..Blij metplaats in Caballero-ploeg Bijeenkomst korfbal- arbiters ATLETIEK IN ZEELAND BELEEFT VOORUITGANG Uitreiking prijzen Seheldeklassement Competitie cyclo-cross Kampioenen „PV Axel" bekend Hallo, hallo. Denk even mee, win lOOO gulden in onze november-ronde. Enka sport CanwWi"tertraining "et seizoen begon". Sommige "We dingen Donderdag 15 november 1973 19 RINUS VERBOOM: „VOOR MIJ GEEN VOLLE KALENDER" (Van onze sportmedewerker) ELLEWOUTSDIJK Het Zeeuwse amateurkorps krijgt In het volgende wielerseizoen versterking van de dan 19- jarige Rinus Verboom uit Ellewoutsdijk. In het afgelopen seizoen was deze blonde coureur, die werkzaam is bij de inspectie der directe belastingen" in Goes, bjj de nieuwe lingen aardig succesvol. Hjj won tien coursen waaronder de „Acht van Chaam". Vooral laatstgenoemde zege bracht hem volop in de belangstelling bij de sponsors en Verboom hapte toe toen Caballero hem een aanbod deed voor het volgende seizoen. Rinus Verboom ziet het wel zitten hij Caballero en meent gekozen te hebben voorbeen sterke en homogene ploeg. Verboom: „Jan Jonkers, Ad Tak en Cees van Dongen ma ken bijvoorbeeld ook deel uit van deze formatie en dat zijn jongens waar ik al veel mee optrok en die me wel liggen". Als eerste jaars amateur wil Rinus Verboom echter wel goed op zichzelf passen en niet al te veel het grote werk opzoe ken, al zal men hem wel in enkele klassiekers aan het werk kunnen zien. Zo heeft bij er bijvoorbeeld zijn zinnen opgezet om de Ronde van Midden-Zeeland te doen en daarin zo mogelijk ook een goed figuur te slaan. Verboom: „Een overladen programma wordt het zeker niet. Op dit punt ben ik wat voorzichtiger geworden, ook wat betreft mijn trainingsprogramma. Vo rige winter heb ik te vaak en te lang getraind. Ik reed soms vier keer in de week 80 kilo meter. Ik vloog zo gezegd in de trainingsritten van mijn club Theo Middelkamp waar mee in februari begonnen werd, maar toen het wed strijdseizoen begon was ik nergens. Het ging niet die eer ste maanden en dat werkte ook geestelijk averechts en deprimerend. Rinus Filius, ge diplomeerd masseur in Kloe- tinge heeft me toen uit het slop geholpen. Hij zei met rechtuit waar de oorzaak lag: te veel trainingskilometers ge maakt in de rustige periode. Filius gaf me schema's waar 4 me aan moest houden en ik voelde mijn kracht, sou plesse maar ook mijn inspira- lie iemgkomen. Eind mei won ft mijn eerste koers en ook fana is het goed blijven gaan. Ik werd tien keer eerste en In totaal klasseerde ik me vijfendertig keer bij de eerste "ijf. Mijn mooiste zege was natuurlijk die in Chaam waar we met zes man vooruit za- Rinus Verboom beschouwt Cees Priem als zijn favoriete renner. Hij zegt: „Priem is actief in elke koers en hij verkoopt zich daardoor goed bij het publiek. Misschien ben ik wel het proto-type van Priem, want zelf wil ik er ook nogal hard tegenaan in de koers. Deze tactiek is mis schien niet altijd de juiste en ik zal me wel eens wat moe ten intomen. Maar in ieder geval heb ik wat dat betreft een goede raadgever in mas seur Rinus Filius. Ik heb al veel aan hem te danken en hij blijft mijn vertrouwens man". Rinus Verboom heeft zich nu ook een baanfiets aange schaft om eventueel bij slecht