NAAR VENTIMIGLIA OP BOEVENJACHT Vijftig jaar films van Walt Disney ...1 Westerse psychiaters laten weinig los na bezoek aan Sovjet-dissident Grigorenko Weinig Staf v Roosbi eerste massas 4 Spaarreii Mariabeeld van Belgische PTT-bediende zou huilen Aktie Natuur roept dr. Mans holt te hulp Engels elftal DE REUS DE AAP IHlHBSI deze spa 6 O O - 0 e -O O O C I l Geef weg wat je te veel verdient" Persvrijheid opnieuw afgenomen BISSCHOP IN VS SOLIDAIR MEI 3000 STAKERS IGEORGE REST MOET VLUCHTEN kleine stem „Zeer goed'" PROFESSOR PETRUCC1 OVERLEDEN -■-wiiuMuy WMWUCI 1 7 O Er was eens een reus die had een lange neus Hij had ook een lange tong die deed de hele dag ding- dong Hij deed nog veel gekkere dingen dat kan ik je allemaal wel voorzingen maar dat doe ik lekker niet! Ik ben toch zeker ook niet kiet! Ester Oudejans, Breda9 jaar. Iedereen heeft wel eens een tekenfilm gezien. Van Donald Duck en zijn gierige oom Dagobert, of van Mickey Mouse met die onnozele Goofy, of van de Boze Wolf die steeds maar probeert om 3 biggetjes te vangen. Bijna al deze tekenfilmpjes zijn gemaakt door Walt Disney, die in 1901 in Amerika werd ge boren. Dit jaar is het 50 jaar geleden dat in een oude garage ergens in Hollywood (de stad waar zoveel filmsterren vandaan konien) Walt Disney een klein studiootje begon. B' k< Makkelijk had ie het niet, want het rijke Hollywood, met al zijn dure Rolls-Royces en sjieke dames in stola's zat hier niet te wachten op een 22- jarige jongen die sprookjesdie- ren tekende. Maar Walt kon het tekenen niet laten. Vroeger, toen hij nog bij zijn vader en moeder op de boerderij woonde, had hij al vaak op zijn kop gekregen omdat hij weer met een dikke kwast allerlei dierenfiguren op de boerderijmuren had ge schilderd. Vader en moeder Disney vonden dat geteken van hun zoon maar niks; zo doende mocht Walt ook geen tekenlessen nemen. Hij moest zichzelf dus alles aanleren. En dat deed ie. Hij werkte kei hard, maar verdiende bijna niks. Gelu-kkig gaf zijn broer Roy hem af en toe wat geld, anders had ie niet eens kun nen eten. Hij maakte een paar filmpjes, maar niemand vond ze mooi. Totdat Walt Disney in 1928 een film maakte met Mickey Mouse in de hoofdrol. Iedereen, was opeens enthousi ast; en dat kwam eigenlijk omdat de mensen zichzelf her kenden in de dieren die Walt Disney getekend had. Einde- O O O 0 d ©Ni. Patrick Franken, Rijen, 7 jaar. lijk waren de mensen erachter gekomen dat het hier niet zo maar om een paar flauwe, kinderachtige verhaaltjes ging, maar dat Walt Disney eigen lijk geprobeerd had om in zijn dieren te laten zien hoe de mensen zijn: soms blij, soms verdrietig, soms wijs en soms heel dom, soms opschepperig of gierig maar ook wel aardig en lief voor anderen. Meestal moet je heel erg lachen om een tekenfilm, dat komt omdat je in een teken film alles kunt laten gebeuren: olifanten die vliegen, of oom Dagobert die in vele guldens en dubbeltjes zwemt en noem maar op. Later, toen Walt Disney heel beroemd was, heeft hij grote en mooie studio's laten bou wen, waar een heleboel men sen hem hielpen met het ma ken van nieuwe tekenfilms. Er is zelfs een apart Disney-stad- je gebouwd, een echt pret park waar van alles te bele ven valt. Zeven jaar geleden werd „de tovenaar van Holly wood" (zo noemden ze hem), erg ziek en is hij doodgegaan. Er was eens een aap Die aap heette Jaap. Maar het was niet zo fijn Jaap was namelijk klein. Hij deed er alles voor om groot te worden. Hij at veel soep, wel 2 borden. Maar er waren alleen maar apen die hem plagen. En Jaap maar klagen! Ik ben geen aap heus niet Ik ben alleen een zielige Piet. Toen ging hij naar de apeto- venaar. Die had al een drankje klaar. Zou hij het drankje kopen? Natuurlijk want anders had hij heel dat eind voor niets gelopen, Hij