ytc DAG Nederlandse betrekkingen met Chili geformaliseerd EVACUATIE UIT DAMASCUS Uitbreiding van kentekenplicht jNap NS-Minitrips in eigen land JZER ÜE Driedaags debat legt breuklijn in C.DA bloot Verhaal over gedwongen kinderverkoop was gelogen AMBASSADE MOET INSTRUCTIES RUIM INTERPRETEREN URK HELPT een miljoen gulden aan prijzen i commentaar Overlast door 500 zigeuners Pools persbureau: Mengele in Paraquay KABINET REDELIJK VAST IN 'T ZADEL Crisis bij RSV lijkt bezworen Kapers krijgen baan bij Philippijnse lucht vaartmaatschappij I I binnenland buitenland Geen geld Diplomatenschoo! Vluchtelingen Wetsontwerp Westerterp Huurwaarde Demonstratie Twee ton boete voor Deutsche Philips GmbH Man die Mussolini liet fusilleren overleden 2 dagen 3 dagen 5 dagen Schiermonnikoog Ameland Terschelling voordelig uit met NS 10 instellingen ze Jagen kunnen van de infor- to's krijgt men idee van het- •en gaat in de rse concertza- rgen en thea- evens worden de organisato- it in Zeeland"- informatie is to-date. In de lft u nu aan lende dagen in is. s •an Canaille d<e ewezen. xige cast be de Hoofdstad zander Lizzi ily Loerkens, Airitonii Winik Anita Heins, ïr Holst, Hans Alfred Lukas- s partij. Iter Terneuzen, ouwburg. lUl-g. later Oostburg. Dranje in Goes, s en popgroep ernstig con st de aartsbis- s. it het thema: ïeid wel zwaar herkenbaar- et minder om. arvan, Molière dit stuk *zo Ko van Dijk a Paul Steen- ton spelen het .eesterlijk dat indelij ke pers besproken. iet vergeten te verder mee- onbelangrijke 'ard als kame- -Wil Blankers duw, Manfred us Verstraete, Gijsbert Ter- iiels, Francine ier Heideman ïwens. Zaterdag 13 oktober 1973 ARNHEM Het verhaal over de gedwongen kinderverkoop 0n het station in Arnhem, dat de Utrechtenaar Robert Gaw- lowsky heeft opgehangen tegen over de Utrechtse kinderpoli tie en tegen een groot aantal journalisten, is van A tot 7. gelogen. Er is geen sprake geweest van kopen" en evenmin dat de orders gedreigd zouden heb ben het kind anders onder de trein te gooien. Het gezamenlijke onderzoek van de Arnhemse, Utrechtse en de Spoorwegrecherche heeft uitgewezen dat de moe der het kind uit wanhoop met de man heeft meegegeven. De moeder, de 23-jarige Veronica H, was ongewenste vreemde linge en bang dat zij bij aan komst in Duitsland haar kind aan een Jugendheim zou moe ten afstaan. Doordat de Utrechtenaar, volgens de poli tie flink aangeschoten, in Utrecht met het kind naar de politie liep gaat nu waar schijnlijk toch gebeuren wat de vrouw juist had willen voorkomen: vandaag nog wor den moeder en kind over de grens gezet en aan de Duitso politie overgegeven. De Arnhemse kinderpolitie heeft de baby vanmorgen op gehaald uit het Wilhelmina- ziekenhuis in Utrecht en naar de moeder in Arnhem ge bracht. De vrouw was daar gistermiddag op het station aangehouden.Een wanhoops daad, daar komt het op neer wat zich woensdag op het sta tion in Arnhem heeft afge speeld rond de twee maanden oude baby van Veronica H. Vorig jaar juni werd ze na een wetsovertreding in Am sterdam tot ongewenste vreemdelinge verklaard. De vrouw woonde daar in de Jan van der Heydenstraat. Haar verloofde, Rolf Nietsche zit op de passagiersvaart en heeft Amsterdam als thuishaven. Reden voor Veronica om daar te gaan wonen en nadat ze over de grens was gezet ille gaal weer terug te komen Toestemming om te trouwen kreeg haar verloofde niet van znij ouders. In augustus van dit jaar werd zijn baby geboren Maar prompt daarna meldde de Amsterdamse vreemdelin genpolitie zich weer bij de vrouw. Woensdag, was de af spraak, zou ze over de grens gezet worden. Met het kind, waarvan ze bang was dat ze het dan in Duitsland kwijt zou raken. „En" zei ze tijdens haar verhoor in Arnhem, „dan heb je het in Duitsland ook niet zo maar weer terug". De vrouw besloot het niet op een officiële uitwijzing aan te laten komen maar als touriste terug te ke ren. Haar verloofde ging lif