terist Concurrentie bij NAC groot ZIEN NOG KANSEN Hans Vultink geïnspireerd Keiler start in Den Haag CCF: sponsor voor kernploegen KNSB WIL0NIHBTING WATNU? Iers op tafel ardappelen UPS HP d oplage i f. 21,--" DOET BOD ÖP GONZALEZ Vooral uwtesik- ^assuraolkzaten. FC Amsterdam samen met Volewijekers Agostini naar Yamaha 55 12 Vrijdag 7 december 1973 NTIE) hoestririg bijvoorbeeld! U kent dat kostelijke kleine zusje van et. In 'n wip te frituren óf te ider vette grilleren en dankzij cunt u thuis dineren! 3 is een diepvriesprodukt met de rode ruit es 02503-7241 im halfvier een cross worden gehouden voor wielertoeristen en volkskoersers aangesloten bij de „Wielertoerist" uit Sluis. Deze wedstrijd is het tweede onderdeel van het clubkampioenshap van de .Wielertoerist". Dit kampioenschap wordt betwist in een duel op rollen; een wielercross, en een weg wedstrijd. Er wordt een klassement samengesteld aan de hand van een puntensys teem. Zo wordt voor de eerste plaats tien punten, uitgedeeld. Voor de tweede plaats negen punten enz. Het clubkampi oenschap wordt verreden voor twee categorieën. De eerste categorie voor deelnemers tol 32 jaar en de tweede categori! voor „trimmers en volkskoer sers" van 32 jr. en ouder. Seri euze kandidaten voor een van de ereplaatsen in de oudste ca tegorie zijn; Gerard Maerihoudt en George Klaaysen (beiden Aardenburg) en Willy Caboor uit Maldegem, die in de rol- lenwedstrijd aardig wat pun ten hebben verspeeld. Zij zul len nu alles in het werk stel len de schade goed te maken. Bij de jongeren wordt vooral gerekend op de prestaties van Jan Brandt, Jerome Booyen, Bram van Laere en de plaat selijke favoriet Theo Hol. awe Boek van. de Maand er zelf over te zegge onder omwegen^ werkelijke WiflB* nieuwe Boek van de n boekhandelaar. Het is een :it. Al was het maar om idukties waarvan 40 inWei» ïl zijn gehele oeuvre in zolang de vooiiaad 13 Henk van Rooy in actie voor NAC's eerste elftal. MULLER EN VAN ROOY (Van onze sportredactie) BREDA De twee nieuwe aanwinsten van NAC, Henk van Rooy en Felix Muller hebben tot nu toe niet veel indruk kunnen maken op het Bredase publiek. Beide spelers speelden slechts enkele wedstrijden in het eerste team om daarna geruisloos naar het C-elftal te verhuizen. Felix Muller overgekomen van NEC, waar hij door een hardnek kige knieblessure uit het eerste elftal verdween speelde ongeveer zes wedstrijden in het I^redase basisteam. Muller: „Ik heb een hele tijd stilgelegen. Bij NEC heb ik een menisiusoperatie ondergaan. Ik heb toen wekenlang niet gevoetbald. In de eerste wedstrijden van NAC heb ik ook nogal wat last gehad van blessures. Het waren dan wel geen zware blessures, maar toch raak je daardoor je ritme kwijt. Op het ogenblik heb ik nergens meer las t van, waardoor ik dan ook weer volledig mee kon trainen. In het C-elftal hoop ik het wedstrijdritme terug te krijgen.". Felix Muller, die voordat tij bij NEC kwam bij Blauw Wit furore maakte als topsco- itt van de eerste divisie, ge- I Volt wel dat het erg moeilijk «worden om zijn plaats in K eerste team van NAC twte heroveren. „Het mid- faeld van NAC is vrij sterk toet. Er zijn een stuk of vijf Jpelers, die op het middenveld pet kunnen worden. Het «jt er dus eigenlijk vanaf nee het elftal draait. Als het !«<i gaat heeft het weinig nut (Van onze correspondent) ROTTERDAM Feyenoord weft via een voetbalmakelaar a bod gedaan op de Paraguay - I smse spitsspeler Hugo Gonza- ra die momenteel uitkomt voor j te Franse tweededivisie club «ed Star uit Parijs. Het bedrag dat men voor Gon- wles wil uittrekken ligt overi- p n'et te hoog. Manager rox: „Of Gonzales inderdaad «ar Rotterdam komt is overi- K,nog een grote vraaS- wy ooen wel een bod gedaan, aar de echte pnderhandelin- I? f.'