Aannemers siaan formeel handen ineen Drs. Monheim„Ik voel me verslagen" Axel mag brandspuit kopen mheid SAMENWERKING IN „B.V." VOOR pROIECTEN BOVEN 5 MILJOEN Kermisacüviteiten Fotomodel? Da's niks voor mij Marckx: vandaag gesprek directie-vakbonden I yvoensdag stad streek <£*7 HULST HET ADRES Topbiljartclubs ver, Hotel International Axel bezint zich op noodtoestand Clin D. Oggel: extra geld voor plaatselijke projecten Sas van Gent Nieuw-Namen MISS TINA ZEELAND St.-Jansteen Hulst Koewacht Nieuw-Namen Zuiddorpe 17 oktober 1973 fmmsmmmmmsmt i (ADVERTENTIE) VOOR EEN GOEDE BRIL EN EEN GOED UURWERK (Van onze correspondent) WESTDORPE Donderdag avond om 20.00 uur wordt in liet lokaal van topbiljartclub B.C. 't Raedhuys bij de heer J. V. d. Goes-Pluym te Westdorpe een topbiljart-bestuursverga- deriiig gehouden van de Oost- I Zeeuwsch-Vlaamse topbiljart- competitie. Kaast de zeven clubs die I hieraan reeds deelnemen t. w. STC (Sluiskil), B.C. 't Raed huys (Hulst) 't Anker (Hulst), Marionette (Hulst), 't Centrum I (Hulst) en KOT (Hulst) krij- i verder alle nieuwe kandi- I daten een uitnodiging tot het I bijwonen van deze vergade ring. De leiding van de Oost- I zeeuwsch-Vlaamse topbiljart- I competitie heeft al heel wat I aanmeldingen binnen gekregen [van clubs, die interesse tonen om hieraan deel te nemen. Op deze vergadering wordt I het wedstrijdprogramma voor de nieuwe competitie samen- eld en bekendgemaakt. 1 De competitie zal, zoals he er 1 au voor staaet, beginnen op za- I todagavond 4 november. (ADVERTENTIE) HULST, TEL. 01140-3453* KOFFIETAFELS v.a. 5,95 voor BRUILOFTEN MENU'S v.a. 12,50 (Van een onzer verslaggevers) I De oorlog in het I uidden-Oosten heeft het ge- I meentebestuur van Axel geïn spireerd tot het instellen van ren commissie, die moet gaan I "Studeren op welke wijze het I gemeentelijk apparaat eventu- I rel in een noodsituatie zou I Hunnen functioneren. Volgens loco-burgemeester u. J. Oggel wil dit geenszins da' 0,1 W. serieus rekening houden met het uit te van- een algemene oor- aiu huidige situatie stemt te we' tot nadenken, aldus m;nnComment;aar. dat gister- da gegeven tijdens wekelijkse persconferentie. sml?omiTiissie bestaat uit vijf Si aren en staat onder laiw 7an de gemeentesecre- mt» ?-alldacht wordt onder v»i> j?esteed aan de nood sei j- en brandstof en voed- lj„' aie mogelijk: enige aanvul- Ven M vernieuwing behoe- BaTif'u61" za^ de commissie na- ü«L oe een eventuele mobi- Pen L°ordereiding zal verlo- iionkn ,de c°ntacten in een min» n met de bescher- laaL IolkinS znlten zijn en steen wordt aandacht be- Het k°an samenwerking en J?!'5ndweei\ ziekenhuizen op p» ''Axel rekeht niet 0g»ein oorlog", aldus de heer "verai "maar we willen wel g6Va] op voorbereid zijn". In- het ,t p?n. oorlog zou er op het k u's een noodpost voor stuur ingericht moeten entfen' a'dus de visie van B Fa,96 doe L)e fanfare „Wel- depi °°r Vermaak" heeft bi»? nornen aan de oktober Ook e?sten in Wieze in België, «an inajoretten deden or temmee' hlet was voor de aan n aiaal. dat de fanfare tnpki ?r°ots opgezette op- lnt «leedeed de bedoeling om de bv steeds meer zeMsitandigheiid te geven. Voorwaarde is dat er voldoen de werk is Wat diat betreft zijn de vooruitzichten aan de ze kant vam de grens niet zo hieel goed," Overigens is ook de tijd voorbij, dat - Nederlandse aan- nemings,bedrijven met open armen in België werden ont vangen. Nog geen vijf jaar geleden konden Nederlandse bedrijven veel goedkoper wer ken dian Belgische. „Maar ook die Belgen zijn gaan dumpen. Ze zijn prijsbewuster gewor den. Vroeger zei jie als je in België aian eein inschrijving meedeed: Dat werk krijgen wij". Dat ligt inmiddels heel wat anders". Een van de grote projecten die de „AZV" mo menteel onder handen heeft w het doortrekken van, de ex- presweg Antwerpen - zeekust. Verwacht wordt diat dit pro ject over drie maanden gereed is. (Van een onzer verslaggevers) HULST Vier Zeeuwsch-Vlaamse aannemingsbedrijven hebben besloten om samen te gaan werken in de B.V.