Vrije Zeeuw ZEEUWS COLLEGE VAN G.S.: „Centrale waterontharding is voorlopig niet wenselijk' NED. GASUNIE PLAATST TWEE ZINKERS Jubilarissen Clingese fanfare gehuldigd tegen Resolutie tweede kerncentrale Dieptepunt voor hotellerie op derde autoloze zondag AANTAL FIETSENDE BELGEN VIEL TEGEN ILiOEjt Uitvoeringsbesluit ambulancevervoer van kracht I. van Roy en treedt al als voorzitter van VARA-Zeeland ZEEUWEN EN BRABANDERS SPRAKEN OVER MUZIEKONDERWIJS ZUSTER M. LENSEN GEHULDIGD Olie- en waterleiding RUSSISCH LEDER RUSSISCH Terneuzen armeen Zangkoor vierde jaarfeest CONTROLE Duivenmelker Verstraeten verkocht zijn vogels 19 Succesvolle opvoering van Vrouw zoekt moordvent' Maandag 19 november 1973 pend, dag. 13.30-17.00 u ook van 19.00-21.00 u 'M. zond. 13.30-18.00 u. (tn nov.). Stadhuis, (tweede hi? Grote Markt, expositie k" 1 werk van de maand van u cel Cockx: De LeeuwenpZ Geopend: dag. van 8.20-12 3n en van 13.30-17.30 u. m S nov.). m3(1 DE KLINGE Fr. Frankaert-de Buu« 15.00 u.: sehieting. GOES Grand 20,00 u.: Naakt over de schutting 14 j. HULST Bioscoopgebouw 20.00 Frank en Eva 18 j. Burgerzaal stadhuis, werken van Felix de Boeck, schilder Geopend op werkd. van 9 00- 12.00 u. en van 13.30-17.00 u zat. en zond. van 14.OO-17.O0u' (tot 22 nov.). KLOETINGE Galerie De Verfmolen, expo- sitie schilderijen van de Goese schilder Mathiesse. Geopend: dinsdag en donderdagavond I van 19.00-22.00 u.; zaterdag- middag van 13.00-17.00 u. i (t.m. 22 dec.). MIDDELBURG City-theater 20.00 u.: Ma ria Stuart, Queen of Scotts 18 j. Zeeuws Museum, Abdijplein 4, fototentoonstelling: Men who made your wogd. Portret ten door Yousuf Karsh. Geo pend werkd. van 10.00-12.30 u. en van 13.30-17.00 u. t.m, 1 dec.). ROTTERDAM De Doelen (.grote zaal) - 20.15 u.: Stichting hulp buitenlandse werknemers. Joe goslavische avond. Schouwburg 20.15 u,: Carmen Jones. Door een origi neel negerensemble uit New I York. SAS VAN GENT Galerij Uilenspiegel, expositie schilderijen van Mia Depréuitl Izeghem (B), geopend vanj 9.00-12.00 u. en van 13.30-18.001 u., vrijd. van 13.30-21.00 u.,1 zondag van 14.00-18.00 u. en 1 maandag gesloten (t.m. 111 nov.). TERNEUZEN Luxor-theater 20.00 r.l Vreemd gaan in de baas zijnj tijd 18 j. Stadhuis, expositie ,,E„ dodenkunst als levenskunst (t.m. 11 dec.). Geopend werk dagen van 8.15-12.00 u. en van 13.00-17.15 u.; vrijd. ook van 19.00-21.00 u.; zat. van 14,30- 16.30 u. VLISSINGEN Alhambra 20.00 u.: Vrou wen in hun vrije(rs) uren 18 j. WESTDORPE Galerie Troutzaerte, 45, Mareike Geys, schilderijen, geopend di. t.m. zat. van MU IS.00 u., zond. van 14.00-1 u. (t.m. 21 nov.). ANTWERPEN Ringtheater, z3 20.00 u.. ---.„I mento di trangedi e Clonnaa .l K.N.S. 20.00 u.: „Daags na de kermis". Koninklijk Museum voor I Schone Kunsten, rotro^le'.,, ve tentoonstelling 1958-1973 1 van het werk van I G-58. Geopend van 10.00- «1 u. Op maandag gesloten 'I 30 nov,). BRUGGE Boudewijnpark -- van gastronomie en toer, I (t.m. 25 nov.). Geopend» van 13.30-20.00 u.; vrijd. 22.00 u. atschappij De Stem B.V. Pastorijstraat I 23 —20.00 u.: „II combatti-f HULST: tel 01150-7920 (4 Uinen); (3 Ijjnen); GOES: Klokstraat 0 en 13.30-17.00 uur. E19 00-21 00 uur, tel 01 ooruil 1600-49900; zondag 20.00-22- ?te twee pijper rden bij de Vlakebrug van hvm, stelling getild. (-ADVERTENTIE) Aftershave-haarlotion deospray-badzeep enz. (ADVERTENTIE) Aftershave-haarlotion I deospray-badzeep enz. Verdovende middelen Za- tedagnamiddaig heeft de Ter- ne'uzense gemeentepolitie op de rijksweg tussen Terneonzen en Sluiakiiil een auto aangehou den, waarin viier 17 a 18-jarige jongens uit Vilvoorde (B) za- J®. ©en klekne hoeve el- tofl verdovende middelen bij ach hadden. Tegen J. H., J. va- H., P. p., en