gii imtT Garage Ver brugge B.V. leren lezen. Waarom doen we het dan zo weinig? vinden Een boek tilt je er bovenuit. t t CEXCELLEHJE HERENMODE Korte flitsen uit memorie van antwoord van B. en W. Vlissingen op begroting '74 Schietingen NIET KRAKEN IN MIDDEEBURG MODEL 1974 in onze SHOWROOM -Ir-— S Goes FILMFESTIJN IN GOES In Nederland hebben we gelukkig al tijden geleden afgerekend met het analfabetisme. We hebben op school immers allemaal leren lezen. Toch koopt één op de drie Nederlanders nooit een boek. Toch maakt één op de drie Nederlanders geen gebruik van de grootste geestelijke rijkdom die we bezitten. Het lijkt wel of voor één derde Neder land het allemaal voor niks is geweest: de leerplicht, de smakken belastinggeld die we aan onderwijs besteden. Het is een treurige zaak, maar één van de drie Nederlanders staat geestelijk praktisch stil. Boeken kunnen mensen verder helpen. Ze dragen nieuwe kennis aan en nieuwe inzichten. Ze brengen standpunten bij-niet ter vervanging van levenservaring, maar ter versterking en verdieping ervan. Niet voor niets hebben de lezertjes onder ons het verder geschopt. Noem ze boekenwurmen, maarzij lachen later en dus het best. Daarom is het zo bevrijdend een boek winkel binnen te stappen. Omdat er kennis te koop is. En wijsheid. En plezier. En spanning. En ontroering. En schoonheid. In welke richting uw interesse ook uitgaat, een gesprek met een boekhandelaar kan u stukken verder helpen. INBRAKEN IN Het nieuws is vanaf Viijd.g 2 noveriioe: 19/3 ïfe een leven vol liefdevolle werkzaamheid voor ons allen, is heden na een langdurige ziekte, toch nog vrij onverwachts van ons heengegaan, in verpleeghuis Ter Schorre te Temeuzen, in de leeftijd van 66 jaar, onze geüefde vader, behuwd- vader, grootvader, broer, schoonzoon, zwager en oom, de heer EDUARDUS FERDINANDUS HOEFEIJZERS weduwnaar van mevrouw Melanie de Cauwer Wij bevelen de ziel vain de overledene in uw ge beden aan Clinge T. d'Haen-Hoefeijezrs F. d'Haen, Kitty, Jos Nieuw Namen R. Blommaert-Hoefeijzers J. Blommaerl, Hans, Ineke, Ruud Oost-Souburg A. Hoefeijzers T. Hoefeijzers-de Vilder Miehaël, Chantal Clinge J. Hoefeijzers T. Hoefeijzers-van Vlierberghe Nieuw Namen G. Hoefeijzers en M. Kint De familie Hoefeijzers De familie de Cauwer Hulst, 2 november 1973 Correspondentie-adres Hulsterloostraat 134, Nieuw Namen. De plechtige uitvaartdienst zal plaatshebben op maandag 5 november a.s. om 10.30 uur in de basiliek van de H. Willibrordus te Hulst, waarna de begrafenis op het r.-k. kerkhof aldaar. Zaterdagavond om 19.00 uur eucharistieviering in de basiliek. Samenkomst voor de uitvaartdienst om 10.15 uur in de kerk. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van De Blaauwe Hoeve te Hulst. Zij die bij vergetelheid geen rouwbrief ontvin gen, gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Dp 3 november a.s. hopen onze geliefde ouders, de heer en mevrouw P. DE BOT - VAN DE BOSCH hun 25-jarig huwelijksfeest te vieren Heden ging in alle stilte van ons heen mijn man, onze vader, schoonvader en lieve opa PETRUS DE BEULE in leven wachtmeester der Rijkspolitie echtgenoot van Petronella Willielmina van der Steen nog gesterkt door de genademiddelen der H. Kerk, overleed hij op de leeftijd van 66 jaren. Tilburg P. W. de Beule - van der Steen Nieuwleusen Ann, Jan en Marianne Eindhoven Jacques, Mia, Hans en Robert Tilburg Jan, Nelly Tilburg, 31 oktober 1973 Hesperenstraat 52. Wij nodigen u uit de plechtige Eucharistieviering bij te wonen op zaterdag 3 november om 10.00 uur in de parochiekerk van de H. Gerardus Ma- jella, Trouwlaan, waarna de begrafenis op de r.