ALGEMENE BESCHOUWINGEN Raad Reimerswaal wil meer duidelijkheid rond planologie DEKENACTIE VOOR OPGEJAAGDE AFRIKANEN Olievrouwtje verdwijnt uit stadsbeeld JURIDISCHE OBSTAKELS VOOR TOTAL-LEIDING ZEEUWS PROTESl „Lanc van c PPR-rapport getuigt van kwade trouw Antwoorden burgemeester Reimerswaal Veel oesterbroed in Oosterschelde KABINET- Geen coi Principe-voorstel: cultuurpot open voor werken van Goese kunstenaars Raad Reimerswaal: Uitslagen van schietingen 3uien stad streek 's-Gravenpolder Yerseke LOOS ALARM IN BRESKENS Bejaarde krijgt niet zomaar telef oonaansluitiii g BENOEMING umsday 9 oktober 19/3 markten GOES, 8 oktober Groen ten: per stuk kropsla II 821, bloemkool 3 per kr. 144, 4 per kr 74—131, 5 per kr. 128, 6 per kr. 63—121, 7 per kr. 71. PER KG: aardappelen bonken 25, drielingen 10, tomaten All 127—129, Bil 96—123, C 81— 90, groene sav. kool 5675, rode kool 1821, dubb. pr. bonen II 330, kassnijbonen I 320, andijvie 1532, kroten 2631. uien 24, prei 7384. MIDDELBURG, 5 oktober Troschrysanten 6688, St.- Pauli 50, Aster: 6272. Aard appelen: resp. Bonk. Grote Drieling: Bintje 3233 22 7 11, Koopmans bl. - 2631 Tomaten: AI 138160, BI 129—152, CI 65-T-105, CC 59— 77- All 43—145, Bil 68130, CII 4384. bramen p. doos 5472, aardbei p. ds. 66129. druiven 264, paprika 1124. Cox. I 80-85 62, II 75-80 47— 66, 70-75 43—56, II 65-70 36— 51, 60-65 29—34. 55-65 24. Bonne Louise: 65- 71, 60-65 53. Doyenne du Cornice: 80- 114—117, 70-75 119—112, 65-70 86—105. 60-65 55, III grof 90. Conference: II 65-70 6971, II 55-65 59—64, 50-55. Beurré Aliex. Lucas: 80-85 45, 70-80 5253, 65-70 42. Goudrenetten 85-95 60-67. 85 63, I 75- 53— 66. Odin. 75-80 118, 70-75 102—103, 65-70 Sla 16—27, andijvie 1731, spinazie 58 65. postelein 4245, witlof 116178, afw. 78, snijboon 149217, krom 43110, Prin sessen b 89-194, wijnpeen 18 19, breekpeen 517, waspeen 1935, kroten kg 1524, ra pen 617, prei 1151, ui 32 38, rode kool 1428, Sav. kool 3647, witte kool 26. ramanas 1316, pronkboon 142144. komkommers: 91 4143, 76-91 32—48, 61-76 34—44, 51-61 31—41, 41-51 26—29, 36-41 20—33, krom 39, stek 20—35 Spruiten: A 5893. D 2642, D 112. Bloemkool: 4 90144, 8 78—1.19, 8 58—79. Knolselderij met blad 1620, knolselderij st. 224, krulpeter bakje 30 63, struikselid. kig 3284. ROTTERDAM, 8 &kt. Aanvoer: totaal 1443; slaeht- runderen 1146, varkens 297, Prijzen (in guldens per kg): koeien 5,105,65 (le kwal.) 4,60—4,80 (2e kwal.) 4,50— 4,60 (3e kwal.); vaarzen 5,85 6,30 (le kwal.) 5,005,55 (2e kwal.); stieren 6,206,55 (ie kwal.) 6,00—6,15 (2e kwal.); varkens 3,233,25 (le kwal.) 3,20—3,23 (2e kwal.) 3,18 3,20 (3e kwal.); slachtzeugen 2,602,75; zware varkens 3,003,10. Overzicht (resp. aanvoer, handel en prijzen); slachtrunderen kleiner - matig - koeien onveranderd, stieren iets gedrukt, varkens korter - vlot - lager, enkele prima's boven notering. Verkoping Morgen hou den vrouwenvereniging en meisjesvereniging van de ge reformeerde gemeente haar jaarlijkse verkoping, in de vergaderzaal van het kerkge bouw. 