/an STERKTE BEREN 7es en oord-m i delen vel der is veranderd 55 Voorzitter Goes uit bet bestuur OVERWINNING WATNEY-DAMES Deyna: week Beslist geen oef en wedstrij dj e Wilno veel te sterk voor MZ Veel spanning in duel OVC-Kikkers Jénïib Ploeg van Ton Vissers wankelt 1KEN NAAR EEKWOORD tatis kopstuk bij lócoladehage! >0 gram melk of puur 0 cent korting een miljoen gulden aan prijzen Woensdag 10 oktober 1973 ir die kuil. Jij die eri zei Daan Molenbroek, im slopen ze naderbij. Gilde Daan Drum Wat riepen de dieven, ►rum en Daan Molen- jakte eerst hun revol- e de dieven bij zich Handen omhoog..En hier het dichstbijzijn- itiebureau. Dat is de veg rechts en dan kon mzelf, zeiden de dieven joop er maar naar toe- .g want ik heb nog wel ders te doen dan jullie :t politiebureau te bren- 19 de Jong uit Bavel drie tekeningetjes akt. Bij iedere teke- hoort een spreek- i. Wie kent ze? n 3 artillerieregimenten, pantsereenheden zijn uit- met 200 M-47, M-48- en tanks en 220 Centurion- de artillerie met 50 en 105 en 155 mm hou- s, 10 155 mm kanonnen are mortieren, kleine Jordaanse marine t uit 250 man met 8 rillevaairtuigen. Luchtmacht omvat 4.600 met 52 gevechtsvliegtui- vaerbij 32 Hun ter-jagers, Starfighter-onderschep- agers en een aantal hef- ►fvliegtuigen. De totale re is 20.000 man. Jordanië voorts aan para-militaire den 22.000 man. |RIë 'elde manschappen 132.000 igsvliegtuigen: 326, tanks: 12 batterijen Russisch afweergeschut en een aan- nti-tankraketten. Oorlogs- >en: 3 mijnenvegers, 12 on- «bootjagers, 6 snelle pa- lleboten uitgerust met ra- 12 motortorpedoboten patrouillevaartuigen. (ADVERTENTIE) [THEO DE JONG: „IK BELEEF HET VOETBAL BEWUSTER (Van een onzer verslaggevers) ZEIST. Voor Feyenoordspeler Theo de Jong is de zon weer opgegaan. De Rotter dammer heeft, nadat hij verschillende interlands niet gekozen was voor het Nederlands jjftal, zijn plaats in Oranje heroverd. Dat heeft hij voor een giroot deel te dan ken aan het feit dat hij dit seizoen bij Feyen- ord een meer stabiele vorm heeft geëtaleerd, hetgeen vooral tot uitdrukking kwam in de ontmoeting tegen Ajax, toen hjj een van de hoofdpersonen was. Zegt Theo de Jong: „Dat ik na de interland tegen Oostenrijk ge passeerd werd voor het Nederlands elftal, Vond ik een eerlijke zaak. Ik had op dat jnoment niet de juiste vortn te Sakken- Maar daarna is het jteeds beter gegaan. En ik Jjnd het nu gewoon fijn, zo blak voor de beslissende con frontatie met de Balgen, dat er weer bij ben. Ik dacht bovendien dat we vanavond gen de Polen met Johan Neeskens en Wim van Hane- gem over een ideaal midden veld beschikten", pheo de Jong is dit seizoen juidelijk veranderd. Speelde Bi vorig jaar onder het be- Vind van Ernst Happel ook tel goede wedstrijden en was jij in de eerste ontmoeting n Ajax de grote held. toen Bij beide Feyenoordtreffers loor zijn rekening nam, tegen Jet einde van de competitie ia» de blonde Rotterdammer |et niet meer zo zitten. Hij ©-klaarde er toen zelfs spijt van te hebben bij NEC te zijn Teggegaan. „Dat heb ik toen Inderdaad gezegd. Maar in de jlctfase was het bij Feyenoord allemaal niet zo prettig. In de jloeg was geen eenheid en ■oor al die toestanden rond let nieuwe contract van Wim van Hanegem heerste er grote irust", aldus Theo de Jong. Bovendien was het bekend lat Happel weg zou gaan en die deed er toen ook niet veel meer aan. Maar de komst van Wiel Coerver heeft veel ge wijzigd bij Feyenoord. Hij geeft de ploeg