t EISJES VERVOERSPROBLEMEN OP VOETBALZONDAG nn DOLMANS: „VOO NIEMAND OPZIJ Keihard Fiasco met vraagtekens op WyresoleS de band met de groene stip Caballero filter anders dan andere Sin Berg 8, (0, Actie „Bedankt Rini99: RUSSISCH LEDER sport Dongen WOONHUIS Wij kopen J. NEEFS TE KOOP TUSSEN WONING Uitzendbureau Welke DER-BEHANGER FC Den Haag tegen Zweden Door het verbindend vain de uitdelyw is het failwL -- ven de Vennootschap Firma Breigoederenfah j? „Jan Steen", Gebr k Hove, gevestigd g*® I zijnde te St.-Jainstean mede haar firmantenYT van Hove en O. A T Hove, beiden te klaas-Waes, den ten van Vrijdag 16 november 1973 r jjJ, - Oostburg, november 19;, De curatoren: Mr. H. A. R. de Nieuwstraat 19, 0ost,J™ j 8. Zwart Nieuwstraat 52, Ternelfz'eri een in zeer goede staat »ïn onderhoud verkerend t.i, vrijst. TE KOOP Voorzien van c.v. en aparte kantoorruimte, groot 30 Koopprijs 85.000,- k.lt. - (Anno 1 896) Nw. Ginnekenstraat 43 Tel. 01 600-24421 •■Breda Bastaarden, witte marfo.1 naries popkanaries, valk- roodrug- en grasparkieten' En aangeboden nachtegalen. Leursebaan 127 Breilj I VOOR AL UW: Draai werk - laswerk plaatwerk - constructie en stampwerk - 1 spuitwerk Brabant Buisconstructies Breda Aardenhoek 18 (Heusdenhout) Breda, tel. 01600-77741 1 prima onderhouden met c.v. dichtbij centrum. Van Kinschotstraat 9 Oosterhout. Uw advertentie-campagne in deze krant overbrugt voor een belangrijk deel f de dure afstand tussen uw zaak en uw klanten op voordelige wijze. ar, die van aanpakken weten en willen verdienen, kunnen wij liken. Netto lonen per week b.v. 18 jaar 120,35 20 jaar 131,30 Vrij vervoer en alle sociale voor zieningen. Vast werk 1650-40553 jd 01656-358 ;rlaan 115, Roosendaal m 21 jaar heeft interesse zelfstan hang en verfafdeling te runnen. Ie man is een uitstekend salaris en j mstmogelijkheden verzekerd. liensttreding gewenst. g? Neem dan kontakt op van met de Tramsingel 74, Breda. Tel. 01600 - 2580° HULSHOFF VERTROUWEN IN MANSVELD (Van onze speciale verslaggever) ZEIST Op 12 september dit jaar scoorde Barry Hulshoff een van de belangrijkste doelpunten voor Nederland. Dat gebeurde kort voor het einde van de wereldkampioen schapkwalificatiewedstrijd tegen Noorwegen. Nederland kwam zodoende aan een 21 overwinning, waardoor Hulshoff als de grote favoriet voor een plaats in West-Duits- land uit de „startblokken" kan vertrekken. Maar deze zelfde Hulshoff krijgt in de be slissende strijd tegen de Belgen weer een hoofdrol toebedeeld. Als voorstopper zal hij opdracht krijgen om Raoul Lambert, de man die zoveel doelpunten in zijn spel doet, uit te schakelen. Helemaal zeker ben ïk nog niet van die opdracht, maar ik bereid me wel op het ergste voor, Als het Lambert niet «rit dian is dat voor mij al leen maar meegenomen". Hulshoff heeft nog nooit tegen de Belgische schutterskoning gespeeld. „Maar ik heb veel over hem gehoord, gelezen en ook op de tv gezien. Het lijkt me een uiterst lastig heer schap. Maar een volmaakte spits is hij ook niet. Hij is namelijk alleen maar linksbe nig. Met zijn andere voet kan hij niets". Maar Lambert heeft naast zijn vaak doeltreffend linkerbeen, nog een geweldig wapen: zijn snelheid. En dat brengt Huls hoff ertoe om de veronderstel ling uit te spreken: „Wim Suurbier lijkt me zodoende ook wel een geschikte man om Lambert voor zijn rekening te nemen. Ik wacht maar rustig ai wat de bondscoach gaat be slissen. Mij blijft het lood om oud ijzer, wie ik krijg uit te schakelen.". Ondertussen weet bondscoach Fadrhonc zich nog altijd ver zekerd van de steun van de Nederlands elftalspelers. En dit ondanks het feit dat mees te geselecteerden beseffen dat Fadrhonc niet zoveel afweet van de internationale tegen standers. Daarvoor is hij de laatste jaren te weinig in het buitenland geweest; heeft hij