Marathonduel m het Belgische Eeklo Programma eerste ronde driebanden Wielertoerist CLINGE GAAT RECHT OP HET KAMPIOENSCHAP AF S. LANDAU KRIJGT VERRASSEND KLOP f.c. taeiman aan de KOP Concur feyenoord doet bod op gonzale; WILLINK Belgen in het voordeel zet 'ns wat anders op tafel dan gewone aardappelen In speciale Boek van de Maand oplage f. 11,90. Daarna f. 21,-:* Noor al cn as; Combine Klasse minder Festiviteiten sport Vrijdag 7 december 1973 12 EUROPEES KAMPIOENSCHAP MET TWAALF DEELNEMERS (Van onze sportredactie) EEKLO In het Belgische Eeklo begint dinsdag II de cember het Europees kampioenschap driebanden, een ma rathonduel met maar liefst twaalf deelnemers. Een onge kend hoog aantal. De organisatie van dit biljartspektakel van.de iubilerende Belgische biljartvereniging j (Ee '°se Biljart Club), die twintig jaar bestaat. Het wordt een gigantisch opgezet toernooi, dat wordt afgewerkt in de zaal van „De Eiken Zetel" in Eeklo, waar drie grote matchtafels staan opgesteld. Er zal op drie tafels tegelijk worden gespeeld, omdat het anders onmogelijk is het toer nooi zo groots op te zetten. Het kampioenschap duurt tot zondag 16 december. De Belgen zijn zeer sterk vertegenwoordigd in deze Eu ropese titelstrijd driebanden. Te sterk in feite met drie man, maar ze hebben er recht op. Raymond Ceulemans heeft zieh geplaatst als kampioen van België, Ludo Dielis verde digt in Eeklo zijn Europese titel terwijl Arnold de Paepe het Belgische deelnemersveld compleet maakt. De Paepe mag in dit kampioenschap uit komen omdat het organiseren de land-in dit geval België- een extra deelnemer mag in zetten. Nederland komt er in dit opzicht maar schraaltjes van af. De Nederlandse verte genwoordiger is Jan Doggen uit het Westbrabantse Heerle, die enkele weken geleden de nationale titel voor zich opeis te in Oosterhout. Hij won daar in een zenuwslopende finale van Rini van Bracht, het jonge Waalwijkse talent, die het te gen routinier Doggen moest afleggen. De Belgen hadden er graag Van Bracht bij gehad in Eeklo, omdat Van Bracht een fikse reputatie heeft opge bouwd in België. veren en betekent de deelna me van de vertegenwoordigers uit Oostenrijk, Zweden, Portu gal en Spanje om er maar eens vier te noemen slechts een formaliteit. De kracht van deze spelers is onvoldoende om voor spanning te kunnen zorgen, maar de reglementen van de GEB zijn nu eenmaal 0 zo opgesteld dat deze landen kunnen deelnemen aan het kampioenschap om het etiket „Europees" meer cachet te ge ven. Jan Doggen, de Nederlandse vertegenwoordiger in de Europese titelstrijd in Eeklo. (Van onze sportredactie) EEKLO Het Europees kampioenschap driebanden in Eeklo, zal dinsdagmiddag om een uur officieel worden geo pend. De partijen van de eer ste ronde beginnen om twee uur. Het programma voor de eer ste ronde luidt: 14.00 uur: Thörgensen - Bitalis, Lasserre - Muller, Doggen - Rico. 16.00 uur: Ceulemans - Anreitter, Dielis - Hebert en De Paepe - Maehado. Dinsdag tot en met zaterdag worden er zowel om 14.00, 16.00, 19.30 als 21.30 uur tel kens drie partijen gespeeld. Zondag zijn de finalepartijen om 14.00 en 16.00 uur. Dinsdag, woensdag, donder dag en vrijdag bedraagt de entree voor de middagpartijen 50 frank; en voor de avondsé ances 80 frank. Zaterdag en zondag moet 100 frank entree worden betaald. Abonnemen ten geldig voor alle dagen kosten 500 frank. (ADVERTENTIE) Vóórgebakken Shoestring bijvoorbeeld! Ukent Shoestring wet, dat kostelijke kleine zusjevan de gewone friet. In 'n wip te frituren óf te bakken óf zonder vet te grilleren en dankzij Shoestring kunt u thuis dineren! Shoestring is een diepvriesprodukt van* in 't zakje met de rode ruit voor informaties 02503-7241 55 (Van onze sportredactie) AARDENBURG Op de bekende „Elderschans" in Aardenburg zal morgenmiddag