-combinatie „Aan nemingsbedrijf Zeeuwsch-Vlaanderen" (AZV). Het zijn de firma's Hol uit Hulst, M. Lucasse uit Kloosterzande, K. T. de Oude en J. de Ruyscher, beide uit Biervliet. Voornaamste doel is om bij grote projecten het hoofd te kuinmen bieden -aan concurren tie van grote aamiemingsmaat- sobap-pijen uit de rand-stad. De nieuwe combinatie zal zich voornamelijk dp België gaan richten, maar heeft in principe ook belangstelling voor zuid- wiast-Nedieriiand ais werkter rein. De beste vooruitzichten op korte termijn bieden even wel onze zuiderburen. Alle aangesloten bedrijven behou den hun zelfstandigheid en gaian^ in principe alleen geza menlijk opereren bij projecten boven die 5 miljoen gulden. Ze brengen in de combinatie be halve hun personeel (150 werknemers) ook het machi nepark in De bv hoort daarmee binnen de provincie Zeeland tot een van de grootste op dit gebied. Verwacht wordt, diat d'e sa menwerking onder meer gun stige perspectieven opent voor de werkgelegenheid in Zeeuwsch-Vlaanderen. De mo gelijkheid bestaat, dat de nieuwe vennootschap in de toekomst ook met eigen perso neel gaat werken en ook een volledige fusie wordt volgens woordvoerder J. Hol uit Hulst niet bij voorbaat helemaal uit gesloten. Vam dit laatst is op dit moment overigens nog geen sprake. De samenwer king van de drie firma's be staat .al vanaf de aanleg van de tracbaatweg van Zwarte Hoek n,aar Sas van Gent, vijf jaar geledien. Bij die gelegen heid heeft men voor het eerst gezaen.lijfc geopereerd. De oprichting van die bv „AZV" is In feite niet meer dan die formele bekrachtiging van een in de praktijk al lan ger bestaande situatie, aldus het commentaar. Bij kleine projecten zullen de aangesloten bedrijven wel zelfstandig blij ven werken. „We richten ons op dit moment nog voorname lijk op België, omdat in ons eilgen gebied grote projecten nauwelijks voorkomen", aldus de heer Hol. De combinatie heeft geen belangstelling voor de aanleg van die vaste oever verbinding, maar houdt al wel een oogje op de verwezenlij king van de ten behoeve van deze verbinding aian te leggen toevoerweigien. De heer Hoi: „Tot voor kort wiais die situatie zo, dat grote projecten vain 5 of 6 miljoen steeds afvloeiden niaar aanne mingsbedrijven elders uit Ne derland, oandat wij ze niet aankonden. In feite profiteert de streek daar nauwelijks zelf van, omdat die hun geschoolde personeel en monterus zelf meebrengen. De aanschaf van machines loopt evenmin' via het eigen gebied. Dat zal bij ons wel het geval zijn. Het is (Van een onzer verslaggevers) AXEL Loco-burgemeester D. J. Oggel van Axel is van mening, dat het extra geld, dat voor Zeeland beschikbaar komt, voor de werkgelegen- heidsvoorziening beter ten goede kan komen aan plaatse lijke projecten dan aan de aanleg van een vaste oever verbinding. Hij verschilt op dit punt van mening met de burgemees terskring in Zeeuwsch-Vlaan deren, die de kamerfracties door middel van een brief heeft gevraagd te bevorderen, dat er de vaste oeververbin ding wel zo snel mogelijk komt. De brief was onderte kend door burgemeester mr. M. Somers van Hontenisse. De heer Oggel heeft gisteren verklaard, dat hij schriftelijk heeft laten weten liet met de ze steliingname van de Zeeuwseh-Vlaamse burge meesters niet eens te zijn. Daarmee is overigens in de brief aan de kamerfracties geen rekening gehouden. De heer Oggel wil, dat met het extra