IUCTEUR MJCTEUR B. en W. willen parkeren in Cadzand belasten zeeuws Nieuw programma van Don Quishocking niet bestemd voor lange tenen ZEELAND s SMsaido w.v.v.v. CHRIS HINZE-CONCERTEN DE MIN VAN MEESTER Van dag tot dag ONDERZOEK NAAR HORECAPRIJZEN AAN BELGISCHE KUST Vakantieflats verrijzen in Cadzand uit de grond WITWE NU IN AXEL INSTANT COMPOSERS ZIJN WEER OP PAD stad Breskens St.-Jansteen Oostburg Aardenburg Weekenddienst Stem-redactie 5DERNE FABRIEK ons bedrijf vra- transformatoren bedrijf, den a. 8% iwe fabriek. bedrijf van 9-16 onische afspraak, rstaande bon. ABRIEK B.V. rein „EMER") ler 447 Breda ^areraag z/ oKrooer iy/p 150-6151. an een Nederlands- zen electrische huis- zedige indiensttreding isverband construeren niveau, wenst. van werktekeningen igsmogelijkheden i de Afd. Personeels- alle inlichtingen kunt ;CHT TEL. 078-48000* iJEKTENBUREAU rmingsinstallaties en ;e opleiding, rend daarvoor, regeltechniek, zijn ge in, terwijl ervaring in iniek wel een vereis- n gericht worden aan icht. wensen, kunnen zich 48000, toestel 217. Als de raad daarmee akkoord gaat zullen de goljplaten op het dak van deze boerderij plaats moeten maken voor riet. EHBO-cursus De plaatse lijke EHBO heeft ter afslui ting van een cursus de diplo ma's uitgereikt. Gslaagd zijn: De dames J. Baas-Reynvoet, C. de Bleek-Van der Walle, M v. Haneghem-Heyboer. J. v. Haneghem-De. Zwart, G. Maas-Somers, S. de Melker, M. Vergouwe-Voogd; de heren A. de Hulster, W. Mooring, G v, Schaick, E. Trosonie, E. Verhé, P. Vermeulen, J. Vlie ger en H. v.d. Voorde. Docent was dr. J. v.d. Maas. Mgr. Ernst Zondag 28 ok tober zal de bisschop van Bre- da mrg. H. Ernst een bezoek brengen aan Breskens. Om 10 uur zal hij een eucharistievie ring voorgaan. Aan deze eu charistieviering wordt mede werking verleend door het jongerenkoor en het dames koor. Na de dienst zal op de pastorie een ontmoeting plaats vinden met afgevaar digden van diverse geledin gen. Welfare-tentoonstelling Bij de feestelijke viering van het twintigjarig bestaan van de bond van bejaarden en ge pensioneerden, afdeling Sint- Jansteen op woensdag 14 no vember in de grote zaal van het verenigingsgebouw, zal te gelijkertijd in de kleine zaal een tentoonstelling worden ge houden van Welfareartikelen, gemaakt door zieken en be jaarden. Tijdens de tentoon stelling van 10.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur bestaat de gelegenheid om de tentoon gestelde handwerkjes aan te kopen. Van de opbrengst zal nieuw materiaal worden ge kocht. (Van een onzer verslaggevers) DE PANNE Het West vlaams Economisch Studiebu reau zal een, onderzoek instel len naar de prijzen in horeca sfeer langs de Belgische kust. Door de Belgische staatssecre taris voor Toerisme is hiervoor een subsidie van ruim 17.000 gulden toegezegd. Het onderzoek komt tot stand na uitlatingen van de provinciegouverneur van West-Vlaanderen die tijdens een persconferentie verklaarde dat op sommige plaatsen langs de kust tijdens het seizoen te hoge prijzen worden bere kend. Deze uitlating heeft langs de Belgische kust kwaad bloed gezet. De horeca wees erop dat de hotelprijzen langs de kust aan de lage kant zijn in vergelijking met nabuurlan den. De burgemeester van de luxe-badplaats De Panne vond de uitlatingen van de gouver neur sterk overdreven. Vol gens hem zou de overheid wel eens wat geld beschikbaar mo gen stellen voor verbetering van de toeristische infrastruc tuur, zo merkte hij op. Zondag 28 oktober wordt in de Ned. hervormde kerk te Oostburg- om 10 uur een