Onverwachte nederlaag Jaap Keymel St.-Aloysius speelt gelijk Derde plaats Keiharde Johan Scheele JoveF jjl'll SCHELDE,SPORT WINT LEVENDIGE WEDSTRIJD FC Niks voor FC te sterk Centrum OVERWINNING SCHUNSELAAR Schakelkast! FORSE ZEGE VOOR RAPIDE ■ennia verzekeringen Watneys verliest Weststrate naar zesdaagse REACTIES TELEVISIE OOK VOOR DE DOVEN Gezin betekent verantwoordelijkheid. Uw verzekeringsadviseur helpt u die dragen. -voor een vertrouwd t louvast sport Consumenten Koni in verwarring rona PRTET PRAAI Dinsdag 30 oktober 1973 14 (Van onze zwemmedewerker) SOUBURG Jaap Keijmel van de Stormvogel uit Vlissingen heeft afgelopen week end in het overdekte instructiebad te Vlissingen tijdens wedstrijden voor de nationale verenigings-zwemcompetitie op zijn favoriete zwemnummer de 100 meter vlinder slag een pijnlijke nederlaag geleden tegen zijn rivaal Rudi Manni van Luctor. Na 50 meter zwemmen was het al duidelijk, dat het met Keijmel niet ging. De technisch uitstekend zwemmende Manni ging rustig door en finishte in een redelijk goede tijd van 10.12.8. Vooral de eindsprint van de Vlissinger was geweldig. Op de 100 meter rugslag bleek Keijmel de sterkste in zijn leeftijdsgroep. De Middelbur ger John de Lange had op de 100 meter vrije slag en de 200 meter rugslag geen tegenstand van betekenis en won op over tuigende wijze. De grote ver rassing was wel het zwemmen van Annelies Kerkhof op de 200 meter vrije slag meisjes. Zij vestigde met haar tijd 2.43.8 een nieuw adspiranten- reoord. Ze verwees de favorie ten op dit nummer Mirjam Overdulve uit Terneuzen naar een tweede plaats. De Zeeuwse kampioene op de 100 meter schoolslag Lenie van Bodegom van de Stormvogel rekende kennelijk op haar eindsprint. Zij liet daardoor een te groot gat vallen en dat kostte haar de zege. Olga Hoogeboom won in de uitste kende tijd van 1.28.4. 9 Jaap Keijmel (Van onze sportmedewerker)' HULST In de zaalvoet balcompetitie, georganiseerd door de Hulsterse HuZaVo, en die gespeeld wordt in de sport hal „Den Dullaert" in Hulst leed het team van Edah-koop- park uit Hulst een verrassende 70 nederlaag tegen het team van de hockeyclub Rapide uit Hulst. Rapido was voor deze wedstrijd favoriet, maar Edah kooppark kon daar helemaal niets tegenover stellen. Het kon zelfs niet tot scoren ko men. Voor de rust nam Rapide al een veilige 40 voorsprong, en na de rust scoorde het nog maals drie keer. Reeds na en kele minuten spelen was het J. Verwey die de score open de. em hij zou er later ook 20 van maken. Door twee doelpun ten van J. Fassaert werd het uiteindelijk 40. Na de rust kwamen de doelpunten er weer met de regelmaat van de klok en door treffers van E. van Houten, G. Fassaert en nogmaals J. Verwey werd de eindstand op 70 gebracht. FC van Kerckhoven uit KIoos- terzande moest tegen FC Taal man uit Hulst een 42 neder laag incasseren. Toch nam FC van Kerckhoven voor de rust als eerste voorsprong, dit door een treffer van Suy die hard en zuiver binnenknalde. Maar R. Pauwels maakte echter na enkele minuten gelijk. Net voor rust zou diezelfde speler FC Taalman een 21 voorsprong bezorgen. Na de rust had FC Taalman toch wel het beste van het spel, en door twee doelpunten van Ronald Taal man werd het 41. In de slotfase kwam FC van Kerck hoven nog even terug, en door F. Vervaert werd het uiteinde lijk 42. Het team van de Bz'oeders-Verpleging Lidwina uit Hulst won zijn wedstrijd tegen FC Bleyko uit Hulst- Walsoorden. Het