Mek Mackenzie opent boetiek Z.- Hulsier Gemengd Koor heeft groot aantal activiteiten voor de boeg Pastoor Gielleit versierde kerk met reliëfs PvdA-af delingen in West- laanderen gaan fuseren ZONDAG RADIO-UITZENDING „Zeeflavo werkt niet met brand gevaarlijk materiaal" Jubilarissen bij Clitex XTO HUIST HET ADRES M. Vlassenrood biljartkampioen van *t Centrum Kieldrecht NKV-dames vierden feest Sf.-Jansfeen van der Heijden I Koewacht Sas van Gerst Hefkarvr Verkoop van Weliare- proclukten stad streek FILMCLUB IN BRIEF: Hotel International Woensdag 10 oktober 1973 HULST De KRO-radio uitzending van de hoogmis voert dan een mis uit van (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) HULST „Kock-In": zo luidt de naam van de nieuwste aanwinst op het gebied van boetieks in Hulst. Vrijdag a.s. om 14.00 uur wordt Köck-In, gevestigd in het voormalige pand van Maison Leyda aan de Beestenmarkt, officieel ge opend door pop-fenomeen Nick Mackenzie. Overigens draait eigenaar Simon Dingemans uit Goes met zijn Hulster boetiek al vier maanden proef, zonder al te veel aan de weg te timme ren. „We hebben de zaak eerst even uit willen testen", aldus Simon, die na vier maanden tot de conclusie is gekomen, dat het Hulster publiek „rijp" begint te worden voor zijn boetiek. Kock-In richt zich zoals dat in vakjargon heet op de „tiener" en de mode bewuste jonge Vrouw. Daarbij wordt er ook nog naar ge streefd om betaalbare mode te brengen. Simon Dingemans: „Ik heb geen magazijnen en ik heb geen voorraad. Ik koop in Amsterdam voor een paar dui zend gulden goed. Dat vliegt er binnen de kortste keren uit en daarna sla ik opnieuw in. Kijk, top-mode moet je per dag zien. Om de veertien da gen kan het modebeeld ver schillen en daar moet je ge woon op inspelen. Overigens moet daar ook het publiek rijp voor zijn, maar dat begint nu in Hulst te komen". Hoewel de 23-jarige Nick Mackenzie een Schotse achter naam voert, is hij een Neder lander: hij komt uit Bergen op Zoom, waar hij al enige be kendheid genoot als zanger van de groep Road. (ADVERTENTIE) VOOR EEN GOEDE BRIL EN EEN GOED UURWERK (Van onze correspondent) HULST De biljarter Mar- tinus Vlassenrood is in het ca- 'e van Cor Nagtzaam te Hulst clubkampioen geworden van de biljartclub 't Centrum. Vlassenrood behaalde het kampioenschap door de beslis singswedstrijd tegen zijn broer Frans met 20 te win den. De ranglijst is daardoor: Martinus Vlassenrood, kam pioen; 2. Frans Vlassenrood, 16 Pnt: 3. H. v.d. Broeck, 12 Pnt; 4. i\ Nagtzaam, II pnt: 5. Rombout en 6. E. Roovers, D Pnt en 7 A. de Kerf en 8 Nagtzaam, beide 10 punten P mPetitiekampioen van 't entrum in het afgelopen sei- en werd Frans Vlassenrood mel 110 punten. De prijsuit reiking van de diverse kam pioenschappen zal plaats vin- tijdens de jaarlijkse teera- ond op vrijdag 2 november ln het clublokaal. an een onzer verslaggevers) rzorgt zondag om tien uur v Het Hulster Gemengd Kooj >zart met orge lbegeleiding va Overigens staan er de ko mende wintermaanden nog meer activiteiten op het pro gramma, waarbij de leden van het gemengd koor nau w zijn betrokken. Zo heeft men on der meer een uitnodiging ont vangen om op 21 oktober een hoogmis te komen verzorgen in de kathedraal van Brussel, in het kader van het jubileum van het kathedrale koor. Achter de schermen wordt er bovendien hard gewerkt aan een concert, dat het Hul ster gemengd koor op 1 de cember eveneens, in de Hulster basiliek wil brengen in sa menwerking met het Eindho- vens Barokensemble. Dat is een beroepskamerorkest, voor een groot deel bestaande uit leden van het Radio Philhar- mon-isch Orkest. Aan het con cert werken verder mee de sopraan A.nk Reinders en or ganist Tyn van Eyk. De uitvoering is gedeeltelijk afgestemd op Kerstmis en be staat onder meer uit werken van Mozart. Haydn en Corel- li. Dirigent Jo Ivens: ,-Het is zeer gemakkelijk te verteren