Levensschool leert ook hohhyen Streekcentrum Axel houdt sinterklaasactie Begroting Axe met pijn en moeite sluitend Hulde voor twee schutters Staking bij De Roek duurt voort trainings pakken BREJAART LEO DEN HOP BIJ PRINSENBAL Kies uw eigenj PRIJS voor 59,75 voor 49,75 SPORTHUISl BREDA ZO VOORDELIG Hotel International Oostkapelle veilingshallen vlooienmarkt Jolop activiteiten i® Vlaanderenhal Vogeltentoon- stelling in Hulst Westdorpe stad BELFORTRIT HULST HET ADRES Occasionshow gaat niet door VERGADERING NCR HULST Clinge Nieuw-Nsmen Graauw Koewacht Kosteloos Op 29 oktober 1973 ij d00r ondergetekende uit™ bracht een exploit ten vet. zoeke van Johanna Hen. drika Kommens, Wonende te Roosendaal, c.a., onder meer woonplaats kiezende te Roosendaal, aan de Sta' tionsstraat nr. 36, ten kan tore van de advocaat er procureur Mr. M. E. j Houtman-v. Wijmen, welk exploit aan Cornell van Eekelen, thans zonde bekende woon- of verbliji I plaats, is betekend di grosse van het vonnis vai de Arrondissementsrecht bank te Breda dd. 2 okto ber 1973, tussen partije. gewezen, waarbij tusse, hen de echtscheiding uitgesproken, zijnde gc. noemde v. Eekelen teven opgeroepen om op donder dag 22 november 1973, de; voormiddags om 10.15 uut te verschijnen ter terecht zitting van genoemd? Rechtbank, welke alsdar gehouden zal worden in het Gerechtsgebouw, aar, de Kloosterlaan nr. 46 te Breda, ten einde te woi- den gehoord omtrent del voorziening in de voogdij en toeziende voogdij over der partijen minderjarige kinderen. M. H. Pieters, Gerechtsdeurwaarder, Nieuwe Boschstraat nr. 26a, Breda. Woensdag 31 oktober 1973 van 69,75 EFFEN van 69,75 Bedrukt op de rug met VEEMARKTSTRAAT 30 EN 21 TEL. 33975 BREDA, Tilburgseweg Groot modern vrijstaan» pand met dubbele win® I en groot bovenhuis, bevat-1 tende: woonkamer, balkon, i eetkeuken, badkamer w I ligbad, toilet, 3 slaapka-1 mers, zolder. Spoedig te aanvaarden. Vraagpr. 175.000,— WENMAKERS KAMERBEEK Makelaardij o.g, m I Groothandelsgebouw A- i Rotterdam - tel. 010-1195" I (Van een onzer verslaggevers) HULST In Hulst wordt zaterdag 10 november het traditionele prinsenbal gehou den in het Vossenhol „Dc Ko ning van Engeland". Een van de hoogtepunten van deze avond zal het voor stelen van de nieuwe prins Carnaval 1974 aan de voskes en vossinnekes ztjn. De twee de topper van deze carnavals avond wordt echter het optre den van een van de populair ste Nederlandse carnavalszan gers, namelijk Leo den Hop. Leo den Hop zal tijdens deze avond twee keer optreden. (Van een onzer verslaggevers) AXEL De Stichting Streekcentrum Axel start op zaterdag 3 november de jaar- "jkse sinterklaasactie. Onge veer 40 winkeliers en zo'n zestig marktkooplieden (die (ADVERTENTIE) HULST, TEL. 01140-3453' jOFFIETAFELS v.a. 5,95 voor BRUILOFTEN MENU'S v.a. 12,50 riant gelegen en zeer goed gebouwd BUNGALOW op 500 m2 grond Ind.: woonkamer, keu ken, toilet, badkame slaapkamers. Kooppr. incl. invents15 105.000,— H-K- den Berg Co. (Anno 1896) Nw. Ginnekenstraat Tel, 01 600-24421 8 HOOGSTRATEN <Bel^J 110 min. ten zuiden Breda via E10 m zaterdag 3 en zondag I oud landbouwalaam tieke voorwerpen - -e,| siteiten (mallejan - ren medicijnbalans, van 11 tot 12.30 u. 0p u. tigen, van 12.30 tot verkoop. Dranken en bro°M verkrijgbaar 'Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT In de