Onrechtmatig wapenbezit: 3 weken cel ZEELAND 1 Globe speelt stuk van Molière Veel belangstelling voor muziek uit Indi ia KITTY ZOEKT EEN MOORDVENT I Na goedkeuring van gemeenteraad Echtpaar in Oostburg 60 jaar getrouwd G0SheeffG - Na lan8 Etalagedief veroordeeld tot 300,- boete •V.V.V.V.V stad streek 1 Zoma geeft concert Kunstzinnige vorming vindt balletdocent Sluis Sas van Gent Westdorpe Biervliet Dashbordkastje geplunderd Autovandalen veroordeeld Automobilist vergat aanhangwagentje Weekenddienst Stemredactie Zaterdag 10 qovember 1973 lien 14-taI reaktoren, le operator heeft de If-operator geeft lei- rantwoordelijk voor: Ije werkzaamheden; Ijenodigde gegevens; I ften. I lenst verricht, (kandidaten met een nologisch onderzoek. Jisttreding ontvangen afgestemd op onze len mede door onze lide huisvesting wor- pO, toestel 140 te Bergen op Zoom sn meisje met of gelijkwaardige ns verwachten wij zit is van een komen voor deze >el in aanmerking. jstelling heeft voor rij uw sollicitatie t aan ons adres te tmplein 34 mmer is (01180) cantoo ruren UIZENBOUW IN HOOFDPLAAT WEER MOGELIJK (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Gisteren was het echtpaar E. van Pa melen-Boutens in de Lang straat 38 te Oostburg 60 jaar getrouwd. De dag is voor bruid en bruidegom, die bei den een opmerkelijk vieve in druk maken niet onopgemerkt voorbijgegaan. De deur van hun woning was gevat in een sierlijke ereboog en na de eu charistieviering in de Oost burgse parochiekerk was het feest geblazen in zaal Mabe sonne. Tijdens een leuke re ceptie mocht het bruidspaar onder meer de gelukwensen in ontvangst nemen van burge meester en mevrouw Schip per. Daaraan vooraf waren reeds gelukstelegrammen gegaan van de koningin en mr. J. van Aartsen, commissaris der ko ningin in Zeeland. De heer en mevrouw van Pamelen hebben 50 van 60 huwelijksjaren doorgebracht ie Waterlandkerkje, waar de bruidegom als landarbeider in het onderhoud van zijn grote gezin (11 kinderen) voor zag. Dagelijks legt hij nog zijn kaartje, de bromfiets bestijgt hij sinds kort niet meer, maar fietsen doet hij nog graag. Speciaal voor het feest was een zoon van de familie over gekomen uit Canada, een kleindochter kwam over uit Italië. De 11 kinderen, 33 kleinkinderen en 16 achter kleinkinderen genoten met het echtpaar gisteravond zicht baar van een serenade ge bracht door de drumband Oostburg. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBUEG Voor het eerst sedert de succesvolle op- roeringen van „Der Zigeuner- baron", treedt de jonge Zeeuwsch-Vlaamse Operette en Musical Amateurs (ZOMA) neer officieel naar buiten. De ZOMA onder leiding ran de Belgische dirigent Wil ly van der Meirsch, zal dp zaterdag 1 december in con- certvorm het eerste bedrijf van Eine Nacht in Venedig ten gehore brengen. Dit gebeurt in een zaal in het Belgische Ni- nove, waar dirigent Van der Meirsch het plaatselijke orkest bmevensis onder zijn hoede K' De avon<i begint om "0 uur. Voor de pauze 'reedt het orkest op, na de ms26 ke' de beurt aan ZO- m. De Zeeuwsch-Vlaamse Peretteclub gaat per bus naar Jn eerste concert toe. Voor optreden is overigens zeer nard gerepeteerd. '*an cen onzer verslaggevers) •cent c nderen een do- van .