Maar Nederland mag slechts een vertegenwoordiger sturen naar de Europese titelstrijd, dit in tegenstelling tot de Fransen, die met twee man komen. Richard Bitalis en Al- bert Lasserre verdedigen de Franse belangen, hoewel hun klasse minder hoog mag wor den aangeslagen dan die van de Nederlandse zijde. Frank rijk heeft echter recht op twee deelnemers omdat het het Europees kampioenschap vorig jaar in dat land organi seerde. Een tegenvaller voor de Bredanaar Tiest Brosens, die als tweede eindigde in het Ne derlands kampioenschap én tot het laatste moment hoopte op een plaatsje tussen de Europe se driebandenelite. De lijst van deelnemers aan de Euro pese titelstrijd ziet er als volgt uit: 1. Raymond Ceulemans (België) algemeen moyenne 1.621,2. Ludo Dielis (België) 1.184,3 Arnold de Paepe (Bel gië) 0.940,4. Peder Thogersen (Denemarken) 0.907,5 Jan Doggen (Nederland) 0.895,6. Albert Lasserre (Frankrijk) 0.886,7. Dieter Muller (West- Duitsland) 0.877,8 Richard Bi talis (Frankrijk) 0.873,9. Ave lino Rico (Spanje) 0870, 10 Mario Maehado (Portugal) 0.816, 11 Stan Hebert (Zwe den) 0.749, 12 Wolfgang An reitter (Oostenrijk) 0.721. Voor Nederland is het jam mer dat slechts Doggen mag worden afgevaardigd, omdat zowel Van Bracht, De Ruyter als Brosens in dit gezelschap zeker geen gek figuur zouden slaan. In feite zijn België en Nederland de enige landen die knappe driebandenspelers le- De Belgen rekenen er ken nelijk op dat het een complete Belgische aangelegenheid zal worden. Anders is het moei lijk te verklaren dat men de partijen Ceulemans - De Pae pe en Ceulemans - Dielis pas in de elfde en twaalfde ronde heeft gepland. Op die manier wordt het de Belgische kans hebbers wel erg gemakkelijk gemaakt. Combine wordt op deze wijze in de hand ge werkt. Het zou logischer geweest zijn dat men de landgenoten al in de eerste ronden tegen elkaar had laten uitkomen. Op die manier voorkomt men combine in de slotfase van dit toernooi, waarin alle spelers elkaar zullen ontmoeten. Voor de oudere deelnemers als Jan Doggen een hele kluif, In to taal elf partijen spelen in zo'n Europees toernooi is geen klei nigheid. „We rekenen op een Belgische finale", zegt EBC- voorzitter Immesoete. „Daarom hebben we die partijen op het laatst van het toernooi ge pland. Je wilt het kampioen schap tenslotte tot het einde toe zo aantrekkelijk mogelijk houden". Voor de Eeklose Biljart Club is het een kostbaar fes tijn. De totale organisatie kost maar liefst Zo'n f 30.000. Men heeft in Ten Bel een belang rijke sponsor gevonden, waardoor het mogelijk is de titelstrijd op zo'n grootse wij ze aan te pakken. Voor de Zeeuwsch-Vlaamse biljartlief hebbers eeen evenement dat ze niet mogen missen. In Eek lo rekent men eveneens op een fikse supportersschare van Jan Doggen, omdat de afstand bepaald niet onoverbrugbaar TON KOOMEN.. (Van onze sportmedewerker) CLINGE Als men de voorzitter van de voetbal vereniging Clinge Van der Kelen de vraag stelt of het eer ste team van zijn vereniging dit jaar kampioen wordt aar zelt hij even en zegt: „Dat hopen we natuurlijk wel, maar we hebben nog een zwaar programma voor de boek. Een programma met bijvoorbeeld de uitwedstrijden tegen Zie- rikzee en Jong Ambon". Voorzitter Van der Kelen is zich er goed van bewust, dat het daar niet gemakkelijk zal wor den. Ondanks dat Clinge momenteel royaal bovenaan staat in de vierde klasse H met vier punten voorsprong op Jong Ambon, bljjft de Clingse voorzitter aan de voorzichtige kant. Zette Clinge alle competitie- Sport 5 punten achterstand wedstrijden in winst om, en- op Clinge ook nog tot de kele weken geleden kwam lastige „klanten" gerekend men in Zeeland Sport niet mogen worden. Het zijn alle- verder dan een 44 gelijkmaal prognoses, maar we moe- spel. Dit tot grote verrassing ten