ten. Er was niet meer geld dan voor een treinkaartje Am- sterdam-Arnhem. De vrouw bleef op het Arnhemse station wachten op Rolf die enkele uren later arriveerde. De ver loofde besloot in de hal van het station geld bijeen te scharrelen om op die manier voor de vrouw en het kind de treinreis te kunnen verzeke ren. Intussen werd het avond. De vrouw verzorgde de baby in de wachtkamer op het tweede perron, waar een buf fetjuffrouw zich over haar en de baby ontfermde. De zaken veranderden toen ze de Utrechtenaar Gawlowske ont moette. Het echtpaar deed de man, Duitser van afkomst het trieste verhaal, bang dat ze met het kind de nacht op straat zouden moeten door brengen. Gawlowsky, aange schoten. beloofde dat ze met hem mee naar Utrecht konden Bij hem zouden ze kunnen slapen en hij zou voor werk zorgen. Maar na telefonisch kontakt met zijn vrouw werd in de wachtkamer overeenge komen dat alleen het kind de reis naar Utrecht zou maken. Man en vrouw beloofden op hun beurt aan de man dat zij hem de onkosten voor het ver blijf van de baby zouden ver goeden zodra zp geld hadden. „Honderdtwintig of honderd vijftig mark", vertelde Ve ronica de politie in Arnhem. Dat geld zou betaald worden zodra zij het hadden. Rolf bracht de nacht met zijn vrouw zwervend in Arnhem door. Donderdagmorgen lifte hij naar Amsterdam om geld te halen bij zijn zuster. Op nieuw was de Arnhemse wachtkamer plaats van ont moeting na zijn terugkomst. Maar toen de vrouw gister middag om vijf uur daar ver scheen waren de kranten met, het verhaal over de kinder koop al op straat. De politie werd door stationspersoneel ingeschakeld. De kinderpolitie wist toen al heel snel dat van kinderverkoop geen spat meer overbleef. De Utrechtenaar houdt echter vol dat het gelijk aan zijn kant is. Getuigen kunnen het tegendeel aanto nen. Zo is de vrouw hoogstens twee minuten bij het kind weggeweest anders dan de vijf uur die de Duitser de politie in Utrecht opgaf. Dc buffetjuffrouw was erbij: „Rolf was geld bij elkaar aan het scharrelen in de hal. Toen de vrouw dat hoorde van Ve ronica vroeg ze haar hem op te halen. Zij zou even op het kind passen. Veronica kwam onmiddellijk terug met Rolf. Op dat moment verscheen toen de Uterchtenaar ten tonele. Volgens de Arnhemse politie is er aan de uitwijzing niets te veranderen op zo'n korte termijn. De Am sterdamse vreemdelingenpoli tie zou de vrouw aanwijzigin- gen hebben gegeven welke pa pieren zij in Duitsland moet opvragen om in Nederland te kunnen huwen. Het ongewenst zijn van de vrouw zou na haar huwelijk met Nietsche, die wel een verblijfsvergunning heeft, ongedaan worden ge maakt. Maar juist de reis naar Duitsland gaf de problemen. De vrouw hoopte door als tou riste te gaan moeilijkheden met instanties daar te voorko men. Geldgebrek en het ge drag van de Utrechtenaar maakte dat haar plan niet doorging. Integendeel: vana vond wordt ze door twee be ambten van de Arnhemse kin derpolitie bij de grens aan de Deutsche Polizei overgegeve ns. De gang van zaken op de Nederlandse ambassade in de Chileense hoofdstad maakt opnieuw de vraag actueel of san de hoogste functionarissen van het ministerie van Buiten landse Zaken wel voldoende scherpe eisen worden gesteld wat betreft hun politiek inzicht en hun karaktervastheid. De Nederlandse ambassadeur in Santiago staat aan veel kri tiek bloot naar aanleiding van de hem toegeschreven te geringe bereidheid om daadwerkelijke hulp te bieden aan de door het militaire en fascistische regiem vervolgden. In de eerste dagen van de militaire opstand, toen de Nederlandse ambassade een vluchthaven voor vele opgejaagden was, werd al gezegd dat het maar goed was dat de ambassadeur afwezig was omdat de deuren anders niet zo vlot zouden zijn geopend. Eigenlijk hadden we niet gedacht dat dit type van formalis tische diplomaten nog voorkomt. Na de critiek die er na de Bevrijding is losgekomen op de op z'n zachts gezegd