Kuiper-Goes r heeft n. Iloppenb' kernenergie besproken f Raad Hulst 1 somber over grondstoff en SUBSIDIE YOOR SCHOOLBUS OPRICHTING i TONEEIGROEP IN AXEL IS EEN FEIT VERDRIET OM VERLIES STL'E PERSOONLIJK INITIATIEF STANDEN HULSTER BEDRIJFSVOLLEYBAL Nieuw plan voor bejaardenwoningen Veel animo voor volkskerstzang Bisdom Breda uit rode cijfers Sas van Gent haalt Belgen met bussen ANWB-actie Uitbreiding personeel Mecra Metal WEDSTRIJDEN IOPBIUART avandealer r Zeeland =NTE OOSTBURG idsvergadering H streek Koewacht Terhole W.-G. K. Axel: ilipsstraat 18 Tel. OT100-5103 e merken ■RTON - STAR - HOBBY dag terecht om uw keuze te be. -rdags v.a. 10 00 uur En wij 2ijn wa caravan reparafiebedrijt voet ter van de gemeente Oostburg dat op vrijdag 30 november 1973 in het gemeentehuis een open. ing van de raad dezer gemeente •houden, ovember 1973. (ester voornoemd, A. Schipper, De gezelligste tijd van fiet jaar begint weer. 31 Lange, gezelligt avonden liggen voor ons. Avonden waarop je uitgaat 01 lekker thuisblijft. Avonden waaro| je een feestje geeft of naar een feestje toegaat. Clubavonden,km avonden, dansavonden, een pakjesavond, twee KerstavonM en een oudejaarsavond. Kom vast in de stemming dij ra j En kijk wat u aan zult trekken. sndiert maakt u in deze weken I* jen schitterende weekendtnp. p bij P&C en vraag naarder® gnemerskaart. Meer dan ïuy ifikendreisjes naar Londen 01 r lm op u te wachten. 1 30 november 1973 (Van onze correspondent) SAS VAN GENT De groep winkeliers te Sas van Gent, die zich beijveren, on danks de autoloze zondag, toch Belgische klanten naar Sas van Gent te trekken, laten londag zes bussen vanaf di verse grensplaatsen vertrek ken. De volgende zondag (9 december) komen er weer grensplaatsen aan de beurt. Zondag vertrekt er een bus vanuit Wachtebeke om 13.30 u. Deze keert om 17.45 u. weer terug. Te Moerbeke ver takt de bus eveneens om half- twee 's namiddags en keert om vijf uur vanuit Sas van Gent terug. Vanaf de markt- kerk te Zelzate vertrekt er een bus om halfdrie. Dezelfde bus vertrekt uit Sas van Gent om kwart over vijf. De men sen uit Ertvelde kunnen, even eens vanaf de markt om half- twee vertrekken en om kwart voor zes naar hun woonplaats terugkeren. Vanuit Rieme (kerk) vertrekt de bus om 13.40 u. en keert om .kwart voor zes terug. Tenslotte de bus uit Assenede, die er vanaf de kerk om halfdrie vertrekt en om kwart over vijf terug keert. Namens deze actiegroep deelde de heer Van Tol mede dit zondag alle winkels in Sas van Gent open zullen zijn. fiet alleen de Sasse winke- fe, maar ook de ZVTM ver wacht op de lijndiensten Ter- «euzen - Sas van Gent en Axel - Sas van Gent een meer d«n normale drukte. Indien nodig zullen extra bussen worden ingezet. „Er komen nogal wat mensen uit Terneu- zen en Axel op zondag bij ons hun inkopen doen", zo deelde de heer Van Tol voorts mede. Hij schat dat dit aantal onge veer twintig procent van het kopend publiek op zondag uit maakt. Tenslotte deelde de heer Van Tol mede dat de paardetram blijft rijden on danks de verliezen, die mo menteel worden geleden en dat de groep Sasse winkeliers He deze activiteiten ontplooit, voornemens is een VW op te nchteu. (Van onze correspondent) Voor zaterdag- zÏÏ? sV*an er voor de Oost- zeeuwsch-viaamse topbiijart- «Petitie weer enkele inte-' rS1 wedstrijden °P het SSS^ waaronder na- de in het café van, ™t Wentzier te Hulst te spe- M.Huister derby BC Ono - 't 3!' .B,9., Ona blijft het n> e'Bk doen en bezet m»t gesPeeMe wedstrijden ,punten ongeslagen de eöl p,'aa'®, terwijl tegen- t Anker slechts een 2?punit minder 'heeft. Deze 8nwjjenoem<ie vereniging mini ecl'teT een wedstrijd stHia »en Kan door die wed- ,..ja "e winnen aansluiting met de BC Ona, ver- vera.