!n n°g niet begonnen. jp"Jk laten we hem naar «otterdam komen om wrver te laten zien wat aan laren zien wat hij en nemen we daarna een lissing". om te gaan wisselen. Maar ik verwacht wel dat ik me weer in het hoofdteam kan spelen. Volgens mij is het, zoals je wel van verschillende kanten hoort geen mentaliteitskwes tie. Er zullen beslist wel spe lers zijn die mentaal sterker zijn. Maar lat is niet de hoofdkwestie. Voor mij is het nu de zaak om het wedstrijd ritme terug te krijgen. De sfeer binnen de groep is uit stekend. Op de begeleiding valt niets aan te merken. Ek heb dan ook hst volste vertrou wen dat ik me weer in het eerste team kan spelen". Henk van Rooy, overgeno men van Rodia JC in ruik voor Stanley Bish. werd door NAC naar Breda gehaald óm bet nijpende spitsprobleem uit de wereld te helpen. Henk van Rooy die vorig seizoen bij Ro- da JC nog goed was voor twaalf doelpunten kon het goede ritme bij de Bredase eredivisieclub echter niet te pakken krijgen. „Ik heb een paar wedstrijden meege speeld". Het Bredase publiek, dat veel verwacht had van de ze aankoop liet de ongeveer 1.90 lange spits al vlug vallen. Van Rooy: „In het begin trok ik me niet zoveel aan van die kritiek. Na die eerste wed strijden ben ik inderdaad een heeil stuk minder gaan spelen. De reacties van het publiek begonnen toen aan mijn zelf vertrouwen te knagen. Het he le elftal draaide in het begin niet goed. De trainer was wel verplicht om enkele verande ringen aan te brengen. En Jbij die veranderingen behoorde ik. Ik heo eerst een tijdje op de reservebank gezeten. In het C-elftal probeer ik nu het wedstrijdritme te behouden. Die reacties van het Bredase publiek heb ik me wel dege- ADVERTENTIE lijk aangetrokken. Maar ze moeten niet vergeten dat ik eein heel andere voetballer ben dan Stanley Biisli. Het publiek moet me niet gaan vergelijken met Bish. Ik weet echt niet hoe het komt dat ifc op het ogenblik niet zo goed speel. Het enige wait ik kan doen is hard trainen". Be 25-jarige Henk van Rooy, vindt wel dat hij in het begin van de competitie van trainer YVullems genoeg kan sen heeft gehad om zich te bewijzen. Ik vind het begrij pelijk dat de trainer me eruit gehaald heeft. Hij moet er tenslotte voor zorgen dat er punten gehaald worden. De laatste tijd heb ik vrij veel gepraat met Wullems. Dat heeft me veel geholpen. Maar ik zal er toch zelf voor moeten zorgen dat ik terug kom. Dat ben ik trouwens ten opzichte var het bestuur van NAC en het publiek verplicht". Maar ook Henk van Rooy zaïl enorm hard moeten knok ken om zijn plaats in NAC's eerste te heroveren. Vooral n,u het vrijwel zeker is dat op 15 december de Pool Williim (een broer van de Tel star-speler) zich bij de selectie van NAC zal voegen. „Die Willam zal een grote concur rent voor mij worden. Maar eigenlijk is dat des temeer een reder, om er van alles aan te doen om terug te komen. Ik wil in ieder geval bewijzen dat ik het heel wat beter kan, dan ik tot nu toe heb laten zien". ROMAIN VAN DAMME AMSTERDAM (ANP) Het volgend seizoen zal bet aantal betalende clubs in Am sterdam zijn teruggebracht tot twee. Opnieuw heeft een fusie plaats gevonden. De FC Am sterdam en De Volewijekers hebben besloten samen te gaan onder de naam FC Am sterdam. Dit is het resultaat van be sprekingen die ruim twee maanden hebben geduurd en die tot doel hadden de sane ring van het betaalde voetbal in Amsterdam volledig te ma ken. De besprekingen hebben plaats gehad in een sfeer van begrip voor de situatie en zijn deze week afgerond met volle dige overeenstemming tussen beide partijen. Morgenochtend zal het principe-fusie-akkoord worden gesloten. De Vole wijekers zal tot aan het eindie van het lopende seizoen blij ven spelen. AMERSFOORT (ANP) Hans Vultink is teruggeko men op zijn besluit aanmer kelijk minder aan biljarten te doen. Toen