kollen Keks I 15; nkjes 15? OPTIMISME OVER BERPLAATSING VAN ONTSLAGEN MARCKX- Opening expositie Bruëns Autoverkoop in Zeeland stuk gedaald UITSLAGEN BEDRIJFS- VOLLEY CAFÉ-BAAS IN SINT-JANSTEEN HAALT TOERISTEN NAAR Z.-VLAANDEREN Duivensport toen Wilhelmina- fonds krijgt 2551 gulden van Hulst Strafexpeditie tegen cafetaria in IJzendijke H [spaarprijs spaarprijs >E TOEKOMST !R t^N STOCKS LIJK BLAUWE HAAG CONIFEREN 10- Prachtige HAAG CONIFEREN SPOOR BIELS 20,- stad streek V °r?ap; lp kamP A J- Klooster zand© Aardenburg Zuil geplaatst bij stormwind St.-Jansïeen Axel Hulst Kringwedstrij den huisvrouwen in Middelburg Westdorpe A303 jonge kerels van 18 jaar is er le gelegenheid om in een modern id bedrijf in Breda te komen ken als :omt in een gezellig groepje van ;e mensen en jouw taak zal zijn verkopen van moderne kleding eans aan eveneens jonge mensen. is begrijpelijk dat wij voor dit ngrijke maar ook interessante k aktieve, modische mensen zoe- zo mogelijk met enkele jaren ■O of mavo diploma. Het is niet esloten dat je in de toekomst te verkoper of zelfs filiaalchef dt, maar dat ligt aan jou! t je wat je doet, kom eens even ,en of bel eens op tel. (013) !41, vraag dan naar de heer Van tel. Je kunt natuurlijk ook een je schrijven. tienermode, vestigingen te Til- Eindhoven, Nijmegen en Breda. nstraat 17 BREDA 4 VOOR MAAR f50 - 60 cm) 5 VOOR SLECHTS 9,— EIKEN PER STUK ASSOPEN 3f— p. Hl2 tuincentrum hoek Halsterseweg Groenewoüdseweg Bergen op Zoom Tel. 01640-34652 tuincentrum oe bremberg AAoerd. Postbaan Ettan-teur (01608) dl'3 uincentrum lorama en 5loemenboetiek Parkeerplaat Autorama 01600-25800 (O'' y/oensdag 14 november 1973 ■p (Van een onzer verslaggevers) KAPELLEBRUG Van de 37 ontslagen Nederlandse werknemers van de failliete breigoede*enfabriek Marckx B.V. in Kapellebrug zijn er inmiddels 5 aan het werk. 13 personen hebben uitzicht op ander werk. Voor de overigen wordt in simenwerking met het arbeids bureau in Hulst naar een op. lossing gezocht. Mogelijk zal een deel van deze werknemers omgeschoold kunnen worden om tewerk gesteld te worden in een andere bedrijfstak dan de textiel. Na het faillissement waren bij het gewestelijk ar beidsbureau in Terneuzen 15 mannen en 31 vrouwen inge schreven als werkzoekend. Kort na het ontslag kon 1 man el ders aan het werk, evenals 4 vrouwelijke personeelsleden. 7 vrouwen en 6 mannen zijn mo menteel in onderhandeling met verschillende werkgevers. Dit is gisteren meegedeeld door directeur L. Uilenbroek van het gewestelijk arbeidsbureau )n Terneuzen. Volgens hem zijn ook de pers pectieven voor de werknemers die nog geen ander werk heb ben gevonden, vrij goed. „Over het algemeen is het allemaal nog wel meegevallen. Er zijn enkele moeilijke gevallen bij. Het betreft voornamelijk de oudere werknemers of ontsla gen personeelsleden, die me disch beperkingen hebben of beperkt mobiel zijn. Daarbij denk ik vooral aan een aantal die met het oog op bij Marckx aange. ktijden hadden. Het al moeilijk zijn om deze vrou welijke werknemers elders te (Van onze correspondent) HULST De cc Hulst, de 'Iulsterse Luchtbode en kring Mst, hebben de uitslag van de kampioenschappen 1973 be kendgemaakt. Kampioenschap pen cc Buist: oude duiven le kamp. A.J, Nijs, 151 punten. 