Ajax-trainer George Knobel: 59 Organisatie het is voornaamste 95 Andreiko zoekt strijdmaar bereikt niets CSKA WIL ALLEEN OP RESULTAAT SPET .EN Winst Goes 1 Kikkers verslaat Watneys Taktika amro-pierson fund amro-pierson find Noodlot treft Panahaiki F.C. Taalman wint SCHELLEMAN ZEVENDE BOEK DE KI DUITSE N KONRAD U»M., S""aal' ïet" WERELDRECORD IREDBORG Wie is toch die vrouw die alles van bont weet? Nieuwe procedure voor verkiezing vice-president, voorgesteld sport Waarom dan niet meteen naar de vrouw die alles van bont weet!! Het zeep bellenmeisje woensdag 24 oktober 1973 12 (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM. Ajax-trainer George Knobel heeft voor zijn debuut in het Europa cupvoetbal beslist geen slapeloze nachten. Knobel, die woensdagavond voor het eerst in zijn leven als trainer fungeert van een elftal in de belangrijkste Europese competitie, tilt niet zo zwaar aan het avontuur dat hem en Ajax te wachten staat. „Ik ben nu eenmaal een man die altijd in de reali teit durft te leven. Ik weet gewoon dat iedereen vergelijkingen met het verleden gaat treffen en dan sta je als trainer van dit Ajax nooit sterk. Knobelgeen slapeloze nachten. DEN HAAG (ANP) De vijftiende partij om het we reldkampioenschap dammen tussen Ton Sijbrands en An- dris Andreiko is na 30 zetten in remise geëindigd. De stand is 16-14 in het voordeel var de titelhouder. Dankzij de korte schern mutseling kwam iedereen ruim op tijd om deel te nemen aan de simultaanseance die om zeven uur door oud-wereld- kampioen Isar Koeperman zou worden gegeven. Gelukkig maar dat er simultaanseances bestaan want wat zou men an ders moeten doen in het Haag se Congresgebouw. Je kunt het immers nooit meer beter doen als de voor gangers. Ajax heeft nu een maal alles gewonnen wat er te winnen was. En met die ge dachten ben ik sinds mijn komst bij Ajax gaan leven. Als dat niet was gebeurd, dan had ik iedere week wel wak ker kunnen liggen." W-om Knobel zijn op dit mo ment in, wezen andere zaken veel belangrijker geweest. Vooral op organisatorisch ge bied is de joviale Brabander bij de Amsterdammers aam het werik gegaan. „Want", zegt Knobel, „ik ben er de man niiiet naar die naar de succes sen van het moment kijkt. Ik wil de zaken over een langere termijn uitstippelen. Mijn voornaamste zorg is geweest om bij Ajax een organisatie op te bouwen waardoor het mogelijk zou moeten zijn, dat Ajax gewoon nog een aantal jaren een topclub blijft. En dam denk ik beslist niet aan Europees niveau. Als je in Ne derland tot de sterkste drie ploegen behoort, dan mag je toch ook een topclub warden genoemd. Ik heb er thans naar gewerkt om in ieder geval een goed uitgangspunt te hebben om een evei]|tuele terugslag in die prestaties goed op te van gen. Iedereen denkt op het ogenblik in mijn richting en diat vind ik persoonlijk een erg belangrijk winstpunt". Zo komt voor de strijd tegen CSKA-Sofia kan George Kno bel er natuurlijk niet onderuit om zijn visie op de tegenstan der van woensdagavond te ge ven. Met behulp van bondsco ach Fadrhoinc, die de nationale ploeg vam Bulgarije aam het werk zag, en tweede Ajax- tratner Braaim die CSKA ook in actie heeft gezien, heeft Knobel vam de ruodige inlich tingen voorzien. Heeft hij zich ook een oordeel kuinmen vor men over de Bulgaarse ploeg. Knobel:„Ails de natnoniale voet balploeg vam Bulgarije zich op vrij gemakkelijke wijze kam verzekeren vam een plaalfcs in de eindronde van het wereld kampioenschap voetbal in West-Duitsland, dan is dat al een gegeven over de sterkte van de nationale spelers. Het zijn op atletisch gebied alle maal