Transfiguratie start weer matrozen" üfl „CLINGSE WINKELIERSACTIE NR. I" MOET CONCURRENTIE VAN GROOTWINKELBEDRIJVEN HOOFD BIEDEN Nieuw Oostb nieuws I Politiek^ de °rde de wereld" I kuVshoïSiS Tijdeni Yen Clinge's carnaval heeft jonge krachten nodig SCHIETINGEN 24JE ICHU-STAT HEEFT NIE DAARNA SERIEUZER GENRE SHOW Grootse viering U-jarig bestaan Vogelpiek y.fW- tggS" rfcf, oio-?1'*1' Gemeentebestuur Eksaarde bezocht Hontenisse ZELFBEDIE1 Vijfentwii aanmeldii voor expo, in IJzendi Jeugdleden van Belgische Volksunie vergaderden in Hedenesse stad streék Alph. de Velter wint bolling St.-Jansteen F ilmprogramma Jeugdliaven T rimschoenen voor de burgemeester Blaauwe Hoeve exposeert handwerken St.-Jansteen HERFSTV AKANTIEWEEK: Kinderen vermaakten zich in Bibliotheekcentrale Sas van Gent I pend- Pa gei Oo vei DO Woensdag 24 oktober 1973 «1 VVoensdag 24 oktober 1973 Tante Fie uit de musical „Meisjes en matrozen" (Van onze correspondent) CLINGE —-Op alle fronten wordt momenteel in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen gewerkt aan de voorbereidingen van het komende carnavalsfeest. De eerste resultaten daarvan zullen volgende maand zicht baar worden bij de organisatie van de vele elfde-van-de-elfde bals. Ook in Clinge hebben de organisators niet stilgezeten. Ze hebben tot nu toe zo'n tien vergaderingen achter de rug. En dat gaat zo eigenlijk elk jaar volgens hetzelfde ritme voort. Volkomen rust is er slechts de eerste maanden na het car navalsfeest, want kort daarna worden alle leden van het be stuur alweer bijeengeroepen om zich te buigen over de activiteiten van het komende jaar. Op zaterdag 10 november wordt in gemeenschapscen trum Malpertuus een gratis dansavond gehouden, waarbij de muzikale omlijsting wordt verzorgd door het dansorkest van Roger Ferket. Op deze avond zal tevens de voltallige raad van elf aan de aanwezi gen wdbden voorgesteld. Ver der wordt onder meer mede werking verleend door de fan fare „Weldoen door Vermaak' met de majoretten, aldus voor zitter Jos Seghers van de car- naValSstichting. „We hebben die gratis dans- avondop 10 november vooral georganiseerd met de bedoe ling om op deze manier de nodige contacten te leggen", aldus de heer Seghers. Hij voegt er aan toe: „Het is noodzakelijk, dat zich wat jon ge krachten ter beschikking van de organisatie gaan stel len. Als dat niet gebeurt, kan het carnaval hier de komende jaren wel eens in de knel komen te zitten. Er moeten gewoon mensen zijn, die zich voor de voorbereidingen inzet ten. We hebben trouwens de medewerking van iedereen no dig. In de voorgaande jaren hebben we alle belangstellen den de gelegenheid gegeven om suggesties te doen en daar willen we ook deze keer niet van afwijken". Wat 11 november precies op het programma zal staan is op dit moment niet zeker. Wel staat vast, dat het nodige ge daan zal worden om er weer een succes van te maken, maar dat is de Clingse organi sators wel toevertrouwd, ge zien de ervaringen in de voor gaande jaren. Er zijn momen teel nog verschillende onder handelingen gaande, waarover door het stichtingsbestuur nog geen nadere mededelingen worden gedaan. (ADVERTENTIE) (Van onze correspondent GRAAUW Aan de schieting gehouden bij P. de Caluwe, namen 46 schutters deel. Uitslagen: hoge vogel: A. Roels uit Graauw; eerste