1 Blessure-ellende voor Fadrhonc en Goethals zeffe op GA Eagles eld.® j| MALTA VERSTOORT ZWEEDSE DROOM AZ te sterk voor Haarlem I HH i DAGBLAD VOOR ZUIDWEST-NEDERLAND ia)' Winst sterk FC Den Bosch Lotto I -TT uf 17— 1 v oq m%(\) oor een )en, van een meeru or de ing- matie ik binnen. I J L 'en opnemen, aagt ruim twee ton. k bekend in Europa, uitzondering op. :endt. jcialisten klaarstaan dié service te bieden aalf verschillende haar werkgebied, buurt. Een proefrit n kunt u daar maken. \ie praten, waardebon in ;olle informatie over ia van de Fendt gen van devoordelen t en bel dan 165) voor het maken jr 1 januari 1974 pt levert Cehave nv jor uw nieuwe trekker f 500,-. 0 Ajax autoloze en Feyenoord hadden zondag blessure-vrij gekregen van de KNVB. Barry Hulshoff en Ruud Krol werden op de zondag met hun kroost aangetroffen bij de kinderboerderij in Zaandam. (Van onze sportredactie) BREDA/BRUSSEL De KNVB en de Belgische voet balbond zijn met de FIFA overeengekomen dat beide bonden tot en met woensdag nog wijzigingen mogen aan brengen op de eerder inge diende lijst met tweeëntwintig n,amen van spelers waaruit de ploegen voor de wedstrijd van 18 november worden sa mengesteld. Dit in verband met de vele blessures die in beide kampen heersen. Zo wel de Belgische bondscoach Raymond Goethals als zijn Nederlandse collega Fadr honc kampen met een abnor maal groot aantal geblesseer de spelers. Van de tweeëntwintig spe lers die donderdagmorgen be kend werden gemaakt ont breken bij Nederland: Johan Neeskens, Jan Mulder (Ajax), de Feyenoorders Theo de Jong, Jan Boskamp, Cees van Ierssel (FC Twente), Pim Doesburg (Sparta) en René van de Kerkhof (PSV). In Ajax-kringen wordt verwacht dat Johan Nees kens in het beslissende duel op 18 november alsnog van de partij zal zijn. Naar bonds coach Fadrhonc hoopt is Neeskens de naam van de zestiende speler die hij woensdagmorgen aan zijn groep van vijftien moet toe voegen. Over het meespelen van Rob Kensenbrink is na het duel tegen Beerschot ook on zekerheid ontstaan. Rensen- brink, die in Antwerpen een gave wedstrijd speelde, kwam twintig minuten na rust in botsing met een ver dediger van Beerschot en moest het veld verlaten. De vijftien spelers die Fadr honc heeft geselecteerd zijn: Piet Schrijvers (FC Twente) en Heinz Stuy (Ajax). Ach ter: Wim Suurbier, Barry Hulshoff en Ruud Krol (allen Ajax), Aad Mansveld (FC Den Haag) en Wim Janssen (Feyenoord). Midden: Wim van Hanegem (Feyenoord), Gerrie Mühren en Arie Haan (Ajax). Voor: Piet Keizer en Johnnie Rep (beiden Ajax), Rob Rensenbrink (Ander- lecht), Johan Cruyff (FC Barcelona) en Willy Bro- kamp (NVV). Raymond Goethals heeft in ieder geval niet de beschik king over Wilfried van Moer, wiens enkelblessure nog niet ls genezen. Doelverdediger Christian Piot en centrumvqr- dediger Thissen zullen ver moedelijk wel spelen. euwe (Van onze sportredactie) BREDA NAC is op de goede weg terug. Het slechts door 2700 mensen bijgewoonde bekerduel met Go Ahead Eagles, waarin de frivool spelende Bredanaars dik verdiend met 4—2 triomfeerden, leverde daarvan een duidelijk be wijs. Een voorhoedeprobleem kent NAC niet meer nu Smits als linker spits fungeert. Het middenveld is per tra ditie sterk bezet. Bouman, nog maar net van de ziekenlijst geschrapt, maar zelf zeggend geen hinder meer te onder vinden van zijn blessure, viel wat uit de toon en de voor liem ingevallen Piet van Dijk kreeg te weinig gelegenheid (slechts twintig minuten) om zijn waarde als