geweldenaren. En CSKA is gewoon een juiste afspiege ling van het totale bèeld van het Bulgaarse voetbal. Op tak- tisch gehiied zijn de voetbal lers daar die laatste jaren wat achtergebleven, maar nu is al gebleken dat ook deze achter* stamd rap wordt ingelopen. En dam de vergelijking met CSKA d-at vorig jaiar met 3-0 en 3-1 werd verslagen: op twee plaatsen is de ploeg slechts gewijzigd, maar in zijn totaliteit is het elftal geheel aindeins gaan spelen". George Knobel gaat zijn spe lers consciëntieus op het gebeu ren in de Olympische kuip voorbereiden. Gistermiddag hebben de spelers, toen zij in het trainingskamp Duinoord te Wassenaar aankwamen, alle maal een beschrijving gekre gen van de spelers waarmee zij persoonlijk te maken heb ben. „Uitgaande ram die gege vens", aldus Knobel, „gaan we de taiktiek van de wedstrijd doornemen. Evenals hij de competitiewedstrijden hebben ook ditmaal alle spelers in spraak bij de vaststelling van het taktisch concept". Overigens verwacht Knobel niiiet dat de Ajaciiedien veel aan te merken zullen hebben op het speelplan dat hij reeds voor ogen heeft. „In de selec- tiegroep", zegt h/ij lichtelijk teleurgesteld, „denken hooguit drie of viermam na over de toktiek. Uit dit groepje komt hooguit één mam naar voren die zijn mening kenbaar maakt. Verder houdt iedereen zijn moind". En dat bijna collectief zwijgen is voor Knobel de grote ver rassing, of liever gezeigd zijn grote teleurstelling, bij Ajax geworden. „Bij MVV was het zo dat ik im een aamtal jaren een heel jonge ploeg had op gebouwd. Dat was gewoon mijn elftal, en dam is het be grijpelijk dat jonge knapen dan snel luisteren naar het geen de trainer zegt. Maar Wj Ajax kreeg ik ineens een we- reldalftal in mijn handen. Een ploeg waaraan ik niets had kunnen doen. En dus zou het logisch geweest zijm als er tus sen spelers em trainer gewoon meningsverschillen over takiti- sche zaken zouden ontstaan. Maar het blijkt en verder wil ik daar niets over zeggen dat ook de Ajax-speters net zuilke gewone mensen zijn als andere voetballers. Ze zwij gen". Het kan natuurlijk in een ge sprek met Knobel niet uitblij ven of de naaim Johan Cruyff wordt genoemd. „Ja", zegt Knobel dtae, „nu beseft ieder een pas dat dit kleine mannet je niet alleen trainer Kovacs, maar ook vele spelers en an dere Aj'ax-figuren heeft groot gemaakt. En juist nu de weer stand vam de tegenstanders groter wordt, heeft het missen van 's werelds beste voetballer gewoon een dubbele uitwer king". Tijdens de toernooien die Ajax in Spanje heeft gespeeld is die Amsterdamse ploeg een ervaring rijker geworden. „Ploegen als Spartak Traava en Atletioo Madrid hebben veel vam de Ajax-stijil overge nomen. Hebben ook bewust gezocht maar nieuwe spelers die bet Ajax-patroom kunnen spelen. En zo gaat het in ge heel Europa, ja zelfs in Neder land. De ooncurrentie was voor Ajax dit seizoen ook met een speler als Johan Cruyff in de ploeg, al veel giroter gewor den". Toch ziet George Knobel wel met enige spanning uit naar de komende woensdagavond. Vooral de figuur Jam Mulder, diie ook na de strijd tegen PSV weinig hinder van zijn knieblessure heeft ondervon den, zal een belangrijke pion in het Ajax-spei worden. Knobel:„Ik ben gewoon erg benieuwd hoe de nieuwe for matie het, met Jan Mulder, in het Europacup-voetbal gaat doen. Mulder zal in ieder geval wor den opgesteld. En ik hoop voor hem dat hij de volle 90 minuten kam blijven spelen. Dat zou niet alleen voor hem, maar ook voor de hele ploeg, de allergrootste stimulans zijn". JACK ARENTSEN (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Ais men