Muziek Jeugd en gaat meer op de experimentele toer De Stem /De Vriie Zeeuw Oos recc Dollemansrit van Bergenaar in Oostburg berecht Nederlander ging Duitser te lijf Mistrappers kampioen Oudercomité: nog geen vrede met benoeming van hoofdonderwijzer M. C. Fiehuiqua overklast Verduijn Reductie regeling Axeler Ambacht 1 GEEN ENKEL POP-EVENEMENT OP HET PROGRAMMA Rijksweg 58 wordt gedeeltelijk geasfalteerd J. de Putter: voorzichtig beleid G. Watkins nam afscheid WERK Mini-metr( voor Brugge stad BOETE VAN 300.- Terneuzen Belangstelling Kwadendamme Onder invloed achter stuur Jaai-vergadering Cebeco zuidwest Putdeksel door de ruiten IN ZAALVOETBAL OOSTBURG AANRIJDINGEN MET SCHADE IN TERNEUZEN Aardenburg Sil l Vrijdag 7 december 1973 (Van onze correspondente) MIDDELBURG De ker- mis-exploitant M.M. uit Ber gen op Zoom maakte er op 6 juli in Oostburg helemaal een potje van. Met zijn grote vrachtauto reed hij op het Eenhoornplantsoen tegen een telefooncel, een bloembak, een personenauto en een brom fiets. „Ik was mijn hond kwijt, edelachtbare", zo verontschul digde de 22-jarige man zich donderdagmorgen. „Maar man, wat had je dan eerst in een café te zoeken", vroeg de politierechter hem streng. „Was de paniek zo groot, dat u zich eerst wat moed moest gaan indrinken? Overigens hebt u zich in dat café ook al niet te mak gedra gen". De eigenaar van de per sonenauto diende donderdag morgen een claim in van f 300,-. Mr. W. Jurgens uit Bre da. de verdediger van de ver dachte, sprong daar onmiddel lijk tussen met de opmerking, dat het ding toch al niet meer reed en in gebruik was als stellage voor reclame-doelein den. De officier van justitie, mr. Kolkert meenden dat de man door zijn houding en gedrag duidelijk had bewezen, dat hij in overtreding was tegen arti kel 26 van het wetboek van strafrecht. De eis luidde twee weken gevangenisstraf onvoor waardelijk, een jaar ontzeg ging en toewijzing van de ci viele vordering. De verdediger zag zijn cliënt liever een voor waardelijke straf opgelegd, met eventueel een hoge geld boete. De politierechter meende, dat het hier een ernstig feit betrof, een echte dronkemans reactie en alleen omdat deze man nog nooit met de rechter in aanraking was geweest, wilde hij de eis van de offi cier wat afzwakken. M. werd tenslotte naar huis gestuurd met twee weken gevangenis straf. waarvan een week voor waardelijk. 9 maanden ontzeg ging, waarvan drie maanden voorwaardelijk, met een proeftijd van twee jaar. Maar de politierechter achtte de eis van de schadevergoeding niet voldoende gegrond, zodat deze werd afgewezen. AKI (Van onze correspondent) SCHOUNDIJKE Rijks weg 58 wordt te Schoondijke over een lengte van 800 meter (behalve de rotonde) geasfal teerd. Momenteel is rijkswaterstaat begonnen met het stukbeulken van het be tonnen wegdek. Daarover wor den verschillende asfaltlagen aangebracht. Met deze werk zaamheden hoopt men a.s. dinsdag te beginnen. De bo venste asfaltlaag wordt eerst in het voorjaar van 1914 aan gebracht. Voor het verkeer le veren de werkzaamheden geen noemenswaardige stagnatie op. (Van onze correspondente) MIDDELBURG Donder dagmorgen stond voor de Mid delburgse rechtbank een •Utrechtenaar terecht, die op 16 juli van dit jaar in Zeeland een Duitse vakantieganger te lijf was gegaan. De aanleiding hiertoe was een simpel gebaar, dat de Duitser met zijn rechterhand naar zijn voorhoofd maakte, nadat hij het getoeter van de Nederlandse auto achter zich had gehoord. De Nederlander pikte dat niet, hij wilde de Duitser volgens zijn eigen ver- (Van een onzer verslaggevers) XERNEUZEN De heer J. de Putter (G.P.V.) merkte op dat de uitgaven volgens de begroting volgend jaar vijf miljoen gulden hoger zullen liggen daii dit