\ugust Bours biedt lang tegenstand Gelijk spel junioren Axel Al mmslag heeft m goede dag TAFELTENNISTITEL VOOR STERK WILNO Terneuzense Boys laat het lelijk zitten Jaspers winnaar driebandenstriid opdeceiden sitter f STORMVOGELS TEGEN BLAUW WIT IN VORM Uitslagen Bkd ook goedkoper uw rijbewijs B&i) DE VRIES t0Bn in jFDE SPORTPAdNA. VAN MAANDAG 19 NOVEMBER 1973 11 VONCK EEN KLASSE APART DE SINTE PIER-LOOP (Van onze sportmedew erker) JUWVLIET Tot een groots duel tussen Piet Vonck en August Bours is het ztaerdag in de Sinte-Pierloop in ,'ieuwvliet niet gekomen. Wel kon August Bours van de 'ulsterse Atletiekvereniging zijn clubgenoot Vonck het de •rste vijfendertighonderd meter lastig maken, maar toen jcepteerde de Heikantse atleet geen enkele tegenstand ■eer. Hij zette met een demarrage Bours na vijfender- '-honderd meter op enkele meters achterstand, en dat "i voor het opkomende talent van de Hulsterse vereni- i te veel. Piet Vonck liep vanaf toen naar een onbe reide overwinning. Duidelijk werd wel dat '„us sterk aan het opkomen jit RKHAV-tweetal ont- 'apte reeds na enkele hon- erden meters, gevolgd door jn Prooijen, Van Houten en 'an Laarhoven. Ver daarach- V lag het hele deelnemers- 'eld uit elkaar. Vooraan ging duel tussen Vonck en „urs onverminderd voort. ;uis bleef in het spoor van onck volgen, tot het voor 'em kritieke punt. En dat Vam 3500 meter toen Piet oak toesloeg. Op dat mo- :nt sprong ook Van Houten ;ji zijn concurrenten weg, 'aJanks felle tegenstand van in Prooijen en Van Laarho- ;n. Van Houten liep zo naar in onbedreigde derde plaats, iwijl Van Prooijen in de itsie metrs Jan van Laarho- a achter zich hield. Piet onck heeft duidelijk revan- ie genomen voor zijn derde laats, in de vierde Heidecross tor eigen publiek. Wel ont maken Nijstadt en Scharn 'iter aan het vertrek. is van de heer Clays, wethou der van sportzaken van de ge meente Oostburg. Tijdens de prijsuitreiking in de kantine van camping Die Panneschuur in Nieuwvliet zei hij: „Per soonlijk zal ik me hiervoor helemaal inzetten". I. de Hul- le, voorzitter van de dorpsraad van Nieuwvliet die ook een prijs ter beschikking had ge steld „gooide" het meer op het toeristische vlak. De Hulle: „Het is de bedoeling dat u hier elk weekend komt. Ik dacht een uitgelezen parkoers voor trimmers. Zo krijgt Nieuwvliet ook in de winter maanden wat meer bekend heid". Piet Vonck mocht uit handen van de heer Hulle de ereprijs in ontvangst nemen- een verzilverde schaal. Opnieuw is gebleken dat or.ck in Zeeland bijzonder tegenstanders heeft, jluen kan Bours hem in komende maanden voldoen- partij geven. Het crossen in 1 zou er zeker mee ge- pat zijn. Het aantal trimmers at deelnam aan de prestatie- ^:p bedroeg ruim vierhon- :rd, zodat het geheel als een root succes gezien mag wor- i. Dat was ook de mening medeorganisator De mek uit Oostburg. De 'mek: „Het geheel heeft on- Jir driehonderd gulden op lacht. Dat zal beschikbaar gesteld voor de aanleg a een trimbaan". Een trim an die zal moeten verrijzen een recreatieobject van aatsbosbeheer in Nieuwvliet. ,a