slappe houding van vele ambassadeurs, gezanten en consuls, die de Engelandvaarders en andere ontsnapten uit het bezette gebied soms eerder tegenwerkten dan hielpen, hadden we anders ver wacht. Overeenkomstige ervaringen deed en doet men op met de officiële vertegenwoordigers van het Rode Kruis, die ook nooit wat zien als ze ergens een concemratiekamp inspecteren. Men mag zich afvragen of er bij de keuze van het diploma tiek personeel niet wat teveel op het nette voorkomen wordt gelet en wat te weinig op politiek bewustzijn en karakter. (Vervolg van pag. 1) De Nederlandse ambassade fa Damascus heeft eem begin eemaakt met het evacueren vin Nederlandse vrouwen en kinderen uit Damascus. Zij gaan per auto naar Bei roet, van waaruit normale ver- kekmogelijikheden maar elders bestaan. De Nederlandse kolo- nk in Svrië telt ongeveer vijf tig personen. Een groep van 84 Nederlandse toeristen in Israël komt reeds zondag naai' huis. - zouden, volgens het offi cie reisprogramma, pas in de 'top van de volgende week Sjn teruggekeerd- In Egypte bevinden zich nog b- Nederlanders, die daar op vakantie waren. Zij kunnen land niet per vliegtuig variaten. Zij vertrekken zon ing per boot uit Alexandrië. jWen dan naar Marseille en tomen vandaar per vliegtuig üaar ons land. Het Nederlandse Rode Kruis oeeft gisteren giro 777 openge- «eld ten behoeve van de mupverlening aan de slachtof- van het conflict in hel "boden-Oosten. De ptt heeft meegedeeld. kamerfractie nemen ongenuan ceerd stelling ten gunste van Israël, terwijl Israël toch. al dus deze Nijmeegse socialis ten. de strijd in hoge mate heeft uitgelokt, door het blij ven negeren van de VN-reso- lutie van 1967, waarin terug trekking uit de bezette gebie den wordt geëist. dat verzending van luchtDost hfar Israël en Syrië weer od eoerkte schaal mogelijk is i Bet Madrileense blad Ya cett gisteren gemeld, dat 150 bterikaanse piloten een tus- if'anding in de Spaanse dnü .a(' hebben gemaakt op dMm 's. naar 'sra®D die deze on in dienst genomen had Phantom-jachtbommen- rPors te besturen. j.^amks de oorlog gaat de cise emigratie uit de Sovjet- me onverminderd door. da* a te Nijmegen vindt. ten reserin£ te 'ief is voor "*1. Regering en de tweede (Van onze correspondent) EINDHOVEN In Oost- Brabant en Noord-Limburg -verblijven al enige tijd groe pen zigeuners uit Frankrijk, Spanje, Italië en de Balkan, De ongeveer vijfhonderd zi geuners volgen het ziektever loop van hun 89-jarige stam moeder, die enkele weken ge leden in het St.-Josephzieken- huis in Eindhoven is opgeno men. Waar de stammoeder aan lijdt en hoe ernstig de ziekte is kon gisteren niet worden achterhaald. Van de zijde van het ziekenhuis werden hiero, ver geen inlichtingen ver schaft. Tijdens hun verblijf in Ne derland trekken de groepen zigeuners van dorp tot dorp. Waar zij komij krijgt de rijks politie aangiften van diefstal en insluipingen die door de zigeuners gepleegd zouden zijn. Burgemeester R. Waelput van Leende heeft de bevol king in zijn gemeente per ge luidswagen zelfs aangeraden deuren en ramen gesloten te honden wa eer de zigeuners in de buurt zijn. (Van onze redactie buitenland) SANTIAGO/DEN HAAG Onze ambassadeur in Chili, L. J. Goedhart, is naar Ne derland geroepen voor een gesprek met de minister van Buitenlandse Zaken Van der Stoel. Een woordvoer der van het ministerie heeft gezegd, dat „de vele contac ten, vooral met betrekking tot humanitaire zaken die de afgelopen weken tussen de Nederlandse ambassade en de Chileense junta een informeel karakter droegen, sinds donderdag j.l. zijn ge formaliseerd". De aanwezigheid van dc ambassadeur bij de officiële plechtigheid waarop de leider van de junta, generaal Augus- to Pinochet, een uiteenzetting heeft gegeven over het beleid dat hij zal gaan voeren, past in het kader van de formalise ring der betrekkingen, zo heeft Den Haag verklaard. Mi nister Van der Stoel heeft am bassadeur