Di- m'tar Penev, de 28-jarige aan voerder van CSKA Sofia mag geloven, dan kan er vanavond in de Olympische Kuip van Amsterdam wel net een en ander verwacht worden. Want zegt Penev: „Onze kracht ligt in de aanval. Ik dacht dat de eerste cupwed strijden tegen het Oostenrijkse Wacker Innsbruck dat reeds hadden bewezen. Van echt aanvallend voetbal zal ditmaal wel niet zoveel terechtkomen, maar we hebben thans wel de spelers die op de meest onver wachte momenten kunnen uit breken en voor het doel van de tegenstander koelbloedig kunnen uithalen". Dimitar Penev is een van de vele Sofia-spelers die over een ruime internationale ervaring beschikken. Liefst 58 maal stond hij in de nationale ploeg van Bulgarije; de laatste tijd zelfs als aamvoerder. Daarnaast heeft hij sinds zijn vertrek bij Lokomotiv Sofia alle grote wedstrijden van CSKA mee gemaakt. „Bijna mijn hele voetballeven heb ik Europa Cupvoetbal gespeeld. De meest trieste ervaring in die serie, waren de wedstrijden van vo rig jaar tegen Ajax. Nog nim mer was voordien CSKA tweemaal met zulke duidelijke cijfers verslagen. De 3-0 en 3- 1 waren echter geen juiste af spiegeling van het werkelijke krachtsverschil tussen Ajax en mijn ploeg. Maar wij hadden in die wedstrijden totaal geen geluk", zegt de Bulgaarse ver dediger, die in eigen land de eretitel van „verdienstelijk (Van onze sportmedewerker) GOES Het clubkampioen schap van de Zeeuwse Dam- bond is vorige week van start gegaan met de wedstrijd in de hoofdklas tussen Goes 1 en Goes 2. De uitslag was 15 5. Behalve deze tientallen ko men dit seizoen in de hoofd klas uit: Vlissingen, Souburg, Middelburg, Lammerenburg, 's-Gravenpolder, Aagtekerke en DOS (Bergen op Zoom). In de eerste klas spelen: Zierik- zee, Tholen, Sommelsdijk, St.- Larens 1 en 2, 's-Gravenpolder 2 en 3 en BDV (Bergen op Zoom). (ADVERTENTIE) (Van onze volleybalmedewerker) TERNEUZEN Kikkers heeft In een boeiend duel Watneys Taktika de eerste ne derlaag bezorgd. In de eerste set zag het er nog helemaai niet naar uit, dat de bezoekers winstkansen hadden, want Watneys kon zonder veel moeite de eerste set op zijn naam schrijven. Hierna keer den de kansen geheel in het voordeel van de Kikkers, dat nu het initiatief tot zich trok. De tweede en de derde set werden door de Aardenbur gers gewonnen, maar de te genstand van Watneys werd steeds groter. In de vierde set had Watneys dan ook lang winstkansen, maar Kikkers bleef fel doorgaan en kon uit eindelijk verdiend ook deze set winnen, wat een 13 zege voor de nu nog ongeslagen ge bleven Kikkers betekende. Ook Roelofs-Scheldesport 1 bleef door een 13 overwin ning op OVC zonder verlies. Roelofs-Scheldesport draaide niet op volle kracht, maar OVC had te weinig inhoud om hiervan te profiteren. Alleen de derde set ging naar OVC, dat daardoor een 1—3 neder laag moest incasseren. Even Kijken behaalde de eerste punten door een zwaar bevochten 23 zege op IJVC. Even Kijken nam door sterk aanvallend spel een 02 voor sprong, maar zakte daarna, evenals vorige week, weer weg. Dit gaf IJVC de moge lijkheid om terug te komen en de stand weer in evenwicht te brengen. In de laatste en be slissende set leek Even Kijken recht op een nederlaag af te stevenen toen IJVC een 4—12 voorsprong nam. De Zuidzan- denareri bleken echter geleerd te hebben van de nederlaag van vorige week en kwam fa natiek terug. IJVC begon on nodig fouten te maken, zodat Even Kijken via 1215 de eerste puntjes kon binnenha len. Voorwaarts zag Ardito in de tweede set de stand weer tn evenwicht brengen, maar daarna had de thuisclub geen enkele moeite meer met Ardi to en kon