3e kamp J. de Witte 143. Jaar talen: le kamp Antheunis-v. Helsland 70. 3e kamp J. Kool mees-A. v. Eerdenburg, beiden 00. Vaste voetring: le kamp J. 74 en 2e ka-mp Anbheu- "is-v. Helsland 70. Jonge dui- Th. Casteels 102, 2e kamp ,T. Pieters 89. Najaars kampioenschap: le kamp A.J. Nijs 185. 2e fr. Kouijzer 142. Koningschap: le kamp J. de ™«e. Je R. Hendriks. Gene- 1 kampioenschap werd ge wonnen door A.J. Nijs. Na- rekampioenschap jonge dui ts? i kamP- J- van Helsland 2e kamp J. Pieters 127. «daagse 1973: 1 A. J. Nijs-J. jwtoiees 166. 2 Alw. nliondt-H. Blommaert 165: 3 «- Everaard-J. d'Hanis 129: 4 nijf Witte-Ed Strobbe 125: 5 15 e0n?been"Edw- Willaerl m.' Blommaert-gebrkra- deN 7 W. Bodd-aert-Edw. Nijs 66. Kampioenschappen "rng oost: le kamp H. Ever fis ?,UJst 497' 2® A.J. Nijs kam» a Jaarlingen le „Antheunis-v. Helsland F„ai 319 2e kamp idem, 301. ."„.kampioenschap ,,5' 'e kamp E M. kring Piessens to' K-5 kam" Er. Kouijzer a„a' kampioenschappen hlb: Ni» ie» ven: ^e kamp A.J. lis t 2e kamP J- de Witte Jaarlingen: le kamp H. teeIsJard 94, 2e kamp Th. Ca-s- Itamr, nïi 'on6e duiven: le va» u Caateels 140, 2e J. kiLi kIand 124. Najaars 1"? v j J- van Helsland Cfrpiom AJ- Niis- kam» a - kampioenschap: le Van a 405, 2e kamp J. !chanr ,nd 341- Konmg- Nlj*p- 1. de Wilde en A.J. NKv.akf'aS van de door de kot "p. 6 Groenendijk in den u.maensc'lapshuis gehou- Vjjj o 'v'adstrijd: 1 G Pau- Voet' f J Verschuren, 3 J. Suisse »m-vr" De Waal- 5 F VJ. vèü Fi de Poorter, 7 R. Visin A' Cock- 9 P' de It,,'7 Asselman. Aan *"ien deaiVOn<i namen 53 Per" plaatsen", aldus de heer Uilen broek, die er aan toevoegt, dat verschillende bedrijven in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen be langstelling hebben voor het ontslagen personeel van Marckx. De meeste ontslagen, perso neelsleden zullen vermoedelijk wel herplaatst kunnen worden in de textielsector. Met alle oud-werknemers zijn persoon lijke gesprekken gevoerd om achter hun individuele verlan. gens en problemen te komen. Overigens ziet het er ook voor de oudere werknemers niet zo heel beroerd uit. De heer Uilenbroek: „Je moet niet vehgeten, dat oudere per soneelsleden van Marckx met veel dienstjaren, ook veel erva ring hebben en in dat opzicht erg interessant kunnen zijn. De leeftijd hoeft niet altijd een be zwaar te zijn. Ik ben van het begin af erg optimistisch ge weest met betrekking tot de herplaatsingsmogelijkheden en dat bepaald nog niet veran derd. Ook voor de overblijven de groep zijn er wel perspec tieven, zij het dat er voor hen wat meer voorzieningen ge troffen moeten worden". Volgens een van de curators til het faillissement van Marckx inr. H. de Mul wordt er mo. menteel druk onderhandeld over de verkoop van gebouwen en machines. Het is volgens zijn commentaar niet uitgeslo ten, dat de fabriek in zijn ge heel wordt verkocht en dat er zelfs een kans bestaat, dat de produktie door anderen wordt hervat. „Maar lk wil op dit punt geen valse hoop wekken. De onderhandelingen zijn nog met rond. Er bestaat wel veel interesse voor het bedrijf, ook vanuit eBlgië. Meer kan ik daar op dit moment eigenlijk niet over zeggen", aldus zijn commentaar. Getracht zal wor den om het bedrijf in zijn ge heel over te doen, omdat dan de waarde het grootst is. „We proberen ar zoveel mogelijk van te maken". De