NG& INGEN Verenigingen gaan op in stichting Kleuterschool in Axel zit vol Hava Naguila viert feest Biedt kerk ruimte aan kinderen VOOR EXPLOITATIE VAN VERENIGINGSGEBOUW Programma opening sportzaal POPULIEREN TEGEN DE GROND Enquête over godsdienstige opvoeding bouwpercelen België IOUW ;tra gunstig )NEN Gepensioneerde ambtenaren vergaderden °Ude Extra treinen vanuit Zeeland Zwemwedstrijden voor B-eompetitie in Zelzate BISSCHOP ERNST: stad streék 1MOHHB Notarissen t. VAN VLOKHOVEK VAN DE SANDE HORECABEDRÏJT EVERAERT, notaris ilLZE- RIJEN een hoekpand -huis-bezitters Baume Mercier Juwelier - Horloger it h™? Menbestand van fle- j, ZIJn o.a. gepensioneer- 5Srwi^ers. leraren, poli- stelwA°Mr.lssen en Postbe- len vmden- Kortom, al- >e werkzaam zijn geweest Jj!6!"!') rijksgemeente- of ten 1 ,lnsteliingen en wa- Jerliit ?ten het bur- tew» Petlsioenfonds. Van de ]MPn ,er 65.000 aangesloten «t zo'nllele land wonen °A0 in Oost-Zeeuwsch- IsvimlT11' 0ndanks de slech- hJf .en °P het Sebiet3 Sluiskil Kïoosferzande Tentoonstelling in Kloosterzande Huist Clinge Sluiskil Zaterdag 17 november 1973 TICHT VAN INZET te BREDA en 5 ZEVENBERGEN este grond en water aan <Je n.,, k te Zevenbergen/Etten-Leur ko »en sectie K nr. 720 en Etten-Lm in totaal groot 2.58.60 ha is j- este grond aan de Oude Gedernnt, ibergen/Etten-Leur, kad. gem i' e K nr. 728 en Etten-Leur sectie A aal groot 1.52.90 ha is ingezet op este grond aan de Oude GedemDte ibergen/Etten-Leur, kad. gem 7. ie K nr. 727 en Etten-Leur sectie A aal groot 1.78.40 ha is ingezet op este grond in de Torenpolder nabii te Zevenbergen, kad. gem. Zevm nr 1158, groot 4.07.30 ha is J 1TRIJ VAN PACHT kan geschied® .oopsom en kosten. koopsom uiterlijk 6 weken na de sdag 27 november a.s. te 19.30 uur ïn der Hooft, Markt 8, Zevenbergen TE TERNEUZEN, november 1973, des namiddags om afé Du Commerce, Grote Markt 2 te ens artikel 1223 B.W. jubliek verkopen - RESTAURANT - BAR IT BOVENWONING at 10, te Terneuzen, op- en met het it tot en met 31 december 1989 van >m van de gemeente Terneuzen en 1 als gemeente Terneuzen, sectie L. ot 2.96 aren; met de daarin aanwe- lichting. 'len na betaling van de koopsom en en binnen 8 dagen na toewijzing, [oopsom uiterlijk 20 december a.s. en 19 november a.s. des i en ten voormelde kantore, Heren- 01150 -4954. RAAT wordt gestart mèt de bouw van een ingen, twee met garage, één met berging, i!e verwarming. Uit dit objtekt kunnen wij en GARAGE te koop aanbieden. grond: hal met toilet (fonteintje) en fijn ingedeelde kamer met open verbin- he keuken met eetbar, diepe achtertuin, a slaapkamers (grootste ca. 15 m2), bad- 2de toilet en wastafel, vaste trap naar de een 4de slaapkamer (hobbykamer); Voorts lergruimte. oopsom 76.000,k.k. lelijk tot 90% van de totale kosten met Gaarne verstrekken wij U op aanvraag, alle gewenste inlichtingen, waaronder y. Vivaldilaan 6 ENSCHOT -1778; 's avonds tel. 04251-2195. rauwing (per lot of massa) grens (bij Turnhout). Ge- aangelegde wegenis, riole- tverlichting. "-Tel. 09-32.14.42.655! 