jaar. Hij vroeg zich af of de begroting met het verhogen van de belastin gen sluitend kan worden ge maakt. Hij vond dan ook dat de gemeente een voorzichtig financieel beleid moet voe ren. Naar aanleiding van de ge stegen kosten voor zaken als cultuur, onderwijs, recreatie en sociale zaken (kosten, die bijna vijftig procent van de gemeentelijke uitgaven uitma ken) vroeg de heer De Putter zich af of dit zo door kan blijven gaan. Hij vond dat op diverse fronten naar meer zui nigheid zal moeten worden ge streefd. haal dan allqen maar duidelijk maken, dat hij de Duitser, die met zijn vrouw en kinderen midden op het smalle wegge tje liep, slechts tot voorzich tigheid had willen manen. Van het een kwam het an der. Zo ontstond er een vecht partijtje, waarbij de Duitser hem en hij de Duitser een klap gaf. Deze kwam ongeluk kig te vallen en brak zijn knie. V. vond de hele zaak een beetje gênant en hij vond het hele gebeuren een verve lende geschiedenis. De officier I meende, dat de man zich hier te buiten was gegaan aan de onhebbelijkheid waaraan veel mensen zich tegenwoordig be zondigen nl. de bestraffende vuist opheffen. De eis luidde een week ge vangenisstraf voorwaardelijk, twee jaar proeftijd en f 300,- boete. Volgens de verdediger had zijn cliënt aleen maar wil len waarschuwen. Dan had hij toch in zijn auto moeten blij ven, meende de politierechter. Maar omdat tijdens de rechts zitting bleek, dat V. lanig niet zo'n nijdas was als uit de stukken naar voren kwam, liet hij het bij een geldboete van f 300,-. De Duitser schijnt nog een civiele vordering in te willen stellen van rond de 1 10.000,- voor alle gemaakte onkosten. Duivcnexpositie De post duivenvereniging E.M.M. aangesloten bij de Ne derlandse Bond van Zaterdag vliegers houdt zaterdag in café Driewegen haar jaarlijkse ver- enigingstentoonistelting. Ook alle bij de N.P.O. aangesloten leden kunnen hieraan deelne men. De duiven moeten vana vond tussen 7 en 9 uur wor den ingezonden. Als keur meester fungeert de heer Van Es uit Goes, De expositie is voor het publiek opengesteld vanaf zaterdagmiddag 4.00 uur. uur. (Van een onzer verslaggevers) HULST De Hulster afdeling van Jeugd en Muziek gaat deze winter met het programma min of meer op de experi mentele toer. Tot nu toe is er in tegenstelling tot voorgaan de jaren nog geen enkel pop-evenement gepland. Opvallend is wel het grote aantal „zwaardere" programma-onderde len. Met betrekking tot het abso lute ontbreken van pop vertelt organisator ion KuycKx: „we hebben eigenlijk een beetje het gevoel, aat Zeeuwsch-Vlaan deren op dat punt is over voerd. Je hoelt maar te kijken naar de verschillende popfesti vals van de laatste maanden om daar achter te komen. De belangstelling voor die evene menten was minimaal' Het is ook voor de eerste keer, dat Jeugd en Muziek zich richt op de leeftijdsgroep van 6 tot en met 11 jaar. Het programma wordt op 22 de cember ingezet met het optre den van een jeugdtheater voor deze categorie om 14.30 uur in het nieuwe sociaal-culturele centrum Den Dullaert. Het is trohwens tevens een van de eerste activiteiten in deze ac commodatie. Het jeugdtheater omvat verhalen, liedjes en mi me door Tom de Graaf en Jan de Noord. Het accent bij dit optreden zal niet liggen op het passieve kijken, naar de din gen die gebeuren gaan, maar het is juist de bedoeling, dat de jongelui zelf meedoen. Ook hierbij is het experimentele karakter weer vertegenwoor digd. De belangstelling voor het jeugdtheater wordt bij de jon geren gewekt door middel van een kleur wedstrijd via de la gere scholen. Ton Kuyckx: TERNEUZEN De publie ke belangstelling was op de voorlaatste competitieavond van het zaalvoetbal aanmerke lijk groter dan normaal. Heel wat