Industrieterrein kan Zeenwsch Vlaanderen uit zorgen helpen Jaarmarkt in Axel op 13 december DEELNAME AAN STICHTING NOG MOGELIJK Ook VVD voor vaste oeververbinding Uitslagen dames volleybal GEDEPUTEERDE VAN GEESBERGEN: Overname verenigings gebouw St.-Jansteen Scheldegalm speelt „Mijn huis is mijn cel WEDSTRIJD VOOR HONDEN BELG REED DOOR stad streek BOTSING IN OOSTBURG Hulst St.-Jansteen LAADSCHOP VALT OP OLIETANKER Westdorpe Sas van Gent Dinsdag 4 december 1973 (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE De aanleg van een industrieter rein op de schorren van het voormalige Kreekrakgebied is niet alleen een alternatief voor industrie bij de kop van Ossenisse, maar kan bo vendien in combinatie met een vaste oeververbinding, Zeeuwsch-Vlaanderen op langere termijn uit de zor gen helpen voor wat de werkgelegenheidssituatie be treft. De bouw van de vaste oever verbinding is op korte termijn een oplossing, omdat aan de brug-tunnel de komende vijf jaar 700 mensen de handen vol hebben. Tot deze conclusie kwam het GS-lid A L van Gees- bergen gisteravond tijdens een overigens slecht bezochte discussie-avond van het NKV- overlegorgaan in Kloosterzan- de. De tweede inleider op deze bijeenkomst was voorzitter F. de Vos van de Kamer van Koophandel. De planologie en industrialisatie in en van Zeeuwsch-Vlaanderen stonden op deze bijeenkomst centraal. Opvallend was, dat geen van beide woordvoerders in hur> betoog de nieuwe situatie be trokken, zoals die als gevolg van de energiecrisis is ontstaan. De heer Van Geesbergen daar over: „Zolang we niet zeker weten, waar we aan toe zijn, moeten we op de oude voet verder gaan en waken voor paniekvoetbal". In zijn betoog merkte hij onder meer op, dat enige duidelijkheid in de vraag of Zeeland op het gebied van de industriële expansie lande lijk nog van enig belang kan zijn. zeer menselijk is. Die dui delijkheid moet volgens de heer Van Geesbergen van de rege ring komen. Industrialiseren in Zeeland betekent volgens hem ook: een stuk solidariteit tonen ten aan zien van de medebewoners, vooral met het oog op de situa tie in de overvolle randstad. Het wordt bovendien tijd, al dus de heer Van Geesbergen, dat er meer duidelijkheid komt rond het Baalhoekka- naal. De aanleg van een indus trieterrein bij Ossenisse wees hij af. „Het plan Ossenisse komt me om planologische re denen ongewenst voor met het oog op de klein-schaligheid van dit gebied. In het oosten een Baalhoekkanaal, bij Ossenisse industrie en dan nog het Ka naal Gent-Terneuzen op zo'n korte afstand lijkt me teveel van het goede". Volgens de heer Van Gees bergen zal in Zeeuwsch-Vlaan deren de begeerde duidelijk heid pas aanbreken, als er een streekplan op tafel komt. Vol gens zijn betoog is er tot nu toe in Zeeland een industriali satiebeleid gevoerd met zeer aanvaardbare consequenties voor het milieu. „Er is beslist niet zomaar wat aangerom meld," aldus de heer Van Gees bergen. De heer F de Vos sprak zich tijdens de discussiebijeenkomst uit voor industrie in Zeeuwsch- Vlaanderen. „Maar die indus trialisatie moet getemporiseerd worden." zo meende hij. Ove rigens bleek de heer De Vos niet ongebreideld optimistisch. „Het is moeilijk om in Zeeuwsch-Vlaanderen industrie aan te trekken, terwijl we met onze mg tegen België aanlig gen, waar de mooiste snoepjes worden uitgedeeld in de vorm van tal van faciliteiten voor de industrie. Zeeuwsch-Vlaan deren zal heel aantrekkelijk ge maakt moeten woiden voor we een kansje hebben. Overigens zal de situatie op het gebied van de werkgele genheid in Zeeland nog ver slechteren met het oog op het aflopen van een aantal grote projecten als de Schelde Rijn verbinding. Daarom moeten er