verkoop wordt wel enigszins bemoei lijkt door de claims, die zowel de investeringsbank als de be lasting op het bedrijf leggen. Druk programma Ook tij dens de wintermaanden is er in Aardenburg nogal wat te doen. Donderdag kan men de tentoonstelling van de Eede naar Jan Bruens gaan bezoe ken in de bovenzaal van het gemeentelijk museum. Bruens stelt er tot 15 december a.s. tekeningen en aquarellen ten toon. Op 23 november begint de Aardenburgse Winkeliers vereniging een nieuwe ver koopactie in het licht van de Sinterklaasviering. De Sint wordt in Aardenburg ver wacht op zaterdag 24 novem ber omstreeks 14.30 uur bij de Kaaipoort. De Koninklijke Aardenburgse Fanfare trekt bij die gelegenheid in vol or naat uit. Hetzelfde gebeurt op 1 december te Sint Kruis, waar de Sint om 3 uur 's middags in het Dorpshuis au diëntie houdt. Op zondag 2 de cember is er 's middags een adventsconcert in de Sint Baafskerk en op 6 december sluit de verkoooactie met de trekking van de loterij ten bate van de plaatselijke WV in café ,,'s Lands Welvaren" op de Kaai. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In het nieu we wijkwinkelcentrum Serlip- pens in Terneuzen wordt met vereende krachten de laatste hand gelegd aan de entourage van het voorplein. Belemmerd door een wind met stormkracht wordt een mededelingenzuil op zijn plaats gebracht. Het nieuwe winkelcomplex wordt morgen door burgemeester Aschoff of ficieel in gebruik gesteld. (Van een onzer verslaggevers) AARDENBURG Vanmid dag (woensdag om 1.30 uur) zal burgemeester drs. W. Loc- kefeer, in het bijzijn van het voltallige college, in het ge meentemuseum van Aarden burg een tentoonstelling ope nen van de Eedese kunstenaar Jan Bruëns: Van Jan Bruëns worden een 35-tal tekeningen en aquarel len geëxposeerd. Het is voor de eerste keer dat hij in eigen gemeente zijn werken kan to nen nadat hieraan reeds vele exposities in binnen- en bui tenland zijn voorafgegaan. In de fraaie catalogus, met foto's van Cor de Boer en gedrukt bij drukkerij Bevin in IJzendijke schrijft dr. J. van der Meulen in de inleiding dat Jan Bruëns een beeldend kun stenaar is die compleet buiten de modestromingen valt. Te keningen en aquarellen van Jan Bruëls zijn uitingen van een authentieke individuele beeldtaal van een sterk en oorspronkelijk mens. De expo sitie is vanaf 15 november da gelijks te bezichtigen tot 15 december in het gemeentemu seum, Marktstraat 18 Aarden- burg. St.-Nicolaas Op verzoek van het feestcomité zal sinter klaas dit jaar per stoomboot naar Kapellebrug komen. Hij wordt zaterdag 24 oktober verwacht. Bij zijn intocht zal de goedheilig man worden vergezeld van harmonie St.- Jan. In een van de lokalen van een der r.k.-basisscholen worden daarna traktaties uitge deeld. ontslag Door ontslagname van de voorzitter van de be heerscommissie van het r.k. verenigingsgebouw, de heer P. Zwartelae- is door de secreta ris-penningmeester, de heer Fr. Colman en het commissie lid de heer Aug. der Weduwe, eveneens onslag genomen. (Van een onzer verslaggevers) HULST Het nieuwe be stuur van dc Hulster afdeling van het Kon. Wilhelminafonds heeft hoofdbestuurslid Baack uit Scheveningen gisteren symbolisch een bedrag van ruim 2551 gulden kunnen aan bieden. Dat was "namelijk de op brengst van de collecte