Laatste voikskoers van het seizoen FRANS VAN ÏMERSEEL IN HEIKANT ONVERSLAANBAAR Lambrecht op tweede plaats Adrie Vasseur sterkste in rollenstrijd Zaamslag aan leiding in eerste klasse OPPERMACHTIGE VONCK WINT BOULEVARDLOOP Paridaen geklopt door pech LUCTOR SUPERIEUR TEGEN IJZENDIJKE TITEL VOOR BUIMANS Succes voor Moelker Uitslagen Vlissingen sport Uitslagen Uitslagen VIERDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 29 OKTOBER 1973 (Van onze sportmedewerker) HEIKANT Het heeft tot half koers geduurd, voordat de voikskoers te Heikant werkelijk goed op gang begon te komen. Het was tijdens een prtemiesprint, dat de sterke Belg Frans van Imerseel, in gezelschap van Bram van Laere en Henk de Jong ontsnapten. Het zag er toen naar uit dat de koers was beslist, maar dat was tegen de zin van de Belg Oiner de Block, die keihard knokte om de vluchters tot de orde te roepen, wat hem na drie ronden ook gelukte. Maar weer ontsnapte Van Imerseel uit het peloton. Binnen enkele ronden had hij meer dan een straatlengte voor sprong en het was alleen Emiel Lambreclit, die in een fan tastische achtervolging, er nog in slaagde om aansluiting te krijgen. In de eindsprint had hij echter geen verweer tegen een oppermachtige Van Imerseel. WIELRENNEN Jan Spetgens is in de Belgische plaats Torhout als zesde geëin digd in een internationale vel- drit over 25 kilometer. Eerste werd de Belg Albert van Damme in 53 minuten. De Belg Alfons van Parijs won een veldrit over 20 kilometer der was Chris Looyen als elf de,- vlak voor Cor van der Hulst. Nadat de 42 renners waren vertrokken, ging de plaatselij ke favoriet Eddy de Blook. er alleen vandoor, in de hoop een vroege beslissing te forceren. Hetgeen hem niet lukte, want drie ronden later, werd hij al weer opgeslokt door het ja gende peloton. Rondeniang bleef het peloton gesloten, In de negende ronde gebeurde vlak voor de jurywagen een lelijke valpartij. Piet Everaert en Sjoris Wijinaehker maakten óp een onplezierige wijze ken nis met het wegdek. Gelukkig voor beide renners viel de schade nogal mee. Tot dan tijdens een premie- Sprint, Frans van Imerseel, Henk de Jong en Bram van Laere wegsprongen. Niet voor lang, want onder aanvoering van de Belg Omer -Ie Block streek het jagende peloton en kele ronden al meer dan een op de vluchters. Nauwelijks was de rust teruggekeerd, of Van Imerseel trok er weer tussenuit. Hij had binnen en kele ronden al meer dan een straatlengte voorsprong op het peloton. Juist op tijd sprong Emiel Lambrechts weg uit het slapende peloton. Toen hij op minder dan honderd meter was genaderd, wachtte Van Irnmrsee: op zijn achtervolger, zodat er inet nog twaalf ronden voor de boeg, tiwee leiders waren die voor- goed buiten sohot bleven. In het peloton bewogen de plaat selijke favorieten Eddy de Block en Theo van den Bran den hemel en aarde om nog aansluiting te krijgen, maar tevergeefs- Toen de bel ging voor de laatste ronde, dacht ie dereen dat de winnaar van de ronde van Nieuw-Nanaen, Emiel Lamtoreecht het zou gaan halen. Van Imerseel begon de spurt van heel ver en wat Lambrecht ook probeerde, de man die het meeste recht had op de over winning, haalde het gemakke lijk met meer dan een fiets- lengte, terwijl de sprint Van het peloton nipt werd gewon nen door Bram van Laere vóór Eddy de Block en Henk de Jong. De voorwedstrijd voor trimmers werd gewonnen door Het peloton op weg in de voikskoers in Heikant, die een succes zou opleveren voor Van Imerseel. Van. D.orselaer uit Hulst,- die de sprint won van een kop groep van negen renners. Er waren hier 28 