zijvogel: A. de Nijs uit Hulst; tweede zijvogel: J.v.d. Vijver uit Zandberg; extra ho ge vogel: A. de Nijs uit Hulst; grootste aantal (4): A. Schuur- man uit Hulst, HULST In café W. Blom- maert te Hulst werd een prijs- schietmg gehouden op de lig gende wip, waaraan 40 schut ters deelnamen. Er werd ge schoten op een wip. K. Mayen uit Kloosterzande slaagde c in naast een zijvogel ook nog de extra hoogvogel naar 'bene den te doen tuimelen. De uitslag luidt als volgt' De hoogvogel werd geschoten door P. Koster te Graauwsa paal, de eerste zijvogel was voor R. van Steenbergen te D" Klinge, België, de tweede zij vogel ging naar K. Mayen to Kloosterzande. Een extra hoogvogel werd eveneens geschoten door K. Mayen. Het hoogste aantal kleine vogels, vijf stuks, werd geschoten door A. Matthevssen te Hulst. Zaterdag a.s wordt wederom een schieting gehouden, aan vang om drie uur. KOEWACHT Bij K. van Boven in Koewacht werd za terdag een sehieting gehouden op de liggende wip. Er namen 35 schutters aan deel. Eerste hoge vogel: P, Oosting, Axel. Tweede: K. van Boven, Koe wacht. Eerste zijvogel: P. Oos ting, Axel. Tweede: A. de Block, Koewacht. Eerste extra prijs: C. van Gremberghe, Koewacht- Tweede: mevrouw Oosting, Axel. Derde: C. Gij - sel, Koewacht. Meeste vogels zes stuks - - werden ge schoten door Cam. van Grem berghe uit Koewacht Zaterdag werd een kalkoen schieting gehouden bij M. de Cock in Zuiddo-rpe. De eerste en tweede hoge vogel werden in- de wacht gesleept door A. Suy uit Koewacht. Eerste zij vogel: G. de Munck, Zuiddor- pe. Tweede: A. de ia Ruelle, Overslag. Eerste kal: A. de Smet en tweede, eveneens A. de Smet, Overslag. Er namen aan deze schieting 72 schutters deel. De volgende kalkoen- schieting op de staande wip bij M- de Cock in Zuiddorpe op zondag 4 november, aan vang 13.30 uur. In café R Cla-pdorp werd een schieting gehouden, waar aan 38 schutters meededen. Hoge vogel: E. Herweg, Hei kant. Eerste zijvogel: K, de Coninck, Steikene. Tweede: J. Ferket, Koe-wacht. Meeste vo gels:- G. de Smet, Koewacht, vier stuks. Aan de schieting op zondag 21 oktober in café „Oude Molen" in Koewacht namen 45 schutters deel. De hoge vogel ging naar C. de Poofer. Eerste zij vogel: R. 3aert- Tweede: R. Buis. Mees te: C. van Gremberghe (4 aden uit Koewacht. Aan de zondagschieti-ng in café J. de Guchteneire werd door 69 schutters deelgeno men. Hoge vogei: R. van Gas sen, Hellestraat. Beide zijvo gels vielen in handen van V. de Schepper uit Moerbeke en Adr. v. d. Sijpt uit Koewacht. Meeste vogels: G. Wouters, Koewacht (3 De schuttersmaatsohappij „Nooit Gedacht" heeft zater dag met 21 leden haar jaar lijkse teerdag en koningsschie- ti-n-g gehouden in clublok-aal A. de Kind. 's Middags werden alle leden onthaald op een ste vige maaltijd, gevolgd door de schieting. In de zevende ronde zag Luc Fermont kans om met een welgemikt schot de hoge vogel naar beneden te halen, waardoor hij de koningstitel 1973-1974 in de wacht sleepte- Eerste minister werd Pol van Goethem en tweede J. van Es- broeck. De meeste vogels wer den in de wacht gesleept door Art. Borgt. Hij had er vier. Om 19.00 uur werd nogmaals een maaltijd gebruikt, waarna voorzitter R. de Bock alle le den dankte voor de prettige samenwerking in het afgelo- pe i jaar. 27 en 28 oktober GRAN- i DIOZE SHOW