geld al die beroepssecto ren worden gesteund, die mo menteel in de knel zitten. Hij heeft er geen bezwaar tegen, dat er geld voor de oeverver binding wordt gevoteerd uit het resterende bedrag, dat er van de totale extra som, over blijft. (Van onze correspondent) KAPELLEBRUG Het feestcomité in Kapellebrug heeft voor de komende kermis weer een programma samen gesteld. Op zaterdag 20 okto ber worden de kermisfestivi teiten ingezet met een voet balwedstrijd tussen Kapelle brug en de Steen-veteranen. Naast een schieting op de liggende wip wordt er 's avonds in zaal Fabie een bal gegeven, dat wordt opgeluis terd door The Stone Stars. Zondag 21 oktober wordt er een muziekfestival gegeven, waaraan door zes muziekge zelschappen wordt deelgeno men. Er zijn schietingen op de liggende wip in zaal Fabie, waar ook weer een bal gehou den wordt met hetzelfde or kest. Maandag 22 oktober vin den er volksspelen plaats en wordt een duivenvlucht ge houden. Naast schietingen is er 's avonds weer een bal, waarbij Ronny Tober aanwe zig zal zijn. Biljarten In zaal Reseda te Sas van Gent zijn voorwed strijden voor de 2e klasse driebanden District Zeeuwsch- Vlaanderen van de KNBB ge speeld. De uitslag is als volgt: (respectievelijk matchpunten hoogste serie en moyenne): 1. A. van den Boogaard uit Sas van Gent 10 5 0,47: 2. J. Dey uit Axel 8 5 0,52: 3. R. Sandri- ni uit Sas van Gent, 6 4 0,41: 4. J. de Blaay uit Sas van Gent 0 4 0.29. De nieuwe politieke groepering Groot- Sas in Sas Van Gent belegt donderdag 18 oktober een openbare bijeenkomst in gebouw De Roselaer. Aan de orde komen de samenstelling van het definitieve bestuur en het werkprogramma. De bij eenkomst begint om 20 uur. Klavertje Vier De Sasse kaartclub Klavertje Vier hield een compexitieavond in hotel Rotterdam te Sas van Gent. De uitslag, die meetelt voor het Qltubkampioenschap was als volgt: 1. A. van Geel, 56 punten; 2. M. de Jaeger. 55 punten; 3. H. Stellenaar, 55 punten; 4. A. Vermoet, 53 punten; 5. R. Samijn, 53 pun- en; 6. C. Ferket, 45 punten; 7- W. de Martelaere 43 punten; 8. D. Venmeersch, 41 punten; 9. R. Claeysisenis 38 punten; 10. L. Meuleman 38 punten. Schietingen Aan de zateir- dagschieting van de schutters vereniging Willem Tell in Nieuw-Namen hebben 51 schutters deelgenomen. De uitslag op de eerste wip is: eerste hoge vogel E. de Bak ker, Graauw; tweede W. Bous- sens, St.-Jansteen; eerste zij- vogel C. van Roeyen, Nieuw- Namen; tweede A. dé Waal, Nieuw-Namen: eerste kal Th. Praet, Nieuw-Namen; tweede L. v. d. Vijver Melsele. Tweede wip, eerste hoge vogel W. Nagtegaal, St.-Jansteen; twee de L. v.d. Vijver, Melsele, eer ste zijvogel L. v.d. Vijver, Melsele; tweede R. Verstraete, Burcht; eerste kal W. Moens- sens, Burcht; tweede G. Thijs, Kruibeke. De meeste zijvogels werden geschoten door S. Praet (6). De volgende schie ting wordt gehouden op zon dag 21 oktober. (Van een onzer verslaggevers SINT-JANSTEEN „Ik voel me verslagen. Ik ben al les kwijt, zelfs mijn illusies." Dit was dinsdagavond de reac tie vain drs. Monheim na de beslissing om voor de brcigoe- der J,fabriek Marckx laillisse- inent aan te vragen. De afge lopen vier maanden heeft hij een verwoed gevecht geleverd om voor 90 mensen de werk gelegenheid te behouden. Duidelijk was te merken, dat hij door de jongste ont wikkelingen was aangedaan. Zijn populariteit bij het Marckx-personeel is sinds het begin van de moeilijkheden enorm gestegen door het en thousiasme en de charme waarmee hij de problemen heeft aangepakt- Van dag tol dag heeft hij de mensen in de fabriek persoonlijk op de hoogte gehouden van de ont wikkelingen, die dinsdagmid dag hun anti-climax kregen met de mededeling, dat „het uit is". De meeste