trimbaan die ook de wens Uitsl. wedstrijdloop 1 P. Vonck 2. A. Bours RKHAV 19.46.6, 3 A. v. Houten RKHAV 20.20.9, 4 M. v. Prooijen AV'56 20.31.2, 5 J. v. Laarhoven RKHAV 20.46.3 6 N Flip...se AV'56 20.46.3, 6 N. Flipse AV'56 20.57, 7 P. de Dreu AV'56 21.13, 8 J. Oggel AV'56 21.28, 9 G. Bras AV'56 21.43, 10 T. Strijdonck Sch. Sport 21.54, 11. W. Verbiest RKHAV 21.55, 12 K. de Hulster Mara thon 22.07, 13. J. Tolhoek AV'56 22.14, 14. J. v. Oorschot AC. Olym, 22.21, 15. B. Ruij- sink AV'56 22.25, 16. H. v. Vlierden Marathon 22.27, 17. S. Boekhout Metro 22.32, 18. J. Eversdijk A^'56 22.50, 19. P. Lucasse AV'56 23.14,'20. A. de Regt AV'56 23.23, 21, L. Tunders AC. Olym. 23.24, 22. J. Verhulst AV'56 23.26, 23. F. Meyer Zeeland Sport 23.37, 24. A. v. d. Wateringen AC. Olym 23.44, 25. J. v. Hoepen AV'56 23.51. Beeld van de start voor de prestatieloop in Nieuwvliet, waarvoor ruim driehonderd trimmers present waren. TERNEUZEN Terneuze: Al en Axel Al houden elkas goed in de gaten in de hoofd klas van de juniorencompetiti van de KNVB afdeling Zee land. Speelde Terneuzen Al thuis slechts met 0-0 gelij; tegen Goes Al, Axel Al deet hetzelfde, maar dan in d moeilijke uitwedstrijd tege Walcheren Al, Bruse Boys Al kon er van profiteren via ee> 43 overwinning in Vlissin- gen HW Al zakt steeds veinder weg en moest nu met een 3f nederlaag genoegen nemen te gen Steen Al. Middelburg Al verloor op nieuw, nu van Kloertónige Al (0<1) en Zieriikzee Al zorgde voor een sbumitje dloor met 43 vain Amerrwiden Al te win nen. De stond is ou: Axel Al 1016, Terneuzen Al 914, Watohenen Al 1114, Biruse Boys Al 10-13. Kloetinige Al 9-r-ll, Arnernuiiden Al 89 Steen Al 10—8, HW Al 11— 8. VKseinigen Al 107, Ziarik- zee Al 107, Middelburg Al 11—6. Goes Al 9—3. (Van onze voetbalmedewerkeri ®»'El!ZENIn de eerste 'as de zaterdagcompetitie le KNVB Afdeling Zee- taft Zaamslag geen spijt let niet spelen- Nieuw wm dan wel in s-Gra- Wder van Apollo (0—1), Arnemuiden verloor smet 0—1 van Heinkens- Wemeldinge won met 'an Veere en Brouwers- en 's-Heer Arendskerke *n 0-0. VCK - WIB -« ook al onbeslist (1— ilELDINGE - VEERE tSi®*6 wedstrijd waar- «etwdmge de eerste helft j"15- De thuisclub naim nj.m afstand. Schouten t zorgden voor een t fc!rst>ron,S ófe net voor werd opgevoerd tot 'lm J01 Vos. Veere na de hervatting wel Ll' "foar de afwerking Sfa ,en pas vijf bland i* ^'jd werd de 2 bereikt. Een Veere- R* -. nieuwdorp in de eersite helft ,fen'j.5aar ook nu weer een K ?Unten uii Na de spelend Nieuw- i hm oatste minuut -een ?lnnonde doelpunt 'ofschop. Beije werd en Moerdijk schoot (0-1). E®Sn1DEN 2 HEIN- - de hoi thuiscluh •AmemiVrfWedlS'fcr''j'd sterker. A "'denaren vielen dip no- aan> maar een verdedigend °;ttd hiield de nul 'vast en kwaim een W1 0Ï> een geLuk o1) een uitval, toen lt« scoorde (0—1). meest aan de bal waren,. Kan sen deden zich aan beide kan ten niiet voor en de 00 geeft de verhouding dan ook het heste weer. VCK - WIK Een aantrek kelijke wedstrijd, met twee aanvallende ploegen. De thuis club kwam op 10 door Bras ser, maar al weer voor de rust werd het 11 dioor Maitibbijsse. De tweede helft was niiet min der initeressaint, maar doelpun ten bleven toen uit en de ge lijke stond is een juiste weer gave. De stand:Zaamslag 915. Nieuwd'orp 10-13, Arnemuiden 2 9-11, Wemeldinge 9-10, Veere 9-9, Cotijnspl. Boys 10- 9, Brouwershaven 9-9, VCK 8- 8. WIK 8-8, s-Heer Arends- kerke 10-7, Apollo 9-6, Hein- kenszain'd 9-6. Sluis 7-5. (Van onze lafeltensismedewerker) MIDDELBURG Het Vlissingse Wilno. 