aafd meisje DE LEEUWIN WAS ER OOK NOG.... Buma wil auteurs rechten van piraten lagers l-slagers iGruyter „Vraag niet wat wij van jullie smerige pakken vinden predictor DOPERWTEN AES AFEEIDINGS- MANOEUVRÏ VOOR OVERVAE Nieuw boek van Max Tailleur ten doop gehouden ter JUBILERENDE „MAN-VROUW-MAATSCHAPPIJ WIL ANTI-DISCRIMINERENDE WETTEN Zwangerschapstest Canadese katholieken boycotten Angolakoffie GEWAPENDE OVERVAL MISLUKT LANGRIJKE VERKOPING NOTYP >rettige baan Ins met ons praten 1 buitenland Generatie Voorstellen Mannen Kinderboeken „DE FREULE VERTELT" OVER VROUW IN POLITIEK: jyor thuisgebruik. Pyromaan slaat weer toe 111 Uost-Gronm^en A. Heijn en het Angola-comité KRO-cultuur >te en lederwarenindustrte liquidatie van ,IEK VERBUNT B.V. IX te DONGEN direktie te houden dooi EN, beëdigd makelaar e Notaris W. H. A. Vulto mgen, op NOVEMBER 1973 aes, in de zaal van Hotel oge Ham 126 te Dongen, ntaris behoort o.a. ■hine; modellenapparaat Aj. I r DVSG; modellenomboord' zwenkarm-overlederstanz. én- en tweenaalds platstik. en zonder afsnijdinrichw machines Pfaff, met garenl quickstopmotor; hoektrens. 34-22; omboekmachine met •itt; schiftmachine Hart; uit. automatische nietmachine lachine Hang; voering. jhines Meerheim; voerin» ma met afzuiging en tegt ïstempelmachines Bima en ,atstikmachines Pfaff en Sin. ines; kedersnijdmachine; zo. automatische zolenschuut. ichrooimachine Sandt; kuip. pneumatische binnenzool, i binnenzoolkrammachines; iachine; hiel voor vormmachïl jnzwikinachine met thermo. ;ie Schön 63D; neuzenzwik. Ual; tackszwikmachines Te. jelzwikmachine Svit; zwie. ine Moenus; krammenzij. B: zolenbesnijdmachine ydraulische opzoolpers Sig. weermachine Pfalzstahlblau; aachine Pedersen-Jupitet; Pedersen; zwikinslagcemen- r, steekstoepmachine; kan- ikkenrollet; electr. kanten, lerafsnijdmaehine; randen- lestmachines; diverse schuur- iiverse stofafzuigers; indus- ;k en Ritsema. zerse fournituren; vormzolen [ente leesten, enz. intoorinventaris w.o. Datagraph; boekingsauto- ;ator; stencilmachine Geha; E; electr. typemachine 01- arse stalen bureaus; kantoor- stalen brandkast Peltz; sta- 1 Efdeurkasten; stalen gardera- irieksklok; koffiezetautomaat ;n plateauwagens; prachtige [ellingen. ruiten, kenteken ZJ 59-21, Rus op aanvraag, fijkdagen nber van 10.00 - 15.00 uur nber van 10.00 - 17.00 uur veiling 8.00 - 10.00 uur Mateijsen, beëdigd makelaar llasthuisstraat 18 te Kaatsheu- 1 - 2544*. Telex 50153. IKANTOORKRACHTEN ^lleputtestraat 15 TELEFOON 01600-7 4816 loor zo spoedig mogelijk: jaar met goede omgangs- in onze kantine wil komen Ihtingen kunt u kontakt op- Ibada Jelgersma B.V., eda tel. 01600-79333 ouw Schets. i in Breda, |jsch vragen wij: der de bedrijfsleider, m alle medewerkers va* w |al 'n ruime ervaring ezit van het SVO-dipW0, :resse in het slagersvak n werk en een goede Leeftijd zo'n 20 jaec 18 jaar. En je hebt erW*® i etiketteerkassa. 