werd een 2 0 zege, een stand die reeds met de rust bereikt was. Na 15 min. spelen was het F. Matthijs die er 10 van maakte, en zeven minuten la ter scoorde hij nogmaals. Na de rust hielden de verplegers hun voorsprong goed vast, en die kwam ook niet meer in gevaar. Het team van FC Bleyko kon geen vuist maken, en de overwinrrng van de verplegers was dan ook ver diend. De klasse van Nel Plu bleek op de 200 meter wisselslag dames duidelijk. Hoewel de nieuwe Luctor aanwinst zeker niet zo soepel draaide werd ze toch duidelijk winnares. Mar jolein van de Neste uit Ter- neuzen wist op schitterende wijze de rugslag-elite van de Stormvogels te kloppen. Dit resultaat dankte zij voorname lijk door haar uitstekende keerpunten. De Stormvogels heeft in Cora Solleveld bij de meisjes en Guido Sam pon bij de jongens onder de 10 jaar, twee uitstekende krach ten voor de toekomst. Cora won op overtuigende wijze de 100 meter rugslag terwijl Gui do op de 100 meter vrijeslag ruim 10 seconden voorsprong had op zijn tegenstanders. De uitslagen waren: 100 me ter schoolslag dames: 1. O. Hoogeboom van Schelde on 1.28.4 2, L. van Bodegom van Stormvogel in 1.30.4. 200 me ter schoolslag heren: 1. J. Keijmel van Stormvogel in 2.58.1, 2. G. Van de Neste van Schelde in 2.58.4, 3. P. Meer man van Stormvogel in 3.00.9. 200 meter vrije slag meisjes onder de 16 jaar: 1. A. Kerk hof van Luctor in 2.43.8., 2 M. Overdulve van Schelde in 2.44.2, 3. M. Vroijen van Luc tor in 2.53.0. 100 meter vriie slag jongens onder de 16 jaar: 1. J. de Lange van Luotor in 1.03.5, 2. R. Clemminck van de Schelde in 1.06.9- 3. J. Kokeé van Stormvogel in 1.07.7. 100 meter vlinderslag meis jes onder de 14 jaar: 1. C. Will ems van Storm vogel in 1 08.4, 2. D. Solleveld van Stnvm.voeel in 1 33.6. 2. m van Sluiis van Stormvogel in 1 84 8. 100 meier ritgslag Inngens de 14 leer; J ,T TCeiïmel vn Stn^mvnepl in 1.15 a 2. R. Clemn-'nc-lr Srtveldp in 1.18.9, 3. C. Vis van Stormvo gel in 1.22.4. 100 meter schoolslag meisjes onder de 12 jaar: 1. G. Rijnhoudt van Ganzen in 1.37.5, 2. C. de Vos van Schel de in 1.28.6 en 3. A. de Vlie ger van Stormvogel i« 1.42.7. 100 meter vrije slag jongens onder 10 jaar: 1. G. Sampon van Stormvogel in 1.25.3, 2. P Lefèvre van Ganzen in 1.36.0, 3. A. Delzenne van Schelde in 1.37.7. 100 meter rugslag meisjes onder 10 jaar: 1. C. Sonneveld van Stormvogel in 1.38.3, 2. M, Nieuwelink van Schelde in 1.47.2, 3. J. Klompe van Luc tor in 1.47.2. 100 meter vrije slag jongens onder de 12 jaar: 1. E. Gillissen van Luctor in 1.17.5, 2. A. Schipper van Stormvogel in 1.18.4, 3. R. van de Guchte van Luctor in 1.21.2. 100 meter rugslag meis jes onder de 16 jaar: 1. M. van de Neste van Schelde in 1.23.1, 2. C. Willems van Stormvogel in 1.23.7, 3. E. de Jonge van Stormvogel in 1.24.6, 200 meter rugslag jon gens onder 16 jaar: l.J. de Lange van Luctor in 2.40.5. 2 R. de Nooijer van Stormvogel in 2.53.8, 3. R. Clemminck van Schelde in 2.54.0 200 wissel slag persoonlijk dames: 1. N. Plu-Bos van Luctor in 2.57.4, 2. C. Willems van Stormvogel in 3.04.3- 3. J. van de Brink van Luctor in 3.04.3. 