Begrip voor van Coerver KANSEN VOOR HAÏTI Amateurvoetbal gevaar weer m Hennie Kuiper kopman Sporttoto RASIC WIL OP ZONDAG RIJDEN luirsgiebespaarders: trek ook eens zélf mm do touwtjes Geilman naar Rod a JC PIJNEN TEKENT ld Australische coach veroorzaakt WK-paniek Bij Raleigh Den Bosch verkoopt Graul w zak bewaren, ais u nfet In uw loriock spray iw deurstolen temproeiers d Washer Fluid l bevriezen van ïgen en i belangrijk met weg. Het heeft (ilgende werking roorruit tegen kwartiertje ruiten rpende kou is êuke vorm van sk. Even spuiten eer en het ijs en zijn meteen nieuwe ijs- Cfievron i radio&tévé. besk/e bergen 9 én druk op een :etoetsen kiest u de zenders, kleur zijn-zo >el op afstand naar de Graetz- 'akman). Hij kan u Sraetz kleuren-tv's. isomatic-bediening de Burggraf met .er en volautomati- Dediening. En kleine Fahnrich. Postbus 678- O ISRAEL „IK KOM TERUG.. PORT AU PRINCE (ANP) Het nationale voetbalelftal van Haïti is in Port au Prince een stapje dichterbij kwalifi catie voor het eindtoernooi om het wereldkampioenschap ge komen door voor de voorronde van de Noord- en Midden Amerikaanse zone met 21 te winnen van Trinidad en Toba- |0. De ruststand was 11 door treffers van Sannon voor Haïti Me minuut) en David (T en 1) in de 14e minuut. St. Vil «Ode vier minuten voor tijd voor het winnende doelpunt. Eerdler won Haïti met 30 van de Nederlandse Antillen. Het gastland heeft nu de lei ding in het kwalificatietoer nooi met vier punten uit twee wedstrijden voor Honduras, fat drie punten uit twee duels heeft. De stand is1. Haïti 24, 2 Honduras 2—3, 3 Mexico 2—2, 4 Guatemala 11, 5 Ned. An tillen 1—0, 6 Trinidad 20. BIELEFELD (ANP) FC ben Bosch heeft de Duitser V olker Graul die twee halve seizoenen voor de Bossche eerste divisieclub heeft ge speeld, overgedaan aan de Duitse club uit de regionale "W t>C iminia Bielefeld. Graul, die dit seizoen zes punten scoorde (waarvan n6» .U^ strafschoppen) was de tijd niet meer in het eerste team opgesteld. Hij oet m Duitsland zijn militai e dienstplicht vervullen. In rband daarmee meldt Armi- a Bielefeld, dat het de vroe- 1 )sugd-international voor koopje heeft kunnen over- men. In ieder geval voor een aanmerkelijk lager be- Pr^r?an Hb-bOO gulden, die vroeg0,1 ®osct1 oorspronkelijk HONKBAL Het Neder landse honkbalteam heeft in Havanna voor het toernooi om het wereldkampioenschap voor amateui teams met 49 verlo ren van Panama. De cijfers waren: Panama 21310011 0 is 9, Nederland 0 0 2 0 0 1 1 0 0 is 4. Panama, dat daarvoor verloor van de Nederlandse Antillen, maakte 1 velidfout. Nederland (5. (Van onze speciale verslaggever) ROTTERDAM Rinus Israël is niet boos of te leurgesteld. De Feyenoorder, die door twee achter eenvolgende meniscusoperaties ruim een jaar van het het voetbaltoneel is verdwenen en die ondanks een eigen verklaring van volledig herstel, door trai ner Wiel Coerver in het duel tegen FC Groningen niet werd teruggeroepen in het topteam van de Rot terdamse ploeg, zegt wel begrip te hebben voor de beslissing van zijn trainer. „Natuurlijk vond ik het niet fijn om op de reserve bank te zitten, maar ik be grijp Coever wel. De laatste weken heeft de Feyenoord- verdediging het weer aardig gedaan. In drie wedstrijden moest men maar slechts een doelpunt toestaan. Het risico om dan een man die nog