als geheel op Jen geweldige manier geprik keld". jfoch hoort men de laatste ■we tten, na afloop van wedstrij- Ten, waarin er door Feyenoord liet zo best is gespeeld al peer kritiek van Coerver op Hoe ervaren de spelers dat Theo de Jong: „Meestal is de kritiek van Coerver wel gerechtvaardigd en zien we in dat hij gelijk heeft. Wij zien zijn uitlatingen echt niet als een negatieve kanttekening", aldus de Rot terdamse middenvelder, die ten opzichte van de voetballe rij duidelijk een andere hou ding heeft aangenomen. Hij: „Ik ben meer over alles gaan nadenken. Ik beleef het voetballen veel bewuster en ik kan er daardoor ook beter af stand van nemen- Er zijn tij den geweest dat het me niet lukte me af te reageren. Nu gaat dat veel beter en vind ik het bijvoorbeeld heerlijk om eens te gaan vissen. Dan voel ik me helemaal ontspannen". Hoewel Theo de Jong het voetbalvak bepaald niet als 'n gemakkelijk bestaan ziet, doet hij er alles aan om zich volle dig waar te maken. „Ik voet bal met enorm veel plezier. Anders zou ik er niet voor gekozen hebben. Natuurlijk zijn er momenten dat je denkt: Laat alles maar bar sten, maar ik neem aan dat iedereen dat wel eens heeft". De minst prettige momenten maakt Theo de Jong door op de zondagavonden wanneer Feyenoord verloren heeft. „Dan ben ik het liefst alleen en zit ik maar wat na te peinzen en de wedstrijd te analyseren. Vooral als we on verdiend verloren hebben, zo als tegen Ajax, een paar we ken geleden, toen we zeker niet de mindere waren, maar we toch de boot ingingen. Op zo'n avond zeg ik niet veel", aldus de man die normaal ge sproken toch a'l niet een van de luidruchtigste is en zich meestal op de achtergrond houdt. In het veld is Theo de Jong steeds meer een dominerende figuur geworden. Bij Blauw wit en NEC werd de ploeg vaak om hem geformeerd, maar bij Feyenoord was dat zeker in het begin niet zo. Maar allengs heeft hij zich aan de druk van Wim van Hanegem kunnen onttrekken, waardoor hij zich mentaal sterker is gaan voelen. „Maar bij mij blijft voorop staan dat alles in dienst van het elftal moet gebeuren". Op zondag 18 november valt de beslissing wie er naar de eindstrijd van het wereldkam pioenschap voetbal 1974 in West-Duitsland gaat: Neder land of België. Zou het voor Theo de Jong een grote decep tie zijn als de Oranje-formatie onverhoopt gewipt zou wor den. „Ik geloof wel dat het me iets zou doen- Het is voor mij waarschijnlijk de laatste kans om zoiets nog eens mee te maken. Het zou daarom erg triest zijn als ik dat gebeuren niet zou kunnen meemaken. Op dit moment geloof ik niet dat het missen van de eind strijd invloed op mij persoon lijk en op Feyenoord als ploeg zal hebben. Zo praat ik nu tenminste, bet kan best zijn dat de teleurstelling achteraf zo groot is dat zoiets toch het geval is, maar nu zie ik dat niet. Bovendien wil ik nu ook niet zo redeneren. Mijn streven is dit jaar kampioen te worden met Feyenoord en met het Ne derlands elftal West-Duitsland te halen. En dat moet allebei lukken". GERARD HACHMANG 0 De Jong: „Ik kan er nu meer afstand van nemen." (Van onze sportredactie) OISTERWIJK Hoogst waarschijnlijk zal Ton Vissers de komende weken naar een andere sponsor moeten uitwij ken, wil hij volgend seizoen nog met een profploeg op de weg kunnen verschijnen. Gis teren werd namelijk definitief bekend, dat de Belgische fa briek, die de Canada Dry-pro- dukten in licentie maakt, er niets voor voelt om voor vol gend seizoen