gemakkelijk met 31 zegevieren. Marathon kan Een op researchfaciliteiten en know-how van beide banken gefundeerd beleggingsfonds. Waarbij de belangen internatio naal gespreid zijn. En de beleggers participeren in het totale pakket van hoogwaardige, zorgvuldig geselekteerde aandelen. solide vermogensbeheer. dit seizoen maar niet in zijn ritme komen. Deze week werd weer een 03 nederlaag gele den tegen een goed spelend EVVC-1V1 2. In een aantrekke lijk duel bouwde Roelofs- Scheldesport 2 een 02 voor sprong op tegen Blok '73 In een spannende derde set kon Blok '73 de achterstand terug brengen door deze set met 16- 14 te winnen. Maar in de vier de set besliste Roelofs-Schelde sport 2 de strijd en won daar door met 13. Uitslagen, Dames le klas, Wiska - Even Kijken 13 (13—15 10—15 15—3 5—15),- Watneys Taktika 2 - Watneys Taktika 3 - 3—2 (9—15 15—3 11—15 15—6 15—8), Blok '73 - Savok 2—3 (4—15 15—12 15— 13 12—15 9—15), Marathon 2 - EVVC-M 2 3—0 (15—4 16—14 1614), Kikkers - Ardito 21 (15—2 15—5 12—15 15—9). Heren le klas, OVC - Roe lofs-Scheldesport 1 13 (915 9—15 15—8 3—15), IJVC - Even Kijken 23 (615 12 15 15—5 15—10 12—15), Voor waarts - Ardito 1 (1510 5—15 15—3 15—2), Marathon - EVVC-M 2 0—3 (11—15 5—15 1215), Watneys Taktika - Kikkers 1—3 (15—7 10—15 12—15 13—15), Blok '73 2 - Roelofs-Scheldesport 2 13 (12—15 10—15 16—14 12—15). Dames 2e klas, Marathon 3 - Marathon 4 30 (151 158 15—8), PZEM 2 - O visa 3—2 (16—14 5—15 15—2 14—16 1513), Roelofs-Scheldesport 1 - IJVC 30 (15—0 15—2 15- 4) Heren 2e klas, Ovisa - Ar dito 2 3—1 (15—10 15—3 14— 16 15—8), Wiska - Blok '73 4 2—3 (11—15 11—15 16—14 15—9 6—15), OVC 2 - IJVC 2 31 (11—15 15—5 15—5 15— 4), Roelofs-Scheldesport 2 - SSV 3—1 (15—9 13—15 15—10 15—9), Kikkers 2 -WIK 1 2— 3 (9—15 15—7 15—5 15—17 8— 15), WIK 2 - VCG 3—0 <15 12 15—1115—4). meester in de sport" mag voe ren. Bij CSKA Sofia houdt men er natuurlijk rekening mee dat Ajax vanavond met een storm achtig openingsoffensief aam, het Europa-Cuptreffen gaait beginnen. Maar angst voor het geweld van de Amsterdam mers heeft Dimitar Penev, die als laatste man in de Bulgaar se verdedigingsgordel de op dracht heeft om steeds zijn manschappen te hergroeperen, beslist niet. Hij zegt: „Als bij ons iedereen zich aan de op drachten houdt, dan krijgt geen enkele Ajacied één meter vrijheid. Het zal echt een ge vecht van man tegen man worden. Daarnaast blijft na tuurlijk onze topscorer Peter Zjekov in vooruitgeschoven positie voetballen. We zullen met lange trappen het sterke Ajax-middenveld zien te over bruggen". Dimitar Penev beseft dat hij met deze uitspraken een be langrijk deel vain het tactisch concept van zijn ploeg aan de openbaarheid prijs geeft. „Maar", zegt hij. „dat is toch niet zo'n vreemde zaak. Ik dacht niet dat wij Ajax door een tactisch spelletje konden verrassen. We beseffen volle dig dat er in onze ploeg wat minder mogelijkheden zitten dan bij de Amsterdammers. Dat wij gewoon extra hard moeten werken, misschien zelfs boven onze normale vorm moeten uitgroeien, om het spelbeeld in evenwicht te houden'". Het ziet er dus naar uit dat CSKA Sofia beslist niet naar Amsterdam is gekomen om werkelijk topvoetbal te spelen. Het resultaat staat duidelijk op de eerste plaats. „En dat is toch ons goed recht. Wij be hoeven het Nederlandse pu bliek niets te bieden. Ajax moet de wedstrijd maken. Ajax moet er voor zorgen dat de supporters tevreden wor den gesteld. En als wij perma nent blijven weigeren om aan de show deel te nemen, dan zullen ook de fluitconcerten van het publiek ons zeker niet uit het ritme halen. Europa Cupvoetbal is