ü°0r Anker betekent nijj, achterop raken. Rond Wete^" ^Hen we meer knmtV ev^5fiens Hulst af- lé Rilge ontvangt in ea- Wkm maert te Hulst het C1* BC 't Raedfauys., me»t overwinning is de Uitslao V??r ,1e. hand liggende trem a ^Phdljartclub 't Cen- Vorij *or,het verlies van het verió verues van net SC ry-i^ekeinde thuis tegen leido«,a aansluiting met de m verloren te hebben, scte hij het Belgi- htaaj Excplsiop "it St.-Ni- i9?»e kampioen van het vorige 'ensinH tte uit Hulst heSr-.gaat °P bezoek bij »Sh SlWep5 Tovak in Koe- vooj i,ol Wedstrijdprogramma Tevak tomende weekeinde: "arionette, Excelsior AnW BC Ona - 't buys CT/?07. BC 't Baed vnji tl uit Sluiskil is (Van een onzer verslaggevers) HULST In de gemeenteraad van Hulst is gisteravond aan dacht besteed aan de problemen, die nauw samenhangen met de huidige energiecrisis. Bezorgdheid klonk in de debatten door over de dreigende uitputting van onze grondstoffenvoorraad, het tekort aan plastic huisvuilzakken en de tweede kerncentrale bij Borssele. Het was raadslid Bernard de Keyzer, die de kernoentrale bij Borssele voor de dag haal de en er op wees, dat kerne nergie toch wel eens de oplos sing zou kunnen zijn voor de huidige problemen. „We staan aan het begin van een nieuw tijdperk", aldus de heer De Keyzer. „De eerste kerncen trale bij Borssele kunnen we niet afwijzen. Dat er verzet tegen bestaat is logisch. Dat is tot nu toe bij elke nieuwe ontwikkeling het geval ge weest". De heer De Keyzer vroeg in zijn pleidooi om de eerste kerncentrale „een kans te geven", maar voegde er te vens aan toe om ten aanzien van de tweede centrale wat voorzichtiger te zijn. Alle lof had de heer De Keijzer voor het nieuwe gewestplan van de intercommunale vereniging van het Land van Waas in Sint-Niklaas. „Het Waasland en de linker oever bruisen van energie. Al le problemen hebben ze daar onderkend. En wij? Wij heb ben niks". Deze uitspraak wekte overigens enige ver wondering bij enkele collega- raadsleden. Ook Rob Deman deed wat „energie" in zijn op merkingen. Hij vroeg zich af of Zeeuwsch-Vlaanderen niet ingeklemd dreigt te worden door kerncentrales. Hij wilde onder meer weten wat het standpunt van de gemeentelij ke vertegenwoordiger van Hulst in de aandeelhouders vergadering van de PZEM is met betrekking tot de bouw van de tweede kerncentrale. Hij wilde, dat dit standpunt in ieder geval in de gemeente raad ter discussie gesteld zou worden. Ook de heer P. Stevens bleek de kerncentrale bij Borssele als een bedreiging te zien. De heer W. Colsen schets te een nog somberder toe komstbeeld: „We denken mis schien dat we er zijn als we maar voldoende energie heb ben. Maar we hebben die energie nodig Om onze grond stoffen te bewerken. Nu kun nen we die energie wei op wekken met