Onderzoek naar uitbreiding van boothelling zeeuws (3)aaécek ANTONY DRIVER: EEN VLIEGENDE ENGEL Gem bur* Burgemeester Schipper dreigt met intrekken muziekvergunning Op visite" Pleidooi voor subsidiëren oude huizen Nieuwe viskotter voor Walhove Westdorpe Kerken Aardenburg bieden plaat aan Aardenburg door NETTY VAN ZALINGE (jedicliten van L ezerb „WAARHE STUREN 11 Aanpassing (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG „Wanneer bij herhaling geconstateerd kan worden dat in Oostburgse drankgelegenheden alcohol houdende drank aan personen beneden 16 jaar wordt ver kocht zal ik niet schromen de muzie1-vergunning voor een dergelijk etablissement in te trekken". Dit deelde burge meester A. Schipper van Oost burg mee. Tijdene de laatste raadsver gadering was dit drankmis bruik door verschillende leden aan de kaak gesteld. „Wij we ten dat het gebeurt. Maar he laas is nog niemand betrapt kunnen worden", zo zei de heer Schipper. Hij vroeg zich overigens al of de ouders zelf dit niet kunnen voorkomen. Als zo'n kind alcohol heeft ge bruikt moet je het toch kunnen merken. Zouden de ouders wel weten waar hun kinderen uit hangen?", zo vroeg hij zich af. Hij deed een dringend beroep op de ouders toch ook zelf te letten op de handel en wandel van hun kinderen. „Of leven de mensen, ook in de gezinnen, tegenwoordig zo langs elkaar heen?". Controle, zowel door kaste lein als politie op de leeftijd van de bezoekers is moeilijk. „Tegenwoordig kun je dik wijls niet zien of een jongen 14 of 16 jaar is", aldus de heer Schipper. „Bovendien is de toegang tot drantogele,genheden in de nieuiwe drank- en hore- cawet nog 16 jaar. Ik vind dat de wetgever hier duidelijk in gebreke is gebleven. Indien ik als hoofd van de plaatselijke politie kan optreden zal ik niet schromen de muziekver gunning in te trekken", zo be loofde hij de Oostburgse raadsleden. Er zal voorts ge zocht moeten worden naar al ternatieve ontspanniimgSigele- genheden voor de jeugd. De helling in Breskens die misschien voor uitbreiding in aanmerking komt. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Voor min- der-draagkrachtigen in de kleine kernen van de gemeen te Oostburg zou een fonds in het leven moeten worden ge roepen, waaruit de subsidies gegeven kunnen worden voor het opknappen van oude hui zen in de kernen. „Zodat ze niet als vakantiewoningen ver kocht worden en er zoveel huizen tijdens de wintermaan den leegstaan". Deze suggestie deed de heer A. Verhage (dorpsbelangen en toerisme) tijdens de algemene beschouwingen bij de behan deling van de gemeentebegro ting 1974 in Oostburg. „Het is de afgelopen vier jaar duidelijk gebleken, dat de kleinere kernen in de gemeen ten een veer hebben moeten laten ten opzichte van de kern Oostburg. Door de enorme grondaan koop in deze kern komt mijns inziens de bouw in kleine ker nen op een laag pitje te staan", aldus de heer Verhage. Hij vroeg zich overigens af of inderdaad geen kleiner stuk grond gekocht had kunnen worden. „Of hebben wij zulke slechte onderhandelaars bij de gemeente", zo vroeg hij zich af. De heer Verhage laakte het samengaan van de drie pro gressieve partijen bij de ko mende gemeenteraadsverkie zingen. „Samengaan is een te ken van zwakte en spreiding van de verantwoordelijkheid", zo meende hij. „Als wij nog mee zullen doen bij de vol gende verkiezingen (hierbij plaats ik even een vraagte ken) zullen we ons standpunt zelfstandig blijven bepalen en ons niet door politiek geflirt laten verleiden". (Van onze correspondent) BRESKENS Op zaterdag 8 december heeft vanaf de visserijhaven te Breskens de overdrachtsproefvaart plaats van de motorviskotter „Ori on" Br 36. Het schip werd gebouwd bij de Terneuzense scheepcV"',wmij. B.V. te Ter-1 neu7.