JES „Bejaardenproblemen 1 eisen grote prioriteit Pauselijke onderscheiding voor voorzitter Van Aert van bejaardenbond Z CR-sectie wil werkcentrum voor biologie en geologie Axel draait verlichting voor deel uit Hontenisse verhoogt gemeente belasting Axel volgt nieuws PZEM op de voet JI-: Vragen over controle ziekenfonds WETHOUDER BLOMMAERT TIJDENS JUBILEUM- FEEST STEENSE BEJAARDENBOND: zaterdag naar Terhole Aankomst Sint in Schoondijke ÏING VAN HET EUZE WATER- VALZOORDEN stad streek 1 ERSCHAP :R AMBACHT IN SINT JANSTEEN ^«KÏÏSiT* dat ver" VERLOREN Sluiskil St.-Jansteen Hulst Breskens St.-Jansteen Zuiddorpe an de waterkering va® het ;hap Walzoorden brengt ter at vanaf 15 november 1973 dagen ten kantore van de estraat 38 te Hulst, de re- mstjaar 1971 ter inzage van s nedergelegd en in af. en betaling der kosten ver- l. 1973. stuur voornoemd, tal, voorzitter. ert, wnd. secretaris-ontv. Donderdag 15 november 1973 tuur van het waterséhap brengt ter openbare kennis, nber 1973 gedurende veertien van het waterschap, Gent- 1st ter inzage van de inge. legd en in afschrift of druk kosten verkrijgbaar is ge- ;emetne vergadering aangebo. ze rekening kunnen binnen hiervoor genoemde termijn le ingelanden worden inge- ïene vergadering. 1973. jks bestuur voornoemd, Staal, dijkgraaf sebaert, griffier. jaar, die van aanpakken goed geld willen ver- kunnen wij direkt gebxui- »nen per week aar 120,35 aar 131,30 aar en ouder 152,02 ■voer en alle sociale voor- n. >rk! - 40553 's avonds 01656-353 bureau Bis, n 115 - Roosendaal, l annonce in de krant» I vignet. l u gaat adverteren bezit). 1 dat het krachten gaat. lerlanders 1 ziin bejaag, htinjr Ideële Reclame i (Van een onzer verslaggevers) illillMllii! S1NT-JANSTEEN Voor zitter C. van Aert van de be jaardenbond in Sint-Jansteen heeft woensdagmorgen uit handen van pastoor Van Leemput uit Heikant de pau selijke onderscheiding „Pro ecclessia et pontifice" uitge reikt gekregen. De versierselen behorende bij de onderscheiding, werden de heer Van Aert opgespeld door zijn echtgenote. Dat ge beurde aan het slot van een h. mis in het patrenaaitsgebouw van Sint-Jansteeu, waar woensdag door driehonderd bejaarden het twintigjarige bestaan vam de afdeling is ge vierd. Voorzitter Van Aert kreeg de pauselijke onder scheiding voor zijn verdien sten in het bejaarden werk. Sinds 1962 is hij voorzitter rail de Steense afdeling en volgens pastoor Van Leemput is het mede aan de inspannin gen van de heer Van Aert te danken geweest, dat de be- jaarienbond in Sint-Janisteen tot grote bloei is gekomen. „De fundamenten zijn inder tijd gelegd door mensen, die er echt voor wilden knokken. De huidige bestuunsJeden zou je kunnen beschouwen als de bouwers", aldus pastoor Van Leemput. „Met, deze koninklijke on derscheiding willen we alle bestuursleden huldigen in de persoon van de heer Van Aert". aldus de pastoor, die vervolgens de medaille en de oorkonde overhandigde. Over die oorkonde merkte hij op: „Het is een stuk papier, waar een hoop Latijn op staat. Maar dat betekent niets anders, dan dat ge goed oe best hebt ge daan". De keer Van Aert en eljn vrouw bleken bijzonder onder de indruk van dit eerbetoon, dat door de driehonderd aan wezige bejaarden met een ovationeel applaus werd on derstreept. De mis, waarmee gisteren de feestelijkheden weiden in gezet, werd behalve door een aantal hoofdbestuursleden ook bijgewoond door burgemeester P. Molthoff. Tijdens de dienst 6»g pastoor Van Leemput uit- (Van een onzer verslaggevers) DEK HAAG - Het KVP- {."