iVervroegde kampioenen dag in Hulst toch succes LUCTOR HOTFJl.FR IE: DE DOOD IN DE POT PRINSENBAL IN VOGELWAARDE De Sfesn De Vriie Zeeuwf meeste genomi Actiej partij* tegen Maar voor BANDEN en BANDENSERVICE Heel wat ongewone situaties Expositie van amateuristische kunst in slaat goed aan AANKLACI stad streek 1'ié ihlilnlBMIH BBMMMBWMMI Baarland Kindje (4) aangereden Middelburg Velen namen afscheid van zuster De Kramer Breskens Hulst Bent u ziele? Ga naar de dokter Uwautodefekt?Ga naar de garage naar de bandenspecialist ff HULST TEL 01140-2461-4080 Terneuzen W elf aretentoon stel ling in Hulst SCHEPEN OMHOOG DRIE INBRAKEN IN GOES Li Al I «Si Zaamsfag Normaal Maandag 5 november 1973 Maandag 5 november 9 C. Voet overhandigt de heer De Nijs de Stern-beker, Rommelmarkt De rom melmarkt die de sportvereni ging Apollo '69 zaterdag op het dorpsplein in Baarland hield is een groot succes ge worden. De spullen gingen vlot van de hand. Al om half- tien (de verkoop begon om 10.00 u.) liep men al te snuf felen tussen de meubelstuk ken, klokjes, vazen, potten, pannen en boeken. De vereni gingskas van Apollo vaarde er wel bij. De opbrengst was tus sen de 1200 en 1300 gulden. (Van een onzer verslaggevers) SLUISKIL Vlak nadat zij met haar ouders uit de bus van 18.10 u. in Sluiskil was gestapt, werd de vierjarige Wendy van de Vijver door de zelfde bus aangereden. Bij het optrekken van de bus raakte haar voetje onder de grote achterwielen, waarbij zij een hielbeen brak. Zij werd overgebracht naar het ziekenhuis in Sluiskil. „Hoe het precies is gebeurd, weten wij niet", aldus vader Van de Vijver. „Vermoedelijk is de bus te snel opgetrokken, want je kreeg bijna geen tijd om uit te stappen. De bus had al een vertraging 'van 20 mi nuten". Bijzonder kwaad maakt de heer Van de Vijver zich over de reactie van de buschauf feur. „Hij stopte op het gillen van mijn vrouw en het eerste wat hij zei was Nu ben je al zo laat, dan krijg je dit ook nog. Ik vind dit beslist geen stijl". Ongeluk Zaterdagmor gen is op de Vlissingse Singel de 77-jarige mevrouw K. de V. uit Middelburg aangereden door een personenauto, die be stuurd werd door H. J. v.d. H. uit Middelburg. Het ongeluk ontstond doordat mevrouw de V. plotseling de voetgangerso versteekplaats opliep zonder rekening te houden met de personenauto, die inmiddels kwam aangeve' n en bestuurd werd ""oor v.d. H. Zij werd tegen de straat gesmakt. Met een hersenletsel diende zij per ambulance te worden overge bracht naar het Gasthuis (Van onzec orrespondent- SLUIS Vele moeders, en kele vaders en ook verschil lende kinderen waren zater dagmiddag in het café-restau rant 't Sluisje in Sluis aanwe zig om persoonlijk afscheid te nemen van mejuffrouw J. de Kramer. Zij heeft per 1 no vember functioneerd leeftijds ontslag gekregen als kraam verzorgster van het Groene Kruis in west-Zeeuwsch- Vlaanderen. Veel bloemen, bloemstukken en andere geschenken vorm den het bewijs dat de diensten die zuster De Kramer gedu rende ruim 25 jaar in veel West-Zeeuwsch-Vlaamse ge zinnen leverde, werden ge waardeerd. Zuster De Kramer, verge zeld vam enkele familieleden, kon veel handen drukken en - voorzover daar tijd voor was - persoonlijke herinneringen op halen. Van de Stichting Kraamcentrum Zeeuwsch- Vlaanderen, waarin ook de af deling waarvoor zuster Dc Kramer werkte is opgegaan, waren onder meer de be stuursleden P. Loof en J. Hoekstra aanwezig. Diefstal Bij de rijkspoli tie te Breskens is aangifte ge- daan van diverse diefstallen van