werknemers vooral de ouderen ver lieten de fabriek als geslagen honden, „Wat dit betekent, zullen ze zich pas over twee weken goed realiseren", mom pelde districtsbestuurde-r Th. Ackermans van de industrie bond NKV. Het is de afgelopen maan den een gevecht op leven en dood geweest. Even heeft het er op geleken, dat het onmo gelijke mogelijk zou worden en daarom komt de klap nu des te harder aan. Dns. Mon heim na al die maanden: „Om een zakenman te bewegen nog geld te investeren in de tex tiel in oost-Zeeuwsch-Vlaande- ren, moet je hem voor elke gulden die hij investeert 1000 gulden aanmoedigingspremie geven". Ackerm.ans: „We had den er geen enkel belang bij, deze onderneming over te la ten nemen, als de werkgelegen heid niet gegarandeerd zou zijn. Ik zeg het nogmaals: we konden ons niet in heilloze avonturen werpen. We zouden als vakbond tekort geschoten zijn als we met die heilloze avonturen akkoord waren ge gaan". Zowel de vakbond als drs. Monheim hebben zoals ze zelf zeggen een strijd ge voerd tegen een „systeem", dat weer eens onvermurwbaar is gebleken. „Geen van de kandidaten voor overname heeft de afgelopen periode de morele rechten van onze werknemers willen erkennen", aldus een teleurgestelde drs. Monheim. „Er zijn gewoon geen investeerders gevonden, die er voldoende geld in heb ben willen steken. De over heid heeft de eerste stappen gedaan, maar die waren tekort om voor die investeerders de risico's wat kleiner te ma ken." Ackermans: „We hebben trachten terug te vechten- Of we alles hebben gedaan wat we hadden moeten doen? Ik weet het niet. Misschien had den we nog harder moeten vechten en hadden we met zijn allen naar Den Haag moe ten gaan. Dat is een onder werp van bezinning voor een gewetensonde-zoek achteraf. Voor de mensen, die nu de dupe zijn is het verschrikke lijk. Ze zullen niets tekort ko men. De wet is wat dat be treft goed. Maar het is een kwestie van ethische opvatting van de mens, dat hij voor zijn onderhoud wil werken. Nu moeten ze hun hand op gaan houden". Drs. Monheim: „Misschien is de textiel v/el werkelijk ziek. Er zijn mensen in Nederland die zeggen, dat er geen plaats meer is voor een eigen textiel industrie in Nederland. Dat slaat me tegen de borst. Maar ik kan van de andere kant de overheid goed begrijpen als men zegt: „Wat heb ik er aan om 1 miljoen gulden te pom pen in een bedrijf, als ik dat over een jaar weer moet doen". Als ze dat besluiten bij een bedrijf als Dow weten ze, dat er 'n gezond stuk werkge legenheid voor terugkrijgen. Dat is het verschil." Vandaag (woensdag zullen zowel de directie als de vakbond trach ten een antwoord te geven op de vele vragen, die er bij het personeel zullen zijn. In de directie-kamer hing gisteravond al een mistroostige sfeer. De grote klok in de hal tikte de minuten langzaam weg- Op een tafeltje, een fles wijn, die misschien wel gere serveerd was om de overwin ning te vieren, ma-ar dinsdag gebruikt werd om de wrange smaak van een duidelijk ver lies weg te spoelen. 0 Annette: Toch in de krant als fotomodel. NIEUW-NAMEN In de huiskamer van de familie Burm aan de Hulsterloostraat in Nieuw-Namen, staat keu rig in een hoekje, en splin ternieuwe naaimachine. „Dat is toch in ieder geval meege nomen", glimlacht tante Ma ria naar het nieuwe apparaat. Haar 12-jarige nichtje An nette Burm knikt met haar vriendelijke glinsteroogjes bevestigend. De naaimachine is de prijs, die Annette in de wacht heeft gesleept door begin de ze maand in Goes de provin ciale Miss-Tina verkiezing t.e winnen. Een wedstrijd, uit geschreven door een week blad voor jongedames. An nette deed aan de miss-ver- kiezing mee in een zelf ont worpen gelegenheidsjapon netje van safraan geel, afge