gewoon een keiharde zaak geworden. Ajax is er rijk door geworden; nu willen wij ook eens proberen om er voor de club wat centen aan over te houden". De resultaten tegen Wacker Innsbruck In de eerste ronde van de Europa-Cup (tweemaal winst met 3-0 en 1-0) hebben CSKA Sofia gesterkt in de gedachten dat er dit seizoen in ieder geval geen figuranten* rol gespeeld zal worden. In het strijdplan van de Bulgaren komt Ajax als tegenstander net iets te vroeg. Penev, die in 1967 en 1971 in zijn land werd uitgeroepen tot voetballer van het jaar, laat zich immers la ter in het gesprek ineens wat minder positief uit over het te verwachten resultaat tegen Ajax. Hij: „Het was beter ge weest als we Ajax een ronde latex hadden ontmoet. We heb ben enkele nieuwe spelers in de seleotiegroep. De jongens passer, zich goed aan, maar het blijft natuurlijk wel de vraag of zij juist in de wed strijd tegen de sterkste club van Europa niet overdonderd zullen worden. Met teveel ont zag spelen of anderzijds mis schien wel met te grote inzet aan de persoonlijke duels be ginnen. En als ergens in onze ploeg een schakel minder sterk is, dan is Ajax zeker tactisch sterk genoeg om juist via die positie de weg naar ons doel te vinden. En om dan dat gat weer te dichten, zal ons grootste probleem wor den". Peter Zjekov, de aanvalsspits die vorig seizoen tegen Ajax de enige goal produceerde, is bij CSKA Sofia een van de spelers die een belangrijke rol in de duels tegen Ajax kan spelen. Zjekov, in 1969 Euro pees topscorer en een jaar la ter eindigde hij als derde op de Europese ladder, wordt de laatste tijd weer nadrukkelij ker naar de spitspositie ge schoven. En Dimitar Penev is gelukkig met de rol die Zjekov thans weer heeft. Penev: .Zjekov heeft ruim één seizoen achter onze aanval gespeeld. Vanuit de tweede lijn moest hij ge bruik maken van de openin gen (Me medespelers voor hem trokken. Maar coach Bos- kov is thans tot de ontdekking gekomen dat Zjekov als speci fieke aanvaller van grotere waarde voor de ploeg is. Daar om mag verwacht worden dat Zjekov vanavond tegen Ajax weer als echte spitsspeler ope reert. En zijn snelheid en zijn gevaarlijk schot, kunnen wel eens voor ons van doorslagge vende betekenis worden". Vanavond zal blijken in hoe verre Dimitar Penev gelijk heeft. Een ding staat voor de CSKA-aanvoerder wel vast: „Verwacht geen geweldige wedstrijd van ons. Wij gaan op resultaat spelen. En dat is ons goed recht". PATRAS (ANP) De moeilijkheden van Spite Kohn, de trainer vam FC Twente, dat vanmiddag aantreedt tegen Panahaiki, zinken volledig in het niet bij de klap die de Griekse tegenstander voor de wedstrijd van vandaag moet verwerken. Het noodlot trof Andreas Michalopoulos, spits speler vam het Griekse elftal en Panahaiki. Maandag brak hij tijdens een lichte training zowel scheen- als kuitbeen cn is daardoor voor 'lange tijd uit geschakeld. „Het is onbegrij pelijk", vertélde de Engelse trainer McQuinnes. „We heb ben pas nieuw gras im het stadion. We wilden er een keer met de spelers voorzich tig op oefenen om hen te laten wennen' en het kost me de man die door zijn doelpunt (Van ker) onze 'sportmedewer- HULST De grote topper in de eerste zaalvoetbalcompe- titie, georganiseerd door de Hulsterse HuZaVo en die ge speeld wordt in de sporthal „Den Dullaert" in Hulst tussen FC Taaiman en FC Het Cen trum eveneens beide uit Hulst, is geëindigd in een 51 overwinning voor FC Taalman Met de rust had FC Taalman al een 21 voorsprong geno men, maar in die periode was FC Het centrum zeker niet de mindere. Het was zelfs Mortier die Het Centrum als eerste op voorsprong