78,— per maand, of I54,— per maand, of J05,— per maand, enz. sgen zijn mogelijk. Looptijd oegestaan. Deze leningen z'l :en huis bezit; rustende hyp°" top-hypotheek is. ER doel besteden imhouding. Ook voor le ^7P° d (tot 50 jaar), gewone 2e irging gegarandeerd. Tel. 045-710806 en 7106' ig en nacht bellen) (ADVERTENTIE) horloges Chique kombinatie van elegance en kwaliteit. Wij zijn et tiots op dit metk in huis te hebben. Axelsestraat 28 Terneuzen Tel. 01150-3904 (Van onze correspondent) AXEL De openbare kleu terschool „Klein Duimpje" aan de Savornin Lohmanl. in Axel rit vol. Op de ouderavond die woensdag werd gehouden ver telde de kleuterleidster, juf frouw M. de Smit, dat het maximum van 36 leerlingen is bereikt en dat er echt nie mand meer bij kan. Loco-burgemeester D.J. Og- 8e( die als één der gemeente- Wan onze correspondente) - »Het nut van de d ls> dat men zich na de Msionering niet plotseling al- ™u voelt staan. Dat men dat er een organisatie is, ,men altijd een beroep op Wdoen. Vooral waar het de Wsioenbelangen betreft". Zo «sthreef de voorzitter van n %emene Nederlandse i™,, van Gepensioneerde Snaren, afdeling Oost- uwsch-VIaanderen, de heer Terneuzen' S*5- tijdens de najaars- I •""w.'ug in Petit-restaurant tiTiri 'le' doel van de 'tares openhaar vervoer (se- "fstapne adI ver\ v Van Ti! mevrouw I. Ferket- misL TT- uit Sas van Gent uur m en kon Pas een Voorzi'rr!,? k°men), was de ®e tevreden over laar »<i? V' e tweemaal per zijn en vergaderingen trefpunt geworden, kennissen elkaar en eens lekker kletsen", aldus de ds'VAkwam het fus, VtMerin°B n van de vorige "ttden Pas na de pauze '®1ivraaJli0r,ge'ezen- Na de A. Bra„jg behandelde de heer Van lu,^ierikzee, die als Vtrlc hoofdbestuur aan- Niej. Wat bondsaangele- "i'Ren„en beantwoordde da vergadering. vertegenwoordigers eveneens aanwezig was verzocht de ou ders wat meer gebruik te wil len maken van de andere open bare kleuterschool „Roodkap je", omdat daar nog wel plaats is en er zelfs een lokaal leeg komt. De heer Oggel wees er op, dat het aantal geboorten sterk terug loopt en dat uit breiding van „Klein Duimpje" nu niet verstandig zou zijn. Hierna werden mevrouw D. Fackeldey-Jansen en de heer J. Picavet gekozen tot nieuwe leden van de oudercomanissie, zodat de vacatures die na het vertrek van twee leden waren ontstaan weer waren aange vuld. De heer H.H.F. v.d.Vijver, dierenarts te IJzendijke („ik kon de uitnodiging om te ko men spreken niet afslaan, want juffrouw de Smit is een vroeger buurmeisje van me") hield vervolgens een boeiende en vlotte inleiding over het onderwerp „kind en dier". Spreker vertelde iets over de historische achtergronden van de dieren en hun plaats in de maatschappij, waarbij hij in deze tijd een duidelijke men taliteitsverandering consta teerde. „Niet op de sentimen tele toer gaan", waarschuwde hij, „de verhouding mens-dier moet gezond blijven en voor beide partijen plezierig zijn". Hij doelde hierbij vooral op de huisdieren en met name de hond. De heer v.d. Vijver wees er met nadruk op nooit impulsief zo'n lief klein hondje te ko pen, maar altijd een bewuste keuze te doen, waarbij alle gezinsleden inspraak moeten kunnen hebben. „De psycholo gie van dier «n kind liggen dicht bij elkaar en kan vaak een goede wisselwerking tot stand brengen", aldus de heer v.d. Vijver. Tot slot konden de ouders de herfsttentoonstelling bewonderen, die kleuters, ou dercommissie en leidster zelf hadden gemaakt en ingericht. NKV-rayonraad Vandaag (zaterdag) komt de rayonraad van de ILdiustrdebond NKV bijeen in de Opstandingskerk aan de BeUamystnaat in Ter- neuzen-Zuid. Voorzitter is de heer T.n. Ackermans. Er