de 35-jarige groothandelaar in horeca- artikelen ruim een half jaar geleden in Krefeld in het 47/2 zijn eerste wereldtitel veroverde, kondigde hij aan dit seizoen hoogstens nog te zullen starten in dit twee- stoots-kader. AI was het al leen om het aantrekkelijke reisje naar Buenos Aires, dat hem volgend jaar mei als verdediger van de wereld titel te beurt zal vallen. Vultiink leek een beetje ge noeg te hebben van het biljar ten. Hij kon heit ook niet meer combineren met zijn steeds meer florerende zaak. Maar inmiddels heeft Vultink die groothandel per 1 januari van het komende jaar van de hand bunnen doen en kan hij zich beter dan de laatste jaren voorbereiden op de kampioen schappen Vandaar ook, dat hij giste ren tot de achit deelnemers behoorde die in de tot biljart- arena gepromoveerde kantine van het ingenieursbureau „Wolter en Dros" in Amers foort gingen uitmaken wie de opvolger van Ham-bert van Leur in het ankerkader 47—1 zou worden. Inderdaad, opvol ger, want de Osse slager, die vorig jaar in Ju-lianadorp bij verrassing kampioen in dit moeilijke spel was geworden, moest op het laatste moment wegens een ernstige maag bloeding verstek laten gaan. Vultink toonde al meteen dat hij in dit kampioenschap tot de beteren behoort. Hij ondervond nauwelijks tegen stand van de jonge Hagenaar Wim van Deventer, die Van Leur mocht vervangen. Van Deventer is voor iedereen een prettige tegenstander. Hij heeft nog de goede instelling niet op winst maar op ge middelde te willen spelen en laat vaak zeer goede aan- vangsstoten liggen. Vultink kreeg ze ook maar kon er aanvankelijk toch geen opti- maial gebruik van maken. Met- nuittige series van 49, 20, 34 en 20 liep hij weliswaar al met een ver weg, maar de over tuiging in zijn spel ontbrak nog. Die was er echter weer vol op nadat hij een korte rust pauze had genomen. Fenome- een periode waarin hij met het toen ineens met een serie van 112 door naar zijn eerste zege. Met acht beurten ook de beste partij van de openinasronde. Alleen Jean Bessems,' die na eenperiode waarin hij met het handelen in keus, biljarten en dergelijke een karige boter ham verdiende weer tot zijn oude vak van machinebank werker is teruggekeerd en nu verzekerd is van een goed in komen, Kon Vultink in stijl en macht benaderen. Na een schuchter begin tegen de pas aan beide armen geopereerde Ben Velthuis explodeerde de Limburger in zijn laatste twee beurten: 67 en 46, resulterend in een eindstand van 300-85. Maar voor het overige ver toonden de concurrenten wei nig goeds. Het toch al krappe tijdschema, doordat men het toernooi wegens de autoloze zondag in drie in plaats van vier diagen heeft moeten sa menpersen, liep volkomen in de war door de marathon-par tijen waarin Piet Vet (met slechts een punt verschil van Hans Sundquest) en Bert van Nijnatten (onbereikbaar voor Piet Dekker) zich althans in winstpunten naast de grote twee schaarden. Felix Muller: geen mentaliteitskwestie. DEN HAAG (ANP) Er- hard Keiler komt het komende weekeinde toch in actie bij de wedstrijden om de Grote Prijs van Nederland, het tweede evenement van de profschaats- organisatie WISO op de Haagse kunstijsbaan „De Ui thof". De Westduitser liet vo rige week op de tweede dag van de wedstrijden in Alk maar verstek gaan wegens een liesblessure. Het zag er naar uit dat hij „Den Haag" en„Eimdhoven" (14 en 15 de cember) zou moeten missen. Deze week liet de Westduitser het WISO-bestuur echter tele fonisch weten dat de verwon ding meeviel en dat hij in elk geval zaterdag 8 december zal starten. Masseur Cor Neder- veen: „Het was inderdaad geen ernstige blessure, maar ik kon hem toch niet wegkrij- gen. Het is, gezien de voorbe reidingen, eigenlijk forceren wat de jongens nu doen. Nie mand heeft het geweten, maar ook Leo Linkovest was