5 van onderstaande finnen alles over deze h: Petteiaarseweg 281'?S Helftheuvelgassage zoo Mgr. v. Roosmalenpl®"1 Mgr. Diepenstraat Westermarkt 37 Transvaalplein 45 Bart van Peltplein 1 Hoge Vucht Burcht 20 Dinsdag 30 oktober 1973 ii O „Ik stel voor nu te pauzeren, dan kan Juffrouw Jansen koffie zetten (Uit de publicatie „Hé, kijkeen vrouw!", die „Man - Vrouw - Maat schappij" bij gele genheid van het ju bileum heeft uitge geven). (Van een onzer verslaggeefsters AMSTERDAM „Je maintiendrai zei de leeuw, maar ook de leeuwin was er nog". Een leuze, waarin de stenen leeuw van Artis in Amsterdam afgelopen zaterdag was gewikkeld. Veel vrouwen en mannen passeerden die dag de leeuw op weg naar het fes tival, dat ter gelegenheid van het vijfjarig jubileum van ,.Man Vrouw Maat schappij" (MVM) in drie zalen van Artis werd ge houden, MVM is een van de orga nisaties, die eigenlijk hele maal niet blij kunnen zijn met een jubileum. Doel is namelijk zich zo snel moge lijk overbodig te maken en MVM ziet zich als overbodig als mannen en vrouwen ge lijke ontplooiingskansen heb ben en starre rolpatronen zijn doorbroken. Volgens MVM hoort de man op het moment nog steeds de kost te verdienen en hoort de vrouw voor het gezin te zorgen. Vrouwen zouden daardoor een maat schappelijke achterstand hebben. MVM vindt boven dien, dat op het moment vrouwen, hoewel ze bijna al le reohten hebben, door hun eigen mentaliteit en die van anderen en door het hierdoor veroorzaakte gebrek aan voorzieningen verhinderd worden om van deze rechten gebruik te maken. Via dis cussies, acties en het zorgen voor voorzieningen, wil MVM, momenteel met onge veer drieduizend leden, dit bereiken. Niet, dat er op het festival een begrafenisstemming hing, omdat dit alles nog steeds niet is bereikt. MVM ziet in, dat het eerder een kwestie van generaties dan van jaren is. Onder de vele honderden belangstellenden was eerder sprake van een opgewekte, dan van een droevige stemming. Oude be kenden ontmoetten elkaar weer, werden gesterkt in hun meningen, deden nieuwe ideeën op en namen zich weer voor om er na afloop hard tegenaan te gaan. Jo-ke Kool-Smit, vijf jaar geleden betrokken bij de op richting van MVM, opende het festival. Het belangrijk ste uit haar rede waren de voorstellen aan de regering. „Wij vinden", zei Joke Kool- Smit, „dat het zo niet langer kan. Daarom heeft MVM vandaag een brief gestuurd aan de regering". De voorstellen, die in deze brief staan zijn: Het vormen van een stuurgroep voor de emanci patie. Deze stuurgroep zou beleidsmaatregelen ten be hoeve van de emancipatie van man en vrouw op elkaar moeten afstemmen en passen in het geheel van het over heidsbeleid. Verder zou deze stuurgroep de emancipatie op alle fronten moeten bevorde ren; Het instellen van een insti tuut voor emancipatie-vraag stukken. Dit instituut zou de stuurgroep behulpzaam moe ten zijn met statistische ge gevens en onderzoekresulta ten, 9 Een anti-discrimmatie- politiek. De overheid zou door middel van allerlei maatregelen discriminatie moeten opheffen en voorko men. Een van de punten, die m dit verband worden ge noemd is: er moet een wet geving in het leven worden geroepen, die discriminatie op grond van sekse, seksuele geaardheid, burgerlijke staat, ouderschap en leeftijd ver biedt. Deze voorstallen staan ook op kaarten, die iedereeen naar de minister-president kan sturen. Van deze gelegen heid werd zaterdag al druk gebruik gemaakt. Een ander, zeer belangrijk onderdeel van het festival, vormde de eisenmarkt. Afde lingen en landelijke werk groepen van MVM hadden voor een groot aantal stands gezorgd met de meest uiteen lopende eisen. De acties die MVM houudt, vormen vaak een initiatief