Actie moet uurwerk weer op gang brengen CHRYSAL PUUR Over tijd? Predictor Zelzate laat bomen weghalen Axelse jeugdsoos Pop-Eye ter ziele Comm ouden houdt P. Daalman neemt afscheid van plantsoenendienst Geldinzameling in Boschkapelle OUDHEIDKUNDIGE KRING SPREEKT OVER VESTIGING STREEKMUSEUM VEEL KIJKERS IN MOUTERIJ MENU Jacob Catsschool kan uitbreiden Adri Pieavet topbiljart- kampioen van Hulst Goes krijgt voorlichter stad streek OVERHEID snijbloemenvoedsel Terneuzenaar wint autorallv in Koewacht Zwangerschapstest voor thuisgebruik. De Ruvterschool houdt reünie Geringe belangstelling voor goede voorstelling Zeehengelclub De Voajel viste bij Walsoorden VVD-Axel geïnstalleerd INSCHRIJVING BOMENKOOP GESLOTEN Botsing bij inhalen Clinge Hulst Kapellebrug Sluiskil IJzendijke Dinsdag 16 oktober 1973 2 1 Dinsdag 16 oktober 1973 (ADVERTENTIE) Gestoofde gepaneerde wijtingrolletjes Wrijf 800 gr. w'ütingfilets zuinig met zout in. Rol ze met de velkant naar buiten op en schik ze in een beboterde vuurvaste schotel. Giet er wat ahc„ water of visbouillon bij en leg er enkele klontjes boter tussen. Bestrooi de rollen met paneermeel ii\llx) en stoof ze vervolgens gaar. Geef er aardappel- puree, sperziebonen of doperwtjes bij. U bóft als u van vis houdt want vis houdt fit Vraag recepten bij uw vishandelaar of bij het Produktschap. voor Vis en Visprodukten, Wassenaarseweg 20, Den Haai (Van een onzer verslaggevers) VOGELWAARDE Zeven jaar lang heeft in Bosch kapelle de tijd stil gestaan. Het kerkbestuur van de „Pe trus en Paulus-parochie" wil daar nu wat aan gaan doen en daarom start er komend weekend een bliksemactie. Doel daarvan: 2900 gulden bijeen brengen. (Van een onzer verslaggevers) SINT JANSTEEN „Mul der hebt oe beurt voorbij Ia- ten gaan". Mevrouw Daalman uit de Puttingstraat in Sint Jansteen is eigenlijk een beetje boos vanwege het feit, dat we de eerste afspraak voorbij heb ben laten gaan. „We zijn er twee dagen voor thuis geble ven", zegt ze. De Zeeuwsch-Vlaamse gast vrijheid wint het evenwel al snel van de gemaakte veront waardiging. „Ik zal 'ns kijken of ie thuis is", zegt ze terwijl ze op zoek gaat naar haar man. Even later verschijnt hij in de deuropening. „Ach", zegt hij aarzelend, „is dat nou allemaal wel zo belangrijk om in de krant te zetten?". Het duurt ondanks zijn te rughoudendheid nog geen vijf minuten of hij zit al op zijn (Van een onzer verslaggevers) HULST —De oudheidkun dige kring De Vier Ambachten houdt donderdag 25 oktober een jaarvergadering in hotel International in Hulst. De bij eenkomst begint om 19.30 uur. Aan de orde komt onder meer een voorstel van het be stuur om samen met de ge meente Hulst een streekmu seum te stichten. Het zou gevestigd moeten worden in het voormalige refugium Ter Duinen in de Steenstraat. Gesproken moet ook worden over een voorstel om in ver band met de gestegen kosten de contributie te verhogen. Na de vergadering volgt een voor dracht van drs. Th Penneman uit St. Niklaas verbonden aan het instituut voor Volks kunde in Antwerpen. Hij zal het hebben over de Toverij in het Land van Waes. De kennis van de heer Penneman van die „toverij" is het resultaat van zijn studie van sagen uit deze streek. Donderdag 29 no vember houdt de heer Alf. de Belie uit Belsele in het cultu reel centrum De Halle in Axel de tweede lezing van dit win terseizoen. De heer De Belie zal het eer. en ander vertellen over de opgravingen naar de resten van de middeleeuwse abdij van Sinaai. Zijn betoog wordt met dia's toegelicht. (ADVERTENTIE) ALL - ROUND MANNEQUIN - FOTOMODEL Opl. met diploma bestaande uit: houdings- en schoon- heidslessen t.v.