oecu menische dienst gehouden. Het thema van deze dienst is ge handicapten en niet gehandi capten. Gouden bruiloft Op 3t augustus j.l. was het echtpaar Hubertus Vermeirssen en Au gusta Engels in het bejaarden tehuis „Coensdike" te Aarden- burg 50 jaar getrouwd. De viering van dit feit werd toen enige tijd uitgesteld, opdat al le familieleden aanwezig zou den kuripen zijn bij de feest- viering,- De gouden echtelieden ïJM-.iaSpecüevelijk 85 en 84 jaar oud, De heer Vermeirssen werd ge-boren in Clinge en trouwde met Augusta in haar geboorteplaats Kieldrecht in België. Voor hun komst, in ok tober 1969 naar Aardenburg, woonden zij ruim dertig jaar in Philippine en daarvoor in Clinge. Het echtpaar Ver meirssen kreeg vier kinderen, twee dochter en twee zoons, waarvan er nog 3 in leven zijn, Zij hebben 10 kleinkin deren. Vader Vermeirssen is mosselschipper van beroep ge weest en de laatste jaren van zijn loopbaan was hij agent van he± Centraal Mosselkan toor te Bergen op Zoom. Na tuurlijk ging het gouden feest niet ongemerkt voorbij in het Aardenburgse „Coensdike". Na een mis uit dankbaarheid in de kapel van het tehuis wer den de feestelingen in de re creatiezaal opgewacht door al le bejaarden en het personeel en werden ze toegesproken door directrice zuster Giusep- po en de voorzitter van de bejaardencommissie. Bloemen en geschenken werden aange boden en er volgde een geani meerd koffieuurtje. Daarna wend het feest in intieme kring verder gevierd. (Van een onzer verslaggevers) SLUIS Parkeren in Sluis zal geld gaan kosten. Dit, indien de raad in zijn volgende week donderdag te houden vergadering, een tweetal voorstellen over neemt. Een om het grote parkeerterrein aan de St.- Annastraat te voorzien van een parkeerautomaat (kos ten bijna f 7000,en een voorstel om voor het recht als parkeerwachter op te tre den een vergoeding te hef fen. Hiertoe zijn de parkeer plaatsen in Sluis in categorie- en ingedeeld, waar de vrijwil lige parkeerwachten, respec tievelijk 10, 15 of 20 gulden per parkeerplaats per jaar aan de gemeente moeten betalen. De parkeerwachters mogen niet, zo schrijft het ooilege in zijn voorstel, met tarieven of kaartjes gaan werken. De be loning voor hun werk moet blijven bestaan uit het al dan niet ontvangen van door de gebruikers te geven vrijwilli ge bijdragen. Het parkeren aan het terrein langs de St.-Annastrraat zal tussen zeven uur 's morgens en zeven uur 's avonds 75 cent of tien Belgische francs gaan kosten. Het college wil de schuur op het Marktplein in St.-Anna ter Muiden van een nieuwe rieten dakbedekking voorzien. Gaten in dat dak zijn thans afgedekt met golfplaten wat het college een doorn in het oog is. „De aangebrachte noortbedekking schaadt het aanzien van het unieke Marktplein", aldus B. en W. van Sluis. Het college vraagt machti ging inzake restauratie, ge schat op f 12.000. Na aftrek van diverse subsidies zal voor de eigenaar f 1200 resteren. Men vindt dit voldoende om dat de gebruiksmogelijkheden van de schuur na restauratie niet worden vergroot, en de kosten van onderhoud van een rieten dakbedekking aanzien lijk hogerr zijn dan die van golfplaten. Er zal nog meer beschermd wordian in bet stedeschoon van Sluis. Er is een bedrag van. f 40.000 nodig om een aantal bomen een boomehirur- gischfi behandeling te laten ondergaan, zodat ze nog veel jaren het beeld in bepaalde straten kunnen blijven bepa len. Een aantal van dieze bomen lijdt aan schade, opgelopen tij dens de beschietingen in 1944. Het betreft onder meer de lin debomen op Kaai- en Markt plein (St.