bouwmaterialen. Zo werd bij het in aanbouw zijnde zui veringsgemaal te Groede een boormachine, een slijppot en enige bekistingsplaten meege nomen. Bij het in aanbouw zijnde toeristische zwembad te Breskens werden acht balken van 6 meter lengte ontvreemd ;n aan de Nieuwesluis te Bres kens is uit een zomerhuisje ien elektromotor en 20 meter kabel gestolen. (Van onze correspondent) HULST Voorzitter Ch. Voet van de Concours Com binatie Hulst en zijn mede organisators van de zater dag in restaurant De Bruijn gehouden internationale kampioenendag kunnen ook dit jaar weer op een ge slaagd duivensportevene ment terugzien. Voet: „Het was te verwachten dat we wat minder bezoekers zou den hebben dan anders het geval is. Men is er aan ge wend dat we deze kampioe nendag op een zondag hou den en bovendien waren er elders in Zeeland op dui- vensportgebied een tweetal vergaderingen". Over het aantal inzendingen, dit jaar een record, was men dik tevreden, slechts een tweetal was absent. En dat terwijl toch ledereen een dag vroeger dan was genland moest komen in verband met de auto-loze zondag en de be slissing tot het houden van dit evenement op zaterdag pas en kele dagen daarvoor was ge nomen. Dat kan ook niet alles pre cies volgens het geplande tijd schema verliep kan en zal de heren van de C.C, Hulst door niemand kwalijk worden ge nomen. Daar kwam dan nog bij dat een aantal deelnemers, wel licht ook noodgedwongen, pas tegen het middaguur arriveer den met hun duiven. Aange zien er een prijs was voor de mooiste stand van vier duiven, de mooiste doffer en de mooi ste duivin, moesten alle dui ven op zicht worden gekeurd door een commissie. De uitslag hiervan was dan ook pas na het verstrijken van het middag uur bekend. Tijdens het diner werden aan de eigenaars van de win nende duiven de door het ge meentebestuur van Hulst be schikbaar gestelde prijzen uit gereikt. Dat deed de heer J. Blommaert, wethouder van sportzaken die zijn waardering voor het bestuur van de C. C. Hulst kenbaar maakte. De prijs voor de mooiste stand duiven ging naar E. Baecke te Westdorpe. De mooiste doffer was van de ge broeders Audenaerd eveneens te Westdorpe en de prijs voor de mooiste duivin kreeg A. Minnaert te Gent. Daarvoor had voorzitter Voet de door De Stem be schikbaar gestelde beker over handigd aan de heer A. (Stien) de Nijs te Hulst, lid van de postduivenvereniging „HLB", die in dit jaar 9 kam pioenschappen won. Tot slot volgde een verko ping van jonge duiven en van bonnen geschonken door de inzenders waarvan de op brengst was bestemd om de onkosten van deze dag te dek ken. Ongeluk Op het kruis punt Rijksweg 60 - Zoetevaart te Hulst had een aanrijding plaats tengevolge van het geen voorrang verlenen. L.L.C. uit Deurne (B.) liet voor de auto bestuurder J.J.R. uit Oostburg de weg niet vrij. De schade was vrij aanzienlijk. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslagtevers) MIDDELBURG-GOES- TERNEUZEN De grootste strop van de eerste vrije zon dag is geïncasseerd door de Zeeuwse horecabedrijven. Zij merkten nu pas goed, hoe ge voelig het Zeeuwse horecawe- zen is voor marktverschuivin- gen waarin de auto meedoet. Behalve wat Duitsers en Bel gen, en enkele stamgasten per fiets, was het beeld in bijna alle horecabedrijven eender: de dood in de pot. In Zeeuwsch-Vlaanderen merkte men bijvoorbeeld in Sluis dat het aantal Belgi sche kopers verminderd was. Of dit psychologische oorzaken had weet niemand. Het bui tenland denkt soms vreemd, zoals bleek uit een verzoek