Vhanderenlial te Sas van ®°it is er in de maand no vember weer heel wat te ''"en. Op 2 november is hier ee° Personeelsfeest van Dow, waarbij de Henk van Mont- eertshow wordt opgevoerd. be,en da8 later, op 3 novem- er festiviteiten in de met de opening van manege van de ponyclub Brugraitertjes. Op 4 no- sSr" wordt er een boog- wbni®8 u0p twee liggende 11' gakouden en op 10 en Vlaanaem r kan men in De autobews6" tereCht V0°r ee" P!oots carnavalsbal van "°vemhe ppen Etaat voor 17 Aan dit f °p et Programma. The c, 3i werken dan mee ,!>sn ennpytSiders' Jan Boeze" an Peter van Waaildrecht. I Sinte-ti "oysmher is er een °asfeest van Dow Che- dit jaar voor het eerst mee doen) staan dan gedurende ruim een maand klaar om het kooplustige publiek voor iede re bestede gulden een gratis lot te verstrekken dat goed kan zijn voor een tourcaravan, een kleurentelevisie, een af- wasautomaat of één van de geldprijzen. De winnaars in deze loterij zuilien op zaterdag 8 december, 's middags om drie uur via de geluidsinstallatie op de markt bekend worden gemaakt, na dat notaris de Graaff de trek king heeft verricht. Een gedeelte van de op brengst van de loten die door de winkeliers worden gekocht, is bestemd voor de prijzen, een ander gedeelte wordt ge bruikt om de onkosten te dek ken en een bepaald deel gaat naar de Stichting Axelse Boe- renkamer- „We nebben nu twee ;..ren achter elkaar gratis entree kaarten voor een amusements show uitgereikt", vertelde de heer Ddeleman, „maar we von den dat we nu maar eens iets anders moesten doen. We heb ben wel eens eerder een ver loting gehad, met als hoofd prijs bijvoorbeeld een auto maar toen was er maar één winnaar terwijl nu de prijzen zo zijn verdeeld, dat er veel meer mensen iets kunnen win nen". De goedheiligman zelf doet op zaterdag 17 november zijn intrede in Axel. Hij wordt bij de Nieuwemdijk 's middags omstreeks kwart over twee te gemoet gekomen door de mu ziekvereniging „Eendracht Maakt Macht" u!t Koewacht, en dan start de sint eveneens vergezeld van de ruiters van de ponyclub „De Kleppertjes" zijn rondrit in een antiek rij tuig iin de wijk rond de Mid delhovenstraat en de Bach straat. Rond drie uur wordt Sinter klaas op het stadhuis ontvan gen door loco-burgt/neester D, J- Oggel, waarna de tocht wordt voortgezet in de weste lijke wijk van de stad en wordt besloten met een be zoek aan het bejaardentehuis De Vurssche. Ook dit jaar zijn de winkels de week voor 5 december weer tot negen uur 's avonds geopetnd. (Van onze correspondent) HULST De levensschool voor werkende jongeren in Hulst (een van de drie vesti gingen in Zeeuwsch-Vlaande ren, waar werkende jongeren één a twee dagen in de week naar school gaan) is sinds de laatste zes weken bezig met een experiment. Gedurende twee uren van een schooldag namelijk krijgen de leerlingen een programma aangeboden dat nogal afwijkt van wat men in de vorige jaren ge woon was. Naast het gewone vormings werk (een proces naar de vol wassenheid in de samenleving (Van onze correspondent) HULST De vogelvereni ging „Vogelvreugd" uit Hulst en de Karkieten Speciaalclub regio Zeeuwsch-Vlaarderen houden zaterdag 3 en zondag 4 november een tentoonstelling in de zaal van café „De Ster" in de Overdamstraat te Hulst. „Vogelvreugd" houdt dan de aCdelingstentoo-nstellinig en de Parkieten Speciaalclub houdt een