t.b.v. de kankerbestrijding, zoals die de afgelopen week door onge veer dertig vrijwilligsters in Hulst is gehouden. Het was twee jaar geleden, dat in de vestingstad een dergelijke in zameling voor dit doel werd gehouden. De laatste was in 1970, toen deze activiteit een bedrag van 1327 gulden ople verde. Dat het nieuwe bestuur erg ingenomen is met het re sultaat van dit jaar bleek gis termiddag tijdens een infor mele bijeenkomst ten huize van mevrouw Sponselee. Daar werd niet alleen de opbrengst bekend gemaakt, maar kon het nieuwe bestuur voor het eerst kennismaken met een hoofd bestuurslid. Het nieuwe bestuur bestaat uit de dames Sponselee (secr.), Soonius (voorz.) en Beaart (penningmeester). De heer Baack maakte tijdens do bijeenkomst van de gelegen heid gebruik om tevens het een en ander over de kanker bestrijding te vertellen. De nieuwe bestuursleden op' hun beurt informeerden hem over het verloop van de actie. Bij de inzameling waren de bui tenkernen niet betrokken, maar wel de buitenwijken. Ze leverden relatief een grotere bijdrage dan de binnenstad. Het heeft het nieuwe bestuur erg weinig moeite gekost om voldoende vrijwilligsters bij elkaar te krijgen. „Alleen hebben we er vol gend jaar nog meer .nodig", aldus mevrouw Beaart, die gistermiddag aankondigde dat er ook volgend jaar in Hulst weer gecollecteerd zal worden. Ter gelegenheid van het 25- jarige bestaan van het fonds zal dan tevens een grote le denwerfactie worden gehou den. Collecte De collecte voor de Nierstichting heeft in de kern Axel een bedrag van ruim 2286 gulden opgebracht. Dat is 650 gulden meer dan vorig jaar. Muziekschool Aan 34 leerlingen van de Zeeuwse muziekschool, afdeling Hulst is onlangs het getuigschrift „algemene muzikale vorming" ui gereikt. Deze jongens en meisjes vulgden twee jaar met succes de cursus a m.v., die gegeven wordt in het gebouw van de muzieksbhocll aan de Van Maehtedeweg. Ook dit jaar start een nieuwe leergang, die speciaal is gericht op kinderen in de leeftijd van 7 tot 9 jaar. De cursus algemene muzikale vorming is een voorbereiding op het later te volgen instru mentale onderwijs en omvat zang. toontreffen, ritmische vorming, dans en beweging. De lessen worden gegeven door Anton de Kort uit Hulst. Inschrijving voor het eerste jaar is nog mogelijk. Inmid dels zijn 22 leerlingen begon nen aan de vervolgcursus a.m.v., die iedere dinsdag wordt gegeven. Lezing Mevrouw V. Hamm-Rijsdijk uit Geleen houdt vandaag (woensdag) om 20.00 uur een lezing voor het katholiek vrouwengilde in Hulst in hotel International. Ze zal spreken over: wereld problemen in de Verenigde Naties, Mevrouw Hamm-Rijs- dijk is twee maat drie maan den in Amerika geweest als lid van de Nederlandse dele gatie bij de VN in New York. Kaarten De kaartclub St,-Cecilia hield een competi tiewedstrijd in clublokaal De Vilder, waaraan 26 kaarters deelnamen. Uitslag: 1 K. Kay- ser 8—0, 2 G. de Wit 8—0, 3 P. Collet 66, 4 A. Dieleman 6— 7, 5 J. van de Voorde 6 14, 6 M. Kayser 6—15, 7 G. Gijse] 45, 8 A. Leeraert 4 5, 9 A. van de Velde 4—8, 10 L. de Wilde 49. Na drie ronden is de stand als volgt: 1 G. de Wit 169, 2 A. Leeraert 14—6, 3 K. Kayser 14—13, 4 F. Buys 14—17, 5 P. Collet 14--20 acnietlng Aan de scitile- tlng op ue liggende wip in cate W. Blommaert in Hulst