halfspeler tot uitdrukking te brengen. speelde tegen de Eagles te wei felend, Bakker liet de gevaar lijke Groenendijk, die enkele goede kansen liet liggen, te veel vrij en de jeugdige Krij- nen (schuldig aan het tweede doelpunt van de Eagles; hij stapte te laat naar voren, waar door de bui'tenspelval voor de door Van Toledo gelanceerde Groenendijk niet dichtklapte) miste voldoende overzicht en was niet sterk in de lucht. Wul lems: „De verdediging speelt te nonchalant. Er worden onnodig goede kansen weggegeven Ik heb Krijnen, die tegen Gronin gen een goed debuut maakte. Dat was echter nauwelijks van invloed door het zwoegen van Quaars en de balvastheid van Bouwmeester, die boven alen ragfijne passes uitdeelde. Pe verdediging maar dat Jan ook bijna niet anders, want trainer Wullems kon zijn de fensie door de blessuregolf bij na iedere wedstrijd wijzigen Ti™?' ,n.°g de enige zwakke schakel in de Bredase ploeg. Zi; raait bepaald geen zelfver rouwen uit, Graaumans, in het oegrn van de competitie bijzoov- °®ze]tverzekerd optredend en r de nodige rust zorgend, maar toen met een vaste spits had te maken, vervangen door Delmotte, omdat hij duidelijk moeite had met het veelvuldig switchen van Go Ahead Eagles en in kopduels nog tekort komt. Daardoor en doordat Graau mans te klein is hadden wij te weinig tegenwicht in het cen trum als Groenendijk daar op dook". Delmottes rentree na zijn meniscusoperatie was be vredigend, hoewel hij nog dui delijk wedstrijdritme mist en zijn plaatsen (overigens nooit de sterkste zijde van de Zeeuw) een stuk beter kan. De enige in de defensie die excelleerde was de jonge terrier Jantje Blom, die de rijk getalenteerde Bert van Marwijk volledig lam leg de en bovendien een groot aan deel in de produktie van de Bredanaars had. Blom, die vaak goed mee naar voren ging, to taal niet afgeremd door de moe deloos spelende Van Marwijk, stelde Brouwers in staat de na een kwartier opgelopen 01 achterstand (Blom schoot on gelukkigerwijze tegen het been van De Winkel aan, waarna de bal in het doel caramboleerde) om te zetten in een 21 voor sprong. Tweemaal vertrok een pass van zijn voet de tweede werd overigens wel van rich ting veranderd waarvan Brouwers dankbaar profiteerde. Brouwers was de grote uit blinker in deze wedstrijd. Hij hield de centrale verdedigers Overweg en Veenstra, die bij zonder slecht op dreef waren, voortdurend bezig, was briljant in de combinatie en deed met zijn grote technische gaven vernuftige dingen, die evenwel niet altijd begrepen werden door zijn medespelers. Vreijsen en Smits deden echter nauwe lijks onder voor Brouwers. Vreijsen draaide Warnas, die zijn beste jaren wel achter de rug heeft en noodgedwongen herhaalde overtredingen be ging, dol en leverde een aantal voortreffelijke voorzetten af. Smits, die de enige voldoend spelende Deventer-verdediger tegenover zich had (de jonge Van Loon, nota bene de minst geroutineerde uit de Eagles- achterhoede), viel op door zijn n er bij de hoekschop van Vreij sen alleen maar iin de bal te beroeren. Was de verdediging van Go Ahead Eagles bar slecht, de rest van de ploeg kon ook niet overtuigen. Alleen middenvelder Arntz en de aan vallers De Winkel en Groenen dijk onderscheidden zich in positieve zin. HEIN GROOTHUIS Ili li Brouwers juicht bij het vierde doelpunt van NAC. uitstekende positiekansen in het eerste kwartier stond hij driemaal op de goede plaats, maar hij had steeds pech dal zijn inzetten geblokkeerd of van de lijn gehaald (Overweg) werden en de goede wijze waarop hij zijn verdedigende taak vervulde. Bovendien maakte hij evenals Vreijsen die tien minuten na de hervat ting Go Ahead Eagles de ge nadeslag uitdeelde (42) een doelpunt, zij het dat zijn schot als voorzet bedoeld was. Overigens kwam zowel de tref fer van Smits, die voor 31 zorgde, als die van Vreijsen (ineens uit een corner) tot stand met medewerking van doelman Rij kens, die erg on zeker optrad. Rijken. stond bij de inzet van Smits volkomen verkeerd opgesteld en slaagde Brouw, ers scoort het eerste doelpunt voor NAC. MALTA (UPI) De droom van de Zweedse voetbalfans is zon dag in La Valetta als een zeep bel uiteengespat. Het doel, een plaats in de eindronde van het, toernooi om het wereldkam pioenschap, leek zo dichtbij. De Scandinaviërs behoefden slechts een overwinning met twee of meer doelpunten verschil op het zwakke Malta te behalen om zich van de reis naar West- Duitsland verzekerd te weten, maar uitgerekend In dit duel voor groep een van het kwali ficatietoernooi scoorde de ploeg van Malta voor de eerste maal en dit wapenfeit bracht de Zweden zo van de kook, dat zij 1 ernauwernood met 21 kon- len winnen en zu een beslis singswedstrijd tegen het gelijk geëindigde Oostenrijk (vermoe delijk in Düsseldorf) afdwon gen. De treffer van Toninu Ca- millieri in de 19e minuut werd stormachtig begroet door de 20.000 toeschouwers. Camillieri ontving een pass van Spiteri, verschalkte vervolgens enkele Zweedse verdedigers en zag zijn boogbal over doelman Hell- stroem in het net verdwijnen. Het antwoord van Zweden kwam snel. Ove Kindvall (oud- Feyenoorder) kopte een mi nuut later na een hoekschop de gelijkmaker achter Debono. Tien minuten later benutte Bo Larsson een strafschop, nadat hijzelf binnen het strafschop gebied te hard was aangeval len. Kort daarop dreigde de wedstrijd gestaakt te worden, toen woedende toeschouwers met flessen en stenen gingen gooien. Na een onderbreking van acht minuten hervatte scheidsrechter Katsuras (Griek) de wedstrijd. Tijdens de onderbreking dis cussieerden George Ericsson, voorzitter van de Zweedse voet balbond, zijn collega van het gastland Joseph Mifsud Bonnici en een Fifa-vertegenwoordiger met de arbiter. De Zweden kwamen daarna niet meer in hun spel en moch ten zelfs nog van geluk spre ken dat zij niet nog een tegen doelpunt moesten incasseren. In de 53e minuut werd Kindvall vervangen door Rostensson. Na afloop verlieten de* Scandina viërs teleurgesteld onder boe geroep van de 5000 meegeko men aanhangers het veld. De Oostenrijkse international Thomas Parits (Eintracht Frankfurt) toonde zich hogelijk verbaasd toen hij de uitslag vernam. „Is het werkelijk zo' Dat kan toch niet waar zijn' zo zei hij. „We konden hier al leen nog maar van dromen. waren het er allemaal ovei eens dat we totaal kansloos wa ren. Er is een wonder gebeurd." DEN BOSCH (ANP) FC Den Bosch, dat tot nu toe in de competitie ern stig teleurstelt, heeft met de uitschakeling van het een divisie hoger spelende FC Den Haag onverwacht succes geboekt. De over winning kwam vooral tot stand dank zij een sterke bezetting op het midden veld (Graaumans, Pijs en Ouwens), de talentvolle, uitblinkende verdediger Salschberger (Feyen oord toonde al belangstel ling voor hem) en aan valsleider Dick Beek. De Haagse voorhoede, met Bres, Storm en Swa- nenburg. bleef duidelijk beneden de maat en kreeg geen kans tegen de reso luut wegwerkende Bra bantse defensie. In de laatste minuut van de eerste