van: Radio's Caravans - T.V.'s - Auto's - Koelkasten - Vouwcara- i vans - Diepvriezers en als extra: MODESHOW van i betaalbare dameskleding in Sporthal „Den Dullaert" - Hulst - verzorgd door STAF DE FEBER Sluiskil SERVICENTER „DE KREEKZOOM" Terneuzen GARAGE ED. VOERMAN Hulst BOUTIQUE „KNOCK IN" Hulst (Van onze correspondent) HULST 26 Boilers namen d»el aan de bol wedstrijd wel ke werd georganiseerd door „De Bolbaan" in café W. Blommaert te Hulst. Winnaar werd Alph. de Vetter uit Hulst. De uitslag luidt als volgt: 1 Alph. de Vetter, 2 A. Josias- sen, 3 J Weemaes, 4 L. de Witte, 5 C. van Gelderen, 6 J. Schelleman,1 7 J. Warnier. 8 R. Vettei 9 P. Haulez. 10 L. de Vildo Collecte De collecte ten bate van de nationale bouwor de bracht in Sint-Jansteen een bedrag op va» vierhonderd gulden. Van een onzer verslaggevers) AXEL „Jeugdhaven ixel" heeft voor de komende naanden een uitvoerig film- jrogramma opgesteld, bedoeld voor jongelui uit deze gemeen ie. Er zullen onder meer films worden vertoond op de vol gend data: woensdag 31 okto ber, vrijdag 2 november woensdag 21 november, vrij dag 23 november, woensdag 12 december, vrijdag 14 decem ber, woensdag 2 januari en vrijdag 4 januari. Op woens dagen is de aanvang twee uur en op vrijdag halfacht. (Van een onzer verslaggevers) HULST. De Hulster Camere van Rethorica, „De Transfiguratie" is aan het toneelseizoen 1973/1974 be gonnen met het nog steeds op repertoire staande grote succes van vorig jaar, de musical „Meisjes en ma trozen". Drie voorstellingen hiervan moet „De Transfiguratie" nog geven. De eerste is zondag 4 november in Hulst en de tweede en derde .vinden plaats in Vlissingen, op uitnodiging van de personeelsvereniging van de Koninklijke Maat schappij „De Schelde", veer tien dagen later. De gangma kers in dit vrolijke toneelge- beuren zijn mevrouw Wies de Ma-a-t-Kas als de hippe Tante Fie, Reggie Buysrogge en Wil lem-Jan Maas als de Jantjes. Ze weten het publiek zo te begeesteren met hur, spel, dat men de refrei-nties al snel gaat meezingen. Dat is bij de uit voeringen in het afgelopen to neelseizoen duidelijk geble ken. Een leuk onderdeel bij deze musical verzorgt het ma- jorettenpeloton ,.De Vossen" onder leiding van mevrouw Lena van Hoje-De Bakker. Ze schreef ook de choreografie voor vier balletjes, die vlot worden gedanst door twaalf majorettes. De totale bezetting van deze musical bestaat uit niet minder dan 32 medewer kenden. De liedjes en muziek in deze succes-musical zijn van regisseur Charles Hekman en musicus Jan van Water schoot. Overigens heeft „De Transfiguratie" door het suc ces van' dit moment bepaald niet vergeten om aan de toe komst te denken. Als eind no vember de voorstellingen van de musical achter de rug zijn, begint „De Transfiguratie" aan haar nieuwe stuk. Dit zal een heel ander genre zijn. Het ligt duidelijk meer in het serieuze vlak. De keuze is gevallen op het toneelwerk „Een vrouw moest verdwijnen" van Doro thy en Michael Blancfort, naar de Franse roman „Celle qui n'etait plus". Regisseur Heir man heeft hiervoor een rede lijk sterke rolbezetting, zodat er boeiend toneel in het voor uitzicht kan liggen. De dames Wies de Maat-Kas, Yvonne Vermandei-Wauters, Jenny Janssen-v.d. Wiele en Truus Manshanden-Dekker staan in de karakterrollen en Reggie Buysrogge, Louis