weer in Antwerpen wat op de piste te trainen. Trouwens hij blijft voorlopig genoeg in be weging want elke dag als het weer goed lijkt stapt hij 's morgens in zijn woonplaats de afstand naar zijn werk- kring in Goes (20 kilometer) af te leggen. Heen en terug f. wordt dit dus 40 kilometer per dag. „Mijn eerste jaar bij de amateurs beschouw ik als een nieuwe aanloopperiode", zegt hij. „Acclimatiseren is voorlo- '~y pig mijn doel en routine op- f doen, al hoop ik wel een paar overwinningen mee te pakken. !■- Maar illussies maak ik me niet. Mijn grote ideaal is om eens professional te worden en een goeie. Ik geloof wel dat dit het uitgangspunt is van iedereen die in de wielersport stapt". J- TL Rinus Verboom: „Een overladen programma wordt het beslist niet voor mij. Ik ben wat dat betreft wat voorzichtiger geworden". (Van onze korfbalmedewerker) TERNEUZEN De korfbal- scheidsrechters in Zeeland zullen morgenavond bijeenko men om diverse kanten van het seheidsrechterswezen in de korfbalsport te belichten. De scheidsrechtersvereninging „Zeeland" heeft daartoe enke le personen uitgenodigd, die allen op een bepaalde manier bij de korfbalsport betrokken zijn. Zo zijn er vijf personen uitgenodigd te weten: Een voorzitter, waarvoor voorzitter R. Riemens van Ondo zich be schikbaar heeft gesteld. De trainer-coaoh Chr. van Leer dam. Als scheidsrechter W. van der Wekken en als oud- scheidsrechter M. van Doorn. Verder is er ook een speler uitgenodigd en wel P. de Schipper, eerste twaalftalspe ler van Tjoba. Het is echter nog niet zeker of deze laatste aanwezig kan zijn. Het is de bedoeling dat de verschillende verhoudingen: speler-scheids rechter, trainer-coach-sdheids- rechter enz. belicht worden ten einde tot een beter begrip voor eikaars standpunten te komen. De bijeenkomst, die te 20.00 uur in het clubhuis van „Animo" aan het koop mansvoetpad te Souburg be gint is voor iedere belangstel lende toegankelijk, waarbij gelegenheid zal zijn om vra gen te stellen en eventuele suggesties te doen. Ook Van Est, Van Vliet en Jacobs zaten in de kopgroep, Mar ik hield ze allemaal ach- 'cr me, in klassieke wed strijden heb ik niet bijzonder «el gepresteerd. Het zat niet we, maar meer nog schrijf ik toe aan gebrek aan erva- "®S. Al met al was het voor "(I een leuk seizoen maar het «d beter kunnen zijn wan- Mr ik vanaf april had kun nen vlammen. Maar al doende 'eert men". Met Theo Middelkamp werd «mus Verboom vijfde in het '""aal elubkampioenschap een week tevoren de jse wielerclub van boven «i Schelde het Zilveren Dom- wrnooi in Utrecht had ge- wnen. De titel van Zeeuws «mpioen bij de nieuwelingen aan de neus van Verboom ™°rbij. Evenals een jaar tevo- ,werd Tonnie Veerman ampioen. Verboom: „Eigenlijk «et dit me niet zoveel. Ieder- i j ^eet dat ik sterker ben Veerman maar ik had J? ''Jdens dat Zeeuwse kam- pioenschap een slechte dag". T„„ jn Kloetinge wonende Mie Huijzen, maar afkom- knL Ellewoutsdijk heeft iliSngen Rinus Verboom wjds geïnspireerd om te S „en- Dat was in 197 v.s Verboom, toen nog ma- Goes' meldde Wi.i P1 de jeugdcommissie ïïf,^ngen Z^land en duik van Hans Lin- rin». werden snelle vorde- k, n êemaakt. De jonge Ver- »J - Vjerd jeugdkampioen ep»\, e and en