's Middags van halfdrie tot vijf uur en 's avonds van zeven tot negen uur. Verkocht worden onder meer: kinder truien, sokken, wanten, sjaals, Trevira-meisjesjurkjes, bor duurwerkjes, en eigen gebak ken koekjes en babbelaars. De opbrengst van de verkoping komt ten goede van het zen dingswerk. Excelsior De gemengde zangvereniging Excelsior uit Yerseke bestaat tachtig jaar. Vrijdag wordt ter gelegenheid hiervan een zang- en muzieka vond gehouden in de hervorm de kerk in Yerseke. Medewer kenden zijn: de zangvereni ging Mozart en het lokale jon gerenkoor Maris. Uit Kapelle komt het mannenkoor Zang en Vriendschap en uit Goes de organiste Tine Manneke en de violiste Ank Tamminga-Buth- fer. De aanvang van deze zang- en muziekavond is acht uur. (Van onize oorrespondent) BRESKENS In de nacht van zondag op maandag werd Breskens om kwart over twee wakkergesehud door het loeien van de brandsirene. Bij nader onderzoek bleek een onbeken de het ruitje van de alarm-in stallatie te hebben ingeslagen en alarm te hebben gegeven. De brandweerlieden, die ijlings naar de kazerne waren geko men, konden dan ook onver- richterzake huiswaarts keren. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG —In de komende herfstvakantie, die op 13 ok tober begint, zal er in Middelburg een huis-aan-huis-actie ge houden worden, die ten doel heeft dekens bijeen te brengen voor de slachtoffers van het reeds 13 jaar door binnenlandse oorlogen en onderdrukkings- en bevrijdingsacties geteisterde Angola, Mozambique en Guinee-Bissau. De bewoners van deze, door Portugal bezette gebieden, strijden voor het verkrijgen van eigen regeringen, eigen onderwijs, eigen medische voorzieningen enz. Een werk groep „dekenactie" gerugge- steund door een comité van aanbeveling te Middelburg, wil nu uit naam van de stich ting die de hulp aan de reeds bevrijde of nog omstreden ge bieden coördineert, een beroep op de Middelburgers doen. Het gaat er, aldus de woordvoer der van de werkgroep niet alleen om dat de mensen een of meer dekens die zij over hebben, voor de actie afstaan, maar ook is het nodig dat er helpers komen om de eigenlij ke inzameling te runnen. Ui teraard is geld welkom, al was het maar om de kosten van reinigging en verzending van de dekens te dekken. De werkgroep zegt over het nut van de dekenactie: „De Portugezen hebben de bevol king van alles beroofd, hun dorpen platgebrand of gebom bardeerd en de oogsten ver nietigd. Zo worden duizenden mensen gedwongen tot een zwervend bestaan. De bevrij dingsbewegingen proberen de mensen te helpen, maar ook dan leven velen nog onder slechte omstandigheden in de openlucht, zonder middelen van bestaan. In dit deel van Afrika zijn de nachten vaak koud met temperaturen om het vriespunt. Daarom zijn er dekens nodig, niet alleen voor de zwervende mensen maar ook voor de zi kcnhuizen en internaten in Ho bevrijde et- bieden. Het contactadres voor de actie in Middelburg is: Hu- go de Grootlaan 67, Middel burg, tel. 01180-6406 of 2114. De werkgroep verwacht speci aal steun van de kerken, vere nigingen de vakbonden scho len enz., maar niet minder van eike individuele burger die zich het lot van de onderdruk te bevolkingen van de Portu gese koloniën aantrekt. (Van een onzer verslaggevers) GOES De Goese culturele raad is in principe akkoord gegaan met het voorstel van de werkgroep Wooncultuur en Cultuurconservering om vijf honderd gulden op de begro ting van het cultuurfonds te reserveren voor subsidiëring van aankopen van werken van Goese kunstenaars. Het voorstel houdt in dat tien procent van de koopsom van een werk van een in Goes wonend kunstenaar wordt ge subsidieerd. De culturele raad zal het voorstel echter dan pas in zijn totaliteit