deelnemers. en 39 minuten: 1 F. van Imer seel, Sint Job in 't Gooi', 2 E. Lamlbrecht, Assen ede, 3 B. vai Laere, Sluis, 4 E. de Block, 10 seconden: 1 J. van Dorse- 1-aer, Hulst, 2 K.van Dorse- laer, Hansweer.t, 3 A. de Belie, Hulst, 4 P. Rogiers, Hulst, 5 Voikskoers 63 km in I uur klaas, 11 R. Moons, Zele, 12 A. Schelfouit, Hengstdijk, 13 A. T- Gilde, Hoek, 14 C. de Clerck, Jabbeike, 15 R. Ongenae, Jab- Heikant, 5 H. de Jong, Goes, 6 beke, 16 Veere Schild, Breda, mej. G. Kerremans, Ouden- J. de Cuiper, Wesieleh, 7 J. 17 Van Makelenberg, Malde- bosch, 6 W. G-ijsel, Koewacht, 7 J. de Boey, Hulst, 8 G. Poifliet, Hiulst, 9 W- v-a-n Poor ten-, Ossehisse. Pascal, Jatóbeke, 8 B. Luitgate, Breda, 9 O. de Block, Temse, 10 F. de Munch'k, Sinit-Ni- gam, 18 G. Raas, Goes, 19 W. Caboor, Maldegem. De Trimmers 25 km 57 min (Van onze sportmedewerker) HEIKANT Adrie Vasseur uit Axel bij de amateurs, Hu- go Flain uit het Belgische Ste- kene bij de nieuwelingen en Henny Gijsel junior uit Hei kant bij de aspiranten, zijn zaterdagavond winnaars ge worden van de grote sport- en feestavond op home-trainers in het verenigingsgebouw in Hei kant. Een succesvolle sport- en feestavond die was georgani seerd door het wielercomit Heikant. Vooral bij de wedstrijden op hometrainers liet het Heikant- se wielerminnende publiek zich luidruchtig horen, zodat het aan de nodige sfeer niet ontbrak. Bij de wedstrijden op home-trainers voor volkswiel renners werd het na een span nende strijd een eindoverwin ning voor .veteraan" Piet Everaert uit Hulst. Hij liet, en met ruim verschil zijn veel jongere collega's al waren er dat niet zoveel gemakke lijk achter zich. Voordat de wedstrijden begonnen werd Wim de Waal in het bijzijn van zijn charmante verloofde Anita Blommaert uit St.-Jan- steen door de heer J. Blom maert wethouder van sportza ken van de gemeente Hulst namens het organiserende co mité gehuldigd. Op de vraag wanneer hij prof wordt ant woordde De Waal: „Als dat volgend jaar niet gebeurt, dan Heikantse topatleten Piet Vonck en Jo Schout met hun trainer Alex van Rie in het zonnetje gezet. Ook speaker Wim Hendriks had voor het drieta! nog een passend woord. Over de komende Heidecross- Grote Prijs Dagblad De Stem zei Vonck: „Van Rie- haalt de beste atleten naar Heikant, die me zoveel mogelijk tegenstand kunnen bieden. Ik zal probe ren een eerste plaats te be machtigen, miaar ik verwacht wel sterke tegenstand". Vonck en Schout ontvingen ieder een enveloppe met inhoud, terwijl ze samen met hun trainer bloemen kregen aangeboden. Uitslagen: amateurs: 1. A. Vasseur Axel 27.2-28.9 (56.1 sec), 2. J. Hamelinck Terneu- zen 30.7-27.4 (58.1 sec). 3. W. de Feber Sluiskil 28.6-31.0 (59.6 sec), 4. L. Strobbe Lamswaarde 35.0-29.7 "(64.7 sec). 5. P. Vonck Heikant 31.5-36.0 (67.5 sec), 6. W. de Waal Axel 36.3-33.8 (70.6 sec). Nieuwelingen: 1. H. Flain Ste- kene (B) 15.0-14.6 (29.6 sec). Adspiranten: 1. H. Gijsel Hei kant 14.9-15.1 (30.0 sec). Volkswielrenners: 1. P. Ever aert Hulst 21.2-18.2 (39.4 sec), 2. W. Poecke Koewacht 20.6- 21.5 (42.1 sec), 3. W. Martens Koewacht 24.0-20.0 (44.0 sec), 4. H. Maes Kemzeke (B) 22.2- 23.0 (45.2 sec), W. Caboor Ste- kene (B) 22.8-24.1 (46.9 sec.). (Van een voetbalmedewerker) TERNEUZEN Zaamslag heeft de eerste plaats overge nomen in de eerste klas van de zaterdagcompetitie van de KNVB afdeling Zeeland, üe Zeeuwseh-Vlamingen wonnen met I3 van Apollo en kwa- men zodoende het niet spelen de Nieuwdorp voorbij. Arnc- muiden 2 moest een punt prijsgeven aan WIK (0-0). Onderaan zorgde Heinkens- zand voor een verrassing