debuteerde de ni!ar ??er als 16-jarige bij I,, lea'^ehngen. Rinus triom- daeerste jaar een keer 0 "era zeven keer tweede. Haar'kr° onverdienstelijk dus had er toch meer van ?wï '7erboom: "Ik reed s wat dom, ze gebruikten Maa.Tl a,s trekpaard, temw 1 me in mijn hoofd ie ,ir °jn het dit jaar beter - Rat was dan wel zo "Har 88 oan w ftv,Puw werd ik eer pen Z* rijker in het afgelo- 0ïerlas!r)aar toen ik na een (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN In het afgelopen atletiekjaar heeft Zee land zich ongetwijfeld goed geweerd. Er is zowel in de top maar nog meer in de breedte vooruitgang te bespeuren wat geleverde prestaties betreft. De zogenaamde Zeeuwse „Top-Tien" van 1973 is daar een duidelijk bewijs van. Als men de twee voorgaande edities bekijkt, mag men zeker niet mopperen. De Zeeuwse „Bestenlijst" geeft ook nu een keurig overzicht met daarbij nog de Zeeuwse records, een ranglijst aller tijden en een indoorlijst. De lijst is ook nu weer samengesteld door Frans Meijer van Zeeland Sport en het typewerk kwam op naam van mevrouw Mieke Kui per. De meest opzienbarende prestatie vindt Frans Meijer de 3.51.0 van junior Jo Schout (RKHAV) op de 1500 meter en geleverd op 30 juni in Pa pendal. Nationaal gezien is de 11.6 op de 100 meter van Cora Hofman natuurlijk eveneens van bijzonder formaat. Cora Hofman (Schelde Sport) heeft ook het Nederlandse record op de 200 meter in handen. Zij vestigde dit reeds in 1970 in Parijs met een tijd van 23.9. Jo Schout leverde behalve zijn fraaie tijd op de 1500 meter waarmee hij het trotse record van Hein Cujé heeft benaderd tot op 0.6 seconde, nog meer prestaties van ni veau van dit jaar. Hij pakte het Nederlandse record op 3000 meter in 8.19.8 evenals de 3000 meter indoor in 8.28.4 en werd ook op de 5000 meter Nederlands snelste in 14.36.6. Om nog even bij de jeugd te blijven: Marja Kouijzer van Delta Sport werd bij het hoog springen junioren B nationaal kampioen met 1.65 meter. Haar clubgenoot Leo de Pee, die op de technische nummers sterk in opkomst is werd Ne derlands kampioen speerwer pen, junioren B met 50.72 me ter. Dat Jo Schout de titel greep op de 3000 meter junioren A in 8.31.6 mag eveneens niet onvermeld blijven al lag dit in de lijn der verwachtingen. Bij de heren heeft Piet Vonck nogal wat op zijn naam staan op de Zeeuwse Bestenlijst: de 3000 meter in 8.16.4 vóór club- ADVERTENTIE) genoot J. Schout (8.18.8). Op die 5000 meter staat Vonck ais eerste met 14.14.4, weer voor Jo Schout in 14.36.6 en op de 10.000 meter voert Vonck de boventoon aan met 29.29.6 nu voor clubgenot Van Laarhoven (32.22.0). Ook op de 10 Engelse mijlen is Vonck nog ongenaakbaar met zijn tijd van 49.55.4. Cees Markusse van A.V. '56 volgt op de tweede plaats met 53.20.0 Op de superlange af stand kan Cees Marcusse nu wel gerekend worden tot de Nederlandse top. Op de Zeeuwse Bestenlijst komt de naam van de A.V.