hebben 40 schutters deelgeno men. Onder hen bevonden zich Belgische schutters. Er werd geschoten op twee wippen. Een prima prestatie leverde P. Pauwels uit Kloosterzande. die een hoge- en zijvogel naar be neden liet tuimelen. Op de eerste wip ging de hoge vogel naar P. Pauwels uit Klooster zande, de eerste zijvogel naar A. Nijs u:t Hulst en de tweede naar R. Boone in De Klinge België. De meeste kleine vo gels zes stuks werden gescho ten door F de Wit uit Zand berg. Op de tweede wip was de hoge vogel voor J. Hemel- soet uit Sluiskil. De eerste zij- vogel voor V. de Vos uit Hulst, de tweede zijvogel voor P. Pauwels uit Kloosterzande. Het grootste aantal (vijf) werd geschoten door M. Blom maert en F. Schauwaert. bei den uit Hulst. Zaterdag wordt opnieuw een schieting gehou den, aanvang 15.00 uur. (Van een onzer verslaggevers) BERGEN OP ZOOM Za terdag 17 november worden door de gymnastiekvereniging MTV '69 in de sporthal te Middelburg, onder auspiciën van de Zeeuws-Brabantse Turnkring, de jaarlijkse krlng- huisvrouwenwedstiijden geor ganiseerd. Aan deze wedstrijden, wel ke om hun inzet en het -goede tunnjpeil siteeds tot de aantrek kelijkste van de Zebra beho ren, d-oen in totaal 31 wed- strijdgroepen uit 14 verschil lende verenigingen mee. Er zijn twee vierkampen: wedstrijden A bestaat uit een knjotsoefenimg, laag brug, rin gen en eveniwichfcsbalk, in wedstrijd B met moeilijkere oefenstof wordt het onderdeel ringen vervangen door brug ongeliijfc. Voor wedstrijd A hebben 14 groepen ingeschreven, voor wedstrijd B 11. Aan de keuze wedstrijd ritmische gymnastiek nemen 3 wedstrijdgroepen deel, aan de keuze-wedstrijd klassi kaal laag brug eveneens 3. De wedstrijden vangen om 12.30 uur aan en worden geleid door Krabbendijke. Einde van de wedstrijden circa 16 uur. (Van een onzer verslaggevers) HULST - TERNEUZEN - OOSTBURG - GOES De problemen rond de olieboycot missen ook hun invloed op de autohandel niet. Volgens sommige Zeeuwse autoverkopers valt er een duidelijke terughoudendheid te bespeuren bij het kopen van auto's door particulieren. A.P. den Doelder van garage V. de Voorde in Hulst: „Wij hebben er zelf nog niet zoveel hinder van ondervonden, maar van collega's heb ik wel ge hoord, dat er nogal wat men sen voorzichtig zijn met de aanschaf van een nieuwe au to". Garage V.d. Voorde heeft m-et het oog op de autoloze zondag de autoshow, die afge lopen weekend gehouden had moeten worden, uitgesteld. (Van een onzer verslaggevers) IJZENDIJKE Zondag nacht hebben drie jongelui de inventaris van het cafetaria van de heer A. Hamelink in IJzendijke kort en klein gesla gen. De schade wordt voorlo pig geschat op rond 1.000 gul den. De politie heeft de zaak thans in onderzoek. Blijkens informatie van de 'politie kwam zondagnacht de 21-jarige J-D. uit Breskens het cafetaria binnen. Bestelde een bord frites, dat hem niet be viel, waarop hij het door de zaak smeet. Voorts weigerde hij te betalen. Op verzoek van de eigenaar zette de politie deze klant buiten. Een kwartier later echter arriveerde hij weer in het ca fetaria, nu vergezeld van de 21-jarige J.L. uit IJzendijke en de 16-jarige P.F. uit Sluis. Bij binnenkomst begonnen zij met hun vernielingen. Ruiten werden ingetrapt, barkrukken door de zaak geslingerd etc. De eigenaar