-k. begraafplaats te Loon op Zand. Samenkomst in de kerk. DANKBETUIGING Voor de grote belangstelling en het oprechte nedeleven bij het zo droevig overlijden van Mej. VALERIE LOUISA GIJSEL betuigt de familie Gijsel en pastoor E. Doens zeer hartelijk oprechte dank. Breda, Smutsstraat 22. Hun dankbare kinderen en kleinkind Heikant, PoJenlaan 24 In aansluiting op de kennisgeving van de receptie voor MEJ. J. DE KRAMER zal deze receptie gehouden worden van 16.30 tot 18 uur in restaurant 't Hoekje te Sluis op zaterdag 3 november. Het dagelijks bestuur van de stichting centrum kraamzorg Groene Kruis Zeeuwsch-Vlaanderen. P. Loof, voorzitter, J. Hoekstra, secretaris. qinnekenstraat 147 breda (Van onze correspondente) VLISSINGEN De haven van Vlissingen heeft de afge lonen maanden aanzienlijk minder containers te verwer ken gekregen dan voorheen. Deze terugloop moet worden toegeschreven aan het feit dat verschillende containerschepen thans havens in de Middel landse Zee aandoen. Hierdoor ging een belangrijk aantal containers, dat vcrig jaar nog via Vlissingen werd aange voerd en vervolgens werd doorgevoerd naar Zuid-Frank rijk en Italië voor de Vlis singse haven verloren. Er wordt van de zijide van de haven van Vlissingen ge probeerd andere rederijen voor het lossen van containers in Vlissingen te interesseren Hierbij wordt door de betref fende rederijen uiteraard gekeken naar de commerci eel, economische en technische praktische mogelijkheden. Er zijn verschillende serieuze aanvragen om grotere laddng- paketten via Vlissingen te kunnen vervoeren. Daarom is de verwachting gerechtvaar digd, dat er in 1974 een toena me zal zijn van het conventio nele ladingpakket. Volgens B. en W. van Vlis singen zal de Vlissingse Bou levard op zijn vroegste medio 1974 onder het mes komen Eersit komt de Spuiboezem aan de beurt. Deze wordt met zand volgespoten. Tegelijker tijd worden de dijkverzwa ringen aan de achterzijde van de Boulevard Bankert en Evertsen aangepakt. De Spui wordt o.a. bestemd a's par keerterrein voor de binnen stad. Het scheepsrepar ati ebedrij f Maaskant gaat zich vestigen op de landtong tussen het Ka naal door Walcheren en de tweede binnenhaven. Het be drijf zal zich voornamelijk be zighouden met de reparatie van vissersschepen, maar er kunnen ook binnenvaartsche pen gerepareerd worden. Voor het tertrein van de ou de PZEM-centrale aan de Vlissingse binnenhaven heb ben zich al drie gegadigden gemeld, n.l- de coöperatie van de visserij D.E.L., een zeilma kerij en de Koninklijke Maat schappij De Schelde. De be grotingsbehandeling 1974 van de gemeente Vlissingen begint op 22 november met de alge mene beschouwingen en op 23 november volgt dm de beant woording door B en W. van Vlissingen (Van onze correspondent). HULST Aan de schieting op de liggende wip in café W. Blommaert te Hulst namen 45 schutters deel. Er werd ge schoten op twee wippen. De uitslag luidt als volgt: Wip 1: de hoogvogel werd geschoten door L. Frel uit Kloosterzande, de eerste zijvo gel