snel alternatieven komen. Een van die alternatieven is de vas te oeververbinding, aldus de heer De Vos. Ook voorzitter P. Everaert van het NKV-over- legorgaan had eerder al ge pleit voor een integratie van arbeidsmarkten, te bereiken via de vaste verbinding. (Van onze correspondent) OOSTBURG Op de krui sing Zuidzandsestraat-Oude Kerkstraat-Oudestad is A.A.L. uit Oostburg achterop de auto van W.J.A. uit Cadzand gere den. toen hij bij het linksaf draaier de ventweg op kwam rijden. Beide voertuigen lie pen materiële schade op. Dit beeld gaj de tentoonstelling vorig jaar te zien. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Handje-klappende marktkooplieden en de glim mende ruggen van kerngezon de runderen zullen op donder dag 13 december in het cen trum van Axel het stadsbeeld weer bepalen. Op die datum wordt op het plein voor het gemeentehuis de traditionele jaarmarkt gehouden. Het is de zesentwintigste na-oorlogse markt, maar zeker de vierhonderdste sinds de in stelling ervan. Pas sinds het oorlogsgebeuren van 40-45 worden de boeken van de marktcommissie zeer nauw- het kerkbestuur belast was met het beheer van het ge bouw heeft een aantal weken geleden het bijltje erbij neer gelegd in verband met de gro te problemen. Voorlopig is het beheer nu overgedragen aan de heren A. Bakx en C. de Maat. De heer De Maat: „Die overdracht heeft weinig te be tekenen. Iemand moet het uit eindelijk doen, maar ik geloof niet, dat er op korte termijn iets zal veranderen". De heer Engels: „Er moet gewoon iets gebeuren. Onlangs zijn de huurprijzen drastisch verhoogd en de service is min der geworden. De verenigin gen accepteren dat niet. Ik geloof zelfs, dat die huurprij zen al boven die van het soci aal-culturele centrum in Hulst liggen. Dat is onaanvaardbaar. Nou geloof ik niet. dat heel die exploitatie aanzienlijk goedkoper wordt, als het vere nigingsgebouw in handen van de gemeente komt, maar er zal in ieder geval wel veel veranderen. Bovendien vinden we het juister dat een exploi tatietekort door de gehele ge meenschap wordt gedragen, dan in plaats van door een kerk". De heer Engels is er vast van overtuigd, dat de stichting op korte termijn van de grond komt. Volgens zijn commen taar hebben de initiatiefne mers van de gemeente bepaal de richtlijnen ontvangen. De heer Engels tot slot: „Nu kun je wel zeggen: in Hulst komt een sociaal-cutureel centrum, dus het verenigingsgebouw in Sint-Jansteen is niet meer no dig. Ik geloof niet, dat dit juist is. Je kunt niet met elke activiteit naar Hulst. Het oou een goede zaak zijn als dit verenigingsgebouw gehand haafd bleef. LEIDEN Gepromoveerd aan de rijksuniversiteit in Lei den tot doctor in de wis- en natuurkunde J. G. A. Hillaert uit Hulst. 95 (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE De toneelgroep „Scheldegalm" in Kloosteri nde is momenteel erg actief met de repetities voor het toneelstuk „Mijn huis Is mijn cel". Het gaat op vrij dag 14 december in première en het zal op zaterdag 15 de cember nogmaals worden op gevoerd in zaal Van Leuven. De regie is in handen van L. van Goethem, die in een eer der stadium heeft bewezen ac ceptabel amateurtoneel te pre senteren. De hoofdrol wordt vertolkt door William Asselman, aan wie d ;-zev creatie wel is toever trouwd. Om het amateurtoneel in Kloosterzanide een grotere populariteit te geven, worden de beide voorstellingen gege ven zonder entree te heffen. De financiële middelen hoopt men te kunnen halen uit een huis-aan-huis loterij, die bin nenkort van start gaat en waarvan de trekking plaats vindt op vrijdag 14 decem ber. De toneelgroep „De Schelde galm" is afkomstig uit de ka- tliolieke werkende jeugd, maar onderging