SECRETARIS VAN VOETBALVERENIGING STEEN DOET MEE AAN AVRO-QUIZ MOGELIJKE OPLOSSING STANKPROBLEEM ÏIRNEUZEN-ZWll Hulster Ambacht bijna unaniem achter voordracht nieuwe dijkgraaf AXELSE ORGANISATIES KRIJGEN D01KMRTJE Geld bestemmingsplan niet voor reconstructie Graafjansdijk B. en W. Axel willen motorclub geld teruggeven Oprichting streek museum in Hulst praktisch seker STEKBANoJt TS-BANDENSERVICE SHOW RAAD SAS VAN GENT stad streéK Breske ns haaiVL^ral4^31' 48 kg W aterzuivering Koewacht Man uit Axel sleurde meisje met zich mee en veroorzaakte botsing Huïsf Koewacht Sas van Gent Cadeautje: 4 lucifersmapjes met grapjes van MaxTailleur. Gratis bij Parade. STEEN krijgt volgende week sportiviteits- beker Internationale zeeliengel- wedstrijd Hoek: de laatste SCHOOLJEUGD WESTDORPE NAAR GENT Vrijdag 26 oktober 1973 (Van onze correspondent) SINT-JANSTEEN Secre taris M. de Burger van de voet balvereniging STEEN J'i Smt- jansteen is een van de 25# Ne derlanders, die op maandag 29 nktober kunnen meedoen aan °ea quiz, die door de AVRO in samenwerking met de Konink lijke Nederlandsche Voetbal Bond wordt georganiseerd. Samen met nog duizenden andere Nederlanders, had ook de heer Burger een briefkaart ingestuurd om zieh aan te mel den. De trekking werd op 23 oktober 's morgens verricht door notaris mr. L. van Solke- ma op het KNVB-bondsbureau in Den Haag. Ook de briefkaart van de Steense voetbalsecreta- ris kwaim daarbij naar boven. Voor de heer Burger opent diait voor 29 oktober aardige perspectieven. Hij is inmiddels uitgenodigd om aanwezig te zijn bij de AVRO-uitzending op 29 oktober, die plaatsheeft vanuit het Singermuseum in Laren, waar de heer Burger om 18.30 uur wordt verwacht. Met dit al is hij in ieder geval al verzekerd van een plaatsbe wijs voor Nederlaind-België en een kleine prijs, die hem na af loop van de quiz zal worden overhandigd. Tevens dingt hij echter mee naar een van de 22 grote prij zen, want 22 vain de 250 prijs winnaars zullen samen met 22 internationals en oud-interna- t.ionale aan de quiz deelnemen. Ook als de heer De Burger niet tot deze 22 gelukkigen mocht behoren heeft hij als toeschouwer in de zaal nog kans op een prijs. Hoewel het vanwege het ruimtegebrek in het Singer Museum niet is toegestaan om vrienden en bekenden ter aan moediging mee te nemen, wordt de heer De Burger op zijn tocht vergezeld door een kleine schare supporters. M. de Burger 9 De heer K. Collot d'Escury: nieuwe dijkgraaf? (ADVERTENTIE) Alphen a/d Rijn Amersfoort Amsterdam Apeldoorn Arnhem Bergen op Zoom Drachten Ede Emmen Enschedé Gorinchem 's Gravenhage Groningen Helmond Kampen Leiden Meppel Middelburg Naarden Nijmegen Roosendaal Stadskanaal Terneuzen Tilburg Vlaardingen [H Terneuzen, Mr. F. J. Haarmanweg 2, 500 m. voorbij Philips, tel. 01150 - 3828. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Mogelijk kan er in de nabije toekomst een einde gemaakt worden aan de stank, waarmee de bewoners in Terneuzen-Zuid worden gecon fronteerd. De stank is hevig in Terneuzen-Zuid omdat hier een ontluclUingspunt is van de AWL-leiding. Door middel van een wasloren schijnt het pro bleem echter afdoende te ver helpen te z(jn. Dit vertelde tijdens de gis- avond gehouden vergadering van de Terneuzense gemeente rad wethouder P. Huijbrecht. net onderwerp kwam ter spra- „e, mevrouw J. Doppe- gie er-Thiel niet alleen vroeg snel een oplossing te vinden, „Bair,00k meedeelde dat de ge- nmt ®,w- weer een nieuwe Protestbrief krijgt. DoLde-rorden van mevrouw wppegieter voegde de heer S. heid ?n s°Sut0e: "de leefbaal'" door rlo f6 betreffende wijk is al ma onder nul. Er zijn a'mensen, die daarom zijn ver- VISMIJN weid" t Vismijn te Breskens exnnrto g?Voerd: 31096 kg kjMsrif n 131-348, 5486 bot M-92 4n\V3V87° kg 212 Vn', 03 kg schar 109 2288 t ,kg scho1 131—197, kg t-mf 4 ng 7861047, 365 griet 213 -A 981' 122 k8 lauw2^9'™8 kg kabel- 62-218 /J i kg wijting 539 k?' o g rog 2H—287, kg baL V kg ham 577. 