zich alleen op het Nederlands voethal geconcentreerd. „Fadr honc werkt voornamelijk met de ervaringen die de Neder lands elftalspelers bij hun thbs hebben opgedaan", stelt Birry Hulshoff. En die situatie bevalt de spe lers best. „Want", vervolgt de boomlange verdediger van .Ajax, „meneer Fadrhonc praat bijzonder veel met de spelers. Uit die totale informatie gaat hij het tactisch concept samen stellen. En daar hebben wij ons gewoon aan te houden. Dat is ook niet zo moeilijk, want dat concept is in de re gel de weerspiegeling van al die gesprekken". Fadrhonc heeft sinds kort van het sectiebestuur betaald voet hal de kans gekregen om ook wat meer in het buitenland te gaan kijken. Ploegen als West- Duitsland, Bulgarije en Schot land werden reeds door hem gevolgd. „En dat is een logi sche zaak", vindt Hulshoff. „De bondscoach moet toch ook z«j materiaal kunnen verza- e.U n'e' voornamelijk afhankelijk zijn van derden hem de informatie ver takken". Voor zondag rekent Hulshoff ar met op dat Fadrhonc met aan speciale tactiek voor de Jag zal komen. De Ajacied houdt er zelfs geen rekening hiee dat Fadrhonc hem moge- ij» als vrije verdediger tegen °eigie zal inzetten. Hulshoff: „Als ik in die positie varn laat ste man zou gaan spelen, dan betekent dat gelijktijdig dat Johan Neeskens als voorstop per zou moeten spelen. En de wedstrijd tegen Ijsland heeft bewezen dat Neeskens juist op deze plaats niet zo geweldig tot zijn recht komt. Neeskens is een specifieke breker op het middenveld". Als het aan Barry Hulshoff lag dan zou het Nederlands elftal er zondagmiddag als volgt uitzien: in het doel Piet Schrijvers, met de verdedigers Suurbier, Mansveld, Hulshoff en Krol; op het middenveld Jansen, Neeskens en Van Ha- negem; in de aanval Rep, Cruyff en Rensenbrink. „Piet Keizer laat ik bewust uit de formatie. Hij is niet in vorm. Mogelijk zou hij na rust kun nen invallen. En als Neeskens alsnog niet zou kunnen spelen, dan zou ik het liefst Gerrie Mühren in de ploeg zien", zegt Barry Hulshoff. Aad Mansveld, de laatste man in de oranje-defensie dus, is voor Barry Hulshoff beslist geen zwakke schakel. „Ik heb zo het gevoel dat Mansveld zondag de wedstrijd van zijn leven gaat spelen. Die jongen heeft zich geweldig op dit du el voorbereid. Zo zelfs dat hij in FC Den Haag minder sterk is gaan spelen, omdat hij al lang met Nederland-België be zig is. Aad heeft mijn vertrou wen", aldus Hulshoff, „want hij zal met de juiste instelling spelen. En dat is zijn grote kracht. Niet zijn talent, maar wel zijn karakter, heeft hem in het Nederlands elftal ge bracht". De Ajacieden, Ineens verras send verlost van alle Europa cup-zorgen zijn klaar om met Oranje nu ook eens door te stoten naar de wereldtop. De Ajax-spelers hebben de laatste jaren nooit hun beste wed strijden in het oranje shirt ge speeld. „Maar ik dacht cüait daar nu wel verandering in komt. Als ik mezelf eens na ga", aldus Hulshoff, „dan moet ik bekennen dat mijn instel ling voor Ajax totaal anders was dan in het Nederlands elftal. Maar nu moeten we met zijn allen voor een andere, ook belangrijke zaak strijden. We zullen ons allemaal strikt aan het tactisch concept moeten houden en niet meer tot een persoonlijke interpretatie moe ten overgaan. Want dat was dikwijls de grootste fout van het Nederlands elftal. Ook bij mij". Voor Barry Hulshoff is het ook een uitgemaakte zaak dat het zondag uiterst belangrijk is dat hij de juiste concentra tie opbrengt. „Want als ik Ra oul Lambert toch als tegen stander krijg, dan kun je er verzekerd van zijn dat ieder foutje door deze sluwe, koele doelpuntenmachine wordt be nut. Ik ben dus gewaar schuwd. Als het fout gaat, dan moet ik mezelf", zegt Huls hoff, „ernstige verwijten ma ken". JACK ARENTSEN 0 Barry Hulshof in een voor hem karakteristieke