vorig jaar een grondige gedaanteverandering. Het was doen de eerste keer, lat men in een nieuwe samen stelling met succes de aan dacht van het prbliek trok met een toneelstuk, dat tege moet kwam aan de ver- washington van de gemiddel de bezoeker. Alles bij elkaar hebbfen de spelers van „De Scheldegalm" wel meer dan deze twee jaar ervaring. Het wordt d:. jaar de achtste keer, dat men een toneelstuk op de planken brengt. (Van een onzer verslaggevers) SINT-JANSTEEN Alle verenigingen in Sint-Jansteen hebben tot 10 december de gelegenheid om zich aan te melden als deelnemers in een stichting, die in de toekomst het verenigingsgebouw wil beheren. Tot nu toe hebben zich negen clubs aangemeld en verwacht wordt, dat het er op korte termijn vijftien zullen worden. Dat is een acceptabel aantal, zo vindt de heer G. L. Engels uit Sint-Jansteen, die nauw is betrokken bij de plannen om een beheersstichting in het le ven te roepen. Zodra de nota riële acte is gepasseerd, wil men met de gemeente gaan praten over een mogelijke overname van het verenigings gebouw in de Wilhelmina- straat. Het gebouw is momen teel nog eigendom van het kerkbestuur, maar de exploi tatie is de laatste maanden enigszins in hot gedrang ge raakt. „We hebben de indruk, dat het kerkbestuur bepaald niet afkerig staat tegen overname" aldus de heer Engels. Overigens zijn er over de verkoop in een eerder stadium al besprekingen gevoerd tus sen de gemeente en het kerk bestuur. Die bleven evenwel zonder resultaat omdat het kerkbestuur naar de smaak van het gemeeentebestuur een te hoge verkoopprijs bedong Bij de plannen om nu bin nen het verenigingsleven een stichting in het leven te roe- pe is het kerkbestuur niet betrokken. De leden ervan zijn volgens de heer Engels wel op de hoogte gebracht. De beheerscommissie, die namens keurig bijgehouden. Wat er voor die periode is gebeurd, is niet precies bekend, maar Axel-ekenner bij uitstek, de heer D J. Oggel. heeft zich vo rig jaar bij de jubileumviering laten ontvallen, dat de markt al minstens vierhonderd jaar moet bestaan. Het organiseren de comité breekt zich daaro ver trouwens op dit moment het hoofd niet, want de leden hebben nu wel wat anders om zich mee bezig te houden. Er moeten afspraken worden ge maakt, regelingen getroffen en keurmeesters uitgenodigd. Dat alles om de markt op 13 de cember op rolletjes te laten verlopen. Al die voorbereidin gen bereiken met het begin van de markt hun climas als de dieren door middel van grote vrachtauto's worden aan gevoerd en de personenwagens op het parkeerplein voor het stadhuis plaats moeten maken voor dampende koe-beesten. Samen met htm toekomstige kopers hebben ze er het rijk alleen, nieuwsgierig en be wonderend nagestaard door wat schooljongens voor wie de Axelse markt in 1973 datzelf de vleugje romantiek moet hebben als de komst van een circus m vroeger jaren voor hun o-uders. Wie veronderstelt, dat de jaarmarkt een aflopende zaak is omdat het een gebeuren is, dat niet meer in deze moderne tijd past, heeft het mis. Vorig jaar werd een rekord-aantal van vierhonderd stuks vee aangevoerd en bleek ook de belangste.hng groter dan in voorgaande jaren. Voor de markt komen kooplieden uit heel Nederland en België om er met Let oog op de komende feestdagen een mals stuk vlees in te slaan. i Bejaardenflat De afdeling Hulst van de Katholieke Bond van Bejaarden en gepensio neerden bezorgt de leden van middag (4 december) in de Koning van Engeland een Sin terklaasmiddag.. Er treedt een gezelschap op, da-t is samenge steld door Piet Jongenelen uit Roosendaal. De hoofdmoten daarin zijn zang, muziek en voordracht. Op het programma staan onder meer liedjes uit vroegere tijden, een optreden van Joke Goosen, een parodie door Jac. de Beer en conferen ces door de Wilpies. Om het de bejaarden zo gemakkelijk mlgelijk te maken, rijdt er een bus. Om 12.45 uur ver trekt er een bus van het stati on, die de volgende route volgt: luceum, sporthal, Oude Polderstraat (bejaarden-wonin gen), Blaauwe Hoeve, Zoute- straat (P. de Smit), Poorters laan (De Spar) en het kapel letje. Het vervoer is gratis. De bus brengt de bejaarden na afloop ook naar huis. GROTE SORTERING RELATIEGESCHENKEN Drankenhandel BROER PLUYM Hemelstr. 