-reclame dansend showen enz. Lessen voor de maten 34 t.m. 46. leeftijden van plm. 15-50 jaar. GRATIS PROEFLES Int. Instituut Bettonviel, Gast- huisring 67, Tilburg. Tel. 013- 551985 - b.g.g. 434353. praatstoel. Op 1 november gaat hij officieel met pensioen. Dan keert hij de plantsoenendienst van de gemeente Hulst defini tief de rug toe om zich voort aan helemaal te gaan concen treren op zijn eigen tuintje. .Vuilkens zoeken ,die er niet zijn", zegt zijn vrouw lachend. P. Daalman in Sint Jansteen is één van de mensen, die steeds zorgen voor een keurig aanzicht van de gemeente. Hij vertelt, dat hij zijn werk steeds meit het grootste plezier heeft gedaan, maar ook. dat hij zich wel een beetje ongerust maakt over de vernielzucht van de laatste jaren „Er wordt nogal wat geruïneerd", vertelt hij. „Kwajongenswerk. Dat kun je toch niet de baas. Het is niet alleen in de gemeente Hulst maar overal. Als ge vandaag iets opkuist, ligt het 's ander daags weer vol. Da's wel ver velend. Het trekt gewoon he lemaal op niet. Maar wat kun de ge d'r aan doen?". De heer Daalman vermoedt zo, dat de grote vernielzucht wel eens verband zou kunnen houden met het gebrek aan ontspanningsmogelijkheden voor de jongeren. „Er is ge woon veel te weinig plek voor- ze. Als er dat was, zou het met die vernielingen ook wel mee vallen". Voordat hij in ge meentedienst kwam, zat hij in de bouwvak. Daarna ging hij naar de gemeente Sint Jan steen. Na de gemeentelijke herin deling werd het Hulst. „Ik moet u eerlijk zeggen: daar heb ik wel tegen op gezien. Maar het is geweldig meege vallen. Het is bij Hulst veel gemakkelijker geweest. Beter georganiseerd. Dat vind ik wel. We hebben daar nooit poppen kast gehad. Het was er fijn werken". Overigens zal de heer Daalman zich ook na zijn pensionering niet hoeven te vervelen. Vissen is zijn lust en zijn leven. „En verder thuis een beetje prutsen", voegt hij er nog aan toe. 'A (Van onze correspondent). HULST Adri Picavet van de Hulster topbiljartclub BC ONA is er afgelopen zaterdag avond in het goed bezette café Eddy Wauters aan de Grote Markt te Hulst voor de tweede achtereenvolgende maal in geslaagd om topbiljart- kampioen van de stad Hulst te worden. Dg strijd verliep het laatste moment spannend. De laatste partij tussen Reggie Blommaert en Miel de Wit bracht de definitieve beslis sing. De volledige eindstand ziet er als volgt uit: 1. A. Picavet BC ONA Hulst 6 pnt. 2 R. Blommaert KOT Hulst 5, 3 M. de Wit BC ONA Hulst 5, 4 M. Vlassenrood, 't Centrum, Hulst 4, 5 J. Leeraert De Mar tino's Hulst, 6 J. Haulez 't Anker Hulst 2, 7 Werner van Swaal Marionette Hulst 2, en 8 A. de Bilde De Lustige Toe pers Hulst 1. Direct r.a afloop reikte pen ningmeester Walter Woginger van de o: ganiserende vereni ging 't Anker de prijzen uit. Het geld ls nodig om het versleten uurwerk in de kerk toren weer op gang te bren gen- Het heeft naar de mening van de meeste inwoners al veel te lang stilgestaam en daarvoor gezorgd voor het no dige ongerief. Het kerkbestuur is het daarmee eens, maar is tevens de mening toegedaan, dat niet alleen de parochianen voor de kosten dienen op te draaien. Met een goedlopend uur werk is heel he<t dorp gediend, zo wordt er geredeneerd, en daarom wordt ook heel de be volking bij de bliksemactie betrokken. Woensdag gaan er stencils de deur uit, waarin nog eens uitvoerig wordt uit eengezet wat de bedoeling precies is. Afgelopen weekend -s de actie tijdens de kerk diensten al aangekondigd. Goedgeefse Boschkapelle- naars krijgen de gelegenheid om hun donatie in een envelop te doen en naar het kerkbe stuur te sturen. Bovendien is er een bankrekening geopend (Raiffeisenbank in Boschka pelle) en een girorekening (286616). Daarnaast zal er net komend weekend tijdens *de verschillende diensten nog worden gecollecteerd. Bosch kapelle telt zo'n 1000 inwo ners, zodat er per inwoner een aanzienlijk bedrag op tafel ge legd moet worden. Het kerk bestuur heeft berekend, dat de bliksemactie 100 gulden per uur moet opleveren om het geld bij elkaar te krijgen. Met betrekking tot de goede afloop is het kerkbestuur goed ge stemd. De heer Gelderland: „We verwachten wel voldoen de medewerking. Onze erva ringen zijn op dat punt goed. De mensen geven gemakkelijk als ze inzien dat het voor een goed doel is". Het kerkbestuur is van me ning, dat het onderhouden van gemeenschappelijke uurwer ken eigenlijk een overheids taak is. Tot nu toe heeft de gemeente Hontenisse zich op dit punt heel anders opgesteld en daarom heeft het kerkbe stuur van Boschkapelle geen beroep gedaan op het gemeen tebestuur. Overigens gaat het de parochie financieel zo heel beroerd nog niet. Vorig jaar stegen de inkomsten uit het parochiefonds na een actie van 14.000 tot 22-000 gulden. Mede aan dit resultaat ontleent het kerkbestuur zijn optimisme voor de komende actie. Als men het komonde weekend de vereiste 2900 gulden bijeen krijgt is het nog maar een kwestie van enkele weken, voordat de klok van Boschka pelle weer twaalven slaat. 0 Het uurwerk van boven staande toren is aan vernieu wing toe. (ADVERTENTIE) Ook een bloem kan niet leven van water alleen. Bloemen hebben Chrysal nodig om echt mooi te worden. En... om lang mooi te blijven. I CHRYSAI In héél 1973 geen prijsverhoging voor Pokon en Chrysal. Hoog in kwaliteit. Laag in prijs. BENDIEN NAARDEN-HOLLAND j (Van onze correspondent). KOEWACHT Vierender tig automobilisten hebben afge lopen weekend in Koewacht meegedaan aan een rally, die door de afdeling Veilig Ver keer Nederland in het kader van het 10-iarig bestaan was georganiseerd. De rally werd door K. Don- zc uit Terneuzen met 120 strafpunten gewonnen. De ver dere uitslag: 2. A. Holle 189, Terneuzen, 3 F. Stevens 213 Sint Jansteen, 4 A. WeStveer 239 5 J. Bogde 262. 6 L Herre- wegh 267 Sint Jansteen, 7 G. Hemelaer 268 Sint lansteen, 8 A. van Hooi.ie 254 Koewacht 9 J. Ferket 423 Sint Jansteen, 10 E. van Waes 436 Koewacht. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE Een groot aantal belangstellenden heeft afgelopen zaterdag ge bruik gemaakt van de moge lijkheid om „Mouterij Menu" in Kloosterzande te bezichti gen. Het bedrijf hield in verband met het 25-jarig jubileum als „handelsmouterij" een open dag. Na de excursies door het bedrijf konden de bezoekers proeven van het „eindpro- dukt". Er gingen in totaal zo'n vijf vaten bier over de toon bank. Het personeel was za terdag tussen 13.00 en 17.00 uur aanwezig om tijdens de verschillende rondleidingen toelichting te geven. (Van een onzer verslaggevers) GOES Het college van B. en W. van Goes heeft gister middag na rijp beraad beslo ten de heer J. S. Kan uit Vl-aardingen voot te dragen voor de functie var. gemeente lijk voorlichtingsambtenaar in Goes. De heer Kan, die 28 jaar oud is en sinds drie jaar twee de man op de voorlich-tingsaf- deling van de gemeente Vlaar- dingen deelde ons gisteravond mee, dat hij nog' niet definitief heeft besloten de functie in Goes inderdaad te aanvaarden. „Het overviel mij een beetje", zei hij, „omdat de kwestie zo lange tijd slepende is geble ven. Ik wil de zaak nu nóg even in beraad houden en ten minste nog een nader gesprek in Goes hebben" De heer Kan zal, als hij de functie aan vaardt de eerste, speciaal met voorlichting belaste ambtenaar in Goes worden. (ADVERTENTIE) Nu kunt u zelf als eerste weten of u wel of niet in verwachting bent. Doe de eenvoudige, betrouwbari Predictor Zwangerschapstest, Thuis en op uw gemak. Al 9 dagen na het uitblijven van de menstruatie kunt u 't weten. U vindt de Predictor Zwangerschapstest bij apothekei en drogist. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN De vereni ging van oud-leerlingen van de „De Ruyterschool" te Vlissin- gen houdt op vrijdag 19 en za terdag 20 oktober zijn reünie 1973. Al meer dan 500 reünis ten hebben zich aangemeld en verwacht wordt dat het aantal van vorig jaar (800) zal worden overtroffen. Vrijdagavond is er allereerst een algemene ledenvergade ring met behandeling begro- tig 1974 en bestuursverkiezing. Na de vergadering is er een dansavond met medewerking van „Riverside Combo". Zaterdag wordt de reünie ge kenmerkt door velerlei evene menten zoals autorally, vis- wedstrij d, volleybalwedstrij den en een kinderfeest. Zaterdag avond is er 'n feestavond in de sporthal van het internaat met medewerking van het show- en dansorkest „The Drifting Five". (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De gemeente heeft het gebouw van de kleu terschool De Springplank ter beschikking gesteld van de Ja cob Catsschool voor bj.o. De Jacob Catsschool hoopt spoe dig met de verbouwing van de kleuterschool te kunnen begin nen om er een afdeling voor motorische therapie in te huis vesten. Deze mededeling deed ds. J. Scholten, de voorzitter van de vereniging voor christelijk b.l.o. in Zeeuwsch-Vlaanderen, tij dens de viering van het 20-ja- rig bestaan van de Jacob Cats school in de aula van de huis houdschool De Leeuwtjes. In haar welkomstwoord tot de vele aanwezige ouders dankte mejuffrouw J.C. de Bruin, het hoofd van de Jacob Catsschool. voor de vele blijken van sym pathie die de Jacob Catsschool in de voorbije 20 jaar heeft ondervonden. Ook ds. Scholten uitte na mens het bestuur zijn dank en waardering voor de medewer king van de instellingen voor b.l.o. in Zeeuwsch-Vlaanderen en van de gemeente Terneu zen. Woorden van lof richtte ds. Scholten ook tot mejuf frouw De Bruin en de andere leerkrachten. De leerlingen oogsten veel succes met de opvoering van het feestprogramma, dat be stond uit volksdans, een jeugd- musical „Waar is Hansje", mu ziek, gymnastiek en een blok fluitnummer. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Slechts een honderdtal bezoekers waren za terdagavond bij de opvoering door de toneelgroep van „De Meeuw" van Tsjechow. Onder regie van Lo van Hensbergen en in een zeer sober maar sug gestief decor van Jaap Binnerts werd een zeer gave opvoering van dit zeer bekende en reeds vele malen op de planken ge zette toneelstuk gegeven. Henry Orri speelde de ral van Irina, de beroemde toneelspeel ster, zeer talentvol. Zij werd daarbij op niet minder talent volle wijze bijgestaan door Bernhard Droog, die de rol van haar ziekelijke broer vertolkte, Paulina van Rhenen als het meisje Nina, dat van een grote toneelcarrière droomde, Edmond Classen als de beroemde schrij ver Trigorin en Arthur Boni als Konstantin, de onbegrepen jon ge auteur. Verder werkten o.a. mee Ton Kuyl als de arts, Jan Verhoeven als de onderwijzer en Jan Gorissen, die van de kleine rentmeesterrol werkelijk zo nu en dan een creatie maak te. Vanaf het begin wist het gezelschap de zaal te boeien. Het hartelijk applaus- aan het slot was dan ook ruim verdiend o (Van onze correspondent). KLOOSTERZANDE De zeehengelclub De Vogel te Kloosterzande hield zaterdag nabij Walsoorden haar voor laatste zeehengelwedstrijd in dit seizoen. Er namen 65 leden aan deze wedstrijd deel. Er werden 162 bovenmaatse en 9 ondermaat se vissen gevangen. De laatste wedstrijd in dit seizoen heeft plaats op zaterdag 10 