100 meter vlinderslag heren: 1. R. Manni van Luctor in 1.12.8, 2. It. van de Guchte van Luctor in 1.14.7, 3. G. van de Nes-te van Schelde in 1.16.4. De viermaal honderd meter vriie slag esta fette meisies onder de 18 jaar: 1. Luctor in 5.17 7, 2 Stormvo gel ie 5.21,5, 3. Schelde in 5 32 1 4x 100 meter w'sspl.slo" estafette ioneen.s onder 16 iaar: 1. Stnrrnmeel 5 171 7 Schelde in 5 n. 3 De Gan zen in 6.27 6. (Van onze tafeltennismede- werker). MIDDELBURG Voor de landelijke competitie tafelten nis werden deze week slechts enkele wedstrijden gespeeld. St. Aloysius 1 kreeg in Graauw het Leidse Scylla 2 op bezoek. De Noordhollanders, die zich in het verleden steeds ge lijkwaardige tegenstanders toonden wilden ook nu niet van deze traditie afwijken en boden felle tegenstand. Zij startten met een voorsprong doordat Dumez van Piet van Schie verloor. Rene van Dijk trok de stand weer in even wicht via Karei van Schie doch Matthijssen werd in de volgende partij door Bakker geklopt. Het dubbelspel was weer voor de Zeeuwsch-Vlamingen, waarna St. Eloy een 32 voor sprong nam. Het was daarna opnieuw Van Dijk momenteel in uitstekende vorm, die voor de derde maal won. Matthijs sen daarentegen zag geen kans een overwinning te grijpen en bij de laatste partij keek men tegen een 45 achterstand aan. Bakker slaagde er deson danks toch in tegen Karei van Schie een gelijk spel uit het vuur te slepen waarmee St. Aloysius beslist te weinig loon naar werken kreeg. Nu de eerste helft van de compe titie achter de rug is staat St. Aloysius op de vijfde plaats, een weinig rooskleurig voor uitzicht nu de landelijke com petitieleider zo fors het de gradatiemes in de competitie heeft gezet. Het bezeilen van de vierde of vijfde plaats be tekent degradatie naar de hoofdklasse. Alleen de tweede of derde plaats betekenen behoud in de promotie herenklasse en de Graauwse formatie zal in de tweede helft uit een wat suc cesvoller vaatje oeten gaan tappen om tenminste de derde plaats te kunnen bemachtigen. Een onmogelijke opgave is dit niet want op deze veilig plaats staat Tempo Team 2 dat slechts 2 verliespunten minder heeft. Overigens wist Tempo Team 2 zaterdag Maasbree met 100 te verslaan. St. Aloysius 2 wist met succes de in Breda gespeelde wedstrijd tegen Belcrum 2 af te sluiten met een 37 zege, Alle Zeeuwse spelers kwamen hier tweemaal voor winst. Jeep won met 19 bij PAC 1. De standen na de eerste helft der competitie zijn: Pro motie heren klasse A: 1 BKE 1 510, 2 Het Hoge Huis 1 57, 2 Tempo Team 2 67, 4 Scylla 2 54, 5 St. Aloysius 1 53, 6 Maasbree 61. Over gangsklasse D: 1. Phoenix 3 510, 2 Desp 1 58. 3 Twen ty One Up 56, 4 BKE 4 5 4, 5 Vriendenschaar 3 52, 6 St. Aloysius 50. Overgangs klasse E: 1. St. Aloysius. 2 612, 2 Barna 58, 3 Jeep 66, 4 De Meppers 54. 5 Belcrum 64, 6 PAC 1 60. (ADVERTENTIE) I Johan Scheele: Fraaie derde plaats. (Van onze sportmedewerker) AXEL Voor de Axelse motorcrossers zit het Belgische motorcross seizoen erop. Tij dens de laatste internationale motorcross in het Belgische Waarschoot heeft Johan Scheele uit Zaamslag het bij de internationalen 500 cc niet tot een overwinning kunnen brengen. Na drie manches werd het voor hem een derde plaats in het eindklassement. Ook bij de nieuwelingen kon den de Axelaars het niet tot een overwinning brengen, al hoewel de derde plaats in het eindklassement van C. Buysse toch altijd nog succesvol is. Bij de junioren werd C. Walhout jr. na twee manches achtste. Bij de internationalen 500 cc ging Scheele in de eer ste manche als derde van start. In de tweede ronde maakte hij echter een slip pertje, en kwam hierdoor op de achtste plaats terecht. Maar de Zaamslagse motorduivel kwam echter zeer sterk terug, en ging elke ronde de nodige concurrenten voorbij. In de (Van onze