spul, hijzonder geschikt voor dit koor. Ik heb in het concert alle vertrouwen. Er wordt ont zettend hard aan gewerkt, want het is een heel nieuw repertoir. Dat is trouwens de reden, dat het gemengd koor de afgelopen periode niet zo hard aan de weg heeft getim merd. Er zit nogal wat tijd in die repetities." Met de NOS- radio worden momenteel nog onderhandelingen gevoerd over een mogelijke uitzending Van het concert, Tot slot is het Hulster gezel schap ook nog uitgenodigd voor een festival, dat in mei in Bordeaux wordt gehouden. Het is nog niet bekend of men op deze uitnodiging kan in gaan, omdat met de deelname eraan minstens vijf dagen ge moeid zijn. „Als we niet goed beslagen ten ijs kunnen ko men begin ik er niet aan", aldus Jo Ivens, die daar nog aan toevoegt: „We hebben voor de komende maanden nog meer geweldige plannen. Ik kan er alleen nog weinig van zeggen, omdat het alle maal nog niet zeker is". Marktdag Ondanks het protest van een aantal mid denstanders, zal er in Kiel- drecht toch een maandelijkse marktdag komen. Op een woelige vergadering leverde 'de uiteindelijke stem ming dertien voorstanders, dertien tegenstanders en één blanco-stem op. De tegenstan ders vrezen dat hun inkom sten door de marktda g terug zullen lopen. De Kieldrechte- naren zelf echter stellen wel prijs op de markt en betreu ren het zelfs, dat die slechts één keer per maand zal zijn. In de komende gemeente raadsvergadering zal nogmaals over deze zaak van gedachten worden gewisseld. (Van een onzer verslaggevers» OOSTBURG Tijdens de vergadering van de Strookfe- deratie West-Zeeuwsch-Vlaan- deren, van de Partij van de Arbeid, is besloten om over ie gaan tot een fusie van alle plaatselijke afdelingen in één nieuwe afdeling voor IVest- Zeeuwsch-Vlaanderen. Hier mee zijn de plaatselijke afde lingen en de Streekfederatie opgeheven. Tijdens de verga dering werd een voorlopig be stuur gekozen, waaraan nog een vertegenwoordiger u't Sluis-Retranchement moet worden toegevoegd. Federatie-voorzitter J. Key- mei sprak de hoop uit dat nu een slagvaardiger beleid ge voerd ken worden. De afde ling moet een voedingsbodem nuit de basiliek in Hulst een onder leiding van Jo Ivens Tijn van Eyk. (Van onze correspondent) CLINGE Met een eucha ristieviering in de parochie kerk en een koffiemaaltijd heeft de afdeling vrouwen van het NKV in Clinge met 119 leden het 20-jarige bestaan ge vierd. Ook de echtgenoten van de dames-leden waren op deze bijeenkomst van de partij. De voorzitster, mevrouw M. Vonck-Van der Kelen, toonde zich over de grote opkomst bijzonder verheugd. Zij hoopte over vijf jaar met een nog groter aantal mensen het zil veren jubileum te kunnen vie ren. De secretaresse, mevrouw Ph. Geubbels-Hiel, gaf vervol gens een overzicht van de af deling. Zij memoreerde hierbij het ontstaan van de NKV-af- deliing uit de vroegere Katho lieke Arbeiders Vrouwen. Het ledental is vanaf die tijd van zestig tot ruim honderdzeven tig uitgegroeid. Verschillende leden zijn al die twintig jaar lid geweest. Een speciale blijk van dank ontvingen nog de dames M. Clarijsse-Tock, S. van Cauteren-Van Boven, Ph. Geubbels-Hiel en M. Vonck- Van der Kelen, die zich als wijkleidster de afgelopen twee decennia erg actief hebben ge toond. Drumbandsucces De drumband van de muziekvere niging Sint Jan, die zich de laatste weken via vele extra repetities geweldig heeft inge spannen om op het concours in Sint-Oedenrode succes te be halen, werd hiervoor beloond. Ze behaalde een tweede plaats. Sinterklaasviering. Mor gen om 20.00 uur zal het Ct.- Nicolaascomité in café „De Oude Arend" te Sint-Jansteen bijeenkomen. Op de jaarverga dering zullen de activiteiten voor het komende St.