van onder af. Een afdeling begint normaal gesproken met de uitwerking van een idee, wanneer dit goed aanslaat wordt dit lan delijk overgenomen. Aange zien de meeste eisen ook za terdag van afdelingen kwa men, werden onderling veel ideeën uitgewisseld. Er was ook een eis van de mannelijke leden van MVM. die vijftien procent van het totaal aantal leden uitmaken. In een stencil zeggen de mannen onder andere; „Ver los ons van de prestatiedrang die jaren van ons leven kost; van de onophoudelijke werk plicht; van de gevoelsarmoe de die onze rol ons opdringt; JUKe A.OOL-olïllt. van de passiviteit van de vrouw, die ons de versier dersral oplegt; van de maag zweer en het hartinfarct; van het huwelijk als enige vol wassen levensvorm, want dat bestempeld ons definitief tot kostwinner. Geef ons het in zicht, dat het gaat om een gemeenschappelijk vrijmaken van onze rolpatronen: man nen noch vrouwen kunnen zich vrij ontplooien. Zodat we samen zouden moeten vechten tegen die maatschap pelijke vooroordelen en rege lingen. die ons in ons mens zijn belemmeren". In andere stand, werden onder andere de volgende ei sen gesteld: legalisatie van elke relatie, emancipatiegroe- pen binnen elke politieke partij, niet-discriminerende kinderboeken, ziektewet en wet op arbeidsongeschiktheid ook voor vrouwen en gelijke rechten voor homofiele vrou wen. Ter gelegenheid van het jubileum werden vijf jiulili- katies uitgebracht. In een van de publikaties wordt de gesel:, deins van MVM verteld, een ander gaat over de emancipatie in Ne derland tijdens de laatste vijf jaar. „Hé, kijk.... een vrouw!" bevat tekeningen en opmerkingen vol cynisme, in een catechismus worden vra gen en antwoorden gegeven op emancipatiegebied en in de vijfde publikatie 'Bewust wording 2) staan negen per soonlijke verhalen van men sen, die zich de afgelopen tijd wat bewuster zijn ge worden van de machtsver houdingen in onze samenle ving. DEN HAAG (ANP) „De weinige vrouwelijke kamerle den, die er in de vijftiger Wen waren, hebben zich niet onbetuigd gelaten bij de ver- eruigen voor de positie van e vrouw, al of niet met me ewerking van de regering", 'et deze opmerking heeft jonKvrouwe mr. C. W. I. Wt- Nu kunt u zelf als eerste eten u wel of niet in pachting bent. oe de eenvoudige, betrouwbare Tk -1Ct0r ^wan§erschapstest. Al QS,en °p uw gemak. agen na het uitblijven van menstruatie kunt u 't weten. 7 v®dt de Predictor 'b drogf^apstest bij apothekei tcwaall van Stoetwegen, van 1945 tot 1971 lid van de Twee de Kamer voor de CHU, haar zaterdag verschenen boek „De freule vertelt" besloten. |g» Haar laatste hoofdstuk gaat over „Een vrouw in de poli- - tiek". „Het was voor ons ou deren zo'n zacht gezegd merkwaardige ervaring, toen de dolle mina's met grote elan verkondi :len dat de man het hoofd der echtvereniging niet meer mocht zijn", ald-us jonk- vro'uwe Van Stoetwegen, nadat zij verhaald had hoe zij zich met andere vrouwelijke ka merleden inzette voor het vastleggen in de wet dat va der en moeder de ouderlijke macht uitoefenen, het benoe men van vrouwen tot rechter, de positie van de gehuwde ambtenares, de gelijke belo ning van mannen en vrouwen en het schrappen van de bepa ling in het burgerlijk wetboek d>at de man het hoofd van de echtvereniging is. Pas als Tweede-Kamerlid merkte