toeschouwers bezetten de tribune van de sporthal Zwaantje, om getuige te kun nen zijn van het grote duel in de tweede klasse tussen Mistrappers en Elopak, waarin de beslissing om het kampi oenschap kon vallen. Degenen die de gang naai de sporthal hiervoor hadden gemaakt zijn zeker niet te leurgesteld, want het was bo vendien veruit de beste wed strijd die in dit seizoen is gespeeld, tussen twee gelijk waardige teams. Mistrappers won uiteindelijk met 2-1 en behaalde daardoor het kampi oenschap, dank zij het voor treffelijk keeperswerk van zijn doelman De Zeeuw in deze wedstrijd en mede doordat Elopak een strafschop miste De overige uitslagen waren: PZEM-Van Hecke 1-2. Dow Centr, Lab. 12-0, Moe '65 - Hoek Veteranen 2-2. Stand: Mistrappers 13.10. 1. 2. 21. Elopak 13. 8. 1. 4. 17. Dow: 13. 6. 3. 4 15 Van Moc'65: 13. 6. 2 5. 14. PZEM 13. 5. 2. 6. 12 HoekVeteranen: 13 2. 4. 7. 8. Centr Lab 13 0 2 11. 2. Maandagavond wordt deze competitie afgesloten met de volgende wedstrijden: Centr. Lab. - Elopak. Moc'65 - Van Hecke. PZEM - Dow 2. en Hoek Veteranen - Mistrap pers. „We zullen even afwachten of dit ïmu-auel aansiaai en als dat inderdaad het geval is wil- len we net hernaien. Daarbij er overigens voor wakend, dat we de schoolvoorstellingen van de sticntiing uit niet m de wielen rijden Voor nemahng is volgens zijn oommentaar ook het pro gramma-onderdeel muziek op straat vatpaaf waarmee Jeugd en Muziek de afgelopen zomer midden in de roos schoot. Votgend jaar zal er een heel weekend op straat worden ge musiceerd met daaraan vooraf gaand ol erop aansluitend een aantal optredens op de lagere scholen in Hiulst. Voor het zover is zal op 5 januari eerst de Instant Com posers Pool naar Hulst komen met muziek van Willem Breu- ker en Micha Mengelberg. In dit geval gaat het om een jazz-programma, dat in De Brakke Grond in Amsterdam in première is gegaan. Op 19 januari is er een optreden gepland van een Jazz Bigband uit België, op 9 februari ge volgd door net optreden van een steelband samen met het komische duo Peter en Adri- aan. Op 2 maart is Willem Ver- mandere gecontracteerd (e- vemmin een onbekende in het Jeugd en Muziekprogramma) en op 30 maart brengt de to neelgroep Baal het toneelstuk Baal van Brecht onder het motto „Baal met Baal". Het spel is op muziek gezet door Willem Breuker en ook in dit kader ontbreekt het experi mentele etiket weer niet. Alle activiteiten zullen hun beslag krijgen in Den Dul laert. Ton Kuyckx:,, We heb ben er geen idee van hoe de publieke belangstelling voor al die activiteiten zal zijn, maar we zijn er ons van bewust, dat we ons op een betrekkelijk klein publiek richten. Er zit in ieder geval een duidelijke op bouw in: van de pop tot aan Brecht. Dat is uiteindelijk ook de opzet. Kijk: je zou het zo kunnen zien. Als we een goe de popgroep contracteren zoals Focus dan bestrijk je 500 tot 600 man. Maar dan kost het je ook een hoop geld. Daar is het ons deze keer niet om te doen Als het programma komend jaar maar enigszins loopt zijn we dik tevreden. Bij de finan ciële planning zijn we uitge gaan van een geringe belang stelling, zodat het op dit punt niet zal tegenvallen. Verder ben ik ervan overtuigd, dat we met dit winterprogramma bepaald niet gemakkelijk zijn. Maar we stellen er een op en rekenen gewoon op weinig be langstelling dan kan het uit eindelijk niet tegenvaleoi ook. Bingo-avond Ten bate van de kas van de voetbalver eniging Kwadendamme wordt zaterdagavond in café 's Lands Welvaren een bingo-avond ge houden. Deze begint om half acht. (Van onze correspondente MIDDELBURG Donder dagmorgen moesten diverse Zeeuwsch-Vlamingen zich voor de Middelburgse politierechter verantwoorden voor het deel nemen aan het verkeer in een