novem ber. De uitslag luidde: 1. K. van Kerckhoven, 2 R. Vernim- men, 3 N. van Duijse, 4 Huub Jonkheim, 5 R. Bogaert, 6 Pari de Waal, 7 mevrouw De Waal, 8 H. van Puyenbroeck, 9 P. de Booy, 10 E. van Vooren. (Van een onzer verslaggevers) ZELZATE De ruim vijfhonderd bomen, die het gewestelijk comité leefmilieu vorige week in de nacht van vrijdag op zater. dag voor de psychiatrische inrichting Sint Jan Baptist te Zei. zate heeft geplant op de plaats waar een instqpkhaven moet ko men, zijn gisteren door arbeiders van de dienst gemeentewerken verwijderd. Van onze correspondent) AXEL Gisteravond is te Axel door dr. Beijer voorzitter van de Kamercentrale Zeeland, de plaatselijke VVD Axel geïnstalleerd. Voor de oprich tingsvergadering van de afde ling was grote belangstelling. De heer Beijer constateerde dat de groei van de VVD vooral in Axel van 328 stemmen naar 790 stemmen noopt tot de oprichting van een eigen afdeling. Voor de komende verkiezin gen zei hij te rekenen op on geveer 1000 stemmen. De af standen tussen kiezer en geko zene wordt steeds groter aldus de heer Beijer. Men kan die afstand .verkleinen door het oprichten van meer afdelin gen. Daardoor krijgt de pro vincie ook megr stem in het landelijk gebeuren. Tenslotte zal men als er een plaatselijke afdeling is, gemakkelijker in een gemeenteraad zitting ne men aldus de heer Beijer. De afdeling Axel heeft op dit moment 51 leden, aldus spreker, die daarna de afde ling als opgericht verklaarde. Vervolgens hield dr. D. J. D. Dees lid van de Tweede Ka mer en van de gemeenteraad Breda een inleiding waarin hij constateerde dat de VVD was doorgebroken naar een volks partij waarin zowel de ejugd als de confessionele kiezers interesse hadden. Het voorlopige bestuur is samengesteld uit voorzitter de heer W. Koster, secretaris ir. J. G. W. Smals, penningmees- teresse mevrouw M. Th. M. Bassie-Botter en als leden de heer A. L. C. van Dongen, de heer J. C. Vink, H. Cijsouw, en mevrouw A. Pot. (Van een onzer verslaggevers) AARDENBURG Gisteren is de openbare inschrijving voor de aankoop van bomen langs de St.-Pietersdijk in Aardenburg gesloten. Zoals bekend moeten deze bomen verdwijnen in verband met de verkeersveiligheid en omdat een groot deel is aangetast door de schimmelziekte. Er is een groot aantal inschrijvingen binnengekomen. De envelop pen zullen donderdagmorgen om tiep. uur tijdens een open bare bijeenkomst worden geo pend, waarna het werk kan worden gegund. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Maandag morgen óm ongeveer acht uur reed de autobestuurder H.C.B. uit Retranchement over de rijksweg te Terneuzen en haalde nabij de Wulpi-nbek twee auto's in. Tijdens deze manoeuvre naderden er vier tegenliggers, die moesten af remmen. Twee auto's bestuurd door C.M. uit Deurne (B) en K.V. uit Axel, kwamen tenge volge ran het plotselinge af remmen met elkaar in botsing. Beide auto's werden zwaar be schadigd. De heer L. Danschutter van Zelzate deelde gisteren mee dat de bomen gezien de structuur van de grond toch geen kans zouden hebben ge had om in leven te blijven, Hij voegde eraan toe dat de Insteekhaven niet door de ge meente, maar door het Belgi- sche ministerie van openbare werken zal worden aangelegd. Het gewestelijk comité leefmi lieu verwacht een dezer dagen een proces-verbaal voor het illegaal planten van de bomen. De voorzitter van het comité werd gisteren op het politie bureau van Zelzate ontbo den. Clitex In het gemeen schapscentrum Malpertuus vierde het personeel van de Climgse textielfabrieken Clitex feest. De avond werd ingeluid met een toespraak van de di- rekteur J. Deltour, die zei ver heugd te zijn dat alles weer