houding. (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM Het ver- ';J:' van de 60.000 bezoekers de voetbalwedstrijd Ne tland België, zondag aan- dreigt het gemeente- Amsterdams vervoerbe- lii boven het hoofd te groei en. honf!L°?enbaar vervoer In de der bS f to011 zwaar- loz» 98 j vanweSe de a-uto- 'antal^L g' wil 6en Sroot iJz f®» en bussen op de d v 'ossen de NS-sitations W? Olympisch Stadion in- loiirina„ busseb, trams en on s' die "aar het stadi- *eer t 'en na de wec,stn.ld ziin lniS) zullen voorzien kor een ronde gele stlc- Plaat» V00N en achterruit. De ee„ waar men de slechts Wm 1 kc®tend<e retour- kan kopen, zijn bij alle stations duidelijk aange geven. Ondanks alle voorzorgen drukt het vervoerbedrijf sup porters op het hart. als het even k-an met eigen toerbussen te komen. Na de wedstrijd zal niet le dereen direct in gereed staan de bussen en trams kunnen stappen. Men kan het best wat rustiger aan doen, want ook de NS houdt hier rekening mee; de hele middag rijden nog extra treinen. (Van onze speciale verslaggever) TONGEREN In zijn café, annex koffiebar in Tongeren gingen gisteren de entreebewijzen voor NederlandBelgië grif van de hand. Leon Dolmans, linkerverdediger van het Belgische elftal, was het middelpunt van deze kaartver koop. Hij, de 28-jarige speler van Standard Luik, was giste renmiddag thuis. Na een korte ochtendtraining in het strenghewaakte Heizelstadion in Brussel, vergezelde hij Nico Dewalque op weg naar huis. Zij mochten eerder huis waarts, omdat Dewalque nog zaken moest afhandelen en Dolmans zonder auto zat en afhankelijk was van Dewalque. Thuis, in zijn flat op drie hoog, liet Leon Dolmans zich ontvallen, dat hij nog niet wist of hij zondag zal spelen. geselectcer- en plaats in dat we dat tief zullen d-e va-n Goethal'S. En het inte- ons spslens ook raiet zal spelen. Onze grote i'S dat iedereen gelooft ander. Mocht ik niet spelen dan vind ik dat geen ramp. Gosth-als weet ons steeds te o-veriir.'gen dat hij DEN HAAG (ANP) Ere divisieclub FC Den Haag speelt dinsdag 20 november 's avonds in het Zuiderpark een oefenwedstrijd tegen het Zweed se nationale elftal. De Zweden hebben erom ver zocht in verband met het be slissende duel tegen Oostenrijk in de voorronde van het toer nooi om het wereldkampioen schap. Die ontmoeting is een week later in Gelsenkirchen West-Duitsland). sport In 't kort TAFELTENNIS Nico van Slobbe heeft donderdag tijdens het tafeltennistoernooi om de opn Hongaarse kampi oenschappen in Boedapest ih de eerste ronde herenenkel spel van de Hongaar Fischer gewonnen. Van Slobbe won drie games. SKIëN Oud-wereldkampI oen Karl Schranz (Oostenrijk) heeft donderdag in St.-Anton bekendgemaakt dat hij deze winter niet mee zal doen aan het professionele skicircuit in de Verenigde Staten. Schranz was tijdens de Olympische Winterspelen van 1972 (Sap poro) sterk in het nieuws, toen hij wegens overtreding van de amateurregels van deelneming werd uitgeslo ten VOETBAL De Brazili aanse club Santos met als ster Pele zal op 21 november een vriendschappelijke wedstrijd spelen tegen Chili in het sta dion van Santiago. Dit is de datum waarop de Sovjet-Unie In dit stadion zou hebben ge speeld in het kader van de voorronde voor het wereld kampioenschap. Chili is nu reeds doorgedrongen tot de eindronde. VOETBAL De voetbal selectie van de Sovjet-Unie is woensdag vertrokken naar Zuid-Amerika om daar enige vriendschappelijke wedstrij den te spelen. De tegenstan ders zijn Mexico Equador, El Salvador, Columbia en Costa Rica. In de selectie ontbreken spelers van Dynamo Kiev en Dynamo Tiflis, die nog in het toernooi om de Uefa Cup spe en formeert in het belang van de totale ploeg". Léo-n Dalmans, 16-voudig in ternational, waarvan 10-maal aktief, behoont met Maurice Martens tot een van de serieu