be staat gelegenheid kennis te ma-ken met de nieuwe dis- triotsvoorzitter, de heer M. Spoov. Postzegels Op 23 novem ber komt de postzegelclub uit Sluiskil bij-een in het Gilde- huis. Na het vertrek van de neer G. Stock zal de club ge leid worden door de heren C. Vermeulen en O. Pietevs. (Van onze correspondent) SINT-JANSTEEN De beheerscommissie van het vereni gingsgebouw in Sint-Jansteen heeft aan alle gebruikers meege deeld, dat de huur van het gebouw verhoogd moet worden om tot een verantwoorde explotatie te komen. Deze week is er in ^ufé „De oude Arend" een bijeenkomst gehouden, waarbij de specifie ke problemen met betrekking tot deze accommodatie aan de orde zijn gekomen. De vereni- gingsvertegenwoordigers heb ben zich tijdens de bijeen komst onder meer beraden over de vraag of gebruik van het verenigingsgebouw bij de huidige exploitatievorm nog wel een haalbare kaart is en of het niet beter is om een stichting in het leven te roe pen, die op een veel breder vlak zou kunnen opereren. De vergadering werd belegd op initiatief van voorzitter P. Polspoel van de toneelvereni ging camera van rhetorica Sint Jan ten Steene. Dat kennelijk alle huurders van het vereni gingsgebouw met dezelfde problemen zitten, bleek uit de grote belangstelling voor deze bijeenkomst. Tijdens de spoedvergadering nam de heer Polspoel de problemen van de toneelclub als voorbeeld. Hij wees er op, dat de huur voor deze vereniging van 400 gulden verhoogd wordt naar 600 gulden per jaar. „Dat is een bedrag, dat we nauwelijks meer kunnen opbrengen", al dus de heer Polspoel. Bij de verschillende verenigingen bleek ook enige verwarring te bestaan omtrent de vraag bij wie men zich eigenlijk moet vervoegen om alle problemen uit te praten. De beheerscom missie is met haar werkzaam heden gestopt. De pastoor van Sint-Jansteen bemiddelt mo menteel bij verhuur. Voorzitter E. Verstraeten van de muziekvereniging vroeg zich overigens af, of de huurprijs inderdaad wel naar beneden zou kunnen als het verenigingsgebouw onder be heer van een stichting zou ko men. Uiteindelijk werd beslo- E.H.B.O-cursus Op 20 no vember begiinit de nieuwe cur sus vo-or EHBO, die bestaat uit twaalf iessen en wordt gege ven door dr. Terburg uit Kloos-terza-nde. De cursus be gint 's avonds om 20.00 uur in het Wit-Gele-Kruis gebouw, aan het Marijkeplein in Kloos terza-nde. Belangstellenden die ouder dan 15 jaar zijn, kunnen zich op 20 november voor deeliiame opgeven. Kaartavond Aan een kaarta-vonid va-n het NKV in Grosn-endij-k hebben 53 kaar ters deelgenomen. Uitslag: 1. tot en met 10 respectievelijk; G. Pauwe-ls, J. Verschuren, J. Voet, mevr De Waal, F. Buis- se, F. do Poorter, R. v. d. Velde, A. de Cock, P. Reunis en J. Aseelmam. De volgendie kaartavond is 21 december in het -verenigingsgebouw Groe nendijk ten om een stichting in het leven te roepen en daarna met de gemeente Hulst te gaan praten over de aankoop van het verenigingsgebouw. In principe gaven zich al acht verenigingen op als lid van de toekomstige stichting. Tot 15 december hebben ook andere clubs nog de gelegenheid zich aan te melden. Het is de be doeling om 20 december weer in vergadering bijeen te ko men en dan spijkers met kop pen te slaan. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE De nieuwe sportzaal van KIoos- verzande aan die Kennedysm- gei wordt woensdag 2 d-ecem- Der officieel geopend. Om 15.09 uur zullen de genodigden m -de raad-zaal van h-et ge- meenrenuis worden ontvangen. Om 15.30 uur Vindt de ope ning plaats. Daarbij zi-jnonider anderen Coir Smulders en Ans Smulders-van Gerwen betrok ken, beiden topsporters in die nationale en internationale gymniastiekwerel'd. Na de offi ciële opening zullen de gym vereniging D.O.L. uit Kloos- te-rzande en de heeir en me vrouw Smulders enkele korte demonstraties geven. Tevens is er gelegenheid om de zaal te bezichtigen, 's Avonds om 19.00 uur geven Cor en Ans Smulders een wat uitgebreide re demonstratie voor a-lle be- i-an-gistellenden. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE In café De Waal in Kloosterzande wordt zondag (18 november) een hoktento-onstelling gehou den door die pv Herleving, Er zijn duiven te zi-en van P. Versch-uereoi en R. de Boonj. Uitvoering Het resid-en- tiekoor- en orkest onder lei ding van Jo Ivens voeren dinsdagavond in het circusthea ter in Sc-heveningen „Die Jahireszeiten" van Haydin uit. Het theater is reeds uitver kocht. (Van een onzer verslaggevers) VOGELWAARDE Met een informele bijeenkomst in het dorpscentrum van Vogel waarde heeft de volksdans groep „Hava Naguila" gistera vond de viering van het vijf jarig bestaan ingezet. Van-uit de gehele gemeente werden de ruim 1-07 „feestvar kens" m-et auto's aangevoerd, uitgeleide gedaan door enthou siaste ouders, die de gelegen heid te baat nemen om volks- dans-leider Otto Vosveld te feliciteren. In het dorpscen trum zijn de jonge volksdan sers getrakteerd op een „e- tentje", gevolgd door dre verto ning van onder meer dia's en films, die een aardig overziéht gaven van de ontwikkelingen m de afgelopen vijf jaar. Tot slot werden er door enkele oudere leden verschillende sketches opgevoerd en dat viel uiteraard bij zond-er goed in de smaak. AI aan het begin van de feestavond was te merken, dat het een succes zou worden. „Ze hebben er allemaal zin in en dat ls het belangrijkste", aldus de heer Vosveld. Geen officieel gedoe en geen toe spraken, want de gezelligheid stond voorop. Het feest van gisteravond was overigens no-g maar een voorproefje voor die dingen die vandaag komen gaan. Vanavond om 20.00 uur wordt er in het dorpscentrum van Vogelwaarde een volks- dan-sfestijn gehouden, waarop iedereen welkom is. Op het programma staan volksdansen van de twee kindergroepen van „Hava Naguila", de tie ner-, jongeren- en senioren- groep en een optreden van ac cordeonist Nico Bijl. Gasten op deze feestavond zijn de leden van de Belgische volksdansgroep Sneyssens uit Everghe-m, die tevens een de monstratie zullen geven. Dat het jubileum van „Hava Na guila" bepaald niet onopge merkt is gebleven bleek gister avond al uit de vele felicita ties van bevriende groepen uit Brabant. De afgelopen vijf jaar heeft „Hava Naguila" tal van goede kontakten opge bouwd en dat is een van de geheimen van de populariteit van het gezelschap. (Van onze correspondent) VLISSINGEN In verband met de voetbalwedstrijd Ne derland-België en naar aanlei ding van de autovrije zondag laten de NS een speciale voet baltrein rijden vanuit Zee land. De vertrektijd van deze ex tra trein is 8.57 vanuit Vlissin- gen, 9.04 uit Middelburg, 9.16 uit Goes. De vertrektijd van de extra retourtrein 's avonds uit Amsterdam is 17.22. Zon dag 18 