-Anna), 21 stuks po pulieren bij het kanaal (de laatste groep tot volle wasdom gekomen Zeeland-populieren in Zeeuwseh-Vlaanderen) en kastanjebomen in de Lange Wolfstraat. De raad wordt voorts ge vraagd een algemeen besluit te nemen voor de verhuur van de gemeentelijke sportvelden. In de periode 15 juni tot 15 juli mogen de velden niet worden bespeeld in de daar aan direct voorafgaande en volgende perioden slechts be perkt, dit om het vertrappen van de velden te voorko men. Men gaat volgende week donderdag ook straatnamen geven aan wegen in de Ster nen Beer, en als laatste agenda punt sitaat de bespreking van een aantal ontwerp-bestem minigsplannen op het program ma. „Je weet ondertussen ,Je weet ondertussen dat we serieuze lieden zijn die het beste met je voor hebben. Als vanavond de magische vonk over wil springen, dan ga je geluk kiger naar huis dan je ge komen bent, wat zeg ik, je vrouw blijkt weer van je te houden en de tand arts vergeet een rekening te sturen; we hebben zelfs de stille hoop dat we je kind dit jaar voorwaarde lijk over krijgen, dat je tante geheel genezen te rugkomt uit Lourdes en dat België wordt opgehe ven". Met deze intrigerende zin opent de flaptekst van het programmaboekje van „Zand in je badpak". Cynis-ch of gewild leuk? In ieder geval geeft de titel van het nieuwe programma van Don Quis hocking vooraf al de nodige aanleiding tot verwarring. En dat' is in ieder geval - leuk of cynisch- de bedoeling van liet vijftal cabaretiers, dat zich vrijdagavond op nieuw in Zeeland zal presen teren. Don Quishocking is een groep die duidelijk in de lift zit, op weg naar de etage waar Sieto Hoving zich al Iets te lang ophoudt. Anke Groot, George Groot, Fred Florusse, Jacques Klötters en Pieter van Empelen (piano) bespelen met veel vakman schap de zaal en tal van actuele zaken. De kenners geven u wel de waarschuwing mee: niet voor lange tenen. Na succes in Goes komt nu midden in de week> de Hoofdstad Operette twee da gen met Die Lustige Witwe in Cultureel Centrum, in de Halle in Axel. In deze rubriek op zater dag 13 oktober hebben we al uitvoerig over de fantasti sche uitvoering onder regie van Alexander Pichler ge schreven. Nu laten we het erbij om de Zeeuwsch-Vlamingen op te wekken deze uitvoeringen op dinsdag en woensdag aan staande niet te missen. Een kleine duizend leerlin gen van de hoogste klassen van het voortgezet onderwijs krijgen deze week de jubi leumvoorstelling van Toneel groep Theater, de Min in het Lazerushuys, voorgescho teld. In Tholen en Vlissingen worden deze week twee spe ciale concerten gegeven door een van de meest begenadig de fluitisten, die Nederland bezit. Chris Hinze, zeer veelzij dig en bekend met muziek van Vivaldi tot Bacharach en eieen comuosities zoals Sa- crafice- de begeleidingsmu- ziek bij de Teleac-cursus „Graven naar het verle den". De Chris Hinze Combinati on bestaat vanaf begin '73 naast Hinze zelf uit Gerry Browns, drums; John Lee, bas; Rob van den Broek, pia no en Henny Vonk als voca- liste. ZATERDAGAVOND IN MIDDELBURG Oltre Tomba en hé, hé, hé in Wandelkerk, 20.30 uur. DINSDAG- EN WOENSDAGAVOND IN AXEL Die Lustige Witwe van Franz Lehar in Cultureel Centrum de Halle, 20.00 uur DINSDAGAVOND IN MIDDELBURG de Min in het Lazerushuys, Schouwburg, 19.30 uur. WOENSDAGMIDDAG IN MIDDELBURG Jeugdtheater, poppenspel Hinderik. Zuiderbaken, 15.30 uur WOENSDAGAVOND IN TERNEUZEN De Min in het Lazerushuys, Zuidlandtheater, 20 uur DONDERDAGAVOND IN THOLEN Chris Hinze Combination, hal