ge blesseerd. ondanks zijn 39.6". De profs rijden zaterdag en LEEUWARDEN (ANP) Na enige weken van onder handelen zijn de Koninklij ke Nederlandse Schaatsen rijders Bond (KNSB) en de coöperatieve Condensfabriek Friesland gisteren in Leeu warden tot overeenstem ming gekomen. Het Friese bedrijf zal de kernploegen van de KNSB voor een pe riode van vijf jaar sponso ren voor het produkt Rivel- la. De bond ontvangt 50.000 gulden per jaar, waarbij het reeds aangevangen seizoen 19731974 nog meetelt. Het bedrag is gekonpeld aan een inflatie-correctieclausule. Daarenboven worden de da- mes- en herenkernnloegen van een comnleet kleding- pakket voorzien. Het defi- pitïeve contract wordt bin nenkort door beide partijen eiirl. Voorzitter ihr. nr. W. H, D. Ouarles van rif ford toonde *iin tevredenheid over het bereikte resultaat met de woorden: „De KNSB is bijzonder verheugd met het tot stand komen van deze overeenkomst. Vooral ook omdat door de neriede van vijf iaar de continuïteit gewaar borgd is. Vorig jaar hebben we ons als het ware verloofd met de CCF dat wordt nu omgezet in een vaste verbintenis". In feite heeft de CCF zijn sponsorbedrag in vergelijking met het vorige contract verdub beld. Tegenover 22.500 gulden en een kledingspakket van 7.500 gulden staan thans 50.000 gul den plus kleding. „Het bedrag van 50.000 gul den zal in zijn geheel ten goede komen aan de topschaatsers", aldus secretaris W. G. Comello, „30.000 guldein zal in de vorm van onkostenvergoedingen ver deeld worden onder de rijders en rijdsters en 20.000 gulden is bestemd voor het werk aan die rijders en rijdsters, zoals coaching, begeleiding, reiskos ten naar wedstrijden, het hou den vain trainingskampen enz." Hoe de juiste verdeling van de 30.000 gulden onder de leden van de kernploegen zal zijn, werd nog niet bekendgemaakt. Daarover zal eerst overleg wor den gepleegd met de ploegleden en coaches. Het is in ieder geval wel zeker dat zowel de voor lopige als de definitieve kem- VOETBAL Celtic heeft in het Hampden Park de fina le bereikt van het toernooi om de Schotse League Cup. In de halve eindstrijden versloeg Celtic met 31 de ploeg van de Rangers. Celtic, dat eerste staat in de Schotse competitie, ontmoet zaterdag 15 december in de finale Dundee. 0 BOKSEN De Colombiaan Antonio Pambela-Cervantes, junior wereldkampioen wel- tergewicht van het World Boxing Association, heeft in een titelgevecht in Panama de Japanner Lion Furuyama ver slagen. Het gevecht ging over 15 ronden. ploegleden (de definitieve kern ploeg wordt gevormd na de Ne derlandse kampioenschappen in Assen op 12 en 13 januari) van het sponserbedrag zullen profi teren. „Er komt een overlegorgaan waarin alle drie partijen verte genwoordigd zijn, de rijders, de KNSB en de CCF", aldus ver koopdirecteur B. Kuyk, ,„Ik ben van mening, dat zoiets voor een goed functioneren vain de sponsovereenkomst noodzake lijk is". Omdiat op dit moment niet te voorspellen is hoe de bepalin gen vain de Internationale Schaats Unie (ISU) ten aanzien van sponsoring, shirtreclame en eventueel professionalisme over vijf jaar zullen luiden, wordt er een bepaling in het contract op genomen, dat beide partijen over de hoogte vain het spon sorbedrag opnieuw kunnen pra ten indien door wijziging van de ISU-regels de waarde van de KNSB voor de sponsor aanmer kelijk verandert. Zou dus bijvoorbeeld volledi ge shirtreclame over twee jaar worden toegestaan waardoor de KNSB een interessanter „produkt" aan de sponsor kan bieden dan kan opnieuw ge praat worden. „De CCF zal zich op korte termijn erover beraden welke activiteiten voor het produkt Rivella in het kader van de sponsorovereenkomst gevoerd kunnen worden", aldus de heer Kuyk. „Naamsreclame op de trainingspakken is daarvan uiteraard een niet onbelangrijk onderdeel". zondag