maar net is hersteld direct op te stellen, is in zo'n geval groot. Voor mijn eigen idee had ik best kunnen spelen, maar een trainer moet uiter aard anders redeneren". „Ik ben er van overtuigd dat ik mijn plaats in het eer ste elftal zal heroveren. Ik ben van mening, dat ik met mijn routine nog een positieve in breng kan hebben in de toch nog altijd onevenwichtige ver dediging van Feyenoord. Ik heb er alle respect voor dat de jongens het nu aardig doen, maar die perioden hebben ze meer gehad. In het begin van de competitie bijvoorbeeld draaide het ook goed. Maar aan komt er plotseling weer een inzinking en zoiets zou ik wellicht kunnen voorkomen. Ik heb tenslotte in al die jaren een geweldige ervaring opge daan. Als ik zelf de goede vorm te pakken heb (en zoiets kan alleen maar komen door veel wedstrijden te spelen), ben ik mijn plaats in Feye noord 1 nog wel waard". Rinus Israël zal echter niet zoals na zijn eerste meniscuso peratie, zijn terugkeer in het eerste elftal met alle geweld trachten te forceren. Toen hem na de ongelukkig uitgevallen sliding in het intertotoduel te gen Schalke '04 werd verteld dat na de operatie aan zijn linkerknie nu de meniscus in zijn rechterknie was ge scheurd, nam Feyenoord's laatste man zich voor om ui terst voorzichtig aan zijn come back te werken Israel: „Na mijn eerste ope ratie heb ik leergeld betaald. Doordat ik de zaak trachtte te forceren heb ik vijf maanden HARRY VERMEULEN 0 Rinus Israël (op deze archieffoto in actie tegen NAC) zal alles doen om zijn plaats in Feyenoords eerste te heroveren. aangesukkeld en toen was ik nog niet compleet hersteld. Maar mijn eerzucht om te spe len was toen zo groot, dat ik de risico's enigszins uit het oog heb verloren. Ditmaal is dat niet het geval. Daarom kwam de klap van Groningen ook niet zo hard aan. Ik heb in de vijf wed-strijden die ik in het C-elftal heb gespeeld weer het nodige wedstrijdritme opge daan. Ik heb ook normaal met de selectiegroep meegetraind Op deze manier kom ik van zelf weer in het eerste". Zijn leeftijd (31 jaar) vindt Rinus Israel geen bezwaar om de moeilijke weg terug naar de top weer te gaan. Israel: „Ik heb altijd erg serieus voor mijn sport geleefd. Mijn hele levenspatroon was op voetbal len afgestemd. Dat heeft me uiteraard geen windeieren ge legd. Financieel ben ik er ook wel bij gevaren. Het vreemde is echter dat ik mijn beste contract op een voor een voet- bailei al gevorderde leeftijd heb getekend. Als anderen mensen toen nog vertrouwen in me hadden, moet ik zelf helemaal wel hebben". (ADVERTENTIE) M cjr Voordelig dagje uit? Neem deze advertentie mee naar Safaripark Beekse Bergen. Uw entree (met eigen vervoer) kost dan de helft minder. Tot 1-1-74 dagelijks geldig, behalve op zon- en feestdagen. tussen Tilburg en Hilvarenbeek Informatie013 - 320032 OLDENZAAL (ANP) Hennie Kuiper, de Qlympische wegkampioen van 1972 die het afgelopen seizoen debuteerde als profrenner, zal het komen de wielerseizoen gaan funge ren als kopman van het Duitse oxtrasporticve merk Rokado. Rond de jeugdige Oldenza- ler, die binnenkort naar het zuiden, des' lands zal verhui zen, zal onder leiding van Rolf Wolfsihohl en geheel nieuwe equipe worden opgebouwd. Gecontracteerd zijn, naast Kuiper, reeds de Belgen Willy de Geest en Gustaaf Hermans en de Duitsers