er zeker rekening mee „We staan er natuurlijk comfortabel voor, en kunnen nu wel een stootje verdragen. Maar ik zeg altijd: een wed strijd moet eerst gespeeld worden. We mogen niet verge ten dat we nog slechts vier thuiswedstrijden krijgen en dat er nog zeven uitwedstrij den op het programma staan. En een uitwedstrijd, is altijd nog wat anders dan een thuis wedstrijd". Hoe dan ook, de kans is bijzonder groot dat Clinge zich aan het eind van de competitie kampioen van de vierde klasse H mag noemen. Dit nadat men vorig jaar in de beslissings wedstrijd tegen „aartsrivaal" Steen op het Hulsterse sport park in Steen met 2—1 zijn meerdere moest erkennen. Die nederlaag zou voor de Clinge- naren voor de huidige compe titie negatief hebben kunnen werken, maar dat gebeurde niet. Clinge is die tegenslag ge makkelijk te boven gekomen. Clinge is in die vierde klasse gewoon de beste ploeg, en vol gens Zeeuwsch-Vlaamse „voetbalexperts" rijp voor de derde klasse. Gezien verschil lende vriendschappelijke wed strijden tegen hoger geplaatste verenigingen zeker niet over dreven. Maar zover ls het nog niet, hoewel vele supporters nu al praten over de komende kam pioensfestiviteiten. Een steun voor het eerste team van Clin ge aan het begin van de huidi ge competitie was ongetwijfeld dat trainer Honeré Neefs niet wegging. Hierbij kwam dan nog, dat Rinus Verberckmoes van de voetbalvereniging Axel overschrijving aanvroeg naar Clinge. Een verdediger die men in Clinge, om naar de top te kunnen doorstoten best kon gebruiken. (Van onze sportmedewerker) AXEL Ook in de tweede ronde van de Zeeuwse schaak competitie georganiseerd door de Zeeuwse Schaakbond - - in de eerste klasse Zuid voor achttallen, won Terneu- zen 1 zijn competitiewedstrijd met 53 van S. Landau 2. C. Provoost, Beishuizen en Van Tatenhoven zorgden in hun partij tegen respectievelijk Van Ham, Van Dongen en Hollander voor het volle punt. Cohen, Van Kampen, Doolaard en De Zwart speelden tegen respectievelijk Kuijken, Van Houten, Jansen en Mattelé re mise. Alleen Minami moest in Van Esch zijn meerdere er kennen, maar dat was aan het einde van alle partijen niet meer belangrijk. Na zeven partijen had Ter- neuzen 1 al een 43 voor sprong genomen, en de achtste partij tussen Van Tatenhoven en De Hollander die eindig de in een 10 zege voor Van Tatenhoven gaf de over winning een wat beter aan zien. S. Landau 1 uit Axel verloor verrassend met 4(4— 3(4 van VSV 1 uit Sluiskil. J. Lensen, Groenenboom en Bol- leman veroverden voor S. Landau het volle punt, terwijl De Ridder in zijn partij tegen Dubbeldam remise speelde. De zesde, zevende en achtste par tij tussen Jan Dubbelman, Me loen en Destombes van VSV en Van de Loo. Arendse en Bolleman moesten in deze wedstrijd de beslissing bren gen. J. Dubbeldam en Meloen behaalden het volle punt voor VSV en alleen Bolleman wist hier voor S. Landau het volle punt te „pakken". In de eerste klasse Noord (tientallen) boekte Middelburg 1 een fraaie zege. Na in die eerste ronde Gces 2 met 3(44(4 le hebben verslagen, werd nu met dezelfde cijfers Zierikzee 1 geklopt. Voor het eerste team van Middelburg geen slecht resultaat, omdat men vorig jaar kampioen werd en men voor het eerste seizoen in de eerste klasse speelt. C. Overweel boekte in de tiende partij tegen Rotte voor Zierik- zee wei het volle punt, maar toen had Middelburg 1 de zege al lang veilig gesteld. Van de Plasse, Seheltens en Fl-isse- baalje wonnen hun partij van de Zierikzee-spelers M. Nolet, De Vleeshouwer en Van de Made. S. Sanders Geertse, Hendriikse, Carol en Jonkheer speelden tegen respectievelijk Van de Ende, Scheele, Wil, Hendrikse en Van de Westen remise. Goes 2 speelde uit te gen DZD 1 uit Kruiningen met 55 gelijk. In deze wed strijd werd geen enkele remi se gespeeld. De