^e-Kamerlid mevrouw G. i c?r«elissen heeft staats secretaris Hendrikx van eiksgezondheid en Milieuhy- vragen gesteld over het Zll noemt „rigoureus" op- fn van de controlerend ge- esheer van de ziekenfondsen •n Zeeuy^ch-Vlaanderen. Het rllWEt de bewinds- n of hij op de hoogte is van ont! I' ^'e na die controle slaan Patiëbten is ont- iJ'i TfkeBt of de staatssecTe- »UrSd on na te gaan veest hi l f verleg is ge" p. 1 s™ de behandelende Wu0n'rolerende artsen. In en hu., 5 z'in de patiënten betrokJ?mili,e dat overleg ten m Wl1 zij verder we- stastsïf vraaS' zi) de tezoeken ofnL°rf hiJ WÜ °n* Patient de dood van een ontsla» -,Wee dagen na het dn det ziekenhuis, me- a° estl onzer verslaggevers) Het 'de0!"E, In verband Si»t-Hiw,i ze zondag zal k°'c z n ?8. dit laar in Ter- terdac 17 n'rede doen op za- 'taaald aVember- Hii wordt ®i het 1 r de drumband korps atselijke muziek- «ur. k gebeurt om 16.00 ke Sint 'ntocht ontvangt ie!)babeUikel,^nSCentrUm 0 C. van Aert met pauselijke onderscheiding voerig in op het oratsbazn van de bejaaird'ewbond en de ont wikkelingen in de afgelopen jaren. Na afüoop volgde er in het overvolle en gezellig ver sierde verenigingsgebouw een koffietafel Tot deze conclusie kwam woensdagmiddag wethouder en NKV-voorzitter Jo Blom maert, tijdens een feestverga- dering ter gelegenheid van het 20-jarige bestaan van de be jaardenbond in Sint-Jansteen. In zijn betoog benadrukte hij het grote belang voor de be jaarden om georganiseerd te zijn en schouder aan schouder op te trekken. Even tevoren had hij er op gewezen, dat de jubilerende bejaardenbond en het NKV in Sint-Jansteen de twee grootste organisaties zijn. De bejaar denbond telt 570 leden en de NKV-centrale ruim 600. De 300 aanwezigen werden gistermiddag ook toegesproken door tweede penningmeester, de heer Van Ruymbeke. Hij wees er onder meer op, dat de bejaarden nog in onvoldoende mate gebruik maken van acti viteiten en voorzieningen, die hen ten dienste staan. Er is nog een te geringe belangstel- lig voor de ontspanningsmid dagen en het welfarewerk en ook het belang van bejaarden- gymnastiek wordt nog niet al gemeen onderkent, aldus de heer Van Ruymbeke. Hij spoorde aan tot een grotere en bredere belangstelling. Aan dacht besteedde hij in zijn toespraak ook aan de bouw van bejaardenwoningen. In Sint-Jansteen zijn ze in rede lijke mate aanwezig. „Maar", aldus de secretaris, „de huur van de woningen is nog steeds te hoog". Ook diocesaan voorzitter Jef de Jager uit Bergen op Zoom maakte van de gelegenheid gebruik om de Steense bejaar den te feliciteren met het ju bileum van hun afdeling. Ook hij ging nog in op een aantal actuele vraagstukken. „De welvaart van vandaag is te danken aan de bejaarden. Wij hebben er alles voor moeten (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Een werkcentrum voor biologie en geologie staat hoog op het verlanglijstje van de sectie cultuurbehoud van de Zeeuwse Culturele Raad. Binnenkort zal een concreet voorstel over de doelstelling en mogelijkheden van een dergelijk werk centrum (iets geheel nieuws voor Zeeland) aan de Zeeuwse Culturele Raad en via dit orgaan, aan G. S. van Zeeland worden aangeboden. Gisteren besprak de sectie Cultuurbehoud van de ZCR een nota, opgesteld door het lid drs. P. J. van der Feen. In de nota wordt omschreven wat men met een werkcentrum voor biologie en geologie alle maal