voor het eerst dit sei zoen, omdat het een „groot" evenement betreft, een tien kilometer. Het prijzengeld is voorts verhoogd. Per plaatsings- punt (acht punten voor een eerste plaats, zeven voor de tweede en zo naar beneden per afstand en het eindklasse ment) valt er voor de allroun- ders 200 gulden te verdienen, voor de sprinters 175. De „veelzijdige" die alles wint kan dus ditmaal od 8000 gul den komen. Voor de wedstrijden van het komende weekeinde zijn per dag ongeveer 2000 kaarten verkocht, aldus een voorzichti ge schatting van mr. Olaf van F.indhoven, de juridisch advi seur vain de WISO, doch donder dag tijdens de persconferentie in Den Haag fungerend als zegsman. „Het verschijnsel voorverkooD behoort een beet je tot het verleden", aldus de heer Van Eindhoven, „als het weer een beetje meezit, ver wachten wij nog een behoorlij ke toeloop". De loting voor de wedstrij den van zaterdag is: Sprinters, 500 meter: Eerste rit: Ove Kömig (Zwe) - Er- hard Keller (WD1), tweede rit: Ivar Eriksen (Noor) - Leo Linkovesi (Finll, derde rit: öeppo Haeninen (Fin) - Neil Blatenford (VS), vierde rit: Greg Lyman (VS) - Hasse Börjes (Zwe). 1000 meter: eerste rit: Börjes - König, tweede rit: Eriksen - Linkovesi, derde rit: Blatchford - Haenninen, vier de rit: Keller - Lyman. Allrounders, 500 meter: eer ste rit: Willy Olsen (Noor) - Ard Schenk (Ned), tweede rit: Jappie van D(jk (Ned) - Roar Grönvoiid (Noor), derde rit: Kees Verkerk (Ned) Björn Tveter (Noor), vierde rit: Johnny Höglin (Zwe) - Jan Bols (Ned). 5000 meter: eerste rit: Bols - Verkerk, tweede rit: Van Dijk - Hogllin, derde rit: Olson - Schenk, vierde rit: Grönvold - Tveter. 0 VOETBAL Het nationale voetbalteam van Rusland, dat een toernee door Zuid-Ameri- ka maakt, heeft met 32 ver loren van El Nacional, de ploeg die eerste staat In de nationale competitie van Ecua dor. VOETBAL Manchester City heeft woensdagavond de overgespeelde wedstrijd voor de vierde ronde van het toer nooi om de Engelse League Cup tegen de derde divisie club York City met 4—1 ge wonnen. Rodney Marsh zorgde voor drie doelpunten. HONKBAL De Neder landse honkbalploeg heeft op de elfde dag van het toernooi om het wereldkampioenschap op Cuba weer een nederlaag geleden. Tegen het organise rend land werd het woensdag avond in Pinar Dei Rio 07. De Cubanen, die nog ongesla gen zijn, scoorden in de vijfde Innings voor de eerste keer. Het team van de Nederlandse Antillen verloor met 26 van Porto Rico. TOKIO (AP) De Itali aanse motorcoureur Giacomo Agostini heeft bekend ge maakt dat hij voor de Japans Yamaha motor Co. tenminste in twee Amerikaanse races zal rijden en ook aan de wereld kampioenschappen in Europa volgend jaar zal deelnemen. Agostini maakte dit bekend nadat hij in Tokio een tweeja rig contract met Yamaha had ondertekend. De afgelopen ne gen jaar heeft hij gereden voor de Italiaanse fabriek MV Aigusta. Hij weigerde de voor waarden van zijn nieuwe con tract bekend te maken. Op de vraag of hij inderdaad 225.000 dollar per jaar zou krijgen, zoals eerder werd bericht, zei hij: „Dat is een topgeheim'. „Maar", zo voegde hij eraan toe, ,.ik denk dat ik een van de meest betaalde motorcoureurs in de wereld ben". Op de vraag waarom hij Yamaha koos antwoordde Agostini: „Ik wilde een soort prikkel. Ik wilde helemaal opnieuw be ginnen". (ADVERTENTIE) Oh nee, mevrouw W. te R., ook voor hèm geldt op zondag de rand van het trottoir en niet de straat! Mocht u overigens ook wat willen weten overz'n eten, vraag dat dan bij de dierenspeciaalzaak. Alleen daar krijgt u trouwens de uitstekende Witte Molen EIWITBROKS, het nieuwe puur- natuur voedsel, bakvol met krachtstof. En daar is tenminste voorraad genoeg van! Voedert al wat blaft, mauwt, piept, fluit, koert of knort.

de Stem | 1973 | | pagina 13