een onderdeel waarop hij de laatste jaren alleen kon wor den geklopt door Guus van de Neste uit Terneuzen. Het was nu zijn clubgenoot Paul Meer man dte het huzarenstukje uit haalde. Jarenilainig had de kleine, vinnige Paul Meerman op de schoolslag genoegen moeten nemen met een plaats achter zijn clubgenoot, maar in de laatste ontmoeting van dit jaar heeft hij dan toch zijn üag geslagen. Moest bij In het verleden, door het lengtever schil altijd al bij de start een achterstand toestaan, nu lag hij na 'n weirkelijk geweldige start meteen naast Keijmel. En juist dit inspireerde hem dusdanig dat hij Keijmel niet meer los liet. Keijmel rekende kenne lijk op zijn befaamde eind sprint, maar ook deze wist Meerman op te vangen. Meer man. dus verrassend eerste in de prachtige tijd van 1.20.3 Ooik de tijd van Jaap Keijmel mocht er zijn (1.20.6) De 4x 100 meter wisselslag estafette heren bracht een geweldige sfeer in het bad. Op de rngslag vochten De Lange van de Lnctorploeg en Keijmel van het Stormvogelte- am een verbeten strijd voor een kleine voorsprong. Deze strijd bleef onbeslist, maar Peter Buijs zwom op de schoolslag de Luctorlaan René Plu er volkomen uit. Dat gaf (Van onze sportmedewerker) 's-GRAVENPOLDER In groep 1 van de hoofdklas om het persoonlijk damkampioen schap van Zeeland gingen za terdag de belangrijke partijen tussen Rijk-Wiskerke en Sohunselaar-Kammeraat niet door. Schuitema - Heijdra (I 1) en de Wild - Baayens (2 0) waren dan ook resultaten die geen invloed zuilen uitoe fenen voor de finaleplaatsen. Tn groep 3 plaatsten Loiiwerse die Dekker versloeg en Jan Blom die over A. Quakkelaar zegevierde zich voor de fina le. De Vlieger verraste door van Op 't Hof te winnen en ook eerstgenoemde plaatste zich hiermee voor de finale. Voor Op 't Hof, die lange tijd goede uitzichteh had om tot de laatste zes door te dringen werd een zwakke opening noodlottig. De uitslagen in de eerste klas groep 1 waren: Vinke - Zeegers 02, FoLmer - Grim 11 en Flipse - Kop- pejan 02. Door deze resulta ten hébben Koppejan en Zee gers zich geplaatst voor de finale. Voor de nog openstaan de plaats komen zowel Van Soelen als Flipse nog in aan merking. In groep 2 had M. Quakkelaar zich reeds ge plaatst bij de laatste zes. Gorsse en Hollestelle deden dit zaterdag, dankzij hun remise respectievelijk tegen Wiskerke en Van Zeist. Zes jeugdspelers zijn zaterdag aan de finale be gonnen. Jaap Veerhoek klopte zijn clubgenoot Cees Schrijver terwijl Rotte van Baayens won en Geuze moest capitule ren voor Filius. zijn ploeg een flinke voor sprong. Hans van de Guchte die eerder op de avond reeds de 160 meter vlinderslag had gewonnen zwom nu opnieuw een geweldige race tegen Dick Schipper. Hij bracht zijn ploeg weer wat terug bij Stormvogel. Met nog zeker een achterstand van vijf a zes meter ging echter Frans van Kruiningen op jacht naar Johan Ko-kke van de Stormvogelploeg, die hij met nog vijf meter te zwemmen te pakken had. Onder geweldige spanning werden de laatste meters gezwommen. Het was Van Kruiningen dde net iets eerder aan tikte. Bij de heren was er dus volop spanning te beleven. Bij de dames bleef die eigenlijk uit. Nel Plu (Luctor) won de 100 meter vlinderslag op haar gemak. Zi.i zorgde er tevens voor als vierde en laatste zwemster van de Luctor-vrije slag estafette ploeg dat het Zeeuwse record aan flarden werd gezwommen. Op de 100 meter rugslag was er voor Justa van der Brink van Luc tor een volkomen foutieve tijd opgegeven waardoor zij op de 100 meter rugslag niet in de snelste seile werd opgenomen. En juist dat bad deze finale- serie een geweldig cachet kunnen geven Nu streden Marjolein van de Neste (Schelde) Carla Willems en Ella de Jonge (Stormvogel) gedrieën een prachtige strijd om de zege. Het was deze keer Marjolein van de Neste die zegevierde vóór Carla Wil lems en Ella de Jonge. Maar Ella de Jonge had