tiende partij tussen Minenaar van DZD en Dalenbout van Goes 2 leverde een zege op voor Minenaair Hierdoor werd het gelijk. K. Beeke, Beerens, Grim, Kiel en Bonder zorgden voor het volle punt in hun partij voor Goes 2, terwijl Cok, Zuidweg, Kui pers, Kareloe en Minenaar dat deden voor DZD 1. Terneuzen 2 in de tweede klasse Zuid dat de eerste ronde vrij was en nu voor de eerste maal in actie kwam verloor met grote cijfers. In de wedstrijd tegen WZV 1 uit Oostburg werd het voor de Temeuzenaren een 6(41% nederlaag. Men wist geen enkple partij in winst om te zetten. Alleen De Zwart, Dees dn Van Baak kwamen in hun partij tegen respectieve lijk Luteiijn. De Vlieger en De Winter remise overeen. J. Jan sen, Louwse, Van der Weele Golub en Van het Westeinde wonnen hun partij van respec tievelijk Minimi, Den Engels man, Van Tatenhove, Stadhou der en Witmans. HWP 2 had geen enkele moeite met het Oostburgse WZV 2, dat met 7(4(4 verloor. Alleen Ge- raert speelde tegen Maes re mise. Dat betekende voor WZV 2 het enige lichtpuntje. H. Oosferhout, De Groff, La- fort en A. Lafort, Oosterhout, Kok en Riemens scoorden voor HWP 2 het volle punt. Verdere uitslagen: tweede klasse Noord: Vlissingen 2 - Goes 3 53, Middelburg 3 - Koudekerke 1 35, Kamper land 1 - Middelburg 2 17. Derde klasse Noord: Vlissin gen 3 - TOG (Bruinisee) 62, Zierikzee 2 - Oostkapelle 1 4(43(4. Tweede klasse Zuid: MSV-combin. .- HWP 3 2(4— 5'/j. van vele voetbalenthousiasten, maar niet van voorzitter Van der Kelen. Hij zegt: „Een competitie spelen zonder een enkele ne derlaag of een gelijk spel is gewoon niet mogelijk. Daarom ben ik ook vrij voorzichtig met prognoses. Wij kunnen fa len waarom niet eigenlijk? De uitwedstrijden tegen Zie rikzee en Jong Ambon zijn ongetwijfeld twee zware opga ven. Een voordeel voor ons is wel dat de concurrentie moet aanvallen om een goed resul taat te boeken". Dan heeft Clinge, alle gelegenheid om te counteren. Niet dat dit de eni ge manier is om doelpunten te maken, ook op andere manie ren heeft Clinge daar geen probleem mee. Veel verenigin gen moeten moeite hebben om tot doelpunten te komen, bij Clinge kent men die zorgen niet. Spelers als Jo de Block, Walter Naessens en de gebroe ders Guliam en Axel Drumont weten hoe dat moet. Vooral Guliam Drumont. Hij staat evenals aan het eind van de voorbije competitie op de tweede plaats in de strijd om de Zilveren Stem-schoen voor topscorers. Gerrit Viveen van de zater dagvereniging AZW uit Axel staat momenteel op de eerste plaats, maar de competitie is nog maar halverwege. Een Zilveren Stem-schoen die nu misschien binnen het bereik van Drumont ligt. Voorzitter Van der Kelen: „Voor de speler zelf Is dat natuurlijk wel leuk, maar de titel is in deze competitie be langrijker. Jong Ambon zie ik als de grootste concurrent, hoewel Zierikzee en Zeeland houden". Zelfs Corn. Boys is nog niet uitgeschakeld. Hoewel het zes punten achterstand op Clinge heeft. Je hoeft slechts één misstap te begaan, en je vier punten voorsprong slinken di rect. Neen, we moeten ook de tweede helft met de grootst mogelijke voorzichtigheid be naderen, en vooral niet den ken dat we er al zijn. Laten we vooral niet vergeten, dat elke ploeg boven zijn kunnen speelt tegen een koploper. De strijdlust om juist die koplo per een nederlaag toe te bren gen is des te groter. Daar zijn ook de spelers van Clinge zich van bewust, hoe wel het spelpeil van het Clingse team in zijn geheel zeker in de derde klasse thuishoort. Als dat volgend jaar rond april-mei zover is, dan rust een groot gedeelte van dit succes op de schouders van trainer Honeré Neefs. Vanaf het moment dat hij Clinge onder zijn hoede heeft, is het eerste team een eenheid geworden. om halfvier een cross worfa gehouden voor wielertoerist en volkskoersers