kocht het drankje en ver dween. Toen hij thuis kwam nam hij het drankje in meteen. De volgende dag ging hij aan het werk. En hij heeft niets gemerkt. Toen hij zichzelf in de spiegel zag schoot hij in de lach Ik ben groot hiep hoi lk ben groot o hoi. Marja Vermeulen,, Waspik, We krijgen tegenwoor- J dig zoveel tekeningen, j gedichten en puzzels dat we echt niet alles kunnen plaatsen. Staat jouw werkstuk nu niet in de Kleine Stem dan j is er nog een kans, dat het er een van de vol- j gende weken in staat. Originele dingen plaat- t sen we het eerst en als er dan nog ruimte is de dingen die nagete- kend of overgeschre- ven zijn. Wordt je werkstuk niet ge- plaatst dan kun je het 5 natuurlijk een andere keer nog eens probe- ren. eindredactie J rieja van aart. 0 Carlijn Aarts tekende dit rolschaatsende meisje. Carlijn is 9 jaar en woont in Prinsen beek. Kijk commissaris, wij heb ben deze 2 juweliersdieven ge vangen want ze hadden een bot en daarin zat de gouden hals ketting van de koningin. Laat hem dan eens zien. Ja, goed ik zal hem laten zien... kijk, hier is de halsketting. Goed zo jongen, hoe heet je? Ik heet Daan Drum en hij heet Daan Molenbroek. Wat? Daan Drum? Ben jij die jon gen die heel vaak mensen redt? Ja, en nou zijn we 20 kinderen proberen te bevrij den, maar ze zijn ontsnapt, want de benzine was op. O, ik heb wel gezien dat er op hun lakken stond: Black en Dac- ers. Ja? Wij weten toevallig waar die schurken zijn. Ja? Waar dan? Ze zijn in Italië. Weten jullie ook welke plaats? Dat moet ik even opzoeken.... Nee, nee, ja... Ventimiglia. Wat? Ventimiglia, maar daar kunnen wij toch niet met een skelter naar toe met een motor achterop? Nee, dat kan niet, maar ik kan jullie wel een lift geven. Nou, laat nu een van je leden zich gereed maken. Tring, tring... ja, wat moet ik doen commissaris? Zet onmid dellijk en stationcar klaar. Ga maar vast bij de uitgang staan. liiii... zo, stapt u maar in. jongeheren. Waar wilt u naai' toe? Eerst naar het bos en dan naar Ventimiglia, zei Daan Drum. Ventimiglia?!... Goed dan. Ziezo, en ze reden weg. NAAR ITALIë Na een half minuutje rijden kwamen ze bij de skelter aan. „En wat moeten we met die skelter doen?" „Die skelter moet je achter in die auto zet ten natuurlijk". „O, dus daar om moest ik naar het bos rij den. nou begrijp ik het pas". „Ja, want anders had ik gezegd dat je eerst naar Ventimiglia zou moeten rijden". „Nou, zet hem er maar in", zei de poli tieman. „Stap^ maar in jon gens". „Zo, jongens, hier is de stad Ventimiglia". „Waar moeten jullie naar toe"? „Naar die flat graag". „Maar wat moeten we doen als we weer naar huis willen?" „Dan bellen jullie maar op en dan komen we jul lie over een dag ophalen". 's Morgens om halfzeven werd Daan als eerste wakker. ,.He Daan eruit komen jongen, het is tijd". „Kom op we gaan voorwaarts naar het strand". „Nee, nog even wachten, want ik ben nog niet klaar, ik moet nog ontbijten ook". Na vjjf mi nuutjes was hij ook al klaar. „Weet je wat we doen, we gaan een hele grote bunker van zand bouwen. Jaaaaa, daar heb ik echt een heleboel zin in". „Meteen aan de slag dan". Na anderhalf uur kwamen al de eerste grote mensen. En na een paar uur begon het al tamelijk druk te worden en was de zandbunker al 2 meter hoog. „Hé hoe moeten we er uit komen?" „O nee toch, dat ben ik vergeten, want er over heen gaat niet. Na een half tuur werd ineens de zandbun ker kapotgeschopt. „Hé, laat dat, wat?! Daan de 2e dat zijn de Black en Dackers". „Gauw, nu hebben we een kans. Ja, Pak ze!!!" Alle mensen keken verbaasd op. „Er achteraan!!" De 5 mannen van de Black en Dackers renden weg, zo hard ze konden.