geld te steken in een profploeg met Herman van Springel als kopman. De directeur van Canada Dry Nederland, Van der Beu ken heeft daarop Ton Vissers laten weten, dat hij er dan ook niet veel meer voor voelt om een profploeg te blijven fi nancieren. Zeketr niet, omdat Joop Zoetemelk de voorkeur heeft gegeven aan een andere Franse ploeg en het aanbod van Ton Vissers afwees. De definitieve beslissing van het al dan niet doorgaan van Ca nada Dry zal op 20 oktober vallen. (ADVERTENTIE) Deze lichtgewicht Singer Starlet kunt u iedere week winnen, wanneer u voor 1 deelneemt aan de Nationale Puzzelactie voor de Stichting Natuurbehoud en Natuurbeschermingseducatie in deze krant. De kleine compacte lichtgewicht machine van Singer, met de slimme „één-hands-greep" is eenvoudig te bedienen, geen inge wikkelde obstakels of constructies. Hij kan zig-zaggen en blindzo- men; maakt moeiteloos knoopsgaten en zet razendsnel knopen aan. En dat is heel wat voor zo'n compacte lichtgewicht. Winkelwaarde 549. Als u niet wint heeft u nog geen pech. want er is al een automatische Singer zig-zag voor 299. (Van onze sportmedewerker) GOES De voetbalvereni ging Goes kampt momenteel met een bestuursconflict waar van de gevolgen nog niet zijn te overzien. In ieder geval heeft voorzitter M.C. de Kok besloten zijn functie met in gang van 30 oktober neer te leggen. De belangrijkste aanleiding tot de crisis zo werd in een ander blad gepubliceerd was het clubhuis, de exploitatie daarvan en eventueel de ver goedingen die werden uitbe taald. Ook de vergoedingen voor het onderhoud van het clubhuis (schilderwerk bij- DEN HAAG (ANP) De de partij om de wereldtitel imen is evenals maandag twee uur en veertig mimu- n in remise geëindigd. Titel- Mder Sijbrands met zwart. deze keer het remisevoor- il deed, bracht hiermee de d op 75 in zijn voordeel, ivankelijk leek het een lotte remisepartij te worden, ant er werden in en na de ling nogal wat ruilmanoeu- es toegepast. Toen Sijbrands iet zijn achttiende zet de and een klassiek karakter laf zag het er nog niet naar lit dat er interessante verwik- jelingen zouden komen. Op it moment had men eigenlijk te doen met een partij van de .middelde Nederlandse dam- iler. Maar het werd plotseling nog een, zinniige en ge- arlijike strijd en de inleiding ervan was Sijbrands' 22e zet i.die enige verwarring 'Het zag er naar uit M hij met zijn korte vleugel- irmatie de vijandelijke vleu- ii-a 22 wilde aanval- Maar met zijn 24e zet 11 - nf? e®n geheel andere ethode om deze vleugel van ttdrako aan te vallen. Om m moeilijkheden te gera- ffl door een combinatieve raging als de ,ooup royal" lrn Andreiko een opsluiting F zijn lange vleugel en toen er toch wei een heel penyke stand ontstaan- Toen 1 j een actie ondernam de lanige vleugel van Jorands, die gunstige per- ectieven bood met hetrek- «f de stand in zijn ge- 1 Sijbrands met zijn 4i zet 23 - 29 de juiste ver- ™£uig. Toelx iedereen er £°,sd voor ging zitten «n enkele zetten later plot- 'J® remise overeen geko- ui een stand met nog elf en op het bord en waarin Nederlandse damme-ü gjj uren zouden kunnen zwoe- t2!'eLverï°°P van de partij. 1 TV9 23. 2 23 19 14 x Kin V 28 23 x 32> 4 67 x j? 10 14, 5 35 - 30 13 - 19 6 25 8 - 13, 7 41 - 37 2-8 no,,2 4 - 10, 9 30 - 33 19- 10 28 x 19 14 x 23, 11 25x 18 x 19, 12 44 - 39 5 - 10, 44 10 14, 14 34 -29 oo'n15 40 X 29 16 - 21, 16 io 26> 11 47 - 41 26x K',1841 X 32 18 - 23. 