dezelfde tijd gemaakt als Justa van der Brink (1.23.5) Deze twee meisjes moesten toen over zwemmen voor de derde plaats. Het was Ella de Jonge die het haalde in een tijd van 1.21.3, hetgeen zelfs sneller was dan de als nummer een geplaatste Marjolein van de Neste. Was er dus op d'at nummer volop spanning, de verwachte strijd op de 100 meter schoolslag dames bleef uit doordat Lenie van Bode- gom (Stormvogel) even bleef staan hetgeen haar gelijk op een lengte achterstand kwam te staan. O'lga Hoogeboom, kennelijk verrast, zwom uiter aard fel door en dat leverde haar de schitterende tijd van 1.27.8 op. en een evenaring van het Zeeuwse aspirantenre- eo-rd. Dat het bad in Goes erg snel is mag wel blijken uit het feit dat zeer veie persoonlijke records sneuvelden. 100 m rugslag heren: 1 J. Keijmel, De Stormvogel 1.10.9. 100 m. vlinderslag dames 1 N. Plu Luctor 1.141. 100 m. schoolslag Jongens onder 10 jr. 1 J. K. Mol, Stormvogel 1.44.8. 110 m. vrije slag meisjes ondier tO jr. 1 C. Solleveld, Stormvogel 1.26.1. 100 m. vrije slag jongens onder 18 jaar 1 J. de Lange Luctor 1.03.2. 100 m. rugislag meisjes on der 16 jr 1 M. van de Neste, Schelde 1.21.6. 100 m. rugslag jongens on der 12 jaar: 1 A. de Cheselol, Bruinvis 1.26.8. 100 m. schoolslag meisjes onder 12 jr. 1 M. Verdonck, Zij 1.38.8. 100 m. vlinderslag heren 1. H. van de Guchte, Luctor I.12.8. 100 m. schoolslag dames 1 O. Hoogenboom, Schelde 1.27.8. 100 m. schoolslag jongens onder 14 jr. 1 P. Meerman Stormvogel 1.20.3. 100 m. vrije slag meisjes onder i4 jr. 1 J. van de Brink Luctor 1.14.5. 4 maal 100 m wisselslag es tafette heren: 1 Luctor 4.53.7. 4 maal 100 meter vrije slag estafette dames 1 Luctor 4.48.5. Jaap Keijmel (midden), die in Goes naar een nieuw aspirantenrecord zwom. (Van een voetbalmedewerker) TERNEUZEN Axel Al staat er goed voor in de hoofdklasse van de junioren competitie van de KNVB af deling Zeeland. Axel Al won met 20 van Bruse Boys Al en Walcheren Al viel door de mand bij Zierlkzee Al (2 1). Axel Al heeft nu een riante voorsprong opgebouwd, maar kan nog wel op een verrassing rekenen van Terneuzen Al, dat gezien de achterstand in wedstrijden zeker niet kans loos is. Onderaan de ranglijst zorgde Goes Al voor een ver rassing, door Middelburg Al op eigen veld een nederlaag toe te brengen (01). De an dere wedstrijden werden afge last. De stand is nu: Axel Al 11- 18, Walcheren Al 13-16, Ter neuzen Al 10-15, Bruse Boys Al 12-14, Kloetinge Al 9-11, Arnemuiden Al 9-10, Steen Al 11-9, Vlissingen Al 11-9, Zierikzee Al 12-9, HW Al 12-8, Middelburg Al 13-8, Goes Al 11-7. (Van onze tafeltennismedewerker) GRAAUW De voor plaat sing in de landelijke hoofd klasse zo belangrijke laatste competitiewedstrijd van Sint- Aloysius 1 tegen Maasbree is door de Zeeuwsch-Vlamingen in Graauw met maar liefst 8 3 gewonnen. In verband met de versterkte degradatie dit seizoen ingevoerd betekende de laatste plaats hier een ex tra degradatie van promotie- ereklas naar de promotie- hoofdklas, dus twee klassen lager. Doordat Sint-Aloysius het Limburgse Maasbree klopte, zijn deze laatsten nu het meest gedupeerd. Sint-Aloysi us zakt een klas en gaat vol gend seizoen uitkomen in de hoofdklas. Opnieuw behaalde René van Dijk het beste resul taat door zijn drie enkelspelen in winst om te zetten, Dumez als Matthijssenr elk tweemaal. De beslisSi,f wedstrijd die Sint-Aloysi^J moest spelen tegen BanuJ het kampioenschap van t overgangsklasse E is met j? delijk verschil door de Aloysius-reserves gewon,," Reeds bij een 6—1 voorspa- was het kampioenschap i feit waarna niet verder m gespeeld. Paul van Theo Vernimmen en Ru., Waterschoot behieldenfa, door het overgangski; schap. Sint-Aloysius 3 ook de laatste wedstrijd t Deso niet in winst om te a ten en zag zich voor een nederlaag geplaatst. In de] delijke juniorencompetitie haalde het Ettense Tanafa kleine 64 overwinning