R. R- weird proces verbaal opgemaakt, waarna zij weer konden ver- dinsdag 20 nov. tegen op Zoom 12.07 1 ««weert 11.17 en 23.58 «neuzen 10.50 en 23.30 'UKiugen 10.24 en 23.00 "«ïeldinge 11.57 Vooruitzichten voor dinsdag toJvnsda9 opgesteld door op z<M)dag om 18.00 taL cn 'oe opklaringen v°oral aanvankelijk ook buien. Temperaturen liiii1 gemiddelde voor de 'W van het jaar. |,[|ee'sv°oruitzichten in cij- 1140 -3751 of 01150-6297; &iiar I land. gemiddeld oveg Neder- Augustijn, Kantoor iel 01150-5745 algem^ Mid. 1. kantoor Kromme w MjddeB" tel 0118" 1438: redacteur 1, lel 01100 3405. karn KI" (e Colijnshot 35 Goes w3traat9. van Berkel kantoOT Q%' tel. 01150 4866: reda«®» ,40- or Steen°traat 14 Hutót.va R vaD idacteur W Z - vlaa"d(^rtredactie jurg tel. 01170-3370; sP° 5-2594. Axel tel. 01155-2237. ATIE: igs, teL'01150-6297. J* dinsdag: Aantal uren 5- min- temp: van lo 'e normaal tot 3 graden van „„"ormaal- max. temp: Stadpn j0er normaal tot 3 tol rt. er norrnaal. kans op sign- ,.?"e Periode van min- on uar: 00 procent, kans "wocent 61 dr00g etmaal' !cn:°iltVt0snSdas:' -^an'al ttren 6eveer min- temP. van on- oader dormaal tot 3 graden °tistreeï°rmaal- max. temp: een dr„f normaal, kans op stens tv Periode van min- op een ImT procent, kans "Proeent droog etmaal: (Van onze correspondent) WEMELDINGE De Ne derlandse Gasunie heeft zater dag in het Kanaal door Zuid- Beveland even benoorden de Vlakebrug twee z.g. zinkers geplaatst. De zinkers bestaan de uit twee dubbele pijpen, zijn een onderdeel van de pijp leiding van Total naar het Sloe en voor een drinkwater leiding van de Watermaat schappij Zeeland. De scheep vaart voor het kanaal is bijna de hele dag gestremd s»- weest. Mat behulp van vier drij vende bokiken en met een ach terstand van een uiuir op het strakke tijdschema werd rond half elf het eerste Stel pijpen unit de bouwsiteliliiragen getild Vervolgens werd deze zinker van de WMZ ruiim honderd meter het kanaal ingevaren De buizen werden te water gelaten in een twee meter die pe sl'euf. die door de bagger maatschappij Hall and in de kanaalboden-, is uitgebaggerd Voordat de bokken ds zinker li-eten zakken, moest er eers! water in gepompt wonden. Het bedrijf Visser en Srniit uit Pa- pendrecht heeft het hele kar wei uitgevoerd. Ongeveer zes weken geleden is men begonnen om de pijpen op een bouwstelling aan el kaar te lassen. De pijpen znn geleverd door bet Duitse be drijf Mainnesimann. De zinkers van Total en de WMZ hebben een diameter van respectie velijk 70 en 90 cm. Ze h-ebben een lengte van ongeveer 350 meter. De buizen liggen op een diepte van acht meter. Bij het aam eikaar lassen van de pijpen is al rekening gehouden met een eventuele toekomstige verbreding van het kanaal. De nieuwe breedte van het kanaal is al te zien op de plaats waar de zinkers het kanaal kruiser,. De pijp van de Waterleiding maatschappij Zeeland is een onderdeel van de Biesboschled ding, een nieuwe verbinding met de drinkwaterspaarbek kens in de Biesbosch. De zin ker van Total i's een stuk van de oliepijp Pernis-Total Sloe. De algehele leiding van hei werk lag in banden van de heer P. Krijgsman van de Gas unie. Van de WMZ waren o.m. aanwezig de heren ir. H. Rakere, hoofd afdeling nieuwe werken en adjunct-directeur ir. J. Versloten. Door de werk zaamheden in het Kanaal heeft die scheepvaart vee, ve' tragimg ondervonden. Bij We meldmge en Ha-nsweert lagen zaterdagavond en zondagnacht nog tientallen binnenvaart schepen te wachten om te schotten. Pas tegen de morgen was de stremming grotendeels opgeheven. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Met in gang van vandaag is de rege ling voor centralisatie van het ambulancevervoer in Zeeland van kracht geworden. Zaterdag is het uitvoerings besluit van GS van Zeeland, waarbij de provincie in twee regio's wordt verdeeld, die ie der één centrale meldpost voor het ambulancevervoer krijgen, verschenen. De twee ambulance-regio's omvatten de volgende gebie den. Gebied 1: Zeeuwsch-Vlaan- deren. Gebied 2: Midden- en Noord-Zeeland, met uitzonde ring van Tholen en Sint Phi- lipsland. De beide laatstge noemde gemeenten worden voor de centralisatie van het ambulancevervoer onderge bracht bij het district West- Brabant. Zoals reeds eerder door ons werd bericht zullen de centra le alarmeringsstations via wel ke het ambulancevervoer ge regeld wordt, worden onderge bracht bij de reeds bestaande alarmposten voor Z.-Vlaande- ren resp. Midden- en Noord- Zeeland. In de wandeling duidt men deze posten met hun telefoonnummer aan. Voor Z.-Vlaanderen is dat 01150- 4444 en voor overig Zeeland 01100—4444. (Van een onzer verslaggevers) GOES De heer I.A. van Royen uit Baarland heeft we gens drukke werkzaamheden besloten om af te treden als voorzitter van het district Zee land van de V.A.R.A. Tijdens de jaarvergadering van hei district zal in het voorjaar van 1974 de nieuwe voorzitter worden gekozen. Als waarnemend voorzitter treedt thans de heer J. Boon uit Hansweert od. Kandidaten voor de functie van waarne mend tweede voorzitter zijn de heren B. van de Lelie uil Zierikzee en N. Wever uit Vlissingen. Tijdens de eerst volgende vergadering zal hel districtsbestuur beslissen wie waarnemend tweede voorzitter wordt. (Van onze correspondent) 's-HEERENIIOEK Het jaarfeest van Sint-Caecilia. pa trones der zangkoren, begon zaterdag in 's-Heerenhoek met een plechtige eucharistievie ring in de parochiekerk St.- Willibrordus. Zangkoren uit 's-Heeren hoek en omliggende parochies zongen hierbij de Kleine Ba- rok-mis van Van Haperen. On der de mis werd de heer M. Nijsten, die zijn 40-jarig lid maatschap van het kerkkoor uit 's-Heerenhoek herdacht, gehuldigd. Na de mis vond een gezellig samenzijn met bingo, voordrachtën en muziek plaats. Gisteren werd het jaarfeest van St. Caecilia voortgezet in de Jeugdhoeve voor de jonge renkoren gehouden. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG In de januarivergadering van de Sta ten van Zeeland komt opnieuw de kwaliteit van het Zeeuwse drinkwater aan de orde. Ditmaal is het onder werp van discussie: Moet er in het waterwinnings- en distributiegebied waarvan Zeeland deel uitmaakt, worden overgegaan tot een centrale ontharding van het drinkwa ter? Er zij.ln, evenals met betrek- king tot centrale fluoridering van drinkwater, bezwaren te gen het centraal ontharden er van. De levering van zoge naamd „zacht" water, die als voornaamste doel heeft, de aantasting van elektrische warmwaterinstallaties en lei dingen te voorkomen, biedt als toevallig voordeel, dat de op pervlaktewateren, waarheen het gebruikte water wordt ge leid, niet in dezelfde mate als voorheen met fosfaten zal worden belast. Deze fosfaten voegen de huisvrouwen, via hun wasmiddelen, aan het af valwater toe. Levering van „zacht" lei dingwater zou de toevoeging van fosfaten aan de wasmid delen overbodig maken. Daar door kan onder meer worden voorkomen dat er in de opper vlaktewateren overmatige zo genaamde „waterbloei" op treedt. Er zijn echter in kringen van deskundigen, zo hebben G.S. van Zeeland aan Provinci ale Staten meegedeeld, ook ernstige bedenkingen tegen centrale ontharding van het leidingwater. verschillende wetenschappelijke onderzoe kers, o.a. in Engeland, hebben een relatie ontdekt tussen de consumptie van zacht water en het. optreden van hart- en vaatziekten en bepaalde ge zwellen. De Vereniging Milieuhygië ne Zeeland heeft dan ook her