Gijsel: „Niet sportief van De Waal en Raas55 Voetbalduel blijft Rentmeester krijgt winst SCHAAKOVERWINNING VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN Van Turenhout blijft actief Nederlaag Sint Aloy Guus Boers op dreef Ce es vai Paridaen vooraan GOES 2 GELIJK sport Maandag 3 december 1973 TRICO NOBLE-COUREURS ZIJN PIJNLIJK VERRAST (Van onze sportredactie) AARDENBURG De klap die Frans van Turenhout de Zeeuwse wielersport toediende, door zich terug te trekken als sponsor van de Trico Noble-formatie kwam zaterdag morgen voor de renners hard aan. „Ik wist nergens van. Ik heb het uit de krant moeten vernemen", zei Tonny Huyzen, de amateur uit Kloetinge, die pijnlijk verrast was. „Ik heb begrip voor het standpunt van de gebroeders Van Turenhout. Van Raas en De Waal vind ik het niet netjes dat ze de sponsor niet tijdig op de hoogte gesteld heb ben van hun plannen met Raleigh in zee te gaan. Wij worden hierdoor gedu peerd", zei een teleurgestelde Hennie Gijsel, de 21-jarige coureur uit Heikant, die al vier jaar bij Trico Noble in „dienst" is. Gijsel: „Een on sportieve geste van Raas en De Waal. Als er materiaal no dig was of steun in andere vorm was Van Turenhout er altijd goed voor. Nu moest hij alles uit de tweede hand ho ren. De klap is voor mij hard aangekomen. Ik ben blij dat Van Turenhout zich garant ge steld heeft voor de schadelijke gevolgen voor ons. Als wij geen andere sponsor kunnen vinden zal hij ons het volgend seizoen toch blijven helpen. Dat is fantastisch van Van Tu renhout". Minder prettig door het be sluit van de gebroeders Van Turenhout voelt ook de kers verse amateur Tonnie Veer man zich. Veerman: „Ik ben pas tegen het einde van het vorig seizoen overgekomen naar de amateurs. Ik had net eindexamen gedaan aan de HAVO. Nu studeer ik aan de Hogere Economische School in Den Haag. Het vorig seizoen had ik het te druk met mijn studie om me geheel aan de wielersport te wijden. Daar door heb ik weinig goede re sultaten kunnen maken. De kans bestaat dat ik volgend jaar in militaire dienst moet en mijn studie moet onderbre ken. Dan zou ik meer aan de wielrennerij kunnen doen, en nu valt Trico Noble weg", zegt de 19-jarige Terneuzense cou reur. „Een bittere tegenvaller voor me" Teleurgesteld toonde zich ook masseur Marius Weststra' te uit Wemeldinge, de elektri- ciën die al vanaf de beginperi ode van Trico Noble als mas seur in dienst was van de Aardenburgse formatie. West- strate: „Ik zit nu zonder wie- lerwerk. Een onverwachte klap. Ik wist het al iets eer der, omdat Hennie Schouten me op de hoogte had ge steld". Henny Schouten zelf reeds 2»/z jaar ploegleider bij Trico Noble betreurt het eveneens dat het zover gekomen ls, maar heeft alle begrip voor het besluit van Van Turen hout. Schouten, werknemer bij Trico Noble in de technische branche, heeft Frans van Tu renhout ingelicht over de gang van zaken. Schouten: „Toen ik de geruchten hoorde en wist wat er aan de hand was moest ik de sponsor wel inlichten. Jammer dat het zo is gebeurd, maar het is begrijpelijk dat Van Turenhout zo gereageerd heeft". Dat het besluit van Trico Noble een groot verlies voor de Zeeuwse wielersport is, daar is iedereen in de Zeeuw- (Van onze sportredactie) AARDENBURG Het be sluit van Frans van Turenhout om te stoppen met de sponso ring van een wielerploeg werd bekend gemaakt tijdens een bijeenkomst met de renners In café-restaurant De Roode Leeuw in Aardenburg. Van Turenhout: „De normale jaar lijkse bijeenkomst waarop de laatste premies worden uitge reikt die in Olympia's Toer zijn verdiend. Helaas moest ik deze gelegenheid grijpen om het besluit bekend te ma ken". Tijdens de gezamenlijke lunch vlak voor de voetbal wedstrijd tussen een team van de Trico Noble coureurs en een elftal samengesteld uit personeelsleden van de brei- goederenfabriek werd ech ter