I 30r Anderlecht-speler wil graag naar Nederlandse club S RENSENBRINK HEEFT HEIMWEE „Ik hoop dat ik mag spelen" Vosmaer alleen aan de leiding Van der Hart: ervaring Vijfde partij na 24 zetten weer remise Zoekt u moeilijkheden ais u trouwt? Jitslagen orfbal '6-7->' MeyerS (De Ned. elftal langer bij elkaar sport 16 Dinsdag 9 oktober 1973 17 die als zestiende van start g eindigde als zeventien- Walhout jun. kwam in de ste manche bij de junioren de start ten val, en vertrok L-door als twaalfde. Maar de ntvolle motorcrosser kwam ug en hoe. Reeds na zes den lag hij op de tweede ats, maar een slippertje d hem uiteindelijk derde rden. Die plaats eiste hij voor zich op in de tweede nche, nadat hij als vierde start was gegaan. Eind- nden: Internationalen: 1 F, [•hoeven (B), 2 J. Scheele; luwelingen: 1 C. Hame- •k, 2 op 4 sec. C. Buysse, 5 Walhout. 14 J. Schelleman, H. Colijn, 23 J. Rottier, lioren: 1 J. van Achteren 2 C. Walhout jun. KORFBAL ZEELAND .e klas A: Stormvogels I - lo 1 118, Animo 2 - Swift 17, Zuidwesters 1 - Seolto —11. e klas A: Olympia 1 - BKC 4, Tjoba 3 - Animo 3 4 Volharding 1 - Atlas 1 44, p 1 - Luctor 1 55. Je klas A: Blauw Wit 3 imo 5 10—2, Seolto 2 - Top 32, Zuidwesters 2 - Swift 8—0. ■e klas B: Seolto 3 - Togo 2 •13, Zaamslag 2 - Volhar- ig 2 6-7, Olympia 2 - Noad 17, Blauw Wit 2 - Animo —7. unioren Al: Swift J2 - Se- 0 J2 6—3, Tjoba J1 - Animo 182, Togo J1 - Ondo J1 r8- 1 unioren 2A: Blauw Wit J1 Togo J2 83, Zuidwesters - Stormvogels J1 36, Luc- LJ1 - Swift J3 5—6. Idspiranten IA: Seolto Al - imo Al 08. Ondo Al - rC Al 8—3, Swift Al luw Wit Al 12—0. Vdspiranten 2A: All Ready - Atlas Al 1—9, Ondo A2 - imo A2 61, Stonmvogels - Togo Al 1—1, Swift A2 - idwesters Al 12—2. Vdspiranten 2B: Top Al - amslag Al 02, Luctor Al )lynapia Al 112, Tjoba A2 'ogo A2 10. Adspiranten 3A: Stormvo- s A2 - Atlas A2 0—6, BKC - Seolto A2 1—2, Swift A3 Jlauw Wit A2 23. Vdspiranten 3B: Swift A4 - iuw Wit A3 12, Togo A3 - Ready A2 04. 'upillen IA: Animo PI ift PI 1—10, Ondo PI - >ba PI 33, Zuidwesten» PI eolto PI 60. 'upillen AB: Togo PI CC PI 1—5. Blauw Wit PI - iP PI 03, Olympia PI - lharding PI 52, Zaamslag - Tj oba P2 30. i'upillen 2A: Animo P2 - ift P2 31, Blauw Wit P2 - >ba P3 81, Zuidwesters P2 ■ndo P2 20. i'upillen 2B: BKC P2 - Ani- i P3 0—0, Atlas PI - Blauw t P3 5—0, Swift P3 - Luc- P1 0—2, Tjoba P4 - Olym- P2 1—1. (Van een onzer verslaggevers! ZEIST Bob Rensenbrink, woensdagavond reserve bij het Nederlandse elftal in de vriendschappelijke ontmoe ting tegen Polen, acht zijn kansen op zeventig procent dat hij op korte termijn vanuit België terug zal keren naar Nederland. Als de club (Ajax, red.) die me graag wil hebben doorzet, ben ik ervan overtuigd dat mijn transfer ook door zal gaan. Ik zit officieel nog wel zeven en een half jaar vast aan Anderlecht. Maar och, wat zeggen te genwoordig contracten nog. Ecrljjk gezegd, zou ik het bijzonder fijn vinden als ik weer voor een Nederlandse club zou kunnen voetballen. Niet dat ik het in België, zeker financieel gezien, niet naar mijn zin zou hebben, maar de sfeer, zoals ik die bijv. bij DWS heb meegemaakt, heb ik bij Anderlecht nooit ervaren. Ze praten wel eens over die gemoedelijke Belgen, maar dat valt bar tegen. Ze zijn erg op zichzelf en er is tussen de spelers onderling weinig con tact. En vooral mijn vrouw zou het geweldig vinden, als we weer naar Nederland zou den kunnen. Maar de betreffende club zal wel over de brug moeten ko men, want ik ben niet van plan op het financiële vlak veel achteruit te gaan. Ik denk dat de transfersom alles bij elkaar toch wel 1 miljoen zal bedra gen", aldus Rob Rensenbrink, de 