haalde malen bij het provinci aal bestuur aangeklopt om te verhinderen dat er zonder vol doende kennis en begeleiding tot centrale ontharding zou worden overgegaan. G.S. hebben nu laten onder zoeken hoe „zacht" of hoe „hard" het Zeeuwse leiding water is, waarbij is gebleken dat de hardheidsgraad, ook als men rekening houdt met de waarschuwingen over het toe nemen van hart- en vaatziek ten e.d. bij distributie van te „zacht" water, aan veilige nor men voldoet. Het Zeeuwse college van G.S. heeft verklaard dat het aan de N.V. Watermaatschappij Zeeland wil vragen om in geen geval in de toekomst wa ter te distribueren met een hardheid van minder dan 3 meq/1. Dit is de hardheids graad die het Zeeuwse water momenteel heeft. Men kan water met een hardheidsgraad van 3 meq/1 kwalificeren als matig hard" water. G.S. van Zeeland willen tenslotte een aanbeveling doen, zo hebben de Staten vernomen, dat de controle op de kwaliteit van het drinkwa ter aan de „tappunten" (dus bij de afnemers thuis) wordt geïntensiveerd. Momenteel be perkt men zich tot steekproe ven. (Van een onzer verslaggevers) TILBURG Op een bijeenkomst in Tilburg heeft G. Smeets muziekconsulent van de provincie Noord-Brabant een gesprek ingeleid over het muziekonderwijs voor een hon derdtal gemeentebestuurders, ambtenaren en muziekschool directeuren uit Zeeland en Brabant. In zijn uiteenzetting ver diepte hij zich in de boei ende en veelzijdige historie van het muziekonderwijs in ons land. Een ontwikkeling waarin de beroepsmusicus pas sinds kort een eigen status heeft gekregen. Voor de toe komst verwacht de heer Smeets o.a. een minder specta culaire groei van het aantal leerlingen van de muziekscho len, een speciale opleiding voor muziekleraren, een groei van de ensemble-activiteiten binnen de scholen. Ook achtte hij het belangrijk dat er bij de rijksoverheid een door braak is met betrekking tot de subsidiëring van het muziek schoolwezen Het zou overigens onaanvaardbaar zijn dat de scholen worden gedwongen om de kosten te drukken en weer genoegen te nemen met slecht opgeleide of amateurkrach ten. (Van onze correspondent). HULST Sinds zaterdag is het stil geworden op het dui venhok van de 73-jarige Eugè- ne Verstraeten in Hulst. Zoals bekend moest deze bekende en gevreesde Hulsterse dui venmelker op doktersadvies stoppen met de duivensport. Noodgedwongen moest hij daarom zijn gevleugelde cracks van de hand doen. De publieke verkoop vond zater dagmiddag plaats in de Stads herberg in Hulst. In de voormiddag waren de adspirantkopers in de gelegen heid de opgestelde duiven te bezichtigen. Van overal tot zelfs van de overkant, waren geïnteresseerde duivenliefheb- bers naar Hulst gekomen. De verkoop bij opbod van de 45 duiven verliep werke lijk van een leien dakje en duidelijk bleek dat iedere dui venmelker voor een goede duif wel wat geld over heeft. Binnen anderhalf uur hadden alle duiven een nieuwe eige naar gekregen. Gemiddeld bracht de ver koop f 97,- per duif op, wat een totale opbrengst van meer dan f 4000,- betekende. De duurste duif bracht f 550,- op en die werd gekocht door Re- né Verstraeten uit Oostburg, een broer van de Hulsterse duivenmelker. 