jonkvrouwe Van Stoet wegen hoe mannen vaak vrou wen zien en over haar denken „De mannen vonden je aardig of niet aardig, je werd beoor deeld op je uiterlijk en ik vond dat een onbillijke zaak. „Vraag niet wat wij van jullie smerige pakken, overhemden en dassen vinden", bitste ik eens terug. Daar werd nooit over gepraat", aldus d-e freule o haar boeK. Freule Wttewaal BELLINGWOLDE (ANP) De pyromaan ln Oost-Gro- ningen heeft weer toegeslagen. Maandagmorgen om drie uur ging een kapschuur van de landbouwer K. Klok uit Bel- iingwolde in Lutjeloo, ge meente Blijham, in vlammen op. 200 Ton stro en een land bouwmachine gingen verloren. De schade bedraagt ruim een ton. De schuur is verzekerd. De pyromaan bezorgt zowel de landbouwers a-Is politie en brandweer slapeloze nach ten De politie van Bellingwolde krijgt steun van korpsen uit de omgeving, om nog intensie ver te kunnen patrouilleren. (ADVERTENTIE) Gekookte kabeljauw met rijstschotel i Pocheer 800 g kabeljauwmoten gaar in weinig water met wat zout, stukjes ui, laurierblaadje, stukje ■foelie en paar peperkorrels. Bak 1 fijn gesneden rui en voeg 15 g kerriepoeder en half blikje "A j tomatenpuree toe. Even meebakken. Verdeel visvlees in stukjes en roer alles door 300 g droge, gare J rijst. Garneren met schijfjes ei en gehakte peterselie. U bóft als u van vis houdt want vis houdt fit Vraag recepten bij uw vishandelaar of bij het Produktschap voor Vis en Visprodukten, Wassenaarseweg 20, Den Haag. J Mooiste mannetje is 1,65 meter 99 ENSCHEDE Opzij voor Mr. Universe 1973. Giuseppe Deia- na haalt diep adem in zijn body-building school in En schede, Superman vliegt verne derd naar het dak. Batman waant zich een bleke puber. Samson slikt, en Tarzan, de heer van de jungle gaat zacht jes wenen. Slechts 1.65 meter is hij groot, deze Italiaanse gastar beider die tien jaar geleden naar Nederland kwam. Maar zijn torso reeg op schoonheids wedstrijden triomfen aaneen als een barbecue-pen: twee maal mr. Universe (catagorie kleintjes) twee maal mr. Hol land, twee maal mr. Italië en twee maal Europees kampioen alle categorieën. Vorige week wees Giuseppe weer onverbiddelijk alle con currenten terug, 82 mannen met op hol geslagen muscula- tuur. Er waren er meer bij van 1.65 meter en een gewicht van 74 kilo, maar niemand kon bis- ceps tonen vain 47 cm., een borstkas van 1.18 meter en een taille van 67. „Maar maten zijn niet belang rijk. De symmetrie van je li chaam telt", zegt Giuseppe. Hij reikt niet eens tot mijn schouders, maar ik voel me klein. Zijn T- shirtje moet van elastiek zijn dat tot op de breekgrens wordt beproefd door een meedogenloze schou derpartij. De armen kunnen de zijkant van de romp niet meer raken. De taille van een Parisiènne, het dijwerk van een Belgische knol en een borstpartij als een afgehoekte play-boy-tante. In zijn sportschool martelen giganten zich met vernuftige til- trek- en duwapparaten. Eerlijk zweet slaat op mijn neus. Ik trek ontmoedigd de buik in om niet helemaal af te gaan. maar het is eenlachertje vergeleken bij zoveel fysiek geweld. Giuseppe's levensloop lijkt op ae bekende advertentie. Hij was een schriel jongetje dat op een strand geen enkele kans maakte. Tot hij body ging builden. En ziet, enkele maan den later staat daar een Phoe nix op aan de branding. T\vee