Alfred Gaida, Gunther Haritz, Karl Heinz Küster, .Erwin Tischler, Johan Ruch en Karl Heinz Mudide- man. Er zullen n-og acht ren ners aan deze ploeg worden toegevoegd. (Van onze sportredac tie). BREDA Naast de pro blemen die de autoloze zon dag met zich mee brengt wordt het amateurvoetbal ook neg geteisterd door de slechte weersomstandigheden van de laatste dagen. Ook voor het komend week end, ziet het er volgens competitieleider Willemse van Zuid I maar somber uit. „Buiten alle verwachting heeft de dooi goed doorgezet, waardoor de terreinen in ie der geval vrij van sneeuw zijn. Nou is het alleen maar afwachten wat er de komen de dagen gebeurt. De terrei nen hebben nu een zachte toplaag. Als er nu op ge speeld wordt is de kans groot dat de velden groten deels emield worden. Als het vochtige weer aanhoudt is het goed mogelijk dat het amateurvoetbal weer in zijn geheel afgelast wordt. Wat de gevolgen van de oliecrvus voor het amateur voetbal zijn is volgens com- petiitieleide-r Willemse nog nieit goed te overzien. Wil lemse: „We moeten eerst maar eens afwachten hoe die distributie geregeld gaat worden. Het is natuurlijk wel zo dat niet al-les op de voetbalbond kan worden af geschoven. Iedereen zal de Ook lasten moeten dragen, de verenigingen. Als bekend gemaakt wordt hoe de verde- ling van de benzine is ver wacht ik wel dat er een overleg met de KNVB in Den Haag zal plaatsvinden. Dan zuilen er wel bepaalde maatregelen genomen wor den". Ook bij de KNVB in Den Haag is van mening dat eerst de distributie moet arge- wacht worden alvorens men kan overgaan tot het nemen van maatregelen. De sectie amateurvoetbal van de KNVB za! na de bekendma king zo spoedig mogelijk overleg plegen met de rege ring. DEN HAAG (ANP) De cijfers van sporttoto twintig waren: deelnemers 474.225, bruto inleg: f 1.090.504,-, prij- znbedtrag: f 461.283,19, le, 2e, 3e prijs en premie elk fl 115.320.89. le prijs: 3 win naars, die elk bruto f 38.440.20 ontvangen, 2e prijs: 38 win naars, die elk bruto f 3034,70 ontvangen. 3e prijs: 646 win naars, die elk per kolom f 178.50 ontvangen. De premie wordt na het verstrijken van de reeJametermijn woens dag 2 januari 1974 - bij loting toegewezen aan een van de eerste prijswinnaars. Toto no. 16 De premie van bruto f 62.052.73 is ten deel gevallen aan de houder van het formuliernummer f 3606448. Hij ontvangt nu aan prijs en premie totaal bruto f 82.736,93. Toto no 17 De premie van bruto f 118.350.95 is ten deel gevallen aan de houder van het formuliernummer m 3363252. Hij ontvangt nu aan prijs en premie totaal bruto f 135.258.15. (Van onze sportredactie) FRANKFURT Het or ganisatie-comité vam het wereldkampioenschap voet bal te West-Duitsland heeft weer eert nieuwe, verrassen de bladzijde aan het „WK- Bezitters van "Luxaflex" jaloezieën kunnen geld besparen. Op stookkosten èn op stroomverbruik. Laat elke avond uw jaloezieën zakken en sluit de lamellen geheel. Met de bolle kant naar binnen. Door de perfekte sluiting van een "Luxaflex" jaloezie ontstaat tussen raam en jaloezie een isolerende luchtlaag, die koude en tocht tegenhoudt en uw brandstofrekening tempert. Ook uw stroomverbruik zal er bescheidener door worden. De bolle vorm van de lamellen weerkaatst namelijk het licht in de kamer(s). Dus met minder lichtbronnen: een