werd hierop -ui teraard- erg boos en pakte een windbuks waarmee hij de on gewenste bezoekers te lijf gin.g. Hierbij brak de wind buks, aldus de politie. Nadat de politie ten tweede male was gearriveerd, meld den de vernielers zich vrijwil lig en legden ook vrijwillig een verklaring af. „Daarop hebben wij ze laten gaan", zo deelde een woordvoerder van de politie mee. „Uiteraard zijn aanklachten ingediend en zal proces-verbaal worden opge maakt". (Van onze correspondent) HULST Ambulo behaalde in de heren eerste klasse van de bedrijfsvolleybalcompetitie in Hulst de eerste winstpunten van het huidige seizoen. Een uitstekende prestatie le verde KPJ 2, dat het sterke Clitex Sport een puntje wist al te snoepen en voor de platte landsjongeren betekende dit meteen ook het eerste winst punt na zeven wedstrijden. De ze uitslagen brachten met zich mee dat nieuweling Remortel Sport thans het enige team is dat nog geen enkel winstpunt wist te veroveren. Maar, ook voor deze mannen zal dat mo ment waarschijnlijk wel spoe dig komen, want zo slecht spe len ze nu ook niet. Luktor 1 bekleedt nog altijd de eerste plaats met twee punten voor sprong op Watneys, Lybeert. Verstraeten 1 en CVC 1. De ontmoeting tussen de twee mindere goden Ambulo en Remortel Sport verliep zeei gelijkopgaand. Na twee sets luidde de stand 11, waarna (Van een onzer verslaggevers) SINT-JANSTEEN Van Ho- reca-man Piet Cooleghem van café „Sport" in, Sint-Jansteen kan met recht gezegd wor den dat hij zijn best doet om Zeeuw^ch-Vlaanderen toeris tisch te „verkopen". Stad en land reist hij af om verenigin gen over te halen tot een be zoek aan het Zeeuwsch-Vlaam- se en aangrenzende Belgische land. De wallen van Hulst en de vele historische monumenten in België brengt hij daarbij als bezienswaardigheden aan de man. En het moet gezegd worden: zijn taktiek heeft succes. De afgelopen drie jaar hebben zich al honderden be zoekers bij hem gemeld voor een bezoek aan dit grensge bied. Dit seizoen alleen al wa ren het 25 bussen, die vanuit Sint-Jansteen vertrokken voor rondritten en volgend jaar zul len het er nog meer zijn. „Kijk", vertelt de cafébaas, „Ik vertel natuurlijk het liefst niet hoe ik die zaken precies aanpak, omdat er ongetwijfeld kapers op de kust zijn. Het is voornamelijk een kwestie van contacten. Al jarenlang ben ik bezig met de voorbereidingen. Voornamelijk een kwestie van brieven schrijven en bezoeken afleggen. Ik kan je wel vertel len: het is niet gemakkelijk om vaste voet aan de grond te krijgen, maar nu begin het me een beetje te lukken. Het is een heidens werk: dat begrijp je wel. Je moet ook nogal wat weten van de historie van de streek. Ze vragen je de oren van het hoofd". Met dat al heeft Piet Coo leghem Zeeuwsch-Vlaanderen de afgelopen maanden nogal wat klandizie bezorgd, .want de groepen, die hij naar Zee land haalt, zijn in het gunstig ste geval nog nooit in Zeeuwsch-Vlaanderen geweest en hebben meestal tevoren nog nooit van het bestaan van het gebied gehoord of gedacht dat het bij België hoorde. Overigens ontplooit hij zijn activiteiten niet uit louter ideële motieven. De bezoe kende bussen hebben in zijn café de thuishaven. Daar wor den de maaltijden genuttigd en van hieruit wordt de reis ondernomen. Maar daarnaast treedt hij ook tijdens de