19 29 x 21 i x 23' 20 46 - 41 7 -12, L36 - 31 42 - 37 3 - 8, 24 37- 1 li T2 37 3 - 8, 2437- 26 i 18j 25 41 - 36 17 - 21, 14 -V 21 26> 27 42 -37 20; 28 44 - 40 20 - 24, 29 Lil !9 H 30 45 - 40R- 23 io 35 23 - 29, 32 34 X 14 35 28, 33 39 - 34 29 x 40, artii F42 - 18, remise; de Men sde 2 uur en 20 mi HULST Het talrijke pu bliek had zich al verzoend met een noodzakelijke vijfde set, om te weten wie de punten zou krijgen in de wedstrijd tussen Hulsterse Watneys-da- mes en het vorig jaar zo sterk geëindigde Sic Pugno uit Ber gen op Zoom. De stand in de vierde set was, door het kei harde serveren van mejuf frouw Van Hooydonk, opgelo pen tot 13—1 voor Sic Pug no. Maar de Watneys-dames wa ren niet bereid' te capituleren. De kleine Odette Aarts kwam aan de opslag, haar service sloeg in als een bom, twaalf keer. De opmars van Sic Pug no was tot staan gebracht. Wel viermaal ging de opslag heen en weer bij de stand 135. Toen kwam Sic Pugno weer In moeilijkheden door de goedgeplaatste opslagen van Arno Ferket en weer de kei harde opslagen van Odette Aarts. Sic Pugno probeerde alles om de laatste twee pun ten te scoren, maar het sterke Watmeys-blok en het uitste kende veldverdedigen van vooral Tilly v.d. Veeken stond geen enkel punt toe, terwijl Watneys vooral door Marlou de Booy regelmatig wist te scooren. Stand 1312 voor het in paniek verkerende Sic Pug no. Het werd 1313, 1413 voer Sig Pugno, 14—15 voor Watneys, 15—15, 15—16 voor Watneys, 17—16 voor Sic Pugno. De opslag van Arno eFrket betekende de genade slag voor Sic Pugno. Watneys won met 1917. De tribune stond op zijn kop. Het was dan ook de bekroning van een uitstekende wedstrijd. In de eerste set kon het sterk aan vallende Sic Pugno de zeer hechte Watneys-verdediging niet in paniek brengen. De set werd door Watneys met 15 10 gewonnen. Tegen het einde van de tweede set was de concentra tie bij Watneys zoek, zodat de set voor Sic Pugno met 1512 was. In de derde set regelma tig voorsprong voor Watneys. Sic Pugno vocht fel terug tot L5—15, maar Wantneys trok het laken aan zijn kant met 17—15. Het eerste competitie- punt voor Watneys was bin nen. En hoewel er het aanvan kelijk niet naar uitzag, lever de de vierde set de resterende twee punten op, zodat Wat neys nu uit zijn eerste twee wedstrijden toch drie punten heeft. Zaterdag aanstaande ontvangt Watneys in Hulst het sinds vorig jaar sterk verbe terde VCT uit Tegelen. Maar als Watneys weer zo enthousi ast gesteund wordt door zijn supporters, kan de wedstrijd met vertrouwen tegemoet ge zien worden. 55 (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Volgens Kazimierz Deyna en Robert Gadocha, de twee Legia- Warschauspelers, die de ruggegraat van het Poolse nationale voetbalteam vor men, is het een uitgemaakte zaak dat de vriendschappe lijke wedstrijd van van avond tegen het Nederland se elftal heslist zal uitgroei en tot een ware krachtme ting. „Want", zegt Deyna, „aan een echt vriendschap pelijk partijtje voethal heb ben we niets. Volgende week moeten we op Wem- (Van onze taf eltennismedewerker) MIDDELBURG Wilno 1 heeft reeds na twee wedstrij den afstand genomen van de jverige teams in de le klas der Zeeuwse afdelingscompeti tie. Het sterk geachte MZ 2 werd in Vlissingen een zware 100 nederlaag voorgescho teld en deze uitslag was geenszins geflatteerd. MZ 1 slaagde erin de eerste punten te veroveren door in eigen huis Zand 1 met 64 te klop pen. Bram van Gilst was de man met het beste resultaat en won