kerncentrales, maar ook onze grondstoffen raken op. De wetenschapsmen sen weten misschien op dit moment wel genoeg, maar in de praktijk hebben ze te wei nig gedaan om de problemen op te lossen". (Van onze correspandent) AXEL-TERNEUZEN Ge durende de week van 3 tot en met 1 december houdt de ANWB op het Hofplein te Axel een verlichtingsactie, waarbij automobilisten geheel gratis hun autoverlichting kunnen laten controleren en afstellen. Het mobiele verlichtingscou- trolestation is dagelijks geo pend van 10.00 uur lot 19.00 uur behalve op maandag van 12.00 uur tot 19.00 uur en op woensdag van 10.00 uur tot 16.00 uur. Te Temeuzen kun nen automobilisten terecht van 4 tot en met 8 december, aan het Oostelijk Bolwerk, op dinsdag van 12.00 tot 19.00 uur_ op woensdag van 9.00 tot 16.00 uur, op donder dag en vrijdag van 10.00 tot 19.00 uur en op zaterdag van 9.00 tot 14.00 uur. Het doel van deze actie ls de automobilisten te overtui gen van het grote belang van een goede autoverlichting, vooral gedurende de herfst en winter. Gebleken is dat bij 93 pro cent één of twee koplampen moesten worden afgesteld, bij 49 procent stonden één of twee koplampen te hoog, bij 34 procent werden mankemen ten geconstateerd en bij 41 procent moesten eerst de du- plolampen op de juiste wijze worden gemonteerd. Voor de onlangs gehouden technokeuringen door de ANWB was zoveel belangstel ling dat lang niet iedere gega digde aan de beurt kon ko men. Daarom zal een dergelj- ke keuring nogmaals plaats hebben van 21 tot 25 januari 1974 op het terrein van Ge meentewerken aan de Indus trieweg te Temeuzen. (Van onze correspondent). HULST Standen in de bedrijfsvolleybalcompetitie te Hulst, heren eerste klasse: 1. Luctor Banden-PMC 17 6 -1 12, 2 Watneys 7 6 - 1 12, 3 Lybaert-Verstraeten 10 6-2 12, 4 KPJ 1 7 5 2 10, 5 CVC 1 9 5 - 4 10, 6 Clitex Sport 1 1 - 7 2, 10 Remortel Sport 8 - - 8 0. Heren tweede klasse: 1. WC 9 9 - - 18, 2 SC Morres 9 8 41 39; 7 Bol Sport 8 4 - 48; 8 KPJ 2 8 11 63, 9 Ambrulo 8 9 6 1 2 13, 3 GVC 8 4 1 3 9, 4 4 CSV Voorwaarts 7 4 - 3 8, 5 Luctor Banden-PMC 2 7 3 1 3 7, 6 Hako Daf 8 3 1 4 7, 7 CVC 2 8 2 2 4 6, 8 Clitex Sport 2 9 1 2 6 4, 9 Lybeert Verstraeten 2 7 - - 7 0. Dames eerste klasse: 1. Cli tex Sport 7 7 - - 14, 2 Sc Morres 1 8 7 - 1 14, 3 Watneys 1 8 6 - 2 12, 4 Mavo 18 5-3 1,0, 5 EIV 9 5-4 10, 6 KPJ 1 7 4 - 3 8, 7 GVC 7 2 - 5 4, 8 Lybeert Verstraeten 7 1-62, 9 Olmulo 7 1 - 6 2, 10 Hako Daf 8 - - 8 0. Dames tweede klasse: 1 Re- mortel Sport 6 1 - 1 12, 2 Watneys 2 7 6 - 1 12, 3 SC Morres 2 8 5 - 3 10, 4 Malvo 3 7 4 1 2 9, 5 CSV Voorwaarts 2 7 3 2 2 8, 6 CVC 8 4 - 4 8, 7 Mavo 2 6 2 1 3 5, 8 KPJ 2 7 2 1 4 5, 9 CVS Voorwaarts 17 1 2 4 4 10 Mavo 4 3 1 1 1 3, 11 Neckermann 5 - 1 4 1, 12 VB Edah 8 - 1 7 0 (1 punt in mindering). Voor de nieuwe woningen bestond zoveel belangstelling, dat men besloot volgend jaar een volgende reeks te bouwen. (Van een onzer verslaggevers) AXEL De bouw van de 3z bejaardenoningen aan de Singelweg in Axel is een suc ces geworden. Van de 70 aan vragen voor deze comfortabele huizen moest jammer genoeg een groot deel afgewezen wo- ren. Reden voor de voorzitter van de betreffende woning- bouwstichting „Het Land van Axel", de heer J.J. Wicles, zich nu al te oriënteren