ze kandidaten voor de Belgi sche ploeg, die zondag op de linkerhelft als verdediger de Oranje-aanval moet zien af te stoppen. Dolmans zat verleden jaar in Deume op de reserve bank. Nog preciezer: hij speel de nog nooit tegen Nederland. Daarom hoopt bij er zondag bij te rijn. A-Ll-ee-n al om te bewijzen dat hij conditioneel in vorm is en dat hij ziin reputatie als verdediger nog maals kan waarmaken. In verscheidene Belgische kranten worden de kwaliteiten van Doim-ains geringschattend beoordeeld, waarover hij zich mateloos ergert. „Is dat nu een vorm van oppeppen?", vraagt Lêon Dolmans zich af- „Als je do Belgische journalisten moei geloven ziij-n er maai' drie, vier Belgische internationals in vorm. Dat is natuurlijk kotder. V-erleden zondag was Goethats bij de match Berin-gen-Stan- dard. Na afloop was hij erg tevreden over mijn spel en hij selecteerde mij voor die groep van 17. Twee dagen later lees je in enkele kranten dat je na-et m vorm henit....". Dolmans wil m dat verband kwijt dat bij de Nederlandse sportjournalistiek op een veel hoger niveau vmd„ staan dan de Belgische. „Hier", zegt hij, „breekt men je alleen maar af. Hier tellen slech-ls dri-e of vier spelers mee- Die kunnen, evenals Merckx, nooit iets verkeerds of kwaad do-en". Dolmans, nu voor het vierde seizoen bij Standard e-n daar voor 6 ja-ar bij Waterschei, staat in België bekend als een keiharde verdediger. Hij geeft zelf toe:„Men speelt niet graag te-gen mij. Men zegt dat ik hard ben; dat wordt me zelfs 0 Links op de foto de Belgische coach Raymond Goethals (ADVERTENTIES) de geur die spanning heeft Aflershave-haarlotion-deospray-badzcepcnz! verweten. Nu is het wiel zo dat tijdens de ec-rste minuten vaak drie of vier keer achter elkaar tegen mij wo-dit geflo ten. Want ik laat direct imar- ken dat ik er ben. Ik wil met een harde, faire tackle res-peat afdwingen. Dat is steedis ge lukt. Ma-a-r weet je dat ik van af mijn 16de jaar nooit gebles seerd ben geweest. Ik heb zelfs nog nooit een spi-erbik sure gehad. Uniek, dat weet ik. Bij Standard lachen ze er zelfe om- Je hebt. helemaal geen spieren, zeggen ze. Wel. ik heb ze wel. Ai weeg ik maar 62,5 kilo en ben ik ma-ar 1.66 meter groot. Ik ga voor memand oprij". Léon Dolmans, getrouwd met de schone Aiice (niog naet zo lang geleden was zi[| in Belgié bekend als zangeres onder d-e naam Peggy) heeft als inter national no-g niooijt ontgoocheld. Hoe moeilijker de wedstrijd was, hoe beter hij acteerde. Toch gelooft hij niet dat België van Nederland wint. Wel ver wacht hij 'n keihard duel. Voornamelijk omdat Nederland persé wil winnen, beter nog: uit prestige-overwegingen moet winnen-. „Wij zijri', zegt Dol mans, „de underdogs. Dat geeft niie't- Wij worden hier door slechts opgepept. Maar dit is Oranje natuurlijk oo-k. Omdat het in Deurne, verle d-en jaar, niet tot scoren kwam, is h-et nu geladen. De Nederlanders hebben ons vo rig jaar onderschat. Zij wild-en niet geloven dat wij als ploeg, als collectief, zo sterk waren. Individueel rijn de Nederlan ders sterker en beter dan wij. Die reputatie willen ze n-u waar maken. Mochten wij on verhoopt met 1-0 vo-orkomen, dan is de gelijkmaker nog lang niet gescoord. Hoewel Alice zegt dat ik een pakske zenuwen ben, zondag op het veld vallen affile zenuwen van me af. Elke Belg zal zichzelf overtreffen, neem dat gerust van me aan". THEO VAESSEN (Van onze sportredactie) BREDA De actie .