behandelen wanneer het dagelijks bestuur de totale begroting ter bege leiding van het cultuurfonds •joreed zal hebben (Van een onzer verslaggevers) YERSEKE Belastingen, woningbouw, werkgele genheid en planologie waren de meest gehoorde onder werpen van de algemene beschouwingen welke gister, avond werden gehouden in de gemeenteraadsvergadering te Reimerswaal, in het voormalige gemeentehuis te Yerseke. De heer P.C. van Putten (A.R.) besteedde een groot deel van zijn beschouwing aan het onderwerp Belastingen. Volgens hem diende de ge meente zich in de belasting verhoging te matigen, nu de Rijksoverheid „boze plannen" in die richting heeft aangekon digd. De heer Van Putten vond ook dat het Reimerswaalse College zich te veel bezig hield met reservering van geld. Hij kondigde aan niet te zullen meewerken aan de voorgeno men verhoging van de Perso nele Belastinge en de Straat- en Rioolbelasting. Het laatste ook met name, omdat het in sommige gedeelten van Rei merswaal amper te harden is door het ontbreken van de no. dige voorzieningen. Fractie-voorzitter Lako (C.H.U.) gaf het College het waarderingscijfer 8 voor het werk, gedurende de afgelopen vier jaar. Hij ging verder uit voerig in op het probleem Hansweert, waarbij hij tot de conclusie kwam, dat de oplos sing van dit probleem gezocht moest worden in uitbreiding van de bevolking. Daarvoor was echter uitbreiding van de werkgelegenheid binnen de gemeentegrens nodig. Hij vroeg daarom stimulering van de industrile ontwikkeling door alle instanties. De C.H.U.- fractie had verder weinig kri tiek op de ingediende begro ting, zei de heer Lako. S.G.P.-fractievoorzitter De Koster Sr. lanceerde in zijn betoog de gedachten om se rieus te gaan denken aan de inpoldering van het „verdron ken land van Zuid-Beveland". „Onze gemeente wordt mo menteel als het ware op de schop genomen. Grote stuk ken landbouwgrond worden opgeofferd aan wegen, kana len, straten en uitbreiding van woonkernen. Een gedeelte van Reimerswaal bestaat uit een smalle slurf en daar moeten wegen, spoorlijnen, hoogspan ningsleidingen en pijpleiding- straten allemaal doorheen", aldus de motivering van de S.G.P.-fractievoorzitter voor zijn gedachten de mogelijkheid van verbreiding van die smal le slurf serieus te bekijken. In het betoog van de Partij van de Arbeid-fractievoorzit- ter Korstanje kwam de wo ningbouw uitvoerig aan de orde. De heer Korstanje was verontrust door de ambnorma- le stijging van de bouwkosten Verheugd was hij over het feit dat er weer gebouwd heer Suy zei verder nogal wat bezwaren te hebben tegen het optimisme waarmee het Rei merswaalse College altijd plan nen naar voren brengt. De uit voering laat volgens hem veel te lang op zich wachten. Die trage uitvoering frustreert de bevolking, zei de heer Suy. (Van onze correspondent) YERSEKE De raad van Reimerswaal heeft gisteren in een motie zijn scherpe afkeu ring uitgesproken over het rapport, dat de afdeling Rei merswaal van de PPR heeft samengesteld over het beleid van het gemeentebestuur van Reimerswaal m.b.t. de afslui ting van de Oosterschelde. Dit rapport dat onder de ti tel „De liefdesbrieven van C. Pijl Hogeweg" is uitgebracht, concludeerde dat de gemeente Reimerswaal in gebreke is ge bleven bij de pogingen om de Oosterschelde open te hou den. De raad van Reimerswaal heeft het rapport als „uiterst 'endentieus" aangemerkt. Het getuigt volgens de raad boven- iien van kwade trouw ten op zichte van het gemeentebe stuur. Voor zijn fractie was het ten slotte de belastingverhoging een moeilijk verteerbare zaak, gezien ook de bestaande schrootoverschotten bij de ge mente. V.V.D.