Wim van Hanegem: „LAMBERT EEN STERK WAPEN" debeen is 50 jaar en trakteert Schrijvers: „Normale wedstrijd voor mij" Neeskens uit het ziekenhuis CHILI EIST DRIEKWART MILJOEN VAN RUSLAND In Ahoy' is altijd wat te beleven. kunnen we niet missen in deze wedstrijd debeen Sporttoto Raymond Goethals: SPARTA GELIJK TEGEN AZ *67 jSeeskens VOETBAL BIJ KUNSTLICHT TABOE IN ENGELAND Zege Pijnen enDuyndam UEFA-jeugd: gelijk spel Henk Prinsen prof bij Frisol m\ nul sport portable TV f 100,- Gulden gezelligheidskado bezoekers opgelet! wereldkampioenschappen :i moderne ritmische gymnastiek eigenhandig houdt december in de gaten.... kampioenschap achter de derny profs I za. 5 c de beste internationale panderdag 15 november 1973 17 21 Wim van HanegemWij moeten beslist niet aan zelfoverschatting doen „ER VOLUIT TEGENAAN" (Van onze speciale verslaggever) ZEIST Willem van Hanegem voelt zich kort voor de beslissende wedstrijd Neder landBelgië een ontspannen mens. De immer kritische middenvelder van Feyenoord heeft er ditmaal geen behoefte aan om scherpe kanttekeningen te plaatsen rondom de begeleiding van het Nederlands elftal of om kritisch ten opzichte van zichzelf te zijn. Iets waar Van Hanegem ook niet voor terugschrikt. Van Hanegem stelt tevreden vast dat de sfeer in de selectiegroep bijna „ouderwets" is en dat dit in de stemming van de hele groep doorwerkt. I Johan Neeskens, van wie Van Hanegem zegt dat hij voor het belangrijke duel met de Belgen een onmisbare kracht is. Met „ouderwets" bedoelt Van Hanegem de periode dat bondscoach dr. Fadrhonc nog het alleenzeggenschap had en de emotionele Tsjech niet de concurrentie van de ambitieu ze Cor van der Hart naast zich voelde. Van Hanegem: „De sfeer in de groep is lekker. Er wordt veel gelachen, maar des ondanks leven we serieus naar de wedstrijd toe. De aan- (Van onze sportredactie) BRUSSEL Raimond Goet- Ms de 51-jarige coach van het Belgische elftal is een veelge- PBagd man. Maar ondanks al- Wijft lachen. De under- ™?-speler, die in het circus 'an het Belgische voetbal be- f~' wie en wie niet komende «as in het Olympisch Sta- ï011 Amsterdam zal spelen, wethals speelt het spel rond interland uitstekend. Grol- n TO grappen makend draait '1 iedereen, althans hij pro beert het, een rad voor de ogen. Toch, de opstelling van het Belgisch elftal wil hij echter, ook na langdurig aandringen, nog niet kwijt. Wel zegt hij: „Ik zal het spel niet zo spelen als Fadrhonc deed, verleden jaar in Deurne. Hij gaf in de pers een valse opstelling op. Nee, zo iets doe ik niet. Dat kan ik zeker niet verantwoor den voor het publiek. De juis te opstelling geef ik pas vlak voor de wedstrijd prijs. (ADVERTENTIE) De been denkt aan jonge, beginnende inrichters: bij kontante aankopen van meer dan f 7.500,- krijgt u voor f 100,- een prachtige portable tv. Leuk meegenomen als je toch je héle interieur in één keer samenstelt. Nog een verrassing! ledereen die voor 1000,- of meer koopt en kontant betaalt krijgt deze prachtige volautomatische koffieautomaat koffiemolen t.w.v. f 69,- voor maar f 5,-. J,,'?1610 Bezoeker heeft de been »6t *0attentie:een fraaie aansteker Gum als aar|denken aan het U komt"» "been"feest. 