11 11 kg Wo P hercler 152—708, kg tono 'umeraal "11-150, 4 bin &arR3t°' 5 kg krab" 181kgste^kk|7-6kbtV1S 265' huisd. Wanneer gaat de AWL dit eens bekijken". Uit het antwoord van wet houder Huijbrecht bleek dat zo wel gemeente als AWL al ge ruime tijd met het probleem be zig zijn. Het probleem is ech ter dat er tot nu toe geen in stallatie werd gevonden, waar van de fabrikant kan zeggen dat het een afdoende oplos sing zou betekenen. Een Duitse firma is nu echter met een wastoren van kunst stof komen opdagen en wil waarschijnlijk wel garanderen dat hiermee alle moeilijkheden meteen ten eide zijn. Wethouder Huijbrecht stipte nog even aan dat alle moeilijk heden zijn ontstaan doordat in enkele delen van Terneuzen de AWL-leiding meteen als stam- riool voor de wijkriolering is gebruikt. Dat was toen een voordelige zaak. Achteraf be zien had men de AWL-leiding beter op een andere plaats kun nen leggen. „Het leggen van een nieuwe leiding is nu echter onmogelijk", aldus de heer Huijbrecht. Tijdens de vergadering van gisteravond deelde mevrouw L. van de Plas-Tanis mee af te tre den als bestuurslid van de wo ningbouwvereniging Terneuzen. Mevrouw Van de Plas was hier in de afgevaardigde van de ge meenteraad. Hoewel haar argu mentatie bijzonder vaag bleef suggereerde ze wel dat het bij de woningbouwvereniging in sommige opzichten fout zit. Wethouder P. Huijbrecht deelde mee dat de zaak grondig wordt onderzocht voordat verdere me dedelingen worden gedaan. In de plaats van mevrouw Tanis werd nu als raadsvertegen woordiger in het bestuur van de woningbouwvereniging de heer J. Traas benoemd. (Van een onzer verslaggevers) HULST De heer K. Collot d'Escury zal door het dage lijks bestuur van het waterschap Hulster Ambacht worden voorgedragen als opvolger van dijkgraaf W. Staal. De alge mene vergadering heeft gisteren aan deze gang van zaken met grote meerderheid van stemmen goedkeuring gehecht. Zoals bekend legt dijkgraaf Staal met ingang van 1 januari zijn functie neer in verband met het bereiken van de ze ventigjarige leeftijd. Op de tweede en derde plaats komen op voordracht van de kroon, de heren D. Bauwcns en H. Vercauteren uit Nieuw-Namen voor. In. totaal moest er gisteren voor de kandidaatsteOJing drie maal gestemd worden. Er wer den elke keer 58 stemmen uit gebracht. De eenste maal wa ren er 54 geldige stemmen, waarvan er 52 werden uitge bracht op de heer Collot voor de eerste pl-aats op de voor dracht. Twee steimmen waren blanco en de overige werden op andere kandidaten uitge bracht. Bij de tweede stemming wa ren er 53 geldige briefjes, twee blanco en I ongeldig. Hiervan gingen 38 stemmen naar de heer Baiuwens voor de tweede plaats op de voor dracht en de overige weer naar andere kandidaten. De heer Vercauteren kreeg voor de derde plaats op de voor dracht 30 stemmen. 52 Waren er geldig, 2 ongeldig, 2 blanco en de overige stemmen wer den op verschillende a-ndere kandidaten uitgebracht. De kroon heeft nu bij de keiuze van de nieuwe dijk graaf het laatste woord. Dijk graaf W. Staal merkte aan het begin van de stemming op, dat de keuze van het dagelijks bestuur eensgezind op de heer Collot was gevallen. „Het is een man met capaciteiten, waarin we alle vertrouwen stellen. De verscheidenheid aan functies, die hij bekleed heeft, staat er borg voor, d-at hij d-eze moeilijke taak aan kan", aldus de heer Staal, die er nag aan toevoegde dat de functie van „dijkgraaf" in de toekomst nog zwaarder zal worden, nu de Zeeuwse wa terschappen ook worden belast met de actieve waterzuive ring. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Het college van B. en W. wil de motorclub Axel 1.141 gulden terugbetalen van het totaal bedrag aan vermake lijkheidsbelasting, dat de club aan de gemeente verschuldigd is. De vereniging heeft op een op 15 september in Axel geor ganiseerde motorcross een ver lies geleden van 1668,96 gulden. De oorzaak daarvan is voor een deel gelegen in de vermakelijk heidsbelasting, die totaal een bedrag van 2.282 gulden be loopt. De vereniging heeft ge vraagd om de helft van dit be- dag te restitueren en om de or ganisatie van toekomstige eve nementen niet in gevaar te brengen, gaan B. em W. daar- me akkoord. Ook de gemeenteraad zal er overigens zijn goedkeuring nog aan moeten geven, tijdens de raadsvergadering van dinsdag 30 oktober. Aan de orde komen bovendien verschillende voor stellen, die betrekking hebben op de vergoedingen voor het on derwijs. Gesproken moet voorts worden over koop en verkoop van een aantal percelen grond op verschillende plaatsen in de gemeente. Al deze zaken zijn al uitvoerig behandeld in de ver schillende commissievergade ringen, zodat ze nauwelijks enige stof tot discussie zullen opleveren. De heer Collot zelf bleek bijzonder ingenomen met het in hem gestelde vertrouwen. „Ik ben onder de indruk van deze uitslag". Hij beloonde de ze „trouw" aan zijn persoon met een „rondje" voor de vol tallige vergadering. De heer Staal maakte van de gelegenheid gebruik om er op te wijzen, dot het overdra gen van de taak op hiet gebied van de waterzuivering ver moedelijk tot medio 1974 uit gesteld zal worden. Aanvanlce- lijk was het de bedoeling, daft de waterschappen er met in gang van 1 januari al mee belast zouden wonden. De tijd is te kort om een nieuw be stuur te kiezen en dit zal nu begin 1974 moeten gebeuren. Zoals bekend worden er in het bestuur van de water schappen dan ook vertegen woordigers van de vervuilers gekozen (inidiustrie). De jaar vergadering van het water schap heeft gisteren verder weinig stof tot discussie gege ven. De dijkgraaf zegde naar aanleiding van vragen toe, dat er nog dit j-aat wordt gezocht naar een oplossing voor de uitwateringeproblemen van het zuidelijke deel van de Kruis polder en de Prosperpolder. Tijdens de bijeenkomst van de calamiteuze polder „Wals oorden" werd nog meege deeld, dat de kans op dijkval- len bij Perkpolder, zoals in heet verleden is voorgekomen, uiterst minimaal is geworden. Over de opheffing van de wet. van 1870, waarin de vergoe dingen aan de calamiteuze polders worden geregeld, kon den nog geen nadere medede lingen worden gedaan, omdat men dit probleem ook op pro vinciaal en landelijk niveau nog niet heeft opgelost. Thuis weg De schutters- maatschappij „Thuis Weg" heeft op de liggende wip in het clublokaal bij G. van Rumste in Koewacht-België een schieting gehouden, waar aan 48 schutters hebben deel genomen. De hoge vogel en eerste zijvogel werden gescho ten door Cam. de Footer uit Koewacht. De tweede zijvogel was voor Om. Saman uit Ste- kene. De meeste vogels (vier stuks) vielen in handen van Gerard van Damme uit Koe wacht. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Een 27- jarige inwoner uit Axel M. J. C. maakte zich op 25 decern' ber van het vorige jaar in Axel zo boos op zijn 16-jarige lief, die niet meer met hem in de auto mee wilde, dat bij haar de auto insleurde en haar vervolgens de keel dicht kneep. Omstanders probeerden de boze minnaar tot andere ge dachten te brengen, maar C. bleek niet voor rede vatbaar. Hij startte de motor en ging er met gierende banden en gedoofde lichten vandoor. Prompt kwam hij in de con sternatie frontaal in botsing met een tegenligger. Volgens het psychiatrisch rapport wordt de jongeman bepaald gevaarlijk voor meis jes als deze hem laten weten niet van zijn avances gediend te zijn. Daarom meende de officier van justitie dat het beter was C. een dusdanige straf op te leggen dat hij on der behandeling van een psy chiater geplaatst kon wor den. De officier meende dan ook dat dit hardhandig en grof op treden, wat bovendien al eens eerder voorgekomen was, ook een duidelijke straf vroeg. Een ter beschikking stelling van de regering zou voor deze ver dachte niet voldoende behan delingsmogelijkheden bieden, terwijl deze behandeling toch zo dringend noodzakelijk was. stelde de officier in zijn re quisitoir. Hij eiste vier weken onvoor waardelijke gevangenisstraf. De politierechter veroordeelde C. conform de eis, vooral ook omdat de verdachte drie dagen voor het aflopen van een vori ge proeftijd zich weer aan een meisje vergreep. Topbiljart De Hulster topbiljartclub Marionette speelt zaterdagavond aanstaan de otn 20.00 uur in het café van Willy van Swaail aan de grote Bagijnstraat te Hulst een vriendschappelijke topbiljart- wedstrij-d tegen een topbiljart club uit het Belgische boek- houte. Tovak De Koewachtse Topbiljartclub Tovak houdt zaterdagavond aanstaande in het café van K. v-an Boven te Koewacht haar jaarlijkse alge mene ledenvergadering. Op deze vergadering die om 19.30 uur begint, zal onder meer ge sproken worden over de finan ciën van deze club en over de Oost-Zeeuwsch-Vlaamse top- biljartcompetitie. Hierin zal Tovak gaan debuteren. De Blauwe Spat Vrijdag 2 november houdt de aquari umvereniging De Blauwe Spat een jaarvergadering in hotel Rotterdam. Op deze vergade ring komen behalve de gebrui kelijke jaarverslagen ook be stuursverkiezingen aan de or de. De heer De Wit en Uitden- willigen treden namelijk als bestuurslid af. Ook zullen er dia's worden vertoond en wordt een loterij gehouden. Karabijnclub De kara bijnschuttersvereniging St. Al- bert houdt zaterdag 27 oktober in het verenigingsgebouw St. Albert een karabijnschieting. Op het spel staan de titels van koning en koningin. Voordat er geschoten wordt is er voor leden en echtgenotes eerst een diner in hotel Royal. De schie ting zelf begint om 19.30 uur. (Van een onzer verslaggevers) AXEL De museum stich ting Axelse Boerenkamer, de christelijke openbare leeszaal en bibliotheek en de drum band Axel kunnen binnenkort rekenen op een „douceur tje". Ze zullen respectievelijk 400, 300 en nog eens 300 gul den uitgereikt krijgen van waarnemend-burgemeester D.J. Ogigel van Axel. De heer Oggel kreeg vorige week bij de officiële opening van de Nederlandsche Middenstands- bank in Axel een cheque van duizend gulden, te besteden aan een nader aan te wijzen goed doel. „Dan kan de ge meente ook eens subsidie ver lenen zondier in de gemeente kas te hoeven tasten", aldus de algemeen NMB-directeur uit Terneuzen, tijdens deze gelegenheid. Bij nader beraad zijn de hier genoemde instel lingen uit de bus gekomen. Vooral de christelijke open bare leeszaal is dit financiële meevallertje hoe klein ook bijzonder welkom, omdat de bibliotheek