biesd met modieuze kraal tjes. Dat ontwerp en haar vriendelijke verschijning be zorgde Annette de provincia le overwinning. Vanmiddag zal haar japon netje nogmaals schitteren voor een groot publiek. Nu in Treslong in 'Hillegom, waar Annette vandaag - te zamen met 12 jonge colle gaatjes uit heel Nederland - zal meedoen aan de landelij ke miss Tina-yerkiezing. Als ze ook die nog wint krijgt ze vijfhonderd gulden plus een reisje naar Londen cadeau. Weet ze al wie ze eventueel zou meenemen? Annette: „Ik weet het niet hoor. Er zijn er zoveel die ik graag meè zou nemen". An nette ontplooit zich als een vlot praatstertje, soms een beetje verlegen, maar erg charmant. „Ik ben wel een beetje ze nuwachtig", verklapt ze. „Aan die verkiezing in Hille gom doen de beste uit Ne derland mee. Ik weet niet hoever ik het zal brengen. Er zijn er zoveel, dat haar nicht je ook bij de wedstrijd in Goes helemaal net op een overwinning heeft gerekend. Annette: „Er vielen er steeds maar af. Op het laatste ble ven er nog maar drie over. En daarvan werd ik hele maal verschrikkelijk zenuw achtig." Uiteindelijk vond alles zijn ontknoping in An nettes verkiezing tot miss Tina Zeeland. Hoe is het daarna gegaan? Annette: „Op school (Janse- niusscholengemeenschap in Hulst) wisten ze het al. Ze kwamen gewoon op me af stromen. Hartstikke leuk na tuurlijk. Toch zou ik niet heel mijn leven aan miss-verkie- zingen willen meedoen. Foto model? Nee, da's ook niks voor mij". Voor haar leeftijd is ze erg tenger. Aanvankelijk bleek dat bij de organisators van de wedstrijden nog proble men te geven. Tante Maria: „Ze sehi ven een brie. o.' we de goede maten wel hadden doorgegeven. Die maten bleken te kloppen m Annet- te stal er de show nog mw o ik. Vant-f-ag zal alle maal wat minder gemakke lijk gaan, zo denkt ze zelf. Tante Maria: „Och, het reisje op zich is toch al de moeite waard". En daar is Annette het helemaal mee eens. Een ding staat voor haar al wel vast: het japonnetje waarmee ze heeft meegedaan, zal ze na vandaag niet meer dra gen. „Nee, dat kan hier toch niet," zegt ze, „we maken er een leuk gewoon jurkje van". (Vervolg van pagina 1) De afgelopen maanden zijn er verschillende mogelijkhe den overwogen om de breigoe- derenfabriek voor sluiting te behoeden. Gediscussieerd is onder meer over de vraag of een grondige sanering en ge deeltelijk ontslag een oplos sing geweest had kunnen zijn, maar besloten is om van dit alternatief af té zien, omdat er voor de overblijvende perso neelsleden in dit geval geen enkele garantie op het behoud van hun werkgelegenheid zou zijn geweest. Drie kandidaten hebben de afgelopen maanden voorge- (Van een onzer verslaggevers) AXEL Gedeputeerde Sta ten hebben de gemeente Axel toestemming gegeven voor de aanschaf van een lagedruk spuit voor de brandweer. Met de aanschaf is een bedrag van 58.000 gulden gemoeid. Aan de gemeenteraad moet in verband hiermee een extra krediet van 11.000 gulden worden ge vraagd. Een voorstel van die strek king komt in de eerstvolgende gemeenteraadsvergadering. De huidige lagedruk spuit is 25 jaar oud. Een en ander is gis termiddag tijdens de perscon ferentie meegedeeld. Aan de orde kwamen ook de volgende punten: De afvalwaterleiding op het traject van de St-erre naar Axel wordt voorzien van een secundaire leiding, waarop de tegenoverliggende huizen aan gesloten kunnen worden. De secundaire leiding heeft op verschillende plaatsen verbin dingen met de hoofdleiding. Deze oplossing blijkt goedko per te zijn dan wanneer alle woningen afzonderlijk worden voorzien van een aanslui ting. Het gemeentebestuur van Axel zal Gedeputeerde Staten een plan voorleggen om een aantal kruisingen van de pro vinciale weg