en de nodige besprekingen te voe ren, in de hoop eind volgend jaar te kunnen starten met een tweede serie van 30 a 40 van deze huizen. Met dit ver schil, dat het dan alleen laag- bouwhuizen zullen worden met een tweede slaapkamer op de vliering. De huizen aan de Singelweg hebben een woonkamer, slaap kamer, flinke douche-ruimte, een bergkast en een keuken,, terwijl de bovenwoningen er op. de vliering nog een tweede slaapkamer bij hebben. Bo vendien hebben alle huizen een eigen gasboiler en een in dividuele centrale verwar ming. De huurprijs is officieel nog niet vastgesteld, maar zal ergens tuss ende 205 en 210 komen te liggen. Grote bijzon derheid en een extra zeker heid voor de bejaarde bewo ners is de directe telefoonver binding tussen de huizen en het bejaardendienstencentrum ,,'t Trefpunt". „Onze womnigbouwstichtmg bestaat nu ongeveer 6 jaar en is eigenlijk voortgekomen uit de protestants christelijke be jaardenzorg, waar 't Trefpunt het dienstencentrum van is", vertelt de heer Wieles, die m de kantooruren overdag dis trictshoofd afdeling gas van de PZEM is, „we hebben tot dus ver 64 duolexwoningen en de ze 32 bejaardenwoningen ge bouwd, die allemaal zo'n beet je gegroepeerd zijn rond 't Trefpunt. Die duplexwoningen zijn nogal goedkoop, maar de ze nieuwe huizen blijken dui delijk in een behoefte te voor zien. We hebben zoveel moge lijk geprobeerd de huizen bij de bewoners aan te passen, maar fouten maak je natuur lijk toch. Zo bleek bijvoorbeeld dat een extra slaapkamer echt wel nodig is, al was het alleen maar om eens een logé te kunnen ontvangen. Vandaar dat die nieuw te bouwen hui zen die extra slaapkamer ook kijgen. Maar we willen wel proberen, zo dicht mogelijk bij het Trefpunt in de buurt te blijven", vervolgt de heer Wieles. „Want het is gebleken dat de gedachte, dat er zo no dig hulp en begeleiding is, voor de bejaarden erg gerust stellend werkt. Op deze ma nier kunnen ze doen en laten wat ze willen", bepleit de heer Wieles. „Ze kunnen hun eigen leven leiden en hun zelfstandigheid behouden. Die telefoonverbinding is gewoon een uitkomst. Als er wat is, kan de leidster vaak telefo nisch raad geven, terwijl men ook zo nodig maalden bij 't Trefpunt kan bestellen en dan de deur niet uit hoeft". De heer Wieles is twee jaar voorzitter van de Stichting, Problemen en plannen zijn er genoeg en wat het bejaarden- werk betreft zit er nog van alles in de pen voor de ge meente Axel. Maar één ding vindt de heer Wieles bijzonder spijtig. „We hadden de bejaar denhuizen van Regionale Wo ningbouwvereniging Zeeu wsch Vlaanderen aan de Kanaalka de in Axel ook zo graag een directe telefoonverbinding met 't Trefpunt gegeven, maar we konden helaas geen subsidie krijgen van CRM". (Van een onzer verslaggevers) HULST Met een ruime meerderheid van stemmen heeft de gemeenteraad van Hulst gisteravond besloten om de school bussen van Nieuw-Namen en Absdale te blijven subsidiëren. Dit tegen het advies van b. en w., waarvan alleen wethouder J. Biom- maert van mening was, dat de gemeente „oude beloften gestand diende te doen". De heer Eeman was het eer ste raadslid, dat het hete hang ijzer aansneed. Het openbare vervoer was naar zijn smaak geen alternatief voor het ver voer van 35 