°r 'n opdracht van Wal-1 hove B.V. I Ouderavond In de gym zaal van de kleuterschool St.- Theresia werd een ouderavond gehouden, die zeer druk be zocht werd. Na een kort ope ningswoord werd een film vertoond van de Westdorpse kleuterschool, zoals die vroe ger was. Vele ouders zagen zichzelf als kleutertjes op het scherm. Na de pauze werden dia's vertoond. Aan het slot van deze avond werden de ouders in de gelegenheid ge steld om in de klas van hun kind een praatje te maken met de leidster. Topbiljart De Westdorpse topbiljartclu'b Oud Raedhuys heeft tegen KOT uit Hulst een smadelijke nederlaag geleden. De eindstand werd 155 voor de Hulstenaren. De individue le uitslagen luiden: J. Taggart - M. Pluijm 1—1, A. de Wilde - M. de Smet 2—0, R. Pioavet - K. Vonk 20, J. Vernimmen - M. Teirlijnck 11, F. Stroo- band - R. van Daele 20, C. Bertram - J Martinet 20, W. Koemans -R. van Acker 20, R Blommaert - R. Pollet 20, G. de Feber - M. van Lent 1— 1,' M. Picavet - J. van der Goes 02. Biljartprijskamp In de zaal van het Oud Raedhuys bij J. van der Goes-Pluijm te Westdorpe wordt zondag 9 de cember eer. prijskamp gehou den op het topbiljart. Als prij zen worden aan de diverse seriewinnaars vlees of wijn beschikbaar gesteld. (Van een onzer verslaggevers) AARDENBURG Enige tijd geleden heeft het Duitse koor de Wuppertaler Kurrende een succesvol concert gegeven in de Aardenburgse St.-Baafs- kerk Van dit koor is nu een nieuwe grammofoonplaat ver schenen die door de vier Aar denburgse kerken wordt aan geboden tegen de speciale wijs van f 19,80. Op deze plaat zingt het koor erken van Palestrina. Schutz n Brahms "He ook op het jrogrammr stonden van het laatste concert in Aardenburg. Muziekvereniging Zater dag 15 december zal de jeugd van de koninklijke Aarden burgse fanfare een feestavond houden in de zaal van de so ciëteit. Begonnen wordt met een- optreden vain drumband en majorettes, waarna een optre den volgt van de bekende goo chelaar „Maestro de lieghere". De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Sint-Sebastiaan Uitslag vijfde puntenschieting van Sint-Sebastiaan met 18 schut ters: hoogvogel J. Jansen, zij vogel J. Cattoor en P. Blon- deel. Stand kampioenschap: 1 R. de Wispelaere 26 punten, 2 G. Blondeel 22, 3 J. Heijboer 19, 4 P. Blondeel 18, 5 H. v. Iwaar- den en J. Jansen 17. Uitslag vijfde klepschieting: 1 H. de Rijcke 23 kleppen, 2 J. Cat toor, J. van Iwaarden, P. Blon deel en Rob de Rijcke' 2 klep pen. Stand kampioenschap: 1 H. de Rijcke 13 kleppen, 2 R. de Wispelaere en J. Cattoor 9 kleppen, 4 H. van Iwaarden 8 kleppen, 5 R. de Clerck en P. Blondeel 7 kleppen. Biljart In het clublokaal „Centraal" speelde „Met Moe ders Wil" uit Aardenburg te gen „St.-Eloy" uit Oostburg. Aardenburg won met 19 tegen 11 punten (398 tegen 315 ca ramboles). De uitslag M. Bou- wens - C. Heberlee 02, W. den Hollander - A. Villijn 0 2. J. Blaakman - A. Raes 02, E. de Croock - P. Boekhout 20, E Minnaert - J. Duste 20, H. Wijffels - J. Luteijn 20, L. de Hong - H. Lecluij- ze 02, C. de Vreeze - J. de Milliano 20, R. Rijkaert - J. Jansen 20, E. de Wispelaere - C. Poppe 20, J. Hol - J. Visser 11, P. Cocquit - L. Ceulens 02, H. van de Wijnckel - J. van Hauwe 20, J. Evers - G. Hinneman 20, W. van de Wijnckel - H. Ver- weii 20. Eucharistieviering Zater- Jag wordt om 19.00 uur in de parochiekerk van Aardenburg een school- en gczinsdlenst ge houden onder bet thema „Sa- mee op weg naar Kerstmis. Het jongerenkoor Aardenburg zal versterkt door leden van het r.