op het traject Zwarte Hoek - Hulst te ver lichten. In principe zijn G.S. het over deze verlichting al eens. De woningstichting ,.Land van Axel" heeft aan de ge meente Axel gevraagd een stuk grond te kunnen kopen bij de bejaardenflats aan de Singel weg. Dit met het oog op toekomstige uitbreiding. B. en W. hebben laten weten in deze omgeving niet over grond te beschikken, maar de algemene stichting wel medewerking te willen verlenen bij het ver werven van die grond van derden. Er zullen in en rond de kerkdreef geen verkeersmaat regelen worden genomen, zo als aanvankelijk de bedoeling was. Een onderzoek heeft uit gewezen, dat onder meer het instellen van een eenrichtings verkeer njet noodzakelijk is. De afdelingen interne en algemene zaken van de Axelse gemeentesecretarie worden twee zelfstandige afdelingen „Interne zaken" wordt „bevol- kings- en militaire zaken" en aan het hoofd ervan komt me juffrouw S. de Putter. steld om het op een faillisse ment te laten aankomen. Na het ontslag van alle personeel, zou dan door de nieuwe eige naar weer een deel in dienst genomen worden. Districtsbe stuurder Akkermans van de industriebond NKV: „Je kunt op je vingers natellen wat er dan gebeurd was. Dan zouden de oudere werknemers niet meer in aanmerking gekomen zijn." Volgens het commentaar van drs. Monheim is er de afgelo pen weken wel voldoende me dewerking geweest van de Nationale Investeringsbank, de belastingen en de bedrijfsver eniging, maar die bereidheid is niet ver genoeg gegaan om nieuwe investeringen voor se rieuze kandidaten aantrekke lijk genoeg te maken. Zowel dit ontbreken van voldoende medewerking als een aantal zakelijke overwegingen heb ben gisteren geleid tot het be sluit om de produktie te stop pen. Vancjaag volgt er tussen de vakbonden, de directie en het gewestelijk arbeidsbureau een gesprek over herplaat singsmogelijkheden van de 90 personeelsleden, onder wie veertig Belgen.. Gedacht wordt daarbij onder meer aan vacatures bij Philips, de glas fabriek en de cokesfabriek. Sint-Nicolaas In een ver gadering van het St.-Nicolaas- comité is besloten om de Sint uit te nodigen om al op zater dag 24 november een bezoek aan Sint-Jansteen te brengen De kinderen uit de buurtschap Absdale worden dan ver wacht in manege St.-George om 13.30 uur, waarvoor de muziekvereniging Heikant wox'dt uitgenodigd. De Sint zal er tevens tracteren. Om 15.30 uur wordt de goedheilig man verwacht aan café Het Kuip- ken in St.-Jansteen, vanwaar hij begeleid door harmonie St.-Jan een rondgang door het dorp maakt. Daarna worden de kinderen ontvangen in het verenigingsgebouw. Topbiljart De topbiljart club Zondagsvermaak speelde in café Sport een wedstrijd tegen de topbiljartclub De On- kreukbéren uit het Belgische Hamme. De topbiljarters uit Steen moesten met 173 het onderspit delven. Duivensport Nu de wed vluchten van de duivenmaat- schappij De Zwaluw voorbij zijn, zijn de kampioenen bekend gemaakt. Kampioenschap oude dui ven: 1 en kampioen: Fl. Blom- maert, 2 A. Mattes, 3 A. Sturm, 4 Cyr. Blommaert, 5 J Verhei j den. Kampioenschap jaarlingen: 1 en kampioen Em. de Kind, 2 Fl. Blommaert, 3 R. Vermor- ken, 4. W. Verstraeten, 5. A. Sturm, kampioenschap jonge duiven: 1 en kampioen: E. de Kind, 2 A. de Meyer, 3 J. van Spaatidonck, 4 A. de Backer- Koemans, 5 Th. Dobbelaer. KPJ Op de algemene le denvergadering van de katho lieke plattelandsjongeren is in verband met oet aftreden van het bestuurslid Alf Dobbelaer tot nieuw-bestuurslid gekozen mej. Josephina Burm uit Hulst. Voor het komende win terseizoen werd besloten om zaterdag 27 oktober een drop ping te houden en op woens dag 28 november deel te ne men aan e=n tafeltenhiswed- strijd in Graauw Verder wordt er een St.