olobtentoonsteKing. De vo gelvereniging „Vogelvreugd" heeft 280 inschrijvingen van 33 inzenders, en de Parkieten Speciaalclub heeft 113 in schrijvingen van 10 inzenders. Doordat er enige leden van de Parkieten Speciaalclub tevens in konden schrijven bij „Vo gelvreugd" zijn er in totaal 348 vogels aanwezig. Er zijn 124 kanaries, 100 tropen, bastaarden en grote paribieten en 124 grasparkieten ingeschreven. Daarnaast heb ben ook enkele Belgische top- kwekers van grasparkieten in geschreven. In verband met het grote aantal aanwezige vogels zijn er dit jaar vijf keurmeesters namelijk de heren D. Kraak uit Oostburg en J. Heijmsdijk uit Oost-Souburg voor de kleurkanaries. Voor de gras parkieten die heer A. v. d- Waal uit Hoogerheide en voor de tropen, bastaarden en grote parkieten en tevens graspar kieten de heren G v. d. Wate ring uit Roosendaal en H. de Heer uit Middelburg. De tentoonstelling is geo pend zaterdag van 12.00 tot 21.00 uur en zondag van 10.00 tot 20.00 uur. „De Flamingo's" Binnen kort zial het majorettenkorps „De Flamingo's" worden uit gebreid met zes trompetters. Ze krijgen muzikale opleiding van de heer Armand Thomas. De repetities beginnen volgen de weeik. Het majorettenkorps heeft van de burgemeester van het naburige Zelzate een uitnodiging ontvangen om op zaterdag 3 november de fees telijke intocht van Sinterklaas te komen opluisteren. Het be stuur heeft deze uitnodiging aanvaard. is er een aantal keuzepakket ten samengesteld waarin de hobby min of meer centraal staat) De leerlingen kunnen kiezen uit de onderwerpen koken, stofversieren, naaien, handen arbeid, judo, dromspelen, fo tografie, schoonheidsverzor ging of bromfietstechniek. Zes weken lang wordt aan het gekozen onderwerp ge werkt en moeten bepaalde op drachten worden uitgevoerd. In het keuzepakket handenar beid bijvoorbeeld is opgeno men, dat men een schaal van notehout moest maken, iets moest vervaardigen. Na die zes weken konden de leerlingen opnieuw een keuze doen uit de keuzepakketten. Om die tweede keus te verge makkelijken is er deze week voor de leerlingen en hun ou ders een tentoonstelling inge richt in de school aan de Sportlaan 8 te Hulst. Zo dat men goed kan zien wat de mogelijkheden binnen zo'n afgerond keuzepakket zijn. „Ze hebben er ontzettend veel plezier in", vertelde de heer Gerard Maas, directeur van de levensschool. „De rest van het dagprogramma wordt dan ook met beduidend meer animo afgewerkt. Vooral de afdeling fotografie is erg in trek. De heer Maas, vertelde verder dat de scholen in Ter- neuzen en Oostburg het voor beeld van Hulst gaan volgen als de resultaten goed zijn. Voorlopig zijn er in Zeeuwsch-Vlaanderen al twee leraren extra aangetrokken Ook al met het oog op de toekomst als de toeloop van jongeren tot 18 jaar door de nieuwe wetgeving wel groter zal worden. ■Vormingsleider Jan van de Sande hoopt dit schooljaar nog iets te gaan doen aan het sa menstellen van keuzepakket ten die meer op vak en studie zijn gericht. Men denkt hierbij bijvoorbeeld aan typen (waar voor een goede kennis van het Nederlands is vereist) en las, sen. r.p:'." 