besloten dat de renners die vorig seizoen deel uitmaakten van Trico Noble ook in de Komende laren aan het eind van het seizoen een keer bij elkaar zullen komen in Aar denburg. „Om de contacten evengoed in stand te houden, l'k blijf belang stellen in jullie resultaten in de toekomst", merkte Van Turenhout op. En ploegleider Henny Schouten: „De jaarlijkse voetbalwed strijd gaan we dan een tradi tie van maken. Dan blijft de band renners-Trico Noble be staan". Hetgeen door de ren ners graag werd beaamd. se wielerwereld het over eens. Gijs Veerman, voorzitter van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen hij stelt zijn functie beschikbaar bij de eerstkomende jaarver gadering (medio februari be gin maart) door de wankele samenwerking tussen bestuur en sportcommissie zei: „Ve len zullen nu pas gaan besef fen wat Trico Noble voor de wielersport heeft betekend. Het zal moeilijk worden voor de meeste renners om op nieuw onderdak te komen. Voor De Waal en Raas zou dat toch nooit moeilijk geweest zijn, maar de andere coureurs zijn er de dupe van". Ook consul Ben IJsselbaert uit Terneuzen stond perplex door het besluit van Trico Noble te stoppen miet de sponsoring van een wielerploeg. IJsselbaert: „Een enorme slag voor de Zeeuwsche wielersport. Ik zie niet in hoe die leemte opge vuld kan worden." (Van onze sportredactie) AARDENBURG Door het plotseling stoppen van Trico Noble als sponsor van een wielerploeg moest er op het laatste moment een belangrij ke bestelling voor enkele dui zenden guldens aan materiaal en kleding worden geannu leerd bij Piet Rentmeester In Yerseke Frans van Turenhout: „Shirts, broeken en andere at tributen waren al besteld maar zrjn nu overbodig gewor den. Ik wil echter niet hebben dat Rentmeester daar schade van heeft. Die heeft tenslotte mets met dit besluit te maken. Die mag daar de dupe niet van, worden. Ik zal met Rent meester contact opnemen en het bedrag dat hij normaal gesproken verdiend zou heb ben met deze transactie krijgt hij ^uitbetaald. Ik wil niet heb ben dat iemand er slechter van gaat worden". Hetzelfde geldt uiteraard voor de ren ners die plet elders onder dak komen. Van Turenhout zal ook in dit opzicht aan al zijn ver plichtingen voldoen. (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN „Op de eerste plaats moet ik natuur lijk de schaakvereniging Ter- neuzen hartelijk danken voor de organisatie van dit schaak evenement. En ik dacht te recht, niet alleen voor het vlotte en sportieve verloop maar vooral voer de contacten tussen de verenigingen van boven en onder de Schelde. Contacten die door de compe titie van de Zeeuwse schaak bond (ZSB) enigszins waren verbroken. Door dit evene ment komen we als Zeeuwse verenigingen weer dichter bij elkaar". Dit zei de heer Len- sen uit Axel competitieleider van de Zeeuwse schaakbond, zaterdagmiddag bij de prijsuit reiking van het eerste schaakevenement tussen vere nigingen van boven en onder de Schelde. Een eerste schaak - ontmoetin ook wel genoemd de wedstrijd tussen Noord en Zuid, die eindigde in een 15 —12 overwinning voor de Zeeuwsch-Vlamingen. Het was de heer Provoost, die uit handen van competitielei der Lensen namens het win nende team de beker in ont vangst mocht nemen. Een taak, die competitieleider Len sen graag verrichtte, aangezien ie eerste beker in zijn district bleef. Lensen na afloop: „Het is natuurlijk leuk dat bij zo'n evenement, en vooral omdat het voor de eerste keer is de beker in Zeeuwsch-Vlaande ren blijft". Een eerste evene ent dat volgend jaar een herhaling zal krijgen en wat dan georganiseerd zal worden door de schaakvereniging Vlis- singen. Het ligt dan ook in de bedoeling van de organisato ren om hiervan een jaarlijks terugkerend schaakevenement van te maken. De eerste schaakontmoeting zou in eerste instantie ge speeld worden aan 30 borden, maar