-fractievoorzitter Griep zei in zijn beschouwing dat de behartiging van algemene voorzieningen als goede bestra ting en goede rioleringen en goede verlichtingen door zijn fractie op de eerste plaats werd gesteld. In zijn betoog klonk n.l. de bezorgdheid door over een ont wikkeling waarbij voor bijna alles bij de gemeente wordt aangeklopt om geld. Hij drong dan ook aan op een omzichtige benadering van uitgaande pos ten, welke niet nauw zijn ver bonden met de bestuurlijke werkzaamheden. Alle fracties kwamen tenslot te tot de machteloze constate ring dat Reimerswaal op plano logisch gebied nog steds in de mist zit en dat die mist toch wel snel diende op te trekken. Botsing Gisteren werden in de S-zydlowskistraat te Axel twee auto's bij een botsing licht beschadigd. De heer J. K, uit St.-Maartensdijk wilde met zijn auto achteruit het parkeervak uitrijden. Hierbij reed hij tegen de auto van de heer F.F.C.A. uit Axel. (Van onze oorrespondent) YERSEKE Naar aanlei ding van de politieks beschou wingen in de gemeenteraad van Reimerswaal heeft burge meester c. Pijl-Hogeweg de gedachte, die gelanceerd is door het SGP-lid c. Koster ten aanzien van de inpoldering van het Verdronken Land van Zuid-Beveland een positieve gedachte genoemd, die nader uitgewerkt dient te worden. Ten aanzien van de bestem mingsplannen dee.de hij mede dat de bouw voortgang moet vinden doch dat men voorzioh tig moet zijn met doorbouwen. Ook wat de bouwgrond be treft, deelde hij mede. dat Yerseke nog 500 woningen kan bouwen, dat te Kruinin- gen de bouwgrond momentee] niet meer voorhanden is, doch dat men binnenkort met een nieuw plan Eendenpoel zal ko men. In Krabbend'jke kt-r men ook binnen korte tijd een nieuw bouwplan verwacb ten. Ten aanzien van de scholen bouw deelde hij mede. dat binnen niet al te lange tijd verwacht kan wonden, dat met de bouw van twee scholen te Hansweert zal kunnen word»" begonnen. Hij hoopte, dat uit de twin tig miljoen, die beschikbaar gesteld zijn voor Zeeland de bouw van een mavo-school te Krabbendijke gefinancierd kan worden. Ten aanzien van Hansweert deelde hij mede, dat de vijf miljoen, die er bij de regeringsverklaring zijn genoemd, nog niet impliceerde, dat direct begonnen zou wor den met de uitbreiding en de aanleg van buizen te Hans weert. Alvorens dit plaatsvindt dienit er eerst een hearing te Hansweert gehouden te wor den van de Rijkswaterstaat en nog een hearing van de Raad van Waterstaat. Dit zal waar schijnlijk dit jaar niet meer plaatsvinden. De vijf miljoen die gevoteerd zijn, dienen om eventueel nodige grondaanko pen te kunnen financieren. De plannen tot uitbreiding van het kanaal zijn reeds an derhalf jaar vertraagd. De po sities van de huurders in Hansweert-Oost, vervult het college met zorg. De burge meester stelde voor om met de comités, de woningbouwvere nigingen en het college rond de tafel te gaan zitten om deze materie te bespreken. Mettertijd zal de verhuizing van de bevolking van Hans weert-Oost naar elders gere geld dienen te worden. Men moet er echter van uit gaan. dat de bewoners dan een vrije woonkeus dienen