kan doen. Het mag in elk geval geen natuurhisto risch museum in de geijkte zin van het woord worden, vond de sectie. Het werkcen trum moet de zelfwerkzaam heid bij de bezoekers, waarbij vooral aan de scholieren wordt gedacht, stimuleren. Verder moet het helpen om de heden daagse opvattingen over na tuur en natuurbeheer op we tenschappelijk verantwoorde wijze bekend te maken en het moet een steunpunt zijn voor organisaties en personen, die zich met de natuur- en land schapsstudies bezighouden. Er zijn voor een dergelijk centrum, aldus drs. Van der Feen, tal van uitvalspoorten naar de Zeeuwse samenleving, die zich meer en meer voor „de natuur" gaan interesseren. Het werkcentrum kan b.v. de plaats zijn, zo zei hij, waar men verloren gegane, of als nog uitstervende biologische fenomenen kan bewaren, ver tonen en (laten) bestuderen. De Oosterschel-de zal wellicht binnenkort al levensvormen moeten prijsgeven, die in een dergelijk werkcentrum kun nen worden bewaard voor het nageslacht. Maar ook oudheid kundige vondsten of informa tie daarover kunnen in het cen trum functioneel worden ge maakt. Drs. Van der Feen op pert zelfs de gedachte om van uit het centrum autobussen door geheel Zeeland te laten rijden een soort „bibliobus sen", die men in de toekomst waarschijnlijk „biobussen" zal gaan noemen. In de nota van drs. Van der Feen wordt de Middelburgse Volkssterrenwacht als een van de organisaties genoemd, die zich in het centrum wonder wel thuis zouden kunnen voe len. De sectie Cultuurbehoud spoot, als een fontein, steeds nieuwe mogelijkheden voor het centrum op: projectplaats voor kruidentuinen en stijltui- nen, waarnemingscentrum voor vogelstudies, expositie plaats voor de biologische col lectie voor het Zeeuws Mu seum kortom: een rijk scala aan ideeën. Er zijn verschillende plaat sen in Zeeland waar een werkcentrum uitstekend zou kunnen functioneren: b.v. Ka- pelle, Renesse en Middelburg. In deze laatste gemeente, zo ontdekte de sectie, dient zich binnenkort een unieke kans aan omdat het buitengoed Ter Hooge in 1974 door de tegen woordige huurder, de Stich ting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland, zal worden ontruimd. Zowel het gebouw als het bos gebied, waarin het ligt, vol doen precies aan de eisen die men aan een werkcentrum stelt. „Het zal moeilijk zijn om elders in Zeeland iets derge lijks te vinden", zei drs. Van der Feen. Binnenkort zal een positief advies aan de Zeeuwse Cultu rele Raad worden uitgebracht. Daarna komt de zaak van het werkcentrum op provinciaal beleidsniveau aan de orde, naar men hoopt met goed ge volg. (Van een onzer verslaggevers) SCHOONDIJKE Zaterdag 24 november komen Sinter klaas en zijn zwarte knecht in Schoondijke aan. Om twee uur 's middags wordt het Spaanse gezelschap op de Brink feeste lijk ontvangen. De Sint wordt voorafgegaan door het muziek korps Veronica uit Zuidzande en de drumband Oostburg. Sint en Piet zullen officieel worden ontvangen op het bor des van het voormalige ge meentehuis aan het Dorpsplein te Schoondijke. Een afgevaar digde van het Oostburgse ge meentebestuur zal de Sint of ficieel welkom heten. Ook de heer A. Quaak, voorzitter van de organiserende Schoondijkse winkeliersvereniging DES zal het woord voeren. Vanaf kwart over twee tot halfvier volgt een rondrit door Schoondijke. Ook Veroni ca en drumband Oostburg ma ken deze tocht mee. De Sint rijdt dan in een open buggy. De volgende route wordt ge volgd: Dorpstraat, Damstraat, Tragel-West, Rembrand van Rijnstraat, Straatje van Ver meer, Koningin Julianastraat, Prins Bernhardstraat, Wilgen laan, Irenestraat, Lange He renstraat, Willemsweg, Veld- straat, Prinses Beatrixstraat, via Naamweg en parkeerter rein naar Burgemeester van Roseveldstraat, Van de Slikke- straat, Dr. Huizingastraat, Dorpsplein, Rechterparallel- weg Dorpsstraat, Lange He renstraat, Weststraat, Nijver heidsstraat, Willemsweg. Om halfvier begint in zaal Wijf fels een gevarieerd kinderpro gramma. Opgetreden zal dan worden door goochelaar Bran do uit Antwerpen. De toegang is gratis. Tijdens de pauze worden de kinderen getrak teerd. Het feest duurt hier tot vijf uur. De reisvereniging „Ons Ge noegen" uit Sluiskil maakt dit maal een vierdaagse reis naar Neckargemund bij Heidelberg. Zoals gebruikelijk wordt er gereisd per luxe touringcar en zijn als data 11, 12 13 en 14 juni 1974 vastgesteld Er zijn nog enkele plaatsen beschik baar. (Van een onzer verslaggevers) SINT JANSTEEN „Al leven we dan in een welvaart staat, de bejaarde mens mag in de economie geen sluitpost zijn. De ouden van dagen vormen nog steeds één van de vergeten groepen en daarom moet er een grotere prioriteit worden gegeven aan het bejaardenprobleem". opofferen. Mogen we dan nu een minimumloon krijgen?" Een ovationeel applaus volgde er op zijn mededeling, dat de bejaarden hun vakantietoeslag het komend jaar een maand eerder zullen krijgen en dat het geen 6 procent zal zijn, maar 7. „Er gebeurt wel veel voor de bejaarden, maar nog te weinig door de bejaarden. We hebben nog te weinig in spraak", aldus diocesaan voor zitter De Jager. Hij spoorde- alle 65-plussers aan om toch nog zoveel mogelijk maat schappelijke functies te aan vaarden, zodat de groep ouden van dagen op die manier vol doende invloed blijven hou den. Ook voorzitter V. d. Wal- le van de afdeling Hulst sprak de bejaarden nog toe. Gistermiddag zijn alle 65- plussers beziggehouden met sketches, uitgevoerd door oud leden van de toneelvereniging St.-Jansteen en gisteravond zijn de feestelijkheden afge sloten met een dansavond. 0 Bijeenkomst bejaardenbond in St.-Jansteen (Va® een onzer verslaggevers) AXEL B. en W. van Axel hebben besloten om de Provinciale Zeeuwse Energiemaatschappij te vragen om in Axel de avond verlichting uit te schakelen en in plaats daarvan een kwartier na zonsondergang meteen al de nachtverlichting te onsteken. Op deze manier wil het Axelse gemeentebestuur een bijdrage leveren aan de oplos sing van de energiecrisis. De openbare verlichting van deze gemeente is samen met die van Sas van Gent op een net gekoppeld. Het gemeentebe stuur van Sas van Gent heeft eerder al besloten om op nachtverlichtinig over te gaan, zodat er wat dat betreft geen problemen hoeven te ontstaan. Overigens zijn en worden ej ln Axel meer maatregelen ge troffen om het energiever bruik te beperken. Op het stadhuis brandt nu al de helft van de normale verlichting. In de gangen is de verlichting uitgeschakeld en in verschil lende vergaderkamers branden de lampen op halve kracht, doordat er een aantal is uitge schakeld. Wat de openbare verlichting betreft, zal de komende da-gen even worden afgewacht of er mogelijk op bepaalde punten door onvoldoende licht proble men kunnen ontstaan. Als dat het geval is, zullen er enkele correcties worden aangebracht. Alle sierverlichting in de ge meente Axel zal worden uit geschakeld en tevens is beslo ten om