auto of op een bromfiets ter wijl zij onder invloed verkeer den. W. de L. uit Sas van Gent reed op 28 april in Axel in de Oranjestraat een voor tuintje binnen. Hij beschadig de er naast de bestelauto van zijn baas ook de stoep en het tuinhek. De bloedproef wees uit, dat het alcohol promillage 1,3 was. De L. was na moei lijkheden thuis een café inge doken. De officier van justitie mr. J. Kolkert, eiste twee we ken gevangenisstraf, waarvan een week voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar, toezioht van het ZCBA en 9 maanden ontzegging van de rijbevoegdheid. De politierech ter vonniste conform. A. van O. uit Hulst botste op 12 mei m Axel ophet Kennedyplein tegen een licht mast. Hij was in het restau rant geweest van de Expo en daar meenden sommige getui gen, dat Van O. onder invloed verkeerde. Anderen .waren daar helemaal niet van over tuigd. De officier meende, dat hier wel degelijk bewezen was, dat de man onder invloed zijn auto had bestuurd. Mr. F.K. Adriaanse, de verdediger, zocht de oorzaak van het vreemde weggedrag o.a. in een te grote hoeveelheid ingeno men medicijnen. De man zou bovendien een zeer drukke zaak bezitten, waarvoor hij zijn auto dagelijks nodig heeft. De politierechter ver oordeelde Van O. tot twee we ken gevangenisstraf, waarvan een week voorwaardelijk, zo als de officier van justitie ge- eist had en aan de andere kant hield hij rekening met 's mans positie en hield de ontzegging beperkt tot zes maanden, waar van drie maanden voorwaar delijk met een proeftijd van twee iaar. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Op maan dag 10 december houdt de coöperatieve vereniging vere nigde land- en tuinbouwcoöpe- raties (Cebeco Zuidwest) om 15.00 uur in café-restaurant De Braakman haar jaarlijkse al gemene vergadering. Na de besloten morgenver gadering volgt om 15.00 uur de openbare vergadering, die wordt geopend door de heer J. van Iwaarden te Sluis. Vervol gens zal een viertal sprekers het onderwerp „granen" be lichten, en vervolgens een dis cussie hierover. Dit keer betreft het een ge combineerde vergadering van de Oost-Zeeuwsch-Vlaamse „Covo" en de West-Zeeuwsch- Vlaamse .^Landbouwbelang". (Van een onzer verslaggevers) BERGEN ÓP ZOOM In de nacht van woensdag op donderdag is op drie verschil lende plaatsen in de stad een putdeksel door de ruiten ge gooid. In de Koevoetstraat sneuvelden daarbij twee rui ten van de tassenwinkel van M.M. In de Kremerst.raat moest de cafetaria van N.L. het ontgelden en tenslotte werd er ook een putdeksel door een van de ruiten van Huize Sint Catharina gegooid. Er werd nergens iets ver mist. Topbiljart Voor de oost Zeeuwsch-Vlaamse topbiljart- competitie hoeven zaterdag avond slechts twee teams in actie te komen. De twee teams die zaterdagavond spelen zijn- het Westdornse bc 't Raedhuys en STC uit Sluiskil. Deze we-Uri-Hd wo-Jt gempo'd in café J. v.d. Westdorpe. Goes-Pluym te (Van een onzer verslaggevers). KAPELLEBRUG Het ou dercomité van Kapeliebrug heeft volgens woordvoerder Oscar van Dorsseiaer nog steeds geen vrede met de be noeming van W. Goethais, als hoof dondei wijzer verbonden aan de lagere school in dit dorp, tot hoofd van de lagere school in Sint Jansteen. De bezwaren richten zich overigens niet op de persoon van de heer Goethais, maar, zoals we vorige week al schre ven, op de wijze waarop zijn benoeming tot stand is geko men. Met ingang van 1 januari zal hij zijn nieuwe functie aan vaarden. Dat vindt het ouder comité onverantwoord, omdat door deze wijzing midden in het schooljaar grote onrust is ontstaan bij de betrokken ou ders. Men geeft ook daarvan het schoolbestuur van Sint Jansteen, waaronder ook de school van Kapeliebrug valt, de schuld. Zoals bekend