bracht, maar R. Taalman bracht naamgenoot FC Taaimam op gelijke hoogte 11. Net voor rust maakte Nagfzafiim er 21 vam. FC He1 Centrum had toem ook al ver schillende doelkansen gekre gen, maar het wist er geen enkele te benutten. Toen W Taalmain er reeds na 5 min spelen in de tweede helft 3—' vam maakte, geloofde Het Cen trum er niet meer in. Dat wa- voor FC Taalman het moment om door te dirukken en dooi doelpunten vam P. en E. Taal man werd het uiteindelijk 5-- 1.' Morres-kantoor uit Hulst maakte er tegen FC Van Kerkhoven uit Huist-Walsoor den een groot schutteisfestijn van, edradistaind 14-0. Met de rust had Mortres-kamitoor al een veilige 80 voorsprong genomen en voeigdie daar ma de ruist nog zes treffers aiam toe. Scoreverloop voor die rust: B. Suy 3x, F. Buys 3x en W. Martens 2x. Na de rust kwa men alle doelpunten op naam vam B. Suy. Het team van de buurtvereniging Den Dullaert uit Hulst moest tegen O.H. uit Hu'lst-Kloosterzarade een 14 nederlaag incasseren. Voor de rust werd het 2—0 door doel punten vam K. Scheerders en E. Steyns. Ook na de rust had O.H. een licht veldoverwicnt, en drukte dat ma 10 minuten spelen uit1 door een doelpunt van nogmaals E. Steyns. De spanning kwam toch nog even terug toen B. EsseJdng er 31 van maakte. Maar O.H. sloeg hard terug, en maakte aan alle illusies van Buurtvereniging Den Dullaert een einde toen tort daarna Scheerders er 4 '1 van maakte. De staind: 1 Messaigne Goud- Geel 3-6, 2 FC Taalman 3-6, 3 Ediaih-kooppark 3-6, 4 Hockey- ftapide 3-6, 5 Morres-kantoor 3-4, 6 FC Het Centrum 3-4, 7 FC Bleyko 3-2, 8 O.H. 3-2 9 Verplegers-Iidwina 3-0, 10 Morres-magazijn 3-0, 11 FC Van Kerckhoven 3-0, 12 Buurtvereniging Den Dullaert 3-0. tegen Grazer AK onze plaats in de tweede ronde veilig stel de. De klap bij de spelers is enorm hard aangekomen". Het is echter niet het enige probleem waarmee de trainer van de Griekse ploeg gecon fr^mteerd wordt. De UEFA heeft Dandelis, die een waar schuwing opliep in de eerste ronde van het toernooi, voor een wedstrijd geschorst en daarmee is McQuinnes zijn tweede aanvaller kwijt. Ane hoop is nu gericht op de ouid- imternatiomal Rigas. Vorig jaar was deze speler betrokken bij het omkopingsschandaal. Hij werd onmiddellijk voor het le ven geschorst en vertrok naar Zuid-Amerika. Enkele weken geleden keerde hij terug. Pa nahaiki heeft het ministerie voor sport mu gevraagd om de straf door de club zelf op gelegd ongedaan te ma ken. FC Twente tobt nog steeds met blessures van Jeuring en ausputzer Epi Drost. (ADVERTENTIE) Sijbrands met wit opende met 32-28 en na enig ruilen liet zwart met zijn zesde zet 16-21 blijken dat hij wel wat wilde. Na 31-26 als antwoord van wit hierop zou het een aardige partij kunnen worden, maar Sijbrands' twaalfde zet maakte de posities overzichte- lijker. Het werd toen een stand van de klassieke spelka- rakteristiek waarin de wereld kampioen op de 21e zet de remise aanbood, welk aanbod echter door Andreiko werd af. geslagen. De uitdager wilde blijkbaar dammen. Negen zet ten later in een dertien om dertien positie werd na pre cies drie uur spelen op voor stel van Andreiko toch remise besloten. Een half uur tijd hadden de deelnemers om kof. fie te drinken alvorens de si multaan van Koeperman ging beginnen. Het verloop van de vijftien de partij: Wit: Sijbrands, zwart: Andreiko. 1. 32-28 19- 23 2. 28x19 14x23 3. 33-28 23x32 4. 37x28 10-14 5 39-33 14-19 6. 44-39 16—21 (zwart zoekt verwikkelingen) 7. 31- 26 5-10 8. 41-37 9-14 9. 37-31 11-16 10. 38-32 18-22 11.31-27 22x31 12. 26x37 (wit gaat niet in op een flankspelgenre) 12- 18 13. 43-38 7-12 14. 