- Ze renden nog een paar minuten door tot ze bij een zwartgeschilderd huis kwamen, de dieven ren den er binnen en onze twee dappere helden renden er ook binnen, maar opeens werden ze opgezogen en kwamen in een raar ding dat ineens op steeg. „Wat zullen we nu weer beleven.?" zei Daan de 2e, Opeens merkte Daan de le op dat ze in de wolken zaten. „Hé, Daan de le kijk eens of je weet hoe je dit ding kunt besturen". „Goed, ik zal het proberenNee, hoor ik kan het niet besturen". „Hé, wat is dat voor een boekje?". „Hoera, het is het gebruiksaanwijzin genboekje". „Gauw, kijk eens hoe dit rare ding werkt". Na een kwartier wisten ze hoe het rare ding werkte en hoe het heette, het heette BORD VLIEGER „Wat gaat het snel zeg en kijk daarginds eens, zie je die zwarte bol daarachter?" „Ja, vlieg daar eens overheen dan kunnen we het ook eens van dichtbij zien". Ze vlogen er vlak boven maar... ineens stort de bordvlieger neer en ramde het dak van de zwarte bol en toen.. „HELP HELLUP". Ze waren midden in een griezel dierentuin'en ze waren allebei in een luipaardenhok terecht gekomen. Help, daar kwam de luipaard op hen afgestormd. Ondertussen waren er al een paar oppassers naar de kooi gerend. Jongens, riepen ze, kom hier!!! Ze renden na tuurlijk als eenkievit die zijn eitjes wilt redden. Toen ze weer veilig waren vroeg een oppasser: „Hoe komen jullie hier?" „Nou, ikke... dacht dat jullie dat wel wisten hoor, wij zijn per ongeluk uit een vlieg, tuig gevallen".' „Waar wonen jullie?", vroeg een andere op passer. „Wij wonen in Holland en in de plaats Rijsbergen". Waar logeren jullie dan? vroeg weer een andere. „Wij logeren in het Grand Luxe-Hotel. Na een half uur waren ze weer in het Grand Luxe Hotel. „Nou wat moeten we nu doen?" zei Daan de le. Ze dachten even na. „Aha, ik weet al iets, we gaan weer naar het zwartge- schilderde huis'.'. „Ja, laten we dat doen, kom laten we met- een gaan". Na 3 minuten lo pen kwamen ze voor de 2e maal bij het zwartgeschilder- de huis. Ze slopen naderbij en keken of er een raam open stond. „Ja, daar staat een raam open", zei Daan de 2e. Gauw, sluip er binnen en heel voor zichtig, vooral zachtjes. Bij de de deur die ze tegenkwamen hoorden ze stemmen. Sssst, Daan numimero 2, we gaan ze betrappen. Aha, ik weet al iets, ieder komt langs een an- en ik langs de andere deur", deur als er 3 minuten om zijn en ik langs de andere deur. Hij sloop geruisloos over de zolder en kwam spoedig bij de andere deur. De 3 minuten vlogen om. Alle 2 de deuren vlogen open en ze hadden een geweer dat van schrik op de grond was gevallen (van de dieven). Pang, pang, maar de andere dieven die nog een ge weer hadden, schoten. Pang, pang, pang, pang, de 2 helden schoten hevig terug. WORDT VERVOLGD 0 Omaatje Brei noemde Annette Aarts deze mevrouw. Annette is 10 jaar en woont in Prinsenbeek. MOSKOU (Reuter-ANP) Twee psychiaters uit het wes ten hebben maandag een be zoek gebracht aan de voorma lige generaal-majoor in het ro de leger Pyotr Grigorenko ui een psychiatrische inrichting bij Moskou. Een van de twee psychiaters, dr. Denis Leigh uit Engeland, zei dat Grigo renko niet werd onderzocht, omdat de ex-generaal-rnajoor de diensten van de van offi ciële zijde toegewezen tolk weigerde. Leigh en zijn collega dr. Carl Perris uit Zweden, heb ben vorige week in Armenië en Georgië een internationaal psychiatrisch congres bijge woond. De gedelegeerden wa pen door de Sovjet-autoriteiten uitgenodigd een psychiatrische inrichting te bezoeken, naar aanleiding van klachten van Russische dissidenten en krin gen in het buitenland, dat psy chiatrische inrichtingen wor den gebruikt om personen met afwijkende politieke opvattin gen op te sluiten. Leigh zei dat de dinsdag 66 jaar wordende Grigorenko had gezegd dat hij alleen een tolk zou accepteren die door zijn vrouw was aanbevolen. De ex- generaal werd in september van de psychiatrische