handbalmedewerker) TERNEUZEN In de afdeling klasse handbal werd dit maal de mist spelbreker. Acht wedstrijden werden uitge steld. In de eerste klas heren kon Schelde Sport te Mid delburg bij EMM net voldoende heren binnen de lijnen brengien om te spelen. Een paar spelers, waaronder Tonny van Hoorn, moesten een uur vertraging bij de boot incas seren. Maar vooral in de eerste helft ging het spel van EMM de gunstige richting uit, want Schelde Sport moest knokken om iets voor te blijven. de. Hierdoor mbte Delta Sport de aansluiting. Ruststand 64 voor Walcheren- Na rust ver anderde er weinig. Weinig ge luk voör Delta Sport, want twee strafworpen werden ge mist. Wat spelers als Jaap Consemulder, Theo de Looze en Hans van Urk ook probeer den, Walcheren liep verder uit. Peet van de Wege van Walcheren miste in vergelij king met het vorig seizoen zijn manverdediiger, zodat hij zich vrij kon bewegen en dit resulteerde diverse keren in doelpunten. De Walcheren- aanval buitte de hardheid dui delijk uit en aasde op de ver kregen vrije worpen. En dit was wat Delta Sport niet te baas kon. De Vlissingers had den bij het eindsignaal een score van 176 op het bord. Bij de eerste klas dames werd de derby tussen Sluiskil en Hontenisse :n Terneuzen uitgesteld. De dames van Del ta Sport lieten het team van Walcheren reeds in een vroeg stadium zien dat zij de sterk- sten waren. De wedstrijd was nauwelijks begonnen of het scor-ingsbord vertoonde een 40 voorsprong voor Dbl-ta Sport. Ria Schaa.je speelde na een matig voorseizoen wegens een rugblessure een goede wedstrijd. Samen met speel sters als Nel Verhey en Jan- nie Schot, werden goede 12 combinaties afgewisseld met schoten uit de tweede lijn. De weerstand van Walcheren was snel gebroken. Verdedigings- fouten volgden eikaar snel op- Ruststand 93 voor Delta Sport. Na rust wp'-d er naast de verdedigmgsfouten van Walcheren ook erg slecht uit de aanval teruggekomen voor het verdedigen. Delta Sport bleef doorgaan en won ver diend met 168. In Vlissingen supeclde Zee land Sport tegen Olympus 2. Ditmaal trok Zeeland Sport met 97 aan het langste eind. Uitslagen afdeling Zeeland: Dames eerste klas: Zeeland Sport 1 - Olympus 2 9—7, Delta Sport - Walcheren 2 168. Dames tweede klas: Marathon 1 - GSC 2 21, BHC - Schelde sport 45. Da mes derde klas: Zeeland Sport Was EMM iets technischer in het opzetten van de aanval len, Schelde Sport knokte goed terug. Keeper Cees Ha- meltaik voorkwam diverse ke ren doorboringen aan zijn karit, en dit stimuleerde spe lers als Jan Weber hun beste beentje voor te zetten. Ruststand 65 voor Schelde Sport. Na rust verscheen Schelde Sport compleet in het veld. En gelijk moest EMM harde klappen incasseren. Schelde Sport probeerde tech nisch in zijn opzet te zijn. Dit slaagde slechts een paar keer, maar wel was Tonny van Hoorn er nog. Tot driemaal toe scoorde hij, waarna EMM deze speler mandekking op legde. Maar nu profiteerden cirkelspeilers zoals Tonnie Roose en Jan Weber voor de doelpunten. Met nog tien mi nuten te spelen was er geen vuiltje aan de lucht voor Schelde Sport 149 Wat door de gehele wedstrijd reeds bleek EMM greep in de verde diging steviger m dan Schelde Sport. Maar Schelde Sport moest toen EMM in de aanval fel de verdediging inging di verse malen blokkeren. Re sultaat vier strafworpen, en aangevuld met een normaal doelpunt werd het 1414. Maar weer was het Tonny van Hoorn die EMM te vlug af was. Terwijl de bal in het doel