van het Stadhuis, 20 uur VRIJDAGAVOND IN VLISSINGEN Chris Hinze Combination, de Open Hof, 20 uur VRIJDAGAVOND IN GOES Don Quishocking, Zand in je Badpak, Prins van Oranje, 20 uur een goede positie srven en in hun huidige :p geen mogelijkheden ;ken wij, als zij niet 10 jaar zijn, schriftelijk sn bij de afdeling zaken van rkoop Nederland b> 71 er P. B. Palma Onder auspicieën van ZVU en Wikor verzorgt de Stich ting Cultuurspreiding Zee land zowel in Middelburg als fn Teraeuzen een avondvoor stelling van deze oud-Neder landse kluahit, die al bij voor-intekening volledig be zet is door leerlingen van alle Zeeuwse lycea en scho lengemeenschappen. En dat was precies de bedoeling. Het blijspel „De Min in het Lazerushuys" is vermoe delijk het laatste werk van de Nederlandse schrijver Willem Godschalck van Frocquenbroch (wie ooit van hem gehoord heeft, mag nu zijn vinger opsteken). Hij schreef dat stuk in 1670, terwijl het in 1683 voor het eerst werd gespeeld. Vanaf 1725 tot het begin van de vorige eeuw kwam het telkenjare op de planken, met. de befaamdste acteurs. Toneelgroep Theater beeft het nu goed afgestoft en in een bijzondere regie van Re- né Lobo in première doen gaan. Willem Breuker. Misha Mengelberg, Ilan Bennink, Willem van Maanen, Maarten van Regteren Altena, dat zijn de mannen die het land muzikaal onveilig maken on der de naam Instant Compo sers Pool afgekort ICP. In vorige seizoenen werkte de ICP aan projecten zoals het „Beestenkwartet" met het nrmettheater Wil Spoor en „né, hé, hé, waar is de Marechaussee" naast hun ve le activiteiten, die we ge makshalve rubriceren onder net begrip „free jazz". Al werkende hebben zij nu zoveel theaterervaring opge daan dat hun nieuwste pro- jekt -.Oltre Tomba" en een nieuwe versie van „hé, hé, hé," vee] duidelijker en veel meer theater is dan kenners van hun voor mogelijk hiel den. Oltre Tomba is een schel menstuk in de verte geba seerd op het bekende jon gensboek „Fulco, de min streel" Dit verhaal, vol ont voeringen en andere lage lis ten, wordt als structuur voor tamelijk persoonlijke muzi kale vondsten en intriges ge bruikt. Hé. hé. hé is een stuk dat eigenlijk net ais Oltre Tomba hande't over de frus traties van de kunstenaar. Al -net ai dolle pret, waar bij toch wel op uithoudings vermogen van het publiek moet worden gerekend. Want als de heren muzikanten eenmaal bezig zijn, weten ze van geen ophouden. Voor .de Zeeuwsch-Vlamingen nog een tip, eind december wordt de ze avond van Jeugd en Mu ziek herhaald in Hulst. Voor redactionele aangele genheden kunt u vandaag en morgen contact opnemen met de heren drs. J. Bouwmans, tel. 01100-3405 (voor Mid den-Zeeland) en A. Verlind, tel. 01140-3103 of 01140-3751 (voor Zeeuwseh-Vlaande ren). Eindredactie Bas Augustijn In Cadzand- rni door het aanne- wgsbedrijf gebr. v.d. Poel ®t Terneuzen hard gewerkt OUT ;iUv-lagen achter de Boule- 5an ,1 "zei fijt, i!?uw van 57 vakantie- 4ij verrijzen in drie vard De Wielingen. 42 van de Dienst Erholung van de Duitse PTT, die in het vakantiesei zoen hier personeelsleden een onbezorgde vakantie wil aan bieden. De overige flats zijn be stemd voor particulieren. Zij bestaan uit een woonkamer annex keuken, twee slaapka mers, en een douche. De be doeling is de flats begin vol gend jaar gereed te hebben, zodat er liet komend vakantie seizoen ai gebruik van kan worden gemaakt. De riole- rings- en bestratingswerk zaamheden voor dit project zijn door de dienst gemeente werken van Oostburg al uitge voerd.

de Stem | 1973 | | pagina 11