kliniek van de gevangenis van Tsjer- nyakhovsk aan de Poolse grens, overgebracht naar het ziekenhuis van Stotbovaya op 60 kilometer van Moskou. Hij was in mei 1969 in Tasjkent gearresteerd vanwege zijn ac tiviteiten voor de Tartaren op de Krim, die weger.s vermeen de collaboratie met de nazi's in de Tweede Wereldoorlog werden verbannen. Grigorenko zette zich in voor hun terug keer naar de Krim. Gevraagd hoe hij werd be handeld, antwoordde Grigoren ko in het Duits: „Zeer goed". Leigh zei dat de ex-generaal verblijft in een appartement voor vier personen in een pa viljoen met 84 bedden, waarean drie artsen verbonden zijn. Leigh noemde dit een voldoen de arts-patiënt-verhouding, die zelfs met „zeer bevredigend" kon worden aangeduid. Afgaande op het uiterlijk zag Grigorenko er volgens dr. Leigh „redelijk goed" uit, maar hij droeg een gipsver band, doordat hij tijdens gym nastiek een enkel gebroken had. De directie van de inrich ting heeft tegen Leigh en Per- ris gezegd dat Grigorenko's vrouw Zinaida, hem twee of drie keer per week bezoekt en regelmatig schrijft. Toen Grigorenko in septem ber werd overgebracht naar Stolbovaya, zeiden vrienden dat hij daar veel beter af zou zijn, omdat hij in Tsjernyak- hovsk in een cel opgesloten zat en maar een uur per dag „gelucht" werd. Leigh zei dat hij Grigorenko drie jaar geleden ook al had opgezocht. Hij gaf niet meer details of een diagnose van de toestand van de ex-generaal. Terwijl de twee psychiaters Grigorenko bezochten, hadden collega's in het Serbsky-insti- tuut in Moskou een gesprek met Russische vakgenoten. In dit instituut zouden dissidente Russen vastgezeten hebben. Leden van de groep van veertien psychiaters uit het westen die aan het gesprek ih het instituut deelnamen, ver telden dat ze zes gevallen „omstreden" zei een hunner hadden besproken. Professor John Wing van het instituut voor psychiatrie van de universiteit van Lon den, zei dat de Russische psy chiaters hun diagnose van schizofrenie „nogal breed ne men". Volgens hem noemen zij mensen geestelijk ziek die in Engeland niet als zodanig aangemerkt zouden worden. Het grootste verschil in psychiatrische diagnose tussen de twee landen is volgens hem gelegen in de „conceptie van verantwoordelijkheid". Nederland heeft de positie van de Russische dissidente schrijvers, kunstenaars en we tenschapsmensen, indirect aan de orde gesteld op de Europe se conferentie voor veiligheid en samenwerking. Dit gebeur de door de indiening van een ontwerpresolutie, „over de toegankelijkheid van werken op het gebied van literatuur, kunst en wetenschap". Volgens de ontwerpresolutie hébben de burgers van de lan den, die aan de conferentie deelnemen het recht van vrije toegang tot het geschreven werk van letterkundige of an dere aard ongeacht of dit in boekvorm, in tijdschriften, dagbladen of in andere vorm verschijnt. EINDHOVEN (ANP) „Ieder die met recht vermoedt nu meer te verdienen dan hij in een strikt rechtvaardige sa menleving zal verdienen, behoort wat meer weg te geven en sober te gaan leven", dat zei prof. P. Roskam-Abbink hoogleraar te Groningen tijdens een bijeenkomst in Eindhoven waar hij sprak over de ethiek van het geld verdienen. Prof. Roskam-Abbink pleitte voor de verklei ning van de inkomsten- verschillen en zei van mening te zijn dat daar nu al aan gewerkt kan worden. Daar tegenover stelde hij dat de veran dering geleidelijk aan moet plaatsvinden. In het begin van zijn inleiding zei hij onder meer ervan overtuigd te zijn dat bij de bepaling van het inkomen, de fac tor macht een belangrij ke rol speelt: „We wor den bij de inkomensver deling ook geconfron teerd met de wet van de jungle en de macht van de sterksten". De uitgevers moeten daarom de vrijheid hebben contact op te nemen met auteurs