te heb ben al zou men het op prijs stellen dat deze op basis van vrijwilligheid naar Hansweert- West zouden verhuizen. Een vereiste vindt het college van B. en W. dat er goede verbin dingen over de sluizen met Hansweert-West met de rest van Reimerswaal komen. Triester zag hij het in voor de middenstanders van Hans weert. Het laat zich aanzien, dat een aantal middenstanders voor sanering in aanmerking aal moeten komen. Ten aan zien van Yerseke nam hij aan, dat de oplossing gezocht dient te worden in een open Schelde met behoorlijke veiligheid, al zal er rekening gehouden moe ten worden met een afgesloten Oosterschelde. Ten aanzien van de vestiging van enkele bedrijven, liet hij zijn gedach ten gaan over Hansweert. Met tertijd zal, indien de uitbrei ding van het sluizencomplex en de aanleg van een nieuw kanaal aldaar. gerealiseerd zijn, de huidige haven van Hansweert dichtgegooid moe ten worden, of in elk geval aangepast moeten worden. Zijn gedachten gaan uit naar Overslag. Er kan nu echter nog niets aan worden gedaan, omdat de plannen in een pril stadium zijn. (Van onze correspondent! GOES „Ik ben 'n stedelijk produkt, iedereen kent me in Goes", zo omschrijft het olie vrouwtje van Goes zichzelf met haar ge-vone zelfverze kerdheid die haar vijfenveer tig jaar lang de kracht gaf om bij weer en wind op haar gele bakfiets door Goes te karren om olie te bezorgen. Het „O- lievrouwtje", of zoals ze offi cieel heet juffrouw Roose, stopt ermee. Ze is nu achten vijftig en na bijna een half mensenleven gesloofd te heb ben vindt ze het welletjes. En daarmee verdwijnt dan weer een vertrouwd figuur uit het Goese straatbeeld. Het olievrouwtje gaat niu verhuizen van het Pieter Jas- perplein naar de Westsingel. Haar woninkje is al voor een groot deel leeg. Het pad is helemaal overwoekerd. Het is het laatste huisje van het plein wat nog bewoond werd. Een PZEM-man gaat juist naar binnen om de meter af te sluiten. Hij wordt het eerst geholpen: „Eerst grote mensen en dan langoren", vindt juf frouw Roose. Vervolgens duikt ze ergens in een donkere kast en trakteert o-p een rol drop: ..Asjeblief, voor jou, 't zijn goeie, want rommel heb ik nooit verkocht". In de lege voorkamer doet ze haar verhaal, zittend op de tafel, als een jong meisje jolig met haar ben-er bungelend, want kwiek is ze nog steeds met baar achtenvijftig jaren: „Toen ik elf was speelde ik a-1 het knechtje van opa Roose. We kregen toen olie van de Bataafse Import Maatschappij. Later van de Shell. Daarna ben ik met mijn moeder begonnen. Door heel Goes. Ons paard was doodge gaan en we hebben geen nieuw meer gekocht, want wat je aan zo'n beest besteedt. DE afgelopen dagen zijn twee leiders van de Chileense com munistische partij gearresteerd. Het zijn Rodrigo Rojas, lid van het politieke bureau en verant woordelijk voor de propaganda onder Allende, en Samuel Ri- quelme, lid van het centrale comité en voormalig onderdi recteur van de inlichtingen dienst van de politie. moet j-e zelf weer verdienen. Ik had toen een bakfiets met tien vaten. De burgemeester heeft heel wat achter mijn kar geduwd, de brug op. Als ik het niet meer kon halen en hij Mep daar. dan riep ik: ,,'t Moet weer zo wezen burgemees ter". Ik had zo m'n vaste duw- klaniten. Mijn buurman ook Die gaf ik dan elke veertien dagen een pakje shag". Ze is nu persoonlijk af scheid gaan nemen