verdween volgde er wel een harde botsing tussen SMM-keeper en Tonny van Hoorn, waaruit enige verwar ring ontstond. Schelde Sport trok toch verdiend aan het langste eind 1514. Sios moest in Bergen op Zoom het Vlissingse Olympus de overwinning laten met 17 9. In Zierikzee verscheen de gradant Walcheren op bezoek bij Delta Sport. In een keihard duel, waar Delta Sport niet altijd het antwoord op wist, nam Walcheren de winstpun ten mee naar huis. In de eer ste helft gaf Delta Sport goed partij, en probeerde met aar dige combinaties en break outs bij te blijven. Dit lukte vrij aardig, maar Walcheren was duidelijk iels technischer. Terwijl het Vlissingse team ook nog een harde inzet toon- 2 - Olympus 4 205, EMM 2 - EMM 3 186. Dames junioren eerste klas: Marathon 1 - Zee land Sport 1110, EMM - Olympus 3-12, Fortuna - Wal cheren 510. ,Dames junioren tweede kias: Marathon 2 - TSC 1 7—11, DHC - Olympus 2 74. Dames junioren derde klas: Sluiskil - Hontenisse 9 14, Operatie 71 - Walcheren 3 54, Meisjes adspi-ranten eer ste klas: Marathon 1 - Zeeland Spo^t 1614, EMM 1 - Olym pus 1 617, Fortuna - Wal cheren 1 516. Meisjes adspi- ranten tweede klas: Walcheren 3 - Olympus 2 314, Mara thon 2 - GSC 7—1, DHC - EMM 2 66. Meisjes adspi- ranten derde klas: Marathon 3 - Olympus 3 62, Sluiskil - Hontenisse 110, Operatie 71 - Operatie 71 2 22—3. Meisjes pupillen eerste klas: EMM - Olympus 25, GSC - Fortuna 11-0- Heren eerste klas: EMM 2 - Schelde Sport 1415, Volhar ding - Fortuna 2 1616, Sios - Olympus 2 113, Delta Sport - Walcheren 1 617. Heren tweede klas: Marathon 1 - G.SC 2 1636, Harmgmain 2 - Zeeland Sport 1 148, Delta Sport 2 - Walcheren 2 79, Heren derde klas: EMM 3 - Olympus 5 14—18. Sios 2 - Olympus 4 118. Dow - Sluis kil 1314. Heren junioren eer ste klas: Marathon 2 - GSC 1 822, Sios - Olympus 332, Operatie 71 - Marathon 1 9— 21, Jongens adspiraniten twee de klas: EMM - Olympus 2 6—7, GSC - Fortuna 2 20—4, Jongens pupillen: EMM Olympus 76, GSC - Fortuna 54, Operatie 71 - Walcheren 10—4. (Van onze SDortmedewei-ker) 's-GRAVENPOLDER De Vlissinger Peter Schunsclaar die vorige week in het per soonlijke damkampioenschap van Zeeland startte met een zege op kampioen Cees Rijk bleef ook zaterdag aan de winnende hand tegen Wisker- ke. Cees Rijk herstelde zich en won van Schuitema en Kammeraat zegevierde op nieuw, nu tegen De Wilde. De Vlieger - De Jonge en Louwerse - Op 't Hof eindig den in remise terwijl Ad Quakkelaar, die vorige week niet speelde van start ging met een zege op Dusebout. Jan Blom en Wim Dekker tenslotte speelden beiden fel op winst in een gave comibina- tiepartij. Even leek het er op, dat Blom wat in het voordeel zou komen maar Dekker wist dit goed te pareren en de uit slag werd 11. In de eerste klas waren de uitslagen: Ze- gers - Folmer 11, Flipse - Vinke 20, Neels - Grim 0 2, Van Soelen - Koppejan 0 2, Wiskerke - M. Quakkelaar 02, Van Zielst - Houmes 1 1 en Hollestelle - Gorsse 11. 