1, bestaan de uit Dicky Jeras, Cees Dert en Frits van der Kooij is er door een 73 zege op Big Smash 1 in geslaagd ongeslagen kampioen in de eerste klas van de Afdeling Zeeland te worden. Het succesvolle team, be staande uit drie junioren, dat eerste twee jaren in de lande lijke juniorencompetitie vee] wedstrijdervaring heeft kunnen opdoen, kwam tegen Bi; Smash in de eerste partij ach ter doordat Cees Dert zich te gen Jan Meijer gewonnen moest geven. In de daarop volgende partijen veroverden de Vlissingers echter een rui me voorsprong en na de zege van Dert op Wijkhui's was via 51 de titel reeds binnen. Pas bij 71 konden de Biggeker kers de nederlaag beperken tot 73 door overwinningen van Kleine Pier en Meijer. Dicky Jeras slaagde er op- niuew in om ongeslagen te blijven en heeft nu uit 24 partijen evenzoveel overwin ningen. Na afloop waren et bloemen van de sportieve ver liezers vobr het door trainer Piet Boone gecoachte team Wilno 1 gaat n,u volgend sei zoen in januari uitkomen in de landelijke promotie overgangs klasse. Het team zal boven dien worden aangevuld met de van St.-Aloysius afkomstige Rudi van Waterschoot, die teeds eerder voor Wilno uit kwam. (ADVERTENTIE) Dat kan. Want er is een nieuwe manier om sneller en zekerder - dus goedkoper - uw rijbewijs te halen. Dank zij de nieuwe manier van rijden. Volautomatisch, MetDAF. Alles wat u erover wilt weten, staat in onze gratis brochure. Stuur mij snel uw boeltje „De nieuwe manier van slagen" M, SST Opsturen in envelop, s ia zonder postzegel, aan DAIJ Antwoordnummer 2000, Eindhoven j (Van een voetbalmedewer ker) TERNEUZEN Terneuzen se Boys heeft het lelijk laten zitten in het KNVB-zaterdag- voetbal. De Boys verloren thuis met 01 van PTT uit Breda en dat terwijl de Zeeuwsch-Vlamingen bijna de hele wedstrijd sterker waren. Met uitzondering van de eer ste fase moesten de Braban ders met de rug tegen de muur, maar verdedigend zat het goed in elkaar en de Boys kregen nauwelijks enige kans. Met de rust was de stand nog 00. De Boys bleven na de hervatting drukken, maar de kansen kwamen niet en toen tien minuten voor het einde bij een uitval Van Doorn het enige doelpunt scoorde was de strijd beslist inschoot (11. Hoek zorgde in ieder geval nog voor een punt. Dik ver diend ook, want Hoek was het grootste deel van de wedstrijd zelfs beter dan Smerdiek. Hoek kreeg ook wel wat meer kansen, maar moest (na een gemiste strafschop van De Koeijer) zelfs met een 00 ruststand genoegen menen. Tien minuten na de thee kwam Hoek op 10 door De Koeijer. Een kwartier voor tijd werd het 11, toen Van de Hoek een vrije trap ineens