van haar klantenkring, die ze bovendien heeft voorzien van een extra voorraad brandstof: „Je weet nooit of mijn collega's die het overgenomen hebben wel op tijd komen". Als we over trouwen praten trekt er een glimlach over haar getaande gezicht: „Een man"?, vraagt ze verbaasd „nee die heb ik nooit gehad. Ik heb veel liever een mooie koperen ketel". (Van een onzer verslaggevers) SINT-JANSTEEN Aan een schieting op twee staande wippen bij café Sport hebben 80 schutters deelgenomen. Eerste wip: eerste hoge vogel: J. Hiel, Kloosterzande. Twee de: J. Vereecken, Kloosterzan de. Eerste zijvogel: Fr. Herre- wegh, Hulst. Tweede W. Bous- sen, St.-Jansteen. Derde: J. de Vlaeminck, St.-Jansteen. Vier de: V. Vereecken, Kemzeke. Eerste kal: H. Aers, Westdor- pe. Tweede: E. Savooy, St.- Jansteen. Derde: mevrouw van Esbroek, Lippelo. Vierde: J. Leeraert, Hulst. Tweede wip, eerste hoge vogel: P. Bleijen- berg, Antwerpen. Tweede: niet afgeschoten. Eerste zijvo gel: E. Ottjes. St.-Jansteen. Tweede: A. van Hul, Kruisbe- ke. Derde: C. de Moor, St.- Jansteen. Vierde: N. Goossens, Kloosterzande. Eerste kal: A. Goossens, Kloosterzande. Tweede: J. de Jonge, Kapelle- brug Derde: mevrouw van Es- broek, Lippelo. Vierde: J. Ver- eecken, Kloosterzande. De schutterssociëteit St.-Jan houdt zaterdag 27 oktober de laatste schieting op de twee staande wippen. Als extra- prijzen worden hierbij twintig hazen en dertig fazanten uit geloofd. KOEWACHT De schut- tersmaatschappij St.-Sebasti- aan hield een schieti-ng op de staande wippen in café „De Anjer". Er naimen 67 schut ters aan deel. Eerste wip, eerste hoge vogel: R. Gijsel, Koewacht. Tweede: A. de Schepper, Koewacht. Eerste zijvogel: R. Kamoen. Westdor- pe. Tweede: P. Baert, Koe wacht Derde: A. de Miunck, Zuiddorpe. Vierde: M. de Cock, Zuiddorpe. Eerste kal: J. Rolliers, Stekene. Tweede: Th. van Damme, Koewacht Derde: Th. IJzebaert. Axel. Vierde: A Puijlaert, Zuiddor pe. Tweede wip, eerste hoge vogel: H. de Waele, Koewacht. Tweede: M. de Cock, Zuiddor pe. Eerste zijvogel: A. Jan- sens, Koewacht. Tweede: H. de Waele, Koewacht. Derde: A. de Mundk, Zuiddorpe Vierde: A. Jansens. Koewacht Eerste kal: J. Bruggeman. Westdorpe. Tweede: A. Ver biest, Zuiddorpe. Derde: Art. van Daele, Koewacht Vierde: Th. de Waele, Koewacht. Aan de zondagschieting op de lig gende wip in „De oude Mo len" hebben 64 schutters mee gedaan. Hoge vogel: A. van der Sijpt. Beide zijvogels Cyr. Buijs en Fr. Herweg. Meeste vogels (5): A. de Coninck en R. Baert. Alle prijswinnaars afkomstig uit Koewacht. Aan een schieting in café G. van Rumste in het Belgische Koe wacht, namen 62 schutters deel. Hoge vogel: Rob Samatt Eerste zijvogel: R. Clapdorp. Tweede Jac. Martens. G. van Rumste nam de meeste vogels voor zijn rekening n.l. 4 stuks. Ook hierbij waren alle win naars afkomstig uit Koe wacht. (Van onze correspondent) YERSEKE In de Oostev- schelde is dit jaar het meeste oesterbroed gevallen sinds de strenge winter van 1982-1963. De schelpdierenhandelaren in Yerseke zijn er zeer tevreden over. Oesterkweker P. Verwijs uit Yerseke: „De Zeeuwse oester is weer in opkomst. Het is werkelijk fenomenaal. Deze broedval opent nieuwe per spectieven voor een volkomen anders opgezette ocstercui- tuur." De reden van ae grote broedval, is volgens de kwe kers de ongeke ïde zuiverheid van het water en de hoge temperaturen. De