EDING ik voor sl1ne- :hinist IE VL1SS1NGEN De fabrikanten hebben het de koop sters van kinderkleding een stuk ge makkelijker gemaakt. Veel collecties zijn zo opgebouwd, dat diverse onder delen met elkaar kimnen worden ge combineerd. Ze hangen te kust en te keur in de winkels. Felle kleuren o Junior Meisjeskleding Sportief en lekker Uw voordeel Van der Straaten a Oostburg irgadering INTERNATIONAL FASHION superior quality Foto hiernaast: Dit is okê! Kinderkleding ziet er steeds leuker uit en je kunt er en dat vinden jongens veel be langrijker lekker in ravot ten. Zwart is ook voor kinde ren modemaar dan wel in combinatie met felle kleuren. Hier een zwarte trui met rode col, boord en elleboogstukken. Fabrikant is Oltri. Pantalons (meestal nat uit gangspunt bij de aankoop) met los verkrijgbare spencers, hes jes, jacks, pullovers, debar- deurs, overhemden en bloes jes, om met elkaar, onder el kaar em over elkaar te dragen. Ook rokken en jurkjes zijn vaakin verschillende dessins uitgevoerd -of ze zijn uni-, maar de Meuren stemmen steeds overeen. De moeders hoeven wanneer de winkelier het tenminste goed doet en duidelijk de com binaties aangeeft- niet lang te zoeken totdat ze een leuk ge heel bij elkaar hebben. En met weinig kledingstukken beeft htm kroost al een garderobe met volop mogelijkheid tot va riëren. De onderdelen kunnen net zo goed met reeds voorhanden zijnde Hedingstukken worden gecombineerd. En daardoor hoeft er niet zo diep in de por temonnee te worden getast als bij de aanschaf van een com plete set. Er mag dan een ca tegorie moeders zijn, die de kleding voornamelijk van de modieuze kant bekijkt, de meesten letten wel degelijk op factoren als praktisch, stevig en prijs. Het straatbeeld zal deze win ter wanneer het aan de fabrikanten van jasjes en mantels ligt kleurrijk zijn. Gifgroen, kobaltblauw, fel geel, rood en het nieuwe paars zijn opvallende tinten, die kiinidieren goed staan en boven dien een belangrijke factor zijn in de verkeersveiligheid. Combinaties van deze felle kleuren in één kledings-tuk, komen ook voor. Favoriete materialen voor jacks en mantels zijn, borg met krulletjes of langharig en fors geruite stoffen. De tri cot of die krulletjeszijde van de teddystof is afwisselend als binnen- of als buitenkant ge nomen. Borg wordt ook ge bruikt voor alleen de mouwen of ingezette dielen in modellen van gladde materialen en dat levert aardige effecten op. De geruite jasjes zijn dikwijls af gezet piot tricot boorden. Als alternatief voor de jas zijn er die caban- en windjaokmo- dellen, dte langer, gerieflijker en ruimer zijn dan tot nu toe het geval was. In korte model len bestaat er keus uit blou- sons, pfflotenjacks, lumbers, cardigans en blazers. Speciaal voor meisjes zijn er korte, wijde wollen jasjes met plooi en of met een klokkende rug. Er worden minidter jurkjes aangeboden. Voor meisjes ham gen er wél volop pantalons met losse combinatiestukkien em overgooiers in de rekken. Dat wil echter niet zeggen, dat er geen aardige jurkjies zijn te vindien. raat 205 raat 1517 nd Koopavond ben wetend dat de jurkjes niet extra kritische ogen wor den bekeken en dat men ze alleen wal alis ze sportief en lekker uitzien het set-idee sterk doorgevoerd. Ze brengen jurkjes in overgooiermodel of met overgooier-ieffeoten, veelal uitgevoerd met kapmouwtjes, en jurkjes met saiopette-bo- venstuk. Allemaal te combine ren met bijpassende pullovers in 'effen, strepen of jac quard. g heiwerk Alle bovenstukken passen bij alle pantalons (waar brede, stoere riemen op horen). De combinatiemode tel het maar uit zorgt voor veel mogelijkheden tot variëren. Deze gebreide mo dellen zijn van Azèt. ic „Joh, Liesbeth vindt dat je er mieters uitziet!" En dat vinden wij ook. Het bruin met wit ge streepte tricot overhemd heeft precies dezelfde kleuren als de anders gedessineerde debardeur. Deze modellen worden door Nihom op de Markt gebracht. Ook het jasje van crèmekleurig krul- letjesborg, waarvan de tricotzijde naar buiten is gekeerd. Langs de omgeslagen randen een ge borduurde strook. Aannemingsmij B.V. Hansweert Tel. 01130-1820 i de gemeente Oostburg londerdag 18 oktober 19" !meentehuis een openbare raad dezer gemeente zal 973. burgemeester voornoemd, SCHIPPER. STEMMINGSPLAN G, 2e HERZIENING lissingen maakt ingevolge op de Ruimtelijke Orde nde 19 oktober 1973 gedu- gemeentesecretarie, afde ling, voor een ieder ter van de 2e herziening van Schoonenburg (gedeelte traat). mde termijn kan een ieder irp schriftelijk bezwaren teraad. ilttéSM Gedessineerde dunne tricot bloesjes worden hier gedragen onder effen spencers en pulls. Een of meer kleuren van het dessin van de bloes komen zonder nuanceverschil terug in de tops. Dit zijn Willi Winki- sets. urgemeester voorno1 Th. J. Westerhout) ic Behalve borg zijn fors geruite stoffen favoriet voor korte en lange jassen. Op deze foto een geruit taillejack met bontkraag en grove ritsen middenvoof. in zakken en mouwen. En een jasje van wol met mouwen en kraag van borg (onder andera in de combinatie van blauw met felgeel). Deze modellen komen uit de collectie van B.C.A. Dombo deed het zo: stoere jasjes van borg met corduroy. Behalve felle kleuren past deze fabrikant vage en donkere tinten toe. Hij is specialist in het maken van pantalons en daarin zijn speciale uitvoeringen voor smalle en breder gebouwde kinderen.

de Stem | 1973 | | pagina 17