aangezien enkede vereni gingen door het slechte weer hadden afgezegd werd er aan 27 borden gespeeld. De 1512 overwinning van de Zeeuwseh (Van onze sportredactie) AARDENBURG Hoewel Trico Noble het komende seizoen geen wielerploeg meer zal adopteren, houdt dit nog niet in dat Frans van Turenhout, die vanaf begin 1968 actief is met zijn Trico Noble zich volledig gaat dis- tanciëren van de Zeeuwse wielersport. Van Turenhout: „Natuurlijk niet. Er blijft echt wel een budget beschik baar. Ik benniet alleen in de wielersport actief. Er zijn meer takken van sport die van onze activiteiten profite ren. Dat Zal zo goed als ze ker ook omend seizoen zo zijn." Uiteraard wordt er nu ge dacht aan clubsponsoring door verschillende wielerpro- minenten in Zeeland. Van Turenhoult: „Die clubsponso ring zie ik niet direct zitten Dat hangt helemaal af Va» de houding va nde KNW Die moet eerst maar schpon sdhip maken, heeft eigen fouten a graag af willen wimpele'. Met de spondorregeling w ben we genoeg meegemaakt en nu dat kont geding vteet dat verloren is. De KNWn zal dat er echt niet bij lat»» zitten. Daar ben ik van ovet tuigd. Ik wacht eerst maai eens rustig af wat er ais. maal van komt". Van Turenhout zal men mij tenminste graag'wj houden voor die taken" graag aanblijven als voorzit, ter van de stichting Omloot van Zeeuwsoh-Vlaandereii Ook andere neven-activitej. ten zullen hieronder niet t» lijden hebben. (Van onze tafeltennismedewerker) MIDDELBURG De thuiswedstrijd die Sint Aloysios 1 promotie ere-klasse tegen het Amsterdamse Tempo Team 2 sped, de, heeft weer geen winstpunten opgeleverd. Toch heeft er ij een winstpunt ingezeten, al startten de Zeeuwsch-Vlamingen m erg succesvol. Matthijssen werd door Habes in de eerste partij'; achterstand gezet, waarna René van Dijk tegen Koot gelijk maak te. De Amsterdammers liepen daarna uit tot 25, waarbij allee: Van Dijk weer tot winst kwam voor de thuisclub. Hij verkltii. de, door ook zijn derde partij te winnen, de achterstand, wai® Wilfried Dumez tegen Habes uitzicht gaf op een gelijkspel. Ma thijssen kon echter in de laatste partij niet meer tot winst ko men, waardoor via 46 de winstpunten door de gasten werdtt meegenomen. 0 Een overzicht van het schaaktoernooi te Terneuzen. Vlamingen kwam echter pas in de laatste zeven borden naar voren, daarvoor boden de spelers van over de Schelde sterke tegenstand. Dat beide districten de eerste twintig borden alle sterke spelers naar voren brachten was duidelijk, want na de eerste tien borden was de stand 55. Ook in de tweede tien borden ging de strijd gelijk op, want diie ein digde eveneens in een 55 gelijk. In de laatste 7 borden waren de Zeeuwsch-Vlamin gen iets sterker en dat werd dan een 52 overwinning. Voor de spelers van over de Schelde was de afwezigheid van Cor Jansen ongetwijfeld een gemis. Daartegenover was er een verrassende nederlaag te noteren van de Zeeuwsc-h- Vlaamse jeugdkampioen van de Vreede in zijn wedstrijd tegen Van de Berg. Uoals verwacht zal niu zater dag de in Graauw te spelen wedstrijd tussen de Zeeuwsch- Vlamingen en het Limburgse Maasbree de beslissing voor de laatste plaats moeten bren gen, waarbij Sint-Ailoysius aan een gelijkspel voldoende heeft voor een plaats in de hoofd klasse. Scyilia 2 stelde nog een verwoede poging in het werk om de plaats in de promotie ere-klasse veilig te stellen, maar kwam tegen Hooger Huys 1 niet verder dan een gelijkspel. B.K.E. 1 liep met 010 over Maasbree heen. De uiterst belangrijke laat ste wedstrijd tussen Sint- Aloysius 2 en Barna werd voor de Sinit-Aloy-reserves een grote teleurstefiing. On danks de drie overwinningen van Paul van Laren slaagde de thuisclub er niet in het zo noodzakelijke winstpuntje uit het vuur te slepen en ook zij werden met 46 geklopt. Bei de teams zijn nu gelijk geëin digd en zullen zaterdag in een