aangeslotti bij de „Wielertoerist" t# Sluis. Deze wedstrijd is het tweede onderdeel van ld clubkampioenshap van 4 „Wielertoerist". Dit kampioenschap wortt betwist in een duel op rollen een wielercross, en een weg wedstrijd. Er wordt een klassement samengesteld au de hand van een puntensys teem. Zo wordt voor de eerste plaats tien punten uitgedeeld Voor de tweede plaats negti punten enz. Het clubkampi- oenschap wordt verreden vm twee categorieën. De eerst! categorie voor deelnemers tl 32 jaar en de tweede categorl voor „trimmers en volkskoer sers" van 32 jr. en ouder. Seri-| euze kandidaten voor een va de ereplaatsen in de oudste cs tegorie zij-n: Gerard Maenhoiiil en George Klaaysen Aardenburg) en Willy Cator uit Maldegem, die in de li lenwedstrijd aardig wat pin ten hebben verspeeld. Zij Bij len nu alles in het werk s len de schade goed te makes Bij de jongeren wordt voon! gerekend op de prestaties v Jan Brandt, Jerome Booyej Bram van Laere en de selijke favoriet Theo Hol. (Van onze sportmedewerker) HULST Na zes competi tiewedstrijden in de eerste zaalvoetbalcompetitie van de Hulsterse HuZaVo, staat FC Taelman uit Hulst aan de lei ding met twaalf punten. Mes- sagie Goud-Geel. eveneens uit Hulst moest een gelijkspel „Incasseren", verhuisde naar de tweede plaats. De stand na zes wedstrij den: 1. FC Taelman (Hulst) 6- 12, 2. Messagie Goud-Geel (Hulst) 6-11, 3. HMC Rapide (Hulst) 6-11, 4. Morres-Kan- toor 6-10, 5. Edah-Kooppark 6- (Hulst) 6-4, 10. Morres-Maga- 8, 6. O.K. (Hulst-Kloosterzan- de) 6-8, 7, FC Bleyko (Hulst)-Walsoorden) 6-4, 8. Broeders St.-Lidwina (Hulst) 6-4, 9. FC Het Centrum (Hulst) 6-4 (17—32), 10. Mor- res-Magazijn (Hulst) 6-0 (4- 30). 11. Buurtvereniging Den Dullaert (Hulst) 6-0, 12. FC Van Kerckhoven (Klooster- zande) 6-0. (ADVERTENTIE) 0 Henk van Rooy in act: MUI ZIE? NOG BREDA De twee ni hebben tot nu toe niet vi speelden slechts enkele C-elftal te verhuizen. Ft kige knieblessure uit he het Bredase basisteam. menist usoperatie onder wedstrijden van NAC he geen zware blessures, m ik nergens meer last van| C-elftal hoop ik het we Felix Muller, die voor. hij hij NEC kwam bij Blai Wit furore maakte als tops' ter van de eerste divisie, looft wdl dat het erg moeit val worden om zijn plaats het eerste team van N/ weer te heroveren. „Het mi den veld van NAC is vrij ste bezet. Er zijn een stuk of v, spelers, die op het middeaive gezet kunnen worden. H f dus e'genlijk vara e,ftal draait- Als h goed gaat heeft het weinig n (Van onze correspondent) ROTTERDAM Feyenooi «eett vm een voetbalmakela; bod gedaan op de Paraguay aanse spitsspeler Hugo Gonz iez die momenteel uitkomt vol L™nse tweededivisie ch bed Star uit Parijs. fjet bedrag dat men voor Go: Mies wii uittrekken ligt over Brox- w& h0°g. Managl naar VAjT ?011zales mderdaf aar Rotterdam komt is over hehLn°g een £rote vraag. wa een _d echte pnderhandeliil Mogelijk latf ni0t 1?egonnel RotteS„ ,n we hem na|l Coerver i tomen. om aa" Van laten zien wat hf beslissitigi?111611 We daarna eA Carel Willink. We kennen hem als Willink, schilder van het magisch realisme. Maar kennen we hem eigen lijk wel? Wat schuilt er achter de legendes die rond deze markante kun stenaar zijn ontstaan? Maakt hij perfect gepenseelde voorstellingen, of dreigende voorspellingen? Is hij even rechtlijnig als zijn uitspraken doen vermoeden? In het nieuwe Boek van de Maand leest u wat Willink er zelf over te zegje® heeft. Openhartig. Zonder omwegen. Maak kennis met de werkelijke WiUi®*' Koop het nieuwe Boek van de Maand bij uw boekhandelaar. Hetisee® kostelijk bezit. Al was het maar om de 220 reprodukties waarvan 40 in»e® Dat is vrijwel zijn gehele oeuvre in één band. (AD\ (De aanbieding is geldig t/m 19 januari 19Z4.Echter zolang de voorraadsdaBl il

de Stem | 1973 | | pagina 12