13, St.-Jansteen Telefoon 01140-2635 (Van onze correspondent). HULST Evenals vqrig jaar doen de Clitex-Sport-da- mes in de dames eerste klasse van de bedrijfsvolleybalcom- petitie te Hulst het bijzonder goed Het Clingese team blepf in de acht tot op heden ge speelde wedstrijden ongesla gen, waardoor de eerste plaats op de ranglijst wordt ingeno men. Maar ook de concurrentie doet het goed, want de leider wordt'op slechts twee punten gevolgd door SC Morres en Watneys 1. Jongste slachtoffer van Cli- tex Sport werd EIV. Alleen in de eerste set leek EIV voor een verrassende uitslag te gaan zorgen via een 1512- getwist, maar door 415 - en 515 setzeges liet Clitex er vervolgens geen twijfel over bestaan wie de sterkste was. Clitex Sport zegevierde met 12. Het niet zo best geplaats te Lybeert Verstraeten bracht de wedstrijd tegen het even eens onderaan staande Olmulo tot een goed einde. Met 12 bleef het Kapelllebrugse team aan de winnend hand. Hako Daf was niet opgewassen te gen een beter Mavo 1 dat deze ontmoeting vrij probleemloos met 04 in zijn voordeel be slechtte. Een dapper strijdend Lybeert Verstraeten kon het in zijn tweede wedstrijd niet bolwerken tegen een technisch beter Watneys 1 dat met 30 aan de winnende hand bleef. GVC deed het eveneens niet slecht tegen KPJ 1 maar kon desondanks een 03-nederlaag niet vermijden. Tweede klasse: ook in deze klasse bleef de situatie boven aan de ranglijst ongewijzigd. Debutant Remortel Sport bleef samen met Watnys 2 bovenaan staan. Goede verrichting van CVC dat Voorwaarts 2 na een zeer spannende strijd met 12 versloeg. Voorwaarts 1 hield, zij het moeilijk, de overhand op Mavo 2, dat met een 21- nederlaag naar huis werd ge stuurd. Mavo was geen partij voor Remortel Sport zoals bleek uit de 04-uitslag. Ook Nec- noemd team won met 40. Twee nieuwe winstpunten wa ren voor Watneys 2 weggelegd in heun wedstrijd tegen KPJ 2 dat met 30 werd versla gen. De 04-winstcijfers van Remortel Sport ten koste van Edah VB behoeft geen com mentaar. SC Morres 2 won van Mavo 4. Watneys 2 won van Neckermann met 40. Kaarten Aan de eerste kaartwedstr-ijd in dit seizoen in café De Kroon om konijn-en en poularden werd door 34 kaarters deelgenomen. Uitslag: 1 Em. Verhagen St.-Jansteen en Om. Weemaes Sint-Jan- steen, 2 J. Possenier Beveren en A. Frieser Beveren, 3 Th. Herrewegh Heikant en A. de Guchteneire St.-Jansteen, 4 W. Nzchtegael St.-Jansteen en R. Klaas=en St.-Jansteen, 5 Alf. Vink St.-Jansteen en Al Ste vens St.-Jansteen. Verliezersronde: 1 Al van Dorsselaer St.-Jansteen en G. Hageman Kapellebrug, 2 K. de Schrijver St.-Jansteen en me vrouw A. Vink St.-Jansteen, 3 J. Weemaes St.-Jansteen en J. Vorheijden St.