-k. dameskoor, de ritmi sche zang verzorgen, die ge heel in het teken van de ad vent is geplaatst. (Van een onzer verslaggevers) BRESKENS Wethouder J. J. Vergouwe van Oost burg zal de dienst openbare werken opdracht geven een onderzoek in te stellen naar de technische mogelijkhe den om de bestaande boot helling in Breskens uit te breiden. „Van de uitslag van dat onderzoek zal afhangen of de helling inderdaad uit gebreid kan worden", aldus de heer Vergouwe, die er extra op wijst dat dit onder zoek niet wil zegigen dat de uitbreiding er ook komt. „Dat zal bekeken moeten wondenDe helling wordt in Breskens regelmatig gebruikt door de vissers om hun boot droog te krijgen, waardoor re paraties en opknapbeurten aan de kiel en kleine technische mankementen goedkoop kun nen worden uitgevoerd. Bij hoogwater varen de schepen boven de belling, waardoor bij laag water de boot o p het droge komt. „Van die moge lijkheid wonjt veel gebruik gemaakt", aldus het VVD- raadslid Th. Cambier, die de uitbreiding van de helling aan de orde heeft gesteld. De hel ling ligt in de visserijhavaven, Ivfeabij de jachtwerf van Maas. De laatste tijid blijkt de helling echter voor sommige grote schepen te klein. Die kunnen er dan geen gebruik van maken en zijn genood zaakt ook voor kleine karweit jes naar de werf te gaan waar het schip gebouwd is. Dat be tekent natuurlijk voor de eige naars een dure grap. Boven dien vind ik dat je in een vissershaven moet kunnen banken, zoals deze werkzaam heden worden genoemd. Het is een deel van het serivepakket van een visserij haven". Volgens de heer Oambier is de vergroting vam de helling, dlie ook wat dieper zou moten komen te liggen, niet zo erg moeilijk, zo zei hij tijdens de laatste raadsvergadering. „Bo vendien', zo wees hij erop, „in Vlissingen kunnen de vis sers geen gebruik maken van een dergelijke accommodatie, want die is er niet. Als wij de helling d%an nog vergroten zullen ook de grotere schepen uit Vlissingen hier geholpen kunnen worden. De helling is eigendom van de gemeente. Het verbreden en verdiepen van de helling zal uiteraard geld kosten, miaar door aanpassing van de gebruikstaTleven zou dit zijn terug te halen vindt de heer Cambier. ,.Het werk zou- kun nen passen in de plannen die momenteel voor de visserij-ha ven in de maak zijm". Voorts wijst de heer Cam bier erop dat de Bres-kense vloot met een paar grote sche pen wordt uitgebreid, die zou den natuurlijk ook ook van de plaatselijke helling gebruik willen maken. Zaterdag zal het nieuwste schip overigens aan zijn eigen-aars wordeno- vergedragen. Dit gebsu-rt tij dens een feestelijke proef vaart, die om 11.30 uur in Breskens begint. Voor deze gelegenheid zijn ook burge meester A. Schipper en we thouder ,J. Vergouwe uitgeno digd. Opvang van zeelieden op een prettige, huiselijke manier Woensdag 5 dec In Zeeland vliegt of lie ver gezegd reist er een flying angel rond. In alle plaatsen, die ook maar iets met de scheepvaart te ma ken hebben, kun je hem vinden en wel in de per soon van ds. Antony Dri ver, die aan het hoofd staat van de missions to seamen in Zeeland. Hij zal het waarschijnlijk niet eens leuk vinden om vereenzel vigd te worden met een engel, maar toch gaat bij zijn verschijning die verge lijking wel een beetje op. Wat doet ds. Driver? Wat is hij voor een man en hoe ziet hij zichzelf? Ds. Driver vindt het ze>lf ook erg moeilijk om op al deze vragen een duidelijk antwoord te geven. Het beste kunnen we d'e woorden aan halen van een kapitein, die op d-e vraag wan een jonge matroos: „Wat is dat wo-or een