ook gelegenheidsver lichting achterwege te laten. Dat betekent dat de Axelaars een zeer sombere Kerstmis te gemoet zullen gaan, omdat er ook geen kerstverlichting wordt aangebracht. Nagegaan wordt of er op de gemeentese cretarie energie gespaard kan worden door de werktijden aan te passen. Waarnemend burgemeester D. J. Oggel heeft deze maatregelen gisteren aan gekondigd. Met het oog op de olieboycot en de geruchten, dat de auto loze zondag wordt opgevolgd door een autovrije zaterdag, heeft de heer Oggel aan mi nister Lubbers een brief ge schreven, waarin hij atten deert op de gevolgen die een zaterdags rijverbod voor Axel kunnen hebben. In de Axelse middenstandszaken wordt een belangrijk deel van de week- omzet op zaterdag gemaakt. Als die omzet weg valt, kan dat rampzalige gevolgen heb ben voor de middenstand, maar ook voor de zaterdag- markt. „Mede door het ontbreken van een vaste oeververbinding van Zeeuwsch-Vlaanderen met overig Zeeland en Nederland, is de economie van deze regio voor een groot gedeelte op België aangewezen", aldus de heer Oggel. „Het winkelapparaat tn Axel komt overeen met dat van een woonkern van 25.000 inwoners, terwijl deze kern in feite nog geen 10.000 telt". Verder verwijst de heer Oggel in zijn brief ook naar de grote verliezen, die in verband met de revaluatie van de gulden al zijn geleden. Tot slot vraagt de waarnemend burgemeester reeds bij voorbaat vrijstelling van een rijverbod op zaterdag voor heel Zeeuwsch-Vlaande ren. Afschriften van deze brief zijn gezonden naar Ge deputeerde Staten, het hoofd bureau voor de ambulante handel en de Kamer van Koophandel. St.-NIcolaas Tijdens een vergaaerin-g van het Sint-Ni- colaascomité in café Den Ou den Arend is de heer André Schalkelis tot vioe-voorzitter gekozen. In verband met de ontslagname van de heer G. van Eek zal het comité nog worden aangevuld, tei'wijl te vens werd besloten om het uit te breiden tot zeventien leden. Besloten werd om Sinterklaas op zaterdag 24 november om 13.15 uur in de Huifkar in Absdale te ontvangen, waar na hij per paard zal vertrek ken naar mamege Sint Geoirge, waar hij de Absdaalse kinde ren cadeaus zal aanbieden. De muziekvereniging Heikant zal de sint begeleiden. Om 15.30 uur wordt de goedheilig man verwacht aan café het Kuip- ken in de Brouwerijstraat in St.-Jansteen. Van hieruit zal hij begeleid door de muziek vereniging St.-Jan per boot vertrekken naar het vereni gingsgebouw, waarhij de Steense kinderen van 3 tot en met 8 jaar zal trakteren, Kaarten In de kantine van de brandweerkazerne wordt morgen een kaartavond gehouden voor de leden van de vrijwillige brandweer. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. concert Het concert, dat het Hulster gemengd koor op 1 december zou geven Is uit gesteld tot 9 februari van vol gend jaar. Een van de voor naamste redenen is dat de subsidieregeling nog niet rond is. VVV Breskens Maandag avond 19 november zal tij dens de jaarlijkse ledenverga dering van de VVV Breskens een voorstel aan de orde ko men om de contributie met ingang van 1 januari 1974 te verhogen. Ook komt de be groting voor het volgend jaar ter sprake. Verder staat er een bestuursverkiezing op de agenda in verband met het aftreden van de heer J. Vlak en M. Manneke, die allebei herkiesbaar zijn. Successen Op de nationa le vogeltentoonstelling te Leeuwarden hebben de heren P. en A. Morel uit Breskens een kampioenstitel behaald. Er waren ruim 1500 kanaries