0 Levensschoolleerlingen leven zich uit in de nieuwe hobby les sen. (Van onze correspondent) SLUIS Zondag 4 Novem ber a.s. wordt te Sluis voor de 18e maal de Belfortralley voor auto's gehouden met als inzet de wisselprijs, het prachtig koperen wandbord voorstellen de de het Sluise stadhuis be schikbaar gesteld door het ge in eentebestutir van Sluis. De lengte van deze rit be draagt ongeveer 70 kilometer en er kan zowel in de A- en B-klasse worden gestart. De gemiddelde snelheid bedraagt 30 km. en er wordt gereden volgens het KNWV-reglement 1972. De rit wordt georgani seerd door West-Zeeuws- Viaamse autoclub WZA en telt mede voor het clubkampioen schap. De Belfortralley is uit gezet door de heren A. van Oorschot uit Aardenburg en J. Brugge uit IJzendijke. De prijsuitreiking in hotel „Het Hof van Brussel" zal zo spoedig mogelijk na beëindi ging van de werkzaamheden van de rekenkamer geschieden door de burgemeester van Sluis, mr. H.P.L. van den Beid. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) AXEL Nadat in de afgelopen drie jaar het college avn bur gemeester en wethouders van Axel steeds een gemeentebegroting met een flink tekort aan de raad hebben moeten presenteren, is men er nu met veel pijn en moeite in geslaagd de gemeente begroting voor 1974 sluitend te krijgen. Om dit te bereiken zul len wel enkele belastingen omhoog moeten, zal er flink bezuinigd moeten worden en kan het doen van iets extra's haast wel ver geten worden. Volgens b. en w. zullen de drastische bezuiningen, die doorgevoerd moeten warden wel een weerslag hebben op het verzorgingspeil Wat de sanering van de gemeentefi- nanciën betreft zal vooral ge zocht worden naar een ratio nelere en officiëntere werk verdeling en verdere mechani satie. Dit zal tot gevolg heb ben dat de arbeidsproductivi teit toeneemt en een natuurlij ke afvloeiing van personeel geen problemen geeft. Ondanks de financiële pro blemen zeggen b. en w. in de bij de begroting gevoegde be geleidingsbrief dat het beleid gericht blijft op het uitbouwen van Axel als woongemeente en verzorgingscentrum. Voor wat de woningbouw betreft is Axel straks aangewezen op het plan Sitsschorre. Volgens de begeleidingsbrief is het oorspronkelijke bestemmings plan voor dit gebied zodanig omgewerkt dat straks waar schijnlijk een aanvaardbare exploitatie met redelijke grondprijzen) mogelijk is. „Ons beleid is erop gericht dit gebied zodanig te realiseren dat het aantrekkelijk wordt, zowel voor de bouw van com plexen woningen als voor de particuliere bouw," aldus b. en w. Op de begroting voor 1974 wordt geld uitgetrokken voor de aanleg van een bos in het ruilverkavelingsplan Koe wacht, voor de bouw van het nieuwe zwembad en voor de afvoer van het rioolwater in Koewacht. Op de begroting ko men weinig nieuwe projecten voor. Het gaat meestal om cre- dieten, die door de raad in voorgaande jaren zijn gevo teerd en die om financiële re denen van de begroting moes ten worden afgevoerd. B. en w. merken op dat het ook wat de verdeling van de subsidies betreft dit jaar geen vetpot zal zijn. In ambtelijke taal heet dat: „De begrotingspositie noodzaakt ertoe een zo voor zichtig mogelijk subsidiebeleid te voeren." In dit verband zal de gemeente dan ook niet het gehele begrotingstekort van de bibliotheek dekken. In de begeleidingsbrief wor den ook enkele opmerkingen gemaakt over de werkgelegen heid. Ook in dit verband wordt gewezen op het belang van een zo snel mogelijke aan leg van de vaste oeververbin ding. Verder wordt meege deeld dat het geboortecijfer in Axel met bijna