financieel nage noeg aan de grond zit. Oor zaak daarvan is, dat de ge meente Axel de subsidies niet kan verhogen in verband met de eigen financiële moeilijk heden. Bij de bibliotheek wordt al gedacht aan gedeeltelijke slui ting om op deze manier door beperking van de arbeidskos ten binnen de financiële ka ders te kunnen blijven. De driehonderd gulden van de heer Oggel zullen wel niet za ligmakend zijn voor de oplos sing van de problemen, maar het geld kan beschouwd wor den als een morele steun. Dat zelfde geldt trouwens voor de Axelse hoerenkamer, waar een ingrijpende verbouwing de af- (ADVERTENTIE) gelopen maanden eveneens een aanslag op de financiën lx De drumband Axel tot slot is met 300 gulden bedacht met het oog op de uitzonderlijke prestaties van de laatste we ken en omdat deze vereniging geen gemeentelijke subsidie krijgt. (ADVERTENTIE) i 27 en 28 oktober GRAN- i DIOZE SHOW van: Radio's - Caravans - T.V.'s - Auto's i - Koelkasten - Vouwcara- i vans - Diepvriezers en als extra: MODESHOW van i betaalbare dameskleding in Sporthal „Den Dullaert" - i Hulst - verzorgd door STAF DE FEBER Sluiskil SERVICENTER „DE KREEKZOOM" Terneuzen GARAGE ED. VOERMAN Hulst BOUTIQUE „KNOCK IN" i Hulst (Van onze correspondent) HULST Zoals de zaken er nu voorstaan is het prak tisch zeker dat in Hulst bin nenkort een streekmuseum zal worden opgericht. Het streek museum zal worden gevestigd in het voormalige refugium „Ter Duinen" in de Steen straat te Hulst. Hiertoe zal een stichting ge naamd: „Stichting Streekmu seum Hulst" worden opgericht, waarin vertegenwoordigd zijn de gemeente Hulst en de oud heidkundige kring „De Vier Ambachten". Over deze te vormen stich ting werd gisteravond uitvoe rig gediscussieerd door de le den van de oudheidkundige kring, op de algemene verga dering in hotel International te Hulst. Voorzitter P. Brand zei dat het de bedoeling was dat de gemeente Hulst het gebouw beschikbaar zou stellen en ook de verzorging, de inrichting en het onderhoud voor haar reke ning neemt. De oudheidkundi ge kring van haar kant zou haar eigendommen voor onbe paalde tijd in bruikleen ter beschikking stellen van de stichting. De stichting „Streekmuseum Hulst" komt dus hoofdzakelijk financieel ten laste van de ge meente Hulst, aldus de heer Brand. We hebben als oud heidkundige kring gesteld dat we daar geen geld voor heb ben. Het stichtingsbestuur zou volgens de ledenvergade ring van de oudheidkundige kring moeten bestaan uit drie afgevaardigden van de ge meente en drie afgevaardigden van de oudheidkundige kring, met burgemeester P. Molthoff als voorzitter. Als alles draait zouden enkele mensen aange steld worden, om de „Oud heidkamer" op bepaalde tijden in de week open te houden en bezoekers rond te leiden. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Wan neer de gemeente Terneuzen inderdaad 1,2 miljoen aan Sas van Gent zal moeten betalen voor overname van het be- stemmingsplan-Stroodorpe, dan kan dat geld niet gebruikt worden voor reconstructie van de Graafjansdijk. Het binnen komende geld zal gebruikt worden voor aflossingen van schulden die bij het opstellen van dit bestemmingsplan zijn gemaakt. Dit zei gisteravond loco-bur gemeester W. Colsen tijdens de Sasse raadsvergadering in antwoord o-p vragen van het raadslid Reijn-d-ere. De heer Reijnders had gewezen op de erbarmelijke toestand van de Graafjansdijk, iets wat naar zijn mening een gevolg was van het veie geld dat de voor malige gemeente Westdorpe in he-t onderhavige bestemmings plan had gestoken. De heer Colsen zei dat het