heeft het schoolbestuur inmiddels alle bedenkingen tegengesproken, maar de manier waarop dit gebeurd is- zint Oscar van Dorsseiaer niet. Hij vindt, dat het oudercomité voor leuge naar is weggezet. „Ik ben het allemaal nog eens precies na gegaan" vertelt hij. „Maar na genoeg alle ouders zijn het met het oudercomité eens. Een benoeming zo midden in het schooljaar is niet juist. Als gevolg daarvan is er onder de ouders paniek ontstaan en op grond daarvan hebben er ver schillende besloten om hun kinderen maar in Sint Jan steen naar school te sturen. Met die onrust zou het wel meevallen zijn, als het school bestuur meteen bekend had gemaakt, wie de heer Goethais in Kapeliebrug zou opvol gen." De heer van Dorsseiaer blijft ook bij zijn bewering, dat het oudercomité en de ou ders te weinig inspraak heb ben gehad bij de benoeming van het nieuwe schoolhoofd. „In de uitnodiging voor de jongste vergadering stond dui delijk: .aar. u is de beslis sing". Maar de vergadering begon met de mededeling, dat de heer Goethais inmiddels was Denoemd. Die dingen zijn toch in tegenspraak met el kaar" Volgens de heer Van Dorsseiaer is ook de ouderver eniging in Sint Jansteen ont stemd over deze gang van za ken en za; aan hogere instan ties om een interventie wor den gevraagd. Welke instan ties dat zullen zijn wilde de heer Van Dorsseiaer niet mee delen. De oudervereniging heeft bovendien op de ontsta- me situatie geen commen'aai willen geven, zolang er niet wat me-.-r duidelijkheid komt in de reeks van misverstan den. De heer Van Dorsseiaer acht de deining rond de be noeming niet in het belang van de ouders en hun kinde ren, maar ook bepaald niet in het belang van de betrokken onderwijskrachten. Bovendien vreest nu dat de problemen hun weerslag zullen hebben op de Slee. in de school. „En daarmee zijn de leerlingen helemaal niet gebaat". Oscar van Dorsseiaer: „Vol gens voorzitter Van Hecke van het sclvolbestuur is inspraak in deze benoeming zonder in zicht hetzelfde als uitspraak zonder uitzicht. Volgens hem kunnen de ouders er niet over meepraten, omdat ze de ach tergronden niet kennen en die achtergronden kunnen niet worden toegelicht, omdat dit niet in het voordeel is van alle vraag ik me toch af: is de oudervereniging in Sint Jan steen zou ondeskundig, dat die bij deze benoeming geen inspraak kon hebben?. Volgens mij zitten er in die oudervere niging zeer competente men sen. Zeker zo competent als in het bestuur. Daarom had de oudervereniging toch in ieder geval btj deze problemen be trokken moeten worden. Ik geloof niet, dat erbij deze benoeming sprake is geweest van een vriendjespolitiek, maar het bestuur heeft wel de fout gemaakt om op deze wij ze de fusie tussen beide scho len te wilier bespoedigen. Daarb'j is de fout gemaakt, dat ze de zaak hebben gefor ceerd dc.or een fase over te slaan ;n daar zijn wij tegen in opstand gekomen We zouden er geen bezwaren tegen gehad hebben bij hun eerste comrren- een fa'soenlijke manier was gespeeld" Voorzitter C. van Hecke -m secretaris P. Schau- waert van het schoolbestuur hebben b:;, hun eerte commen taar op de grieven van de ouders m Kapeliebrug al laten weten geen gehoefte te heb ben aan een „tweede ronde", omdat alleF rond de benoe- (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Slechts één helft heeft Verduijn in de zaalvoetbalwedstrijd tegen M O Fiehuiqua stand kunnen houden en in die eerste helft toonden de Bressiaanders zich ook gelijkwaardige tegenstan ders van het Oostburgse kampi oensteam. Verduijn ging vanaf het eerste fluitsignaal sterk in de aanval en al in de eerste minuten stond een doelpaal een Breskense treffer in de weg. Toch werd de openings treffer gescoord door M. C. Fiehuiqua dat zelfs