'och ook even kijken woninginrichting ïïfïï'Opsmolenstraat SI, Etten-Leur. a1°J®b-41S0 Oosterhout. Tel. 01620 - 23345 Goethals vervolgt „Wij hebben niets te verliezen. Wij waren al in Mexico, wij bereikten de finale van de Europacup voor landenteams. Nederland dat individueel toch over betere voetballers beschikt dan wij, was nog nergens. Verliezen wij, dan is er niets aan de hand. Dat wil natuurlijk niet zeggen dat wij niet willen winnen. De jongens spelen per slot van rekening voor veel geld. Dat telt ook mee, want bij verlies zal in België het woord „ramp" niet vallen. de Belgen ontvangen bij het be reiken van de eindronde 30.000 gulden. Met aftrek van de belasting is dat meer dan de Nederlanders zullen krij gen, zo zij zich mochten kwa lificeren)" Goethals bekent verder: „Ik ben nog altijd blij met het resultaat dat we verleden jaar tegen Nederland hebben be haald. 0-0 is een mooie uitslag. Bovendien daar kun je toch niets meer aan veranderen". En lachend: „Daarom moet het nu 0-1 worden. Maar dit wordt een moeilijk karwei. Ik weet dat Cruyff in vorm is. Ik weet dat Neeskens speelt, technisch gezien is Nederland veel be ter. Maar zo vraag ik, is het elftal van Fadrhonc homo geen? Is iedereen bereid voor ledereen te knokken. Vergeet bovendien niet dat in Deurne Lambert er niet bij was. Een bijzonder sterk wapen voor ons. Hij is voor ons even be langrijk als Cruyff voor Ne derland. Dat Ajax nu is uitge schakeld voor de Europacup is voor deze Interland van geen oetekenis. Hoewel het meren deel van de Ajacieden in het Nederlands elftal speelt zal van de nederlaag in Sofia wei nig te merken zijn. Want de Ajacieden spelen nu voor er kenning op wereldniveau. Die hebben ze nog niet. En om erkenning te krijgen zullen vooral de Ajacieden alles ge ven en alles laten zien wat ze kunnen. Als voetballer". pak rond de voorbereiding is ditmaal perfect geweest en er hebben zich vooraf geen moei lijkheden voorgedaan. Boven dien vind ik het erg aardig dat bondscoach Fadrhonc het trainingskamp twee dagen on derbreekt, zodat we naar huis kunnen. Dat is bij alle jongens erg goed ontvangen". Van Hanegem, die dit jaar veel last van blessures heeft gehad, hij heeft onder andere vanaf het begin van deze com petitie met een hardnekkige enkelblessure gesukkeld, heeft nu ook op dit gebied weinig reden tot klagen. Van Hane gem: „In de wedstrijd tegen Roda JC heb ik voor de eerste keer in de competitie gewoon kunnen spelen. Dat ik ook weer kon incasseren merkte ik toen ik een geweldige trap tegen mijn enkel kreeg en ik er toch geen nieuwe blessure aan overhield. In Warschau gmg het ook geweldig en nu we een zondag rust hebben gehad kan ik er voluit tegen- aam". En dat dit laatste nodig is daar twijfelt Van Hanegem geen moment aan. De keiharde Feyenoorder is ervan over tuigd dat het een hard en wemig fraai voetbalgevecht zai worden, waarin lichaams kracht een belangrijkere ei genschap zal zijn dan tech niek. Van Hanegem: „De Belgen rullen enorm defensief spelen en Nederland zal er niet als een dolleman ingaan. Dat Goet hals deze tactiek wil toepas sen, is mij duidelijk geworden uit de selectie, die hij heeft gemaakt. Spelers als Carteus, die samen met Lambert een geweldig technisch duo vormt, en Swat Janssens heeft hii uit de selectie gelaten, terwijl hij Thissen en Dolmans