-Nico- laasfeest geregeld worden. Hengelen De zeehenge laars hebben zondag 14 okto ber weer een keuze uit twee internationale zeehengelwed- strijden, namelijk in Halsteren en in Westende (B), De zee hen gel club De Zeester uit Hal steren houdt van één tot vier uur haar wedstrijd en de zee- hengelclub De Parelvissers in Westende van halfelf tot half- twee. Papieractie De stichting Steens Karnaval en de voet balvereniging Steen gaan sa men een papieractie voeren om op deze wijze geld bijeen te brengen. Het ophalen zal starten, nadat een goede berg plaats is gevonden. De „op haaldienst" zal de tijdstippen van ophalen nog bekendma ken. zijn voor raadsleden over en weer. Voorts wordt het be stuur zodanig opgebouwd dat de angst van verschillende plaatselijke afdelingen om op geslokt te worden ongegrond 13. De heer Keymel zag voor de besturen van de nu opgeheven afdelingen nog mogelijkheden liggen als contactgroepen te functioneren. „Zo zullen de le den uit de verschillende ge meenten hun eigen kandida tenlijsten voor de gemeente raadsverkiezingen vaststellen. De afdeling zal wat dat be treft zich niet mengen in de „binnenlandse politiek" van de drie gemeenten". De heer Keymel bracht dank aan de leden van de voormalige besturen, waarvan sommigen voo'- de oorlog lid waren van de toenmalige (ADVERTENTIE) SHERRY POMAR De meest gedronken sherry in 8 voortreffelijke soorten. CREAM SHERRY Zeer oud, zoete 8,95 met royale korting bij B - 12 of 24 flessen. Wijnhandel Gentsestraat 2 - HULST SDAP- „Zij hebben veel vrije tijd en werkkracht ingebracht voor deze SD^iP en na de oorlog bij de oprichting van de Partij van de Arbeid. Daar mogen wij nu zeker trots op zijn. op wat zij hebben ge presteerd". Tijdens de vergadering gis teravond. in hotel De Een hoorn te Oostburg. werden ook de eerste uitslagen van de ge houden enquête over eventue le samenwerking van de drie progressieve partijen tijdens de komende raadsverkiezin gen, bekendgemaakt. Er waren slechts enkele uitslagen bekend. Van de 80 leden van Breskens bijvoor beeld waren slechts 10 inge vulde formulieren doorgeko men. Uit de ingevulde formu lieren bleek wel. dat praktisch Rally De afdeling Koe wacht van Veilig Verkeer Ne derland houdt zondag 14 okto ber een rally voor automobi listen. Aan de tocht kan door iedereen worden deelgeno men. De inschrijving staat open vanaf 13.00 uur en de start is om 13.30 uur. In beide geval len in café ..De Anjer. Daar heeft om 17.30 uur ook de prijsuitreiking plaats. Er wordt slechts in één klasse gereden en de tocht is 45 km lang. iedereeai voelt voor samenwer king en gezamenlijk fractiebe- raad. Het overgrote deel voel de ook voor een gezamenlijke lijst tijdens de komende ver kiezingen. Besloten werd als de defini tieve uitslag van de enquête bekend is een afdelingsverga- denimg uit te schrijven. Dan ook zullen de enquête-uitsla gen van D'66 en PPR. wier leden een gelijkluidend for- muliei hebben gehad, bekend zijn. „Aan de hand van de uitslag van de enquête kunnen wij pas gaan praten", zo meent wethouder J. Vergouwen. Voorzitter Keymel meende wel dat de drie namen van de partijen gehandhaafd moeten blijven. „Onder de naam PAK is veel misgepakt", zo ze» hij. BRESKENS Sinds kort is de gevel van de r.-k. kerk in Breskens verrijkt met houten reliëfs, door pastoor Omer Gielleit vervaardigd uit oude scheepsluiken. Zij stellen achtereenvol gens voor: Joannes XXIII, Mahatma Ghandi, Martin-Lu- ther King en bisschop Bek kers. Met him gezichten staan zij gekeerd naar de deur midden in de gevel, waarop een zevenarmige kandelaar is afgebeeld, ge flankeerd door de tekens alfa en omega. De deur klink zal verrijkt worden met een Davidsster. Links en rechts boven de deur zijn een lier en een uit zijn as verrijzende feniks te zien. In de punt van de gevel der kerk is een rozet aange bracht met daarop de afbeel ding van vis en brood. „Ik heb geprobeerd de verschil lende geestelijke stromingen in de wereld te verzinne- De Zcevlafo heeft op de eerste verdieping van 't Hou- tenkwarticr een studio, waar