-atleet dan ook dikwijls voor. Eerste op de 15 kilometer (49.39); eerste op de 20 kilometer (1.05.46); eer ste op de 25 kilometer (1.25.07) en eerste op de 30 kilometer (1.46.40). Ook de uurloop en de marathon staan op naam van Marcusse. Niek Flipse (AV '56) nam de 800 en 1000 meter voor zijn rekening met acceptabele tij den: respectievelijk 1.54.4 en 2.28.6 en Kees van Dalen (e- veneens AV '56) gaat aan kop bij de 2000 meter lopers (5.37.8). Leo de Pee van Delta Sport mag als een belofte worden gezien op de technische num mers. Bij het hoogspringen he ren staat hij nummer een met 1.83 meter; verspringen jon gens B (6.46); discus 1,5 kg (34.68); hink-stap-sprong 13.56; speer (700 gram) 53.12 en kogel 5 kg. 14.68 meter. Een fraaie staat van dienst dus. Bij de jongens C bezet Peter Sturm van AV '56 niet alleen de eerste plaats op de 800 meter maar zijn 2.04.1 geldt tevens als de snelste c- juniorentijd van Nederland. Ook op de 100 en 1500 me ter is Sturm ongenaakbaar en op de technische nummers verspringen, speerwerpen dis cus en kogelstoten staat hij eveneens bovenaan. Bij de jongens D valt de prestatie van J. Smits (mara- 0 Cora Hofmande Scheldesport-atlete die nog steeds in het bezit is van het nationaal record op de 200 meter. thon) op bij het nummer ver springen met 4.87 meter. De fraaie tijd van Cora Hofman op de 100 meter dames is reeds aangehaald. Zij leverde die prestatie in Goes met een rukwind. Ook de 200 en 400 meter zijn duidelijk voor de atlete van Schelde Sport. Bij het dames-hoogsprin gen bezet eerste jaars junior B Marja Kouijzer Delta Sport, als nationaal kampioene bijna vanzelfsprekend ook de eerste plaats op de Zeeuwse lijst nu met 1.66 meter. Clubgenote Iseline Hage kwam ook tot fraaie prestaties op de techni sche nummers en verbeterde niet minder dan tien keer dit jaar een Zeeuwseh record. Bij de 100 meter voor meis jes B toonde Lilian Giüssen van Dynamo '70 veel aanleg te bezitten. Zij kwalificeerde zich als eerste met de goede tijd van 12.8. Ook bij de meisjes C kwam Lilian Giüssen op de 80 meter bovenaan met 10.1 juist voor Els Vader Zeeland Sport, in 10.2; K. de Nijs van Schelde Sport leverde de beste tijd op de 600 meter voor meisjes C met 1.36.8 en ook dat springt in het oog. Wat de Zeeuwse recordlijst betreft: Piet Vonck is wat kwantiteit betreft de sterkste (6); daarachter komt de Mid delburger Hein Cujé (5) en (Jh$s Markusse heeft 4 records op zijn naam. Het oudste Zeeuwse record staat op naam van P. van Driel (marathon). Hij bereikte op het nummer hoogspringen tijdens wedstrij den in Amsterdam op 31 juli 1937 1.85 meter. Maar een re cordverbetering gaat er nu toch volgend jaar inzitten. Leo de Pee van Delta Sport be reikte nu immers reeds 1.83 meter en er zit bepaald een opgaande lijn in zijn presta ties. (Van onze sportmedewerker) OUD-VOSSEMEER De prijsuitreiking van het wieler- Scheldeklassement voor ama teurs met medewerking van Skol International en Dagblad De Stem vindt niet plaats in Oudenbosch maar in Oud-Vos- semeer op Tholen op vrijdaga vond 23 november. Door opna me in het ziekenhuis van se cretaris Honck van het comité Oudenbosch kon men daar een en ander niet meer realiseren. Het comité Oud-Vossemeer was zo bereidwillig nu de or ganisatie op zich te nemen. Om zeven uur komen de afgevaardigden van de 12 deelnemende comités aan dit klassement in „Saporo" bijeen voor een korte vergadering en om 8 uur begint de prijsuitrei king. Bert Broere is als eerste geëindigd in het Sohelde-klas sement en Bram Geense staat op de tweede