-Nioolaas- of kerstfeest gehouden. Schieting Aan de maan delijkse bejaardenschieting bij Ed Otjens, is door 31 schutters deelgenomen. De hoge vogel ging naar C. de Schepper in Koewacht. De eerste en twee de zijvogel naar R. Duerinck in Kloosterzande en A Blom maert in St.-Jansteen. De meeste kleine "ogels, 6 stuks wei-den afgeschoten door A Herrewegh uit He'kant. Vispaleis Wethouder Stol- te opent vrijdagmiddag om 17.00 uur vispaleis De Kreeft aan de Gentse poort in Hulst. Bij gelegenheid van de ope ning van de zaak wordt er tussen 17.00 en 19.00 uur een receptie gegeven. Biljarten De Hulster bil jartclub De Kroon heeft afge lopen weekeinde in het Belgi sche Burcht een uitstekend re sultaat bereikt, door de aldaar te spelen wedstrijd tegen bil jartclub Burcht met 320325 in winst om te zetten. Dit alles werd bereikt ter gelegenheid van het 45-jarig bestaan van deze Belgische vereniging en in het kader van een nederlaagtoernooi. Dank zij deze overwinnig heeft De Kroon de leiding ge nomen in het nederlaagtoer nooi van b.v. Burcht. Topbiljart De Hulster topbiljartclub de Martino's heeft in café Stadsherberg te Hulst de vriendschappelijke wedstrijd tegen topbiljartclub de Zandbergse toepers met ruime 155 eindcijfers ge wonnen. Jongerenkoor I ïdag zingt het jongerenkoor Hulst o.l.v. Anton de Kort in de parochiekerk te Groenendijk. Het koor zal de gezangen ver zorgen in de dienst van half- elf. Celebrant is pastoor Ves- ter. De begeleiding van het koor is in handen van het eigen combo. Tekstboekjes van gezangen en gebeden worden bij de ingang van de kerk verkocht. Binnen afzienbare tijd zal het jongerenkoor Groenendijk een tegenbezoek brengen aan Hulst. Postzegelclub Voor de bijeenkomst van de postzegel vereniging het Land van Hulst, in hotel Van Oosterom te Hulst, bestond zeer veel be langstelling. Dit bracht met zich mee dat er een levendige handel was. Na het officiële gedeelte was er een verloting waarvan de hoofdprijs, de kin derzegels 1934, ongebruikt, cat. waarde f 45,- gewonnen werd door mevr. Mariman-De Block uit Hulst. De tweede prijs, de kinderzegels 1926, ongebruikt, cat. waarde f 20 was voor P. Strobbe uit Lams- waarde. De veiling welke deze bijeenkomst besloot liep goed, de ongeveer 70 aangeboden kavelt j es werden heel goed verkocht. Schieting Aan de zater- dagschieting bij P. v.d. Steen in Koewacht werd door 62 schutters deelgenomen. Hoge vogel: G. Verstraeten. Eerste zijvogel R. Samen. 2 Alph. de Vlieger. Meeste kleine vogels Luc de Guchteneire (4), allen uit Koewacht. Zondag wex-d een schieting gehouden op de liggende wip in café Alb de Kind, waaraan 61 schutters deelnamen. Hoge vogel en eer ste zijvogel( Cam. de Pootr uit Koewacht. Twéé de zijvogel: P. Oosting, Axel. Meeste klei ne vogels (3) Cam Rombout uit Zuiddorpe. Zaterdag houdt de sehuttersmaatschappij Nooit Geedacht haar jaarlijkse koningschieting in hetclublo- kaal bij A. de Kind. Aanvang 14.30 uur. Reuzensnoek Op het vis water ,De Zestigvoet" heeft B. vaal Poorten uit Nieuw-Na men en kanjer, van een snoek gevangen met. een lengte van 93 cm. en een gewicht van vijf kilogram. Het was de eer ste maal dat hij met een visje aan de haak op snoek viste. De heer Van Poorten heeft dit seizoen al 23 karpei-s gevan gen. „Toch ga ik niet dikwijls vissen", zo vertelt hij. Schieting Aan de sehie- ting op de liggende wip, die door de handboogmaatschappij Willem Tel] te Zuiddorpe in café A. de Block werd gehou den, namen 35 leden deel. De hoogvogel werd afgeschoten door Th. Baert uit Terneuzen. De zijvogels waren voor E. Oosting en G. van Hoye. Alf. de Mey schoot het hoogste aantal kleine vogels, namelijk vier stuks.

de Stem | 1973 | | pagina 7