vent daar?" antwoordde: „Zie je een bijbel? Zie je een gebed-sb-oek? Nee? Nou en toch draagt hij die bij zich, binnen in zich. jGa met hem mee, speel een partijtje voetbal met hem, dan merk je dat Christus onder ons is", is". „Kijk, die man had nou precies de goede woorden ge vonden. Wij zijn mensen, die zeelieden in vreemde havens een tehuis proberen te bezor gen. We ontvangen ze, we praten met hen o-ver thuis, we geven ze een kop koffie en ais ze er behoefte aan hebben, dan bidden we met hen" zegt ds Driver. The Missions to Seamen in Zeeland beschikt ook over een eigen club, namelijk The Flying Angel-club, een hou ten gebouw, waarin een kan tine en een kapel zijn onder- gebramt Het gebouwtje staat in het Sl-oe bij het ter- .ein "fin de Seheidepoort- werf. De club is ih 1966 geo pend. Nedierliand heeft vijf Flying Angel-cluibs. Vier daarvan staan er in Rotteiu-am. Momenteel zijn er tachtig clubs over de hele were d en de werkzaamhe den van de Missinos to Sea m-en hebben zich sinds de oprichting in 1856 tot bijna 300 havens uitgebreid. Het aantal bezoekers van deze ciubs is bijna niet te Cellen. In de Vlissingse Fly ing Angel-club zijn e-r in die acht jaar tijd al zo'n 145.000 zeelieden over de drempel gegaan. Ze kwamen uit alle mogelijke landen, ze waren allerlei levensbeschouwingen toegedaan. Het vele werk kan niet door een man alleen worden gedaan. Ds. Driver heeft het geluk een vrouw getrouwd te hebben, die helemaal achter het werk v-an hiaar man staat. Die zoveel mogelijk aanwe zig probeert te zijn tijdens de openingsuren van de club al-s haar man bezoeken aflegt aan schepen in de havens van Sas van Gent, Terneu- zen. Breskens, H-answeert, Vlissingen of waar er ook maar een beroep op hem wordt gedaan. Jean, de echtgenote van ds. Driver, is een v-ro-uw, waar de liefde als het ware van afstraalt. De rus-t en de vriendelijkheid, die van ha-ar uitgaa' heeft heel wat zee lieden ertoe gebracht met pro blemen over echtgenote en kinderen naar haar toe te komen in plaats van naar de dominee. De kantine zelf wordt ge rand door h-e-t echtpaar Öut uit Vlissingen. „Daarnaast" zegt mevrouw Driver, „heb ben We enorm veel steun en hulp van tientallen vrijwilli gers. Er zijn altijd wel men sen te vinden die als tolk Willen fungeren, die zich op werpen als ziekenbezoekster of'bezoeker bij zieke zeelie den in ziekenhuizen. The Missions to Seamen heeft vele vrienden", zegt mevrouw Driver. The Flying Angel- club beschikt ook over een minibus. Deze wordt vaak gebruikt door ds. Driver om met de zeelieden tripjes te maScen. Soms gaan ze naar Antwerpen, soms blijven de wensen beperkt tot een trip je rondhet eiland Walche ren. Maar heel belangrijk is toch ie opvang van de zee lieden in de club zelf. „De schepen w-orde-n steeds gro ter. De automatisering wordt steeds verder doorgevoerd Het aantal personeelsleden loopt steeds verder terug Het wordt voor een zeeman steeds moeilijker een vriend te vinden aan boord met wie hij over zijn problemen eens kan praten. Daarom worden deze c'ubs steeds belangrij ker en graag bezochte gele genheden Er zijn genoeg zeelieden, die maanden en weken niet van boord ko men. Er zijn artiesten onder, dlie zich helemaal uitleven in hun schilderijen, of houtsnij werken, anderen gooien zich helemaal op de techniek. Toen ziin het allemaal mensen, <®e ook behoefte hebben aan contact met an deren. Die van tijd tot tijd dringend behoefte hebben aan een goed gesprek. Nou en daar zit ik nu voor", zegt ds. Driver. ',Soms is een gesprek be gonnen m een Flying Angel- club in Australië en wordt het hier voortgezet. Dat bid