van werken op het gebied van lite- datuur, kunst en wetenschap teneinde publikatie van hun werk te vergemakkelijken. De ontwerpresolutie is samen met een discussienota maandag middag ingediend op de confe rentie voor Europese veiligheid en samenwerking van 33 Euro pese landen plus de Verenigde Staten en Canada. WEST-BERLIJN (REUTER) „De persvrijheid in de we reld is in het afgelopen jaar opnieuw afgenomen", zo ver klaarde in West-Berlijn dr. Ernest Meyer, directeur van het Internationale Pershisti tuut. Volgens Meyer is 1973 ge kenmerkt door een „langzame verslechtering" in vergelijking met het voorgaande jaar. „De lijst van landen waaro ver het IPI 'kan zeggen dat de pers tot op zekere hoogte vrij is, wordt steeds korter En in de landen op die lijst neemt langzaam maar zeker de druk toe", aldus dr. Meyer op een bijeenkomst van de World Association for Christian Com- muiniioatioin (WACC), een in Londen gevestigde organisatie die een band legt tussen op kerkelijke grondslag werken de nieuwsagentschappen en de seculiere persbureaus. Dr. Meyer zei dat echte persvrijheid nergens ter we reld gevonden kan worden maar slechts graden van res trictie van deze vrijheid. Hij noemde juridische en door de overheid opgelegde beperkin gen en industriële en economi sche druk de drie voornaamste bedreigingen van de pens vrij heid. BOLOGNA (AFP) De Italiaanse professor Danielle Petrucci die een tiental jaren geleden opzien baarde doordat hij experimenteerde met men selijke foetussen in reageer buisjes, is in Bologna op 51- jarige leeftijd aan een hart verlamming overleden. (Van onze correspondent) BRUSSEL In Mortsel bij Antwerpen zou een houten beeld van de Heilige Madon na driemaal hebben ge weend. Op 9 augustus, 9 sep tember er. 9 oktober maar telkens vier uur vroeger dan de vurige keer. Op 9 septem ber en 9 oktober waren ge tuigen aanwezig. Onderpas toor Celis van de St.-Lauren- tiusparochie verklaart dat hij op 9 oktober vochtige plek ken op het beeld zag ver schijnen en dat men nog ge probeerd had het vocht op te vangen in een buisje. Maar dat mislukte. Het beeld werd een jaar ge leden uit hout gesneden door de beeldhouwer de Brouwer en wel in opdracht van de heer Theunis uit de Ber- thoutstraat no. 1, die bedien de is bij de PTT te Antwer pen en vaak als schoonmaker optreedt in de St.-Theresia- kerk waarin hij het beeld ook geplaatst had willen zien. Zulks werd echter door de parochie-geestelijkheid van de hand gewezen. Drie jaar geleden al deelde Theu- nis mee dat de H. Maagd hem herhaalde malen ver schenen was en boodschap pen gegeven had. Die wer den 'oen niet gepubliceerd omdat de pastoor de zaak eerst wilde laten onderzoe ken. Van die dag af ging Theunis de kerk schoonma ken en later kwam hij met het beeld opdraven, dat nu bij hem thuis zou wenen. Beeldhouwer de Brouwer zegt dat het hout van het Mariabeeldje kurkdroog, zelfs gebarsten en bovendien met olieverf beschilderd is. Het bisdom Antwerpen heeft nog geen standpunt ingeno men. De zaak is nog in on derzoek. Theunis is van plan de van de H. Maagd ontvan gen boodschappen te publice ren maar schijnt nog op de reactie van het bisdom en instructies van boven te wachten. DEN HAAG (ANP) Dr. Sicco Mansholt zal proberen de conflicten binnen de stich ting „Aktie Natuur" op te los sen. Na een gesprek op het ministerie van CRM in Den Haag tussen de besturen van de landelijke Vereniging tot behoud van de Waddenzee, het Wereldnatuurfonds Nederland, het instituut voor natuurbe schermers educatie en de ver eniging tot behoud van natuur monumenten is besloten, dat dr ManshuR de leiding op zich zal nemen van op korte termijn te houden gesprekken. Het initiatief voor het ge sprek was uitgegaan van staatssecretaris Meijer van CRM. Bij de activiteiten