rei zen als gastheer op en dat brengt geen duit in kas. „Als je een horecabedrijf hebt ko men ze het echt niet bij je thuis brengen. Je moet er ge woon wat voor doen. De reis wordt meestal aangepast aan het weer. Als het te slecht is om op de wallen in Hulst te gaan wandelen, dan pak ik het overdekt winkelcentrum in Sint-Niklaas. Je moet gewel dig kunnen improviseren". De groepen komen uit heel het land. Soms uit Brabant of bijvoorbeeld Krabbendijke, maar vaak ook uit Rotterdam of nog verder. „Uit Vogel waarde hoef ik ze bijvoor beeld niet te hebben", vertelt de heer Cooleghem. „Die ken nen Zeeuwsch-Vlaanderen toch wel. Maar al die andere mensen staan vak versteld van wat ze hier zien. Ik constateer dat de helft van Nederland nauwelijks weet hoe mooi Zeeuwsch-Vlaanderen is. Zelf zien we dat nauwelijks meer, maar die mensen zijn er enthousiast over. Strategisch zitten we hier in Sint-Jansteen natuurlijk goed. 65 km van Brussel, pak weg 200 km van Duitsland en een paar honderd kilometer van Parijs Daar ben ik indertijd eens over gaan zitten nadenken. Ik kwam toen tot de conclusie: verdom me er moet hier toch wat kunnen... Het is geslaagd en bovendien blijkt het nog leuk werk te zijn ook..." de grote routine van Ambulo de doorslag gaf en het er in slaag de net, maar verdiend met 21 te zegevieren. CVC 1 liet in de tweede set tegen Watneys de kans ontglippen de overwin ning binnen te halen. Nu ver loor het Clingense team nipt met 2—1. Nadat CVC 1 de eer ste set met 1115 tn de wacht had gesleept zag het er naai uit dat ook de tweede set naai de Clingenaren zou gaan, maar Watneys slaagde er op het nip pertje in deze met 1513 naar zich toe te trekken, De derde set werd voor Watneys met 156 een formaliteit, omdat de veer bij de Clingenaren ge broken was na de ongelukkige voorgaande set. Luktor Banden 1 bleef Bol Sport overtuigend de baas. Het versloeg de oud-leerlingen met 13. Clitex Sport 1 had zijn tegenstander KPJ wellicht wat onderschat en dat moet men tegen de plattelandsjongeren nooit doen. Dat ondervond tot zijn schade ook Clitex Sport 1 aat zijn tegenstander een 22 geljjk spel moest toestaaan en daarnaast een kostbaar punt verloor. Tweede klasse WC behield zijn ongeslagen record en staat nu onbedreigd bovenaan de ranglijst met vijf punten voor sprong op SC Morres. Onder aan is alleen Lvbeert.Verstrae- ten 2 nog zonder punten. Dit zelfde Lybeert deed het niet onaardig tegen Hako Daf, maar moest tenslotte toch nipt met 21 voor zijn tegenstander on derdoen. SC Morres had weinig medelijden met Voorwaarts en drukte zijn overwicht uit in 40 winstcijfers. Zijn tweede wedstrijd tegen Luktor Banden 2 betekende voor Lybeert-Ver- straeten 2 ook de tweede neder laag. nu met 13 cijfers. GVC en CVC 2 deelden na een ge- lijkopgaande wedstrijd met 2 2 broederlijk de punten. WC had het niet al te moeilijk om een zwakkev Clitex Sport 2 met 40 te kloppen. Dit automobielbedrijf heeft deze week van Chevron tevens te horen gekregen dat er tot nader order geen olie meer geleverd zal worden voor on der meer het doorsmeren van auto's. Directe aanleiding tot problemen geeft dit overigens niet, omdat het bedrijf be schikt over een voorraad, vol doende voor twee maanden. Bij de autohandel in Ter neuzen staan de reacties met betrekking