driemaal. Piet Martijn scoorde tweemaal en verloor alleen van Jan Baronmer. Big Smash 1 zag kans de thuiswedstrijd tegen ONA 1 met gering ver schil te winnen (6—4) Jan Meyer won drie partijen. In de 2e klas A had MZ 3 weinig moeite met Goes 1 dat met een 82 nederlaag onverrich- terzake huiswaarts ging. Ook tegen Big Smash 2 kwam Goes 1 tekort. Het werd 37 voor de Biggekerkers waarbij Klaas de Buck ongeslagen bleef- Pzem 1 kwam tot de eerste overwinning door Zand 3 met 37 voor een voldongen feit te stellen. In de 2e klas B had Effect 1 veel moeite met Anker. Met de hakken over de sloot won nen de Terneuzenaren met 4 6 ONA 2 en St.-Aloy 4 won- neu beiden hun wedstrijden tegen respectievelijk RW,S (8—2) en Effect 2 (1—9). In de 3e klas A won MZ 4 op nieuw met 100, ditimaal van Goes 5. MZ 4 gaat nu samen met Zand 4 hier alleen aan de leiding. In 3B viel de mon sterscore van MZ 5 tegen Apollo 1 op (10—0). Wilno 2 is in 3 IC duidelijk een der sterksten. De Vlissingse reser ves wonnen met 73 van MZ 7 waarin Lilian van de Bos erin slaagde Tom Slager te verslaan. Mét Wilno 2 is ook MZ 6 hier nog ongeslagen door met 37 bij Laurens 3 te winnen. ONA 3 begon in Oost burg goed tegen Effect 3 en liet een 100 zege aanteke nen. In 4 A is MZ 11 de enige zonder verliespunten, zij klop ten Schans royaal met 100. PNL 1 en Arnemuiden 3 deel den de punten. SAR 1 blijft in de 4e Mas D op de goede weg voortgaan an het team uit Kloosterzande bond niu met 19 Effect 4 aan de zegekar. Ook ONA 4 kwam weer tot een zege en heeft in 4 E de leiding. bley met Engeland gaan af rekenen. En naar die wed strijd leven we nu al vol ledig toe. Daarop zijn we ons helemaal aan het instel len en als we dan ineens met een lauw, ongeïnteresseerd partijtje voetbal voor de dag komen, dan zal dat ons ritme verstoren. We zullen gewoon keihard wereld- voethal moeten blijven spe len om zeker te zijn van een plaats in het eindtoemooi voor het wereldkampioen schap in West-Duitsland". En tot wat dat allemaal kan leiden heeft de kortgeleden gespeelde kwalificatiewedstrijd tussen Polein en Wales bewezen: meedogenloos voetbal van bei de kanten. Met als triest diep tepunt het uit het veld sturen van de Wales-speler Hockey. En deze Hockey was nog niet eens de meest gevreesde man op het veld. De 27-jarige Poolse aanvaller Robert Gadocha deed bijvoor beeld in geen enkel opzicht voor de kleine Hockey onder. Nu zegt Gadocha in het Atlan ta-hotel te Rotterdam: "De voetbalsport kent vele regels, waaraan de spelers zich heb ben te houden. Maar als je gewoon correct wilt voetbal len, dan loop je wel het risico, dat je door de tegenstander onder de voet woAdt gelopen. Dus je moet tegenmaatregelen nemen. Je instelling, je karak ter is dus mede bepalend voor het resultaat van de totale ploeg. En dan moeten we jam mer genoeg wel constateren dat^ beslist niet alleen de kwa liteit van de spelers, maar nog sterker het karakter beslis send wordt in een wedstrijd". Kazimierz Deyna, bijna 26 jaar oud en met ongeveer 40 interlands de grote routinier m de Poolse formatie, vult in een mengelmoes van Engels en Frans de woorden van Ga docha nog aan: «Met alleen topvoetballers bereik je het eindtoernooi nieit. Je moet ook Regens in het elftal hebben, die hardheid kunnen opbren- gen. Die vooral andere spelers fysiek kunnen steunen. En als je dan uiteindelijk een natio nale selectie hebt gevonden, waarin het juiste evenwicht ligt, dan zal het totale spel- beeld