door de handen van Pladdet ins hoot (11). AZW zal in de vierde klas wel genoten heben van de 0 0, die Wolfaartsdijk en Kloe- tinee bereikten. Kloetinge was de eerste helft sterker en Wol faartsdijk had na rust het beste van het spel, zodat de 0—0 een goede weergave is van het spelbeeld. Kansen waren er aan beide kanten, maar wer kelijk grote doelkansen deden zich toch niet voor. Nieuwland speelde tegen degradatiekandidaat Wissen- kerke al niet veel beter en bleef eveneens op 00 steken. Ook hier waren de kansen op één hand te tellen. Nieuwland had wel een overwicht, maar moest toch steeds waakzaam hliiven voor de Wissenker- ke uitvallen. In het KNVB-zaterdagvoet- bal speelde ook Rillandia. De zo slecht draaiende zaterdag- spelers van Rillandia be haalden nu in de beker een succesje. Met 12 werd van Chrislandia gewennen. Nog verdiend ook, want Rillandia speelde beter en was ook ge vaarlijker, ondanks dat de ploeg meer moest verdedi gen. Na een 00 ruststand kwa men de Brabanders na twintig minuten op 10 door Van de Hurck, maar vijf minuten la ter was het al gelijk door Dieleman (11). Vijf minuten voor tijd werd Dieleman ge vloerd en uit de strafschop zorgde Koster voor het eerste succes van dit seizoen voor Rillandia (12). LEKE De Zeeuwsch-Vla- ming Guido Paridaen leverde zaterdag een goede prestatie in een eyclo cross over 22 kilometer in het Belgische Le- ke. Paridaen eindigde daar als tweede na een vrij zwak be gin. In de laatste kilometers kwam de renner uit Aarden burg echter opzetten en pas seerde verschillende tegen standers. Winnaar Eric Desru- elles was echter voor hem niet meer bereikbaar. Cees Dert van Wilno in actie tegen Jan Meijer van Big Smash, bracht. die de partij op zijn 7iaa?n (Van onze sportmedewerker) KWADENDAMME De Viissinger Johan Jaspers is za terdag in „De Kroon" in Kwa- dendamme biljartkamuioen geworden van het distriet Walcheren de Bevelanden, 2e klas driebanden-klein. Jaspers, die een paar jaar geleden van -er "Schaven *s- A (J^ENDSKERKE hfe wedstrijd, "e middenvelders (ADVERTENTIE) Is een Derk de Vries roker een Kom, kom. Er zijn no" ervaren sigarenrokers die op hun eigen ;maak en fijne neus vertrouwen. Le roken Derk de Vries omdat die gewoon voordeliger zijn. Kunnen ze net iets meer genieten. Jolbuak O COURAGE 33 cent O GOUD 36 cent Senoritas O FORTUIN 18 cent O APOLLO 33 cent een warme vriendschap waard! het_ (Van onze korfbalmedewerker) TERNEUZEN In de eer ste klas van de Zeeuwse mi cro-korfbalcompetitie is Stormvogels uit Westkapelle uitstekend gestart. In de Vlis singse sporthal bracht hei tegen Blauw Wit de doelpun- tenmachine op gang. Vooral een sterk schot maakte dat Blauw Wit snel op achterstand werd gezet, die het niet meer in kon halen. Het werd 116, waarmee de verhoudingen van op het veld geen gewe'd werd aangedaan. In de tweede klas kwam Togo II, met Piel van Beugen en Truus Buteijn in de gelede ren, het opnemen tegen Olym- pia. Piet van Beugen, op het veld niet spelend heeft het nog steeds niet verleerd, hoe wel zijn schot hem af en toe in de steek Het. Hij