van door de gemeente en de brandweer werd aangenomen, dat die brandgevaarlijk was. Er zouden onvoldoende voor zieningen zijn om in geval van brand de schade aan mens eu goed te beperken. In een brief aan de brand weercommandant, wethouder J. Stolte en een aantal des kundigen van openbare wer ken schrijft de filmorganisatie, dat er al sinds 1932 geen brandgevaarlijke films meer worden vervaardigd. Volgens de Zeevlafo bestaat nog steeds het misverstand dat de moder ne film nog steeds dezelfde potentiële gevaren heeft als vroeger, maar de ontwikkelin gen op dit terrein hebben niet stilgestaan. Bij de Zeeflavo wordt wel met filmlij m ge werkt, die als brandgevaarlij ke stof beschouwd zou kunnen worden. De maximale hoeveel heid waar mee gewerkt wordt en die in voorraad is, beloopt een hoeveelheid van 30 cc, al dus. de filmclub „Ter vergelij- knig polishremover. die elke vrouw in haar handtas heeft, bevat 150 cc". aldus de brief. Bedenkingen heeft de Hul ster brandweercommandant ook tegen de geluidsisolerende wandbek.eding die in de stu dio is aangebracht en die eveneens als „zeer brandge vaarlijk" werd aangemerkt. beelden, daar die alle toch het bereiken van het licht tot doel hebben", aldus Omer Gielleit. De reliëfs zijn eerst in de oude scheepsluiken ge brand en voorts bij geschuurd en bewerkt, zodanig dat de kleurlingen in het gezel schap, Ghandi en King, ook als zodanig te herkennen zijn. In de reliëfs zijn weer allerlei symbolen opgenomen. Zo zal men op het reliëf van paus Joannes een ram vin den, met hoorns die op een sikkel lijken. „Johannes XXIII heeft tenslotte contac ten gelegd met het commu nisme", aldus Omer Gielleit. Bisschop Bekkers wordt door de kiinstenaar vergeleken met Elia de profeet. „Ook een durver, vandaar de ver wijzing naar deze oude-testa- mentische profeet, door het aanbrengen van wagens met vuur", aldus de Breskense pastoor, die van zijn parochi anen al veel biival voor zijn schepping heeft ondervon den. Volgens Zeevlafo gaat het hier echter om zogenaamd Dow Styrofoam Roofmate fr 2. De Zeevlafo schrijft hierover: „Zoals uit de naam blijkt is dit materiaal vlamdovend. In dit materiaal is verwerkt se 165 agent, dat als effect heeft, dat bij aanraking met vuur, de vlam binnen 2 seconden dooft". Klavertje Vier De kaart club Klavertje Vier in Sas van Gent houdt op zaterdag 13 ok tober een competitieavond in hotel Rotterdam in Sas van Gent. De wedstrijd telt mee voor het clubkampioenschap. grote versierders Maandagavond 22 oktober wordt in het cultureel centrum De Speye in Sas van Gent het blijspel De grote versierders opgevoerd. Aan de opvoering van deze komedie Van Philip King werken o.a. mee John Lanting en Joop Doderer. Volkskocrs Ter gelegen heid van de kermis in Heikant zal op zaterdag 27 oktober een volkskoers voor trimmers en. niet-trimmers worden gehou den. Er wordt in twee ver schillende categorieën gereden, namelijk om 13.30 uur voor categorie 1 over een afstand van 25 km en om 15.00 uur voor categorie 2 over een af stand van 50 km. (Van een onzer verslaggevers) ZUIDDORPE Alle inwo ners van Zuiddorpe, die ken nis willen nemen van de vor deringen, gemaakt bij het wel fare-werk, kunnen op 20 en 21 oktober terecht in het bejaar denhuis. Daar wordt op die data een tentoonstelling ge houden van werkstukken, die tijdens de wekelijkse welfare dag zijn gemaakt. Vorig jaar is die tentoonstel ling voor het eerst gehouden en toen waren er heel wat belangstellenden. De afgelopen maanden heeft het welfare- werk zich kunnen verheugen in een toenemende interesse. Niet alleen van de zijde van de bewoners van het bejaar dencentrum, maar ook van de 65-plussers uit het dorp zelf. Het resultaat mag er zijn. De werkstukken zullen op 20 en 21 oktober niet alleen ten toongesteld worden, maar ze worden ook verkocht. Uit de opbrengst kunnen dan weer nieuwe materialen worden ge