26-jarige Anderlechtspeler die nu aan zijn vijfde seizoen in de Belgische competitie be zig is. Het bestuur van Ander lecht staat er overigens niet zo bijzonder positief tegenover dat Rob Rensenbrink opgeno men is in de selectie voor het Nederlands elftal. Niet dat men bevreesd is uit oogpunt van blessure, „maar, zegt Rob Rensenbrink „ik denk dat het iets te maken heeft met de transfer van Jan Mulder naar Ajax. Dat heeft nogal wat moeilijkheden opgeleverd, waardoor er met Jan Mulder niet veel meer te beginnen was. Overigens heeft de trainer mij nooit iets in de weg ge legd als er contacten waren over een mogelijke uitverkie zing in het Nederlands elftal", tal". t Rob Rensenbrink staat woens- I dagavond in de wedstrijd te- I gen de Polen, die net zoals I Oranje voor een laatste I krachtmeting staan, voordat de I grote klap moet vallen I (voor de Polen volgende week I woensdagavond op Wembley, I wanneer zij aan een gelijkspel I voldoende hebben om zich te kwalificeren voor de eindron de) niet in de basisopstelling. Vindt hij dat een teleurstel ling? Rob Rensenbrink:„Nee, hele- rloor het met één doelpunt rschil. Volharding 2 was it 6-7 de gelukkige. Ook auw Wit 2 mocht niet mop- ren. Tegen Animo 4 ont- ram het maar net aan een ijkspel met 87. stand: Togo 2 4-8, Noad 1 Blauw Wit 2 4-6, Volhar- ïg 2 3-4, Zaamslag 2 5-3, imo 4 3-2, Seolto 3 4-2, ympia 2 4-0. 3ij de junioren haalde >rmvogels in 2A de punten g bij Zuidwesters na een -1 achterstand. Het won met -6. Blauw Wit bleef ook op o door Togo JW met 83 te •slaan. Luctor speelde een ïde wedstrijd tegen Swift maar verloor op de valreep t 56. Stand: Stormvogel* - Blauw Wit J3 3—6, Tjob» 3-4, Swift J3 4-3, Zuidwes- ■s J 2-2, Togo J2 4-2, Luctor 5-1. (Van een onzer verslaggevers) HILVERSUM In de strijd 0|n de Eddy PG-trofee, geor ganiseerd door de redactie ?an Studio Sport, heeft Haar lem-speler Bobby Vosmaer al ken de leiding genomen. Hij ®eeg voor zijn verrichtingen de wedstrijd tegen Ajax acht punten toebedeeld, ter- W!ll zijn concurrent Schneider van Feyenoord slechts zes Punten vergaarde, waardoor neze afzakte naar een gedeel de vijfde plaats. He stand aan de kon van de ranglijst is nu: Vosmaer (Haarlem). 62 Punten; tm. 4 Gerrie Mühren (A- jpO, Jongbloed (FC Amster- lam) en Mansveld (FC Den Haag), allen 61 punten; tm. 7 Schneider (Feye- ™°rd), Fransz (FC Amster- Jm) en v. Beveren (PSV) aUen met 60 punten; ta. 16 v.d. Ban (FC Amster- ™to), Thie (FC Den Haag), Hanegem en Kristensen "eyenoord), Lelieveld (Haar- 5>:. v.d. Kuylen (PSV) en ."rijvers, Notten en Pahl- Patz (pc Twente), allen 59 Punten; J, 'rn. 28 Neeskens (Ajax), tvi'j, m 'FC Amsterdam), wudbret (AZ'67), De Jong T eye_po°rdOverweg en v.d. oJ (Go Ahead Eagles), van "«sterhout (De Graafschap), fen (NAC), Sobczak W Kriigh <PSV)- van el en Thijssen (FC Twen- 5q I en met 58 punten; Krol (Ajax), Flinke (FC Amsterdam), Dei- Visser en van (P3tnn (NEC), v. Kraav •ft'illim' (Sparta en toten. (Telstar), allen 57 maal niet. Er zijn mij geen toezeggingen gedaan door de bondscoaches. Ik vind het ge woon fijn dat ik er weer bij ben. Het is voor mij een soort erkenning. En natuurlijk hoop ik erop dat ik één helft zal mogen spelen. Maar ook als dat niet het geval zou zijn, zal ik niet treuren. Ze zijn me in Nederland in ieder geval nog niet vergeten. Ik hoor er weer bij. Alleen heb ik het wel jammer gevonden dat ik geen kans heb gehad in de wed strijd tegen IJsland. Toen zat het Nederlands elftal in feite toch al goed en hadden ze me gemakkelijk kunnen uitprobe ren". De Nederlandse gastarbeider in België hoopt wel dat wan neer hij woensdagavond als nog na de