van een Nederlandse kolonel b.d. aan de Sluisse VW om „benzinebonnen". De oud-ko lonel wil op 22 november naar Nederland komen, en hij had in de Engelse pers gelezen dat hij daarvoor benzinebonnen moest zien te krijgen. Winkeldieven Tegen vijf 15- a 16-jarige jongens uit Hoek heeft de gemeentepolitie te Terneuzen proces - verbaal opgemaakt, wegens het stelen van sigaretten en tabak in de supermarkt van Albert Heijn te Terneuzen, voor een waarde van ongeveer zeventien gul den. De Zeeuwsch-Vlaamse hore cabedrijven 'deden minder goede zaken dan ze gewend zijn Er waren gisteren heel wat ongewone situaties, die de mensen elkaar opgetogen ver telden. Zo was er de Zeeuwsch-Vlaamse bridgeclub „Luctor" die aan 'n bridgedri ve in Breda wilde deelnemen. Zaterdagavond hadden de kaarters hun auto aan de Bel gische kant van de grens ge parkeerd. Zij reden gisteren per bSI naar de parkeerplaats, tuften door België in hun ei gen auto, om ter hoogte van Breda hun auto weer te verla ten, waarna zij de rit door Nederlands gebied weer per bus maakten. Opvallend was het optreden van „sexkoning" Paul Metz, die normaal in een limousine rijdt maar gisteren op een ou de bromfiets rondtoerde. Drie jongens uit Breskens, die zaterdagnacht na „sper tijd" in Oostburg waren be land, konden niet meer veilig thuiskomen. Zij brachten de nacht door in een tentje op de markt in Oostburg. In Sluis ging een Belg, die zonder benzine viel, naar een drogist om vier flessen was benzine te kopen. Of zijn mo tor dat heeft kunnen verdra gen vertelt het verhaal niet. De kerken in Zeeland waren gistermorgen nauwelijks min der vol (of half leeg) dan normaal. De zaterdagavond diensten van de r.-k. kerk werden niet beter bezocht dan gewoonlijk, eerder het tegen deel was het geval. Men ging liever lopend op zondag dan rijdend op zaterdag naar de kerk. (Van onze correspondent) HULST Ondanks de auto loze zondag werd de welfare tentoonstelling' in De Blaauwe Hoeve te Hulst die vrijdaga vond dor de geneesheer-direc teur Dr. Gielen, officieel werd geopend en tot dinsdagavond duurt, bijzonder druk be zocht. De produkten, die door de .hronisch zieken en de ver blijvende bejaarden van De Blaauwe Hoeve, werden ver vaardigd, worden verkocht om met de opbrengst voor het ko mende jaar nieuwe materialen ter verwerking te kunnen ko pen. Dinsdag a.s. op de slui tingsavond, heeft om halfaeht de trekking van de loterij plpp'S. De carnavalsvereniging De Vogelpiek uit Vogelwaarde heeft zaterdag als eerste de spits afgebeten met het hou den van een prinsenbal. In de garage Scheerders, omgetoverd tot een unieke carnavalszaal, hebben honderden bezoekers een uitbundig feest gevierd. Nagenoeg alle Zeeuwsch- Vlaamse carnavalsverenigin gen aljen in vol ornaat hadden een levendig aandeel tijdens het elfde Prinsenbal van De Vogelpiek. De organiserende vereniging kwam voor het eerst met spe ciale uniformen voor het voet licht. The Yankee Doodle Dan dy, die voor de muzikale om lijsting zorgde, moest herhaal delijk stoppen voor het uitrei ken van diverse hoge onder scheidingen. GOES Grand: 20.00 uur: Kung Fu, de ijzeren man 14 j. Museum van Noord- en Zuid-Beveland, expositie Egypte dodenkunst als levens kunst (t.m. 12 nov.). Di. t.m. zat. van 10.00-12.00 uur en van 13.30-17.00 uur. HULST Bioscoopgebouw, 20.00 uur: Frank en Eva 18 j. Burgerzaal Stadhuis, werken van Felix de Boeck, schilder, geopend werkdagen 9.00-12.00 en 13.30-17.00 uur, zat. en zond. 14.00-17.06 uur (tot 22 nov.). MIDDELBURG Zeeuws Museum, Abddjplein 