deerntjes achteloos gezeten op ae voet-balspieren. Giuseppe „Ik was licht en bij zonder zwak. Toen ik 19 was woog ik maar 56 kilo. Toen ging ik trainen". Hij kwam naar Nederland, werd (en is nog) constructie- schilder richtte een sport school op en de prijzen rolden binnen „Voor je aan een wed strijd mee mag doen moet je vier jaar getraind hebben, je kunt de ontwikkeling van ie spieren zelf bepalen". Vraag; „Vallen vrouwen er voor?" Giuseppe; „Een vrouw met een beetje smaak houdt meer van een mannelijke dan van een vrouwelijke man". Mister Universe gaat volgende maand naar Boston, demon straties geven, waarna Tokio zich aan hem kan vergapen. Voordat hij op de foto gaat, moet de schoonste van het heelal zijn spieren opwarmen. Hu kruipt onder halters van 120 kilo. De armen spannen zich en een krakelee van spie ren, subspieren, dwarsspieren, spiervelden en ondefinieerbare bubbels golft over zijn huid. Een kwartier lang ben ik ge tuige van een wreed schouw spel. Mr. Universe trekt zich aan stangen op, pakt gewich ten in alle maten en vormen, steunt, snuift, maar zweet mi raculeus weinig en gaat dan kuis naar achteren om zijn zwembroekje aan te trekken. Als hij binnenkomt zwijgen zijn pupillen. Ze moeten het honderden malen hebben ge zien, maar het blijft een schok. Guiseppe wordt er verlegen van. „Vooruit, trainen jullie, je SCARBOROUGH (NC News Service) De Katholieke Or ganisatie voor Ontwikkeling en Vrede in Canada is een boycot actie begonnen tegen Angola koffie. De organisatie, wijst er in haar oproep op, dat Canada, de op één na grootste impor teur is van Angolakoffie en dat tien procent van hetgeen Canada aan koffie uitgeeft door die Portugezen gebruikt wordt voor voortzetting van hun tien jaar oude oorlog te gen de Afrikaanse onafhanke lij kheidsbe weging. De organisatie volgt hiermee het voorbeeld van het Canade se Vakverbond CLC. dat zijn 1,8 miljoen leden verzocht heeft geen Angolakoffie meer te drinken. Het vakverbond heeft er bij het verbond van koffie- en theehandelaren in Canada op aangedrongen, dat het zijn leden zal aansporen de import van Angolese koffie •top te zetten. D hebt het toch meer gezien?" Hij neemt een soort „sterven- ae zwaan-houding" aan voor de spiegel, maar staat nog geen toto toe. Hij controleert ot elk stuk vlees op zijn plaats zit en draait zich om. Zijn top-less bovenstuk wrikt zich in een stand die Candy met durft af te drukken. De benen worden onder een bi zarre hoek verankerd en plot seling gaan vleespartijen haas- je-over schuiven als een kiei- pioensbody builder. doscoop. De musculatuur wordt psychedelisch en daar staat hij dan, als een Atlas die zijn wereldbol heeft verloren; Mr. Universe 1973. De fotograaf, die terneergesla gen dit tafereel door zijn zoe ker heeft gevolgd, fluistert niet nauwelijks verholen min derwaardigheidscomplex „Maar zijn kuiten zijn NIET mooi". Hij heeft gelijk, maar het doet toch klein aan. JAN KOESEN DEN HAAG (ANP) De organisaties Buma en Stemra, die opkomen voor de auteurs rechten van componisten en tekstschrijvers, hebben maan dag in een kort geding een verbod gevraagd van de mu- ziekuitzendingen vanaf het ra dioschip Mi Amigo, omdat daarvoor geen muziekauteurs- rechten worden betaald. Het geding diende voor de presi dent van de rechtbank in Den