tot 2-0 uit liep alvorens Verduijn kon to- genscoren (2-1). Met deze stand op het score bord miste Verduijn een straf schop. Te geforceerd en met vaak ongecontroleerd voetbal trachtte Verduijn in het begin van de tweede helft de achter stand weg te werken, hetgeen niet lukte. Peter van de Bek- ke in het M C Fiehuiqua doel liet zich niet passeren. Onder tussen groeiden Rik Henry, Hans de Vries en Per Baecke naar een sublieme vorm, waartegen de Verduijn-verde- diging niet was opgewassen» met als gevolg dat het team in de laatste periode van deze, door een groot aantal bezoe kers bijgewoonde wedstrijd, gehele werd overklasd en ten slotte met 8-1 verloor, waar door M. C. Fiehuiqua, dat in 5 wedstrijden 37 goals scoorde. betrokken mensen. Maar dan ming al is gezegd. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Vrijdagna middag heeft directeur G Watkins van Dow Chemical te Terneuzen in café-restaurant De Braakman tijdens een re ceptie afscheid genomen van zeer veel vrienden en zaken relaties en autoriteiten waar onder burgemeester Aschoff van Terneuzen. De heer F. Kulin heeft namens de Stich ting Jess de heer Watkins, die hiervan voorzitter was en zich hiervoor bijzonder heeft inge spannen, een afscheidsge schenk overhandigd. The Cot ton City Jazz Band uit Gent (België) bracht muzie k ten gehore. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Donderdag morgen om acht uUr kwamen de personenauto's bestuurd door respectievelijk mevrouw E..Ï. uit Hoek en P.J.B. uit Biervliet nabij het postkantoor aan de Westkolkstraat te Ter neuzen met elkaar in botsing, toen de motor van de auto van B. afsloeg en zijn voertuig achteruit reed óp het ogenblik, dat mevrouw J. haar auto par keerde. De beide auto's liepen schade op Op de Juliana van Stolberg- straat botsten twee personen auto's bestuurd door respec- -D. en J. A. de P. beiden uit ÏD. en J.A. de P. beiden uit Terneuzen, toen zij een melk- kar wilden voorbijrijden. Er ontstond schade aan de auto's doch er werd niemand ge wond. nu met twee punten voq, sprong op Verduijn en boven' dien één wedstrijd minder je! speeld, aan de leiding staat i de eerste klasse van het f burgse zaalvoetbal. Leraren en Administrate Personeel deelden na spannende en goed gespt.,, match de punten(l-l). stanj- M C Fiehuiqua 5 - 10. vt!j dui.jn 6-8. Velodtas 5j j Oktopus 5-7. Administratie) Personeel 7-6. Jansen sport S - 5. Van Hal en Kareis 7.( Leraren 5-3. Amro Ban* 2. In de tweede kl-asse boekt, Riemens zijn eerste overwin, ning. O.B.V. werd hiervan hel slachtoffer 4 - 2. De Riemen mensen blijven echter op voorlaatste plaats van de rang. lijst staan, doordat Verduijn 2 hekkesluiter Blijf Fit met 4.) klopte. Stand: Peugeot 6 - 11 «0i ter Mude 7 - 10. W I K 5-9 o B V 6-6. Winkeliers 6-5, 6-4. Verduijn 2: 6-4. 5-3. Blijf Fit 5-0. Programma voor 10 decei ber: Velocitas - Leraren. Alh - Peugeot. WIK- Riemenj, (Van een onzer verslaggevers AXEL Tijdens de verga dering-, die het waterschip Axeler Ambacht woensdag 1! december houdt in De Halleii Axel zal net als in voorgaan* jaren worden voorgesteld een z.g.n. reductieregeling li te voeren. De reducties worden ve leend om de financiële van de eigenaren van grondt:; met een hoge omslagheffinj te verlichten. De minister va Verkeer en Waterstaat destijds verzocht om hiem»| een belangrijk deel van rijksbijdrage te gebruiken, ken. In de vergadering van december 1970 werd besloten een reductieregeling steld op het geschot ogt- bouwde eigendommen 1971 it verband met de ontvan(ti rijksbijdrage voor de wate huishouding over 1969. De re ductie betekende een nivelle ring tot ƒ110 per hectare al het niet toepassen van de voe 1971 voorgestelde verhogi| van het geschot met fa hectare. In de vergadering van 15 d cember 1971 werd weer beslo ten om het geschot per heels» op ƒ110 vast te stellen. Das: kwam echter toen wel vij! gulden bij. Ook in de verga*, ring van 1972 is besloten er nog eens vijf gulden bij 'jj doen. Een dergelijk voorste' zal ook tijdens de vergaderii!