hand haaft. Goethals stelt ongetwij feld een elftal van echte wer kers oo. Bovendien kunnen die jongens heus wel iets van voetballen. Goethals roept altijd dat Ne derland veel beter voetbalt, maar dat is een foefje, dat er bij mij niet ingaat. Ik zie de jongens bijna elke week op de t.v. en dan moet ik steeds weer constateren dat er geen enkele reden is tot zelfover schatting. Het Belgische voet bal is heus zo slecht nog niet". Daarom vindt Van Hanegem het nodig om in de ongetwij feld keiharde middenve-ldslag van zondag overeind te blijven dat hij Johan Neeskens naast zich heeft. „Een jongen met een instelling als Johan kan je m zo'n wedstrijd niet missen. Ik hoop voor ons dat hij snel genoeg hersteld is om zondag van de partij te zijn". HARRY VERMEULEN ENSCHEDE (ANP) Piet Schrijvers en dr. Frantisek Fadrhonc zijn hij wedstrijden van het Nederlands elftal bijna altijd in eikaars omgeving. Schrijvers werd door Fadrhonc overgenomen van zijn voorgan ger Georg Kessler en hield de doelverdediger van de FC Twente vrijwel even konse- kwent vlak bij hem in de buurt - op de reservebank. Piet Schrijvers is een vaste klant in Zeist, een dikke dertig keer trok hij op met de Neder landse selectie en slechts drie keer trok hij zijn trainingspak uit. Voor hele wedstrijden te gen Schotland en IJsland en voor een halve tegen Polen. De sluitpost van Twen-tes verdedi ging heeft de rol van bijna eeu wige reserve zonder moeite kunnen aanvaarden. Speler of reserve, de voorbereiding voor de 26-jarige doelman is altijd hetzelfde. „Er zijn voor mij geen meer of minder belang rijke wedstrijden", vindt Schrij vers. „Het maakt mij niet uit of ik speler ben ot reserve. Ook als je op de bank zit, kun je nodig zijn. Je kunt in de eerste minuut erin moeten en in de laatste. Het betekent dat je er altijd voor de volle hon derd procent bij moet zijn. Ook op de bank ben je speler. Je beleeft alles net zo als de elf man binnen de lijnen. Je hebt de spanningen net zo intensief als zij. De drie wedstrijden om de UEFA-cup van Twente die ik heb moeten missen, vallen er buiten. Toen was de concen tratie iets minder, maar de wedstrijden waren veel slopen der. Die drie keer ben je erbij zonder dat je er iets aan kunt doen. De druk was tegen Dun dee en Panahadki veel groter, ook al wist ik dat Henny Aï- desh best voor zijn taak was berekend. Het belangrijkste voor een keeper is zijn concentratie. Ik geloof dat ik die altijd goed heb kunnen opbrengen. Vorige week woensdag, tegen Pana hadki, heb ik in de eerste vijf minuten iets te doen gehad en daarna pas weer vlak voor tijd. Omdat ik steeds intensief met de wedstrijd bezig ben geble ven, kon ik die bal er uithou den. Zoiets kan zondag ook ge beuren, voor mij is het weinig anders dan een normale wed strijd. Het is niet te verwach ten dat België zal aanvallen. Een periode van werkeloosheid is waarschijnlijk, maar dat is een gewone zaak voo-r mij. Bij thuiswedstrijden van Twente gebeurt vaak hetzelfde". DEN HAAG (ANP) Sporttoto 17 van 10 en 11 november heeft zeven win naars opgeleverd. Deze krijgen elk bruto f 16.907,20. De cij fers zijn: bruto inleg f 1.119.158,-; prijzenbedrag f 473.403,83. Ie, 2e, 3e prijs en de premie elk f 118.350,95. Ie prijs: 7 winnaars, die elk bru