in gezonden. De beide vogellief hebbers uit Breskens wonnen hun titel met een rood gepi-g- menteerde vogel. Voetbal Voor zondag 18 november zijn door de KNVB alsnog de voetbalwedstrijden Goes 1 - Steen 1 en Goes 2 en Steen 2 ingelast. In verband met de voetbalwedstrijd Ne derland - België worden beide wedstrijden in de voormiddag om 10.30 uur gespeeld. De au tobussen gaan met de boot van halftien over en komen met de boot van 13.00 uur terug, zodat ieder nog op tijd thuis is om de interland op de tv te zien. Collecte Eind deze week zal de nationale jeugdcollecte worden gehouden. De collecte is ook van veel belang voor de plaatselijke jeugd, want 50 procent komt aan hen ten goe de. Schieting In café Centraal werd een schieting op de lig gende wip gehouden waaraan door 48 schutters werd deelge nomen. De uitslag hiervan was: Eerste hoogvogel M van Bo ven, Axel. Eerste zijvogel P Staelens Wachtebeke (B). Tweede hoogvogel en tweede zijvogel G Baert, Terneuzen Grootste aantal kleine vogels met 4 stuks M Buijs, Zuiddor- pe.Volgende schieting zaterdag 17 november, aanvang 14.30 uur. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Waarnemendbur- gemeester D. J. Oggel van Axel heeft gisteren aangekon digd, dat de gemeenteraad zo gedetailleerd mogelijk op de hoogte gehouden zal worden van de ontwikkelingen rond de toetreding van de PZEM tot de SEP. De SEP is, zoals bekend, een landelijke organi satie van elektriciteitsprodu centen. Het staat nog niet helemaal vast of het bij „informeren" zal blijven, of dat aan de ge meenteraad tevens gevraagd zal worden zich over deze ma terie uit te spreken. Het colle ge van B. en W. zelf heeft in de kwestie nog geen standpunt bepaald. Zoals bekend, kan de toetreding van de PZEM con sequenties hebben met betrek king tot de bouw van nog meer kerncentrales bij Borsse- le. Daartegen bestaat van verschillende zijden nogal wat oppositie. Over de standpunt bepaling van B. en W. merkte de heer Oggel gisteren op: „We willen even de vergade ring met provinciale staten af wachten. Als er een bindend mandaat gegeven wordt, kun nen de gemeenten wel thuis blijven, want dan hebben we toch geen meerderheid. Wat dat betreft is het met de PZEM een beetje een belache lijke bedoening. We hebben al eens voorgesteld om de deel name in de PZEM op fifty- fifty basis te verdelen tussen provincie en gemeente. Dat is er niet doorgekomen. De pro vincie moest tweederde heb ben van dat aandeel, zodat het provinciaal bestuur in feite al le beslissingen kan nemen". Een en ander is gisteren mee gedeeld op de gebruikelijke persconferentie. Daarop kwa men ook nog de volgende pun ten aan de orde: De prognoses met betrek king tot de bezetting van de kleuterscholen in Axel zijn zo danig uitgevallen, dat de bouw van een extra lokaal bij „De Zevensprong" gerechtvaardigd lijkt. De werkzaamheden rond de beplanting van de voormalige vuilnisbelt „vroegtij" blijken door he vele steenpuin in de grond tegen te vallen. Het werk wordt als e-object uitge voerd en als gevolg van de tegenvaller moet de gemeente een aantal extra weken aan vragen. Per 1 november stonden er in Axel 22 krotten leeg, 23 oude woningen, 1 winkelwo ning, 10 goede woningen en 3 bejaardenwoningen. Gebleken is dat Axel in de maanden augustus, september en okto ber een sterfteoversehot had. In augustus werden 12 kinde ren geboren en gingen 13 in woners dood. In september en oktober waren die cijfers res pectievelijk 