scholieren uit Abs dale naar de lagere schooi in Sint Jansteen. Hij had uitgere kend, dat deze wijze van ver voer de betrokken kinderen op 1,5 uur wachttijd per dag zou komen te staan. Hij memoreer de dat 't schoolbusvervoer van 11 kinderen in Absdale de ge meente 2000 gulden kost en dat de betrokken ouders 1080 gul den voor hun rekening nemen. In Sint Jansteen gaat het om 33 kinderen en bedragen van respectievelijk 10.000 en 5000 gulden voor rekening van ge meente en ouders. De heer Eeman diende aan het slot van zijn betoog een voorstel in om de subsidiëring voort te zetten. De heer v.d. Voorde vreesde, dat het buurtschap Absdale zich door het standpunt van b. en w. in de hoek gedrukt zou voelen. „Absdale bekleedt een uitzonderingspositie. Wie in de ze streek op liet openbare ver voer is aangewezen heeft veel tijd nodig". Ook hij was voor subsidiëring, evenals de heren Staal en De Keyzer. De heer P. Stevens: „Op sommige plaatsen wordt er met geld gesmeten. En hier gaat het om ouders, die zichzelf te kort moeten doen om hun bijdrage te leveren". Ook hij sprak zich uit voor het voorstel van de heer Eeman. Wethouder P. Brand was wel voor het afschaffen van de fi nanciële steun. Volgens hem is het besluit in de voormalige ge meenteraad van Sint Jansteen genomen om de lagere school van Sint Jansteen uit concur- rentie-overwegingen te voorzien van leerlingen. Hij noemde dit een politieke fout, die hersteld moest worden. De heer Eeman vond het een wat al te simpele redenering. Biljartkamp Ter gelegen heid van de St.-Nicolaas jaar markt, organiseert de biljart vereniging De Grensvrienden op maandag 3 december een grote prijs biljartkamp. De wedstrijden, die open staan voor alle biljartliefhebbers, worden gehouden bij H. de Vliegher in café Safari. Aan vang 19.00 uur. Niet minder dan twaalf kalkoenen zijn die avond te verdienen. Collecte De kerkdeurcol lecte voor het oecumenisch werk in Nederland heeft een bedrag van 34 gulden opge bracht. (Van een onzer verslaggevers) AXEL „Er zijn plaatsen genoeg in Nederland, waar de belangstelling voor de volks kerstzang nogal terug loopt. Soms probeert men daar wat aan te doen door te gaan mo derniseren en er beatbands of combo's bij te halen. Maar dat is hier in Axel gelukkig niet nodig, hoewel er even een dis cussie is geweest of we er dit jaar weer mee door zouden gaan. We zijn acht jaar gele den gestart met zo'n 3 k 400 mensen. Als we op dinsdag 18 december samen komen in het kerkgebouw van de Neder lands Hervormde Gemeente aan de Kerkdreef in Axel mo gen we misschien wel rekenen op het dubbele". Voor de heer J.Th. Klein uit Axel (hij woont hier ongeveer 9,5 jaar, komt oorspronkelijk uit Leeuwarden, is 42 jaar en doet zijn naam beslist geen eer aan) is het hoogseizoen. Niet alleen heeft hij het, als directeur van de christelijke sohool voor M.A.V.O. erg druk met de voorbereidingen voor de rapporten, maar ook zit hij in allerlei verenigingen en co- mité's waarvan het Volks- kerstzamgcomité er één is. Eind oktober kwamen ze al lemaal weer bij elkaar, de tien mensen van verschillende ker kelijke richtingen die in dat comité zitting hebben. „We or ganiseren dit gebeuren buiten de kerken om. Ons comité is particulier en niet kerkelijk