kans om deel aan ppr verloren aanhang terug te winnen Regionale KVP-lijst hoeft niet fataal te zijn Pit-Beton schept 30 nieuwe arbeidsplaatsen 1 husavarnatü' Meldingsplicht huurverhogin voor Zeeland geen probleem DS'70 doet mee aan staten verkiezingen ker Ingenieursbedrijf prijst vuilverldeiner aan Zomer voorbij Statenfracties van progressieve drie iderzoek ar houd men stad KRAMER flSTE GAST TAAL CAFE Nachtvorst Expositie van werkstukken van bejaarden Hulst in J Umc*smeffim0toau;tjw^n. Grootste Specialisatie Oostburg C.R.M.: Aangifte van verdwenen graf komt te laat STUDIE-AVONDEN OVER BEVRIJDING Pick-upkappen - Stofkapperi Woensdag 17 oktober 1973 itkan van „De Vlijt» zijn textielzaak is dj dag op dinsdag altijd de van de week Boven- omen ouders juist niu in rfstvakantie stof uitzoe- ■oor winterkled'inig voor ideren. Maar vele men. ijn gisteren zijn zaak gelopen in de veronder- g dat die zaak gesloten mdat bet er binnen zo uitzag, storing begon al 's mor- m negen uur. Vanaf tien mg het licht af en toe aan maar om twaalf uur niddag viel de stroom ief uit. Technici van de zijn de gehele dag be- weesit om de oorzaak op ren. Deze was gistera- aij het sluitingsuur van jkels nog niet gevonden. (Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG Een inge nieursbureau nit Loosdrecht Left G.S- van Zeeland een Jee aan de hand gedaan om hoger rendement te trek ken van de regionale vuilstort plaats in het Sloegebied. Het bureau dat geleid wordt door de heer J.A. Wagner be middelt tussen een Duitse on derneming die afvalverwer kingsinstallaties levert en mo gelijke Nederlandse afnemers van die installaties. In het bij zonder propageerd het inge nieursbureau uit Loosdrecht 'n machinale methode, die in Duitsland, waar zij op ver schillende plaatsen wordt toe gepast, de naam Rottedeponie wordt genoemd. Het gaat daarbij om het ge controleerd storten van afval, dat eerst in elkaar wordt ge perst, eventueel wordt ge mengd met rdoolslib en daarna wordt onderworpen aan een vensneld rottingsproces. Het gevolg daarvan is, dat na fi maanden ligtijd het gestorte afval nog slechts 20 van zijn oorspronkelijk volume be zit. Br bestaat nog een ander systeem, waarbij reeds na drie maanden het gestorte huisvuil tot 20 van zijn volume is geslonken. Door een bijzonder systeem is het mogelijk om van het gestorte afval compost te win nen, waardoor het rendement van de gehele installaties stijgt, aldus het ingenieursbureau. Het heeft globaal becijferd, dat de door haar aangeprezen vuil verwerkingsmethode veel voordeliger uitkomt dan de gebruikelijke, bekende manie ren van afvalverwerking. Het provinciaal bestuur van Zeeland heeft het voorstel van het ingenieursbureau aan de Staten van Zeeland overlegd als ingekomen stuk. Op dit moment zo vernemen wij, is de aanschaf van speciale ver- kleiningsapparatuur voor de vuilstortplaats in het Sloe niet zo urgent. In het Sloegebied is voorlopig ruimte voldoende aanwezig om het huisvuil uit de meeste Zeeuwse gemeenten gedurende jaren te bergen. ien onzer verslaggers) S In het kader breiding der activiteiten gt het sociaal café Goes ind zijn eerste officii m 17.00 uur in de bar )t Ostende, Mr. Y. Krfl" oofd van de Goese ée lijke afdeling voor recreatie en cultuur, zal leiding houden over zijn p de toekomstige plaats amb'^naar in het Isbeleid. een onzer verslaggevers) 1DELBURG Staats leer is begonnen met nderzoek naar de overle- cansten van de beplan- langs het kanaal door eren, als daar (volgens annen