zelfde lichtopbrengst. Als u van plan bent om een aluminium jaloezie te kopen, eis dan beslist een "Luxaflex" jaloezie. Die sluit zonder meer het beste af. Want "Luxaflex" levert de beste pasvorm. "Maatwerk" zogezegd. Ga meteen naar een "Luxaflex" dealer. En trek zélf aan de touwtjes. Gedeponeerd Handelsmerk van (J) Hunter Douglas logboek" kunnen toevoegen. Aan de balie in het voet balhoofdkwartier te Frank- furt-Niederrad (waar al da gelijks zo'n kleine honderd voetballiefhebbers te woord worden gestaan) ontstond immers paniek toen een van de klanten informeerde naai de complete lijst van hotels in West-Duitsland. „En dan het liefst hotels met alles omvattende accommodaties die in de huurt liggen van de WK-voetbalsteden Ber lijn, Hamburg, Hannover, München, Stuttgart, Gelsen- kirchen, Dortmund, Düssel- dorf en Frankfurt", formu leerde deze man in zeer ge brekkig Duits. Pas nadat duidelijk was ge worden dat men te doen had met een van huis uit Engels sprekende gast en een hostess werd opgeroepen om hem uit voerig te woord te staan, werd het de mensen in Frankfurt duidelijk dat men met een speciale klant te maken had. Aan de balie stond Rale Rasic, de 37-jarige bondscoach van Australië. Hij had van zijn voetbalbond opdracht gekre gen om naar West-Duitsland te vertrekken om daar vast alles grondig voor te bereiden voor de WK-strijd waaraan Australië als afgevaardigde uit .e Aziatische zone mag deel- emen. Rasic heeft een maand de tijd gekregen om zich in te oriënte ren over de mogelijke trai ningskampen. Deze maand wil hij in minstens vier of vijf steden een accommodatie be spreken en wel voor een peri ode van ruim twee maanden. De Australiërs zijn namelijk van plan om een maand voor het begin van het toernooi op 13 juli in West-Duitsland te arriveren. „Wij zullen zo'n pe riode van acclimatisering hard nodig hebben. Bij ons is het immers winter wanneer hier de wedstrijden gaan begin nen", aldus Rasic. De Australische Voetbalbond kent geen financiële zorgen voor het toernooi in West- Duitsland. Rasic: „Alleen al voor de kwalificatiewedstr.j- den (eerst tegen Irak, Indone sië en Nieuw Zeeland) en de daarna beslissende wedstrij den tegen Zuid-Korea trok de Australische Voetbalbond ruim één miljoen gulden uit". De Australische bondscoach kreeg in Frankfurt (waar hij precies twee uur tevoren op het vliegveld was aangeko men) de adreslijst die hij no dig had. Kort daarna vroeg hij het organisatie-comité of ie mand voor hem een goede, snelle auto wilde bestellen. De wagen moest wel dezelfde avond nog bij zijn hotel in Frankfurt worden afgeleverd. En ook dat gebeurde. Toen hem echter gezegd werd dat hij er wel rekening mee moest houden dat hij in West-Duits land niet op zondag van zijn auto gebruik mocht maken, stelde Rasic angstig vast: „Dat s onmogelijk. Ik heb alle da gen hard nodig'. Hoeveel geld kost het om ook op zondag te mogen uitrijden? De Australi sche Voetbalbond betaalt al les". Bij het organisatie-comité ts van Brazilië al bericht ontvan gen wanneer men in Duitsland zal arriveren. Met de Paasda gen (14 en 15 april) komt de voltallige Braziliaanse équipe zo'n 50 man sterk) in Frank furt aan. De Brazilianen wil len nog niet bekend maken waar zij hun trainingskamp zullen opslaan. Sinids de invoering van het wereldkampioenschap hebben