t» Avanti waardoor de Brabar meisjes met een punt i dan Middelburg Zuid kampioenschap veroverden, (Van een voetbalmedewerker) TERNEUZEN In het KNVB-zaterdagvoetbal wer den maar enkele wedstrijden gespeeld. In de tweede klasse (Van onze sportmedewerker) KRUININGEN Guust Bours heeft zaterdag zonder al te veel inspanning de Inkelloop bij Kruiningen op zijn naam geschreven. De Heikanter had feitelijk alleen maar te letten op zijn clubgenoot van RKHAV Wies van Houte, die het deze winter uitstekend doet en in Kruiningen de tweede plaats voor zich opeiste. Bouirs was ingegaan met 100 meter voorsprong op Van Hou- t edie Van Prooyen van zidh bad afgeschud bleven vrijwel alle posities gehand haafd. Alleen Ko Tolhoek meets zijn zesde plaats prijs geven aan zijn oud-collega wielrenner A. Kuzee die het in de atletiekwereid niet ged doet. 9 Guust Boers, de latere winnaar wordt hier nog achtervolgd door zijn concurrenten Van Houten en Van Prooijen. (Van een voetbalmedewerker) TERNEUZEN In de eer ste klas van de zaterdagcom petitie van de KIIVB afdeling Zeeland blijft Zaamslag door een 1—9 overwinning op Heinkenszand aan de leiding, gevolgd door Nieuwdorp, dat met 31, van WIK won. We- meldinge blijft iets achter, want Sluis dwong de poeg thuis een 22 gelijk spel af. Apollo en 's-Heer Arendsker- ke speelden 00. ZAAMSLAG - HEINKENS ZAND Tien minuten voor de rust kwam Zaamslag op de 1—0 voorsprong, die later be slissend bleek te zijn. Kees Kempe nam de winnende goal voor zijn rekening. Zaamslag was de hele wedstrijd sterker, vooral n» de rust. toen ook de wind in het voordeel van de Zeeuwsch-Vlamingen was. Heinkenszand kwam niet ver der dan enkele uitvallen. WEMELDINGE - SLUIS Schouten maakte er al snel 10 van. waarna Smits de ruststand op 11 bracht. Sluis speelde nu beter en nam tien minuten na rust zelfs een 12 voorsprong door Smits. Welis waar verdiend, maar toeh zeer gelukkig kwam Wemeldinge no.g op 22, toen een verdedi ger in hel eigen Sluis-doel schoot. APOLLO - 's-HEER ARENDSKERKE Het bleek duidelijk, dat beide ploegen een afmaker ontberen. Beide ploegen willen wel regelmatig de aanval zoeken, maar blij ken volleiig ongevaarlijk. De 00 geeft de verhouding van deze matige partij goed NIEUWDORP - WIK De Schouwse ploeg had met de rust een J0 voorsprong door Matthijsse. Toen direct na de rust Priester er 11 van maakte, was er geen houden meer aan. Nieuwdorp bleef de bezoekers in de verdediging drukken en de moeite werd kort voor tijd beloond toen C Joosse de eindstand op 21 bepaalde. DE STAND: Zaamslag 11- 18, Nieuwdorp 12-16, Wemel dinge 11-13. Arnemuiden 2 10- 12, Veere 10-10, Brouwersha ven 10-10, Colijnspl. Boys 11- K), VCK 9-9, WIK 10-9, Apol lo 11-8, 's-Heer Arendskerke 12-8, Heinkenszand 11-7, Sluis 8-6. Guust Bours die na hêt eer ste rondje van een kilometer iohtjes afgescheiden aan kop ?inig, had bij de tweede door- :omst gezelschap gekregen van Van Houte en Van Prooy- n die ook in de volgende •onde in het spoor wan Bours Honden blijven. Daarachter volgde o.p circa 9) meter Koos Oggel en nog wat venierop Piet de Dreu. Beide AV'56-atleten zouden deze positie in het verdere verloop handhaven. In de voorste linie had Bours zich inmiddels na 4 ki lometer met een kort tussen- sprintje gemakkelijk losge maakt van zijn twee concour- renten Van Prooyen en Van Houte. Bours: „Toen ik in het of fensief ging. kwaim er geen reactie en ik liep dan ook zonder me te forceren zo'n 100 meter weg. Toen vond ik het welletjes". De kleine Heikanter toonde weer een optimale conditie en straalt van zelfvertrouwen in tegenstelling met het vorig seizoen toen hij steeds door blessures werd geplaagd. Voor de Zeeuwse crosscompetitie die op 12 januari begint, kan Bours wel eens een zeer ge vaarlijke concurrent worden van Piet Vonck. In de laatste ronde, die De 23-Jarlge Guust Bours gaat alle de nog komende wedstrijden