kocht. Met het batige saldo van vorig' jaar hebben de wel fare-helpsters zelfs een naai machine kunnen aanschaf fen. De verkoop- en expositieda- gen zijn te bezoeken tussen 14.00 en 17.00 uur en zater dags ook nog van 18.00 tot 20.00 uur. Ter versterking van de inwendige mens worden er ter plaatse wafels gebakken en verkocht, zodat succes reeds bij voorbaat verzekerd is. Over de ontwikkelingen binnen het welfare-werk is ook directeur R. Coone dik tevreden. „We hebben een bij zonder goeie club", vertelt hij. „Het is ook een geweldig leu ke bezigheid. Je kunt merken dat de mensen het graag doen en iedereen kan zich verdien stelijk maken". Op het ogen blik doen er zo'n twintig be jaarden aan mee. Overigens leven er op dit gebied ook nog verschillende wensen. De heer Coone: „Ik zou graag de hobbykamer voorzien van wat apparatuur, zoals bijvoorbeeld een werk bankje, zodat ook onze eigen bewoners nog wat meer kun nen knutselen". De aanschaf daarvan zou bekostigd kunnen worden door het bejaardencen trum, maar het is de bedoe ling, dat daarvan ook de be jaarden uit het dorp profite ren. (Van onze correspondent) CLINGE Bij dc Clingese textielfabrieken .Clitex" zul len vrijdag 12 oktober negen zilveren jubilarissen gehuldigd worden. Het zijn de dames Y. Claus-Antheunis (stopperij), M. Heyman-Valke (stopzaal), beiden uit Clinge, M. Vonck- Meersman uit Meerdonk (stopzaal) en de heren G. de Block (appretuur), L. Koster (spinnerij), L. Willaert (we verij), P. Bracke (ververij), allen uit Clinge en P. Bracke (twernerij) uit De Klinge en J. van Itegem (spinnerij) uit Sint-Jansteen. Op 13 oktober wordt er een feestavond gegeven voor het voltallige personeel en ook bij die gelegenheid zullen de ju bilarissen nog eens in de bloe metjes worden gezet. Vrijdag hebben ze een vrije dag. Ze zijn uitgenodigd om 's mid dags met hun dames bijeen te komen in een der lokalen van de fabriek, waar ze ontvangen worden door de directie. Ver der staat er een rondleiding op het programma. Het gezel schap zal vervolgens in café R. Weemaes door de eigenaars van het bedrijf, de heren Ge rard en Gonzague Tiberghien en de directeuren J. en J. L. Deltour en bedrijfsleider P. Everaert op officiële wijze worden gehuldigd. Bij deze gelegenheid over handigt de heer Gerard Ti berghien de jubilarissen de legpenning van de Nederland se Maatschappij voor Nijver heid en Handel. Tevens krijgt iedere jubilaris een enveloppe. Alle jubilarissen zijn de afge lopen jaren nauw betrokken geweest bij de ontwikkelingen binnen het bedrijf. De heer Bracke, die zijn loopbaan voor een groot deel in de ververij heeft doorgebracht: „Toen ik drie maanden in de fabriek werkte, kwam er in deze af deling een nieuwe streng-ope- ner. Ik heb die machine al deze jaren bediend. Per dag gaan er enkele honderden lap pen stof door de machine. In die vijfentwintig jaar zullen dat wel duizenden meters zijn". Ook mevrouw Y. Claes- Antheunis steekt niet onder stoelen of banken dat ze haar werk. als plukster in de stop zaal nog steeds met plezier doet. Zaterdag 13 oktober krijgt iedereen tijdens de feestavond gelegenheid om de „zakelijke problemen" even te vergeten. Voor de muzikale omlijsting van het feest zorgt het orkest van Roger Ferket Tussen de bedrijven door heeft er een verloting plaats. r toor Omer "rleleit voor de van aanblik veranderde kerk Eén van de luiken toont een in hout gesneden en gebrande Martin Luther King. (Van een onzer verslaggevers) HULST Naar aanleiding van de berichten over de brand gevaarlijke situatie in het activiteitencentrum 't Houtenkwartier in Hulst heeft de Zeeuwsch-Vlaamse filmorganisatie „Zeevlafo" de brandweer uitvoerig uit de doeken gedaan, dat deze filmclub in ieder geval niet met brandgevaarlijk materiaal werkt. HULST, TEL. 01140-3453* KOFFIETAFELS v.a. 5,95 voor BRUILOFTEN MENU'S v.a. f 12,50

de Stem | 1973 | | pagina 7