Goedhart opgedra gen een zo ruim mogelijke uitleg te geven aan de reeds eerder gezonden instructies, waardoor elk misverstand wordt uitgesloten omtrent het beleid van toelating tot de am, bassade van niet-Nederlandse vluchtelingen die in gevaar verkeren. De Chileense machthebbers hebben gisteren „zes extremis ten doodgeschoten, toen zij bij hun transport naar een gevan genis probeerden te vluchten." Meer dan duizend politieke vluchtelingen in Chili zullen dat land verlaten. Een derde van hen onder wie 300 mensen die nog worden vast gehouden in het stadion van Santiago wil naar West- Europa. Tot dusver hebben pas drie landen aangeboden vluchtelingen te ontvangen: Nederland, Zweden en Zwit serland. Een Zweedse journa list, Bobby Sourander, is door de Chileense politie aangehou den en opgesloten wegens „valse berichtgeving". Onder de velen die protest aanteke nen tegen de gebeurtenissen in Chili behoort thans ook prins Carel Hugo van Bour- bon-Parma, de 42-jarige echt genoot van prinses Irene. Vol gens Carlistische kringen in Madrid zond hij vanuit zijn verblijf in Frankrijk een tele gram aan de secretaris-gene raal van de V.N., Kurt Wald- heim, waarin hij protesteerde tegen de Chileense wandaden tegen de rechten van personen en de beginslen van de demo cratie". URK Onder het motto „Urk helpt Israël" is in het vissers dorp een grootscheepse inzamelactie begonnen voor medische hulp aan Israël. Gisteren werd reeds zeer royaal gegeven. WARSCHAU (AP) Joset Mengele, „de dokter des doods" van het concentratie kamp Auschwitz, woont in de Paraguayaa-nse stad Pedro Ju an Cabaliero. zo heeft het Poolse persbureau PAP giste ren bekendgemaakt. Mengele is een der ergste Nazi-oorlogs misdadigers die nog steeds op vrije voetein is. Hij wordt er onder meer van beschuldigd op 2 augustus 1943 bevel te hebben gegeven tot de vergas sing van 4.000 zigeuners. DEN HAAG (ANP) - Minister drs. T. E. Wester terp (Verkeer en Water staat) heeft een wetsont- ontwerp ingediend, dat voorziet in een uitbreiding van de kentekenplicht tot op de weg staande voertuigen. Hiervoor is een wijziging van de wegenverkeerswet nodig. Het wetsontwerp regelt on der meer dat, deel 1 van het kentekenbewijs waarop de technische gegevens van het motorvoertuig staan vermeld (echter niet naam en adres van de eigenaar) in of op het motorrijtuig zichtbaar moet worden gemaakt. Deze verplichting is even eens van belang voor de hef fing van statiegeld op nieuwe auto's, waarvoor eveneens een wetsontwerp bij de kamers wordt ingediend. Door het zichtbaar voeren van deel 1 van het kentekenbewijs in of op de auto, wordt voorko men, dat men weliswaar het kentekenbewijs inlevert om het statiegeld terug te ontvan gen, maar dat de betrokken auto niet voor de sloop wordt aangeboden en op de weg blijft staan. De uitbreiding van de ken tekenplicht is ook van belang voor de toekomstige periodie ke keuring van motorrijtuigen. Ook hierdoor wordt binnen kort bij de kamers een wets ontwerp ingediend. De ver plichting van een periodieke keuring zal daarbij niet alleen voor rijdende auto's gelden, maar ook voor stilstaande voertuigen. Als stilstaande motorrijtui gen op de weg een kenteken moeten dragen, dan is ook een regeling nodig die het moge lijk maakt op te treden tegen stilstaande motorrijtuigen zon der kenteken. Binnenkort zal bij de ka mers een wetsontwerp worden ingediend, dat voorstelt voor zieningen te treffen voor het wegslepen van voertuigen. CV an onze parlementaire redactie DEN HAAG Alle kran tekoppen ten spijt suggereer de ARP's fractiechef mr. Wim Aantjes verleden week in zijn partij-orgaan Neder landse gedachten, dat de christen-democratische frac ties veel minder ver uit el kaar zouden liggen dan in die krantekoppen en -artike len werd beweerd. De alge mene politieke beschouwin gen in de Tweede Kamer over het beleid van het kabi net-Den Uyl zouden dat wel uitwijzen, schreef hij erbij. Aantjes