3ij de jeugd bracht Jaap Rotte zijn puntentotaal op 4 door een zege op Dekker en dit geeft al een zeer goede uit gangspositie. Verton klopte Mesu en Filius deed hetzelfde tegen Wietsma. Geuze Schrijver, Van der Wielen - Lodder en Baayens - Groenen- berg deelden de punten 1 1. (Van onze sportmedewer ker) HULST De grote topper in de derde serie vriendschap pelijke voetbalwedstrijden die gespeeld worden op de OZO- ferreinen in Hulst tussen FC Het Centrum en FC Niks bei den uit Hulst, is een gemakke lijke 41 overwinning voor FC Niks geworden. Reeds met de rust had FC Niks al een 40 voorsprong genomen. Na de rust scoorde FC Taalman slechts eenmaal, alhoewel het toen verschillende scorings kansen kreeg. Voor de rust echter voerde FC Niks duide lijk de boventoon, en reeds na 7 minuten spelen gaf Stolte Centrum-doelman Aardoom geen schijn van kans. FC Het Centrum door deze vroe ge treffer enigszins aangesla gen, viel terug en daar profi teerde FC Niks dankbaar van. Nadat nogmaals Stolte er 2—0 van gemaakt had was het Mes- sgie die nummer drie liet aan tekenen. Net voor rust schoot weer Stolte het vierde doel punt binnen, en dat werd voor FC Het Centrum toch wel een bittere pil. Na de rust speelde Het Centrum stukken beter, maar het bracht verschillende scoringskansen om zeep. Dat deed H. van de Broeck op de 15 min niet 41, maar tot meer doelpunten kwam FC Het Centrum niet meer. De Trimvereniging Hulst had weinig of geen moeite met FC Het Centrum 2 uit Hulst, Het werd na een 41 voorsprong met de rust uiteindelijk een 81 zege. Buiten alle ver wachtingen nam FC Het Centrum 2 wel als eerste voorsprong toen Mortier hard binnenknalde. Maar de „trim mers" kwamen al vrij spoedig snel terug, en enkele minuten later maakte Biesbroeck ge lijk. Door twee doelpunten van Van de Lavoir werd het een 31 voorsprong, en H. Pluym voerde dit op tot 41. Ook na de rust een veel ster ker trimmers-team. en door doelpunten van Van de La voir (2x) en Van Wiel (lx) en Serarens werd het een 8 overwinning. FC Eggermonf uit Hulst had in zijn wedstrijd tegen FC Niks 2 uit Hulst bijzonder veel moeite om de twee punten vast te kunne" houden. Voor de rust nam FC Eggermont een 20 voor sprong, door doelpunten van Van Damme. FC Niks 2 kreeg in die periode ook wel enkele scoringskansen maar het kon er toen geen enke le benutten. Dat deed het na 10 min in de tweede helft wel toen Hoefijzers tegenscocrde De wedstrijd was nu weer he lemaal open, en FC Eggermont kreeg het nog bijzonder moei lijk. FC Niks 2 miste d° kracht om door te drukken. Ook FC Eggermont kreeg nog verschillende kansen, maar ook die konden niet in doel punten worden omgezet. MOC '70 uit Terneuzen pak te de volle winst in de wed strijd tegen FC Lampo uit Hulst. Na een 00 ruststand was het Verstraeten die na 20 min. spelen in de tweede helft MOC de volle winst bezorgde. Wat FC Lampo toen ook nog probeerde, de MOC-verdedi- ging gaf geen kansen meer weg. Het Zeegat uit Clinge behaalde een verrassend 22 gelijkspel in de strijd tegen Racing White uit Sas van Gent. Dit nadat het bedriifs- elftal uit Sas van Gent met de rust al een 20 voorsprong had genomen. Het team uit Sas van Gent was in die eer ste helft ook duidelijk de bes te ploeg en drukte dit uit in doelpunten van Jansen en Van Dijk. Na de rust een geheel ander Het Zeegat, en door twee doelpunten van Verstrae ten werd het uiteindelijk 22. FC De Roeck uit St. Jansteen won op een gemakkelijke wiize zijn wedstrijd tegen FC Clitex Soort uit Clinge. Van het Clingse bedrijfsteam waren slechts zes soelers opgekomen. De wedstrijd werd niet ge speeld. en reglementair werd het een 50 zege voor FC De Roeck. laatste ronde verwees hij zelfs de Belgische topcrosser Ver hoeven naar de tweede plaats om zo als eerste te eindigen. De tweede manche verlip voor Scheele niet zo succesvol. Bij de start kwam hij ten val en vertrok als laatste, dit met een achterstand van ruim 500 meter. Maar ook nu stond