to f 16.907,20 ontvangen; 2e prijs: 493 winnaars, die per kolom f 240,- ontvangen; 3e prijs: 8378 winnaars, die per kolom f 14,10 ontvangen. De premie wordt na het verstrijken van de reclameter mijn woensdag 5 december a.s. bij loting toegewezen aan één van de eerste prijswin naars. LONDEN (RTR) De wedstrijden van aanstaande zaterdag voor de Engelse lea gue zullen om kwart over twee, drie kwartier eerder dan gebruikelijk, beginnen. De En gelse regering heeft verboden voetbalwedstrijden bij kunst licht te spelen in verband met de noodsituatie bij de energie voorziening. De wedstrijden die vrijdaga vond in de lagere klassen zou den worden gespeeld, zijn ver schoven naar zaterdag. MUNCHEN (AFP) Het Nederlandse koppel René Pij- nen-Leo Duyndam heeft in de nacht van dinsdag op woens dag de zesdaagse van München gewonnen. De einduitslag: 1 René Plj- nen-Leo Duyndam (Ned) 199 pnt. op één ronde: 2 Dieter Kemper-Graham Gilmore (W.Dld-Austr) 298 pnt., 3 Sigi Renz-Wolfgang Schulze (W- Dld) 273 pnt., 4 Patrick Ser- ou-Klaus Bugdahl (Beig-W- Dld) 183 pnt., 5 Wilfried Peff- gen-Albert Fritz (W-Dld) 149 pnt (ADVERTENTIE) December.,.feestmaand. Gezellig. Leuke gelegenheid iets extra's te eten ofte drinken. Als maag en darmen op gaan spelen is de gezelligheid ineens verdwenen. Maar... snel weer terug als u direct NORIT neemt. Zorg datudit zuiverende natuurprodukt-altijd in huishebt. Voor'tgeval dat. AMSTERDAM (ANP) Johan Neeskens is gistermor gen uit het Amsterdamse St.- Lucas-ziekenhuis ontslagen, waar hij met een lichte her senschudding was opgenomen. Hij begaf zich onmiddellijk naar het Ajax-stadion, waar hij met de nieuwe Ajax-aan- winsten Varga en Steffenha- gen onder leiding van George Knobel een lichte training heeft gevolgd. Donderdag zal Neeskens zich als zestiende man voegen bij de selectie-groep van het Nederlands elftal, die zich reeds in Zeist bevindt. Bij een laatste controle-bezoek dat Neeskens vrijdag bij dr. An- sink van het St.-Lucas-zieken- huis zal brengen, wordt uitein delijk beslist in hoeverre het verantwoord is de Ajax-mid- denvelder op te stellen bij Ne derland - België van zondag in het Amsterdamse Olympische stadion. DEN HAAG (ANP) Het Nederlands UEFA-jeugdelftal (spelers tot 18 jaar) heeft gis teravond in Den Haag gelijk gespeeld tegen de junioren van Wales: 00. De wedstrijd was de eerste ontmoeting uit groep 11 voor kwalificatie van het jaarlijkse toernooi van de Europese voetbalunie voor jeugdploegen. Behalve Nederland en Wales is Engeland ingedeeld in groep 11. De strijd op het veld van FC Den Haag werd bijge woond door een kleine 2000 toeschouwers en stond onder leiding van de Zweed Arns- hed. ROTTERDAM (ANP) De competitiewedstrijd tussen Sparta en AZ'67 die gister avond in R'-dam is gespeeld, is geëindigd in een gelijk spel (1—1). In de tweede minuut gaf de Duitser Frank de AJkmaarders de leiding. Twaalf minuten na de hervatting bracht de Oos tenrijker Kreuz uit een straf schop de partijen in even wicht. Er waren 5.000 toe schouwers. LONDEN (AP) Italië heeft in Londen de vriendschappe lijke voetbalwedstrijd tegen Engeland met 10 gewonnen. Het enige doelpunt werd in de tweede helft gemaakt door Fabbio Capello. (ADVERTENTIE) SANTIAGO (ANP) De Chileense voetbalbond