extra duel moeten spelen voor de titel met de daaraan ver bonden promotie naar de nieu we overgangs-klasse. De ver liezer wordt in de promotie - overgangsklasse geplaatst. Jeep zag kans door een 46 zege op het reeds veilige De Meppers zijn plaats in de lan delijke competitie te behou den. De laatste zege van Bel- crum 2 tegen PAC 1 was daardoor tevergeefs. De wed strijd tussen Sint-Aloysius 3 en DESO ging niet door. Door dat Vriendenschaar met "82 BKE 4 klopte, moeten beide teams nog een beslissingswed strijd spelen, om plaatsing in (Van onze dammedewerker) LAMMERENBURG Voor de clubcompetitie van de Zeeuwse Dambond (hoofd klas) speelde Goes II met 10 10 gelijk tegen Lammerenburg De bordresultaten waren: A. Kammeraad - M. Poulisse 2 6, C. van Rijswijk - A. Mijns- bergen 20, H. de Vlieger - C.J. Hollestelle 02, D. Franc- ke - L. Dekker 20, J. Boone - J. Louwerse 02, W. Koppe- Jan - D.J. van Dalen 02, A. de Buek - C.W. van Damme 11, W. Heijdra - O. Scherp 20, A. FranAe - A.G. van Zeijst 02, J. Koppejan - W.G. de Leeuw 11. HONKBAL Cuba is in het toernooi om heit wereld kampioenschap honkbal, dat te Havana wordt gehouden, onge slagen gebleven door een overwinning met 110 op de Dominicaanse Republiek. De tweede plaats op de ranglijst wordt ingenomen door Pana ma. dat Puerto Rico met 54 versloeg. De Nederlandse ploegen en die van de Antillen moesten beide wedierom een nederlaag incasseren. Venezu ela versloeg Nederland met 54 en Mexico bleef met 10 in de meerderheid tegen de Nederlandse Antillen. VOETBAL In een wed strijd voor het kwalificatie toernooi (Midden-Amerika en Caraibisch gebied) voor het wereldkampioenschap voetbal, hebben Guatemala en Mexico gelijkgespeeld. De ontmoeting in Port au Prince eindigde voor 26000 toeschouwers in 0—0. (Van onze sportmedewerker) MIDDELBURG De vijf tiende St.-Nicolaaseross van de Middelburgse vereniging Dy namo 70 leverde een fraaie zege op voor Guus Boers van HAV uit Hulst. De kleine Boers, die enkele jaren vrij wel niets van zich lieten ho ren, maar er nu weer duideiik is boekte op de sterke Hans van Kasteren van het Viaar- li-gse Fortuna een winst van 32 seconden. Zijn voorsprong viel dus ruim uit en Boers die al kort na de start de leiding nam is daarna dan ook nooit meer bedreigd. Van Kasteren, die al snel de aansluiting mis te en na afloop vertelde hier mede toch wel een tactische fout te hebben gemaakt, werd door de Hulster atleet geen enkele kans meer gelaten. Toen de sintelbaan van het Nadorst sportpark na 200 me ter wérd verlaten en het par koers plaatselijk drassig werd, ging Boers zijn lichte terrein winst snel uitbuiten. Ook de sneeuw en hagelbuien werden kennelijk nog bondgenoot van Boers, die op het 1300 meter lange traject behendigheid en souplesse toonde waarvoor het publiek dikwijls de handen op elkaar bracht. Guus Boers verklaarde later na zijn triomfantelijke loop: „Ik had wel verwacht bij de eerste drie of vier te kunnen eindigen maar op de eerste plaats had ik niet zo direct gerekend. Het parkoers hier lag me echter bijzonder goed. Ik hou wel van een beetje modder en wat sneeuw". Behalve de uitstekende prestatie van Boers kwam H.A.V. toch bijzonder goed uit deze slag want Wies van Hou- te plaatste zich als derde, Jos van Laarhoven als vijfde en Verbiest als negende. Vier Hulster atleten bij de eerste tien dus. Marien van Prooyen viel misschien met zijn vierde plaats wat tegen, maar hij blijft toch tot de top van de Zeeuwse crossers behoren. Met Van Houte was Van Prooyen in eerste instantie nog de man, die wat in het spoor bleef van Boers maar ze werden later toch door een offensieve Van Kasteren over staken. Het offensief van Van Kasteren duurde trouwens ook niet zo lang en zoals reeds eerder verteld van een serieu ze aanval op de leiderspositie van Boers kwam niets. De kleine lichtvoetige man uit