van zo'n elftal altijd ge lijk blijven: of het nu een vriendschappelijke wedstrijd of een duei voor de wereldbe ker is". Deyna en Gadocha wijzen in dat opzicht ook nog eens in de richting van Nederland. Gado cha: „Enkele jaren geleden zijn we in de kwartfinales voor de Europacup voor lands kampioenen door Feyenoord uitgeschakeld. Dat gebeurde niet omdat onze ploeg Legia- Warschau technisch de minde re van Feyenoord was. maar wel door het feit dat ons elftal toen teveel aandacht aan het speltechnische heeld van het voetbal heeft besteed. Feyen oord was in die ontmoetingen gewoon mentaal en fysiek te sterk voor ons". De Poolse bondstrainer Kazi mierz Gorzki heeft er dan ook volgens Gadocha duidelijk naar gestreefd om na het suc- oes tijdens de Olympische Spelen van München, naar een evenwichtig elftal te streven. Naast de wat te oud geworden voetballers uit de gouden München-ploeg. zijn nu ook de namen van de jongens ver dwenen, die voor een monster- toernooi gewoon te week wa ren. Van de 19 spelers, die voor het Olympisch toernooi van ruim een jaar geleden wa ren geselecteerd, zijn er nog maar 11 overgebleven. voorbeeld speelde daarbij mee. In het begin van dit jaar namen die bestuursleden Piet de Kok en Henk Smit d'e ex ploitatie van bet clubhuis op zich en vo orzitter de Kok nam het schilderwerk voor zijn re kening. Iedereen deed dit voor een geldelijke beloning. En dit schijnt wel een teer punt voor Goes te worden omdat volgens de amateurbepalingen van de KNVB bestuursleden niet mo gen optreden als betaalde krachten. Beschuldigingen over en weer over het uitbetalen van illegale vergoedingen hebben de lont aan het kruit gestoken en dit was onder meer aanlei ding voor voorzitter De Kok om maar op te stappen. De heer de Kok, die 46 jaar lang eein bestuursfuncite bij Goes heeft waarvan 22 jaar als secretaris en 8 jaar als voorzitter wenst momenteel geen commentaar meer te ge ven op het gebeurde. Een andere woordvoerder van het Goese bestuur stelde: „Wij willen proberen de hele kwestie binnenshuis te hou den. Wij zijn alleen verant woording schuldig aan de le den en hebben er geen enkele behoefte aan om de vuile was buiten te hanigen. Trouwens wij hadiden de pistolen reeds opgeborgen maar de Kok haalt blijkbaar de mitrailleurs voor de dag. Overigens wil ik wei nadrukkelijk stellen dat deze affaire zeker niet alleen draait om het clubhuis. Dit is beslist niet het enige knelpunt, maar nogmaals wij bergen het bijlt- tje op. Woensdag 10 oktober is er een ledenvergadering en dan zien we wel wat er uit komt". Inmiddels is er een commissie van goede diensten geformeerd bestaande uit bur gemeester F.GA. Huber (voorzitter) en de heren P.J. Melse, J. Weststrate em C. Schrijver. (ADVERTENTIE) olie Chevron CHEVRON Olieprodukten (Van onze volleybalmedewerker) TERNEUZEN Kikkers heeft in de eerste klas heren van de Zeeuwse volleybal competitie in een meer dan twee uur durend duel met 2— 3 kunnen winnen van het Oostburgse OVC. Het was een bijzonder gelijkopgaande strijd. Er bestond weinig ver schil in kracht. OVC was aan het net misschien iets sterker, maar da£ werd weer gecom penseerd door een betere ver dediging van de bezoekers. Kikkers nam in de derde set een 12 voorsprong, via 16 18. OVC kroop in de vierde set door het oog van de naald, maar kon toch deze wet win nen met 1715. zo de tegen stander een vijfde set afdwin gend. Het bleek echter uitstel van executie. Deze slijtageslag