Oomens, Willem- Jan Maas en Emiel v-d. Wallen nemen de heren- rollen voor hun rekening. Evenals vorig seizoen zal ook dit seizoen „De Transfigu ratie" meedoen aan het eenak ter festival „Speelspiegel", dat het Zeeuws Centrum voor Amateurtoneel in het voorjaar 1974 organiseert in het cultu reel centrum ,.Den Dullaert" in Pulst. Hiervoor- is echter nog geen stuk gekozen, maar mogelijk dat het een „vrolijk" werk wordt. (Van een onzer verslaggevers) VOGELWAARDE De car navalsvereniging „V ogelpiek' in Vogelwaarde viert zaterdag 3 november haar elfjarig be staan. Ter gelegenheid daar van wordt in de grote hal van Scheerders een prinsenbal ge organiseerd. Voor dit bal zijn alle prin sen carnaval met hun raden van elf uit Zeeuwsch-Vlaande- ren uitgenodigd. Een aantal hiervan komt ook inderdaad het bal opluisteren, zoals Lamswaarde, Kloosterzande, Graauw, St.-Jansteen, Hulst en Terhole. De hal van Scheer ders wordt voor dit doel om getoverd tot een ware carna- valstempel. Ter gelegenhe'd van dit li- jarig bestaan zal de toegang tot het bal geheel gratis zijn, terwijl er in de loop van de a-vond ook nog gratis bier wordt getapt. Zondag 4 no vember organiseert „Vogel- piek" de traditionele miss car navalsverkiezing. De kandida ten, die zich voor deelname willen opgeven, kunnen dat op de bewuste avond in de feest hal doen. De prijzen zijn niet mis. De winnende dame krijgt een waardebon van 200 gul den. Beide avonden beginnen om halfacht en worden opge luisterd door het huisorkest va-n Vogelpiek „The Yankee Doodle Session". (ADVERTENTIE) (Van onze correspondent) HULST „Zelf doe ik ook aan sport, en dat zal er mij misschien toe brengen in de toekomst nog eens een bezoek aan de nieuwe zaak te brem- gen", dat zei burgemeester Molthoff van de gemeente Hulst maandagavond bij de opening van de nieuwe sport zaak van de heer en mevrouw Van Remortel in de Steen straat te Hulst. „We krijgen steeds meer vrije tijd", aldus burgemeester Molthoff, „en ik heb gezien dat iedere sportman hier het zijne kan vinden". Met deze woorden waa de opening een feit geworden. De heer Van Remortel zei verder nog: ,Onze plannen voor een nieuwe zaak beston den allang, maar we wilden iets aparts, en ik geloof dat we daarin geslaagd zijn". Hij bood burgemeester Molthoff een paar trimschoenen aan en zei daarbij: „Ik heb gehoord dat u een voorstander bent van een trimbaan in de ge meente Hulst. Deze trimschoe nen zullen u dan ook zeker nog van pas komen". Ook schutters en biljarters kunnen nu in de zaak van de heer Van Remortel terecht. (Van een onzer verslaggevers) HULST In de Blaauwe Hoeve wordt vrijdag 2 novem ber tot en met maandag een tentoonstelling gehouden met handwerken, die tijdens de welfare-middagen zijn ge maakt. De expositie wordt vrijdag geopend om 19.00 uur en is zaterdag, zondag en maandag geopend van 10.00 tot 12.00, 14.30 tot 17.00 en 19.00 tot 20.00 uur Kledingsactie De stich ting „Mensen in Nood" organi seert via de parochie Sint-Jan steen een kledingactie. Alle nog draagbare, gebruikte en ongebruikte kleren worden tn ontvangst genomen op zater dag 27 oktober tussen tien en halfiwaalf in het voormalig zusterklooster in de Hoofd straat. Wel wordt verzocht om de kleren zoveel mogelijk ver pakt in te leveren. - Muziekles Het majoret- lenkorp? van de muziekvere niging St.