4, fototentoonstelling, Men who made your world. Por tretten door Yousuf Kassh. Geopend werkdagen van 10.00-12.30 en 13.30-17.00 uur (t.m. 7 dec.). City, 20.00 uur De vier vuisten van de diuivel 14 j. OOSTBURG Ledeltheater, 20.00 uur: Frank en Eva 18 j. ROTTERDAM Schouwburg, 20.15 uur: Mar- cei Marceau, pantomimes. Pauluskerk, 20.15 uur: Orgel- (Van onze correspondent) GOES Zaterdagavond is op de OosterSchelde ter hoogte van het Goese Sas het Neder landse 680 ton metende motor schip Rawi omhooggevaren, Het schip zal trachten op ei gen kracht vlot te komen. Zondagmorgen is op de Westerschelde ter hoogte van het Nauw van Bath het 600 ton metende Nederlandse m.s. Enige Zoon omhooggevaren. Het schip was onderweg met zand naar België. Men was verplicht het vaartuig aan de grond te zetten in verband met motorstoring. In de loop van zondagavond iê het schip vlotgetrokken door de sleep boten Cobie M. Holland en En Avant 15 van W. Mullers Sleepdienst N.V. Terneuzen. Op de Oosterschelde ter hoogte van Wemeldinge is het eveneens met zand geladen Nederlandse m.s. Maas groot 700 ton omhooggelopen. In de loop van zondagavond is dit schip vlotgetrokken door de sleepboten Nieuwland en Jadi- 3 van W. Mullers Sleepdienst N.V. uit Terneuzen. (Van onze correspondent) GOES In de nacht van vrijdag op zaterdag is op drie plaatsen in Goes ingebroken t.w. bij de BMW-garage aan de De Ruyterlaan, bij de GTI Warmtetechniek aan de Wijn gaardstraat en bij het restau rant van de sporthal De Beve- landen. Bij de BMW-garage en het GTI werd samen een be drag van f 1650 vermist. Uit het restaurant van de sporthal De Bevelanden werd een radio plus bandrecorder ontvreemd ter waarde van f 2000. In alle drie de gevallen hebben de daders zich toegang verschaft tot die gebouwen door verbre king. concert dioor Anctré woerd. SAS VAN GENT Galerij Uilenspiegel, g-, tie schilderijen van Mia D? uit Izegem (B.) geopend 12.00 en 13.30-18.00 vrijd. van 13.30-21.00 zond. van 14.00-18.00 maandag gesloten (t.^ nov.). TERNEUZEN Zuidlandtheater, 20.00 i Het zevende gebol, steel t minder. Luxor, - 1 Frank en Eva 18 j. VLISSINGEN Alhambra, 20.00 uur: uj la's -ffi - 18 j. lustiige vampienvroutj WESTDORPE Galerie Troutzaerte, S:-, 45, Mareike Geys, schilderij] geopend di. trn. zat. vanjjl 18.00 jut, zonid. van ij:- 18.00 uur (tm. 21 nov.), ANTWERPEN K.N.S., 20.00 uur: De i„„ vanger va<n Hameien. Kfjl 20.00 uur: De herhaling ol'j liefde gestraft (toneel). Koninklijk Museum vrf Schone Kunsten, retrosp ve tentoonstelling 1958-lsi van het werk van leden J G-58 Hessenhuis, 10.00-16.00 uur, tot 14 nou 10.00-15.00 uur, na 14 nov, maandag gesloten (t.m, nov.). Nationaal Bouwcentn Jan van Rijswijckl-aan boekenbeurs voor VlaandeïJ 1973 en boekenweek, geop elke dag van 10.00 tot 1 uur (t.m. 12 nov.). VolfeWI de Museum, GiidekamerstaJ collectie Wiegersma, landse volkskunst (t.m. 1 nov.). Dag. behalve op e van 10.00-17.00 uur. GENT K.N.S., 20.00 uur: Het ji; van de cup, (Van een onzer verslaggwl IJZENDIJKE Ruim bezoekers konden afgépn weekeinde worden genotail voor de zaterdag opengestellt tentoonstelling van amat» tische kunst in IJzendijfc' „Een zeer behoorlijke stelling", aldus de heer H, i I do Vijver, voorzitter vaa I organiserende commissie. „De mensen blijken ert thousiast en wij zijn tevreï j met de opzet, die door coin nator Ernst-Joachim is ve 1 zorgd. Alles komt erg go zijn recht". „Eigenlijk hadden gehoopt dat in verband met- autoloze zondag meer mets het streekmuseum als einddce van een fietstochtje zooi kiezen, maar al met al valt belangstelling niet tegen.". 