november zet de NS door het hele land negen extra treinen in met het oog op het voetbalgebeuren. (Van onze correspondent). ZELZATE Vanavond wordt in het overdekte zwem bad te Zelzate de tweede zwemwedstrijd voor de Zeeuw, se B-zwemcompetitie gehou den. Deze wedstrijd stond aanvank lijk voor zondag 18 november op het programma, maar door de auV 7ze zondag is deze ontmoeting verplaatst naar de zaterdagavond. De stairad iin dleze competitie luidt: 1 Stormvogel B 2712,3 punten, 2 Zeelandia 2867,6, 3 De Bmtoviils 2980,5, 4 Lu-ctor B 305-0,8, 5 ZIJ 3119,6, De organiserende vereniging De Bruirwils zal iin edigen hiuis ailileis in h-et werk sltallliein om d-e achterstaand op Zeelaandiia in te lopen. En het -te venzwem- mem programma geeft bi-ertoe alle gelegenheid. Vooral als de Sasse cliu-b de beschikking heeft over Bermii-e Duriinick en Axel d-e Gheseille dan heeft het alle kans om ver te ko men. In het overdekte zwembad te Middelburg wordt aanstaan de zaterdagavond een begin gem-aa'kt m-et de zwemcompe- ïiltie voor recreatieve zwem ploegen. De strijd zal hdier gaan tussen d'e Slormvoige-1 uiit Vliissingen, Onderdak uit Zie- rikzee en Luotor uit Miid-diel- buirtg. I-n d-e laatste o-nimio-etiing in Zierikzee bleek d-at de zwemploeg uiilt Zierikzee over eihk-ele zeer go-ede krachten beschikt zodat er volop span ning verwacht kan worden in Middelburg w-aair de Stormvo gel-ploeg toch w-eï lichtelijk favoriet is voor de o-verwdn- ninig. (Van een onzer verslaggevers) ROOSENDAAL Bisschop H. Ernst van Breda heeft giste ren in de vergadering van de Diocesane Pastorale Raad in Roo sendaal de vraag opgeworpen of de kerk niet te weinig ruimte biedt voor het eigen leven en de ontwikkeling van de kinderen. „Hoe komt het dat jongeren en jong-volwassenen de kerk ver laten, nadat ze er als kinderen toch naar het scheen in thuis zijn geweest?", aldus de bisschop, die vervolgde: ,_Het kan zijn dat de kerk niet genoeg voor kinderen openstaat, dat ze er niet echt zijn thuisgeraakt". De bisschop gaf daarop zijn volle steun aan pogingen in de kerk o-m „met name in cate ohese en liturgie aan de kin deren een eigen leven te ge ven". Hij vergeleek dit met ds gezinsopvoeding, waar tegen woordige kinderen veel kans krijgen zichzelf te zijn, en mei het onderwijs, dat ook meer en meer een beroep doet op de creativiteit van de kinde ren zelf. De bisschop zei ver heugd te zijn over het feit, dat in de katholieke kerk de kin deren al vroeg (door doop en eerste communie) in de kerk worden opgenomen, maar zei hij: „Wanneer men de kinde ren al in de kerk herbergt voordat zij het kunnen willen, moet men hen de vrijheid la ten de kerk te verlaten, wan neer zij het geloof van de kerk niet kunnen aanvaarden, of wanneer het geweten hen een andere weg wijst". Prijswinnaar 22 winke liers in Clinge organiseerden een actie waarbij om de veer tien dagen duizend gulden te winnen viel. Gisteravond (vrijdagavond) werd voor de eerste maal trekking gehou den. P. Lansu, hoofd van de school, en F. Taalman, douane ambtenaar, verrichtten de trekking in het bijzijn van winkeliers en vele belangstel lenden in het café 't Voske. Winnaar was Leopold Triest uit de Ellestraat uit de Hei kant. Het bedrag in waarde bonnen zal hem zo spoedig mogelijk worden uitgereikt. Afscheid Woensdag 25 november wordt in de r.k, school te Sluiskil