Hulst werd grandioos winnaar. Er waren bij de wedstrijdloop 41 vertrekkers. Als laatste fi nishte good old Berfcus Walker van Zeeland Sport in 38.0.5. Maar deze Walker is dan ook 51 jaar. Piet Vonck moest we gens een vorige week in Bel gië opgelopen blessure helaas verstek laten gaan. Voor de prestatieloop melde den zich ruim 170 deelnemers. Zij moesten 6 kilometer afleg gen. Onder hen bevonden zich diverse voetballers zoals Kees van der Sluis en Anton Schoenmakers van Middel burg. De uitolag van de wedstrijd- loop was: 1 G. Boers HAV 7600 meter in 27.11, 2 H. van Kasteren Fortuna Vlaardingen 27,43, 3 M. van Houte HAV, 27.50. 4 M. van Prooyen AV 56 28.10, 5 J. van Laarhoven HAV 28.15, 6 J. Oggel AV 56 28.53, 7 J. J Jansma Zeeland Sport, 8 P. de Dreu AV 56 29.24, 9 W. Verbiest HAV 29.45, 10 G. Bras AV 56 29.50, 11 J. Eversidijk AV 56 29.52, 12 A. Strijidonk Schelde Sport 19.58, 13 J. de Waard Zeeland Sport 30,00, 14. J. Breel Mara thon 30,10, 15 H. Borstelaar Dynamo 70 30.24, 16 H. Moer mond Delta Sport 30.34, 17 J Tolhoefc AV 56 30.49, 18 J Oele AV 56 30.57, 19 A. Keuze Marathon 31.05, 20 P Verbeek Dynamo 70 31.18. de promotieovergangsHia M.Z. 1 wist in de landelijk, juniorenklasse A tegen kai, oen WTBATS geen vuist maken en met 28 ging I j zege naar de Hagenaars, teams plaatsten zich voor de kampioensgroep de nationale titel. M.Z. 2 i kansloos tegen Scyüla. Met 1- 9 had Giel Wondergem de gered. In een door de Midto| burgse meisj es van M.Z. i mate zenuwachtig ges duel tegen Tanaka, werd in ie laatste competitiewedstrijd it eerste nederlaag geleden. Bi de Etten-se meisjes was 1" Wagemakers ongenaakbaa terwijl Addy Snijders z Joke Roelse als Christa i ger klopte. De Waal haalde iS enige een voldoende, dot: tweemaal te winnen. Door de ze 46 nederlaag gaan 4 M.Z.-meisjes het ka: schap waarschijnlijk net rij' sen, al is een plaats kampioensgroep met wel zeker. (Van onze sportmedewerker) AARDENBURG - Zeeuwse crosser Guido F®1' öaen uit Aardenburg trok het afgelopen weekend wt« België in om deel te nen» aan twee veidritten. Zaterdag- startte Paridaen in een erts voor profs en amateurs» Adegem, waar Erik Desra# de snelste was. Hij reed dtS kilometer in een uur en tf minuut. André Genland W' digde met 20 seconden achter stand als tweede en Bert V' meire finishte als derde. F» daen die reeds in de een» ronde een defecte ketting w gekregen, arriveerde als actus» aan de eindstreep. Gisteren in Sint MarkeW' Lierde boekte André GenI® zijn 12de overwinning 111 seizoen. Geirland ar,n als amateur 20 seconden e der aan de finish dan pro'® onai Mark de Block, die t«f de werd. Paridaen klasseer^ zich in deze cross oyer kilometer als zesde. De c* van winnaar Geirland uur en 6 minuten. ST. WILLEBRORD Cees del kan staan voor zijn verenig de techniek, blinkt uit door tl Deze eigenschappen brachten tueel aan zich te verbinden, n zich in het betaalde voethal w Dat ondefinieerbare „laatst Rood Wit. De Wiilebrordse ve nische kwaliteiten is Rood W vreesd, maar een kampioensc gezeten. Van PEER: „Ik kan er ei genlijk geen goede verklaring voor vinden. Wellicht ont breekt er iets aan de Roosen- d-aalse mentaliteit. Als je ons met een Zeeuwse ploeg verge lijkt zijn wij op voetbalgebied stukken sterker, maar die Zeeuwen blijven tot de laatste minuut doorgaan. Die bereid heid om er voor te knokken is bij Rood Wit nooit zo groot geweest. Wij moeten het meer van techniek hebben, maar daar kom je er tegenwoordig niet meer mee". Het ontbreken van de eigen schap om zich volledig te kun nen geven voert van Peer ook aan als reden voor zijn twee voudige mislukking bij NAC. h,u-Ugb^ mag dan een hard en i c en in deze op het oog ruwe sp Vvn de^taw-S,e?lafJe!tiar bespreekt «ek voor de eerstvolgen 9 Guus Boers ontvangt zijn prijs uit handen van speaker Wim Hendriks.

de Stem | 1973 | | pagina 10