moet dat tegen be ter weten in geschreven heb ben. Ik kan althans niet ge loven, dat hij zo naïef is geweest het echt te menen. Zeker zal Hij het nu na afloop van de debattendie een glansrijke overwinning voor het kabinet betekenden niet willen herhalen. Want als er één ding duide lijk is geworden in dit drie daagse debat dan is het wel dat de CHU onder leiding van Kruisinga zich duidelijk heeft gemanifesteerd als een oppositiepartij, die opvallend vaak bij de eindstemmingen over de vele moties de zijde van Wiegels VVD koos. An derzijds waren KVP en ARP, vooral de KVP in de persoon van fractieleider mr. Frans Andriessen, opvallend „lief" voor het kabinet, waarvan Andriessen onder meer onomwonden heeft ge zegd er niet op uit te zijn het te laten struikelen maar het overeind te houden Het is natuurlijk ook over eind gebleven (niemand had anders verwacht) en zelfs zonder noemenswaardige averij. Goed: er was een mo- tie-Aantjes waarin de meer derheid van de kamer zich uitsprak voor „het opnieuw in overweging nemen" van de plannen met betrekking tot de fiscale huurwaarde van de enige woning. Dat is echter geheel iets anders dan de motie, zoals Wiegel die had ingediend en die tot strekking had het voorstel zonder meer te verwerpen. Alleen de argumentatie al, namelijk dat het kabinets voorstel de bezitsvorming zou dwarsbomen, was derma te ongenuanceerd en dus onjuistdat ARP en KVP voor welke partijen bezits vorming toch een soort van heilige koe is zich er na drukkelijk van distantieer den. De motie-Aantjes heeft het daarentegen gehaald met op het laatst zelfs de zegen van het kabinet, dat er mee ak koord ging de huurwaarde in de komende discussie te be zien in het bredere verband van de hele problematiek van de belastingfaciliteiten rond het eigen huis (speciaal de vraag of niet de onder houdskosten weer aftrekbaar moeten worden gesteld). Om terug te komen op het uitgangspunt, de christen-de mocratische samenwerking (die er niet was): er waren inderdaad enkele moties, die waren ingediend door de christen-democraten geza menlijk en die ook met steun van alle drie de fracties de eindstreep haalden. Deze wa ren evenwel zo weinigzeg gend, dat ze nauwelijks be doeld konden zijn om in vloed uit te oefenen op het beleid, maar meer het karak ter hadden van een soort van demonstratie. Als meest mar kante voorbeeld moge hier gelden de motie over de wel- zijnswetgeving, die zo on schuldig was dat de hele ka' mer er achter ging staan (behalve Koekoek die in zijn „boerenonschuld" zei er niets van te snappen). Deze moties bewijzen dus niets over de „eenheid". Het tegendeel echter werd wel bewezen en wel op zeer ont hullende wijze. Dat gebeurde in de eindronde, tijdens de stemverklaringen, toen ach tereenvolgens Aantjes en Andriessen zich openlijk te rugtrokken van de motie- Kruisinga over het milieu, een motie nota bene die ze aanvankeliik mede-onderte kend hadden. Duidelijker had de scheidslijn binnen het Christen Democratisch Appèl (CDA), tussen enerzijds een opponerende CHU en ander zijds de KVP en ARP als regeerpnrtners, in deze drie dagen niet bloot aeleod kun nen worden. Kortom: het ka binet-Den Uvl zit redeliik vast in het zadel. EGBERT ZIJLEMA (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De crisis bij Rijn-Schelde-Verolme lijkt be zworen. Onder de druk van de Centrale Ondernemingsraad heeft de raad van bestuur van het concern vrijdagavond een verklaring onderschreven, waarin staat dat "het streven erop is gericht" de sanering van het concern "te laten plaatsvinden zonder ontsla gen". Bovendien verklaart de direc tie ermee akkoord te gaan dat de ondernemingsraad en de industriebonden "van de aan vang af" betrokken zullen worden bij de voorbereiding ervan. Dit is het resultaat van het vrijdag gehouden spoedoverleg tussen de Centrale Onderne mingsraad van het Rijn-Schel- de-Verolme-concern en de in dustriebonden. Aanleiding