éénderde is gedaald, een reden om het ook met de bouw van scholen voorzichtig aan te doen. (Van een onzer verslaggevers) OSSENISSE Jos Kint (87) en Louw Remijn (81) uit Ossenisse zijn gisteren tijdens de in het verenigingsgebouw van Ossenisse gehouden be- jaardenschieting, in de bloe metjes gezet. De aanleiding hiertoe was het feit dat beide heren zich al ruim zeventig jaar schutter kunnen noe men. De heer Remijn schiet al vanaf zijn elfde of twaalfde jaar en heeft vooral in Zuid- Beveland nogal goede presta ties geleverd. In zijn vroegere woonplaats 's Heerenhoek won hij diverse malen de koning stitel. Sinds 36 jaar woont hij nu al in Ossenisse en ook hier heeft hij steeds met verve eri met succes de boog gehan teerd. De heer Kint was vooral m vroeger jaren een gevreesd deelnemer aan de schietingen. Hij won heel wat koningstitels en slaagde er ondanks het feit dat hij toen de tachtig jaar al ruim was gepasseerd, er vier jaar geleden nog in om in Ossenisse de koningstitel te bemachtigen De liefde voor het schieten ging bij de heer Kint zelfs zover dat hij eens zelfs zijn boog meenam naar een bedevaart en deelnam aan een schieting, die daar in de buurt werd gehouden. Derge lijke herinneringen werden gisteren bij de jublileumschie- ting opgehaald. VOOR EEN GOEDE BRIL EN EEN GOED UURWERK (Van een onzer verslaggevers) HULST Door de autoloze zondag heeft een vijftiental autohandelaars besloten om de jaarlijkse grote Bovag-occasi- onshow te verschuiven naar een latere datum. De show, die gehouden zou worden in de Vlaanderenhal in Sas van Gent, had vorig jaar zo'n succes dat 15 gara gisten uit Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen en Kanaalzone hadden besloten dit tot een jaarlijks terugkerend evene ment te maken. De geplande datum 9, 10 en 11 novem ber zou niet alleen op zon dag geen bezoekers opleveren, maar ook verwacht men dat door het niet mogen rijden op zondag de animo voor de aan schaf van een gebruikte auto daalt. (Van een onzer verslaggevers; HULST Tijdens de ver gadering van de kring Hulst van de NCB, die donderdag 8 november in de Koning van Engeland in Hulst worden ge houden, zal de algemeen voor zitter van de NCB, prof. dr. F, Kriellaars de laatste ontwik kelingen op sociaal-economisch gebied voor wat de land- en tuinbouw betreft, bespreken. Verder komen aan de orde de door de kring ingediende voorstellen en geeft ir. C. van Schendel, de directeur-secreta ris van de NCB, een toelich ting op de concept-begroting voor 1974. Winkelactie Morgen be gint in Clinge de grootscheep se winkelactie. Iedere veer tien dagen en dat tot 31 de cember zal er een gelukkige winnaar zijn van duizend gul den. Hij zal daartoe de goed opgeloste puzzel die hij bij aankoop van 2,50 gulden ont vangt, moeten inleveren en als eerste uit de bus moeten ko men. Bovendien kan iedere koper meedingen naar een 44- tal prachtige prijzen, die op een dans- en ontspanningsa vond zullen worden uitge loot. Toernooi Aan het tafel - tennistoernooi, dat gehouden werd te Mechelen en waaraan Duitsers, Belgen, Luxembur gers en Nederlanders deelna men, boekten de leden van Graauw de volgende resulta ten: Afdeling jeugdreeks meisjes: Vivian Blarikaert, tweede plaats: Sterra Blan- kaert. derde plaats. Afdeling jongens: Andre Louwen, twee de plaats en Eric Kint, vierde plaats. Afdeling senioren: Paul van Laar wist te winnen van Hans Lingen (3-2), Wilfried Dumez kwam uit bij de laat ste 16 in de A en B klasse. Demonstratie Op vrijdag 2 november a.s. 