9 De jubilerende heer Van Acke krijgt de oorkonde. (Van onze correspondent). CLINGE In zaal De Troubadour werden 7 jubila rissen van de fanfare Weldoen door Vermaak gehuldigd. De belangstelling was zeer groot. De gouden jubilarissen waren P. Acke en G. Weemaes beiden 25 jaar, A. van der (Van onze correspondent). AARDENBURG Tijdens een drukbezochte receptie in de ontmoetingsruimte aan de Sassenstraat te Aardenburg werd zaterdagmiddag officieel afscheid genomen van wijk verpleegster zuster M. Len- sen. Na een staat van dienst van 42 jaar heeft ze het Groe ne Kruis vaarwel gezegd we gens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd. Tevoren had voorzitter J Slager van het Aardentourgse Groene Kruis de bijzondere bijeenkomst geopend en wer den met veel woorden van dank en waardering aan de scheidende zuster geschenken aangeboden namens de vereni gingen uit Aardenburg en Sluis en namens de Stichting Het Groene Kruis in West- Zeeuwsch-Vlaanderen. De heer Bom uit Cadzand reikte zuster Lensen de zilve ren medaille van verdienste van het Groene Kruis uit na mens de Provinciale Zeeuwse Vereniging, wier directeur, de heer M. Deurloo later op de middag ook nog naar Aarden burg kwam. Ook de pastorie van de Aar- denburgse kerken en vertegen woordigers van de plaatselij ke afdeling van het Wit-Gele Kruis waren aanwezig. Wet houder A. vain der Bliek ver tegenwoordigde het gemeente bestuur. Het Gemengd Inter kerkelijk Koor van de protes tantse kerken, waarvan zuster Lensen deel uitmaakt, bracht een passende zanghulde. De vele bloemen en geschenken waren de tastbare bewijzen van erkentelijkheid Kelen, J. van der Kelen, L. v. d. Kelen en K. Verstraeten. Th. Acke vierde zijn 60-ja- .rig jubileum. De heer Den Deckere uit Nieuw-Namen se cretaris van de r.-k. Bond van Harmonie en Fanfare Gezel schappen reikte de insignes met de daarbij behorende oor kondes uit. De heer Den Dec kere was vol lof over de pres- taties van de zeven jubilaris sen. Ook de vrouwen van de jubilarissen werden betrokken in het jubileum. Zij kresen bloemen aangeboden. Nadat voorzitter Plasschaert nog enkele dankwoorden had gesproken tot de aanwezigen werd de avond verder doorge bracht met het houden van een quiz, die geleid werd door A. van der Keelen. 'Van onze correspondent). TERNEUZEN Ais men zaterdagavond lette op de re acties van het publiek dat in het Terneuzense Zuidiandthea- ter de voorstelling van André Roussin's „Vrouw zoekt moordvent (Le mari, la femme et la mort) zag, dan bleek daaruit toch wel dat heel veel mensen nog altijd naar het theater gaan om er ontspan ning te vinden. Kitty Janssen, André van den Heuvel, Arnold Gelderman, Wiesje Bouwmeester en Chris Baay gaven aan deze lichte thriller-achtige komedie de lichte toets, die het kijken en luisteren tot een bijzonder ge noegen maakten. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Vier groepen die zich actief en be zorgd bezighouden met de kernenergieprohiemen in Ne derland, met name in Zeeland, houden morgenavond in café restaurant De Brasserie aan de Lange Delft te Middelburg een demonstratieve, openbare bij eenkomst. De bedoëlinig is dat een zo groot mogelijk aantal aanwezi gen een resolutie ondertekent waarin van de overheid wordt verlangt de ontwikkeling van kernergiie voor elektriciteits doeleinden pas vender aan te pakken, als alle onzekerheden die er nu nog zijn op het gebied van beveiliging, opslag vain radioactief afval e.d- ziin opgelost. De bijeenkomst zal worden geleid dioor mevr. mr. T. Kan- negieter, de vroegere voorzit ster van de Vereniging Milieu hygiëne Zeeland. De resmul e zal wondien toegelicht door mevrouw J.A. Jortitsma (VMZ), de heer H. Hofman (commissie Bomssele ad hoe), de heer J.M.H.J- Gooien (Stroomgroep Stop Kalkar afd. Zeeland) em ir. J.C. Goedman (Moratoriiumkomiité Neder land). De nadruk liigt blij de bij eenkomst van morgenavond op de discussie, aldus zeggen de organisatoren. Zij betoven de bezoekers enige onthullingen, •zoals deze: „Ons kleine Delta gebied wordt de grootste con- ter wereld van ■ales, als wij de ge- ram de hoge de srond in de plan- dde ai bekend of reeds uitgevoerd zijn. Er staan rexls ato-omcentraJies in Doel, vlak over die Belgische grens, tn Boirsseie ein er zi'jn