dirigeerde echter het gehele vak en trok daarmee ook openingen voor anderen, waarvan vooral Truus Buteijn profijt trok. In de beginfase kon Olympia zelfs nog een voorsprong ne men. Het bood bijzonder goed tegenstand, maar uiteindelijk was de iets betere kwaliteit van Togo beslissend voor een 116 zege. Volharding en Tjo- ba IV maakten er een wed strijd van die niet op hoog peil stond. Vooral Volharding was in een niet al te beste vorm. Tjoba was technisch be ter, maar schoot vooral goed. Daardoor haalde het dan ook met 37 de punten weg. In 3A gaven Stormvogels II en Swift V elkaar niet veel kan sen weg. De Stormvogelsreser ves hadden niet het soepele schot van hun eerste, terwijl ook Swift niet over een dave rende doelpuntenmachine be schikt. Het ging gelijk op en er ontstond daardoor wel span ning, die echter niet gebroken werd. Het bleef bij 44. In 3B kwam Tjoba het beste voor de dag. Togo III kon niet ver hinderen dat het een 53 overwinning werd voor Tjoba V. In 3C was er wat meer verschil. Seolto III had tegen Animo V duidelijk het initia tief en dat leverde een 63 zege op. In 2B had Animo III het niet moeilijk tgen Blauw Wit II. Zelf maakte het niet zo geweldig veel doelpunten, maar de 61 stand was ruim voldoende voor de volle winst. Bij de junioren trachtte Togo J1 dovr hard werken een tech nisch beter Swift J2 te be dwingen. Dat lukte echter niet. Het werd 36 voor Swift. In 2B bleven Togo J2 en Swift J3, dicht in eikaars buurt. Swift was de gelukkig ste ploeg oor met 34 te winnen. In 2C waren de on derlinge verschillen bijzonder klein. Animo J2 en Blauw Wit J2 gaven elkaar helemaal niets toe. Het bleef bij 33. Swift J4 en Ondo J2 bleef eveneens bij een kleine uitslag. Swift mocht niet over geluk klagen, dat het met 32 de winst in eigen huis kon houden. Bergen op Zoom naar Vlissin- gen ging wonen, twee jaar ge leden derde werd in dezelfde titelstrijd en vorig jaar sleehls zesde, eindigde nu met miniem verschil op Cees Ars als eerste, vooral door het feit cat hij zijn laatste partij tegen maakte. Cees Ars had er 39 beurten voor nodig. De gebroeders Cees en Ri- nus Ars behoorden met Jas pers en Oele tot de favorieten toen de laatste twee partijen begonnen. Jaspers die in zijn laatste partij tegen Rinus Ars, die eenzelfde aantal matchpunten had, moest win nen deed dit ook en omdat Cees Ars tegen Kuiper een hoag gemiddelde behaalde om nog kansen te blijven behou den werd de laatste partij: Cees Ars-Johan Jaspers dus wel bijzonder spannend. Zoals gezegd klaarde de 45- jarige Viissinger de zaak en nam uit handen van districte- voorzitter H. Wouters do hoofdprijs in ontvangst. Wedstrijdleider was Huub Menheere. 'De eindstand werd: 1 J. Jas pers (V.E.G. Souburg) match- punten 10; moyenne 0.472: hoogste serie 5. 1 C. Ars (D.O.S. Ovezande) 10 - 0466 - 4: 3 M. Ars (D.O.S.) 10 - 0.416 4; 4 D. Oele (D.O.S.) 10 - 0399 - 6: 5 H. Menheere (O.H.G.L.) Kwa» dendamme 6 - 0331 - 4: 6 A. ^troo (V.E.G.) 5 - 0342 - 4; 7 A. Rijk (OH.G.L.) - 3 - 0347 - 4: 8 J. Kuiper (V.E.G.) 2 0333 - 4.

de Stem | 1973 | | pagina 11