hiervoor was het "strategie rapport voor de RSV-bedrij- ven in het Waterweggebied", dat dinsdags bij verrassing was gepubliceerd door de di rectie. (ADVERTENTIE) BRUSSEL (ANP) Deut sche Philips GmbH heeft van de Europese Commissie een boete opgelegd gekregen van 206.400 gulden, omdat zij on danks de afspraak met NV Philips' Gloeilampenfabrieken van 1967 artikel 85 van het EEG-verdrag heeft overtre den. In een verklaring va-n de Commissie staat dat de maat schappij tussen 1968 en okto ber 1972 de uitvoer van elek trische scheerapparaten naar andere lidstaten van de EEG heeft verbodem, hoewel dit in strijd is met de a-niti-kartel-be palingen van de Gemeenschap. De boete is tamelijk klein, omdat Philips naar het oordeel van de Commissie onachtzaam, maar miet onwillig is ge weest. ROME (AFP) Walter Audisio, de man die op 28 april 1945 Ben-ito Mussolini na zijn aanhouding te Dongo bij Como in Noord-Italië liet fusi- leren, is op 64-jarige leeftijd in Rome overleden. Audisio was een communistische ver zetsman. Het was eigenlijk het eerste koele dagje gisteren, nietwaar. Voor vandaag wordt storm en regen verwacht. Het Gelderse stadje Doesburg kon wel eens het wereldrecord voor de kortste raadsvergade ring in de wacht hebben ge sleept. Tijdens de bijeenkomst van de gemeenteraad donder dagavond werden de negen agendapunten in precies an derhalve minuut afgehan deld. De op de publieke tribune aanwezige leerlingen van een plaatselijke school wisten niet goed raad meer met de op dracht een verslag over de vergadering te maken. Ze mogen deze stukjes wel overschrijven. Boer Koekoek heeft kenne lijk zo'n gloeiende hekel aan Wiegel, dat hij bijna de felste regeringspartij wordt die in de Kamer zit. Egypte heeft de Bar (veel) Lev-linie Een advertentie uit een Bel gische krant: „Werkvrouwen (mannen) voor onderhoud van burelen te Antwerpen-Zuid". Uit een ingezonden brief over de voorgenomen vesti ging van een Belgische olie raffinaderij in Ternaaien: „Ik zou heel graag zien dat er ergens aan de Nederlandse grens een installatie gebouwd werd, die niet per se iets nut tigs hoeft te fabriceren, maar die bij gunstige wind een enorme stank door België kan verspreiden waarvan de Bel gen moeten overgeven". Als ander strafmiddel wordt genoemd: Verbod op het be treden door Belgen van de sexboetieks in de grenstre- ken Aantjes heeft over de radio gezegd over de reeks moties van Drees jr: Dat zijn geen Drees-moties, dat zijn D (iar)reesmoties. En Wiegel en Agnew zijn de doordravers van de week. Goeden dag ERIJN (ADVERTENTIE) winn^n""66^ kUnt ee" R0LLE' p 35 A volautomatische kleinbeeld diaprojector (waarde 351) ilford Foto NV Amsterdam stelde er namelijk twee per week ter beschikking van de Nationale Puzzelactie in deze krant t.b.v. de Stichting Natuurbehoud en Natuurbeschermingseducatie. Daar- r izS7 c?f ll,ord nog twee ROLLEI E 19 BC batterij-computer electronenflitsers (winkelwaarde j i4/,oo) per week. U ziet, het loont de moeite mee te doen voor 1. Volledig verzorgd, dus incl. reis van ieder station, logies en maaltijden. Amsterdam va. f 5L- Den Haag/SchevenTngen va f 60.- Zuid-Limburg Montferland Bergen (NJL) Twente Drenthe Zeeland Friesland Brabant Giethoorn va f 62.- va f 66.- va f 68.- va f 69.- va f 73.- VAf 73.- va f 79.- VAf 80.- va f 85.- VAf 113.- VAfll3.- VAfll5.- Vertrek dagelijks. Alle informatie in de brochure „Toeren met NS" op het station. MANILLA (Reuter) De drie Philippijnse jongeman nen, die donderdag een toestel van de Philippijnse lucht vaartmaatschappij kaapten, krijgen een baantje bij deze maatschappij- De directeur van de luchtvaartmaatschappij, Toda, die donderdag als gijze laar diende i-n rui! voor de vrijlating van de passagiers, heeft de jongens een baantje beloofd. De drie Philippijtten (eein 19 en twee 21 jaar) gaven hun kaappoginig op toen president Marcos hun amnestie beloof de. i i]\

de Stem | 1973 | | pagina 11