36-31 21- 26 1 5. 31-27 17-22 16. 28x1! 12x21 (het spel heeft nu een klassiek karakter gekregen) 17. 46-41 6-11 18. 33-28 19-23 19. 28x19 14x23 20. 38-33 4-9 21. 35-30 (hier deed wit een remisevoorstel, dat werd afge slagen) 10-14 (op 20-25 kan wit goed met 30-24 vervolgen) 22. 33-28 14-19 23. 30-25 20-24 24. 39-33 11-17 25. 25-20 24-30 26. 34x25 1 5x24 27. 49-43 17- 22 28. 28x17 21x12 29. 43-38 12-17 30. 33-28 8-12 (remiss op voorstel van zwart). (Van onze.sportmedewerkerT AXEL Johan Schelleman, lid van de motorcrossclub De MC Axel was zondag tijdens motorcrosswedstrijden in het Belgische Loten-Hulle de bes te Axelaar in de categorie ju nioren 250 cc. Daartegenover stond wel dat clubgenoot Cees Hamelinck een volledige pech dag kende. In de eerste manche nam Hamelinck bij de start onmid dellijk de leiding, maar moest halfweg wedstrijd stoppen toen zijn ketting eraf liep. Dis kwam er nog wel terug op, maar een eerste of ereplaats zat er toen voor hem niet meer in. Ook in de tweede manche nam hij bij de start de leiding, maar ook nu sloeg het noodlot toe, toen zijn voet steun afbrak. Schelleman werd in die eerste manche achtste, en diezelfde plaats eiste hij ook voor zich op in de tweede manche. C. Walhout sen. werd tiende in de eerste manche en in de tweede manche. Eindstand nieuwelingen: 1 M. Standaard (België), 7. J. Schelleman (N.), 9 C. Walhout sen. 12, C. Hamelinck (N.). MEXICOSTAD (AP) - Deense wielrenner Niels Fred- borgs heeft dinsdag in Mexl- costad het wereldrecord ovef een kilometer met staand» start met 0,12 seconde IW bracht op 1.04,49. Het oud» record stond op naam van d» Italiaan Giani Sartori. Dat is Dora van de Ven, onder wier ogen de mooiste assortimenten tot stand komen Wie zou de bontwereld beter kennen dan de vrouw met een bijna 60-Jarlge bontervaring, dia door inzicht én door vroegtijdig en massaal in te kopen, ook dit jaar de enorme stijging van bontprijzen wist voor te blijven. Om de kwaliteit goed in de hand te houden wordt alles in eigen ateliers vervaardigd. Déêrom geeft zij ook 2 jaar schriftelijke garantie en blijvende service TILBURG - Heuvelstraat 44 DEN BOSCH SCHAPENmark» 17 BREDA- Elndstraat 14 EINDHOVEN - Demer 18 Woensdag 24 oktober 1973 Omdat het kinderboekenwee georganiseerd. Via school of liggen in alle boekenwinkel om een boek te kiezen. Om Hieronder vertellen ze wat ze Het zeepbellenmeisje is een Frans meisje, dat in Parijs Jan Aarts, Prinsenbeek, 5 jaa (Van onze corr BONN Het toch al zwaar verlening van de Nobelprijze moeten verduren, dat het niet van de prijswinnaars kijkt. Ho het zijn keuze laat vallen op I tot de jaren van verstand geko beeld van prof. Konrad Loren, derlander Tinbergen wegens gebied van het sociale gedrag won. Uit oude documenten blijkt, ?jj{ J® 69-jarige directeur van het Max Planck-instituut voor sociaal gedrag in de nazitijd pvattxnigen koesterde, die wel ton i °V6™reSto)g zullen moe- waai?den of hi' niet te on- van «5? t? het eerbetoon van een Nol ,s te dragen. clmw vtt0r ail®emene psy chologie J,, het later WASHINGTON (RTR) ;ir Robert Griffin, de ï,eDiiKi ?rVangentI leider van de si STondwetswijzi- h>euwpV00rEeSteW VOOr een va„ -PrOCedure bi' le keuze Vere„ilCe"PreSidenten in de eremgdc Staten. K^tfg^a^1 van Griffin ge Praktok Cto* met de huidi- sident dat ee" Viue-pre- Wordt aaneewi!ar'l;i<:onventies ten- ma» - De geko- 2Ühde president*116'' functie ®eP rice nlZ®,U zi-'n keus ^palen vlak" vt? 1 moeten latie- VoortJ -J' ?r Z1ln instal- ten van het nto keide hui- keuze van Ueuwe congres de moeten bekrachtigen.e"PreSident

de Stem | 1973 | | pagina 12