gemeentebes-tuur goede hoop had d-at reconstructie van de weg in het kader van de D.A.C.W. zou kunnen geschie den, gezien de som gelds die de centrale overheid voor werkverruimingsobjecten be schikbaar heeft gesteld. „Zelf betalen betekent een jaarlijkse last van 100.000 op de begro ting. Indien uitgevoerd met subsidie silechts 20.000 gul den" aldus de heer Colsen. Voorts vroeg de heer Reijn ders of stappen ondernomen kunnen worden tegen het raadsbesluit van Terneuzen de kl-apbrug bij Axelse Sassing aan het verkeer te onttrekken. „Hierdoor worden vele scho lieren en bezoekers van het ziekenhuis gedupeerd", zo stelde hij. „Zij moeten dan 4,3 km omrijden". Wethouder De Beleir, die overigens de me ning van de heer Reijnders goeddeels onderschreef, zei dat naar zijn mening de om leiding slechts 1300 meter zou zijn. Te bestemder plaatse is echter al door Sas van Gent met klem aangedrongen op be houd van de brug. Langs de Statenstraat en de Pieterstraat zal nog eind deze maand begonnen worden met de aanleg van parkeerstroken. De heer Bokmans had hier naar geïnformeerd omdat de bewoners - naast gebrek aan parkeerruimte ook te kam pen hebben met tuinvuil. dat op de braakliggende stukjes grond wordt gestort. (Van een onzer verslaggevers1) SINT-JANSTEEN De door de schei dsrechtersvereni- ging Zeeuwsch-Vlaanderen be schikbaar gestelde Sportivi- teitsbeker zal op woensdag 31 oktober in de kantine van de voetbalvereniging STEEN aan deze club uit Sint-Jansteen worden uitgereikt. Dat gebeurt met enig offi cieel vertoon, dat om 20.00 uur begint. Zoals bekend is de sportiviteitsbeker beschikbaar gesteld voor het sportiefste team uit de hoofdklasse a-juni oren. Men heeft er mee weten, te bereiken, dat het aantal strafzaken in deze klasse daardoor is verminderd. Dat de opzet goed geslaagd is, blijkt uit de spannende strijd. Zowel de v.v. STEE-N als de v.v. Vlis- singen eindigden met nul straf- punten. Dat de uitreiking van de sportiviteitsbeker even op zich heeft laten wachten komt, omdat er nog wat probleem pjes opgelost moesten worden, die weer samenhangen met het feit, dat de a-elftallen van STEEN en Vlissingen op dezelf de plaats zijn geëindigd. Er moest geloot worden en dat is nu onder supervisie van de KNVB, afdeling Zeeland op 4 oktober gebeurd. De v.v. STEEN kwam daarbij als win naar uit de bus. (Van een onzer verslaggevers) HOEK De hengelaars vereniging „Sport en Ont- een dagje van het culturele terdag een internationale zee- hengelwedstrijd, die meetelt voor het kampioenschap 1973 van de Westerschelde Federa tie. Het is de laatste die in dit jaar wordt gehouden. Na af loop van de wedstrijd zullen door de voorzitter van de WSF, de heer A. Steijaert te Oostburg, in cafetaria „De In stuif" te Hoek de bekers aan de diverse kampioenen wor den overhandigd. De wed strijd, die wordt gehouden aan de Westerscheldedijk tussen Hoek en Terneuzen, begint om 13.30 uur. (Van een onzer verslaggevers) GENT Vrijdag 26 oktober gaat de zesde klas van de lagere school in Westdorpe een dagj e van het culturele leven in Gent proeven, 's Mor gens krijgen de leerlingen in het V.T.B.-theater te Gent het toneelstuk „Brilleke" voorge schoteld. 's Middags wordt een be zoek gebracht aan de konink lijke opera in Gent, waar een opvoering wordt bijgewoond en waar men ook de kans krijgt eens achter de schermen te kijken. Vervolgens wordt een bezoek gebracht aan het klank -en lichtspel over keizer Karei. Later zullen de ervarin gen, die men op deze dag opdoet, in klassikaal verband nog eens worden besproken.

de Stem | 1973 | | pagina 7