plannen, aldus de vi'er milieugroepen voor nieuwe atoomcentrales in Zeebrugge, Tholen. Waarde, Sint Philiipstend en de Maas vlakte. (Van onze verslaggevers) SLUIS - HULST - GOES - Zeeuwsch-Vlaanderen kende gisteren voor het eerst het verschijnsel, waarmee Mid den-Zeeland al vertrouwd is geraakt: ook op zondag geen auto's met roodwitte nummer borden op de weg- Er was niettemin gerekend op een royale aanvoer van fietsende en brommende Belgen naar de kasmagneten Hulst cn Sluis. Die aanvoer viel echter te gen. Opvallend was wel, met na me in Sluis, de vorschiinang van een vervoermiddel, dat men normaal in die zomer aan de Belgische zeekust veelvul dig vóór bij kan zien zoemen: de Super-tandem, in België „bi'llemtaxi" geheten, waarop vier personen zich al trappend kunnen voortbewegen. Opvallend was, zo merkten wij tijdens een korte tournee door de provincie, het aantal ruiters oip paarden. Op rijks weg 58 door Zuid-Bevelamd zaüen wij er dn enkele minu ten maar liiefst drie en in Mid delburg reed iemand te paard door de st-ad. Op het land snorden hier en daar tractoren van landbouwers, die alvast, met het winter-voorptoeeen waren begonnen. De Provinciale Stoomboot Diensteii boden een beeld, dat men het beste kan aanduiden met: desolaat. Er werd op de Westerschelde met de kleinste veerboten gevaren, maar als er eens drie aiuto's aan boord werden genomen, dan vond het bootpersoriee] al, dat er een piek werd bereikt. De dienst Zajpé - Anna Jaeoba- polder was geheel uiit de vaart gsuomen. Er werd in de binnensteden in Zeeland gisteren opmerke lijk veel en in stevig tempo gewandeld. Dat hield verband met de lage temperatuur. Wat ons ook opviel, was het grote aantal bezoekers van begraaf plaatsen. Het kerkbezoek was, voor zover onze informaties strekken, ook gisteren weer omvangrijk- De stilste uren gistermiddag wairen die, waarin de beeld buis het sportevenement van dit seizoen liet zien. Veel Zeeuwen zijn met extra bus sen of met de ingelegde exlro treinen naar het voetbalslag veld gereisd. De openbare ver voermiddelen konden het ex tra passagiersaanbod gemak kelijk aan. De hotellerie. voor zover nog in bedrijf, signaleerde gis teren het absolute dieptepunt. In hotel 't Hof van Brussel te Sluis, zaten zondagmiddag, volgens de mededeling van de eigenaar, aan twee tafeltjes, enkele inwoners van Sluis In de loop van de namiddag wa ren er enkele Belgen per fiets gekomen en om Ue eventuele klanten de gelegenheid te ge ven de voetbalwedstrijd te volgen, werd in het café een kleuren-l.v. geplaatst. „Nor maal heb i'k op een zondag honderd a honderdvijftig men sen, die komen eten. vandaag waren het er vier", zo -Pelde eigenaar Van Westen mee, die er aan toevoegde zijn perso neel een ext'-a vrije dag te hebben toegestaan. In café Lammensvliet zaten gi'sternajmiddaig om ongeveer hailfzes een dertigtal Beigen, die waarschijnlijk per bus ge komen waren. Er was enig vertier omdat de eigenaar voor zondag een biljartwedstrijd had georganiseerd, waaraan twintig Sluizenaars deelna men. ,,'t Is een treurige zaak", zei -nen vanuit hotel Van Ooste- rom ue Hulst, die zondagna middag om rond zes uur nog geen enkele klariit had gezien die kwam om te eten. „Anders hibben wij altijd met drie kelners flink werk"-. ..Vandaag heb ik nog geen vier procent ontvangen van de normale zondag", zei de heer E. Wau- ters van hotel Intei-natioinal te Hulst Alleen hijzelf en de chef-kok konden het gemak kelijk aain. De chef-kok fun geerde, voor zover nodig, als elner. „Misschien komt het door de voetbalwedstrijd", zo zei de heer Wauters. „Ik zal het n-og twee zondagen aan zien en als het dan nog niet beter is, gooi ilk de zaak op zondag dicht".

de Stem | 1973 | | pagina 3