1 dus de heer Van de Vijver. De expositie blijft tot februari in het streekmusii te bezichtigen. „Alleen rende de weekeinden, een tentoonstelling die vt® is bedoeld voor de Zeeuw» Vlaamse bevolking en onsj wel gebleken dat de bela" stelling door de week te get is om de expositie open houden. Daarom dat wij'J de weekeinden hebben Uitgave: Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Editie Zeeland: RAYONKANTOREN: TERNEUZEN Nieuwstraat 9, tel 01150-7920 (4 lijnen): HUw' Steenstraat 14 tel 01140-3751 (3 lijnen); GOES: KlokstraaU tel. 01100-8030 (3 lijnen). KANTOORUREN: Maandag t.m vrijdag 8 15-12 30 en 13.30-17.00 uur. BUITEN KANTOORUREN: ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Breda: maandag t.m. vrijdag 19 00-2100 uur, tel. zaterdag 9 UO-12.00 uur, tel. 01600-49900; zondag 20.00-22.00 UW| tel. 01600-22341. BEZORGKLACHTEN: Zeeuwsch-Vlaanderen: tel. 01140-3751 of 01150-6: Zeeland 01100-4944. HUISAANSLUITINGEN: REDACTIE: Chet Zeeuwse redactie: S C. Augustijn, Kantoor Nieuwst"*, Terneuzen. tei 01150-7920. privé tel. 01150-5745. algemeen "L teur Zeeland- A f Koopman, kantoor Kromme Weele 4 delburg, tel 01180-7764 privé tel 01180-7438: redacteur M'00 Zeeland drs. J Bouwmans, tel. 01100-3405. kam Klokstr" loes. tel 01100-8030. privé Colijnshof 35 Goes: redacteur .erneuzen en Kanaalzone G van Berkel. kantoor Nieuwst"» Terneuzen t.ei 01150-7920. privé tel 01150 4866: redacteur u. Vlaanderen A Verlmd, kantoor Steenstraat 14 Hulst, tel 111 3751 privé tel 01140-3103: redacteur W Z-Vlaanderen: H der Helm Melkweg 40, Oostburg. tel. 01170-3370; sportre»' Zeejand i Koumen. tel. 01155-2594. FOTO J OU RN AL1ST ZEELAND: C J de Boer. Trumanlaan 10 Axel tel 01155-2237 ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: P. Konings, tel. 01150-6297. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland C. Menu, tel. 01100 - 4316 (Van een ons MIDDELBURG/GOES/TERI heeft in Zeeland tot gisteren van een inbeslagname van hi Verreweg het grootste deel v werd betrapt op stille binnen in Zeeuwsch-Vlaanderen in I Een van degenen die eet proces-verbaal kregen en hui auto meteen mochten latei staan, was een Duitser. Hi werd door de gemeentepolitie van Goes van de uitgestorvei straten gehaald. De man wer< bekeurd omdat hij hoewe rijdend in een Duitse auto - n Zeeland woonachtig is. De rijkspolitie en de korp Verkeersborden In de 'Terneuaensestraat -Plein-Veen straat te Zaamslag zijn nabij de voetgangersoversteek plaatsen verlichte borden bo ven de weg geplaatst. Op deze maatregel is indertijd aange drongen door het actiecomité Zaamslag, het contactorgaan en de VVV. Voorts zijn bij alle voetgangersoversteekplaat sen nieuwe modelborden aan gebracht. Morgen, dinsdag 6 nov. Bergen op Zoom 12.14 Hansweert 11.15 en 23.58 Terneuzen 10.44 en 23.26 Vüssmgen 10.17 en 22.54 Wemelduige 12 04 en^1!>ruitzicllten voor dinsdag het f°SaK' opgesteld door "et KNMI op zondag om 18 ^'mperaturen?n gemi1flrt0i0fUitz,chtel1 ln cijfers gemiddeld over Nederland. zon-00/ Aantal uren 0n?o,,o„ o. Min. temp.: van boven tot 3 S1"30611 omstrooS Max. temp.: een A nori?aal. Kans op stens Periode van min- °p uur: 60 procent. Kans 30 Procent 1 droog etmaal: zon! 2Wt°tn ^-antal uren dngevpo! Min- temp. van °nder normaal tot 3 graden omstreeks1""!331' Max' temP-: een drn» norr!*aal. Kans op stens 1? Periode van min- op een 90 procent. Kans 7°Procem 61 dr00g etmaal:

de Stem | 1973 | | pagina 2