niet een 10 zege op Sluis, 's Heer Arendskerlte speelde knap 1 1 tegen VCK. Met de nodige strubbelingen werd Colijns- plaatse Boys - Veere 33 en ook Wemeldjnge - Brouwers haven eindigde onbelist (1 1). APOLLO - ZAAMSLAG Zaamslag sloeg zijn slag in de tweede helft. Voor de rust was Apollo gelijkwaardig. Buyze gaf de bezoekers een I)1 voorsprong, waarna Van Zab- ben n.et voor rust voor 11 zorgde. De tweede helft was voor de Zeeuwseh-Vlamingen. die door Kees Kempe en Ad Michielse een verdiende 13 zege bereikten. HEINKENSZAND - SLUI5 Een slechte, maar wel spannende wedstrijd. Beide ploegen maakten er maar erg weinig van- en een 0—0 uitslag zou de beste verhouding ge weest zijn. In de vijfde mi nuut echter greep Heinkens- zand de winst door een treffer van Goedegebuure (10). COLIJNSPLAATSE BOYS - VEERE Deze wedstrijd liep volledig uit de hand. Kenne lijk was het feit, dat de Boys trainer Maljers vroeger doel man is geweest van Veere de oorzaak. De Boys wilden per se winnen en omdat de scheidsrechter niet tijdig in greep werd het tegen het ein de van de wedstrijd meer „houthakken" dan voetballen, wat twee Boys-spelers (Siere- veld en De Vos) op een offi ciële waarschuwing kwam te staan, wegens trappen van een tegenstander. De eerste helft was nog wel aantrekkelijk, hoewel er toen ook al te overtredingen werden maakt. Adrie Kodde bi» Veere op 0—1, waarna burg de ruststand op 1_; J te. De laatste gaf een kwart», na rust de thuisclub een il voorsprong, die onmiddelft weer werd teniet gedaan Boshom (22). Toen wa beer los. Er werd getrapt n!;. alles en de scheidsrechter h de zaak duidelijk niet ,-L aan. Nadat De Jong nog scoorde werd het weer Kodde nog 33. Ook na wedstrijd vonden nog in rond het veld de nodige mutselingen plaats. 's HEER ARENDSKERKt. VCK De thuisclub had de eerste helft wel een voor sprong verdiend. Het bleef t. 0. Direct na de rust kwat VCK op 01 door Patty f pas een kwartier voor tijd b- Beenhakker voo-r zijn ploeg t verdiende gelijkmaker uit lm vuur slepen (11). VVEMELDIN GE - BRlji WERSHAVEN Al na minuut hadden de bezoeken een 01 voorsprong Everwijn. Pas na de rat kwam Wemeldinge deze fe te boven en zette Brouwer- ven onder druk. Toch wast een strafschop wegens ha® voor nodig om Wemeldirj eindelijk aan zijn verdiend! tegenpunt te laten k Tien minuten voor tijd Schouten die penalty rad (1-D. WIK - ARNEMUIDEN 3 Een goede wedstrijd, waait de beide doelen maar zeer za den in gevaar kwamen, i de verdedigingen gewoon ïti te sterk waren. De M i voor deze wedstrijd de I uitslag. Geen van beide pi» gen verdiende meer. DE STAND: Zaamslag Nieuwdorp 7-11, Arnemuiis 2 6-8, Colijnspl. Boys 14 VCK 7-7, Brouwershaven i Veere 7-7, Sluis 6-5, Wemi dinge 7-6, WIK 6-5, 5, 's Heer Arendsker'ke 14 Heinkenszand 7-4. (Van onze sportmedewerker) VLISSINGEN Voor Piet Vonck was er zaterdag tijdens de 38ste Boulevardloop in VliSsingen geen vuiltje aan de strak blauwe lucht om gemak kelijk te zegevieren. Hetzelfde deed Vonck gisteren overi gens in de THOR-cross in Roosendaal. Piet Vonck nan« al na enkele honderden meters gedecideerd de kon en dom'- neerde daarna zo sterk dat er tijdens deze vier kilometer- loop alleen maar spanning overbleef voor de bezetting van de tweede plaats. Vonck versnelde namelijk wannéér hij er zin in had en als het dan er ook maar even op leek dat een Lintjes of een Jansma nog pogingen zouden ondernemen voor een tegen aanval kregen ze direct te maken met de superioriteit van de atleet uit Hulst. Vonck vertoonde weer een perfecte conditie. Hij prefereert wel eens slecht weer om tot