van Prov. Water een wegverdubbeling uitgevoerd. de financiële commissie le staten was ongerust rmeerd hoelang het nog luren eer het gedeelte le nieuwe Viissingseweg i West-Souburg en Mid- rg, een tweebaansuitvoe- ou krijgen. college van G.S. heeft ïantwoord, dat er pas tot inverdubbeling kan wor- ivergegaan als de resulta- iran twee aan de gang onderzoeken bekend Men wil nagaan of op erstechnische gronden ehoud van de beplanting de bestaande hoofdrij- en de dijk langs het l door Walcheren moge- Het rooien van de be' ng is goedkoper dan het aven ervan, zo weet het i nu al te melden. Iet is denkbaar dat, in nen de beplanting hand deze na kortere of lan" tijd toch zal afsterven de verstoring van het waterregime. In dat ge- het zinloos om de be ng te sparen. onderzoek van Staats leer moet uitwijzen wel- ■erlevingskansen de bo en struiken langs een teel verbrede nieuwe ïgseweg hebben. Begin :al er meer over bekend iggen G.S. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De sta tenfracties van de PvdA, D'66 en de PPR gaan, ondanks de tijdrovende voorbehandeling van de provinciale begroting, toch in oktober nog op excur sie. Als „doelwit" heeft men ditmaal Schouwen-Duiveland uitgekozen. Het bezoek heeft ten doel meer informatie te verkrijgen over zaken als de gemeente classificatie, de werkgelegen- heidsproblematiek, de specifie ke zorgen die de recreatie gemeenten hebben, het woon- wagenbeleid, planologie- de wegenstructuur in de west hoek van Schouwen. De dagindeling van het werkbezoek is als volgt: be zoek aan de gemeentesecreta rie van Brouwershaven te Dreischor, bezoek aan de ge meentesecretarie van Westen- Schouwen te Haamstede en een bezoek aan het stadhuis van Zierikzee. Op elk van de drie plaatsen vindt een be spreking met de colleges van B. en W. en eventuele belang stellende deskundigen plaats. Het werkbezoek wordt afge rond met een openbare verga dering, belegd door de streek- federatie van de PvdA in „Het huis van Nassau": te Zierikzee Het werkbezoek begint om 9.00 uur. Vooruitzichten voor donder, dag en vrijdag, opgesteld door "at KNMI op dinsdag om 18.00 uur: Buiig en koud met plaatse - hjk nachtvorst. Weersvooruitzichten in cij fers gemiddeld over Neder land. Voor donderdag: Aantal uren zon: 0 tot 5. Min. temp.: 1 tot 6 graden onder normaal. Max. temp.: 2 tot 6 graden onder nor- faal. Kans op een droge periode van minstens 12 aur: 40 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 10 Procent. Voor vrijdag: Aantal uren zon: 1 tot 7. Min. temp.: 1 tot 7 graden onder normaal. Max. temp.: 1 tot 6 graden onder nor- faal, Kans op een droge Periode van minstens 12 uur: 50 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 20 Proaent. Konstaoz 320 pi 1 Rheinfel- Fn 248 pl 19, Straatsburg 230 Fj- 12, Plittersdorf 393 pl. 42 Mjttau 434 pl. 28, Plochinigen li JA BI, Mannheim 231 pl i 'j Steinbach 128 pl 13, Maiinzj 7 pl 12, Bingem 110 onv.f Mub 14! _3 Triler 256 pl 24 WMenz 150 pl 5, Keulen 96 - -R Jrort 246 -15, Lobith 877 w'. "amnerdense Kop 853 -9, «Wiegen 685 -8 IJsselkop 7 -9, Eefde IJseed 356 onv, "eventer 236 oinv, Monsin j Tuit A Borgharen 3800 onv, TO-d 1085 -2, Graive bene- aen de sluis 500 pl 1. Morgen, donderdag 18 okto ber Bergen 20.11 op Zoom 7.45 en Term Vit ;weert 6.48 en 19.19 fnzen 6.18 en 18.47 Wall*"6™ b-52 en 18.17 wettieldinge 7.35 en 20.01 (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het behoeft allerminst noodlottig voor de Zeeuwse KVP te zijn als zjj bij de