| van 12 december ter komen. Het geschot wordt dan v,f de Eendragtpolder ƒ112,25 ij klasse 1, ƒ112,86 in klasse 1', 114,03 in klasse 3. Voor*- Kleine Huissenspolder: flw' in klasse 1, 116,67 in k» 2. ƒ117,08 in klasse 3. Voor» Margarethapolder: ƒ126.67 n klasse 1, 125,38 in kdasse 125,21 in klasse 3. Voor jj Nieuw Ofheneoolder: f JjU in klasse 1, ƒ121,58 in kW 2 Voor de Serlippensp* ƒ119,83. Uitgave: Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Editie Zeeland: RAYONKANTOREN: TERNEUZEN- Mieuwstraat 9, tel 01150-7920 (4 lijnen); HULS - Steenstraat 14. tel 01140-3751 (3 lijnen); GOES; KlokstraaU tel. 01100-8030 (3 lijnen). KANTOORUREN, Maandag t.m vrijdag 8.15-12.30 en 13.30-17.00 uur. BUITEN KANTOORUREN: ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Breda: maandag t.m. vrijdag 19 00-21 00 uur, tel. zaterdag (iO-12 00 uur, tel. 01600-49900; zondag 20.09-22.Oll111" tel 01600-22341. BEZORGKLACHTEN: Zeeuwsch-Vlaanderen: tel. 01140-3751 of 01150-6297; Zeeland 01100-4944 HUIS AANSLUITINGEN: REDACTIE: (1 Chef Zeeuwse redactie- S C. Augustijn, Kantoor NieuwsW Terneuzen. tel 01150 7920 privé tel 01150-5745 algemen" teur Zeeland A B Koopman, kantuor Kromme Weck delburg, te) 01180-7764 privé tel 01180-7438: gedacteur Mia° Zeeland drs. J Bouwmans. tel. 01100-3405. kant Klokstra Goes tel 01100-8030 privé Colijnshof 35 Goes: reded™ s Terneuzen en Kanaalzone G van Berkel, kantuor Nieuw? -- Terneuzen tel 01150-7920. privé tel. 01150-4868: redact*"} Vlaanderen A Verlind, kantoor Steenstraat 14 Hulst tel 3751, privé tel 01140-3103: redacteur W Z.-Vlaanderen: B- der Helm. Melkweg 40. Oostburg, tel. 01170-3370; sportfe Zeeiand- T Koomen. tel. 01155-2594. FOTOJOURNALIST ZEELAND: C. J de Boer. Trumanlaan 10 Axel tel. 01155-2237 ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: P. Konings, tel. 01150-6297. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Tnspecteur Zeeland C Menu. tel. 01100 4316 Vrijdag 7 decembe af"1*1 0 Bestevaerstraat: werk Schieting In het Sp viljoen te Aardenburg b de luchtbuksschutters Missers" een Klaassch Winnaar werd Th. Kt met 285 pnt. 2. D. van H 271, 3. C. de Baerden 242, 4. E. de Cocq 238, Klooté 235, 6. N. Kob 216, 7. L. van Kruijssen 8 K. de Koeijer 207, 9. A geer 207, 10. Mevr. M. K De Busschere 203 punte schutters werden geklasse Collecte De collect behoeve van de vertrek missionaris pater Wilier Bruijne heeft 1048 bracht. Pater de Bruijne trekt medio december centraal Amerika. (Van een onzer verslaggev BRUGGE (B) De Vlaamse provinciehoofd Brugge zal waarschijnlijk zogenaamde mini-metro gen. De plannen hiervoor mjna klaar en met de uil ring van de werkzaamli Kan eind volgend jaar wo begonnen. De mini-metr geen trein onder de g maar een aantal kleine Sentjes, plaats biedend aan personen, die rijden in koker van ongeveer 3,5 r doorsnede. De bediening van dit st< Kan geheel automatisch dels een computer geschie m enkele minuten tijd men van het station naar centrum worden vervo tussenliggende haltes rvoor dat onderweg ijtgestapt kan worden Plan verwezenlijkt wc. „eZ,en® een ander stoki 1het Brugse stads] worden uitgevoerd, n eeiiJerke®,rsvri-i maken - eeuwenoude binnenstad kosten van het project zc dig gedragen worden we;p^1?lst®rie van Verk ezen m Brussel dat Bru is experiment heeft aan,ge g' ZOI in- Als wordt >aai >est name vai d. zou c Verke Bru fei „)'.i!uH'ii:!Tli!!j l1* .£KI Het Jesultaat van de

de Stem | 1973 | | pagina 6