den met zijn allen gebeurt oo-k heus wel hoor. Som-s vragen de mannen er zelf om en soms gaat het helemaal vanzelf". led-ere F-lying An gel-club moet zichzelf finan cieel bedruipen. In Vlissin gen zorgen de ongeveer 750 vrijwilligers, dat -de club kan blijven draaien. Op het jaar lijkse garden fête worden er dingen verkocht en verloot, die door de vrijwilligers zijn gemaakt of gekocht. Van de opbrengst kan d-e club dan weer een jaartje vooruit. Het zijn niet a-Heen leuke dingen die ds. Driv-er en zijn vrouw Jean te verwerken krijgen. Als er d-oden vallen bij scheepsongevallen, als er ernstige zieken of -andere na re dingen voorvallen, dan moet ds. Driver ook o-p ko men draven. „Heeft een zeeman nu wel zo'n behoefte aan een geeste lijke begeleiding", wil ik weten. „De mensen hebben God allemaal nodig", zegt ds. Dri ver vol overtuiging. „Maar d-e zeeman s-taat wel heel dicht bij God, ook a-1 zou je diat zo misschien niet gelo ven. Ma-ar wat dacht je, als je op een scheepje staat van zo'n 4C0 ton, met tegenover ie huizenhoep golven, d-acht ie, dat je dan ver van God afstond? Eenmaal aan de wal kun je dan wel stoere verha len vertellen, m-aar in je ach terhoofd blijft toch de ge dachte spelen: als „hij" er niet geweest was, dian stond ik hier ook niet meer". .Soms worden we te hulp geroepen door de kapiteins van schepen", vertelt ds. Driver. In and-ere gev-allen bunnen we de zeelieden hei- oen, met contacten met thuis, moeten we ze helpen als er iets mis dreig-t te lopen met afgesloten contracten". „Er zijn duizenden voor beelden te noemen-, d-at je mensen kunt en moet helpen. Tijdens de feestdagen met oud en niéuw en zelfs van-a vond met Sinterklaas zoekea de- mensen gezelligheid, een soort thuis. Ds. Driver wordt niet voor niets „padre mis padre" genoemd. Hij gon in 1946 als volontair bij de Engelse luchtmacht. Hij zit dus -al 27 jaar in „liet vak" samen met zijn wouw Jean met wié hij al twintig j-aar getrouwd is, heeft hij in die jaren h-eel w-at meege maakt. Elf jaar geleden werd hij nergezet op een Mis to Seamen post in Pernis, In 1966 kwam hij helemaal der een kennis in Zeeland aan. De vriendenkring van hel pers en helpsters groeide ei groeit nog steedis. In de kerstweek krijgen zt een stroom vain bezoekers 11 verwerken. Vorig jaar 901. Ook tijdens de kamende feestdagen worden er weer vele honderden bezoekers verwacht. De sfeer wordt n-o-g steeds beter, omdat ook veel zeemansvrouwen hun echtgenoten op hun reizen vergezellen en dan ook mee komen naar de club. Als een mian het zo -druk heeft als ds- Driver en j-e kunt dan nog zeggen: „Als je mensen echt wilt helpen, dan moet je naar ze kunnen luisteren. Je moet nooit haast hebben, je moet het doen voorkomen of je alle tij-d vam de wereld hebt", heb ik dan niet een beetje gelijk, als ik de ver gelijking Flying Angel en ds. Driver een beetje 'doortrok? Voor mij ligt een leeg paPu Maar kijk ik dan door mijn vizie Dan wordt 't langzaam vo Met woorden die zijn Op dit papier kun. je vermoorden Er-vloeit geen bloedalleen maar woorden- Woorden die gevoelens van mensen omschrijven, Laat ons niet dodenmaar samen bl^ Met hen die door leed zijn overspoW De pijn die zij alleen hebben gevoelt Zelden is te vergelijken; T nat niemand zich aan ben L.S Eindredactie Bas August^ (Van een on GOES Hoe de stad Goes zien wat betreft de ruimte nu de beslissingen genome ](jk aanzien van de stad, d rele ontwikkeling, hangen Goes heeft behoefte aan et het beste gebouwd kunnen w het beste kantoorgebouwen en sterken we de leefbaarheid ei nenstad? Op welke plaats kon voorbeeld een evenementenh: kan