8-9 en 8-10. In drie jaar tijd is het totale aantal geboorten meer dan 33 procent teruggelopen. Particuliere ondernemers hebben B. en W. gevraagd om een terrein van ruim 20 ha. voor de aanleg van een cam ping annex recreatiepark. Het gemeentebestuur moet deze „kans" laten passeren omdat een dergelijk perceel niet voorhanden is. Overigens is een dergelijk verzoek ook tot een aantal andere gemeenten gericht. De stichting Land van Axel wil er de komende maanden nog een aantal bejaardenflats bijbouwen. De gemeente heeft medewerking toegezegd bij de mogelijke verwerving van grond voor dit doel Zelf heeft de gemeente geen grond be schikbaar. (Van een onzer verslaggevers) HONTENISSE De ge meenteraad van Hontenisse heeft gisteravond besloten om een aantal gemeentelijke be lastingen te verhogen. Die maatregel is nodig om het gat in de begroting van 1974 te kunnen stoppen. Behalve de belastingen gaan ook de tarieven voor het re creatiegebied „De Vogel" en de havengelden omhoog. Door verschillende raadsleden zijn woensdagavond bezwaren ge maakt tegen enkele verhogin gen, maar na een korte discus sie werden alle voorstellen van B. en W. geaccepteerd. Het raadslid L. Mangnus maakte aanmerkingen op de begroting voor „De Vogel". Volgens hem kost de caissière van het dagrecreatieterrein de gemeente meer, dan er aan entree-geiden binnenkomt. Hij stelde dan ook voor om de toegang geheel gratis te ma ken. Maar dit stuitte volgens wethouder W. Lambert op problemen. „Als gemeente blijven wij verantwoordelijk voor wat er gebeurt op het dagrecreatieterrein. Er moet dus toezicht blijven". De heer Roctus bleef bij zijn standpunt, dat het onjuist is om de bevolking van Honte nisse te laten opdraaien voor de kosten van voorzieningen, die eigenlijk voor heel de streek zijn, zoals „De Vogel" en de haven van Walsoorden. Van bereidheid bij de buurge meentes om een deel van de kosten voor hun rekening te nemen is overigens geen spra ke. De heer L. Mangnus had ook bezwaar tegen de verho ging van de straatbelasting voor het buitengebied. De he ren Perdaen en Collot d'Escu- ry deelden die bezwaren. Vol gens hen klopt het niet dat de gemeente voor dit „onge bouwd" straatbelasting vor dert, omdat de meeste wegen niet eens bij de gemeente in onderhoud zijn en bovendien agrariërs al moeten betalen aan instanties als het water schap. Het raadslid P. Mang nus daarentegen wees erop, dat veel grond in handen is van buitenlanders. „En die moeten ook maar betalen aan de gemeente", zo meende hij. Het raadslid De Bakker merkte in de rondvraag op, dat de raadsleden naar zijn smaak zo weinig informatie krijgen over bijstandtrekkers. De raadsleden krijgen wel de namen van degenen die een uitkering krijgen, maar dit maal ontbraken de adressen. Daartegen maakte De Bakker bezwaar. Burgemeester So- mers: „Die mensen hebben recht op geheimhouding van bepaalde gegevens. Als de pri vacy met beschermd wordt, weerhoudt dat bepaalde men sen om een beroep te doen op de bijstandswet". De heer De Bakker was ook van mening, dat de gemeente Hontenisse zijn bijdrage moet leveren aan de energiebesparing en hij stelde dan ook voor om de straatverlichting te halveren. De heer Schelfhout vroeg aan dacht voor de slechte bestra ting van een aantal wijken in Hengstdük en L. Mangnus in-- formeerde in de rondvraag bij B. en W. naar de mogeliikheid om de nienwbouwwilk van Vosrp|w"'"de te voorzien van een telefooncel.

de Stem | 1973 | | pagina 7