erop het meesterschap van Scheele geen maat. Het Zaamslagse motorcrossfenomeen kwam zeer sterk terug, hij zou uit eindelijk als zevende door de finish gaan. In de derde en laatste manche ging hij als negende van start, om na drie ronden de leiding in handen te nemen. Maar een ronde later ging hij in een bocht recht door, waardoor hij op een ne gende plaats terechtkwam. Toch werd hij nog derde. Bij de nieuwelingen nam Hamelinck in de eerste man che de leiding, maar zou die later moeten afstaan aan zijn clubgenoot Colijn, C. Hame linck werd dan toch nog fraai tweede. H. Colijn, die eerste werd reed in deze manche bij zonder sterk, nadat hij als zes de 'van start was gegaan. C. Buysse werd fraai vijfde, dit na een achtste plaats bij de start. J. Schelleman boekte twee plaatsen verlies, hij zou als veertiende door de finish gaan. C. Walhout sen. ging als zestiende van start, en hij zou op een negentiende plaats ein digen. F. Rottier uit Sas van Gent werd in deze manche drieëntwintigste. Won Colijn de eerste manche, in de twee de manche zou hij ten val komen wat hem vele plaatsen achteruit sloeg. Toch kwam hij nog terug tot een fraaie tiende plaats. Het was C. Buysse die deze manche op zijn naam bracht. Na een ze vende plaats bij de start, kwam hij langzaam naar vo ren, om de eerste plaats voor zich op te eisen. Ook C. Ha melinck kwam in de tweede manche ten val, nadat hij bij de start weer de leiding had genomen. Hij zou uiteindelijk als vijfde finishen J. Schelleman kwam niet meer aan de start, hij kon zijn mo tor niet meer aan de praat krijgen. C. Walhout sen. werd in deze manche twaalfde, na dat de Terneuzense „veteraan" in dit gezelschap als negende was gestart. F. Rottier eiste nu de zestiende plaats voor zich op. C. Walhout jr. werd in de eerste manche bij de junioren zesde, en dertiende in de tweede manche. De anders zo talentvolle jeugdmotorcrosser uit Terneuzen kon nu niet doorstoten tot een van de ere plaatsen. Eindstanden: 1 F. Verheven (B); 2 J. de Cuyper (B); 3 J. Scheele (N). Nieuwelingen: 1 J. Jansen (B); 3 C. Buysse (N): 4 C. Hamelinck (N);5R Colijn (N)14 C. Walhout sen. (N); 16 F. Rottier (N); 25 J Schelleman (N). Junioren: 1 C. Walhout, jr. (N). (Von onze volleybal- medewerker) HULST Een goed draal end Watneys uit Hulst Mte' in de vijfde set van aii' wedstrijd tegen Sarto in burg toch uitgespeeld te Terwijl Watneys duidelijk i> tempo terugviel kon Sarto 1» hoge tempo uit de eerste sets handhaven en zodoend' deze beslissende set met roya le 153 cijfers in de W" slepen. AUTOSPORT —De Bra»' liaan Wilson Fittipaldi. de dere broer van de ex-w«E'"' kampioen (1972) in de lm'®11' le 1-klasse Emerson, zal gend jaar niet meer in for®"' le 1-races uitkomen. Wilson Fittipaldi. die dit jaar Brabham reed. verklaarde »lf meer buiten Brazilië te rijden, daar de belangrijks kelijke belangen, die de V broeders in Brazilië kebW het noodzakelijk maken® een van beiden bij huisj om deze te kunnen gen. (Van onze sportmed -.verker) KWADENDAMME - VVE- MELDINGE Zeelands veel belovende profwielrenner Cees Bal is zondagavond om 9 uur van start gegaan in de zes daagse van Grenoble aan de zijde van Barry Hoban. Ais soigneur van Cees Bal tijdens die zesdaagse fungeert Marius Weststrate uit Wemeldinge die onder andere al enkele jaren de Trico-Nobie ploeg onder handen neemt. Cees Bal die regelmatig door Weststrate wordt gemas seerd en specaiaal met hem is bevriend stond er op dat de