Statenverkiezin gen van het aanstaande voorjaar met twee aparte kandi datenlijsten (een voor boven en een voor beneden de Wes- terschelde) zou verschijnen. Van belang is wel dat de ge hele Zeeuwse KVP haar groepen regionale kandidaten laat voorgaan door één lijsttrekker. Zulks is duidelijk de wens, ook van degenen die zoals wij gisteren hebben gemeld willen aansturen op „regionalisering" van de Zeeuwse KVP-kandidatenlijsten. Zaterdag zal tijdens de kringvergadering van de KVP waarschijnlijk worden beslist of men tot het formeren van regionale kandidatenlijsten, beide aangevoerd door lijsttrekker Van Geesbergen zal overgaan. De meningen daarover zijn in het KVP-kamp nog ver deeld. Volgens onze informa ties bij enkele katholieke poli tici in de provincie, zal regio nalisering van de lijsten in elk geval tot gevolg kunnen heb ben dat de KVP een kans heeft om in Zeeuwsch-Vlaan deren een deel van haar aan de PPR vei loren aanhang terug te winnen. Bij de statenver kiezingen van 1970 behaalde de PPR in Zeeuwsch-Vlaande- ren luim 5600 stemmen, de KVP in Zeeuwsch-Vlaanderen kwam tot een kleine 10.000 stemmen. Midden- en Noord- Zeeland samen leverden de KVP bi] de statenverkiezingen - 1970 ruim 6500 stemmen op. Het stevigste KVP-blok vond men toen in de vergrote ge meente Borsele, waar meer dan 2000 KVP-stemmen wer den uitgebracht. Dat is even veel als in de KVP-bolwerken Hulst en Hontenisse (oude stijl) samen. De kringvergadering van za terdag, zo zeggen politieke waarnemers in Zeeland, steil de verantwoordelijke afge vaardigden voor 'n principiële keus. De besluitvorming wordt daarbij uiteraard bepaald door de vraag welke figuur de Zeeuwse kiezers straks het meest zal aanspreken; de fi guur van een confessioneel blok, waarin een onverdeelde KVP en verder de AR er. CHU samenwerken, of die van een KVP met een duidelijk regionaal gezicht, zowel bene den als boven de Westerschel- de. maar met een politiek lei der, de Pan-Zeeuwse persoon van gedeputeerde van Gees bergen. De afdelingsbesturen van de statenkringen in Zeeuwsch- Vlaanderen sturen op het laatstgenoemde model aan. Hun motto is, dat Zeeuwsch-Vlaan- deren feitelijk de massa van het Zeeuwse KVP-kiezerskorps levert, welk feit in de samen stelling van de statenfractie (Van een onzer verslaggevers) HULST Van 20 tot en met 22 oktober wordt er door de katholieke bond van be jaarden en gepensioneerden en het open bejaardenwerk in Hulst in het patronaatsgebouw weer een tentoonstelling van handwerken georganiseerd. Er worden werkstukken tentoongesteld, die door de vrouwelijke leden in hun vrije tijd zijn vervaardigd. Zo zijn er onder meer geborduurde kus sens, wandkleden. moderne noppen, applicatiewerk en kunstnaaldwerk te zien. De tentoonstelling wordt zaterdag 20 oktober om 14.00 uur geo pend en is voor ieder gratis toegankelijk. Ook op zondag 21 en maandag 22 oktober is de expositie te bezichtigen van 14.00 tot 17.00 en van 18.00 tot 20.00 uur. Ter be strijding van de kosten voor het gebruikte materiaal is aan de tentoonstelling een loterij verbonden. Loten zijn in de zaal verkrijgbaar voor 50 cent. De prijzen bestaan uit ver schillende geëxposeerde werk stukken. Ook de andere crea ties zijn te koop. De trekking van de loterij heeft plaats op maandag 22 oktober om 20.00 uur. weerspiegeld dient te wor den. Zulks is momenteel trou wens reeds het geval. Er zit slechts een vertegenwoordiger uit Midden-Zeeland in de KVP-statenfractie, de heer C. Verdonk uit Borsele. Gedepu