zal een schadeclaim van naar schat ting driekwart miljoen gulden indienen bij de FIFA wegens het niet spelen van de wed strijd Chili - Sovjet-Unie uit de kwalificatieronden voor het wereldkampioenschap. Francisco Fluxa, de voorzit ter van de Chileense voetbal bond vertelde gisteren dat zijn bond. via de FIFA de Sovjet- Unie zal vorderen de gederfde inkomsten van de wedstrijd te vergoeden. „Wij zullen eerst precies bepalen", zei de heer Fluxa, „wat het niet doorgaan van de wedstrijd ons kost. De rekening zullen wij de FIFA presenteren met het verzoek haar door te zenden naar de voetbalbond van die Sovjet- Unie. Hoewel de reglementen van de FIFA niet in een der gelijk geval voorzien, menen wij recht te hebben op een schadevergoeding, die volgens een voorlopige raming onge veer 300.000 dollar (750.000 gulden) zal bedragen. Wij missen de opbrengsten van de kaartverkoop, van de radio-, televisie- en reclamerechten. Bovendien zullen wij kosten moeten maken om de mensen die al een kaartje hebben ge kocht, hun geld terug te ge ven". De heer Fluxa wees erop dat zijn bond van de FIFA nog niet het officiële bericht heeft ontvangen, dat de wed strijd niet doorgaat. Tot woensdag zijn de Chileense spelers doorgegaan met hun oefencampagne voor de wed strijd. Op bepaalde adressen in Santiago werden woensdag zelfs nog kaarten verkocht voor de wedstrijd Chili - Sov jet-Unie. (Van onze sportredactie) HANK Henk Prinsen, de jongere broer van beroepsren ner Wim Prinsen, die zonder ploeg zit sinds hij 1 oktober op staande voet is ontslagen door Ton Vissers, heeft even als Nidi den Hertog een prof contract getekend bij Frisol. Frisol heeft de afgelopen weken zes jonge amateurs aangetrokken. De vier, die al eerder een verbintenis met de Frisol aangingen zijn:Louis Westrus, Henk Poppe, Gerard Kamper en Janus van Tol. •«•••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••«•••••••••••••a* «••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••ft» j do. 15 t/m zo. 18 nov. 200 gymnastes uit 27 landen za. 17 t/m zo. 25 nov. het neusje van de zalm voor iedere doe-het-zelver ma. 26 nov. holiday on ice t/m zo. 2 dec. Asterix, Obelix en- Joan Haanappel do. 29 nov. auto ahoy' t/m di. 4 dec. Van G°rP presenteert de allernieuwste modellen voor de echte autofan vr. 7 dec. europees het wielerspektakel bij uitstek za. 8 dec. santana deze popbelevenis eksklusief voor Nederland zo. 9 dec. wielerpopuiaire spektakel op de vroege zondagmorgen za. 8 t/m caravan ahoy' '73 zo. 16 ,jec het nieuwste op caravangebied. Denk nu reeds aan de vakantie '74 do. 13 t/m amateur-driedaagse amateurs nu eens in een eigen evenement za. 22 t/m pretstad ahoy' zo. 0 c kerstcircusshow - lunapark het uit-evenement voor iedere Nederlandse familie kaartverkoop M voor het Sportpaleis verkoop aan de kassa op de metrobrug, ma. t/m za. 10-16 uur, ïtei. van 11-16 uur: (010) 812144 en bij de voorverkoop- adressen, alle VW-kantoren in Nederland en bij de Infor- matiek in het winkelcentrum Zuidplein. j voor de Tentoonstellingshallen verkoop aan de kassa bij de hoofdingang. {fill***1***!!!! m«M Rit mi» fit* M Me M M M »MM èW- 'iisHiBHEir Hl telefonische inlichtingen: (010) 812122. :|ttt:t:u. 1MM rotterdam-zuidplein

de Stem | 1973 | | pagina 17