het best parkeergelegen vragen, waarop het antwoord De centrale vraag is echter „Waarheen willen wij de stac Goes sturen in de toekomst' Het is oo-k deze vraag, die he Goese gemeentebestuur aar zijn burgers heeft voorgelegd Want dit is kortweg gezegd dt inhoud van de tentoonstellinj over d-e „intentieschets Goese binnenstad", welke het ge meentebestuur tot 18 decem ber heeft ingericht in het lunehcafé „Stadhuis" te Goes. Via deze tentoonstelling, waarop de burgers van Goes zich eerst en vooral informatie kunnen verschaffen en zich een beeld kunen vormen van de problemen, worden de Goe se ingezeten-en echter in de gelegenheid gesteld eerst hun zegje te doen. Dit zelfs, nog voordat het college van burge meester en wethouders en de gemeenteraad zich over deze vragen ga-at buigen en uitein delijk beslissingen gaat ne men. Gisteren werd de ten-toon stelling aan de pers gepresen teerd. Daarbij vertelden de Goese wethouders L. de Leeuw en J. Linderabergh nog een-s de voorgeschiedenis van de expositie. Elementen daar uit zijn: het droombeeld dat Goes in het jaar 2000 een stad van 100.00-0 inwoners zou zijn, is achterhaald. Dit eist aanpas sing van de ruimtelijke eisen. De gewijzigde bevolkingsont- GOES, 4 december Op monster: Conference kl. I 65- 70 93. 60-65 89, 55-6-0 80. KI. II 65-70 91, 60-65 87, 55-60 75, 50-55 68, 45-5 0 58, 60-70X 74, 45-60 X 48 export en in dusitrieveiling: Goldein Delicious M. I 80-85 31—36, 75-80 31—36, 70-75 31—35, 65- 70 28—32, 6-0-65 26. KI. II 80- 85 26—3E, 75-80 26—33, 70-75 2630, 65-70 25,2-0—30, 60-65 25,2-0. Cox's Orange Pippin kl. I 80-85 76—83, 75-80 69—87, 70-75 58—77, 65-70 49—58, 60- 65 3846. 55-60 25,20—29. KI. II 80-85 78, 75-80 7-2—80, 70-75 5970, 65-70 47—52, 60-65 37—40, 55—60, 25,20—26. Goud- reinette kl. I 95 en op 50 85- 95 42—53, 75-85 45—48, 65-75 „2—41. Kl. II 95 en op 42, 85- 95 39—45, 75-85 41—48, 65-75 j ~36. Rode Gouidreipette kl. I 95 en op 46, 85-95 48—59, „9 46—60, 65-75 37—43, Kl. II 85-95 4E—53, 75-85 47—51, on A 33—37. Winston kl. I 75- 80 52—70, 70-75 51—65, 65-70 tr-59. 60-65 26—37, 55-60 4^0- Jonathan kl. I 75-80 51, zn ÜA8' 65"70 41 K1' II 75-80 fin-el l5 34-35, 65-70 31—37, mLT Spencer kl. II 80-85 28, 75-80 36, 70-75 38, 65-70 8ft an ™5™25'29' Ivette a fi?~an 2 k 70-8'° 29- Mared kl. I 85-90 49, 80-85 56. Diverse appefe knoet-wit 25,20, viiif 20,20. Lombartscal- vnH' 1 8°-85 32. IS"»9 38- fifi ,7=?;75 39, 65-70 30—31, 60- 70 l'Conference kl. I 65- 78 JrSf 60"65 86—89, 55-60 65 89 11 65"70 86—91- ®°- eL» "7 55"60 73—76. Doy- Cornice kl. I 80-85 116 i?o' l5"80 109114, 70-75 II Rft Bfi ^"7,|} 194—Hl- Kl. 109 Sn L 92—95, 75-80 104— lOfi o"7 107—H5, 65-70 99— ln2' ?MnL„Remy TI 80-90 94-Gi?9'JJ0"80 HO119, 60-70 kl t ge „ox's Orange Pippin Kl TT SS1S 71-77' 65-70 48. 33-sa 75"8QJ9. 70-75 45. 85-70 60-65 2634. Gulden kl. I 75-80 30—34. 33—34 SfètóUB 2520 vi' -65"70 27—28, 60-65 80 26 80"85 21—29- 75- 70 25~?n 25,20—27, 65- Tathan 7" 1 6°-65 25,20. Jo- 20,20 11 65-70 33, 60-65 60-65 197 JL ®rmeaard kl. I 65 i 27, 8-80 96. KL II 60- Wint 5-60 70, 45-50 69 80-? lÖ6tPf?,r 1 7°-80 51, 45-fin TjJ .55-60 88, 50-55 to I fin ca „G'ieser Wildeman 138 l5 A56' 55-60 155, 50- 161 sa SA50 51 K1- 11 60-65 55-60 148—155, 50-55 55 138 r 156, 55-60 15, 161 V8;50 54. Kl. II I22L1II"69- „143-155, my TT on n 83- Saint Re- 50-69 71 dn Sn 13- 65-75 100, Cornice 'kt t? on D°yenne du 105 65 7n no 80"85 96, 75-80 81, 70 önv oé 50"'55 42- 80-90X forenee ki 87ri 49, Con- 115. TntLi 48"50X 25. Mispels 23800 kisten aanvoer har<1 Tmult i' *t>. v_un- kl. II 60-7OX 52, 50-

de Stem | 1973 | | pagina 6