Haag, mr. J. Slotemaker. Deze zal dinsdag 6 november uit spraak doen. Volgens Buma-directeur mr J. Verhagen is door de stations van Radio Caroline, Radio Atlantis en Radio Seagull, die alle vanaf de voor Schevenin- gen liggende Mi Amigo uit zonden, voor enkele tiendui zenden guldens aan Buma en Stemra onthouden. Veronica en Radio Noordzee, die ook zenden vanaf een buiten de territoriale wateren liggend schip, betalen de verschuldig de auteursreohten wel, aldus mr. E. Enigels namens Buma en Stemra. Omdat de beide organisaties niet hadden kunnen achterha len, wie bij de serie zeezen ders allemaal aansprakelijk gesteld kunnen worden voor betaling, van de muziekau- teursrechten, hadden zij er slechts twee gedagvaard: Chris Carry, die stationmanager van Radio Caroline is geweest, en Andy Archer, die onder meer de produktieleider is van het DEN I4AAG (ANP) ln een drogislerij-annex-hulp- postkantoor aan de Mezenlaan in Den Haag heeft een over valler maandagmorgen ge dreigd de 20-jarige winkelbe diende mej. J. van der Berk dood te schieten als hij geen geld zou krijgen van de eige naar van de zaak, de 41-jarige H. F. Sclimale. De man was met een mas ker voor zijn gezicht en met iets dat op een pistool leek in de hand, de zaak binnengeko men. Hij zette het winkel meisje het wapen tegen het hoofd en eiste geld. Toen hij zag dat de heer Schmale ach ter in de zaak aan het telefo neren was, maakte hij zich kennelijk bang dat de politie werd gewaarschuwd uit de voeten zonder geld te hebben gekregen. Hij ontkwam op een fiets. nieuwste station d'at onder de naam Mi Amigo uitzendingen vanaf het gelijknamige schip wil gaan verzorgen. Geen van beiden was gisteren versche nen. Archer had zich ziek ge meld. Volgens mr. Engels heeft Archer wel telefonisch toegezegd dat hij tot een rege ling wil komen met Buma en Stemra, maar heeft hij daarna niets meer laten horen. (Van onze redactie binnenland) FRANEKER De 48-jarige winkelier W. de Boer, zijn echtgenote en hun 19-jarige dochter, Henny, hebben zondag avond laat enkele benauwde uurtjes moeten doorbrengen. Het drietal zat in de woon kamer boven de winkel toen er gebeid we.u. De heer De Boer nam op en een stem vroeg: „Kunt u mij ook ver tellen hoeveel doperwten er in een blik zitten". Mevrouw De Boer, die was achtergebleven in de kamer met haar dochter, werd op hetzelfde moment be laagd door vier gemaskerde mannen. „Dit is een overval, wij willen g. lieten zij weten. De heer De Boer zei dat er geen geld was omdat alles op de bank stond. Hierna volgde een vechtpartij. Een van de overvallers zette hier bij de dochter het mes op de keet Intussen had mevrouw De Boer kans gezien om via het balkon naar beneden te sprin gen. Inmiddels hadden de daders begrepen dat ze waieti on'dekt en sloegen op de vlucht met medeneming van f 175. Een van de daders, de 22-jarige M. J. H. uit Leeuwarden werd door de politie opgepakt. Van de anderen ontbreekt elk spoor. papier f oor uw pen Brieven voor oeze rubriek moeten met volledige naam en adres worden ondertekend. Bij publikatile zullen dez® vermeld worden. Slechts bij hoge uit zondering zal var» deze regel worden afgeweken. Naam en adres zijn dan bif de redactie bekend. Publikatie van brie ven (verkort of onverkort) betekent niet dat de redactte het in alle gevallen •ens is met inhoud, c.q. strekking. Als je jaren klant bent van A. Heijn en er Angola-koffie kocht omdat hij lekker was en goedkoop, dan is dat nu onmo gelijk gemaakt door de schan dalige niets ontziende boycot van het Angola Comité. Overal in het land hingen plakaten waar op stond „koop niet meer bij A. Heijn", daar naast stroopte men het land af om de mensen onder druk te zetten die steeds bij A. Heijn hun inkopen deeen en zo zijn klanten weghaalde. Nu roep ik hierbij het Angola Comité ter verant woording omdat ze met com munistische methoden probe ren hur. doel te bereiken, me thoden die een regelrechte aanslag zijn op onze persoon lijke vrijheid van handelen. Straks komt er een boycot tegen de reisbureaus omdat ze reizen verkopen naar Portugal of een boycot van artikelen die uit Amerika, Z"id-Viet nam, Spanje en Zuid-Alr.ka komen of zijn we gedwongen Chineese bonen en rijst te eten en Fidel Castro zijn riet suiker te kopen. Weg met het Angola Comité dat 'n gevaar is voor ons land omdat ze, zoals gebleken is, onze persoonlijke vrijheid aan banden wil leggen. SINT-JANSTEEN A. SMET - NEVE Een omroep, die zich sinds jaar en dag bij voorkeur be zighoudt met het omtrappen van zogenaamde heilige huis jes, heeft thans een dergelijk bouwsel voor zichzelf opge richt. In de vorm van een win terprogramma waaruit alle „te gladde", c.q. „te simpele Amerikaanse tv-series" zorg vuldig zijn geweerd. Ter compensatie van allerlei verderfelijk kijkgenot zullen we niet onwaarschijnlijk nog wat meer operatietafels, mi lieuproblemen en echtschei- digsproblemen voorgeschoteld krijgen. Want de voorraad boeiend „entertainment" van eigen bodem is allerminst on uitputtelijk. Een eigenlijk nogal afgeklo ven voorproefje van het betere gooi-en-smijtwerk zag men j.l. zondagavond; in de onvervalst Amsterdamse lolbroekerij van „Citroentje met suiker". Voor een enigszins verantwoorde weergave van het gemiddelde Nederlanse probleemhuishou den vertoont het naar mijn smaak nog iets teveel diep gang, maar alle begin is moei lijk. En de goed herkenbare geluiden van rondvliegend sa nitair, mitsgaders het einde loos gekijf der onderscheiden familieleden beletten mij al thans voortijdig in slaap te vallen. Volkseigen cultuur is toch maar je ware. BREDA L. PISON AMSTERDAM (ANP) In aanwezigheid van de Israëli sche ambassadeur H. Bar-On heeft ir. P. Lardinois, gister middag in het Hilton Hotel te Amsterdam het zesde door Max Tailleur geschreven boek ten doop gehouden. Het is ge naamd „Jiddisch Fruit", en is geïllustreerd door Eppo Doe- Geschaard aan een joodse vrijdagavond-dis, luisterden tientallen vrienden naar Max, die een dankwoord sprak tot zijn uitgever, Becht uit Am sterdam. „Ik weet dat ik geen groot schrijver ben. Ze zullen mij nooit een litteraire prijs toekennen, maar ik heb wel een heel goede prijs van mijn uitgever gekregen". De uitge verij Becht heeft al 800.000 boeken van Tailleur ver kocht. Toepasselijk geïllustreerd dooi s)oeve luidt een van de anekdotes uit het boek: Pre- ■mei Heath van Engeland ont moet Golda Meir en vraagt haar: „Wat zou u doen als er, zoals in Engeland, een minis- 'cr uit uw kabinet betrokken was bij een sexschandaal?" waarop mevrouw Meir ant woordt: „Dan sla ik hem zijn andere oog ook dicht".

de Stem | 1973 | | pagina 11