^vonder, voor het geven heer a SCh baUet' Het is de ge (gj van Brugghe uit Brug- groen ov kederj heeft de werk kot voovnreacties geregen op in w rnemen ritmisch ballet "ion RMrSvSpakket °P te ne" den te SDm g -s de ge8adiS- Pen Hi* In 'wee groe- dinsdao- resPectievèlijk iedere &V5?,I9-30 tot 20.30 en lijkse lès l Uur een weke" kosten „f kunnen volgen. De Veer s bedragen onge- Voor ia per deelnemer. Zich iw vember kan men ^orkgrnL aanmelden bij de VhonJP 4P'a- J WiHaUer. t-adzand d'3k 10 ln Uitbreiding Na een forse verbouwing zijn de panden van Du Fossé Meubilering in Sluis tijdens open dagen, die vol' gende week maandag begin nen, voor iedereen te bezichti gen. Vooral de afdeling textiel heeft een geduchte uitbreiding ondergaan. Er is, aldus de heer Du Fossé, beter overzicht verkregen. Iedereen is welkom en de - koffie staat klaar, zo werd meegedeeld. De ingrij pende verbouwing is tot stand gebracht door de derde gene ratie van dit meubelmakersge slacht. Dit jaar wordt boven dien nog het 75-jarig bestaan gevierd. Al met al dingen, waar best eens bij mag blij ven stilgestaan worden. Afscheid Mejuffrouw Zonderland, directrice van de huishoudschool in Sas van Gent zal per 1 januari 1974' haar functie neerleggen. Me juffrouw Zonderland is 18 jaar als directrice aan de huishoud school verbonden geweest. Zij neemt haar ontslag omdat zij binnen enkele maanden examen zal doen voor M.O. Theologie, Zij gaat als leer kracht theologie werken. Voor .heit examen vertrekt zij naar Brabant om daar haar studie te voltooien. Mejuffrouw Zon derland zal opgevolgd worden door de heer J. de Rijk, thans hoofdonderwijzer van de lage re school uit de Zandstraat. 65 Jaar getrouwd Op 12 december zal het echtpaar P. Meeusen-Schelfout 65 jaar ge trouwd zijn. De heer P. Meeu- sen is 90 jaar en mevr. Meeu sen-Schelfout is 91 jaar. Bei den genieten van een goede gezondheid. Zij hebben 4 kin deren, 8 kleinkinderen en een groot aantal achterkleinkinde ren en ach-ter-achterkleinkin- deren. Het echtpaar woont in het bejaardentehuis „De Re doute" in Sa-s van Gent. Sinterklaasfeest Ook dit jaar zal de Sint weer een be zoek brengen aan de scholen van Westdorpe. In de kleuter school „St. Theresia" zijn de voorbereidingen al volop aan de gang. De kleuterleidsters hebben de medewerking van de ouders verzocht. Men vraagt ook een kleine finan ciële bijdrage per kind. Dit zal ongetwijfeld bij alle gezinnen met kleuters inslaan, zodat verwacht mag worden, dat het grote kinderfeest ook dit jaar weer succesvol zal worden. Feestavond De jaarlijkse feestavond van de duiven- maatschappij „De Volharding" zal worden gehouden op zater dag 19 januari a.s. in het lo kaal Het Oud Raedhuys bij J. van der Goes. Nadat eerst een maaltijd wordt aangeboden, zal de avond verder in een gezellig samenzijn worden doorgebracht met gezelschaps spel-en en een dansje. Geslaagd Aan de r.k. Ho geschool te Tilburg slaagde voor het kandidaatsexamen Algemene Economie met lof, deheer R.I.J. Kindt uit Zuid- dorpe. „De Koeters" De carna valsvereniging „De Koeters" uit Westdorpe organiseert a.s.s zaterdag 10 november een dansavond in de zaal Concor dia. De muziek wordt die avond verzorgd door het be kende orkest „The Stone Stars". Iedereen is vanaf acht uur 's avonds van harte wel kom. Wat en Waar? Zaterdag. Westdorpe: Zaal Concordia om acht uur dansen. BIERVLIET Ds postdui venvereniging Jong maar Moe dig te Driewegen bij Biervliet houdt zaterdag en zondag de jaarlijkse verenigingstentoon stelling. Deze show zal gehouden worden in het clublokaal "van de vereniging, café Lippens aan de Nieuwlandsemolen en ls op beide dagen vanaf 14 uur voor het publiek gratis toegankelijk. Excursie Een twintigtal dames van de KV O en de NCB uiit Biervliet is op excur sie geweest naar de snoepfa- bniek Verduyn in Breskens. Het gezelschap werd onder deskundige leiding voorgelicht oveir het produktieproces en kreeg bij het afstheid enige produkten van het bedrijf mee naar huis. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBUEG De gemeente wil in Hoofdplaat gronden bouw rijp maken voor de bouw van woningen en de aanleg van een parkeerterrein voor sportvissers. Hiertoe moet ruim 5.000 m2 grond, gelegen aan de zogenaamde Spuikom worden verkocht van het waterschap Het Vrije van Sluis. Gevraagd wordt de raad, die volgende week donderdag bijeenkomt, hiervoor toe stemming te geven. wprp reeds plaatsgevonden in de financiële commissie. Nu kan de raad er zijn licht over laten schijnen. Voor 11.500 wil het college de barak, die thans nog in gebruik is bij de vereniging ter bestrijding der tuberculosè, geschikt maken als onderko men van de plaatselijke poli tie. De verachting is dat de politie per 1 januari aanstaan de dit tijdelijke onderkomen (een nieuwbouw politiebureau fs in de maak) kan betrekken Het huidige politiebureau kan dan betrokken worden voor de dienst Sociale Zaken van de Gemeente. Het pand dat door de dienst wordt ontruimd, Nieuwstraat 6, heeft overigens nog geen bestemming. Voorts komen een aantal voorstellen aan de orde tot verstrekking van kapitaal aan het grondbedrijf voor o.m. re constructie van de Retranche- mentseweg in Cadzand, wijzi ging trottoirs en parkeervak ken en Breskens-West en de aanleg en herbestrating van de Europastraat in Breskens. De raad zal ook zijn goedkeuring moeten geven aan het gebrui kelijke aantal onderwijsvoor- stellen en straatnamen in Cad zand en Nieuwvliet „Er is in Hoofdplaat nog steeds vraag naar bouwgrond", aldus het college in zijn voor stel, „zowel door bewoners van Hoofdplaat als door men sen die werkzaam zijn in de Kanaalzone. Op het aan te ko pen stuk grond kunnen onge veer 10 woningen in een rij of 6 woningen in blokjes van onder 1 kap gerealisserd wor den. Het parkeerterrein voor de sportvissers zal onder meer een uitkomst betekenen voor de bewoners van de Haven straat, doordat sportvissers niet meer voor hun woningen parkeren. Ook in Schoondijke zal de bouwmogelijkheid worden uit gebreid. Een aantal ingezete nen wil een bungalow bouwen nabij het sportveld. De hier voor benodigde grond wil de gemeente bouwrijp laten ma ken, kosten ongeveer 115.000 gulden. Er is wel bouwgrond voor bungalows in Schoondij ke, maar aspirantbouwers zien ervan af hier te bouwen jn verband met de daarachter staande woningwetwoningen. Het betreft een terrein aan de Jacob van Ruijsdaelstraat. Het college wil nu een voorberei- dingsbesluit treffen, waardoor het mogelijk wordt andere huizen dan bungalows ter plekke te bouwen. De raad zal zich ook buigen over een voorstel gelden te voteren voor de aanleg en in richting van een jachthaven in Breskens. Geraamde kosten 3,7 miljoen. Uitvoerig vooro verleg heeft over dit onder- (Van onze correspondent) MIDDELBURG De offi cier van justitie van de recht bank in Middelburg eiste te gen de 19-jarige F.v.P. uit Vlissingen twee weken gevan genisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar en f 400,- boete. In maart van dit