teerde van Geesbergen, die uit Zierikzee afkomstig is, wordt daarbij niet meegerekend- om dat hij een functie in het pro vinciaal bestuur heeft. De vier overige KVP-statenleden ko men uit Zeeuwsch-Vlaanderen, (tot voor kort was drs. Dusar- diuyn ook een miclden- Zeeuwse afgevaardigde. Thans woont hij echter in Sas van Gent en is daarmee Zeeuwseh- Vlaming geworden). Regionalisering van de KVP - kandidatenlijst behoeft het streven naar lijst verbinding met de andere confessionelen niet in de weg te staan, al wordt het geheel van de sa menwerking, die uit vijf ele menten bestaat, wel wat inge wikkelder. Een factor, die de regionaliseringsaanhangers in de KVP in de kaart speelt, is dat de grote problemen waar voor Zeeland in de komende vier a vijf jaar staat, zich toespitsen op Zeeuwsch(-Vlaan deren. In de verkiezingspro gramma's van vrijwel alle Zeeuwse partijen, komt dat ook tot uitdrukking. De vraag blijft echter of Midden-Zeeland dat de om vang van het KVP-kiezers korps betreft, inderdaad met twee statenleden op de in to taal zes, oververtegenwoordigd is. Gerekend naar de stembus uitslagen bij de statenverkie zingen van 1970 was de ver houding Zeeuwsch-Vlaanderen - overig Zeeland respectieve lijk 106,5. Bij de kamerver kiezingen van 1972 werd deze verhouding 12.3-7,2. Deze verhouding wordt, sinds de verhuizing van drs. Dusarduyn naar Sas van Gent, getrouw weerspiegeld in de samenstelling van de KVP-sta tenfractie, die neerkomt op 4 Zeeuwsch-Vlamingen tegen 2 vertegenwoordigers van overig Zeeland, waarvan er een dan nog gedeputeerde is. Er kan in de stembusinvloed van Zeeuwsch-Vlaanderen ten opzichte van overig Zeeland bij de komende statenverkie zingen slechts een wijziging ten gunste van Zeeuwsch- Vlaanderen optreden, als de PPR, die in Zeeuwsch-Vlaan deren met haar 5600 kiezers een forse partij meeblaast, kan worden teruggedrongen. Typerend is dat in plaatsen als Clinge, Vogelwaarde, Westdorpe en Hontenisse (ou de stijl) ongeveer evenveel mensen op de PPR hebben gestemd als in de grootste ge meente van Zeeland: Vlissin- gen. Clinge telde bijvoorbeeld 495 PPR-stemmers, tegen Vlissingen 456. Tegen de achtergrond van deze cijfers is begrijpelijk waarom de afdelingsbesturen in Zeeuwsch-Vlaanderen voor j de komende statenverkiezin- j gen duidelijkheid wensen, zij willen die vooral ontlenen aan de herkenbaarheid van de MENSEN die als kandidaten voor de KVP worden gepre senteerd en aan hun program ma dat zo Zeeuwsch-Vlaams zal moeten zijn als maar enigszins redelijk en mogelijk is, aldus zeggen politici in de Zeeuwse hoofdstad. Het is, zo leert de historie, niet de eerste keer dat de Zeeuwse KVP met re gionale lijsten uitkomt. Men heeft in het verleden zelfs wel eens met verschillende lijst trekkers voor Zeeuwsch- Vlaanderen en overig Zeeland gewerkt. Dat laatste wenst men thans in geen geval meer. SLUIS De lange zomer is voorbij. Vakantiegan gers zouden eigenlijk niet meer kunnen bestaan. In het Zeeuwsch-Vlaamse Sluis merkt men dat niet zo. De terrasjes zijn weliswaar verla ten en overdekt met herfstbla deren, de bezoekers van de eethuizen zijn er nog. Engelse meisjes bestuderen de voor hen moeilijk leesbare menulijst op de Beestenmarkt en een Belgische meneer trekt voldaan zijn jas aan en maakt plaats voor hongerigen. (ADVERTENTIE) Zendt.deze en uontvangtQrahs (Van een onzer verslaggevers HEINKEN SZ AN D-KRUI- NINGEN „Het voornemen vam staatssecretaris M. van Dam om de huurliberalisatie weer wat aan banden te