vijf landen de trofee gewonnen: Brazilië (driemaal) Uruguay (tweemaal), Italië (tweemaal), West-Duitsland en Engeland. Brazilië is het enige land dat in alle eindron den is uitgekomen. Van de zestien lan den die bij het laatste WK- toemooi in Mexico present wa ren, ontbreken er op dit mo ment minstens zeven op de deelnemerslijst. De landen teams van Engeland, Israël, El Salvador, Tsjecho Slowakije, België, Roemenië, en Peru heb ben zich ditmaal niet kunnen plaatsen. Daarnaast is er ook nog onzekerheid over het al of niet deelnemen van de Sovjet Unie, terwijl Marokko nog slechts een kleine kans heeft om ziel via kwalificatiewed strijden tegen Zaïre en Zam bia te plaatsen. Ook Mexico (nog volop in voorrondenstrijd gewikeldk met Haïti, Guate mala, de Nederlandse Antillen, Trinidad en het ditmaal ver rassend sterk spelende Hondu ras) is het nog niet zeker of men tot de laatste zestien kan doordringen. Op dit moment zijn 650.000 entreebewijzen voor de i 'K-w edstrijden verkocht. Zo'n 500.000 in de Bondsrepu bliek en 150.000 in het buiten land. In totaal zullen er 470.000 van de in totaal ''.129.000 beschikbare toe gangskaartjes naar het buiten land gaan. (Van onze sportredactie) KERKRADE-ROTTER- DAM De transfer van Bram Geilman (28) de der de doelman van Feyenoord naar Roda J.C., is gisteren beklonken. Feyenoord leent Geilman tot het einde van het seizoen aan de Kerk- raadse club. Dan wordt be keken of Geilman zich zo danig heeft onderscheiden, dat hij in aanmerking komt voor een langer contract. Geilman, die vorige week reeds proefdraaide bij Roda, zal vanmiddag beginnen met de trainingen. Theoretisch is het mogelijk, dat hij zondag middag in de uitwedstrijd te gen FC Uitrecht zijn debuut maakt. „Dat moet ik eerst nog eens bekijken". zei Roda-trainer Hennie Hollink gisteravond. „Geilman is aangetrokken, omdat onze beide keepers Van de Wierd/en en Damen nog al eens met blessures isukkelein. Deze week bleek Van Mierden weer niet geheel fit. Daairom ben ik erg blij met deze uit breiding van mijn selectie". DEN HAAG (ANP) De 27-jarige René Pijnen uit Hoogerheide heeft een tweeja rig contract getekend voor de wielerploeg van Raleigh, waarvan Peter Post de leiding heeft. In het voorjaar zal Pij nen uitkomen op de weg als kopman van de ploeg en daar na zal zijn programma worden afgestemd op de wereldkampi oenschappen wielrennen in au gustus in Montreal, waarop hij zal uitkomen in de achterVol- ging. VOETBAL De 34-jarige Bert Theunissen zal zondag 9 december zijn eerste wedstrijd spelen voor de Almelose eer ste divisieclub Heracles, die dan bezoek krijgt van Willem II. Theunissen, die het laatst voor de Zwitserse club Young Boys uitkwam en nog steeds woonachtig in Zürich, zal tot het einde van het huidige sei zoen wekelijks van Zwitser land naar Nederland vlie gen. VOETBAL FC Twente en trainer Spitz Kohn hebben hun verbintenis met twee jaar verlengd. Het huidige contract liep nog tot en met het seizoen 1974-75 zodat de Luxemburgse oud-international, nog zeker drie jaar bij de Enschedese eredivisieclub werkzaam zal zijn. Kohn, die zelf ook nog actief voor FC Twente ge speeld heeft werd twee sei zoenen geleden benoemd tot eerste trainer als opvolger van Kees Rijvers, die naar P8V vertrok. Donderdag 6 decerober 197

de Stem | 1973 | | pagina 13