hervatting ingezet zal worden door bondscoach Fadrhonc (Cor van der Hart: „Hij heeft de verantwoorde lijkheid over het elftal. Ik ad viseer alleen maar") dat hij dan als linkerspits zal kunnen fungeren. „Dat is nu eenmaal mijn lievelingsplaats, maar als meneer Fadrhonc me op rechts wil zetten, zal ik ook op die plaats proberen er het beste van te maken", aldus Rob Rensenbrink, die van zichzelf zegt dat hij momenteel niet slecht speelt, maar dat Ander lecht als geheel bepaald niet in een geweldige vorm steekt. „En dat komt je als individue le voetballer natuurlijk ook niet ten goede", zegt Rob Ren senbrink, die niet gelooft dat de problemen die momenteel rond Pol van Himst gerezen zijn en die ertoe hebben ge leid dat deze collega van Ren senbrink op de transferlij st zal gaan, tot gevolg zal hebben dat hij daardoor minder moei lijk bij zijn Belgische werkge ver zal wegkomen. „Dat geloof ik beslist niet. Zelfs aan een langdurig contract als dat van mij, kan van alles gedaan worden om alsnog naar een andere club te kunnen over gaan., Ooverigens geloof ik wel dat Pol van Himst weggaat bij Anderlecht", is de stellige overtuiging van Rob Rensen brink, die wel bijzonder veel waarde hecht aan geld, maar toch duidelijk heimwee heeft naar Nederland. Naar Amster dam. Ajax kan hem vermoe delijk weer helemaal thuis doen voelen in de Nederlandse hoofdstad. Ook al dateren de contacten met de Amsterdam se club al van enkele maanden geleden. Een goede rentree woensdagavond tegen de Po len ook al is het maar voor een helft kan een aanzet zijn voor Ajax om de bespre kingen weer te openen. En daar hoopt Rob Rensenbrink vurig op. (Van een onzer verslaggevers) ZEIST Voor de interland tegen België op zondag 18 no vember zal het Nederlands elftal de maandag daaraan voorafgaand in trainingskamp gaan. Elftalbegeleider Jack van Zan ten: „Voor zo'n belangrijke ontmoeting als tegen de Bel gen lijkt het me wel verstan dig langer dan normaal een tijdje bij elkaar te zijn. Dat is bijzonder goed voor de een heid in de groep. We denken er wel aan de spelers één dag in die week vrijaf te geven, waardoor zij toch een dag sa men met de familie verenigd kunnen zijn". WIELRENNEN. Henny Kuiper was maandag met een zevende plaats de beste Nederlander in de profwedstrijd van Petegem- Deinze over 127 km. In de mas sasprint won de Belg Jozef Ja cobs (3.11.0). Zijn landgenoten Lucien Zelck en José van Ac ker werden tweede en derde. Bas Hordijk eindigde als tien de, Cees Priem als twaalfde en Jan van Katwjjk als zestiende. Rob Rensenbrink, geselecteerd voor de wedstrijd van het Nederlandse elftal tegen Polen wordt in het KNVB-sportcentrum ver welkomd door bondscoach Fadrhonc. a (van een onzer verslagge vers) ZEIST „De bedoeling van de interland van woensadaga- vond tegen Polen is om eens wat uit te proberen. Het is tenslotte de laatste mogelijk heid voordat we moeten spe len tegen Belgié en voor ver schillende iongens is het daar om erg nuttig om nog eens wat internationale ervaring op te do-en", iu de mening van bondscoach Cor van der Hart. „Neem het geval Rensen brink", zegt de collega van Frantisek Fadrhonc. ,We we ten hoe hij het bij Anderlecht do-et. W-e hebben hem daar oo-k een paar keer zien spelen. Maar hoe doet hij het hier? Dat moet je nog maar afwach ten", aldus Van der Hart, die met zijn uitlatingen, na de re- oen-te verwikkelingen met Fadrhonc en het se-ktiebestuur betaald voetbal, aanzienlijk voorzichtiger is geworden met zijn uitlatingen, maar toch wel laat doorschemeren dat Rob Rensenbrink een helft de kans zal krijgen om te laten zien waartoe hij in staat is. „Maar", zegt Van der Hart