gebonden", vertelt de heer Klein, „we willen juist ook die mensen bereiken, die nor maal niet in een kerk te vin- den zijn. Ons hoofdmotief is het uitdragen van de bood schap van het Evangelie. Ver der willen we zo'n beetje een soort tegenwicht geven tegen over de soms wat valse ro mantiek rond Kerstmis". De heer Klein is van me ning, dat er eigenlijk een vorm van nazorg zou moeten zijn, vooral voor die mensen, die niet zo met het Evangelie vertrouwd zijn. „Maar wie zou dat moeten doen"? vraagt hij zich af, „we zijn er zelf nog niet uit. Ook al, omdat de betrekkingen tussen de kerken in Axel niet altijd even soepel verlopen. Met de mensen in het comité gaat het echter al lemaal geweldig". De heer Klein is best tevreden. VoorlO' pig blijkt Axel nog niet uitge zongen te zijn. Wat het pro gramma betreft, vertelt hij: „Er zitten nu eenmaal van die schlagers tussen, die je ge woon met over kunt slaan. Wat de liederen betreft, blijft het 't bekende genre, want iedereen moet toch op z'n minst de melodie kennen". De bijeenkomst, die om 20.00 uur begint, wordt gehou den in het kerkgebouw aan de Kerkdreef. Men had, zoals het vorig jaar in de tent op de Markt, wel liever een wat neutraler terrein gehad, maar voor die hoeveelheid mensen is dat er niet. De muziekvere niging „Hosanna", de soliste mevrouw Risseeuw. de zang groep van de N.C.V.B., de or- ganiste-begeleidster mevrouw H. de Feijter-la Gasse en de organist de heer J. Smies ver lenen hun vrijwillige mede werking. Als spreker is de heer J.T.G. Vaan aangezocht (Van een onzer verslaggevers) BREDA (ANP) „Het is zeer verheugend te kunnen vaststellen, dat ondanks de steeds toenemende lasten de balans van het bisdom Breda zich op gunstige wijze blijft ontwikkelen". Dit schrijft bisschop H. Ernst van Breda bij de jaarre kening 1972 van het bisdom, die donderdag is verschenen in het bisdomblad „Overweg" Het voordelig saldo bedraagt 1473 gulden. De baten waren 682.114 gulden en de lasten 2.680.641 gulden. Van de in komsten werd ruim een kwart miljoen besteed aan stichtings- kosten voor kerken en 4 ton aan exploitatie van bestaande parochies. Aan de kerkprovin cie werd ruim 1,5 ton afgedra gen, het diocesaan pastoraal centrum kreeg 150.000 en 't be- drijfsapostolaat 140.000 gulden. Voor het priesterpensioen fonds, dat 1 jan. in werking is getreden, is in 1972 ruim 7 min vrijgemaakt uit de ver koop van klein- en grootsemi narie. Vor het milojoen dat dit fonds nog nodig heeft, is een beroep gedaan op de kerkbe sturen en op de religieuze congregaties welke in het bis dom werkzaam zijn. Voor de „Oudedagsvoorziening huis houdsters" is ruim een miljoen gereserveerd. Het leeuwedeel van de baten bijna 2 mil joen komt uit het diocesaan solidariteitsfonds, dat 10 jaar geleden werd opgericht. Iedere parochie moet per week per parochiaan boven de 18 jaar 12 ëhnt afdragen. De tekorten van de 198 pa rochies, die in 1970 nog bijna 1,4 miljoen bedroegen, zijn in 1972 op een uitgavenpakket van 11.674.356 gulden gedaald tot 282.269 gulden, vooral dank zij de toegenomen invoe ring van het systeem van de kerkbijdragen. Over dit laatste schrijft bisschop Ernst: „Ik wil wat dit betreft ook mijn erkentelijkheid uitspreken te genover de honderden vrijwil ligers