jaar brandde er in Vlissingen een grote radio- en t.v.zaak uit. P. wist via de open ach terkant binnen te komen en graaide er dertien cassettere corders, draaitafels, twee t.v.'s en een pick-up uit de etalage weg. „Dit is nou wat men noemt, profiteren van een andermans misère en rampspoed. Dit ge tuigt van een kwalijke menta liteit". stelde de officier van justitie in zijn requisitoir. „Ja maar, edelachtbare, de spullen hadden allemaal water- en brandschade", verdedigde de jongen zich. „Kan wel waar zijn", meende de politierech ter, „maar u had er af moeten blijven. Die attributen had de gedupeerde handelaar hard no dig als bewijsstukken voor de verzekering". De jongenman werd veroordeeld tot twee we ken gevangenisstraf voorwaar delijk, een proeftijd van twee jaar en f 390,- boete, precies zoals de officier van justitie geëist had. (Van onze correspondente) MIDDELBURG Drie Vlis- singse dames, A.S., J.P. en M.M., eigenden zich op 29 juli van dit jaar f 590,- toe van een man, wiens auto ze moch ten lenen. „We hadden nog geld van hem tegoed", ver klaarden ze tegen de politie ln Vlissingen, en daarom hadden ze de f 500,- uit het dashboard kastje gehaaid. De politie rechter vond, dat dit toch geen reden was om de man dan maar te bestelen. Ze kregen alle drie bij verstek f 200,- boete opgelegd. (Van onze correspondente) MIDDELBURG Twee Jongemannen, J. de M. en F.L., brachten op 26 augustus aan een hele rij auto's vernielin gen aan. Ze braken autospie gels en ruitenwissers af. De M. had ook nog een t.v. en een bandrecorder gepikt. Mij werd veroordeeld tot tien dagen ge vangenisstraf voorwaardelijk en f 300- boete, L. tot zeven dagen voorwaardelijk met f 290,- boete. Beiden werden veroordeeld tot betaling van de schade aan de gedupeerde eigenaars. (Van onze correspondente) MIDDELBURG De Vlis- singse koopman C.A., 30 jaar oud, kreeeg drie weken onvoor waardelijk gevangenisstraf op gelegd van de politierechter in Middelburg, omdat hij eind augustus eeen pistool verkocht en er tijdens een controle in september door de politie nog eens een pistool en een ge weer bij hem thuis werden gevonden. De politierechter legde naast de onvoorwaarde lijke gevangenisstraf ook ver beurdverklaring van de schiet wapens op. (Van onze correspondente) MIDDELBURG „Meneer, ik was totaal vergeten, dat er een aanhangwagentje achter mijn auto hing", zo verdedig de de 21-jarige N.W. uit Sou burg zich. Dat vergeten werd een mevrouw uit Souburg noodlottig. Bij het naar rechts afslaan van de auto, pikte hij met zijn aanhangwagentje de recht- doorfietsende mevrouw. Ze liep onder meer een heupfrac tuur op en moet nog maanden kuren. „U hebt wel erg krap voor de fietser naar rechts ge draaid", zo voerde de officier van justitie aan, die grove, schuld in ieder geval bewezen achtte. De jongen kreeg con-{ form de eis f 250,- boete en| drie maanden ontzegging van de rijbevoegdheid voorwaarde lijk met een proeftijd van eer.) jaar opgelegd. Zaterdagavond in Middel burg: Klassieke muziek uit India in de Wandelkerk. Zaterdagavond in Zierik- zee: Toneelgroep Globe speelt de Ingebeelde Zieke in de Concertzaal. Woensdagmiddag in Mid delburg: Jeugdtheater Trio Wisselspel in het Zuiderba ken. Woensdagavond in Middel burg: Blijspel Vrouw zoekt moordvent in de Sohouw- burg. Donderdagavond in Goes: Blijspel Vrouw zoekt moord vent in de Prins van Oran je. Vrijdagavond in