in Zeeland zeker doen. Bovendien zal hij regel matig België intrekken .Bours „Nu ik geen last meer heb van blessures krijg ik ook weer meer animo. Vroeger liet ik wel eens wat te vlug verstek gaan misschien". Bij de prestatieloop over kilometer was het opnieuw Paul Poppe van de sportvere niging Veere die als eerste binnenkwam. Hij liep de af stand in 21 minuten en enkele seconden, een tijd die enkele wedstrijdlopers niet haalden, Trouwens Poppe verklaarde na afloop ondanks aijn 28 jaar toch te willen overgaan naar de wedstrijdsport. Zo mogelijk gaat hij reêds op 12 januari deelnemen aan de eerste wed strijd in de Zeeuwse cross- competitie. Van de schaatsers die aan deze prestatieloop deelnamen vestigde de Mid delburger Gerard Verhulst de aandacht op zich. Dank zij een perfecte conditie kon ook hij in de voorste linie de fuik opzoeken. Bij de jongeren tot en met 13 jaar was de 13- jari'ge René Zweedijk het eerst terug na de 3 kilometer te hebben afgelegd in 2.21. ZWEMMEN —jen ny Tur- rall heeft zondagavond in Syd ney het wereldrecord 1500 meter vrije slag verbeterd. Het 13-jarige Australische schoolmeisje won in 16 min. 49,9 sec. Op handslag gevolgd door haar clubgenote Sally Lockytr. Het oude rccors stond Op 16 min. 54,6 seO. en was sedert 24 augustus in be zit van de Amerikaanse Jo Harshbarger die haar prestatie leverde tijdens de selectie wedstrijden voor de wereld kampioenschappen in Louisvil le. die het Uitslag wedstrijdloop werd georganiseerd door schaatetr-iiningsfonds Midden- Zeeland en AV'56 en met me dewerking van Dagblad De Stem: 1 G. Bours HAV Hulst 6 kilometer in 17.23.6, 2 W. van Houte HAV 17.32, 3 M. van Prooyen AV'56 17.52.9, 4 J. Oggel AV'56 18.10.5, 5 P. de Dreu AV'56 18.36.8, 6 A. Ku zee Marathon 18.48.8, 7 J. Tol hoek AV'56 19.24, 9 J. Dinge- manse Zeeland Sport 28.05, 9 A. de Witte AV'56 20.25,8, 10 H. van Damme AV'56 20.33.1, 11 H. Lensen Schelde Sport 20.45, 12. C. Hoogesteeger AV'56 21.38, 13 H. Hoeksma AV'56 21 45, 14 M. Franse AV'56 22.10, 15 D. van Gorp AV'56 25 10. speelde alleen SSS - Ami den, met een 1—3 waardoor de Zeeuwen alls: de leiding hebben, la de te klasse Zuid was de oogst M schraal. PTT - NEO l-!« Wit Zwart - Sleeuwijk wel gespeeld, maar acht ten voor tijd bij de stand gestaakt, omdat de Sleem doelman het veld niet verlaten, nadat hij s Sprangse aanvaller had gen. Hoek berwees nog ee»i, stijgende vorm door meW van NOAD te winnen) Zeeuwsch-Vlamingen geen moment in gevaar weest tegen NOAD, dat j Hoek zijn tweede nederlt opliep. Een verdiende nedtr- laag, want Hoek was op fronten beter. Met een t geluk en wat betere omsta digheden had de score nog hoger kunnen uit Na een 00 ruststand s Adrie de Putter kort mi thee 10 en een kwartier ter besliste Piet de Kot; met een harde schuiver i strijd (20). In de vierde klas werd «i één wedstrijd gespeeld. F en AZW hebben uitgevoc wie de tweede plaats bezetten, maar de 1—1 i stand houdt beide de gedeelde tweede plaats. I 11 is voor de A goed resultaat, al had na 00 ruststand Gerrit Vive de mooiste kans onbenut f ten, want zijn strafschop der werd hij gevloerd) r gestopt. De verdiende ningstreffer kwam evenji door Wim Lensen maar BWR kwam AZW, toen vijf minuten J het einde een strafschop# Hamersveld werd benut I 1). (ADVERTENTIE) tot op één minuut per jajtf nauwkeurig, edelstaal, ftrI waterdicht, met datum mineraal glas SCHAATSEN-®^ mnklijke N™;. tasl' Schaatsenrijders bono haaft de boycot tegen - iandse kunstijsbanen, wedstrijden schaatsgroep den. Dat wi] zeggen banen niet kunnen re de organisatie vani(,.l strijden onder de KNSB of de IS"- voorzitter Quarles va zei zaterdag in Den ons standpunt, dat na het ontstaan van uitgesproken, is Sean ring gekomen nu de e^;| omgezet in de Sl»u_ menten van de „m ISU-verband kunnen hll die banen worden maar de gewesten eigen gang gaan" kunnen»

de Stem | 1973 | | pagina 10