-Jan zal deze winter nieuwe leden gaan opleiden. Ze kunnen zich zondags van tten tot elf uur in de voormid dag opgeven aan het vereni gingsgebouw, waar de oplei ding volgende maand begint. De lessen worden gegeven don.- mevrouw van Hoije. Biljart De topbiljartclub Zondagsyermaak heeft zater dag een bezoek gebracht aan de topbiljartclub „De On- kreukbaren" in Hamme in België. Ook nu moesten de Steense topbiljarters een zwa re nederlaag incasseren en verloren, evenals in de thuis wedstrijd, ook nu weer met dazelfde cijfeis, namelijk 17 3. Oud papier De door de stichting Steens Carnaval en de voetbalvereniging STEEN opgezette actie om oud papier in te zamelen tot! beider finan cieel voordeel, heeft zaterdag al een flink succes opgeleverd. Met tractor en wagen werd een gewicht van ruim twee duizend kilo bijeengehaald. (Van onze correspondente) AXEL. „De kinderen zijn hier het hele jaar zo braaf ge. weest, dat ze zich best eens een keertje mochten uitleven. In deze anders zo stille bibliotheek was het de afgelopen week soms een lawaai van jewelste, maar het was enig. Er zijn ook heel wat méér kinderen op bezoek geweest dan we hadden gedacht." Marianne Ligtenberg' (22), filiaal hoofd van de bij de Provinciale Bibliotheekcen trale aangesloten bibliotheek aan de Stationsstraat in Axel, is erg tevreden over deze herfsitvakantieweek. Sombere, natte, winderige week weliswaar, maar daar door juist zo geschikt voor binnenhuisactiviteiten, zoals die door de medewerkers van de verschillende bibliotheken in Zeeland voor de kinderen waren georganiseerd. Aanleiding was eigenlijk de kinderboekenweek, maar dé vrije week herfst vakantie was de beste week om het uit te voeren. Dat bleek ook wel, want in Axel zijn er in totaal zo'n 170 kinderen in de bibliotheek geweest gedu rende de da-gen dat er wat te doen was. Kinderen van 4 tot 13 jaar (ze hoefden niet eens lid te zijn) konden he lemaal voor niks naar dia's en prentenboeken kijken, to neelspelen met de taneel- gboep Genesius uit Gronin gen. of 'lekker hard muziek maken met de muziekgroep Beautiful Idaho uit Middel- burg. „Het gaat steeds beter", vertelde Marianne Liigten' berg. „Dit is het derde jaar dat we zoiets hebben georga niseerd, maar dat jaar heb- ben ze wel het recordaantal bezoekers gehad. Eigenljjls kon het allemaal maar net. Als er nog meer kinderen waren gekomen hadden we gewoon te weinig medewei', kers gehad om een beetje te helpen. Er is hier eigenlijk niet zo veel te doen voor de kinderen, vandaar1 dat we hier ook zo blij mee zijn. Ér zitten hélemaal geen zware ideologieën achter. Het is puur verma-ak en ontspan ning. Maar het is natuurlijk altijd fijn als kinderen be- Langstelling voor boeken hebben". Binnenkort start de Axelse bibliotheek ook met een we kelijkse voorleesmiiddag. Tot nog toe hebben twee dames zich beschikbaar gesteld, om de kleintjes voor te lezen. Prijskaarting De r.k. Bund van bejaarden te Sas van Gent heeft een prijskaar ting gehouden in het vereni gingsgebouw „De Roselaer". De uitslag van deze kaarting waaraan 52 personen deelna men. is als volgt: Bieden: 1. P. Goethals, 2. Mevr. Melen, 3. Mevr. Ver- vaet, 4. A. Les-siene, 5. C Bommeleijn, 6. Mevr. Tack, 7 E. Vermeulen, 8. PA. Ver schelden, 9. C. Cappendijk, 10. A. Riemens. Jokeren 1. Mevr. Verschel de, 2. Mevr. Selis, 3. Mevr. Verschraege, 4. Mevr. Beau- rain, 5. Mej. H. van Oppen, Mevr Dobbelaar. 