had enorm veel krachten van beide ploe gen gevergd. In deze laatste en beslissende set bleek Kik kers over een iets betere con ditie te beschikken en kon de laatste set met 1215 gewon nen worden, wat een 23 overwinning voor de Aarden burgers betekende. IJVC kon in de eerste twee sets weinig vat krijgen op het spel van Blok 2. De bezoekers konden dan ook gemakkelijk een 0—2 voorsprong nemen, maar on dervonden daarna veel meer tegenstand van IJVC. De thuisclub kon zelfs de stand weer in evenwicht brengen, maar in de laatste set had Blok de zaak weer helemaal in handen en kon de overwin ning veilig gesteld worden. Voorwaarts had te weinig ver weer tegen een goed draaiend en aanvallend sterk EVVC-M 2 en moest de bezoekers een 03 overwinning toestaan. Even kijken kon zich in het begin van de sets nog wel meten met Roelofs-Schelde- sport maar moest daarna de meerdere erkennen in een technisch en gevarieerd spe lend Roelofs-Scheldesport, dat niet in gevaar kwam en ver diend met 30 zegevierde. Watneys Taktika, behaalde een 30 overwinning op een goed partij geven Ardito.. Roelofs-Scheldesport 2 stond allen de eerste set af aar Ma rathon en won daardoor ver diend met 31. Dames le klas. Een sterk spelend PZEM verraste in de eerste twee sets Kikkers door een 20 voor sprong te nemen. Kikkers her stelde zich en bracht de stand door beter aanvallend spel weer in evenwicht. Ook in de laatste set had Kikkers het betere van het spel, maar bleef veel tegenstand onder vinden van PZEM. Kikkers won uiteindelijk de laatste set met 1215 en daarmee de wedstrijd met 2—3. Watneys Taktika 3 bouwde een 21 voorsprong in het duel tegen Ardito, maar de bezoekers konden in de slotfase toch nog zegevieren met 2—3 door de laatste twee sets met 1215 te winnen. Wiska kon alleen de eerste set winnen van Blok'73 dat daardoor met 13 kon ze gevieren. EVVC-M 2 kwam klasse tekort in het duel tegen het sterke Watneys Taktika 2 en moest de bezoekers een 0 3 overwinning toestaan. Een goed spelend Savok stond slechts een set af aan Mara thon 2 en won daardoor ver diend met 3—1. Uitslagen. Dames le Mas, Savok - Marathon 2 31 (15 2, 15—6, 5—15) 15—2), EVVC-M 2 - Wantneys Takti ka 2 0—3 (0—15 7—15 2—15), Wiska - Blok'73 1—3 (15—9 615 1115). Watneys Takti ka 3 - Ardito 23 (1510 11—15 15—13 12—15 12—15) PZEM - Kikkers 2—3 (15—4 15— 912—15 11—15 12--15). Heren le klas, Voorwaarts - EVVC-M 2 0—3, IJVC - Blok 2—3 (8—15 6—15 15--10 15— 13 615), Watneys Taktika - Ardito 3—0 (15—7 15—8 15— 12), Roelofs-Scheldesport Even Kijken 30(15—-9 15 7, 1511), Roelofs-Schelde sport 2 - Marathon 31 (815 15—9 15—12 15—5), OVC Kikkers 2—3 (8—15 15—12 16—18 17—15 12—15) Dames 2 klas A, Ardito 2 - Wiska 2 3_0 (15—4 15—7 15—11), Marathon 3 - Ovisa 30 (15 9 15—1 15—3), Marathon 4 - Blok 2 2—3 (15—5, 3—15 15— 13 13—15 5—15), PZEM 2 - EVVC-M 3 3—1 (15-13- 10— 15, 155, 152), Heren 2e klas A Ardito 2 - CvZ 13 (7—15, 15—10 2—15 10—15), Blok 3 - Ovisa 0 —3(10—15, 8—15 8—15) Blok 4 - Ruiter- school 3—1 (15—3 15—11 14— 16 15—6). Dames 2e klas B Kikkers 2 - IJVC 3—1 (15—9 13—15 15—9 15—9), OVC - SSV 3—0 (15—6 15—9 15—3), WIK - Roelofs-Scheldesport 2 3—0 (15—1.2 15—3 15—11), Heren 2e klas B. OVC 2 - De Sterre 0—3 (8—15 1—15 6— 15), Kikkers 2 - IJVC 2 3—1 (15—4, 15—3, 3—15 15—4). Nivoc - VCG 3—0 (15—0, 15— 3 15—8), WIK 2 - WIK 1 1— 3, (4—15, 9—15 15—10, 10— 15), De Sterre 2 - Roelofs» Scheldesport 3 13 (915 5— 16 16—14 13—15).

de Stem | 1973 | | pagina 19