„Be dankt Rini", op touw gezet voor Rini Wagtmans, die vanwege gezondheidsredenen de wielersport vaarwel moest zeggen, is op een groot fiasco uitgelopen. De actie (er wer den onder andere foto's van Rini Wagtmans in heel Ne derland verkocht) werd ge organiseerd door het recla mebureau Geran uit Eindho ven. Rini Wagtmans en zijn supportersclub zijn nou niet bepaald te spreken zijn over deze organisatie. Frie Thijs van de supportersclub hier over: „Van de boekhouding, als je daar tenminste over kunt spreken, klopt niet zo erg veel. Rini Wagtmans zou de opbrengst van de verkochte foto's en de gestorte gelden min 25% ontvangen. Maar nu blijkt dat er een tekort is van ongeveer vijfduizend gulden. Als je dan de boekhouding eens gaat bekijken weet je niet wat je ziet. Bijna alle criteria in Nederland en Bel gië zijn bezocht om zoveel mogelijk foto's te verkopen. We had-den zelf niet zoveel contact met Geran. Daarom zijn we af en toe zelf eens naar verschillende criteria gaan kijken. Naderhand blijkt dat diverse dingen niet in de boekhouding zijn opge nomen. Dan klopt er uiter aard iets niet". Rini Wagtmans (binnenkort moet hij weer geopereerd worden) is uiteraard erg verontwaardigd over de gang van zaken. Wagtmans: „Op een dag kreeg ik een tele foontje van een zekere mijn heer Van der Linden. Hij is de man van dat reclamebu reau. Hij vertelde me dat hij door middel van een actie een ton bij elkaaf zou bren gen. Ik vertelde hem dat ik geen zin had om naar fabel tjes te luisteren. Hii vroeg of hij "eens langs mocht komen. Na een week kwam hij bij me thuis. Hij had nog ie mand bij zich. Mijnheer Ko renman., ook uit Eindhoven. Ze vertelden dat ze al meer dere keren acties gevoerd hadden. Bijvoorbeeld die ac tie rond de dierentuin Artis. Ze had-den papieren bij zich en dat zag er allemaal erg goed uit. Ze boden me een contract aan. Na overleg met enikele andere mensen heb ik mijn handtekening gezet". De supportersclub van Rini Wagtmans vindt het vooral onbegrijpelijk dat er zoveel kosten in rekening gebracht zijn. Cees Brouwers: „We hebben eens een actie ge voerd voor oud-wielrenner Thijs Roks. Die wilde zo graag een buitenverblijf. Er zijn mensen geweest die er veel kosten voor gemaakt hebben. Die zijn niet in re kening gebracht. Alles wat ontvangen is, is afgedragen aan Thijs Roks. Maar je moet eens kijken wat hier gebeurd is. Die mijnheer Ko renman heeft een tientje per werkuur gevraagd. Nou dan krijg je natuurlijk wel een groot aantal kosten". En Frie Thijs vervolgt: „In de boekhouding staat dat er 35.000 foto's gedrukt zijn. Er zijn er ongeveer 8000 ver kocht. Waar zijn die overige 27.000 dan? Die zijn nergens te bekennen. Intussen is dat reclamebureau failliet ge gaan. Die Van der Linden wilde eerst nog Rini voor de helft van het tekort dat er was laten opdraaien. Maar daar heeft hij toch maar van afgezien. Van dier Lin den had aan een accountants kantoor gevraagd of ze voor de controle wilden zorgen. Maar dat kantoor heeft het niet gedaan omdat het vond dat een dergelijke organisa tie niet op een verantwoorde wijze was te controleren". Rini Wagtmans heeft nu een advocaat ingeschakeld om het hele zaakje haarfijn uit te zoeken. „Hoe meer je in de boeken kijkt, hoe meer dingen je ontdekt die niet kloppen. Die man heeft zich bijvoorbeeld voor drie mil joen gulden laten verzeke ren. Dat is toch absurd. Zo zijn er tal van voorbeelden te vinden. Ik wil trouwens geen enkele cent meer zien. Al heb ik er wel recht op. Op een dergelijke manier wil ik geen geld ontvangen. Maar ik wil wel dat alles uitgezocht wordt". De Supportersvereniging („Rini is tepslotte de dupe ervan") is van plan om nog een actie voor Wagtmans te voeren. Daarbij wordt ge dacht aan een actie tijdens de zes-daagse van Rotterdam. „Wat het precies gaat wor den weten we nog niet. We hebben in ieder geval wel geleerd dat we ons niet meer met dergclpke dingen bezig houden. In het vervolg voe ren we alleen acties met re gionale mensen. Door deze praktijken zijn er heel wat mensen ongewild in diskre diet gebracht. We willen dat in de toekomst voorkomen". ROMAN VAN DAMME (ADVERTENTIE) Ed. Laurens Continental

de Stem | 1973 | | pagina 17