goed gaat in het bedrijf. Ver schillende meisjes uit het per soneel boden de dames van negen jubilarissen die een dag eerder gehuldigd waren bloe men aan. Namens de jubilaris sen dankte L. Willaert. Met een sneeuwbaldans werd de dansavond ingezet. De gratis tombola, die gehouden werd kon de stemming alleen maar verhogen. De heer J. van de Velde won de eerste prijs, die bestond uit een frituurset. Opening boetiek De zan ger Nick McKenzie uit Bergen op Zoom heeft bij de opening de Hulster boetiek Knock-In aan de Beestenmarkt, exem plaren 'van zijn succesplaat One is One uitgedeeld. Boven dien werd bij deze gelegen heid ook zijn nieuwe plaat Guanita aan het Hulster pu bliek gepresenteerd. Voor het bezoek van de zanger aan Hulst bestond een vrij grote belangstelling. Schietingen In de zaal van Cyr. de Kind zijn schie- tingen gehouden op twee lig gende wippen. Er namen 80 schutters aan deel. Eerste wip, hoge vogel: P. Moens, De Khnge. Zijvogels: R. Roskam, St.-Gillis-Waes en G. Dullaert, Kemzeke-Tromp. Wip twee: 1 A. de Potter, Kemzeke, 2 L. Kind, Kemzeke-Paal en 3 Alb. van de Branden, St.-Jan- steen. Vergadering In de verga dering van het feestcomité in Kapellebrug zijn de feestelijk heden voor de komende ker mis en de oarnavalsactiviteiten van volgend jaar besproken. In verband met werkzaamhe den stelde voorzitter Jac. Na- gelkerke zijn functie beschik baar, maar hij wenste wel be stuurslid te blijven. Als nieu we voorzitter werd met alge mene stemmen gekozen Willy Ruijmbeke. Nooit Gedacht Aan ie competitiewedstrijd van de kaartclub Nooit Gedacht 'e Sluiskil namen 37 leden deel De uitslag luidde: 1 mevr. De Maayer. 2 P. Gelderland, 3 Th. de Koeyer, 4 J. de Maayer- 5 W Herman. Film Woensdag 17 okto ber worden in het gi-ldehuis in Sluiskil voor de ieugd enkele filmvoorstellingen gehouden- Om 14.00 uur 's er een instu f voor jongens en meisjes van 8 tot 8 jaar- (Van onze correspondente) AXEL - „Dit is Pop-Eye" stond er altijd uitnodigend voor het raam van het ge bouwtje aan de Ds. Jan Scharpstraat 2 in Axel. Nu staat er alleen nog maar „Dit was Pop-Eye". Dat is alles- waarmee wordt aangeduid, dat zelfs de grootste hoeveelheden spinazie (het krachtvoer van die andere Popeye) niet in staat zouden zijn geweest deze Axelse jeugdsociëteit van de ondergang te redden. Over een paar dagen moet het gebouw tje ontruimd zijn. Dan zijn ook de laatste sporen van het bijna zesjarig bestaan van deze toe- vluchtshaven voor de jeugd uitgewist. Oorzaak? De ex-secretaris, de heer J Fekkes kan er zelf eigenlijk geen goede verkla ring voor vinden. „Het laatste half jaar liep de belangstelling behoorlijk terug. Eigenlijk sinds de carnaval viering van het vorige jaar. Toen we een maand of wat geleden een pop groep uit Goes lieten overko men, hadden we maar tien be zoekers. We hebben er toen zelf heus wel een leuke avond van gemaakt, maar de heer H. Hegeman en ik hebben als lei ders wel tegen elkaar gezegd, dat we maar moesten gaan stoppen. Je moet de realiteit ook onder ogen durven zien. We hadden misschien nog wel wat rest-enthousiasifie en rest- financiën", verklaart de heer Fekkes. „Maar ergens stonden we op een nulpunt en doordraaien zou alleen maar verlies ople veren. Ik vind het erg jam mer, want het was een leuke tijd". De heer Fekkes haalt nog eens wat herinneringen op aan het ontstaan en de groei van Pop-Eye. Ontstaan uit het instuif-idee van 2 jeugdgroe pen van de gereformeerde en de hervormde kerk, vond de nieuwe jeugdsociëteit eerst onderdak in een kelder van „De Halle". Hoewel men de boel wat kon opfleuren met wandschil deringen, vond men het over het algemeen toch te -clean". Dolgelukkig was men