Wemeldinger hem in Grenoble zou bijstaan. Afgelopen zon dagmorgen om vijf uur zijn coureur en soigneur per auto vertrokken om de 1000 meter naar Grenoble al'el» Voor Marius Weststrate I die al opl8-jarige leeftijd regelmatig als masseur °P en in 1970 als zodanig o° ct N.S.F. werd erkend zaj zijn eerste grote karwei in de beroepssector. ,j Weststrate: ,.Ik hen eens met De Roo mee ge r tijdens een zesdaagse j, toen was ik eigen ijk jk maar loopjongen. Ook J al enkele keren et Priem-Bal en Blok ee„ teerd als amateurs in ieugdzesdaagse maar dez daagse in Grenoble tuss topcoureurs is toch v0 meer een belevenis". (Van onze rtv-redactie) BREDA De heer Jan Klep heeft erg veel reactie gekregen op zijn ingezonden artikel: „Televisie is er ook voor de doven". Hierbij druk ken wij enkele van de reacties af en wensen de lieer Klep en allen die met zijn actie voor meer ondertiteling sympathise ren veel succes. 0 Mevr. V. Nuijs, Breda: Wij juichen om uw voorstel om 'ondertiteling bij de t.v. van harte en staan voor 100 ach ter uw actie. Mej. M. Scalé, Breda: Uw actie steun ik van harte om meer te kunnen genieten van de T.V. In Amerika zijn ze aan het experimenteren met een apparaat (dat naast de televisie is gemonteerd) waar op de dove de tekst kan lezen. Of ze er bij Philips hier ook mee bezig zijn, is ons niet bekend. 0 De heer en mevr. Van Vugt, Dorst: Hierbij delen wij u mee ,dat u voor deze actie op onze medewerking kunt re kenen. Mej. Van Waes, Hulst: Ik ben het met uw actie volko men eens, en hoop dat u hier mee verder nog meer succes zult hebben, want ik ben al leenstaand en heb jammer niet veel aan de t.v. want ik kan ze toch niet verstaan, dus meer ondertitels voor de do ven. P. Vermeeren, Breda: Met de grootste vreugde en ontroe ring heb ik uw stuk gelezen over uw actie. Ik krijg nu weer nieuwe hoop, omdat u zich I voor deze actie wilt inzetten, I want zij zijn bijna helemaal van de buitenwereld afgeslo- j ten. Hanneke van Oosterhout, Breda: Met grote belangstel ling heb ik uw artikel gelezen in De Stem, dat u het voor ons opnam. Elke zondagmiddag keek ik naar het weekjour- i naai, want toen was het on- J dertiteld, wat nu niet meer het geval is, dus heb ik hier niets meer aan. e Mevr. Laros, Fijnaart: De ze week heb ik uw stuk over ae actie gelezen en ik sta f volledig aan uw kant, want I net is al treurig, dat er zoJ weinig mensen zijn die het voor ons opnemen, dus ik steun u verder met uw actie en hoop dat er veranderingen komen en dat de NOS vol- CRM subsidie Wist van (Van onze RTV-redactie) lO^ent^JïT In onze krant van een f-?1 ,er I'nbliceerden wij uit al Si over «madrafonie Hiernn T? New Scientist. lefS ,ontvineen wij vele te- Monische reacties. De heer die vèr TF uit Roosendaal dèr TT6dde dat een en ta ak w z0 eenvoudig was, moei6, artike' we' deed ver-' verdere' )vendde zich voor summ? Intormatie tot de con- mént.nCn°ïanisate Konsu- menten Kontakt in Den he?6vnmr Nentehngs ontving berichtif6" antwoord: „De Scientist g van The New een ondemOVer kwadrafonie, al zoveel113 waarover toch is te IwTerWa-rring bestaat. terhaal en ln wezen ach- David H-ffi70"1971 kwam o.a. een eemflerJ-van met schakeline versterker- fasedronh?; waarmee het door sommtop g.710Selijk was uit hun ?o'ecifieV daartoe door 'enende ct opnamewijze kwadrafonie t a*en' pseudo" Het winnen. van het ot>CrieW?S afhankelijk de zaaleffLt mgebouw- leffect en werkte lang tri»

de Stem | 1973 | | pagina 14