Oostburg: Blijspel Vrouw zoekt Moord vent in het Ledeltheater. Vrijdagavond in Vlissingen concert door d-e Mariniers- kapel in de Sporthal. Vrijdagavond in Zierikzee: De Filmkrin.g draait Le So-uffle au Coeur in het Zee man Lyceum. Zaterdagavond in Terneu- zen: Blijspel Vrouw zoekt moordvent in het Zuidia-nd- theater. Ook het Zuidelijk Toneel Globe besteedt dit seizoen aandacht aan het internatio naal herdenkingsjaar van Molière de Franse schrijver die nu 390 jaar geleden stierf. Bracht de Haagse Cö- medie Tar-tuffe i-n Middel burg, Globe brengt de Inge beelde Zieke in Zierikzee. Met Ton Lutz in de titelrol en onder regie van Hans Boswinkel is deze toneelpro- duktie tot nog toe een van de beste van dit seizoen. De Ingebeelde Zieke is niet een van Molières beste oomedies. Maar veel wordt goedge- maakt door die formidabele hoofdrol die er in is geschre ven. Boswinkel en Luts heb ben die dan ook centraal ge steld in deze opvoering, die maar even de kans heeft van avond in Zierikzee moet gaan zien. 'éi}dêz'"&ir De redacteuren J. Bouw- mans en G. van Berkel heb ben dit weekend dienst. J. Bouwmans is bereikbaar op de telefoonnummers 01100 3405 of 8138. Hij verzorgt de nieuwsvoorziening in Mid den-Zeeland. G. van Berkel neemt de zaken waar in Zeeuwsch-Vlaanderen. Hij is bereikbaar op het telefoon nummer 01150-4866. Een scène uit het stuk Ingebeelde ziekte van Molière. Ustad Muhir, Za-mir Ab- rned en Es, vader en twee zoons, vormen te zamen het trio Khan, dat op zaterdag avond in de Wandelkerk in Middelburg, muziek uit de Sarangi, de sitar en de tabla ten gehore zullen brengen. Indiase muziek dus en bo vendien reeds het derde con cert dit seizoen in Zeeland waar de sitar centra-al staat! De grote belangstelling bij organisators en bij het pu bliek (want de concerten van Bhartiya in Teroeuzen en Vlissingen werden goed be zocht) voor deze muziek, die in ontze oren toch vrij lang dradig klinkt, heeft verwant schap met licht commerciële en modieuze interesse voor yoga en Oosterse mystiek. Maar afgezien daarvan verdient de miuziek uit India uw belangstelling, al was het alleen maar omdat deze meer relatie met zijn oorsprong ais uitingswijze heeft gehouden dan de Europese muziek van gisteren en vandaag. Het ma ken en bespelen van instru ment-en en het componeren en improviseren is bij de Oosterse musici verenigd in één. Een ambacht dat vol gens de beste tradities door bepaalde families wordt be oefend. Zo ook bij de familie Khan, di-e al generaties lang grote invloed heeft op de muziek-cultuur in het noor dien van India. Door een goede coördinatie kan het Zeeuwse publiek volgende week in Goes, Mid delburg, Oostburg en Ter- neuzen terecht bij het fraaie Franse blijspeil le Mari, la Femme et la Mort van An-dré Roussin in een vertaling van Ernst van Al-tena. Gebracht door Kitty Jans sen, André van den Heuvel, samen vormend de toneed- produktie firma „Katrijn" en in deze combinatie bekend van het grote succes met „Virginia Woolf". Het is een vrolijke intrige rond twee falende moordpo gingen georganiseerd door de echtgenote (Kitty Janssen) van het kandidaat-slachtoffer (André van den Heuvel). De uitstekende rolbezetting met verder Chris Baay, Arnold Gelderman en Wiesje Bouw meester, maken dit malle stuk toneel tot een voor pu bliek en spelers ontspannen de en spannende gebeurte nis. Eindredactie Bas Augustijn

de Stem | 1973 | | pagina 9