van de stichting Aktie Natuur, een prijsvraag met puzzel in een groot aantal regionale kranten, waren moeilijkheden gerezen. De Wadden/ereniging en het wereld-natuurfonds stapten uit de stichting, omdait zij de prij zen van de actie milieu-ver vuilend vonden en dus onvere nigbaar met het doel wan de actie. Op voorstel van staatssecre taris Meijer hebben het be stuur van de stichting „Aktie Natuur" en de besturen van de deelnemende verenigingen besloten het gesprek voort te zetten, onder leiding van dr, Manshout. EL PASO (ANP) Bis schop Sydney Metzger van El Paso in de Ver. Staten heeft de steun van alle Amerikaanse bisschoppen gevraagd voor de 3000 werknemers van het gro te textielbedrijf „Farah" in E! Paso, die 17 maanden geleden hebben gestaakt. De bisschop adviseerde bovendien de de tailhandel om de Farah-artikc- len te boycotten. De boycot schijnt succes te hebben. Een aantal detaillisten ziet uit naar andere leveranciers. Het conflict bij „Farah" sleept al zes jaar, maar spitste in mei 1972 zich toe, toen de 3000 werknemers het werk neerlegden. Woensdag 17 oktober 19 j (Van onze s] PUTTE/KAPELLE Si de tweede maal in successie Kapelle op zijn naam geschr Eddy Merckx, met wie hij kor ton gevlucht was, op overtuige toonde zich gisteren duidelijk een vijftiental koplopers. Het was het slot van een t weinig opwindende koers, die alleen in de slotfase bijzonder I interessant was. In het begin van de wedstrijd gebeurde er I weinig. Er ontstond weliswaar een kopgroep van negen man, maar die was geen lang leven besehoren door de activiteit van Van Roosbroeck, die in zijn eentje de leiders achter- haalde en in zijn kielzog het grote veld meesleurde. Ook een ontsnapping van Paul Van- deneste werd in de kiem j gesmoord. Kansrijker was de vlucht, die Harry van Leeu wen en Wim Prinsen onderna- men. Maar dit tweetal werd in de voorlaatste ronde tot de orde geroepen. De laatste rondle in deze kermiskoers, die door aatizien- 1 lijk minder mensen bezocht (werd dan de voorgaande jaren (de in het begin van de mid- 1 dag neerplenzende regen was j daar debet aan) verliep erg I tumultueus. Op een gegeven i ogenblik kwam er een kop groep van tien man tot stand, net de Belgen Sdhjeers, De DUBLIN (REUTER) De I Ierse voetballer George Best l heeft zich maandagavond slechts door een snelle vlucht kunnen onttrekken aan de over-enthousiaste attenties van I het publiek tijdens de vriend- schappelijke wedstrijd van I Manchester United tegen i Shamrock Rovers. Best, die probeert terug te komen, nadat hij aanvankelijk I verklaard had nooit meer te zullen voetballen, slaagde erin veilig de kleedkamer te berei- ken, maar het incident dwong de scheidsrechter de wedstrijd tien minuten voor tijd te sta- I ken. Best had eerder de 30.000 I toeschouwers vergast op enke- le geweldige voetbalstaaltjes I rf United-Manager Tommy J Docherty zinspeelde erop, dat de Ier zaterdag wel eens zijn I £°Fle'3acin competitievoet- I hal zou kunnen maken in de I ï.luid tegen Birmingham Lity. United leidde met 21 voordat de wedstrijd moest worden gestaakt. LONDEN (ANP) Bobby Moore Is gepas seerd voor het Engelse nationale voetbalelftal, nat vanavond tegen Po len speelt. De opstelling van het Engelse team, dat zich zal trachten te Plaatsen voor de eind ronden van het toernooi om het wereldkampioen schap ziet er als volgt UJ doel: Shilton, achter: Madeley, McFarland, Hunter en Hughes, mid- Be'l, Currie en Pe ters, voor: Channon, Chi- vers en Clarke. De op- stelhng van Polen was ke d V°nd "°e niet be" st g« va F< di II P' ge vi P' hc ra v: is 1. Pi 2 A D 41A<>/e?,te' d!e w'i vergoeden op s onze cn°r dagel'iks opvraagbare te Rentoib 3a[w-lnstbil'etten aan "entespaarbrieven. Jgggt u eens bjj een van or NEDERLANDl

de Stem | 1973 | | pagina 18