was voor dezelfde schut ter, de tweede zijvogel ging naar F. van Kruijssen even eens uit Kloosterzande. De meeste kleine vogels, 4 stuks, werden geschoten door V. de Vos en C. de Cauwer, beiden uit Hulst. Wip 2: De hoogvogel was voor A. Claas- sen te Graauw, de eerste en tweede zij vogel waren voor V. de Vos te Hulst. Het hoogste aantal kleine vogels, 4 stuks, werd geschoten door C. Ver schuren te Lamiswaarde Za terdag wordt weer een schie- tinig gehouden, aanvang om drie uur. KOEWACHT Aan de za terdagschietireg georganiseerd door de Sportvrienden in café J de Guchteneire namen 56 schutters deel. Uitslag: hoge vogel: O. Veman uit Koe wacht; eerste zijvogel: E. Geerinak uit Stekene (B); tweede zijvogel: A. v. d. Sijpe uiit Koewacht grootste aaintal (4) A. van Poele uit Koewacht, wacht. Aan de zondagschietlng op de liggende wip in café A. de Kind werd door 50 schutters deelgenomen. Uitslag: hoge vogel: Frans Herweg; beide zij vogels: D. vam Goethem en C. de Pooter meeste vogels (5); A. van Poele, allen uit Koewacht. Zondag werd ook een sehieting gehouden in café P. v. d. Steen te Koewacht (België) met de volgende uit slag: hoge vogel en eerste zij vogel: V. de Schepper uit Moerbeke (B), tweede zijvo gel: J. Mortens uit Koewacht; meeste kleine vogels (4): L de Guchteneire uit Koewacht. OUDELANDE De hand boogsociëteit „Edele-Hand- boog" gaf bij de heer J. F. de Rijke een schieting op de lig gende wip. Van 14 verenigin gen waren 37 schutters aanwe zig. De uitslag is als volgt: hoofdvogel: A. A. Geense van Zorgvliet uit Ellewoutsdijk; le zijvogel: Leo de Jonge van ADLM uit Kwadendamme; 2e zijvogel: P. Steketee van Dia na uit Yerseke; le bovenkal: P. Pantus van Zeelandia uit Ovezande; 2e bovenkal: P. Vermuë van Jacoba van Bele ren uit Goes; le onderkal: Adr. Westveer van Edele- Handboog uit Oudelande; 2e onderkal: J. F. de Rijke van Edele-Handboog uit Oudelan de: le klep: P. Oostelijk van Willem-Teil uit Ovezande; 2e klep: C. D. Raas van Vooruit gang uit Kwadendamme; 3e klep: J. de Koeyer van Diana uit Yerseke; de vliegende vo- geiprljs was voor Wim de Jon ge van ADLM uit Kwaden damme, deze schoot ook de meeste kleine vogels, namelijk OUDELANDE De drie plaatselijke handboogvereni gingen schoten bij de heer de Kijke-Koning op de liggende wip. Bij de vereniging „Edele- Handboog" was het W. N. van Liere die zich de titel ver wierf. Bij Ons Genoegen schoot H. Goetheer zich ko ning en bij Juliana was het Jan Goetheer die met de eer ging strijken. Alle drie boven vermelde personen mogen op 10 november mededingen naar de titel kampioen van keizers en koningen welke te Oude lande wordt gehouden. Contactuurtje Voor de ouders van de peuterspeelzaal kinderen van het ontmoetings centrum „De Veste" te Goes is er een contactuurtje op maan dag 5 november van 20.00 u. tot ongeveer 21.45 u. Het con tactuurtje wordt gehouden in De Veste. Mevrouw Boersma spreekt op de bijeenkomst over speelgoed 'en boekjes voor peuters. Er bestaat ook gelegenheid om na afloop ver schillende soorten speelgoed te bekijken. Bevordering De hoofda gent H. Willems, momenteel dienstdoende als postcomman- dant in 's Heer Arendskerke, is met ingang van 1 november 1973 bevorderd tot brigadier van de gemeentepolitie. De bevordering is hem toegekend door mr. F. G. A. Huber, bur gemeester van