die parochiële of deke nale acties hebben gevoerd: hun medewerking is een ge tuigenis van het enthousiasme dat op veel plaatsen te vinden is en een bevestiging voor de genen die zich geheel aan de arbeid "van de kerk wijden" Ook voor 1973 is er volgens de oisschop reden tot optimisme, na het gunstige antwoord op do actie „kerk van de grond", die in januari is gevoerd om de kerkleden aan te sporen om over te gaan tot het toe zeggen van een geregelde vas te kerkbijdrage. Deze actie wordt voortaan jaarlijks en wel interkerkelijk gevoerd onder de naam „kerkbalans", OP het strand vau Egmond aan Zee ls een grote partij hout aangespoeld, bestaande uit planken en zeer lang rib hout. De partij is door de strandvonderij geborgen. IN de nacht van woensdag op donderdag is in Belsele-Waas in België een kartonfabriek geëxplodeerd. Het bedrijf en een naastgelegen woning wer den volledig vernield. Twee mensen werden gewond. Een honderdtal huizen in de omge ving en een groot aantal ge parkeerde auto's werd min of meer ernstig beschadigd. Na de explosie ontstond paniek in het plaatsje. Honderden men sen vluchtten in nachtkleding hun huizen uit en de be sneeuwde straten op. (Van een onzer verslaggevers)! AXEL „Wij zijn hier vanavond met ongeveer tien mensen, maar er zitten nog meer aanmeldingen in de lucht. De mensen, die hier zijn zitten boordevol plannen en zijn goed enthousiast", was het commentaar van Bram Le Clercq uit Axel, die gistera vond in De Halle een groepje mensen bij elkaar had getrom meld om een nieuwe toneel vereniging op te richten. Die oprichting is nu een feit, hoewel de naam van de vereniging nog niet hekend is. Behalve uit Axel en Hulst waren er relatief veel belang stellenden uit Temeuzen geko men. Men besloot Axel als vestigingsplaats te kiezen. Ook al omdat er op toneelgebied in Terneuzen op dit moment ndets te doen is. Voorlopig is er een werkcommissie sa mengesteld, die intern de za ken een beetje moet gaan re gelen. Voorzitter van de oommissie is Bram Le Clercq, terwijl de heer I. Hoekstra uit Hulst als secretaris-penningmeester is aangesteld. Men hoopt het vol gend jaar de tijd nuttig en plezierig te besteden met het instuderen van een stuk, zodat ergens in september of okto ber in Temeuzen de première gegeven kan worden. „We hebben genoeg mensen om mee te beginnen", vertelde Bram Le Clercq. „Al deze mensen hebben ooit wel eens toneel gespeeld, hoewel ze op dit moment niet aan een ge zelschap verbonden zijn. Wat wij willen is goed eigentijds toneel brengen. Wij denken hierbij aan stukken, zoals die op dit moment op het reper toire van verschillende toneel gezelschappen staan. Natuur lijk kunnen we altijd opnieuw mensen gebruiken. We hebben ook al een goedie man voor achter de schermen. Iemand die echt van knutselen houdt. Wie zich nog wil aanmelden is van harte welkom. Dat kan bij: Bram Le Clercq, Westsin gel 68, Axel en bij Hans de Klerk, Burgemeester Gei 11- straat 15 in Temeuzen tele foon 01150-2014. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Het in Sas van Gent gevestigde be drijf Mecra Metal Corporation Nederland n.v. heeft gisteren officieel het pand Oostkade 31 als kantoor en opslagruimte in gebruik genomen. De verhui zing was nodig omdat door de groei van het bedrijf het voor malige kantoor aan de West- dam te klein was geworden. Verwacht wordt dat de om zetten nog meer zullen toene men. In dit verband denkt men begin volgend jaar 25 procent meer kantoorpersoneel nodig te hebben. Op het kan toor van Mecra Metal werken nu 22 mensen. Het verkoop personeel heeft onlangs een flinke uitbreiding ondergaan. De sterkte van het verkoopap paraat is van ongeveer 175 op 290 man gebracht. Het pand Oostkade 31 staat op de monumentenlijst. In verband met de verhuizing van net bedrijf werd gisteren een open dag gehouden, die door vele mensen werd be zocht. Het pand werd onge veer drie weken al betrokken, maar er moest toen nog veel geoeuren om net werkelijk als kantoor bruikbaar te maken. Het personeel heeft vele klus jes zelf opgeknapt. Mecra Metal in bas van Gent verkoopt door heel Ne derland de z.g.n. AMC-pannen, waarin men kan koken zonder water en kan bakken zonder vet te gebruiken. Het Sasse bedrijf is een onderdeel van de American Metal Craft Cor poration, dat voor Europa een hoofdkantoor in Zwitserland heeft. Alleen in Europa al werken voor dit bedrijf 7 000 mensen. Vestigingen zijn er in Nederland, België, Lxumburg. Frankrijk. Duitsland. Italië en sinds drie maanden ook in Spanje. Ook is pas geleden een dochteronderneming in Zuid- Afrika opgericht. Voor wat de nabije toekomst betreft ligt het in de bedoeling om in alle EEG-landen over verkoopkan toren te gaan beschikken. (Van een onzer verslaggevers) 4^s*-ao) AXEL .,Het is eigenlijk toch wel jammer, dat een stukje persoonlijk initiatief verloren gaat. als per 1 jauna- ri 1975 ook het Wit Gele Kruis deel uit gaat maken van die grote landelijke ongekleur de kruisvereniging. Maar we hebben geer. alternatief, want als we het niet doen krijgen we geen Rijkssubsidie meer. We gaan na 1 januari 1975 werken met rayons, die een bezetting van minimaal 10 a 12 wiikverpleegsters moeten hebben". Aldus de heer J.F. Busch, secretaris van het Wit Gele Kruis in Axel, naar aanleiding van het beleid op lange ter mijn, zoa'S daf in de jaarlijkse ledenvergadering van maandag j.l. werd uitgestippeld. Behal ve het bestuur was er slechts één van de ongeveer 600 leden uit Axel op de vergadering aanwezig, hetgeen door voor zitter J.W.C. Koek zeer werd betreurd. Het bestuur zag zich ge noodzaakt de contributie te gaan verhogen van 18 tot 20 en voor bejaarden van 9 tot f 10 om het tekort van 1245 weg te werken. Een ande. negatief punt was de terugloop van het bevol kingsaantal in Axel, waar ook het Wit Gele Kuis van te lij den had, want het ledenbe stand bleek met 14 te zijn teruggelopen. De herkozen be stuursleden mevrouw N. Sik- kema en mevrouw B. Koomen gaan zich daarom samen met de heer C.A. de Coninck die als penningmeester werd ver vangen door de heer J. Mi- chielse, bezig houden met de propaganda voor het Wit Gele Kruis In de kascommissie werd de heer J. de Poorter vervangen door de heer Pieterse, terwijl het an lere kascommissieldd, de heer A de Smedt, nog een jaartje blijft zitten. Tjdens de rondvraag werd besloten ook dit jaar de dames Vael en Fermont, trouwe help sters bij het zuigelingenbu» reau, voor hun werk een klei ne attentie aan te bieden. L I

de Stem | 1973 | | pagina 7