watertempe ratuur van deze zomer lag vaak tegen de 20 graden. Bo vendien komt er geen zoetwa ter meer door het Volkerak, en is het slibgehalte van het Oosterscheldewatei sVk afge nomen, waardoor de oesters nog in sterkere mate gezuiverd worden. Ook over het Zeeuw se mosselzaad valt niet te kla- ge. Het is evenerns van goede kwaliteit. Veel zaad is geval- (Van een onzer verslaggevers). OOSTVOORNE De boe ren en tuinders op het Zuid hollandse eiland Voorne-Put- ten hebben hun college van Gedeputeerde Staten laten we ten dat voor hen elke pijplei dingstraat van en naar de Maasvlakte door het Euro- poortgebied moet en niet over Voore-Putten. Van dit stand punt is aan de Zuidhollandse gedeputeerde Van der Zande mededeling gedaan. De stichting Land- en tuin- bouwbelangen Voorne en Put ten heeft met deze verklaring uiting gegeven aan de angst die zij heeft voor de aanleg van een leidingstraat over het eiland. Tot op heden is echter alleen nogmaar sprake ge weest van een leiding van de olieraffinaderij Total N.V. naar bet Sloe en van een gasleiding van de Gasunie N.V., beide vol gens het oorspronkelijke tra cé voor de leidingstraat. On geveer zeventig boeren en tuinders verenigd in de Land en tuinbouwstichting hebben zich tegen deze leidingen steeds fel verzet. De ongerustheid, die er on der de agrarische bevolking bestaat met betrekking tot de komst van een leidingstraat 'over het eiland lijkt niet onge grond, omdat de beide minis ters Lubbers en Westerterp nog maar een paar dagen gele den hebben verklaard dat het rijk niet van plan is om mee te werken aan een straat door de Europoort. Deze oplossing zou op honderd miljoen méér komen. Het is intussen wel duide lijk, dat deze zaak zeker niet eenvoudig tot een goed einde kan worden gebracht. Op de bereidheid van de tuinders om de grond te laten onteigenen is namelijk door de provincie niet ingegaan. En de stichting Landr en tuinbouwbelangen heeft al aangekondigd geen genoegen te zullen nemen met alleen maar een schadevergoe ding. De stichting heeft nu nog veertien dagen de tijd om zich nader te beraden. Daarna zal zij trachten in onderling overleg met de Gasunie, die zowel de eigen leiding als die van Total moet aanlegger, tot overeenstemming te geraken. Dit moet voor 17 november gebeurd zijn, want dat is de datum waarop de provincie Zuid-Holland in staat moet kunnen zijn om de minister te adviseren. Mochten de boeren en tuinders het toch met dit advies of het besluit van de minister niet eens blijken te zijn, dat staat hun alleen de weg nog vrij om beroep aan te tekenen bij de arrondisse mentsrechtbank. len in het westelijk deel van de Oosterschelde. waar het erg onregelmatig verspreid ligt Voor de kust vam Goeree- Overflakkee is eveneens zaad van uitstekende kwaliteit te vinden. Het herstei van de ex port van consumptiemossels verloopt vrij inatig. Hierbij spelen verschillende factoren een rol, zoals de revaluatie van de gulden, waardoor de mossels in hét buitenland duurder zijn geworden, en de hoeveelheden die in Frankrijk door de concurrentie van de Zeeuwse handelaren worden aangevoerd. (Van onze correspondent) GOES „Het ziet er naar uil dat voor de 65-plussers een telefoonaansluiting nog niet zonder meer betaald kan worden uit de bijstandsrege ling". Dit zei mr. J. L. Ostman op de vergadering van de vereni ging van directeuren van overheidsorganen