plaats. Na afloop van de prijsuitreiking kan er worden gedanst, kortom er wordt een gezellig feestje ge bouwd. Het wielercomité in Oud-Vossmeer kwam ook in het afgelopen seizoen financi eel weer aardig aan zijn trek ken, wilde voorzitter Teus Ha ge nog kwijt. Er is een ruim batig saldo na de verreden „Ronde" in juli. Daarom werd een bedrag van f 700,- be schikbaar gesteld voor de plaatselijke afdeling van „Het Groene Kruis". Een dergelijke bijdrage is trouwens in Oud- Vossemeer al vanaf de eerste Ronde (25 jaar geleden) tradi tie. (Van onze sportmedewerker) GOES Deze week is er vergaderd over het voortbe staan van de cyclo-cross-com- petitie. Aanvankelijk was de competitie bijzonder goed van opzet. Vorig jaar had er zich een combinatie gevormd van een achttal verenigingen. Deze combinatie bestond toen uit de wielerverenigingen: Theo Mid delkamp, Zeeuwseh-Vlaande ren, Roosendaal Breda, De Jonge Renner, Willebrord Wil Vooruit, De Zuidwesthoek en Fortuna. Door deze combinatie werd de competitie een groot succes, omdat men over vol doende renners beschikte. Op de vergadering waren slechts vier verenigingen aan wezig uit de combinatie van vorig jaar. Uit de afwezigheid van de overige verenigingen heeft men afgeleid, dat bij de ze clubs geen behoefte meer bestaat om mee te draaien in deze combinatie. Alleen de wielervereniging Roosendaal had zich op voorhand terugge trokken uit de combinatie. De ze vereniging had voor de wintermaanden andere plannen. Hierdoor is men tot de conclu sie gekomen dat het weinig zin heeft om nog -door te gaan met de overgebleven vier ver enigingen. Deze verenigingen hebben nameüjk wel allemaal een behoorlijke kwantiteit aan coureurs, maar alle wegren ners zijn nu eenmaal geen deelnemers aan cyclo-crossen. Het is maar een heel klein percentage, coureurs dat in de winter overgaat tot crossen. Ongetwijfeld zijn ei bij de verenigingen die nu niet mee doen genoeg renners die er wei zin in hebben om in de winter te cyclo-crossen. Door dat de besturen van deze ver enigingen verstek hebben la ten gaan, is het voor hun le den niet mogelijk om aan een competitie deel te nemen, die door andere verenigingen is georganiseerd. Het zou ook niet fair zijn andere besturen voor cle organisatie te laten opdraaien en er zelf niets aan te doen. Aanvankelijk stonden er een tiental crossen op het programma voor deze competi tie. Er is echter toch besloten om een gedeelte hiervan door te laten. Het is namelijk zo dat er in Zeeland en in de westhoek van Brabant reeds enkele traditionele crossen worden gehouden. Deze zou den normaal gesproken opge nomen zijn in deze competitie. De organisatie van deze crossen is gedeeltelijk in handen van de plaatselijke comités en de wielerverenigingen. Deze crossen zullen dan open inschrijvingen worden waar iedere renner aan deel kan nemen, ongeacht van wel ke vereniging hij lid is. De plaatsen en data zijn: 15 de cember: 's Heerenhoek; 22 de cember: Oosterhout; 20 decem ber: Axel, 29 december: Haamstede; 5 januari: Huy- bergen, In verband met de autoloze zondag vallen al deze data op zaterdagen, behalve Axel op tweede kerstdag. „Voor deze crossen zijn reeds diverse sponsors aangetrokken", aldus vice-voorziter Piet