afscheid ge nomen van de heer G. Slock, die benoemd is aa-n een basis school te Riel (NB). Voor d-e ouders van de leerlingen be staat op vrijdagmiddag 30 no vember tussen 17 en 18.30 uur gelegenheid afscheid van de heer Slock te nemen. Nooit Gedacht Aan oe competitiewedstrijd van de kaartclub Nooit Gedacht in Sluiskil, gehouden in café Dal- linga, aam-en 40 kaarters deel De eerste prijs werd gewon nen door R, Poppe. Tweede werd C. van de Muren en derde P. Gelderland. Biljarten In d-e competitie Oosit-Zeeuwsch-Vl.aarnderen speelt vandaag (zaterdag) STC uit Sluiskil tegen 't An kier uit Hulst. De wedstrijd wordt gespeeld in café Dallin- ga i-n Sluiskil. (Van een onzer verslaggevers) AARDENBURG De eer ste populieren van de ruim 3.900, die in opdracht van het waterschap Het Vrije van Sluis worden gerooid, zijn de ze week uit het Zeeuwsch- Vlaamse landschap verdwe nen. Het was een ring van forse populieren rond de El- derschans in Aardenburg. Het rooien gebeurde door een Bel gisch bedrijf, dat inmiddels de gerooide bomen al in stukken heeft gezaagd en vervoerd. Binnenkort zal nu ook met rooien begonnen worden langs de Oude Eedeseweg, waar 400 populieren het veld zullen moeten ruimen. Zoals bekend zijn afgelopen jaren een groot aantal West-Zeeuwsch-Vlaam- se populieren aangetast door een schimmelziekte, waardoor de bomen ten dode gedoemd waren, (Van een onzer verslaggevers) ROOSENDAAL —In Zee land is onder de ouders van acht willekeurige basisscholen (boven en onder de Schelde) een bescheiden enquête gehou den over wat men denkt van godsdienstige opvoeding. 130 enquêteformulieren werden uitgereikt, 85 werden beant woord. Uit deze enquête bleek, aldus de Zeeuwde dele gatie op de vergadering van de diocesane pastorale raad gisteren in Roosendaal, dat al le ouders zich verantwoorde lijk voelen voor de godsdien stige opvoeding van hun kind, maar helaas komt een gebrek aan voldoende kennis vrij veel voor. Verder bleek, dat men be slist niet terugwil naar de ou de vormen van opvoeding en godsdienstig onderwijs. Daar naast zoekt men naar nieuwe vormen van gebed in het ge zin. De bijbel spreekt het doorsnee-gezin echter weinig aan, al-dus de enquête. Het met de kinderen naar de kerk gaan verschilt van gezin tot gezin. Zij, die met de kinde ren regelmatig naar de kerk gaan, vinden dat er een tekort aan betrokkenheid van het kind bij de viering en predi king is. De eerste communie vinden de meeste ouders een zaak van de school, maar de vrijheid om het kind hier eer der aan deel te laten nemen met de ouders moet er zijn. Geconcludeerd mag worden dat de kwestie van de gods dienstige opvoeding wel leeft, het laat de mensen niet koud, maar velen zijn door laksheid en gemakzucht ongeïnteres seerd geraakt. Meer aanslui ting van het moderne gods dienstonderwijs met de eucha ristieviering en ouderavonden op school, zouden veel kunnen bijdragen tot wat meer kennis van kerk en kind, aldus de verslaggeving van de Zeeuwse delegatie op basis van enquê te-uitslagen. medische diensten HUISARTSEN Aardenburg, dokter G de Bruyckere, Brouwerijstr. 8 Oostburg, tel. 01170-2323. Axel, dokter Schiltman, tel. 1777 (b.g.g. 01157-1451). Biervliet, Hoofdplaat en IJzen dijke, dokter v.d. Pas, Hoogstraat 1 IJzendijke, tel. 01176 - 366. Borssele en Nieuwdorp, de praktijk van dokter Kiviet wordt waargenomen door dokter Gelderblom, te Nieuwdorp, tel. 01196-327. Breskens en Groede, dokter H. Hauer, Breskens, tel. 01172- 1566. Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande, dokter Beek, Zuidzande, tel. 01170-2424. Clinge, Koewacht en St.-Jan- steen, dokter Brabers, tel. 01140-2361. Driewegen, Hoedekenskerke, 's-Heerenhoek en Ovezande, de praktijk van dokter J. Geldof, J. Kole en H. Zwar- telé wordt waargenomen door dokter S. Wöstmann, Nieuwstr. 18a, Ovezande, tel. 01195-450. Goes, dokter Keijzer, Fr. den Hollainderlaain 29, Goes, tel. 6405. Hoek en Hontenisse, dokter J. ter Burg, Groenendijk 52, Hontenisse, tel. 01148-1377 (van vrijdagavond 6 uur tot maandagmorgen 8 uur). Hulst, dokter J. Niesten, tel. 3373. Middelburg, dokter A. Boer winkel, Noordw'eg 214, tel. 01180-2460 (zaterdag) en dokter M. Reyerse, Seisweg 29, tel. 01180-3456. Hansweert, Kruiningen en Yerseke, dokter J. de Bey, Hansweert, tel. 01130- 1344. Krabbendijke, Oostdijk, Waar de en Rilland-Bath, dokter J. Kamps, Rilland-Bath, tel. 01135-343. Sas van Gent, e.o., dokter E. du Puy, Stationsstr. 26, tel. 1777. Terneuzen, dokter K. Jiskoot, Oosterputten 2, tel. 01150- 2303. Vlissingen, dokter J. Cramer, tel. 3619 (tot zat. 24 uur) en dokter A. v:d. Griek, tel. 2950 (van zat. 24 tot zond. 24 uur). Wolphaartsdijk, 's-Heer Arendskerke en Heinkens- zand, dokter A. Vos, Wol phaartsdijk, tel. 01198-231. Zaamsiag, dokter C. Verboom, Axelsestr. 2, tel. 1377. Sluiskil, Philippine en Hoek, dokter M. Jongsma. Julia- nastr. 2, tel. 01154-1356 (b.g.g. 1345). WIJKVERPLEGING Aardenburg, Cadzand, Oost burg en Sluis, zuster M. Lensen Aardenburg, tel. 01177-1367. Biervliet, Breskens, Groede, Hoofdplaat, Schooadijke en IJzendijke, zuster Adriaam- se, tel. 01171-367. Ellewoutsdijk e.o., zuster J. Sinke, Beatrixstr. 10, Nieuwdorp, tel. 01106- 12200. Goes, zuster T. Coomans, tel. 7970. Groot Axel en Zaamsiag, zus ter Nolet, Koeweitstr. 45, Zuiddorpe, tel. 01156-336. Hoek, Sluiskil en Philippine, zuster Bouwens uit Hoek, tel. 01154-1274. Hulst en Hontenisse, zuster Verreecketi, tel. 01142-344. Sas van Gent, zuster v. Waes, Schulpenpad 43, telefoon 01158-1548 (b.g.g. 01158- 1567). Terneuzen, zuster D. Hobbel, van Steenbergenlaaan 67, tel. 3360. Yerseke, Kruiningen en Hans weert, zuster C. Grooten- dorst, Kruiningen, tel. 01130-1545. APOTHEKEN Goes, Goese Apotheek, tel. 7104. Middelburg, L. v.d. Boogert, Korte Delft 12, tel. 2789. Terneuzen, apotheek Hamann, tel. 2060. Vlissingen, D. v.d. Kleine Mulder, Singel 9, tel. 2730. TANDARTSEN Oost-Zeeuwsch-VIaanderen, tandarts J. Neve, He-melstr. 12, St.-Jansteen, tel. 01140- 2084. (zat. van 10.00-10.30 en 18.00-18.30 uur, zondag van 12.00-12.30 uur). West-Zeeuwsch-VIaanderen, tandarts N. Janssen, Aardein- burg, tel. 01177-1380 (zat. en zond. van 12.00-12.30 uur). Walcheren, tandarts C. West- veer, Loskade 21, Middel burg, tel. 01180-6694 of 2994. Zat. van 9.00-10.00 uur zond. van 11.00-12.00 uur). Zuid- en Nrd-Beveland, tand arts J. ten Haaf, Beatrix- laan 38. Goes, tel. 01100- 5716. Zat. en zond. van 9.00- 10.00 uur). DIERENARTSEN Axel en Zaamsiag, dokter C. Cysouw, te Axel, tel. 01155- 1488. Noord- en Zuid-Beveland, dokter Boneschanscher. te Kruiningen, tel. 01130- 1233. Wesl-Zeeuwsch-Vlaanderen, dokter W. Kapsenberg, uit Sluis, tel. 01173-1225.

de Stem | 1973 | | pagina 9