top prestaties te komen maar ook onder deze ideale omstandig heden (bijna geen wind en een aangename temperatuur) voelde Vonck zich blijkbaar in zijn element. Met liefst 35 seconden voor sprong bereikte Vonck fris en monter de finish en 'direct daarna richtte de aandacht zich op de bezetting van de tweede plaats. Deze leek voor Frans Lintjes te zijn, die na Vonck toch wel de beste In druk tot nu toe had achterge laten. Een geweldige eindsprint van Marien van Prooyen die vorige week de KMS-cross 'op zijn naam schreef bracht ech ter de nodige deining bij de talrijke toeschouwers. Van Prooyen bleek over nog veel reserves te beschikken en ver raste vriend en vijand om m de laatste 500 meter op te rukken van de achtste naar de der.de plaats. Frans Lintjes moest alles geven om tenslotte ln een nek-aan-nek race zijn tweede positie te handhaven. Het was nipjes want voor bel den werd dezelfde tijd (11.33) afgedrukt. Jansma (6e) die de prijs won voor de eerstaankomende Vlis- singer stelde met deze prosta te zeker niet teleur evenals Wies van Houte (8e). Bij de dames won de club genote van Vonck, Lenie van Dorselaar, de 1500 meter in 5.41. Er waren echter slechts twee deelneemsters. Bij de jeugd traden voorat de Belgische jongens op het voorplan, al boekte op de 1500 m. jongens B Peter Moelker van Schelde Sport zeker geen onverdienstelijke zege. De meisjes uit Zeeuwscti- Vlaanderen deden het uitste kend. Bij de B-groep won Marja de Jonge Schelde Sport de 900 meter in 2.33. Op dezelfde' af stand (meisjes C) zegevierde Ria Nijskens Hulst in 2.39. Ingnd de Nijs van Schelde Sport deed bij de meisjes D 2,44 ovér- de 900 meter en ook dit bleek goed voor een eerste plaats. VOETBAL De 1 voor het Australische voetlsi elftal om zich te pl voor het eindtoernooi omü wereldkampioenschap 1911; West-Duitsland zijn zateig aanzienlijk geringer gewoife De Australiërs speelden Sydney namelijk de eerslei- nalewedstrijd van de Aai- sche zone tegen Zuid-Koi gelijk: 00. Uitslag Boulevardloop beren senioren" 1 P. Vonck RKHAV 4000 meter in 10.58, 2 F. Lint jes Sprint Breda 11.33, 3 M. van Prooyen AV'56 11.33, 4 R. Karman.Trias Heiloo 11.35, 5 R. van Dorpe België 11.35, 6 Jan Jansma Zeeland Sport 11.41, 7 W. Smit België 11.43, 9 W. van Houte RKHAV Hulst 11.49, 9 N. Flipse AV'56 11.52, 10 G. Baert België 11.58, 11 M. van Huffel België, 12 Koos Oggel AV'56 11.24, 13 G. Sie- rens België 12,24, 14 T. Strij- donk Schelde Sport 12.26, 15 M. Fransen AV'56 12.30, 16. J. de Waard Zeeland Sport 12.34, 17 G. Bras AV'56 12.39, 19 J. Oele AV'56 12.40, 19 A. de Regt AV'56 12.41, 20 M. van de Marteleire België 12.42. De organisatie had de SV Marathon. Burgemeester Th. Westerhout reikte in het stad huis de prijzen uit. :van onze sportmedewerker) MARIA AALTER/ TORHOUT Guido Paridaen lieeft zondag een uitstekende kans op de zege gemaakt ln Maria Aalter waar 39 ama teurs aan de start kwamen voor een cross over 20 kilome ter. Paridaen nam samen met de latere winnaar Eric dc Bruijne de leiding maar werd door een val teruggeslagen. De Zeeuwsch-Vlaming ein digde als vrij fde. Een dag te voren was Paridaen in Tor hout gestart ln een cross over 25 kilometer waar prok amateurs aan het vertó kwamen. Paridaen reikte dit selecte gezelschap naars achtste plaats. Winnaar de Belgische profkat Albert van Damme in een en vijf minuten. Tweede oud-wereldkampioen bij amateurs Norbert de Deel;" op 30 seconden. En als de. kwam over de streep de glsche kampioen amateur-W sers Robert Vermeire. Beha.' Paridaen klasseerde de NeJf' lander Hans Steekers zic»«: vijfde. ln