voor sociale arbeid (DIVOSA) in het ser vice-flatgebouw „De Schakel" te Goes. Om voor een vergoeding voor de aansluitingskosten van een telefoontoestel in aanmerking te komen, zullen de individue le omstandigheden van de aanvrager, vooral wanneer de ze nog mobiel is en deel kan nemen aan het maatschappe lijk verkeer, eerst worden on derzocht; Na een inleiding door de heer J. L. Moens vertegen woordiger van de Stichting „De Bevelanden" voor Philadelphia a" dagverblijven en tehuizen te Goes over het werk van deze stichting, brachten de be zoekers een bezoek aan dl dagverblijven „De Rank" en ,,'t Zunniguus" en het vervan gende tehuis „De Karnemelks- hoeve". Dinsdag 9 oktober 1973 (Van een onzer verslaggevers! den haag-oostburg - Mede in aanmerking genome de vrijheid die de vissers i Nederland hebben inzake d. keuze van ligplaats voor hur schepen, ziet het kabinet-Der Uyl geen enkele reden om o; korte termijn een besluit te nemen over het al dan nie concentreren van de Zeeuwse visserij in de haven van Bre kjns. - (Van een onzer verslaggevers) GOES „Deze bijeenkomst is een waardig protest ge weest. Ik hoop dat het niet nodig is dat we nog op een andere wijze onze tanden moeten laten zien". Met deze woorden sloot ZLM-voorzitter J. B. Becu gisteren in de Prins van Oranje te Goes de protest vergadering van de drie lan bouworganisaties in Zeeland, te weten: de ZLM, de CBTB sectie zuid cn het rayon Zee- land van de NCB. Op deze protestvergadering was ook de landelijke voorzitter van het Landbouwschap, ir. C. S Knottnerus uit Steenbergen, aanwezig. Over de ruggen van de landbouwers bestrijdt de rege ring de inflatie en dat pikken we niet. Zo kan het protest (Van een onzer verslaggevers) WILLEMSTAD Per 1 ja luari 1974 kan de benoeming vorden verwacht van mr. Jok, thans officier van justitie lij de arrondissementsrecht- >ank te Middelburg, tot offi cer van justitie in de Neder- audse Antillen. Zo deelde de Antilliaanse minister van jus- itie, dr. H. Dennert mee. Vooruitzichten voor woens- 'ag en donderdag, opgesteld oor het KNMI op maandag m 18.00 u.: vrij koud met af o toe buien. Weersvooruit- ichten in cijfers gemiddeld •ver Nederland. Voor woensdag: aantal uren on: 05; min. temp. om- treeks normaal, max. temp: an ongeveer normaal tot 3 gra nder normaal; kans op een r°ge periode van minstens 12 ur: 60 procent; kans op een eheel droog etmaal: 30 pro ent. Voor donderdagê aantal uren pm 1 tot 7; min. temp: om- •reeks normaal; max. temp: 0 >t 4 graden onder normaal: ans op een droge periode van unstens 12 uur: 70 procent, •ans op een geheel droog et- aaal 40 procent. De waterhoogten van maan- agmorgen, meegedeeld door Mkswaters-taat: Konstanz 306 6. Rheinfelden 230 pl. 27, patsburg 188 pl. 20, Plit- •rsdorf 323 pl. 13, Maxau 380 19. Plochingen 156 pl. 21, •annheim 178 onv., Steinbach r Pk 4, Mainz 192 pl. 7, "hgen 79 pl. 4, Kaub 111 pl. per 229 pl-2, Koblenz 116 L 1' Keulen 55 min 2, Ruhrort min 3, Lobith 818 min 7, anr.erdense kop 796 min 4, Jmegen 622 min 5. IJsselkop mm 6. Eefde IJssel 302 min .^venter 180 onveranderd- t-o811! mm 4, Borgharen Pl. 36, Belfeld 1088 onv.. IVVe beneden de sluis 500 ï®°3walep I ldoi-g6n) woensdag 10 okt. I B®rgen Hansweert Terneuzen Vl; issmgen op Zoom 2.22 en 13.39. 1.37 en 1348. 1.05 en 13.13. 0.32 en 12.45 emeldinge 2.12 en 14.29.

de Stem | 1973 | | pagina 2