Goes. (Van een onzer versla». middelburg tactgroep Jeugd en tacigroep jeugd en np. van het Provinciaal it* trum voor Zeeland Q jaar voor de tiende regionaal filmfestijn Dit gebeurt, zoals in samenwerking - Stichting FilmcNntrunl11!1 versum. Als plaats Vn», j ubileumfïlmgebeuren ctezlrrwan Ales gekozen. Als voorname' gramma-onderdeel Wo.L onlangs bekroonde fitJ l van beleg" vertoond twee uur durende kleuren draait vriig - UW in november om openbare voorstelW J Grand Theater te L, film geeft een ree£ van de moord op de kaan Don ^Mitrone, in jaar van 1970 in Urn»» geheime leger van de V maros bracht de Ai»« destijds om het leven De film gaat de'Bofc die tot deze geweldd,, ben geleid, zo zorgvnld gelijk na. Op zaterda» vember begint omsta tien 's morgens het ei filmfestijn, dat bestaat tweetal programma's, tievelijk voor de ochW de middag, waarin foö korte films worden veN Het programma een hoofdfilm (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Het kabinet is niet bereid de zogenaamde anti-kraakverordeningen van de gemeenten Middelburg, Roosendaal, Helmond en Kerk- rade te vernietigen. Minister De Gaay Fortman van Binnen landse Zaken deelt dat het PSP-Kamerlid Van der Lek mee, die om vernietiging had verzocht. Hij mist daar de w heid toe, omdat de sluiten niet in strijd ij,, het wetboek van strafrecht De bewindsman is hei, eens met het Kamerlid dj betrokken gemeentebj met deze anti-kraakw,.. ning de rijksoverheid voor voeten zou lopen, omfe een antó-kraakwetsoritwen de Kamer heeft ingediend betrokken gemeenten lie Langs deze weg willen wij Ti ede namens onze kinde ren en kleinkinderen U al len hartelijk danken voor de vele kaarten, bloemen, cadeaus en persoonlijke felicitaties, welke wij bij de viering van ons 50-jarig huwelijk mochten ontvan gen. Voor ons was het een on vergetelijke dag. M. VAN EYKEREN M. VAN EYKEREN- REMIJN Ovezande, oktober 1973 's-Heerenhoeksedijk 15 wat kunnen onze lezers voor u doen? produkfen bi} u kopen, die zo graag willen hebben! zij moeten u dan eerst wel weten te I Industrieweg 37 Terneuzen Uw advertentie-campagne in deze krant overbrugt voor een belangrijk deel de dure afstand tussen uw zaak en uw klanten op voordelige wijze. (Publicatie van de Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek) U fa We hebben toch allemaal Vrijdag 2 november 19 O Initiatiefnemer H. v. d. (Van onze correspondent TERNEUZEN Gediw de nacht van maandag dinsdag werden in Terne weer een drietal inbr gepleegd. In het gebouw Bonded Stores aan die Van Peijlstraat bleef het bij poging. De dieven zagen kans de deur te forceren, de tweede keer binnen en dagen werd ingebroken ir werkplaats en magazijn de Zeeuwse verwarming® aan de Industrieweg. Via raam aan de achterzijde 1 men de dieven binnen, doe werd niets meegenomen, de poging tot inbraak in magazijn van de firma I (levensmiddelen) even aan de Terneuzense Indus weg, werden de dieven vei door de sirene, die begoi loeien, toen zij een dei openden. Er werd nieir (ADVERTENTIE) Elke Mercedes meer veiligheid te Zo worden thar op aile typen hoo en radiaalbanden gemonteerd. Door ingenieuze kan tijdens het rijde meer regenwater c achterruit komen. Een speciaal pre achterlichten beter ook na lang rijden De zijspiegel hee werende vorm en i uit verstelbaar.

de Stem | 1973 | | pagina 4