de strijd om de vierde plaats bleef Karman juist iets voor op de Belg Dorpe. Jan (Van een voetbalmedewerker) TERNEUZEN In de eer ste klas van de zondagcompe titie van de KNVB afdeling Zeeland heeft Luctor met een duidelijke 05 zege in IJzen- deiijk weer de kop genomen, want Koewacht speelde niet. De wedstrijd in Aardenburg kon niet doorgaan, omdat er geen scheidsrechter was. Ria blijft onderaan na de 20 ne derlaag bij Hulsterloo, evenals Patrijzen, dat met 21 van Philippine verloor. Hoofdplaat speelde 11 tegen Lewedorp- se Boys en Walcheren moest thuis de winst aan Schoondij- ke laten (24). HULSTERLOO - RIA Een goede wedstrijd. De thuis club had bijna de hele wed strijd het beste van het spel*' en kwam voor de rust op 10 door d'Hondt. Dezelfde speler maakte er na de thee 'ook 20 vein. HOOFDPLAAT - RIA Een rommelige wedstrijd, waarin de scheidsrechter ze ker geen hoofdrol speelde. Na enkele minuten al had Hoofd plaat een 10 voorsprong ge nomen door Riemens, die een kwartier later door Menhere werd teniet gedaan (11) De tweede helft was Hoofd plaat nog het gevaarlijkst, maar de puntenverdeling geeft de verhouding goed weer. IJZENDIJKE - LUCTOR Luctor kwam goed weg bij IJzendijke. Met de rust was de score al 02 door Rijk en een strafschop van doelman Simonse. Na de rust begon Ed Boga-ert aan znij hattrick. Bin nen de kortste keren had hij de score opgevoerd tot 0-'- WALCHEREN - SC HO' De acht finalisten van het gewestelijk kampioenschap vijfde klasse libre, dat het afgelopen weekeinde in Hulst werd afgewerkt (Van onze sportmedewerker) HULST Kwam P. Bij mans uit Maarheeze op de eer ste plaats, in het gewestelijk kampioenschap vijfde klas li bre dat vrijdag, zaterdag en zondag in De Bruijns restau rant in Hulst werd gespeeld, A. van Rijt uit Helmond werd voor het gewest Brabant en Zeeland de afgevaardigde voor het nationaal kampioenschap, dat op 22 en 23 december gespeeld wordt. Zijn vierde plaats en gemid delde van 1.34 was daar vol doende voor. Het algemeen ge middelde van Bij mans, Veekes en Bevers (respectievelijk 1.71, 1.63 en 1.52) was daar te hoog voor. De beste Zeeuw was A. Meeuwse uit Axel. Hij werd zevende en behaalde vijf matchpunten met een gemid delde van 1.38. Voor de ge westelijke kampioenschappen in De Bruijns restaurant geor ganiseerd door het jubilerende HEC, bestond een goede pu blieke belangstelling en dit vooral van vele ZeeuwschD- Vlaamse biljartliefhebbers. Uitslag gewestelijk kampioen schap Brabant-Zeeland vijfde klas libre: 1 P. Bijmans Maar heeze 10 1.71, 2 M. Veekes Haps 10 1.63. G. Bevers Den Bosch 10 1.52. 4 A. van Rijt Helmond 9 .1.43, 5 C. Wevers Zevenbergen 8 1.48, 6 A. Meeuwse Axel 5 1.38, 7 H. Schoenmakers Breda 2 1.23, 8 A. Rentmeester Ovezande 2 1.14. WALCHEREN DIJKE Een prima strijd, die het aanzien vol»*: waard was. Dingemanse W® Walcheren op voorsprong 0), maar door Muson werf - weer 21. De rust P&' met 2—2 door He* Schoondijke sloeg pas n? zijn slag. Boekhout en ky (strafschop) zorgden voor de 2-4 overwinning PHILIPPINE - PATBIJ®1 Een matige vertoning. toch wel verdiend door Zeeuwseh-Vlamingen wer» wonnen. Theo de Vries al na vijf minuten voor 10 voorsprong., die Pas voor de rust werd wegge» door Moison uit een vrije (11). Direct na de rust Philippine weer dé aan» door Kambier werd eet diende 21 voordprong reikt, al was daarbij hulp nodig van de doelman. Een gelijk spe< beter geweest. DE STAND: Luctor Koewacht 5-8. Hoofdpij Hulsterloo 5-6, PhilipP1" Aardenburg 4-5, Schoo j 6-5 Walcheren Boys 5-3, IJzendijke trijzen 5-2, Ria 5-2.

de Stem | 1973 | | pagina 10