7. Mej. M. van Oppen, 8. Mej. De Greve. Vrouwenbond NKV De vrouwenbond NKV, hield voor haar leden een voorlichtingsa vond in het verenigingsge bouw „De Roselaer" te Sas van Gent. Mejuffrouw Puyen- broek uit Tilburg, onder meer penningmeesteresse van het Hoofdbestuur NKV en ge- neenteraadslid te Tilburg, besprak heel wat onderwerpen onder het motto „kijk verder dan je neus lang is". Er wer den door de aanwezigen vele vragen gesteld. (Van onze correspondent) CLINGE Tweeëntwintig winkeliers in Clinge zullen op I november een grootscheepse actie beginnen voor het ko pend publiek. Twee maanden achtereen zal aan de gelukkige winnaar van een goed ingevul de puzzel om de veertien da gen een bedrag van duizend gulden worden uitgekeerd. Daarnaast wordt aan iedere koper de gelegenheid geboden om mee te dingen naar de 44 gratis beschikbaar gestelde prijzen. De actie sluit op 31 december. Om het hoofd te kunnen bieden aan de toene mende concurrentie van de grote winkelbedrijven zijn de Clingse middenstanders met elkaar aan tafel gaan zitten en hebben een actiegroep ge vormd, die zich heeft gebogen over verschillende plannen, j Bij aankoop van een bedrag van 2,50 gulden wordt e'en puzzel verstrekt. Na een goede oplossing en inlêvering kan men meedingen naar de veer tiendaagse prijs van duizend gulden. Hoe meer goed opge loste puzzels er worden inge leverd, des te meer kansen zijn er. Een neutrale jury zal uitmaken of d« friste oplos sing is gevonden. Verder wor den er huis-aan-huis folders bezorgd, waarbij het mogelijk! Is om de handtekeningen van de 22 winkeliers te verzame- len. In 'dat geval dingt men mee naar de overige prijzen, die gratis ter beschikking zijn gesteld. „Ongeveer vijftien jaar geleden hadden we hier in Clinge een bloeiende win keliersvereniging, die de naam „Clinge Vooruit" droeg", aldus voorzitter Jos Seghers van het Nederlands Katholiek On- dernemersverbond. „Er waren toen geweldige acties met za len vol deelnemers. Af en toe ■vordt er nog steeds gesproken jver de gezellige avonden van ie winkeliersvereniging van oen. Er zijn hier op Clinge tal van radio- en televisiesterren geweest. We staan nu weer aan het begin. Misschien dat we na een paar jaar tot grote re activiteiten kunnen ko men". De komende actie draagt de naam „Clingse win kelactie nr 1" en het is voor de winkeliers ditmaal niet noodzakelijk om lid te zijn van het Nederlands Katho liek Ondeirnemersverbond (NKOV). De gratis beschikba re prijzen zullen op de slui tingsdag van de actie worden uitgeloot en aan de winnaari worden uitgereikt. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE Het bestuur van de Belgische ge meente Eksaarde heeft dins dagmiddag een bezoek gebracht aan de gemeente Hontenisse. Na een ontvangst op het ge meentehuis volgde een rondrit door de gemeente, waarbij on der meer Vogelwaarde en Walsoorden werden bezocht. Het bezoek had plaats in het kader vain de vriendschapsban den die er tussen de beide ge meenten sinds 'n aantal maan den bestaan. Ook B. en W. van Hontenisse hebben al eens een bezoek gebracht aan Eksaarde, waarbij ze onder meer werden geconfronteerd met de essen tiële verschillen, die er be staan tussen Belgische en Ne