-Jansteen. Zondagsmis Tijdens de winterperiode zal de zondags mis in de parochiekerk van de H. Johannes de Doper, die om 8.00 uur begon, worden ver schoven naaf 11.30 uur. De zondagsmis van 10.00 uur en de zaterdagmds van 19.00 uur blijven gehandhaafd. Gouden huwelijk Het echtpaar A. Coppenolle-Dey- aert z 1 op zaterdag 8 decem ber zijn gouden huwelijksfeest vieren. Dit echtpaar, dat na een vruchtbaar leven in de landbouw zich vanuit de Heer straat vestigde aan de Abs- daalsestraat, zal na een eu charistieviering in de paro chiekerk in Halst de dag in ntieme kring vieren Biljarten In het door de biljartclub „De Steense Ca- -ambole" In café „De Kroon" 'enrg-aniseerde nederlaagtoer- nooi werd een wedstrijd ge speeld tegen Pop uit Axel. De Steense Carambole won met 287 tegen 217 caramboles. J. Leeraert van Pop Axel maakte met 17 I andstoten de grootste serie. (Van een onzer verslaggevens) SLUIS „De economische groei in Nederland moet door gaan. Dat is de mening van de VVD en in deze gedachtengang past ook het feit dat wij voor stander zijn van een vaste oe ververbinding over de Wester- schelde". Dit zei gisteravond het VVD Tweede Kamer-lid L. de Beer, tijdens een algemene vergade ring van de afdeling West- Zeeuwseh-Vlaanderen in res taurant van de afdeling West- Zeeuwsch-Vlaanderen in res taurant 't Hoekje in Sluis. „Er bstaat voor die oeververbin ding een voortreffelijk plan", zo vervolgde de heer De Beer. „Het heeft een uitstekende in druk gemaakt en ook de fi- nancieringsopzet is go»d. Vraag is wel: waar moet de verbinding komen? Een ande re plaatsbepaling zou de plan nen voor 'n paar jaar kunnen uitstellen. Wi'j vinden dan ook, en hebben daarop aangedron gen, dat zo snel mogelijk het principe-besluit valt over de verbinding. Die is volgens on* van groot belang voor de toe komst van de mensen in Zeeuwsch-Vlaanderen. Boven dien is ze ook nuttig voor Noord-België. De heer De Beer zei dit in zijn causerie over de begrip pen volkspartij, vrijheid en democratie. Uiteraard kon hij niet aan de actuele situatie voorbij gaan. Ten aanzien van de oliecrisis merkte hij op dat bij zijn partij twee bezwaren liggen ten aanzien van de te nemen maatregelen. „Ten eerste willen wij con creet weten waar we aan toe zijn. Tot op heden is de heer Den Uyl te vaag gebleven. Ten tweede willen wij niet dat de crisis wordt misbruikt om een paar socialistische stokpaardjes door te drammen. Ik denk aan de nivellering van de inkomens. Meewerken aan de bestrijding van de ge volgen van de crisis willen wij uiteraard wel. maar wij moeten weten waar we aan toe zijn". De inleiding van de heer De Beer werd door een grooi aan tal belangstellenden aange hoord. De voorzitter, de heer J. Hoekstra, van de afdeling, was dan ook zeer verheugd over de flinke belangstelling. In zijn welkomstwoord had hij er nog op gewezen dat West- Zeeuwsch-Vlaanderen op de provinciale lijst voor de ko mende verkiezingen .goed is vertege^ifwoordd gd Na de pauze bestond er ge legenheid na aanleiding van de inleiding te discussiëren. Hiervan werd dankbaar ge bruik gemaakt. (Van onze correspondent) HULST Het barre win terweer was er oorzaak van dat er in Hulst slechts vijf van de aangekondigde veertien deelnemers aanwezig waren op de eerste „verdedigings honden wedstrijd", welke werd georganiseerd door de kringgroep „de Speurhond" Hulst. De wedstrijdondei'delen waarin de honden hun kunnen moesten tonen waren gehoor zaamheid, appel en pakwerk. kwerk. De einduitslag luidde: le prijs: Astor v.d. Willemkrone, geleider R. Josiassen uit Hulst met 175 punten; 3e prijs: Las- tra v.h. Lageven, geleider H. Vingerling uit Simonshaven met 175 punten; 3e prijs: La stra v.h. Lageven, geleider H. Janssens uit Grathem (Limb) met 170 punten; 4e prijs: Booy v.h. Axelerambacht, geleider G Blommaert uit Hulst met 166 punten; 5e prijs: Cora von Derdirimborn Allee, geleider Goebert-Gummen uit Aken (D). (Van onze correspondente) AXEL Met een klap bot ste zaterdagnacht in de Nieuwstraat in Koewacht een personenauto tegen de gepar keerde auto van de heer I. P uit Eemnes. Toen de heer P., opgeschrikt door het lawaai, ging kijken, zag hij niet alleen de dader richting Belgische grens ver dwijnen, maar ook dat de ach terzijde van de huto helemaal in elkaar zat. Met medewer king van de Belgische politie lukte het de betrokken be stuurder, de heer A. te B. uit Verrebroek (België) op te sporen. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Een M0. toriseerde laadschop van htl Terneuzense aanneminjsb: drijf W.J. de Bruyn is maan! dagmorgen om 8.30 u. op etl in de kanaaiarm nabij j, Axelse Dam gelegen olietan ker van de firma K. Hann. link terecht gekomen. Het ongeluk gebeurde ton de bestuurder de cabine van de laadschop verliet en den met draaiende motor onbe heerd liet staan. Tijdens di korte afwezigheid van de bj. stuurder is de laadschop in beweging gekomen en vanal de wal op het ongeveer een meter lager gelegen olietank- scheepje terecht gekomen, De- ze liep ernstige schade i r de achterste reling en de ma" chinekamer kwam onder wa ter te staan. Met behulp van een bok van de Terneuzena Scheepsbouw Maatschappij (T.S.M.) en een kraanwagen is de iaadschop weer op Je wal gezet. Er deden zich g persoonlijke ongelukken voor. R.I.A. In die zaal „Oud Raedhuys" bij J. van der Goes- s-PLuijrn werd een feestelijke bijeenkomst gehouden voordt ouders en jeugdspelers van voetbalclub R.I.A. Sinterklaas was ook present. Hij menteerde het bestuur, de la den en allen die aan de vod- balclub meewerken waan hij de sportmannen van 1 jaar bekend maakte. Bij de 11 pupillen was het Theo Goetha) die de meeste punten had ven meld. Hij ontving uit hane van de Sint een fraaie bek Ook de sportmannen van 1 jaar bij de C-junioren, en v. de B-junioren kregen een 1 ker. Dat waren respeotievelijk Eddy van Waes en Wil-le. Alle drie kregen ze een oo-rkondq. Ook de leideis van de jeugdafdeling van Sinterklaas een aandenken. Tenslotte werd nog een kleu renfilm vertoond van de w* reldkampioenschappen voet bal. De Flamingo's In het ver enigingsgebouw Concord: werd ean feestelijke bijeen komst gehouden voor de leden en hun ouders van het majo- rettenkorps De Flamingo's, Al le leden van de majorettet- club en van d-e drumband ont vingen een geschenk. De meis jes hadden onder elkaarys „versierd" voor het Ze boden een geschenkje aan met een kleine toespraak op rijm, hetgeen op prijs gesteld. Er volgde nog zeer gezellig samenzijn, m» een dansje en diverse gere- schapsspelen. Filmmiddag Het van de voetbalvereniging K.U W. verbonden in verban» met de autoloze - en loze zondag in de de zaal v® het oud Raedhuys een W over het wereldkampioenschap voetbal 1970 in Mexico, voor bestond veel ling. De plaatselijke club t hiermee een goede dienst wezen aan zijn supporters. Het Groene Laken biljartvereniging „Het Gro® Laken" uit Sas van Gent hu- haar najaarsfeestavond v® leden en donateurs. Na 1 maaltijd begonnen de WJ aan een biljartprijskamp- uitslag van deze Pr')sJa« wasr 1. J. van Rossum, Scheffer, 3. E. de Clerq,*' v.d. Berghe, 5. P. Snelder, C. Verhoeven, 7. G. Snel» - v.d. Berghe, 5. P. Suelder- man. 10 G. Kersbulck. Sociaal Kultureel Dé Stichting Sociaal Ku'®, Werk te Sas van Gent h zondag 2 december een Nicqlaasmiddag voor jeugd in het vereniging® bouw „De Roselaer" te van Gent. De leiding was baasd over de grote van de kinderen. Er - er ongeveer 200. De kin» hielden zich bezig met han» arbeid en zongen st- Aj laasliedjes. Sint Nicolaas muzikaal begeleid door harmonie De Verenigde den en drumband Scouting Sas van Gent. Het mi®»' gezelschap moest buiten ven staan omdat het te St. Albert In gebouw Albert te Sas van Get de buurtvereniging St. eqn St. Nicolaasfeest vo kinderen van de led®* liedjes te hebben 8® ontvingen de kinderen handen van Sint Nicolaa zakje fruit.

de Stem | 1973 | | pagina 6