leg gen, heeft voor de woning bouwcorporaties in het alge meen geen gevolgen", aldus de reactie van de voorzitter van de woningstichting Borsele, dr ir. J. Nijman. Zijn woning- bouwstichting heeft slechts één complex woningen in 's- Heerenhoek, waarop de huur liberalisatie van toepassing is. Maar de stichting scheert deze woningen over één kam met de woningwetwoningen waar voor het ministerie van Volks huisvesting de huren moet goedkeuren. De heer Nijman was overi gens van oordeel dat de plan nen van staatssecretaris Van Dam voor Zeeland in het alge meen geen groot probleem zou zijn. Dat oordeel baseerde hij op het feit dat er in onze provincie gesproken moet worden van een ruime wo ningmarkt. In diverse plaatsen is zelfs een overschot aan wo ningen. Gezien deze situatie werken de huurprijzen toch in het voordeed van de huurder: het aanbod overtreft immers de vraag. Volgens de heer Nij man zouden de maatregelen van de heer Van Dain dan ook vooral bedoeld zijn voor die streken in ons land waar men nog woningnood kent. De voorzitter van de wo ningbouwvereniging Reimers- waal. de heer E- Suy uit Krui- ningen, stelde ook op de eer ste plaats dat de plannen van staatssecretaris Van Dam voor zijn vereniging geen directe gevolgen had. Niettemin wilde de heer Suy toch wel kwijt dat hij de grens van zeven procent, waarboven een mel dingsplicht wordt voorzien, aan de lage kant vond. „Ik had liever gezien dat dit per centage 1 of 2 procent hoger had gelegen. Want we moeten komen tot een normale ver houding tussen de huurprijzen van oudere en nieuwe wonin gen. Een woning van 15 jaar oud voor een huur van zo'n honderd gulden biedt evenveel leefruimte dan een nieuwe woning van tweehonderd gul den. Met de huurliberalisatie was er een instrument om op korte termijn deze wanver houding in huurwaarde tot re delijke omvang terug te bren gen. Nu dreigt dit weer langer te gaan du~en. Daarom zag ik het percentage liever wat ho ger gesteld", aldus de heer Suy. De Terineuzense makelaar J.F. Rouw, is van mening dat de maatregelen van de staats secretaris voor de onder zijn beheer staande- huurwoningen geen problemen zal opleveren, omdat de op deze woningen van toepassing zijnde huurver hogingen de zeven procent niet te boven gaan. „Voorna melijk gaat het hier om huur woningen met een zeer lage huur, zo tussen de 120 en 130 gulden in de maand". Een meldingsplicht zal vol gens verwachting in Oos-t- Zeeuwsch-Vlaanderen geen in vloed hebben op de handel en wandel van de woningbouw verenigingen. De meldings plicht is op de eerste plaats bedoeld voor particuliere hui zenbezitters. „Woningbouw verenigingen stellen hun huur verhogingen vast volgens mi nisteriële richtlijnen", aldus de heer Roctus van de regio nale Zeeuwsch-Vlaamse Wo ningbouwvereniging. Gevolgen zal de meldingsplicht wel heb ben voor Belgische huiseige naars- Van sommigen van hen is bekend, dat ze adspirant- huurders verleiden met ex treem la-ge huren om ze dan na enkele jaren met absurde huurverhogingen te confronte ren. delburg levert de begane grond- en verdiepingsvloeren en bovendien gevelplaten en andere onderdelen voor de wo ningbouw. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Als Pit-Beton B.V. het fiat van de gemeente krijgt om 6,6 ha terrein op het groot industrie terrein te Middelburg in erfpacht over te nemen, dan zal deze onderneming naar verwachting van zijn directeur, de heer C. Pieters, dertig nieuwe arbeidsplaatsen op Walche ren kunnen scheppen. Pit-Beton B.V. heeft met de Verenigde Internatio Houtbe drijven B.V. reeds overeen stemming bereikt over de aan koop van de terreinen en ge bouwen van Internatio, die grenzen aan het bedrijfster rein van Pit-Beton in Middel burg. Internatio heeft zijn ac tiviteiten in Middelburg ge staakt en het personeel van deze onderneming is intussen elders te werk gesteld. Pit- Beton B.V. kan tot terreinuit breiding overgaan, zo vertelde ons de heer Pieters, die behalve directeur ook de enige aan deelhouder van de b.v. is, als er overeenstemming is bereikt inzake de overdracht van de aangrenzende erfpachtsgron- den. Wat dit laatste betreft heeft er vooroverleg met de gemeente Middelburg plaats gevonden, op basis waarvan werd onderhandeld. Conform dit vooroverleg hebben Inter natio en Pit-Beton de betref fende stukken ten stadhuize ingediend. Het wachten is nu op het fiat van de gemeente. Als de transactie doorgaat zal Pit-Beton zich op een inmid dels tot tien ha. uitgegroeid terrein in Middelburg gaan specialiseren op de vervaardi ging van begane grond- en verdiepingsvloeren, en andere elementen voor de woning- en utiliteitsbouw. Pit-Beton ver krijgt bij de terreinsuit breiding, een kademuur van 140 meter lengte waar schepen tot 5000 ton kunnen afmeren. Het is de bedoeling, dat de administraties van de Pit-ves- tigingen te Kamperland (Hei palen) en in het Zuid-Sloe (betonmortel) worden gecon centreerd in de kantoorgebou wen die men van Internatio te Middelburg overneemt. „Wij zijn thans zover ge- •vorderd, dat wij de voornaam ste componenten voor wonin gen en gebouwen kunnen le veren", vertelt ons de heer Pieters. „Kamperland voorziet de bouwondernemers van hei palen, uit het Zuid-Sloe komt de betonmortel voor funderin gen en onze vestiging in Mid- Pit-Beton B.V. behoort tot de grootste, geheel zelfstandi ge ondernemingen in de be- tonsector in Nederland. Het in 1937 door de heer Pieters op gerichte bedrijf, telt thans cir ca 130 personeelsleden en voorziet een groot deel van Nederland en België van bouwmateriaal, zowel in de vorm van voorgespannen beten als in de vorm van grondstof voor de zogenaamde gietbouw. Heel bijzonder is het belang, aldus de heer Pieters, van de betonmortelcentrale in het Zuid-Sloe. Deze is zo gunstig gesitueerd dat Pit-Beton b.v. ten volle deel zal kunnen ne men aan de verdere industrië le groei in het Sloegebied, die zich nu eenmaal noodzakelijk realiseert in betonnen bouw werken. De heer Pieters is van de verdere industriële groei in het Sloegebied ten volle over tuigd. Voor het terrein van Inter natio te Middelburg waren verschillende gegadigden. Het terrein en de gebouwen schij nen nu hun bestemming wel dra te zullen hebben gevon den. Hetzelfde geldt voor de Internatiovestiging in Oost burg, die inmiddels is overge nomen door woningrinrichting Verdegem In Oostburg Deze firma zet in gebouwen van Internatio de houthandel voort. Twee personeelsleden van In ternatio zijn door Verdegem overgenomen. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG „Het is een beroerde zaak, maar er is wei nig aan te doen. Juridisch is de zaak volgens mij verjaard. Ik zie dan ook weinig moge lijkheden om tot een eventue le vervolging over te gaan, temeer daar totaal niet bekend is waar het verdwenen graf gebleven is". Zo reageerde gistermiddag dr. Meijer, hoofd van de afde ling Musea en Kunstzaken van het ministerie van C.R.M. op de officiële aangifte van ver missing die de Aaxdenburgse burgemeester bij de Rijks dienst voor Oudheidkundig Bodemonderzoek in Amers foort heeft gedaain. Het betreft het als nummer 6 aangegeven (beschilderde) graf, waarvan wel afbeeldin gen bestaan. Het graf zelf is spoorloos. Ook het hoofd van de R.O.B. zegt weinig aan de aangifte te kunnen doen. „Wij kunnen niet tot vervolging overgaain- reden waarom wij de klacht hebben doorgespeeld naar C.R.M." De verjaringstermijn voor dit soort dielicten is twaalf jaar, aldus dr Meijer. „En toen in 1962 de monumenten wet in werking trad, waarbij allerlei bodemvondsten aan het rijk werden overgedragen, is misschien he tgraf wel ver mist, maar kennelijk is daar van officieel geen aangifte ge- diaian. De verdwijning zal ge speeld hebben in de periode rond 1955, toen de restauratie van de Sint-Baiafe in volle gang was. Naar mijn idee komt deze aangifte te laat. Er g jammer, maar we kunnen er weinig oan doen". (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De afdeling Zeeland van DS'70 heeft in een vergadering besloten deel te nemen aan de gemeenteraads- en Provinciale-Statenverkiezingen 1974 in Zeeland. Bovendien heeft men zich bezonnen op de beeldvorming rond DS'70. geest van troonrede Wat dit betreft werd cloor de vergadering vrees uitge sproken dat de doelstellingen van DS'70 door een te gema tigde en te redelijke opstelling te n aanzien van maatschappij problemen aan het oog kunnen worden onttrokken. Duidelijk sprak de vergadering zich uit voor een betere en doelmati ger bescherming en nazorg van mogelijke slachtoffers van misdaden, nu de criminaliteit in Nederland duidelijk toe neemt. De afdeling Zeeland sprak zich verder uit voor een spreiding van de verantwoor delijkheid voor en de direc- tieve bevoegdheid over het politie-apparaat van de gehele Dit is in de van de in de jongsle voorkomende passa ge betreffende het justitiële beleid, zo vond de afdeling. Voor de provinciale staten verkiezingen werden de vol gende kandidaten voorgesteld. K. vain Glas te Middelburg. P Katwijk te Noord Gouwe, mevr. F.H.C.C. Makaay-Drop te Terneuzen, A. Molendijk te Middelburg, P B. Ornée te Vlissingrn. A.J. Peek te Mid delburg, J. Pomper te Zierik zee, P.J. Smits te Vlissingen, J. Swart jr. te Goes, J.P. Ta- zelaar te Colijnsplaat, en M.G Verheyen te Zierikzee, J. We ber te Kortgene, G, Wester wel te St.-Maartensdijk en F.J. Wildernk te Veere De lijst van voorgestelde kandidaten voor provinciale staten zal worden toegezonden aan het federatiebestuur. Na bereid verklaring der kandida ten zal op 1 december tijdens een gewestelijke jaarvergade ring van de federatie Zeeland van DS'70 te Goes de defini tieve kandidatenlijst bekend worden gemaakt. Voor de ge meenteraadsverkiezingen te Middelburg zijn kandidaten gesteld: K. Glas als lijsttrek ker en verder de heren A. van Molendijk, A.J. Peek, H. Vis- seren en mevr. 1 Glas-Mars hall. (Van een onzer verslaggevers) GOES Ter voorbereiding van de kerkenconferentie 1974 wordt door de Goese Raad van Kerken een drietal avonden ;eorgai:seerd in de Ooster- kerk te Goes. De geplande da ta zijn 23 oktober. 27 novem ber en 15 januari 's avonds om acht uur. Als leidraad voor deze stu- heavonden wordt de brochure Bevrijding genomen. Op 23 iktober zal mevr. De Casem- broot oen inleiding geven over het thema bevrijding tot het beleven van gemeenschap zoals dat getracht wordt door de broeders van Taizé. (ADVERTENTIE) Op elke maat. Fa. Hoil, Heyendaalscweg 165, Nijmegen Telefoon 552859 na 19 uur 552063

de Stem | 1973 | | pagina 3