tot de gevolgen van de huidige oliecrisis voor deze bedrijfstak vrijwel lijn recht tegenover elkaar. Bij de firma Van Putten en Zoon vindt men dat de gevolgen voor de autoverkoop welis waar merkbaar zijn maar over het algemeen toch wel mee vallen. „In dit stadium is nog geen duidelijke daling in de omzet aan te geven. Misschien kunnen we over een maand meer zeggen over de vermin derde vraag naar auto's als gevolg van de oliecrisis. We zijn van mening dat het beste zou zijn indien de benzine zo spoedig mogelijk op de bon gaat", aldus een zegsman van de firma Van Putten. Daarentegen verklaarde de heer Th. Kerckhaert onom wonden dat zijn omzet Sinds het begin van de olieboycot door de Arabische landen tot bijna de helft is teruggelopen. Vooral de verkoop van auto's in de prijsklasse tot 10.000 is vrijwel tot stilstand geko men. De verkoop van de duurdere auto's is vrijwel gelijk geble ven. „Het zijn juist de men sen, die een auto van onder de tien mille zouden willen aan schaffen, die absoluut geen kooplust meer vertonen. Die wachten de verdere ontwikke ling van de oliecrisis liever af", aldus de heer Kerckhaert. Hij voegde er aan toe dat ook de handel in gebruikte auto's de dupe is van de huidige moeilijkheden en verder zijn ook de reparaties aan auto's zeer Sterk teruggelopen. Gebroeders Brugge, VW-dea- ler te Oostburg: „Wij merken nog niets van een verminderde omzet. Het is logisch dat ie mand, die een auto voor zijn plezier wil aanschaffen nu wel even zal wachten, aangezien hij op zondag toch niet mag rijden. Bovendien moet er ook rekening mee worden gehou den dat het winter is. Tenslot te: Ik kan niet goed begrijpen dat er na tien dagen moeilijk heden, verkopers nu al kun nen zeggen dat hun verkoop achteruit gaat". Enkele reacties uit Goes: Directeur C. van Fraassen van garage Fraassen n.v.: „Over het algemeen genomen is de omzet een flink stuk gedaald, die van de autoverkoop is zelfs wel gehalveerd". Direc teur J. Walhout, van garagebe drijf Walhout: „Er zit inder daad een teruggang in normaal verkoop ik er 4 per week en de vorige week 3, maar er valt natuurlijk nog maar einig van te zeggen". Carnavalsbal De eana- valsvereniging „De Koeters" uit Westdorpe heeft een zeer geslaagd bal gehouden in net verenigingsgebouw „Con cordia". Heel veel pu bliek, waaronder een groot aantal jongeren heeft enkele uren kunnen genieten van de muziek, die het orkest „The Stone Stars" ten gehore bracht. Van heinde en ver kwam men om deze gezellige avond bij te wonen. Ook werd de trekking gehouden van een verloting, die „De Koeters" kort geleden met succes bij het publiek heeft gehouden. Topbiljart De Westdorpse topbiljartclub .,Het Raedhuys" heeft het ih Hulst tegen 't Anker niet kunne Maren. Met dertien tegen zeven punten moest men het onderspit del ven. Wel werd de extra beker mee naar Westdorpe gebracht. Deze werd gewonnen door M. van Lent. De overige uitslagen luiden: J. Kayser - J. Martinet 2-0 E. van Overmeire - F. van den Abeele 0-2, J. Houlez - R. van Acker 2-0, E. Wauters - M. de Smet 2-0, W. Wöginger - R. Pollet 2-0, J. van Houten - W. Allonsius 2-0, G. Herre- wegh - M. Teirlijnck 1-1, Th. Roodrigo - P. van Vooren 2-0, E. de Poorter - R. van Daele 0-2, W. Boeding - J. van der Goes 0-2.

de Stem | 1973 | | pagina 7