dan ook met het vroegere bejaardenge bouw Zorgvliet aan de Singel- weg, dat door de gemeente beschikbaar werd gesteld. „Dat was eigenlijk onze glo rietijd", vertelt de heer Fek kes. „We hadden de zolder uitge broken en er een leuke disco bar, speelkamer, galerij tje en een filmzaaltje in gemaakt. In de weekends kwam ener ge middeld zo'n 100 jonge men sen. Toen het gebouw afgebro ken werd, moesten we eruit en vérnuisden we naar de ds. Jan Scharpstraat. We hebben geprobeerd het ook daar zo gezellig mogelijk te maken, maar langzamerhand liep de belangstelling terug. Misschien ook wel, doordat de actieve leden van een paar jaar gele den hier voor studie en werk vandaan vertrokken zijn. Zo iets gebeurt je in een grote stad natuurlijk niet zo gauw", aldus een toch wel enigszins teleurgestelde heer Fekkes. Blijven over in Axel: de ge reformeerde jeugdsociëteit Het Bastion aan de Molenstraat 16 en de (voormalige R.K.) Jeugdhaven Axel aan de Wal- straat 39. De secretaris van de gereformeerde jeugdsociëteit, de heer J van Doeselaar, ver telde dat men ook voor het komende winterseizoen zoekt naar gezonde en verantwoorde •uitspanning voor de jeugd. ,-Met de ongeveer 80 jonge ren van 8 tot 20 jaar proheren we van alles te organiseren. Zo houden we weer allerlei knikker-, tafeltennis- en bil jartwedstrijden. Verder gaan we in het gymlokaal van de Mavo -olleyballen en handbal en. Bovendien zijn we van ilan eeh quiz te gaan organi seren, waarbij ook de ouderen oetroklten zullen worden. Dan zijn er natuurlijk ook nog de film- en dia-avonden". De heer van Doeselaar vertelde ook, dat er geen enkel be zwaar bestaat, dat ook niet- kerkelijken (als introducé) de sociëteit bezoeken. Lid worden is echter onmogelijk. Kapelaan F.F. Hermans, de „man achter de schermen" van de Jeugdhayen Axel, ziet het voor het komende seizoen al' lemaal wel zitten. „Die toe; voeging „Rooms-Katholiek' laten we nou maar weg", zegt hij", want van de 400 jongeren die gemiddeld elk weekend onze -ieugdhaven bezoeken. is maar 40% katholiek, We heb ben in le leeftijd van 8 tot 18 jaar verschillende groepen, maar ze vermaken zich alk' maal zelf, jvel. Het is een open soos en iedereen kan net te veel oiljarten. pingpongen, voetballen en televisie kijken als hij wil. Verder houden nog geregeld filmavonden 5,1 gaan we 's zomers kamperen. Hier 'oupt het allemaal we' lekker". (Van OOSTBURG De commissie heven. In een advertentie aan „Het is erg jammer dat we heb baar meer", aldus de heer P. Bru commissie is geweest. Dit jaar al werd geen be- jaardenreis meer gehouden. „Wij hebben diverse reacties va van bejaarden gehad, die het stopzetten van de reisjes be treurden, maar eigenlijk hadden wij het vorig jaar al laten doorschemeren. De kas ls leeg en de jaarlijkse collectes brachten niet genoeg op om een reis te maken", aldus de heer Bruggeman. In de loop van zijn 25-jarig bestaan had de commissie een potje „gefokt", waaruit de jaarlijkse tekorten op de reis konden worden bijgepast. De laatste jaren was dat f 600, tot f 700,- per keer, en de bodem was spoedig te zien". Botsing Op de markt te IJzendijke waren drie auto's bij een aanrijding betrokken. G. E. G. uit IJzendijke reed met zijn auto op de Markt toen hij een te ruime bocht nam en met twee aldaar ge parkeerde auto's van A I. de R. uit Gouda en A. L. D. uit IJzendijke in aanraking kwam. Beide voertuigen wer den zwaar beschadigd. I op coil blee stee jaar V den reec den. blij: „Ma van be ja gem het pen. werl jaari het denk verp huis De kaps dels aant: dentf Iedei jamn reisji gaan Wc van i tourc zelf alleei Luchtfoto van Lamswaarde. Een beeld van Kloosterzande.

de Stem | 1973 | | pagina 6