Scheers van de wielervereniging „Theo Middelkamp". Door deze vijf wedstrijden is het misschien nog aantrekkelijker voor de renners en v-oor de toeschou wers. Tevens .ligt het in de bedoeling dat het wielercomi té Walcheren de provinciale kampioenschappen cyclo-cross zal gaan organiseren. Definitie ve data voor de provinciale kampioenschappen zijn echter nog niet vastgesteld door de KNWU. Nu de crossen open zijn' voor alle renners zal er ongetwijfeld toch voldoende deelname zijn om de geplande crossen daar te laten gaan. Het zou sneu zijn als alle voorbe reidende werkzaamheden voor niets zouden zijn geweest". (Van onze sportmedewerker) AXEL Vrijdagavond houdt de Axelse postduiven vereniging de jaarlijkse alge mene vergadering. Deze ver gadering wordt gehouden in het clublokaal bij A. Baart en begint om half acht. Op de agenda staan de gebruikelijke punten die ieder jaar bespro ken worden. Aftredende be stuursleden zijn A. Baart en P. Zandstra, die beide herkies baar zijn. Aftredend en niet herkies baar is de huidige secretaris P. Gommers, die heeft bedankt wegens drukke werkzaamhe den. Verder komen ter tafel het gehele vliegprogramma en het opleerprogramma. Ook de kampioenen van het afgelopen seizoen zijn nu bekend. Uitsla gen: Asduifkampioen 1973 ou de duiven, 1. J. Wentzler 545 pnt, 2. M. Klaasen 463 pnt., 3 Fl. Acker 435 pnt. Asduifkam pioen 1973 jonge duiven 1. A. Arens 707 pnt., 2. M. Klaassen 639 pnt., 3. P. de Bakker 633 pnt. Kampioenschap oude dui ven onaangeduid 1. J. Wentz ler 2653 pnt., 2. G. Serrarens 2493 pnt., 3. M. Klaassen 2049 pnt. Kampioenschap oude dui ven aangeduid 1. J. Wentzler 1095 pnt., 2. Fl. van Acker 972 pnt., 3. G. Serraerens 795 pnt. Jonge duiven onaangeduid 1. M. Klaassen 6002 pnt., 2. P. de Bakker 4748 pnt., 3. A. Arens 4531 pnt. Jonge duiven aange duid 1. M. Klaassen 1159 pnt., 2. A. Arens 1119 pnt., 3. B. Hei-man 1055 pnt. Generaal kampioenschap 1. M. Klaassen 10069 pnt., 2. A. Arens 9041 pnt., 3. P. de Bakker 8179. Koppelkoersen Quevrain: 1. Herman en Zn., G. Serraerens 1162 pnt., 2. J. Wentzler, J. Nolet 953 pnt., 3. Fl. van Ac ker, B. Burm 940 pnt. (ADVERTENTIE) Opgelet, *t gaat deze keer om uw kleurgevoel. Als ik Enka zeg, zegt u zeem, of spons, kan ook. Sponsdoekje? Is ook goed natuurlijk. Maar denk nu eens in 't oranje. Oranje boven, maar hij doet z'n werk onder, op de vloer haha. Hoe heet die vochtslurpende oranje Enka doek die alle dweilen de loef afsteekt? Neenee, niet Enka Wissewas, die is trouwens blauw. Nou? Nooit over de vloer gehad thuis? Jammerjammer. Tot de volgende keer dan maar weer, in deze krant. Dagdag. Weet u 't? Dan voor i december uw antwoord opsturen in gesloten envelop plus één Enka-verpakkings- merk mèt®. Precies als hieronder. Merken zonder® tellen niet mee! Bij uw antwoord ook een Enka slag zinnetje bedenken. Een deskundige jury honoreert de beste oplossing met iooo gulden. De overige inzenders/sters ontvangen allen een kleurige Enka-sticker. Enka Postbus 6o Arnhem. Winnares september-ronde: Mej.W.J. Stapel, Rembrandtstraat 26, Zaltbommel. Slagzin: Niet alleen voor glanzend houtwerk en kristalhelder glas, ook voor het huishoudbudget komt de Enka-zeem van pas.

de Stem | 1973 | | pagina 19