over de wedstrijd tegen de Polen, ,ik denk niet dat zij tegen ons het achterste van hun tong zullen laten zien. Ze weten dat de technische staf van Engeland onder leiding van sir Alf Ramsey op de tribune zit en daarom zullen zij wel uitkijken om al hun troeven bloot te geven." Bondscoach dr. Fadrhonc hoopt er op dat de come-bock van Aad Mansveld woensdaga vond A goed zal zijn, dat hij voor e' beslissende krachtme ting teèen de Belgen op 18 november, wanneer de beslis sing valt wie er naar de we reldkampioenschappen ein West-Duitslan-d zal gaan,maar waarinNederland reeds vol doende heeft aan een gelijk spel, de beschikking heeft over twee gelijkwaardige laat ste verdedigers; Epi Drost en Aad Mansveld. Ook al weet de bondscoach nog niet aan wie hij de voorkeur moet geven. „Maar ik hoop wel dat het publiek woensdagavond als één man achter ons zal staan, om ons te stimuleren tot een goede wedstrijd. Laten de toe schouwers ook maar eens voor spektakel zorgen", aldus Fadr honc. DEN HAAG (ANP) De vijfde partij om het wereld kampioenschap dammen tus sen Sijbrands en Andreiko is na een vrij oninteressant duel na 24 zetten op voorstel van de uitdager in 12 om 12 positie remise gegeven. Hierdoor werd de stand 64. in het voordeel van Sijbrands. Bepaald niet tevreden waren de vele toeschouwers over de ze tamme partij. Zij hadden afgelopen zaterdag veel meer opwinding beleefd. Sijbrands opende evenals in de eerste partij met 3329, maar week na 1923 3530 1419 af om te vervolgen met 3024. Deze ruilmanoeuvre liet aan beide partijen vele mogelijkheden tot een positionele opbouw over. Hoewel wit met zijn stuk op veld 29 zich wat meer had uitgesproken. Te verwachten viel dat An dreiko dit stuk als aankno pingspunt zou gaan gebruiken. Nadat er nog enkele ruilen hadden plaats gevonden en de stand geen interessante aspec ten bood, ruilde Andreiko met zijn zeventiende zet ook het stuk op veld 29 nog wel en kwam er op het bord een po sitie van de klassieke spelka- rakteristiek, die aan Sijbrands gelegenheid gaf de zwarte vleugel aan te vallen via veld 29. Maar voordat tot deze actie kon worden overgegaan werd remise besloten en konden de vele toeschouwers na twee uur en 40 minuten huiswaarts ke- Ton Sijbrands TENNIS Tom Okker is maandag begonnen aan net Count Godo tennistoernooi van Barcelona- waarin punten zijn te verdienen voor de grand prix. Okker, die als vierde is geplaatst, zegevierde met 8-—6, 61 over de Tsjech Jiri Hre- bec. Ook de als tweede ge plaatste Spanjaard Manuel Santana kwam in actie. Hij versloeg zijn landgenoot Al berto Martorel-1 met C3, 6 (ADVERTENTIE) Ach, d'r komen natuurlijk best een paar probleempjes, ook al zoek je ze niet. Dat weet je. Al zul je er in het begin niet zo bij stilstaan. Maar één ding heb je samen goed afgesproken: met je geldzaken wil je geen moeilijkheden krijgen. En daarom heb je die goed geregeld. Bij de Amro Bank. Die is er niet alléén voor 'n Amro Privérekening waarop 't salaris wordt overgemaakt (waardoor man en vrouw over die handige betaalcheques kunnen beschikken). Want je weet dat de Amro Bank in je gezamenlijke toekomstplannen past. Als je wilt sparen, kun je bij de Amro Bank kiezen uit diverse mogelijkheden, aangepast aan je eigen wensen. Ook kun je er beleggen bijv. via het Amro-Pierson Fund. Verzekeren van alles wat je lief en dierbaar is, "n lening om hoge kosten op te vangen, vreemd geld als je met vakantie gaat, hypotheek voor een nieuw huis, alles wordt zonder veel problemen bij de Amro Bank geregeld. Sommige moeilijkheden kun je voorkomen, als je de Amro Bank je geldzaken laat verzorgen.

de Stem | 1973 | | pagina 17