helft nam de thuis club een voorsprong toen Beek na een vrije trap van Pijs de bal hard en hoog langs Thie joeg (1—0). Direct na rust zetten le Hagenaars een fel offen sief in, maar de afwer king liet veel te wensen over. Daar kwam ook geen verandering in toen Storm vervangen werd door Bregman. Oranjekandidaat Mans veld, die niet imponeerde, rukte veelvuldig op maar had eveneens geen succes. Bovendien bleek invaller- loelman Verkerk van Den Bosch betrouwbaar. De uitvallen van de Bosschenaren, veelal op rechts geleid door Bruur- mijn, bleven intussen ge vaarlijk. Zes minuten voor het einde bracht Bregman Bruurmijn bin nen het Haagse straf schopgebied ten val. Ad Graaumans benutte de door arbiter Pijper toege wezen strafschop (20). waarna de Bossche zege niet meer in gevaar kwam (ADVERTENTIE) Fa.. WETSTEIJN muziek- en speelautomaten' ROTTERDAM TEL 010-25433) Ruud Suurendonk van AZ en Bobby Vosmaer van Haarlem kijn in een fel duel gewikkeld. HAARLEM (ANP) Haar lem heeft Barry Hughes als trainer. Het was aan niets te merken. De Haarlemmers speelden sloom, tempo- en risicoloos voetbal en slaag den er geen moment in ge vaar te leggen in de talrijke aanvallende acties, die ui terst behoedzaam op het middenveld werden opge bouwd. De rijzige Alkmaar- se verdedigers grepen koel en vinnig in, waardoor Vooys tegen de voortdurend „tikkende" Haarlemmers ei genlijk nog een erg rustige middag had. Na ruim een half uur nam AZ-slagvaardiger bij de tegen stoten een voorsprong nadat de opkomende De Vries voor wan orde in de Haarlemse achter hoede had gezorgd. Wildbret kopte tegen de lat, Frank schoot de terugspringende bal van vlak bij tegen Lelieveld en tenslotte trapte de andere flankverdediger. Mol, de bal door het doelvlak. Haarlem behield ziin machte loze overwicht ook na rust en alleen middenvelder Bobby Vosmaer was gevaarlijk in het Alkmaarse strafschopgebied. Drie keer kon de uitstekende doelman Vooys hem van de ge lijkmaker afhouden, de vierde keer was hij kansloos. Na een overtreding van Kabel tegen Fernandez schoot Vosmaer vari twintig meter de bal schitte rend om de muur in de hoge linkerhoek. Verlenging. Ook in de extra-periode pro beerde Haarlem de wedstrijd te maken, maar AZ weerstond steeds gemakkelijk het suiker werk-voetbal van de Haarlem mers. De uitvallen van AZ wa ren veel en veel gevaarlijker en de treffer van Nygaard in de vierde minuut was het nor male resultaat van een duel Jat AZ '67, direct terugslaand uit zijn hechte verdediging. van begin tot eind beheerste ook al was Haarlem veel meer m liet bezit van de bal. In de laatste twintig minuten, toen AZ zich weer had laten terug dringen, kregen Frank, Schaaf- stra en weer Frank de kansen om de onmacht van Haarlem dik te onderstrepen. Alleen voor Lelieveld en zelfs voor 'n leeg doel, slaagden zij er ech ter niet in de overwinning van AZ duidelijk op het scorebord te brengen. Roda JC-Ajax Wageningen-Helm Telstar-MVV FSC-Amsterdam H'Veen-Feyenoord Utrecht-Heracles Excelsior-TOP NEC-Amersfoort Haarlem-AZ'67 PEC ZW-Sparta NAC-GA Eagles 's-Bosch-Den Haag Graafsch-Groning X X X X De cijfers van Sporttoto 17 van 10 en 11 november zijn: Aantal deelnemers 491.940. In leg 1.119.087,Prijzenbe- drag 473.373.—. le, 2e, 3e prijs en premie elk 118.343, Er hadden zich zondagavond vier deelnemers gemeld voor de eerste prijs. HAMBURG (DAP) De winnende getallen in de Duitse Lotto zijn 3. 17, 19, 31, 33, 49 Reservegetal: 38. Olympianummer 3347.

de Stem | 1973 | | pagina 21