derlandse gemeenten. De Bel gische gasten toonden zich dinsdag in Kloosterzande bij zonder geïnteresseerd in het functioneren van een Neder landse gemeente. Verder legde men bijzondere belangstelling aan de dag voor de vele voor zieningen. waarover de ge meente Hontenisse onder meer op sportief gebied beschikt. Overigens staat al vast, dat de ze jongste ontvangst binnen niet al te lange tijd een vervolg zal krijgen en ook dat d« vriendschapsbanden met h«t verenigingsleven nog nauw« aangeknoopt zullen worden. (Van een onzer verslaggevers 25 ge IJZENDIJKE Kuim amateur-kunstenaars uit heel Zeeuwsch-Vlaanderen hebben gehoor gegeven aan de oproep, te exposeren in het streekmuseum te IJzendijke. Zoals burgemeester A I Schipper tijdens de laatste raadsvergadering meedeelde, wordt een expositie van ama teuristische kunst op 3 novem J ber in het streekmuseum geo 1 De inschrij vingstermijn voor I de expositie is inmiddels ge- I sloten. Coördinator Ernest Joa- Ichim zal begin volgende week I de ingezonden stukken rang I schikken om zodoende een overzichtelijk geheel te krij I gen. I Aangemeld zijn alle soorten Ivan kunstnijverheid: kera I miek, borduurwerk, penteke I ningen en schilderijen. Bedoe I ling is al het ingezonden werk 1 te exposeren. Er wordt dus Iniet geselecteerd en wanneer ■teveel wordt ingeleverd voor leen expositie, zal tijdens de Itentoonstellingsperiode van 13 november tot februari 1974 I— van stukken gewisseld wor- Iden. I Het streekmuseum in IJzen- Idijke, dat naast de heemkun- Idige spullen en de Cadzandse kamer al permanente trek- Ipleisters voor de bezoekers IheeSt, is dan weer verzekerd I 'Yan onze correspondent) I TERNEUZEN Een groep I van 55 Vlaamse jongeren, le- I oen van de Belgische Volksu- I, P*e'4en het afgelopen I K"»** 'n Hedenesse een I studiedag onder leiding van de cursusleider, de heer J. Be- I ke. Informant op deze van vrij- l?aï0,ni' tot zondagnamiddag »urende bijeenkomst, was het Iv, 1S> Parlementslid, de heer André de Beul. De be- Iv0! g Yan. deze bijeenkomst lhiwjYn bezinning en de vóor- I rtri n ilng ,°P bet congres van 124 ,T S e v°lksunie, die op I ton? hovember a.s. te Oos- Itbom Wordt gehouden. Het T™a„ v?n deze dagen was Iwawfn ?le op alle vlakken", llen tongeren zich wil- leioon !epen om straks eer 1 kelen YYsle -te kunnen ontwik- I tnelüt erin kwamen voorna- Ide2 samenwerking met I in hot 'anden in Europa en kin» bijzoncJer de samenwer- VlannalUssen Nederland en j als het S °°k onderwerpen len cuiwr,allsme' onderwijs I °rde. kwamen aan de van deze men opged laatst tentot Het nieuw te op1 is i©( stelliiir seum (Van OOI Oostbi constr sestra: meent< straat zet en omleic polder Bed< stratir fait ei Burch zodat - nu het blijver, baan- De zandse getrok keerru huis ter pL mentee voor ti derinig De struct! ruim f TER neelsv mical schille het vo neelsle Vrijt „De V Gent worden op de2 worden showor foort, c accorde klanten Frank Op zal er het Do klaasfe eveneei I h een onzer verslaggevers) I heeft j_ JKe verradenne stuur treL-j. een nieuw be- de krin» „,Zen,' Vo°rzitter van ting, de heer J- Ras- Scheele r ens' secretaris .1. Ier J FiiVroede' Penningmees- ®en de k ert' Breskens, Ie- I heren A. Leenhouts, Breske; Moll, Oostbu In di Joz. gekoze: lid Iz. heer openst; werd stuurss

de Stem | 1973 | | pagina 6