's avonds om 8 uur. zal er een demonstratie gehouden worden op gebied van make-up, crèmes en cos metica. De demonstratie zal plaats vinden in het tafelten- niscentrum Do-r>=straat 30 on der leiding van Mevr. Dooms. (Van een oaizer verslaggevers) SINT-GILLIS (B.) De staking bij het caravanbedrijf De Roeck in Sint-Gillis duurt voort. 85 Van de 105 werkne mers en werkneemsters legden 10 dagen geleden spontaan het werk neer. Deze staking werd inmiddels door de vakbonden erkend. Tijdens een gisteren gehou den vergadering werden nog maals de eisen van de stakeis op tafel gelegd. Die houden onder meer in: geen willekeu rige lonen, maar aanpassing aan die in andere metaalbe drijven, toepassing van de wét op de minimum'on en, toepas sing van de wet op de jeugd lonen, vastlegging van een zo genaamde 13e maand, die voor de grote brand die De Roeck onlangs teisterde gedeeltelijk werd uitgekeerd, toepassing van de wet op de overuren Ook willen die arbeiders, die nog eigen gereedschap meebrengen naar hun werk, een vergoeding voor het ge bruik van hun spullen. Men wil verder voorzien worden van bedrijfskleding. Voorts kwam gisteren op de vergade ring, waar unaniem besloten werd de staking voort te zet ten, het veiligheidsprobleem ter sprake. Opgemerkt werd dat zelfs een volledige ver- bandkist op dit bedrijf ont breekt. Bezwaren had men ook tegem de winsten die het bedrijf maakt op koffie- en frisdrankverstreikkingen aan het personeel via automaten. Het bedrijf heeft nog steeds geen krimp gegeven. Officieel is nog geen contact gezocht met een bemiddelaar, ofschoon die wel beschikbaar is- Kookcursus De provincia le commissie voor huishoude lijke voorlichting ten platte- lande in Zeeland is van plan om bij voldoende deelname een kookcursus te houden in Graauw, bestaande uit zes les sen. Ze worden gegeven op de maandagmiddag, te beginnen op 19 november aanstaande van half twee tot kwart voor drie in het Wit-Gele Kruis gebouw. Aandacht zal worden besteed aan voedingswaarde warenkennis, doelmatig ge bruik van apparatuur en hulp middelen. Het lesgeld be draagt 15 gulden per persoon- waarbij 1 gulden per persoon komt voor gebruik van ingre diënten De lestijden zijn aangepast aan de schooltijden, zodat moeders met schoolgaande kinderen kunnen meedoen. Aanmelding tot 28 oktober bij zuster M. de Schrijver, Wit- Gele Kruis gebouw Graauw. De Scheldezonen Op za terdag 3 november om 20.00 uur zal in het clublokaal bij C. Praet-Verras door het muziek corps De Scheldezonen te Nieuw Namen een vergade ring beginnen voor alle leden en spelende muzikanten. Op deze vergadering wil het be stuur de meningen eens horen van de leden en muzikanten over verschillende vereni gingsproblemen en -zaken, zo als de teerdag, het jaarlijks bal, ledenwerving e.d. N a de vergadering zullen nog een aantal dia's vertoond worden. KHBO-cursus BI] vol doende belangstelling zal er door dokter T. Melchers een nieuwe EHBO-cursus worden gegeven Belangstellenden kunnen zich opgeven bij H. van Damme E'kenlaan 75, A. /en Poecke, N-euwstraat 84. 3 Bonte. Het Land 50, H. Benedenstnat 6 en A. van G.emberghe, Hazela?en- straat 76.

de Stem | 1973 | | pagina 7